foor het inzeep en 'm PUROL VOOR ONZE POSTZEGEL VERZAMELAARS. UIT DE OMSTREKEN. filS beschouwd als een gemetamorfoseerde heks, die het op het leven en welzijn der menschen had toegelegd De zwarte kraai is iets minder groot dan de raaf. De boven snavel is iets minder sterk gekromd, en het veerenpak is niet zoo glanzig en tevens losser. De roofzucht is niet minder groot. Het dier voedt zichzelf en zijn jongen bij voorkeur met eieren en jonge vogels. En de nesten moeien al heel goed zijn verborgen, om aan den scherpen, speurenden blik te ontgaan. Eén ding is gelukkig een troost: hij nestelt bij voorkeur in wat afgelegen bosschen. Hef nest zit altijd heel hoog en ie minder groot dan dat van de raaf. De eieren zijn blauwachtig-groen met zwarlo vlekjes en stippels. Van precies denzelfden bouw is de be kende bonte kraai, die hier gedurende de wintermaanden zijn „warme Zuiden" vindt, omdat het hier altijd nog iets milder is dan aan de kusten der Oostzee en de koude sneeuwvlakten van Rusland. Tot voordeel der kraaien moet worden gezegd, dat zij massa's insecten verdelgen. In gevangen schap betoonen zij zich niet zoo leerzaam els de Taven. Men moet veel meer geduid met ze hebben. Wat we hier in Holland kraaien noemen Zijn heel dikwijls roeken. De roeken hebben weer glanzender vce- ren die meer aansluiten. Hun lichaams bouw is slanker en verder kan men ze mis schien nog het beste herkennen aan den snavel. Zij boren met hun snavel in den grond om wormen, engerlingen, rilnaalden en zelfs de kwaadaardige veenmollen te grijpen Bij de jonge vogels is de snavelwor tel nog begroeid met haar en veertjes. Deze schijnen door het pikken in den bodem lo verdwijnen tot aan de oogen en de keel toe Zij zijn niet afkeerig van vogeleieren men ziet soms hoe ze door kieviten worden vervolgd. Maar jonge dieren laten ze meestal met rust En wanneeT er in droge zomers een muizenplaag is, zijn ze wakkere bond- genooten van den landman. De roeken le ven gaarne in kolonies. Vlak bij elkaar plaatsen zij hun nesten in de hooge boomen van stadsparken en buitenverblijven, kien denke maar aan de roekenkolonie op Poel geest. Voortdurend ziet men boven bel bosch een zwarte wolk van roeken heen en weer en door elkaar wriemelen, meestal onder een heidensch kabaal. En dal kabaal bereikt wel zijn hoogtepunt, wanneer de jongen zijn uitgekomen. De roek is een trek vogel, die evenwel niet zoo heel ver weg gaat Meestal naar Engeland en Ierland. Die kleine afstand heeft een voordeel. Reeds omstreeks Nieuwjaar komt de roek eens naar de oude broedplaatsen kijken. Dat be zoek duurt dan maar heel kort Met een paar uren verdwijnen ze weer. Maar gedu rende de maand Januari komen ze her haaldelijk terug telkens voor iets langeren tijd. Einde Februari of in Maart, al naar de weersgesteldheid zich laat aanzien, blij ven ze dan voorgoed. Over dat vele heen en weer trekken tusschen Holland en hel Groene Erin behoeft men niet verwonderd te staan, als men weet, dal de vogel bij deze tochten zoowat 180 K.M. per uur aflegt. In dat opzicht kan de kraai niet tegen haar uit Die is meer log in 't vliegen. De kleinste van de hee'.e familie is het aardige kauwlje, of de torenkraai. De vee- ren boven op den kop zijn zwarl, op dep achterkop en den nek zijn ze grijsblauw De iris is zilverwit, 't Is een levendig en sluw heertje, dat erg op blinkende dingen is ge pield, wal hij trouwens met al zijn familie leden gemeen heeft. Laai maaT nooit op een tafeltje voor een openstaand raam een gouden ring, een zilveren lepeltje of ander blinkend kleinood achteloos liggen, wan neer er