ZILVER 70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 October 1929 Derde Blad No. 21336 SPORT. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. EEN MEN5CMENLEEFTIJD GARANTIE VOETBAL. BESTUURSVERGADERING N. V. B. Ons internationale program. Het bestuur van den N. V. B. heeft dezer dagen vergaderd. Aan „De Sportkroniek" ontleenen wij het volgende daaromtrent. Naar aanleiding van het rapport door de studie-commissie in zake ongevallenver zekering uitgebracht, besloot het bestuur niet in te gaan op het door de commissie gedane voorstel om over te gaan tot het vor men van een fonds dat als aanvulling voor de verzekerden zou kunnen dienen. Als datum voor den wedstrijd om den Gouden OnafhankelijkheidsbekeT wordt vastgesteld 17 November 1929. Op voorstel van de Technische Commissie wordt besloten om op Zondag 3 November a s. 's morgens aan den op dien dag te spelen wedstrijd NederlandNoorwegen een wed strijd te laten voorafgaan van het B.elftal tegen een Jeugd-elftal. welke wedstrijd zal worden gespeeld op het A. F. C.-terrein. Van den Deenschen Voetbalbond is een uitnoodiging ontvangen om in 1931 in Dene marken een wedstrijd te komen spelen in de maanden Juni, September of October. Be sloten wordt, de uitnoodiging te aanvaar den en als voorloopigen datum vast te stel len li Juni 1931. Hc. bestuur besluit de op 6 April'30 en 4 Mei 1930 te spelen wedstrijden reap. tegen Italië en België te doen spelen in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Hoewel het bestuur van Afdeeling III in zijn meening verdeeld is. adviseert de voor zitter van genoemde afdeeling toch om dit seizoen niet tot uitbreiding van de derde klasse over te' gaan. Aldus wordt besloten. Op de vragen, welke de heer Jac. F. Lamey op 11 September 1929 aan het be stuur van den N. V. B. richtte wordt door genoemd bestuur het volgende geantwoord: Betreffende de vraag: Is het uw bestuur bekend, dat vele vereenigingen, die gehoor hebben gegeven aan de jaarlijksche uitnoo diging van de Z. V. C. tot het deelnemen aan de door deze commissie uitgeschreven wedstrijden om den Zilveren Bal. de mee ning waren toegedaan, dat het batig saldo werd besteed aan liefdadigheid? Neen, dit is niet aan het bestuur bekend. Betreffende de vraag:-Welk bruto-bedrag is jaar voor jaar gedurende het tijdvak 191S 1928 aan entrees ontvangen? Dit bedrag kan de steller van de vragen ontleenen aan de jaarverslagen van den N V. B. in verband met het voor senc'-wed- driider. aan den N.V.B. af te dragen per centage van de ontvangsten. Vermits de overige vragen betreffen de overeenkomst tusschen een sene-wedstrij- den organiseer.:Tele commissie en de ver- eeniging, op welker terrein deze wedstrijden worden gespeeld, het bestuur met die over eenkomst niet bekend is, en het bestuur geen aanleiding vindt om daarnaar een onderzoek in te stellen, meent het bestuur zich van beantwoording van de'ze vragen te moeten onthouden. Met 1 stem tegen (van de hr. D. C. Spaan) werd besloten om de vereeniging Velocitas (Breda), in de 2e klasse in te deelen. De heer L. L. E. E. Moonen heeft mede gedeeld zijn benoeming als lid van de de centralisatie commissie niet te kunnen aan vaarden. De heer dr. D. J. van Prooye werd tot voorzitter van deze commissie benoemd. SCHIETEN. