BUITENLAND. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. Te water geraakt. Doordat de vaarboom wegschoot viel de tuinder H. J. F., varende met zijn schuit met bloemkool naar de veiling, in den Rijn. Hij wist echter zich zelf te redden en kwam er met een nat pak at. Inenting tegen Alastrim. We meenen de ingezetenen er op altent le mogen maken dat er Woensdagnamiddag te 2 uur in het gemeentehuis gelegenheid is voor ko9telooze in- en herinenting. En dit maal niet alleen, zooals gebruikelijk voor kinderen, doch levens voor volwassenen. Dr. Cleveringa zal zich hiermede belasten. Reeds zeer vele gezinnen Heten zich reeds door hun huisdokter inenten. Toch wordt a.s. Woensdag op een groole opkomst gere kend. Men neme er goede r.ota vanl o KATWITK-AAN-ZEE. DE HARINGVISSCHERIJ. September niet *00 gunstig October etelle ons niet te leur! Ons vorig artikel over dit onderwerp, begin September in dit blad afgedrukt, was in vrij optimistische toon gesteld. Het ver loop der visscherij in dien maand, was wel een weinig ontnuchterend en stemde mee- rendeel te leur. Vooral de eerste^ weken, toen het nog volop zomer was, werd er zoo goed als niets gevangen. Het schijnt wel of zij, die meen den dat het mooie warme stille weer er de schuld van was, gelijk hadden. Er was, zoo meenden zij, te weinig beweging in het wa ter en de haring zwom, door de warmte, zóo laag, dat zij met de tegenwoordig meest gebruikte drijfnetten niet te vangen waren. Ruim half September echter veranderde het weer plotseling en de hóóp herleefde weldra, dat nu de zoo zeer begeerde ver betering zou komen. Want er was nu leven in het water gekomen en men keek verlan gend uit. welke'resultaten dit zou opleveren. In reeders- en visscherskringen worden de toestanden en de wisselvalligheid van het bedrijf op allerlei wijze besproken. Eén ding is zeker. Telken jare bijna, is de maand September de meest wisselval lige en onberekenendste maand van de ge- heele teelt. En dit jaar vooral! Op den laatsten dag van deze wispeltu rige maand in het haringvisschersbedrijf zijn er een flink aantal schepen binnen ge komen en in het laatst der vorige week ook. Meest allen kwamen de schepen ..rijk belaan" binnen, sommige zelfs met 14 da gen reis. Dat geeft weer moed! Wanneer wij aan October en November van het vorig jaar te rugdenken. hopen wij dat de komende maanden even guns^g zullen uitvallen als toen. Dan kan er nog veel goed gemaakt woröer» Toen was do vangst op de Engelsche kust overweldigend groot. Tn enkele, nachten vingen de schepen een volle lading en mee- Tendeels maakte men reizen van één tot twee weken, maar daar was ook weer een rhinder gunstige zijde aan. Door do vele aanbrengst, kwam er gebrek aan tonnen en werd de prijs der haring zeer gedrukt. De'.ortnenprijs liep echler fabelachtig hoog op Wij hopen ook nu weer op veel haring! Wanneer zulks niet het geval is dan gaat bij reeder. visschor en handelaar de ../ut" er uit. Mogen de goede vangalen door blijven gaan. want slechts dan verdienen recder, visscher. groot- en kleinhandelaar datgene, wat noodig is om bedrijf en gezin op peil te houden en van het noodice levensonderhoud te voorzien. October stelle ons niet teleur! LISSE. Benoemingen Rijkstninbouwtchool. Bij beschikking van den Minister vai> Binnenlandsche Zaken en Landbouw, zijn voor het tijdvak van 1 Oct. 1920 tot 1 Oei. 1930 aan de Rijks tuinbouwschool alhier wederom benoemd a. tot leeraar A. T- Borggreve en G. Cornello. beiden te Haarlem; b. tot leerares mevr. A. J. L. Boogaard, te Bennebroek. o NOORDWITK. Gevonden Voorwerpen. Een ceintuur, blauw met bruin met grijze gesp, een slinger van een auto, een linker- dameshandschoen (beige), een koperen kalot van een brik, e'en belastingmerk in etui, een houten raam, een witte sok. een sleu tel, een blauwe alpinemuts. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur nam. ten poliliebureele te Noordwijk Binnen ver strekt, NOORDWIJK-AAN-ZEE. Door Mevr. R alhier is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een „vliegende Hollander". Een onderzoek wordt ingesteld o VEUR—LKIDSCHENDAM. Het 25-jarig bestaan Ceöp. Boerenleenbank. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Coöp Boerenleenbank was oen feest avond georganiseerd in het patronaats gebouw. Te ongeveer 7.30 opende de voorzitter van het feestcomité de heer de Koning de avond met een hartelijk weikom inzonder heid den pastoor, de kapelaans en den burgemeester. Verder bracht hij dank aan allen die de Bank hadden gesteund, inzon derheid de heeren v. Heijningen en Weer- denburg. De heer A. Romijn. voorzitter van den raad van toezicht geeft hierna een uitvoe rig overzicht van de werkwijze gedurende de afgeloojaen 25 jaar. De pastoor thans het woord verkrijgende zegt zich gelukkig te gevoelen omreden dit feest kerkelijk is begonnen. Als blijk van waardeering biedt hij den mede-oprichter den heer Weerdenburg een rookstel aan. Ook de Bisschop en de Paus hebben sym pathie voor het werk van de boerenleen banken. waaraan door den laatste aan den heer v. Heijningen. als voorzitter is toege kend het gouden eerekruis „Pto Ecclesia et Pontifice. De burgemeester bracht een woord van hulde aan pater den Elzen den pionier van de boerenbonden en -leenbanken De inspecteur van de centrale van boe renleenbanken en pater v. Heijningen spra ken ieder nog een hartelijk woord, waarna do directeur allen dank bracht voor de vele hartelijke woorden en lof gericht tot het bestuur en den raad van toezicht. