HET 3-OCTOBERFEEST feur»9 zittend haar Na regen kwam geen zonneschijn - Een vertraagde, maar niettemin geslaagde optocht. Modderballet op het Schuttersveld. „Dik Trom" in de stampvolle Stadsgehoorzaal. Als heraut van het 3 Octoberfeest is Dik Trom Woensdagmiddag in Leiden geweest. Dik Trom de held van de Hollandse-hé kinderwereld, die ook wij ouderen ons uit eigen jeugd nog zoo goed herinneren Daaf stond hij dan in levenden lijve, sprak ,tot de kleintjes vanaf de planken van de Gehoorzaal en speelde er met al zijn be kende trawanten zijn gloeiend avontuur lijk jongensleven... en al de enthousiaste kleuters speelden mee. De heele gamma van kinderemotics weerspiegelde zich in de hon derden oogjes, die zich vastzogen aan al de belden op het tooneel. Zij smulden er van, gierden van pret om Dikkie'6 guitig- brutale grollen. Ze kregen kippevel van angst of bestierven het schier van emotie, wanneer Flipse, de gevreesde veldwachter met de trillende snorren en de rollende oogen op de proppen kwam En juichten van opluchting, wanneer al die spannende avonturen tenslotte toch goed afliepen. De opwinding in de zaal kende geen grenzen 't juichen, sissen, stampen en fluiten zwol aan tot 't kabaal van 'n ,,8hrapncll"-aanval wanneer Dikkie's vroegere aartsvijandin, de Baker of de bedrogen ordebewaarder van het dorp door de eigen getimmerde stoel heenzakten. Adembeklemmende agitatie omprangde dan weer de hevig kloppende hartjes wan neer het loeide door de schoorsteen en de vlammen geheimzinnig opsisten in het huis je van den vrek, die onder daverende bij val zijn geld en goed moest afgeven ten bate van de arme heks, welke hierdoor voorgoed wit haar armoede werd verlost. Wat werd er dien middag gespeeld en hoe heerlijk moet het voor alle acteurs ge weest zijn om hun beste krachten voor zulk e?n medelevend auditorium te geven! Niet alleen in figuurlijken doch ook in letter lijken zin hebben zij hun gehoor naar zich toegetrokken, want aan het eind van den middag zaten vele kleinen niet meer op de voor hen aaugewezen plaatsen, doch waren in dichte rijen opgerukt tot Vlak voor het podium, waartegen zij de neusjes plat drukten, om uitgerekt op hun teenen, toch maar niets van dat boeiende gebeuren te missen 1 Alle 6pieren en zenuwen stonden gespannen de mimiek in de zaal was even hevig als die op het podium. Hulde aan alle medespelersaan de be drijvige, immer voor hem in de bres sprin gende moeder van Dik, aan den gemoede- Ijjken vader, die er zoo vertrouwd goedig bijzat dat deed ieaan den vervaar lijken Flipse, wiens spel zóó ijzingwekkend was, dat hij de heele woedende kinderko lonie tegen zich kreeg. De bovenmeester, de baker, de heks. de vrek en Dik's eensgezinde vriendjes met de slungelige, laffe Bruinboonzij allen tooverden het geliefde kinderverhaal in al zijn frissere realiteit voor oogen. Last not least: Dik Trom zelf, met zijn bolle broekje, klepperende klompen, stoute 'oogen en gezonde witte tanden, iü waar heid onzen Dik", aan wien wij toch wel in de eerste plaats het welslagen van dit kinderfeest te danken hebben. Wij stemmen 'dan ook volmondig met Vader Trom in: bij was een bijzonder kind, dkt was ie! Het Genootschap Jeugd-Amusement on der leiding van Petro Beukman, heeft met dezen middag een groot succes geboekt! Het was een bijzondere middag ook 'dat was 't Op den 3den Oclober van hel jaar 1574, aldus herinneren we ons uit de vaderland- feche geschiedenis, gebeurde eindelijk dat- pene waarop heel Holland reeds maanden lang wachtte: de wind draaide naar den goeden hoek en het opkomende water ver- jopg dc Spanjaarden uil hun stellingen. He't water, hel meest sreliefkoo9de element van den Hollander, had uitkomst ge bracht. We schreven gisteren 3 October 1929 De wind is in de verloopen drie en halve eeuw veranderlijk gebleven en na een lang durige droogte-periode, draaide, nel als in 1574 de wind. maar nu helaas naar den slechten hoek en. hel