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE BURGERWACHT. De uitslagen van de wedstrijden van den Leidschen Burgenvacht gehouden op de schietbanen te Katwijk zijn. Winnaar Pijnacker Hordijk-wisselbeker: L. de Wit met 133 punten. Afd. Ill: 1ste pr. L. de Wit; 2e pr. Ba- rendse; 3e pr. Kooreman; 4e pr. de Gunst; 5e pr. J. v. Leeuwen; 6e pr. Alphenaar; 7e pr Segaar. Afd Personeele Baan: le pr. Kaapaan; 2e pr. v. d. Velden Jr.; 3e pr. v. d. Vel den Sr 4e pr. Devilee; 5e pr Bergman. Afd. IV: le pr. v. d. Velden Jr.; 2e pr. v. Hoven. Vrije baan: le pr. Devilee; 2e pr. Alphe naar; 3e pr. de Wit; Le pr. de Gunst; 5e pr. V. Es; 6e pr. Kooreman. bord. Aljechin stond in het eindspel beter. Bogoljubow verdedigde zich echter handig en bij den 30sten zet kwam men overeen de partij remise te geven. Het verloop was als volgt: Wit- dr. Aljechin; zwart: Bogoljubow. 1 d2di, d7d5; 2. c2—cl, c7c6; 3. Pgl—f3, Pg8—f6: 4 Pblc3. e7—e6; 5. Lel—g5 Pb8d7; 6. e2—e3, Dd8—aó; 7. Pf3d2, Lf8b4; 8 Ddl-^2. 0—0; 9. Lfle2, d5xc4: 10. Lgóxf6, Pr7xf6, 11. Pd2 x cl, Lb4xc3; 12. Dc2xc3. DaS x c3; 13 b2 x c3 Lc8xd7; 14 Le2—f3. Tf8—d8; 15. a2— a4. Ta8—c8; 16 Kei—12, Tc8— c7; 17. Thl—bl, Ld7—c8; 18 a4— a5; Pf6 d7: 19 Kd2c2, KgS—f8; 20 Pel—b6, a7 x b6: 21. a5xb6. Pd7xb6; 22. Tblxb6, Kf8e7. 23. Tal—a7, c6—c5: 24 Ta7— a4 TdS—d6; 25. dl x có, Tc7xc5: 26 Tb6b4, Td6d727. Ta4—a3, Td7—c7; 28. Ta3b3, e6—e5: 29. Lf3xb7, Lc8xb7; 30. Tb4xb7, Tcöxc3. DAMMEN. BEKERWEDSTRIJDEN CHR. LEIDSCHE DAMVEREEN. Thans is de eerste ronde gespeeld van de door de Chr. Leidsche Damveree'niging, uit geschreven bekerwedstrijden. De uitslag is als volgt: A-klasse: ReekVan Bemmelen 20, BeyMolenaar 20. Kleerde Graaf afge broken, van Zwieten SrCastelaars afgebr. van den Boschvan Stel afgebrVermeu lenvan den Wijngaard afgebr., Optendrees vrijgesteld. B-k!a9se: de Graafvan Leeuwen 20, TeunissenKoenen 20, MeinemaSladek 20. van den Wijngaardvan Egmond 20, KleinKwaadgras 20, van Oeveren van Zwieten Jr. 11. PAARDENSPORT. DE RALLYE VAN VORDEN De totaal-uit9lag van de rallye van Vor- den, gehouden door de K.M.S.V., waarbij zijn inbegrepen de prestaties bij den cross en de dressuur, luidt: 1. Luit. Pahud de Mortanges op Mar- croix; 2. Luit. Kist op Zuethen; 3. Ritm Br. Sirlema v. Grovestins op Witvoet; 4. Ritm. Boom op George (r.p.); 5. Res. luit. Buraa op Sardanapal; 6. Luit. Tonnet op Verveine; 7. Luit. Steenkamp op Vendetta; 8 Mapoor v Santen op Bajadère; 9. Luit. Eland op Once More; 10. Ritm Bischoff v. Heemskerk op Flip (r.p.); 11. Ritm. Pie- ter op Teddy (r.p.) SCHAKEN. OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. De negende dag remise. Gisteren i9 te Wiesbaden de negende partij gespeeld Aljechin koos het Koningin- negambiet. Bogoljubow verdedigde zich met den Cambridge Springvariant. Reeds na 12 zetten verdwenen de Koninginnen van bet TIJDSCHRIFTEN „Sport in Beeld" bevat ditmaal interes sante opnamen van de Nijmegenrit voor motorrijders, de begrafenis van ritmeester Colenbrander, het 40-jarig feest van „Haar lem", de voetbal- en korfbalwedstrijden van Zondag, en het golftournooi om het kam pioenschap van Nederland. KANTONGERECHT