kauwtjes in de buurt ztjn. Ze weten die soort dingen in een onbewaakt oogen- blik handig te gappen en verstoppen ze in hun nest Dat nest is, den vogel in aanmer king genomen, nogal groot Het bestaal uit takjes, goed onderling verbonden en van binnen bekleed met veertjes, wol. haartjes, vezals, enz. Een ware woede beheerecht het dier om bij den neslbouw takjes van de boomen af te breken, en deze bij gebleken ongeschiktheid naar beneden te smijten. Daardoor ziel er hel er gewoonlijk nog al haveloos uit onder de boomen waarin zich een kauwtjeskolonie heeft gevestigd. Wan neer men een poos aandachtig kijkt naar hel wiemeien van een wolk kauwtjes boven de boomen, kan men waarnemen, welke uitstekende vliegers ze zijn, en hoe ze zich hebben geoefend in de luchlacrobatiek. Kauwtjes zijn rechte aileseters. Behalve massa's insecten verorberen ze graag jonge boonen en erwten. Pruimen cn ker sen vallen ook wel in den smaak. Maar over het algemeen loopt het toch met de schade nog al mee. De eieren zijn bij haar ook blauwgroen met donkere spikkels en stip pels. De vogel is zeer intelligent en went zich gemakkelijk aan de gevangenschap. Menige jongen beschouwt zijn kauwtje als zijn trols en verminkt zich met het gesnap van het dier. We welen, dat het kauwtje ook torenkraai wordt genoemd. Sinjeur heeft een klaarblij kelijke voorliefde om zijn tenlen op te slaan in oude torens, waarvan de galmgaten een gemakkelijke toegang opleveren. En verdeT kan men hem bijna altijd vinden in oude ruines. Op de keper beschouwd is het (kauwtje nog de onschuldigste van de heele familie der Corvidae. Twee echte rakkers moet ik in een vol gend artikel nog even de revue laten pas- seeren. RECLAME. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even Inwrijft met slechts een weinig Correspondentie betreffende deze rubriek, gelieve men te adresseeren aan de redactie onder motto „postzegelrubriek." Er is een Hollandsch spreekwoord, dat zegt: „er is geen ongeluk, of er is een gelukje bij". [Wij haalden in onze vorrgc artikelen eenige voorbeelden aan van plaat jes- cactus- en porseleinverzamelingen en wij lieten daarin als hoofdzaak uitkomen, de ongelukken, die met dergelijke verza melingen kunnen gebeuren, maar die voi» beeldeD, waren wel eenigszms overdreven. In het slot van mijn vorig artikel beloofdt ik, het ddt maal te zullen hebben over een postzegelverzameling cd nu zal ik mijn best doen om daar de slechtste kant van te vinden. Zooals alles beeft ook het verzamelen van postzegels zijn vóór- en nadeelen. Maar over de voordeeleD zullen wij het nu maar niet hebben, omdat een werkelijk verzamelaar nooit over voordee- len preekt; immers de winst, die eenige zegels bij verkoop brengen, maken niets uit, want die wordt toch weer besteed voor aankoopen. Het eenige voordeel kan men hebben, door ruilen, maar hierover later. Er zijn echteT eenige nadeelen en die wil ik hier in het kort even bespreken, om t.z.t. daar een nadere uiteenzetting van te ge ven. Wat zijn nu de nadeelen 1 a. de beschadigde of gerapareerde zegels die men koopt; b. de zegels die men zelf beschadigt bij het afknippen; c. zegels die verkleuren bij het afweet- ken, zooale b.v. de zegels van onze ge westen; d. de afgeweekte zegels, die wij zoo ge makkelijk beschadigen, terwijl zij nog nat zijn; e. de zegels, gebruikt of ongebruikt, voorzien van een zeer zware gomlaag, zoo als b.v. de Duitsche zegels, verschenen na 1921 tot 1924; f. de kleine ongelukken die men kan hebben, door een ingeplakte zegel uit een album te verwijderen. Ziet hier de voornaamste nadeelen weJke, het