neerkomende hemelwater verjoeg de Leidenaars van de straten En even blij als onze voorvaderen 355 'jaar geleden naar de lucht keken zoo nijdig hebben wij en velen met ons gister morgen naar de grijze wolken getuurd, nadat hef geluid van een lekkende dakgoot, dat tot in ons bed doordrong het geluid wel te verstaan al weinig goeds had voorspeld. Eilacie, dal was een tegenvaller. RECLAME. Ms men zoo nu en aan '6 morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen I wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, I onmiddellijk daarin opgenomen; en het gevolg hier- I van is dal na het kammen Uw tiaar den geheelen dag I keurig blijft zitten. 3870 Het uitspansel was van een onlslellend- eenlonige uitgestrektheid; nergens e'en stukje blauw te bekennen; 't zag er somber uit en men las hel op de gezichten van alle vroege wandelaars, hoezeer de inzet van het wortelen- en uienfeest hen had teleur gesteld. Maar Leidenaars plegen ten aanzien van hun 3 October-feest geweldig fanatiek te zijn en al het hemelwater, dat gestadig neer- dreinde was niet bij machte om het vuur van hun enthousiasme te blusschen, hetgeen wij als eenige verklaring konden vinden van de betrekkelijk groote belangstelling, welke er 's morgens vroeg op straat al bestond voor de reveille. Wanneer ons mooie Stadhuis er nog ge slaan had, zou de directeur van het Politie- muziekgezelschap. dat dit nummer van den toren af al sedert onheuglijke tijden ver zorgt, gewacht hebben tot de laatste slag van de zeven wa9 weggestorven en daarna zou hij hel sein hebben gegeven om het Wilhelmus in te zetten. Nu het er niet meer is, keek de heer Bolderdijk staande op het balcon van de Stadsgehoorzaal, als een doodgewone burger op z'n horloge en liet toen beginnen. Plechtig klonk ons mooie Wilhelmus door de ochtendslilte; het hel dere trompetgeschal rafelde de regensluier uileen en tot ver over de daken der aan grenzende straten bereikten de tonen van ons volkslied de ooren van de langslapers. N'og drie andere nummers werden gege ven cn tot besluit het „Wien Ne'erlands bloed". Daarmede was het eerste nummer van het feestprogramma alweer afgewerkt en moesten de feestgangers kiezen tusschen de bijwoning der koraalmuziek en van de uit reiking van haring en wittebrood. In de Mandemankerssteeg stonden al ge- iuimen tijd voor achten ettelijke tientallen vrouwtjes te wachten, totdal de deuren zouden worden geopend en de uitreiking van haring en wittebrood zou beginnen. Polilie'-agenten zorgden, dal niemand z'n ofliaar voorman of -vrouw voorbij schoof en zoo stond de stoet geduldig stil in den druilerigen regen. Precies op lijd begon de uitdeeling en in vlot témpo namen ae 'Vrouwtjes hun gave in ;t ontvangst. Eerst het wittebrood, dat meestal in een groote boodsehappentasch verdween, aan de andere zijde van de Waag de haring. Leidsch-Dagbladen bleken hiervoor het meest gebruikte emballage materiaal en glimlachend zagen we het aan hoe een portret van den Engelschen premier Mae Donald misbruikt werd om er een drui pende haring in te wikkelen. Bejiaald aan genaam was die haringlucht overigens niet en de gebruikelijke attentie van den verte genwoordiger van het Leidsch Studenten corps, jhr. de Ranitz, aan de assisteerende dames, bestaande in een flacon eau de co logne werd dan ook dubbel geapprecieerd. Terloops merkten we nog even den burgemeester op, die sedert eenige dagen van zijn verlof is teruggekeerd. Zij nog vermeld, dat de feestgave dit jaar aan 2272 personen is uitgereikt en dal de firma van Nelle allen gratis van koffie en tabak voorzag. De Harmonievereeniging ,.T. en D." onder leiding van den heer Noordanus kortte het wachten met vroolijke muziek. Tegelijkertijd was ook in het van der Werffpark de Koraalmuziek aangevangen. Ook hier viel ons, het slechte weer in aanmerking genomen, de belang stelling zoowel van de zijde van dc zangers 'j en zangeressen als van het publiek, inee. Aan