TE LEIDEN HUWELIJKSDRAMA. De 30-jarige smid te Amsterdam die op 4 Juni 1.1 2 revolverschoten op zijn vrouw loste, wa-ardoor deze zoo gewond werd dat zij alleen aan operatief ingrijpen haar leven dankte is door de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank wegens poging tot doodslag veioordeeld tot een jaar en 6 graanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte geen termen aanwezig om verd. ter 'beschikking der regeering te stellen of schoon verd. wel voor minder toerekenings vatbaar wordt geacht en op het oogenblik dat hij de daad pleegde in affectieven toe stand verkeerde. Het O. M. had 5 jaar ge vangenisstraf geëischt. Op advies van den geneesheer was verd. niet aanwezig bij de uitspraak van zijn vonnis. RECLAME. 3927 EEN BELANGRIJKE BONTDIEFSTAL. In den nacht van 14 op 15 Juni hadden de 30-jarige schilder G S. en de 22-jarige suikerwerker J. A. H J. recidivist, beiden gedetineerd, zich laten insluiten in het pand aan den Coolsingel, te Rotterdam, dat in gebruik is bij de firma Fakler. Daar had den zij een groote partij bontjassen, vossen, bontvellen in koffers gepakt. Den volgenden dag was een handwagen voorgereden, waarop de koffers werden geladen, en weg gereden. Wegens diefstal in vereeniging hebben S. en J terechtgestaan voor de Rotterdamsche Rechtbank. Beiden legden een volledige bekentenis af. Het 0. M. heeft 2 jaar met aftrek van preventief geëischt; verder tegen den ver voerder F. C. H. J. A. één jaar en tegen den 27-jarigen commissionair P. Ph. K. 2 jaar met aftrek van preventief. RECLAME. HAARLEMMERMEER. Bmgeilijke Stand. Geboren: Cornelis, z. v. C. Tienstra en T. E. Bras. Marinus, z. v. G. Bekkei en J. Onkenhout. Johannes, z. v. P. van Heijningen en A. Zegstroo. Neeltje Lena Geertruida, d. v. P. M. Smit en H. van der Veen. Theodora Petronella Jo hanna, d. v. H. Timmers en C. C. M. War merdam. Maria, d. v. J. Griekspoor en A. J. van Groenigen. Maria Nicoletta, d. v. N. van Schie en M. C. Vastenhout. Laurentia Anna, d. v. G. Duivenvoorden en P. M. Vertegaal. Samuel, z. v. P. I. le Feber en D. C. Breijer. Dirk Regne- rus Wychgel, z. v. H. G. Bult en A. A. M. Wijchgel. Grietje, d. v. A. Monster en H. de Vries. Jozef Theodorus, z. v. Th. Straathof en C. M. J. Ruigrok. Ber- nardus Hendricus, z. v. J. Verstraten en M. Simeone. Apolonia Maria, d. v. M. Jansen en J. van de Leur. Adriaantje, d. v. B. C. I. B. T. v. d. Berg en K. C. van Keulen. Ondertrouwd: D. H. de Graaff 29 j. en L. van den Berg 30 j. F. B. Meijër 22- j. en E. J. W. Paauwe 21 j. C. A. Gehrels 23 j. en G, A. M. de With 22 j. Gehuwd: P. van Oudenaren 52 j. en A. Jongkind wede 50 j. L. K. Hoekman -i j en C. van Leeuwen 23 j. J. van den Berg 28 j. en C. Kortenoeven 24 j. Overleden: Thomas Eikelenboom 67 j., geh. met C. den Oude. Bernardus Hen dricus Franciscus Joling 54 j., geh. met I. Spil. Theodora Petronella Johanna, 2 d., d. van H. Timmers en C. C. M. Warmer dam. Franciscus Jacobus Bijma, 36 j., ongehuwd. Johannes, 17 m., z. v. W. Heima en W. van Veen. Quirinus Jo hannes, 18 d., z. v. J. G. van Ei en C. B. Schoone. Maria Christina van Benten, 21 j., ongeh. d. v. Johannes G. v. Ben- tem. Petrus Theodorus, 19 m., z. van C. Suidgeest en M. P. Verfeleij. Pieter, 8 m., z. v. Jb. Verhulst en G. Verdoes. HILLEGOM. Kinderfeest „Patrimonium". De 'buurtvereeniging „Patrimonum" z?, 1 Zaterdagmiddag a.s. haar kinderfeest nou- den. Om 1 uur begint de pret, en het eindg is vastgesteld op halfzes. 