postzegelverzamelen met zich brengt, en waarvan wij volledige uiteenzetting geven zullen. In ons volgende artikel zullen wij een beschouwing geven over het postzegelver zamelen en de critiek die daarover ge voerd wordt. NEDERLANDSCHE ZEGELS. Drie jaar, na het verschijnen van de in onze vorige rubriek, beschreven zegels, du9 in 1867, verscheen wederom een serie Nederlandsche zegels en wel in 6 waarden: 1867: 5 ct. Bla-uw; 10 ct. Karmijn; 15 ct. Bruin; 20 ct. Groen; 25 ct. Violet; 50 ct. Goudkleur. Zij droegen als beeltenis kop van Willem III (naar links). Zij werden uitgegeven ongetand, en getand in 1212%, 13%14 terwijl de 5. 10. 15 en 20 cent ook voor komen met tanding 1010%. Er bestaan van elke waarde twee types. Beschrijving hiervan in ons volgende artikel. WEET GIJ 1 dat gij om het verkleuren van degels tegen te gaan, een weinig keukenzout in het water moet doen; dat gij nooit papier van gevoerde enveloppen achter het zegel moet laten zitten, daar dit vaak afgeeft: dat gij r o o d e zegels nooit tegelij kertijd met andere zegels mag afweeken dat gij de zegels nooit mag onderdom pelen. dat daardoor de kans van verkleu ren vergroot wordt dat gij zeer moet oppassen met de zegels van Nederl.-Indië, daar deze niet kleur- hendend zijn, en gij de kans loopt, dat gij niet eens de waarde meer kan zien, als zij uit het water komen. PHILATELIST. CORRESPONDENTIE. Beginner. Een kleine beschadiging als door u bedoelt, maakt het zegel niet ge heel waardeloos, het vermindert daardoor ongeveer plm. een derde van de waarde. U als beginneling zou ik den raad wil len geven om alle beschadigde zegels, die niet door goede, zonder gToote kosten zijn te vervangen, geheel uit uw verzameling te verwijderen T.z.t. zal ik daar uitvoeriger 'op terug komen. F. P. K., Oegatgeest. U zal het ant woord op de door u gestelde vraag, inmid dels zeker reeds ontvangen hebben. I. S. H. Tl gelieve deze zegels ter na dere vaststelling even op te zenden. Daar ook IJvert over deze zeeels anders 'oordeelt dan Michel. PHILATELIST. la dooua v»o 30-60 cc 90 rL Tot* 80 ct. •4028 HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD Voorlezing brie! geweigerd Motie van orde aangenomen. De Raad dezer gemeente kwam dezer da gen in openbare vergadering bijeen. Voor zitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Begonnen werd met de beëediging en in stallatie van de nieuwbenoemde raadsle den, de heeren P. J. Joore en J. Vreeken. Nadat de burgemeester hem had welkoir; geheeten en de vereische beloften waren af gelegd namej- zij de voor hen bestemde zetels in. welke door de heeren W. Scheffer en G. Gerrilse waren verlaten. De heer W. Scheffer had een woord van afscheid gezonden met verzoek aan den voorzitter om dit in deze vergadering te wil len voorlezen. Op voorstel van den heer van Wijk werd echter besloten om dit niet te doen en dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het bestuur van de afdeeling Halfweg en Zwanenburg van de vereeniging „Volks onderwijs" 'verzocht in een adres voortgang te maken mei de plannen betreffende den bouw van een nieuwe school te Zwanen burg. Hierop zal worden geantwoord dat B. en W. in volle actie zijn om deze zaak lot 9land te brengen, maar gewacht dient te worden op de goedkeuring van het raads besluit van 15 Maart 1929 door Gedeputeer de Staten, tegen welk raadsbesluit door het hoofd der school den heer S. Stolp en veie andere ingezetenen bezwaren zijn inge bracht. Het bestuur van de school met den bijbel heeft per adres verzocht f. 500 beschikbaar te willen stellen voor hef leggen van tegels opden