den overkant van de gracht stond on der een overkapping van vele tientallen parapluies een vrij dichte haag van belang stellenden, die in eerbiedig zwijgen naar den zang en de muziek luisterden. Het groote koor werd evenals het vorige jaar geleid door den heer Leo J. Mens, terwijl de muzikale begeleiding als vanouds be rustte bij het Stedelijk Muziekkorps. Volgens goede gewoonte werd bet laat ste nummer van het programma, hel Wil helmus, door liet publiek meegezongen. Een andere traditie werd gehandhaafd in de kranslegging door mr. v. d. Sande Bak- liuyzen aan het standbeeld van den dappe ren Leidschen burgemeester uit den tijd van het beleg, Pieter Adriaansz. v. d Werft. Het is altijd een aardige gedachte deze plechtigheid te doen verrichten door de ambtsopvolgers van dezen magistraal. Een nieuwe schotel in het 3-October- menu vormden de antoped-weditrijden voor kinderen op de Jan van Iioutkade, die zich spijt het slechte weer in een groote belangstelling mochten verheugen. Natuurlijk I waren er wel eenige wegblijvers, doch verreweg de meerderheid verscheen met een groote dosis strijdvuur aan de start. I En hoe is er gekampt! Met vuurroode hoofden snelden de jeugdige deelnemers en deelneemsters langs, de baan. Af en toe gleed er eens een op het gladde wegdek uit cn slierde dan vaak een heel eind langs den grond en door de plassen, maar dat alles deed <veinig ter zake. Het eenige jam- mere was, dat je dan doorgaans je legen- standers nooit meer kon inhalen. Aan weerszijden van de Jan van Houl- kade zalen de muziekcorpsen P. C. en L en „Athalia" te blazen alsof hel 't mooiste weer van de wereld was en alleen een wolkbreuk had hiér de feestvreugde kunnen verstoren, zóó werd hier ge-autoped. Na een uurtje was alles afgeloopen en ble ken de prijzen als volgt te zijn gewonnen: Jongens van 6—9 jaar (60 deel nemers): 1. Gerard Holst; 2. Hendrik Kop- pier; 3 Teun Metz; 4. Tonny Lucas; 5. J. J Meerburg; 6. Jo's. Bots; 7. F. J. Lind van Wijngaarden; 8 Piet Crama. J o ng e li s van 1 0—1 3 jaar (40 deel nemers): 1. Frits Fontein; 2. Piet van Zijp; 3. Jan van Zijp; 4 Ilenk Parmenlier; 5. An ion Jansen; 6 Frans Mastenbroek; 7. Izak van Dam; 8. Kees Bol; 9. Wim Oppelaar; 10 Jitze Bronsgeest. Meisjes van 6—9 jaar (27 deel neemsters): 1. Marie Schimmel; 2 Jaantje Schrijvers; 3 Hendrika Minnema 4 Zus do Koning; 5. Rietje Penseel; 6. Leni Outs- lioorn. Meigjesvan 1 0—1 3 jaar (31 deel neemsters): 1. Petra Dieben; 2. Hillie Pe'- der; 3. Truus de Jongh4. Annetje Hullem; 5 Riet van der Blom, 6. S Cramer. 0n9 verslag van de morgenfeestelijkheden ware onvolledig, wanneer we daarin geen melding maakten van een buitengewoon attractief nummer, het springen van de fontein op de Vischmarkt, hetgeen vroeger in combinatie met de bespeling van hef ca rillon placht te geschieden. Als een hooge zeldzaamheid moge in dit verband worden vermeld, dat we iemand gesproken hebben, die zoowaar exprcsselijk een tocht had ondernomen naar de Visch markt om de fontein te zien springen. Achteraf is ons genleken, dal de man werkzaam is bij het Bureau voor Statistie ken. In de onde Pieterskerk, centrum van Leiden's burgerij in vroeger eeuwen wanne'er nood en druk de inwoners onzer veste benauwden, waren gistermorgen honderden opgekomen, om te beluisleren het woord van dank en herinnering 1 dat werd uitgesproken door Ds. Kuilman, naar aanleiding van Psalm 50 15. Onder de^ aanwezigen merkten we op behalve H. K. II. Prinses Juliana, onzen Bur gemeester, de Secretaris,-verschillende Hoog- leeraren en verder burgelijke en militaire autoriteiten. Na afloop van dezen dankdienst werden door de gemeente slaande 2 cou pletten van hel Oude Wilhelmus gezongen. De optocht. leder jaar stijgt ons respect voor dengeen, in wiens brein de noodige fantasie opge borgen ligt, om een grondgedachte voor den traditioncclen Leidschen feestoplocht te be denken. En laten we 'T maar dadelijk zeg