's Avonds worden zij voortgezet in het gebouw „Patrimo nium" met een poppenkast, goochelaar enz. Daar zullen ook de prijzen der spe len, welke in de étalage van den heer Schuit ter bezichtiging liggen, uitgereikt worden. Het is te hopen dat het weer gunstig zal zijn voor dit veel belovende Kinder feest KATWITK AAN DEN RITN. Maandagavond a.s. 8 Oct. te 8 uur n.m. zal de Tuinbouwwintercureus, te houden in de R.K. School, officieel geopend worden. 3867 LISSE. DE JAARLIJKSCHE HARDDRAVERIJ. De beste paarden ait het land aanwezig. Alhier had gisteren de jaarlijksche hard draverij plaats. Hieraan ging vooraf een rinjgrijderij voor paren met tilbury. Voor de ringrijderij waren 18 deelnemers van wie er 6 hun wagen fraai versierd hadden. Geen wonder: er waren dan ook prach tige prijzen beschikbaar gesteld. Het was voor de dam es die daar over een be slissing moesten nemen, geen makkelijke taak. Het viel moeilijk uit te maken, wio voor den eersten prijs in aanmerking moest komen. Tenslotte werden de gelukkigen mej. Scheepmaker en de heer A. Jansen. 2de prijs mej. Giliams en de heer M. Put; 3de prijs mej. Q. Onderwater en de heev A. Onderwater. Jammer was het, dat de regen bij stroomen neerplastte, waardoor dan ook het ringsteken niet op het hard draverij-terrein kon plaats hebben. Het bestuur besloot om de Wagenstraat dezen keer daarvoor in to riohten, hetgeen ft korten tijd gebeurd was. Een paar lijnen dwars over de straat van boom tot boom het blok met den ring er aan en klaar w»s het! Er was niet veel belangstelling, om-, dat niemand het waagde de deur uit te komenkomen uit vrees voor een pat pak. Prijswinnaars werdenle prijs Jo War merdam alhier met J. Hoogeveen van Noordwijk, 2e prijs mej. G. v. Ruiten al hier, met Th. Medenblik van Bennebroek; 3e prijs mej. G. Schrijvers alhier, met J. J. v. d. Ham van Lisse. Was het anders gewoonte om na afloop een rit door het dorp te maken, nu bleef dat achterwege, daar een ieder naar huis verlangde om droge kleeren aan te trekken. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. 's Middags halftwee zou dan de hard draverij beginnen. Maar het was nog 6teeds de regen die remmend op den gang van zaken werkte. Het bestuur wist dan ook nog niet wat te doen. Het terrein was door het hemelwater nu bepaalt niet in een goede conditie. Maar gelukkig werd ''t weer beter, 't zonnetje kwam zelfs door. Tegen twee uur kon worden begonnen. Inmiddels kwam er al meer en meer pu bliek, zoodat er tenslotte (de weersomstan digheden in aanmerking genomen) toch nog veel belangstelling was. Het was een draverij met handicap, waarvoor zich 23 deelnemers hadden laten inschrijven. Er waren 4 prijzen beschikbaar; le pr. f.500; 2e pr. f. 250 3e pr. f. 100 en 4e pr. f. 50. Het werd een spannende strijd. En geen wonder; want het waren de beste renpaar den uit het land. De eerste prijs werd gewonnen door Pie- terael, eig. J. Gerritsen, de 2e prijs door