toegangsweg tol 't schoolplein, welk adres in handen van B. en W. is gesteld ter fine van advies. Mede werd voorlezing gedaan van een uitvoerig adres van de heeren C. Nuijt c.s., allen inwoners van Haarlemmermeer langs den Aalsmeerderdijk, waarin werd gevraagd medewerking te verleenen tot het behoud van de brug naaT het dorp Aalsmeer. Wethouder Knaap deelde mede dat door het bestuur van den Haarlemmer meerpol der nog geen besluit was genomen om deze brug af te breken, waarom bij oordeelde dat dit verzoek als zeer voorbarig kon worden terzijde gelegd, waartoe dan ook werd be sloten. Door den voorzitter werd voorlezing ge daan van een schrijven van de commissie voor de gemeente-financiën, waarbij een eindrapport werd aangeboden als gevolg van de haar verstrekte opdracht om een on derzoek in te stellen naar den gang van zaken op het raadhuis. Er werd eenigen tijd gediscussieerd over de vraag of dit eindrap port voor kennisgeving zal worden aange nomen, dan wel een onderwerp van bespre king zou uitmaken. Tenslotte werd met groote meerderheid aangenomen een motie van orde, ingediend door de heeren F. H Bos, J. W. Bras en S. Beljaars welke luidt al9 volgt: De Raad kennis genomen hebbende van hel eind rapport betreffende den gang van zaken op het raadhuis, gaat accoord met de verschil lende daarin uitgesproken gevoelens en con clusies en noodigt B. en W. uit om dien overeenkomstig hun gedragslijn in het ver volg te bepalen, zegt de commissie dank voor den verrichten arbeid en gaat over tol de orde van den dag. Vervolgens werden benoemd de leden van de raadscommissie voor ds gemeente-finan ciën, voor openbare werken en voor den woningbouw. Ook werden benoemd twee leden voor de commissie voor georganiseerd overleg en vijf leden van het burgerlijk armbestuur. Het bestuur van de vereeniging tot het instandhouden van ccn school met den bij bel te Hoofddorp frad gelden aangevraagd voor het aanknopen van 48 nieuwe ban ken, maar na overleg met B. en W. zich be reid verklaard genoegen te nemen met de benoodigde som voor het aanschaffen van 24 nieuwe banken en een som van f. 10 per bank voor het vertimmeren en opschilderen van 24 oude banken; dienovereenkomstig weTd besloten. Aan het bestuur van de Hervormde Schoolvereeniging te Nieuw-Vennep werd een bedrag beschikbaar gesteld voor de aan sluiting op de provinciale waterleiding. Bij de rondvraag informeerde de heer Joore of ook niet in Haarlemmermeer gelegenheid dient le worden gegeven voor kostelooze in enting van volwassen personen; de heer Vreeken vroeg inlichtingen waarom aan de schoolkinderen aan de openbare lagere school no. 7 op 3 September vrijaf was ge geven om de oranjefeesten in Aalsmeer bij te wonen. De heer Griekspoor verzocht spoe dig maatregelen te nemen cn plannen te maken voot een krachtdadige bestrijding van de werkloosheid in de komende win termaanden. de lieer Arendonk vroeg waar om de waterleiding van de provincie langs den Aalsraeerderweg niet lot den Spaarn- wouderweg wordt doorgetrokken. De heer Treur drong er op aan dat het rioleeringsvraagsfuk bij de commissie voor openbare weTken spoedig ter la fel zal worden gebracht en ook enkele deskundigen uit eigen gemeente zullen worden gehoord. De lieer de Zeeuw stelde de vraag waarom het voorstel tot het verleenen van cóticessie aan 't gemeentebestuur van Heemstede tot levering van gas op deze agenda niet was vermeld. Nadat de voorzitter de verschillende sprekers had beantwoord werd de vergade ring gesloten. Verkoop kerkgebouw. In openbare veiling ten overslaan van no taris Heinsius werd 't oude kerkgebouw