gen- 't is ook nu weer den heer Jan dc Quack uitnemend gehikt om een onderwerp te vinden en te verwerken, dal op alle stralen cn pleinen de groote bewondering van den op dit gebied verwenden Leidenaar heeft afgedwongen. Gelukkig hebben wij dan gisteren toch nog kunnen zien, wèl in de geheime gaar keukens sinds weken gebrouwen was. De mogelijke spelbrekers Alastrim en regen hebben geen roei in 't feestmenu, waarvan de hors d'oeuvre uit haring en wittebrood cn 't dessert uit hutspot beslaat, gegooid. Maar.die regen ellendig mistroostig spoot hij zonder einde uil den grauwen hemel! heeft ons toch nog angstige uren bezorgd! Hoewel Vader Rijn bij ons in de buurt 'heel wat water verdragen kan: deze gietbuiea waren al te bar! Jn 't „Militair Invalidenhuis", waar alle comedianten geschminkt, verkleed en wel treurig bijeengehokt zalen, was de stemming dan ook eerst onder nul. De bestuursleden van de 3 Octobcr-Vereeniging, die 't te zeg gen hadden, werden met angstige vragen bestormd. Doorgaan of niet: d;\t was de kwestie 1 Zelfs de meest solide weerprofeten wisten cr geen raad meer op! Met rondedansen of 't zingen van ,,'tls mooi weer vandaag!" o ironie! werd er den moed steeds ingehouden, maar het ging niet van harte. Slechts lieden, die een voordeelige regenverzekering hadden afge sloten. lachten niet als boeren, die kiespijn hebben. H Werd 1 uur, maar er gebeurde totaal niets.... Grijs bleef de lucht, onzeker in elk opzicht het weert Wij welen niet of de lieeren er ten slotte om geloot hebben, maar een feit is *t, dat tegen 2 uur onder hoera's liet bericht afkwam: „Het spel gaat be ginnen!" 't Publiek moest echter nog heel wat ge duld oefenen, voordal 't de grandioos gepro jecteerde geschiedenis van den Rijn te zien kreeg. lntussclien verbreidde 't zich als een loo pend vuurtje door de stad, dat Vader Rijn toch zijn zegetocht zou houden. Plotseling sloeg de stemming van de gansche bevolking van mineur over naar majeurl Deze druile rige 3 Ocloberviering zou dan toch een blij einde krijgen! Van alle kanten kwamen opgetogen mu ziekcorpsen, politie-agenten onder de voor treffelijke leiding van inspecteur Duval, militairen en de enthousiaste kijklustigen aanzetten. De Vaandel wacht trok de regen jassen uit en kreeg uit fonkelende glazen een duchtige hartversterking; de zenu wen ontspanden zich, de gezichten begonnen weer te glimlachen. De hooge hoeden wer den opgestreken: men kon vertrekken! De regen, die eerst nog wat hardnekkig bleef nadruppelen trok zich bescheiden terug, als had hij medelij met al die man moedige lieeren uit vroeger eeuwen, die op dezen éénen dag in het jaar de hittere reali teit van het leven in tooverfantasie wilden herscheppen. Ten slotte bleef hij weg cn verborg zich achter den duisteren wolkenlaag, om van daar het schitterende feeslgedoe in Leiden's straten gade te slaan. 380 Personen, 160 paarden, 7 groote praalwagens, karossen en süilierijtuigen, daar kan zelfs de beste builenlandsche revue niet legen op! In Holland zijn we er ook nog! En het is niet te veel gezegd hier vast te stellen, dat de historicus zoowel als de romanticus, de schilder of de sculpleur aan de beeldenrijke geschiedenis van den ge liefden Rijn, zijn hart heeft kunnen opha len! Als we dat grauwe, dikwijls stinkende water hier borrelen zien en ruiken, dan valt 't moeilijk zich in te denken, dat dit het einde van den grootsclien Rijn is, die door al deze prachtige landen trok, waarvan de verblindende schittering ons concreet voor oogen werd gesteld. Eerst de geboorte: het jonge, teere kindje op den gletscher, omringd door lieftallige herderinnen, dan de zilve rige Rijnstroom ontloken tot 'n jongen Prins die trekt door Fransch-Duilsch stroomge bied, Bourgondië of Oost-Frankenland. De Nibelungen. hel Wijnfeest, de roofrid ders cn de Lorelei: A/1 romantiek, die wij in 't nuchter koeienland te veel ontberen moeten I Dan over 't Zevengebergte naar