Mali eig. J. K. v. d. Veen, de 3e prijs door Infanterist, eig. J. L. Bus. De vierde prijs werd met het oog op het late uur (het was inmiddels reeds 7 uur geworden!) niet ver reden. Het bestuur legde er f. 10 bij en de f. 60 werden verdeeld onder No. 13, 16 en 17, van de lijst. Werden anders de prijze-i uitgereikt door den voorzitter op de tri bune, dit bleef nu achterwege, ook al met het oog op de weersgesteldheid en 't ver gevorderde uur. Tegelijkertijd was er ook kermis, waar een ieder die daarvan gebruik wilde ma ken, zich naar hartelust kon amuseeren. Het ging er daar dan ook lustig toe! Het circus v. Beveren was weer aanwezig. Er werd gezongen en gedanst, in de verschil lende café's was muziek, en de drukte duurde tot 's nachts 1 uur. Het mag tot eer van de Lissenaars ge zegd worden dat zij er slag van hebben om feest te vieren. De politie behoefde geen enkel maal in te grijpen. Dit is wel het beste bewijs dat men hier plezier kan maken, zonder een ander overlast te be zorgen I S RITNSBURG. De Bloemenhandel. Door het buiige weer van Woensdag nacht, was de aanvoer aanmerkelijk kleiner dan gewoonlijk. De prijzen waren voor ver schillende soorten beter. Betaald werd: Dah lia's f. 0,60—2,60, Gladiolen f. 0,35—0,80, Helianthus f. 0,50—0,75, Asters in verschei denheid f. 0,30—0,90, Asters Lrlyput I. 3 8. Chrysanten f. 0,12—0,33, Anjers f. 0,60 —1,15, Mont Bretia f. 0,18—0.24, Ella f. 2,80 4,20, per 100 bos, Statice 147, Ga- lardia f. 0,28—0,30, Scabiosa f. 0,270,30. Te ongeveer 5 uur is mgr. Aengenent, die vergezeld was van een zijner secretarissen, den Weleerw. heer v. d. Tuijn, weer naar Haarlem vertrokken. De nieuwe Katholieke kerk mag met recht een sieraad voor de gemeente worden ge- noemd. Do bijna 70 meter hooge klokkento ren is in vrijden omtrek zichtbaar, het schip met dwarsschip en koorkapellea sluit zich daarbij harmonisch aan. Het interieur der kerk maakt e&n prachtigen indruk, de kerk is geheel gepolychromeerd en de ramen zijn van gebrandschilderd glas voorzien. Ar chitect der kerk was de heer Tonnaer. Na diens dood de heer Witteman uit Haarlem, die de kerk tot een der mooiste uit de om geving heeft weten te maken. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, z. van C. Vis en P. ui. Glasbergen Alberlus Johan, z. van Dreef en J. C. Pieters Gerrit, z. van C. van der Heiden en S. C. Benschop. Gevestigd: H. Proost en gezin, Floris- schoutenstraat 3 van Zegwaart Mej. G. M. Pauw, Hoofdstraat 119 van 's-Hertogen- bosch E, Vogelvang, Rusthoflaan 14, van Bolsward. Vertrokken: J. B. T. van der Kraan van Rijksstraatweg 9a naar Druten A. van Zuilekom van Oude Haven 5, naar Aalten W. N. Reeuwijk en gezin van Tijloos straat 11, naar Lisse. SASSENHEIM. Inwijding R.