der gereformeerde gemeente met koslerswoning en naastgelegen bouwterrein aangekocht door den heer S Zijp le Hoofddorp voor de som van f. 10.100. Waarschijnlijk zullen deze terreinen nu worden gebruikt ten dienste van de bezoe kers van de nieuwgebouwde gereformeerde kerk. Algemeen wordt verteld dat de ge meente met dezen verkoop tevreden kan zijn omdat zij feitelijk door oveTgifte van hel terrein der oude openbare school groot 2925 M2 bij wijze van ruiling in geld heeft ontvangen aan opbrengsl der bovengenoem de verknoping f. 10.100. aan toegiff. 3000 aai.- bijdrage- voor evenlueele verbouwing van de oude kerk tot nijverheidsschool f. 280G. tezamen f 15.900. zijnde meer dan f.5 per M2. Anto verbrand. Op den Vijfhuizerweg nabij den Sloter- weg alhier, ontstoüd brand in een passee- rende persoDen-auto. De inzittenden wis ten zich intijds in veiligheid te brengen Met hulp van de politie, die direct met het gebeurde in kennis werd gesteld kon het vuur met emmers water worden ge- bluscht. De auto brandde gedeeltelijk uit; de schade wordt door verzekering gedekt. Antobotang. Dezer dagen kwam op den Hoofdweg te Hoofddorp een auto in botsing met een ander motorrijtuig, d&t met een flinke vaart de Kruielaan kwam uitrijden. Op dezen hoek zijn al meermalen auto's en motorrijwielen met elkaar in botsing geko men. Thans was het gevolg van de aanrij ding dat van een der auto's het linker- spatscherra en de treeplank nagenoeg ge heel werden vernield. De bestuurder en de inzittende dame kwamen met den schrik vrij. 5 KATWIJK. Veel animo. Sedert enkele jaren neemt het aantal leden dat aan de oefeningen der Burger wacht deelneemt, steeds toe. Ook voor de jaarlijksche onderlinge wed strijden is er steeds grooter animo. Voor den wedstrijd die 5 en 12 Oct. a.6. gehou den zal worden, hebben niet minder dan 36 deelnemers ingeschreven. Daarvan zijn in iedere klasse A, B en C 12 ingedeeld. Er zijn 36 prijzen beschikbaar en een xo- zenprijs voor het hoogst aantaJ rozen in de staande series. Het beloofd een prach tige wedstrijd te worden. Nog dient veTmeld dat de jaarlijksche wedstrijden plaats hebben buiten bezwaar van de kas der Burgerwacht doch door de deelnemers onderling worden bekostigd. Burgerlijke Stand. GeborenElisabeth, d. v. M. Aandewiel en N. v. d. Boon. Adrianus, z. v. A. v. d. Bent en W. Guijt. .Weictje, d. v. J. v. d. Plas en A. Remmelswaal. Cornells Johannes, z. v. B. O. v. d. Vijver en N. Bol. Mijntje Klaassien, d. v. J. M do Jong en A. Nobbe. Pieternella, d. v. C. v. d. Plas en J. v. Duijn. Huig, z. v. C. Ros en J. Zwanenburg. Overleden: Levenl. aangegeven kind van W. C. v. Welie en J. Merzenioh. A. J. van der Plas 1 m., z. v. W. v. d. Plas en A. v. Beelen. OndertrouwdJ. van Duijn en N. Plug. Getrouwd: L. van der Meij en J. van Beelen. P. van Duijvenvoorde en J. van Rijn. C. Varkevisser en J. A. H. Ver meer. J. van Duijn en G. van Rijn. A. van Delft en G. C. van Duijn. W. G. van Beelen en W. Plug. KATWITK AAN DEN RIJN. Katholieke Kring, Dezer dagen hield de Katih. Kring haar jaarvergadering in het R.