Keulen toe, Holland: binnen, langs onze ge liefde buitendorpen door de eigen stad, uit stroomend bij Katwijk aan Zee: het ging alles in de meest markante détails de saam- gestroomde menigte voorbij. Een optocht waarin weer een groote veel zijdigheid viel op te merken, waaraan men zich niet genoeg verzadigen kon. Een unieke wemeling van karakteristieke cosluums. die een schitterende omlijsting vormden van de grootsch-opgezetle zegekarren. Zullen wij na dezen dag nog ooit onzen Rijn kunnen zien stroomen naar Katwijk, zonder terug te denken aan al die schoone jonkvrouwen, die fiere Koningin en sier lijke edellieden, aan den hoog ten hemel rijzenden Dom van Keulen of aan de wee moedige Rijnmystiek, welke door de Kla gende Lorei ei-melodie gesymboliseerd werd? Die stoet van troubadours en nunslreels, van wreede roofridders, van bisschoppen en monnikken. van middeleeuwers en moderne Kat wijkers. van vorsten en vorstinnen met hun pages in hun arlislick-fantaslische kleedij. gekroond tenslotte door de opval lend schoone groep der faculteiten, in wier midden Schulsvrouwe Minerva vol pracht cn praal hoog boven 't juichend volksge- wemel troonde! Aan dat alles zullen we dik wijls genoeg dankbaar blijven terugdenken. Jammer slechts dat de slotwagen van Nep- tunus al heel spoedig wegens een defect moest uitvallen en honderden het schouw spel wegens het wijzigen van de route moesten missen 1 Men is gisteren getrokken langs Hooge Rijndijk, Plantage, Hoogewoerd. Breestraat, Rapenburg (Ooslzijde), Steenschuur. Bree- slraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Morschstraat, Boerhaveslraat, Sleenslraat, Blauwjioortsbrug, Haarlemmerstraat. Peli kaanstraat, Hooigracht, Nieuwslraat, Burcht- steeg, Hoogewoerd weer naar l Invaliden huis, waar alle deelnemers na twee ver moeiende uren, tegen half zes rijkelijk wer den getrakteerd! Heeft 't eigenlijk nog zin in details te treden, daar waar 99 pCi. van onze stad- genooten de optocht gisteren zagen en alles wat voorbij trok in hel programma kon den lezen? Al de holden, die wij uit de geschiedenisboeken leerden, maar intus- -schen al lang weer hadden vergeten, para deerden langs grachten en straten, waar de rijen kijkers, slechts iets minder dik op gepropt stonden dan vroeger jaren. Het ging er dikwijls angstig toe: bij het Kort Rapen burg was 't een wringende, krioelende men- schenchaos en de politie moest krachtig in- grijpen en deed dit met groot overleg om ruim baan te maken. Wij kunnen slechts bewondering koesteren, voor de heldhaftige vaders en moeders, die met hun dikwijls aan zuigelingen grenzende kinde ren op de schouders, ternauwernood aan de trappelende paardenhoeven wisten te ontkomen. Hier pa9t toch echter ook een opmerking: allereerst is 't wel zeer gevaar lijk zich met zulke kleine kleuters in het gedrang te mengen En danwanneei zal het publiek eindelijk eens leeren, niet midden op de straat de komst van de stoet af te wachten om zich dan op 't allerlaatste oogenblik vóór de anderen, die reeds lang aan de kant wachtten, te plaatsen. Dat be zorgt de politie onnoemelijk veel last: houdt u voortaan aan de regels die van te voren worden afgekondigd! Slechts dAt waarborgt een geregeld verloop! Maar gelukkig liep het zonder ongelukken af: zij, die aan de optocht deel namen. hebben waarschijnlijk niets ge merkt van al het onbeschrijfelijke gewoel dat heerschte, alvorens zij door de nauwe straten konden trekken Voor hen was 't slechts één groote vreugde om bewonderend aangestaard of telkens weer met bloemen vereerd te worden! Vóór de studenten-soci- teit was de uitbundigheid wel het grootst. Vooral toen, de kornuiten uit Kneppelhout's onvergetelijken tijd kwamen aanzetten: ze werden met champagne beschonken! De paarden raakten door het kolossale rumoer absoluut uit het evenwicht en 't raag een wonder heeten. dat de scherven niet op de keien rinkelden. Minerva trok statig voorbij onder de lonen van het bekende Io Vivat: haar schonk dit punt het sum mum aan toejuichingen! Zoo trok de stoet langs een sterk-ver korten weg weer gelukkig dit jaar geen overweg-ergernis naar het punt van uitgang, langs huizen boordevol gepropt met jolige Oclober-vierders. voor wien de dag onverwacht nog geworden was.