-K. Kerk. Woensdag had de plechtige inwijdiDg plaats van de St Panoratiuskerk. Des morgens te half acht vingen de tref fende wijdingsplechtigheden aan. Te half elf begon de pontificale Hoogmis, waarbij Z.D.H. werd geassisteerd door den Zeer Eer waarden heer J. H. H. Borsboom en den heer van Noordwijk, als presbyter assisteniis, II. J. Ph. Thomas, pastoor te Lisse (St. Aga tha) en A. J. Oudegans, pastoor te Warmond als troondiaken, J. J. A. M. Krook, pastoor te Hillegom (St. Martinus) diaken en F. J. M. Wassen, pastoor te Bennebroek als sub diaken. De lagere functies werden meeren- deels waargenomen door oud-kapelaans der parochie. De plechtigheid werd voorts bijgewoond door den hoogeerw. heer mgr. H. J. M. Taskin, proost van het Kathedraal kapittel van Haarlem, door een groot aantal geeste lijken uit de omgeving, het volledig college van B. en W„ de notaris en andere voor aanstaande personen uit de gemeente. Aan het einde der pontificale H. Mis, hield mgr. een toespraak tot de geloovigen, naar aanleiding van de drie eerste beden van het „Onze Vader". Aan den Bisschop werd na afloop der plechtigheden een lunch aangeboden in het K.S.A.-gebouw, waaraan verschillende genoo- digden deelnamen. VOORSCHOTEN. Schietwedstrijd Vrijw. Burgerwacht. Te Katwijk aan Zee hebben de onderlinge wedstrijden plaats gehad van de Vrijw. Bur gerwacht alhier. Er werd geschoten op schijf B. W. Telling 110. Ditmaal was er geen klasse-indeeling, maar een personeele wedstrijd. De uitslag was als volgt: 1. J. v. d. Lubbe; 2. C. v. Egmond; 3. S. v. Egmond; 4. A. J Turion; 5. J. Pijnacker; 6. G. J. IJRerlaan; 7. J. v. Egmond; 8. L. J, v. Egmond; 9. R v. Mulligen; 10. A. Veen. Na afloop werd in de cantine de uitslag bekend gemaakt en levens de uitslag vrije baan welke luidt als volgt: 1. J. v. Egmond; 2. J. J. Luijnenburg; 3. P. v. Klaveren; 4. H. J. Bouwman; 5. A. J. Turion. Door den heer G. Schouten, Sergeant Kampwachter der Rijksschietbanen en diens echtgenoote waren een paar prijzen beschik baar gesteld, welke op dezen avond aan de winnaars werden uitgereikt. Door den commandant de heer A. J. Turion werd met een woord van dank voor zijne goede zorgen aan den heer Schouten een stoffelijk blijk overhandigd. De heer C. J. A. Schrassert Bert dankte den commandant voor zijne goede leiding en de heer P. v. Klaveren voor zijne zorge» als magazijnmeester. De uitreiking der prijzen zal plaats vinden op een nader te bepalen feestavond. De collecte gehouden ten bate van het Ned. Roode Kruis heelt in deze gemeente opgebracht f. 73.88. WARMOND. Alastrim. De toeloop voor de Kostelooze in- en herinenting blijlt steeds aanhouden. In totaal zijn nu reeds 503 personen gratis ingeënd, ongerekend de velen, die zich op het spreekuur van den dokter lieten inenten. Ook Zaterdag-avond van 61/2 tot 71/2 uur wordt in de openbare school weder ge legenheid gegeven zich gratis te laten inenten. Daar dit waarschijnlijk voorloopig de laatste maal is, wordt een ieder in zijn eigen belang en in het belang van hel alge meen aangeraden zijn in- of herinenting niet langer uit te stellen. Voordracht Hoofd O. L. S. Ter voorziening in de vacature Hoofd der Openbare Lagere School, werd door B. en \V. dezer gemeente in overleg met den Inspecteur van het Onderwijs, de volgende voordracht opgemaakt: No. 1. D. Janssen, Rotterdam: No. 2 P. Veldhuizen, Rotterdam; No. 3. W. van Bentum, Amersfoort. Na afloop van den cursus gegeven door de Zusters van het St. Nicolaas-Gesticht, alhier slaagden: Voor lingeTie: Betsy Duinhoven, Corry Schakenbos. Voor costumière: Alida v. Egmond, Jo Scjiakeabos, Kato van Rijn.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9