-K. Verenigings gebouw. De voorzitter, de heer L. v. Pari don, opende de vergadering en heette allen welkom, doch voornamelijk den zeereerw. heer pastoor, die als nieuwe herder voor het eerst de vergadering meemaakte. De secr. de heer J. v. d. Nouweland las eeu uitvoerig jaarverslag, waarvoor een warm applaus hem teD deel viel. Uit het verslag van den penningm. den heer Jac. Rietveid bleek, dat er in ka® een batig saldo is van f. 38.94. Den verkreeg de zeereerw. heer pastoor het woord. Z.eerw. zou niet de vraag stellen of hij tot de oprichting zou besloten hebben dodb wel meende zijneerw. dat er op het terrein van de K. K. nog iets meer te doen is als tot heden geschied de. Uitvoerig sprak zijneerw. over een ge makkelijk uit te voeren program en noem de meer speciaal het houden van ontwik- kelingsavonden waardoor men op velerlei gebied zijn kennis kon vermeerderen. Ver schillende onderwerpen werden genoemd en besproken. Dit vond zoodanige instem ming dat hiertoe staande de vergadering besloten werd. Het bestuur kreeg op dracht de voorbereidingen hiervoor te treffen. Ook de feestavonden zooals deze tot dusverre gehouden werden, zullen door gaan. De contributie werd vastgesteld als vorig jaar. Het aftredend bestuurslid, de heeT Jac. Rietveld, werd met bijna alg. stemmen herkozen. Na rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. Ld de Geref. Kerk alhier zal een heetelucht verwarming worden aangebracht De totaalkosten zijn op plm. f. 3000 ge raamd waarvan reeds een derde door gif ten van gemeenteleden is gedekt. Aan de N.V. Gebi. Vincent te Schiedam is het plaatsen van een en ander opgedragen. LISSE. Bestemd voot uitzending naar Ned.- Indië de heer H. O. J. Turkenburg, onder wijzer 2e klasse bij het openb. 1. o. alhier. NOORDWITK. Verkooping. Onder groote belangstelling had gisteren in het „Hof v. Holland" ten overstaan van Not. J. Wagemaker, de verkooping van diverse perceelen Bloembollen- en Weiland te 9amen groot 18 82.59 II A., perceel 18 aan de Voorweg nerceel 917 aan den Achterweg alhier. Na afslag en combinatiën werden koopers van: Perceel 1. 2 en 3, gTool 3.13.30 H.A. ingezet f 27.700. W. v. Bohemen alhier voor f. 30.410; Perceel 4 tot en met 8, groot 5.92.55 H.A. ingezet op f 54 700. L. de Groot Hzn alhier, voor f 60.800. Perceel 9 tot en met 12. groot 4.85.94 H A. ingezet op f. 18.300. J. Beijle- veld. Haarlem, voor f. 21.170; Perceel 13, groot 96 A ingezet op f. 4200, Gebrs. Zand- 1 wijk. alhier, voor f. 4700- Perceel 14. groot 99.50 A.. ingezet op f. 4000, A. C. v. d. Weij- len, voor f- 4000; Perceel 15 groot 61.50 A., ingezet op f 2900. W Alkemade alhier, voor f 2920; Perceel 16 en 17 groot 2.33.80 H.A. I ingezet op f. 11.100, H. Caspers, alhier, voor f 14.350. Burgerlijke Stand. Geboren: le Leiden, Ne eitje, D. van M. de Jong en N. Korbee Te Haarlem, Adrianus Johannes Jozef, Z. van S. W. Langelaan en E. J. Bierman Cornelia Elisabeth Catha- rina, D. van P. Vink en J. I. de Lincel Neellje, D. van H. Ammeraal en N. Plug Henrica Alida Helena, D. van P. van der Linden en E. M. Smit Jansje. D. van J. van Duin en W. Barn hoorn Cornells, Z. van H. Braakman en K. van der Niet Jo hannes, Z. van G. Steenvoorden en J. A. Ger ritsen Anna Gijsbertha, D. van A. W. B. van Rhijn en A. M. A. Aarts Gerardus Catharina Maria, Z. van C. J. Koppen en M. F. Bakker. Ondertrouwd- Johannes Hendrikus Et- man 21 j. te Rotterdam, onlangs te Noord- wijk en JohitvE Maria Saedt 26 j., te Rot terdam Jan Hartman 26 j. te Den Haag en Melitla Tosutti 23 jte Den Haag. onlangs te Noord wijk Cornells van Egmond 27 j. te Leiden, onlangs te Noordwijk en Gerritje Peet 26 j., te Valkenburg (Z.