- zooals zij dien zich hadden voorgesteld. Langs duizenden feestgangers met pijn in de beenen van 't lange wachten, die echter op slag verdween bij 't zien van 't bont gewemel in fleiirig, kleurig historisch ge waad uit lang vervlogen tijden. De dag van regen en zwaar-dreigende wolken werd dus tenslotte een dag van, ondanks het slechte weer. toch wel dank baar feestgevoel. De in elk opzicht uit muntend verzorgde optocht heeft daartoe wel het leeuwenaandeel bijgedragen Dank aan den ontwerper de Quack, die met groote kenni9 van zaken aan 't werk is gegaan, dank aan den organisator den heer de Koning, dank aan het geheele 3 Ocloberbestuur, die ons Leidsch festijn niet in 't water deed vallen. 3 October zonder optocht: zulk een teleurstelling is ons-ge lukkig niet beschoren geweest! De Cabaretavond. Na het eindeloos drentelen van den mid dag, toen de optocht maar niet komen wilde, na het moeizaam rondzwerven bo vendien in de moerassen van het Schutters veld, was de cabaretavond in de Gehoor zaal als een verademing, waarbij men, rus tig gezeten, voor eenige uren (zoowel in de groote zaal als in den foyer) kon genieten van eeD welverzorgd program I Den heer Max van Gelder, te Amster dam, was .wederom de saraenstelliiyjj daar van opgcdVagOQ on do kloino mn,n. mat lvoi glundere gelaat, die rustelóos bezig Was om een vlot verloop te waarborgen, weet waarlijk wel wat bij het Leid&che publiek in den smaak valt. Om te beginnen was daar een voortreffelijke „band", die de hiaten t-usschen de nummers aanvulde en verder zoo af en toe op zóó goede wij zo voor de begeleiding der artisten zorg droeg dat de stampvolle zaal de leden meer dan eens op enthousiaste wijze heeft toege juicht...! Daar was verder een rijk geva rieerd program, datveler verwachtingen overtrof en alleT wenschen bevredigde. A»a met tooverslag verdween de wat trieste stemming van den grauwen regendag om plaats te maken voor jubelende feestvreug de, voot pret en jolijt, den derden October waardig! Tumraers, de droogkomiek met z'n innemende manieren, Opende in de groote zaal de rij en hij overrompelde al in de eerste minuut met zijn geestige lied jes z'd auditorium, dat mééjuichte en méé- zong en aldus voor den ganschen avond ge wonnen wasl Baradini, de buikspreker, liet een groote pop spreken en zingen en dwaze opmerkingen lanceeren. Carman, de jong leur, gooide, zonder een enkelen keer te falen, met borden en ballen en flesschen- en stokken, op een zoodanige manier cfat het den toeschouwers ging schemeren voor het gezicht, waarna eeai wonderlijke hoe dendoos", als klap pp de vuurpijl, een bij val ontlokte, die welhaast een ovatie moeht worden genoemd 1 Feeststemming had het nu inderdaad volmaakt van een tijdelijk pessimisme gewonnen, Leiden was weer-, ontzet en ieder nummer droeg als het ware opnieuw bij tot het wegvagen van regen- herinneringen. Piet Leenhouts zong popu laire liedjes, Vellimano ,die zich blijkbaar sedert kort een nieuwen, althans meer ge- wichtigen naam had laten aanmetenver toonde z'n vanouds gerenommeerde goo cheltoeren. wij zagen den monster-athleet aan den rekstok en de lichtgevende acro baten waarna Stella Seemer den draak scheen te zullen 6teken met de degelijk heid van de Hollandsche vrouwendoch eindigde met „de man" in het ootje te nemen. Het „zwakke geslacht" was uit bundig in z'n applaus... Meer succes mis schien nog had de satyr© op de manie van het kiezen van schoonheidskoninginnen, RECLAME. 3B22 -Koud weer een paar Wybert- labletten! Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. 2-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6