-H.) onlangs te Oegslgeest Hendrik Valen-tgoed 30 j. te Schiedam en Caflharina Frederika de Witt 25 j. te Noordwijk Theodoms Gerardus Romijn 28 j. en Mathilda Adriana Binken 26 j. Petrus Nicolaas van Zutphen 24 jaar, te Den Haag en Johanna Cornelia Vink 22 j., te Noobdwijk Gornelis Willem Zudlhoff 27 j., te Sassenkeim en Alida Margarefcha Scheelings 28 j. te Noordwijk Cornelis Petrus Alkemade 25 j. en Elisabeth Anna Maria Peeperkorn 26 j. OverledenAnna Theresia van Dijk 3 we ken, D. van A. A. van Dijk en A. A- Hooger- vorst Susanna Hubertina Wackerzapp 40 j., gehuwd met W. Leemans te Rotterdam. Ingekomen personen: Hilda Ch. Th. Mul- der, leerl. verpleegster, Apeldoorn, Zwarte- weg 22, v. d. Berghstichting Marie C, van Hoorde, religieuse, Vem-ay, Langeveld 29, St. Mariagesticht Marie J. P. de Frai- pont, idem. idem Quirina Maria Mey- boom, Hillegom, idem Antonia M. J. P. Leunis geb. van Prooyen, Den Haag, idem W. Th. Smeitink. Den Haag, Klei, Zwarte- weg 22, v. d. Berghstichting Karei F. Link, Den Haag, idem Petronella Hoek, Voorburg, Marcellusstr. 21 P. M. Bieg- straalen, dienstbode, Leiden, Wilmelmina- straat 15, St. Jeroensgest. G. J. J. v, Rheenen, slager, Amsterdam, Egb. de Groolstr. 11 Johanna G. Moerings, reli gieuse, Mook A 60. Pickêweg Dirk Rad- stok, letterzetter, Soest. Hoofdstraat 63 Johannes P. Lenos, Dordrecht, Klei, Zwarte- weg 22, v. d. Berghstichting Ch. M. Teeu- wen, dienstbode, Noordwijkerhout, Stations plein 3 Johanna C. H. van Urk, verpleeg ster, Den Haag, Ymuiderstraat 5 J. van der Tang en gezin, arbeider, Voorhout. Lan geveld 25a A. F. W. Uphoff, kappers bediende Lisse, Bronckhorststr. 66. Vertrokken personen: C. M. Rikkerl, huisknecht, Rembrandtholel, Den Hang, Prinsengr. 78 Sikking, dienstbode, Lijn- baanweg 5. WaTmond, Dorpstr. B. 224 1 B. N. Gevers en vrouw, verpleger, Wilhel- ministraat 60, Noordwijkerhout, Nieuwe Duinstr. -T A. Alkemado jreh. met J. v, d Lans, Schevemngschcstr. 13, Hillegom, Leidschestr. 91 G. Plug geh. met R< Haasnoot, P. Heinstraat 28. Noordwijker hout B. 66 Antje -Teddens, leerl. ver pleegster. v. d. Bcrghst., Haarlem, Hazepa- terslnan 180 AS van Dijk, timmerman. Langeveld 48. Noordwijkerh., Heerenweg 104 J. A. M. Oosterhuis, verpleegster, St. Mariagest.. Amsterdam, le Helmerstr C. C. Verbeek, eleclr. ambtenaar, Radio station, Den Haag. Laakkade 80 Anne Ratsma, hofmeester. Rembrandtweg 8. Rot terdam, Tiendslr. 57 B. Liist van onbestelbare brieven en briefkaarten. van welke de afzenders onbe kend zijn. Briefkaarten binnenland. D. v. d. Blom, Waalwijk; Wed. v. Dijk, Rotterdam; Miki Egger, Haag; Mitzi Henraha, Amster dam; .T. H. Ligteringen. Utrecht. Brieven Buitenland. De Rochemont, Grin- delwald. Briefkaarten Buitenland. Ernst Ruhlmav. Berlin: W. Linke. Duisburg; A. v. d. Meulen Grindelwald; H. Neudeck. Wien: W. Neu- gass, New-York; O. Pi 11 er, L. Sichel, Paris; Tapbinder, Nordc-Twey; A. Vortmann, Paris; W. Zimmer. Laerdal. Onze plaatsgenoot de heer J. Smit, slaagde te 's-Hertogenbosch voor het politie- diploma. In de maand September 1929 werden aan het hoofdkantoor en bijkantoor der posterijen alhier behandeld: 1057 girostor tingen met een bedrag ad f. 261.996.90 en 293 cheques met een bedrag ad f. 77.171.62. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende bijpostkantoren werd gedurende de maand September 1929 ingelegd f. 14.536,76 en terugbetaald f. 14.158,02. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6535. NOORDWIJK-BINNEN. De melk alhier is met 1 cent per Liter verhoogd, zoodat deze thans 17 cents pef Liter bedraagt. SASSENHEIM. De pas in gebruik genomen R. K- kerk nabij de Beekbrug is nu reeds te klein- Er is een aanvang gemaakt met vergroo ting. In de Bijdorpstraat staat in den tuiö van den heer Duim. voor de tweede maal j in dit jaar een gouden regen in bToei. Naar wij vernemen is door den ge meenteraad besloten toestemming le ver leenen tot den bouw van 5 winkelhuizen g aan de hoek HoofdstraatTeijlingerlaan. 2-4

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14