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het feestelijke deel van het programma, dat tot ruim 3 uur in den nacht duurde. Een slotwoord werd gesproken door den burgemeester. Verg. Volksonderwijs. Zondagochtend vergaderde het bestuur van de add van Volksonderwijs. De be stuursfuncties werden verdeeld nis volgt: W. C. Dullaarl, le voorzitter; D. Visser, le secretaris. Polderweg 36; M. Wijtres, pen ningmeester; W. Kouwenberg, 2e voorzit ter; J. Uilenbroek, 2e secretaris. Ingekomen waren een aantal brieven van het H. B.. waarin zij baar goedkeuring uit sprak inzake de door hel bestuur genomen maatregelen en waarin zij bekrachtigde de afvoering van een 8 lal leden. Als afgevaardigde naar de in Utrecht 'e houden alg. vergadering vin de landelijke voTeeniging werd aangewezen de heer 1). Visser. Schuld orgelfonds gedekt. De bazar gehouden ten bate van hat orgelfonds der Geref. kerk heeft opgebracht f 1061.08». Dit bedrag is ruimschoots voldoende om den orgelschuld te voldoen Zelfs blijft er nog een bedrag van ca. f. 200 over. De wethouder van Veur, de heer A. van Heijningen, voorzitter van de Coöp Boerenleenbank is door den Paus begiftigd met het gouden eerekrui9 „Pro Ecclesia et Pontifice. VOORSCHOTEN. Onaangename ontdekking. Do echtgenoote van een bewoner van een 'huis aan de Papelaan is Zondagmorgen' bij het openen van dc voordeur hevig geschrok ken. Waarschijnlijk uit baldadigheid had men in den nacht van Zaterdag op Zondag een cadaver aan de voordeur gehangen. Door de poliLie wordt een onderzoek ingesteld. Proces-ver ba al is opgemaakt. Kookcursus. De afd. van de Holl. Mij. van Landbouw organiseert bij voldoende deelname een kookcursus voor meisjes vanaf 15 jaar. De cursus zal beginnen per October en eindigen in April d. a. v.. telkens t avond per week. Burgerlijke Stand. Bevallen: R. L. BlokhuizenSchuier d M. G. EwijkKram d. G A. Kraaij van Os d. Ondertrouwd: B. O verdijk er. J. V. Lan- geveld. Overleden: J. Ph. van Schooten m. 68 j. Loop der bevolking. Gevestigd: E J. v. der Burg van Rijns- burg B. Ritsema en echtgc-n. van Wasll- naar Th. A. E. Overcem en gezin van Leiden A M van Kampen van Leiden A. Verstraten en gezin van Leiden A. Hoger vorst van Leiden N Boxen van Werken en Sleeuwijk M. Waldherr van Voorburg H. Holtvest van Rijnsburg A. Hartman van Yoorburg J. M. Blan- kenspoorTigelaar van Den Haag. Vertrokken: C. van Steijn naar Breezand (t. J. Blank en gezin naar Enschedé J. H. P. v. d. Tuin en gezin naar Leiden H. G. Noort naar Zoelerwoude P. Vrij burg naar Lisse. o WARMOND. ALASTRIM. Kortelorze In- en Herinenting. Ook Zaterdagmiddag werd weder een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid lot kostelooze inenting. In totaal zijn nu hier 375 personen gratis ingeënt in verhouding tot grootere plaat sen in den omtrek een vrij groot aantal. Ook Woensdagavond zal hiervoor weder gelegenheid bestaan en wel van 71/* uur tot 8'/j uur nam. in de openbare school. WASSENAAR. EEN NIEUWE PAROCHIE. Kapelaan Wiemers met de oprichting belast Naar de „Msbde." verneemt zal alhier onder den Deyl een nieuwe parochie wor den opgericht. De WelEerw heer C. B M Wiemers, kaoelaan van de parochie O. L. Vrouw Visit .c te Schiedam, is door Z. D. H. mgr J. u. J. Aengenent met de oprich ting belast. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening ter zee., De Amerikaansche delegatie op de Lon- densche vlootconferentie zal naar alle waarschijnlijkheid samengesteld worden uit StimsoD, Dawes, Gibson, senator Hale en senator Swanson. Borah heeft geweigerd deel te nemen aan de delegatie, daar hij niet. gelooft, dat deze conferentie een werkelijke ontwape ning ter zeo zal bereiken. In Japan hebben belangrijke besprekin gen in deze materie plaats. BELGIE. Een huldigingsfeest. In de Handelsbeurs te Antwd^pen heeft een feestmaal plaats gehad ter eere van de ministeis Jaspar, Houtart en Francqni, ter huldiging van wat zij in 1036 hebben verricht tot stabilisatie van het Belgisch betalingsmiddel. Er zaten 550 personen aan. Ook do gou verneur dor National Bank, Louis Fvmck deelde in de huldiging. DUITSCHLAND. De Rijksdag bijeen. Gisteren is de Rijksdag weer bijeenge komen. Begonnen is met de discussie over het wetsontwerp tot hervorming der werk- loozen verzekering. Afg. Stöcker (comm.) stelde voor het ontwerp var. de agenda af te voer§n, ,,daar de arbeiders geen belang Rebben bij dezen nieuwen rooftocht tegen de werkloozen". Zijn fractie protesteert verder tegen <1e aanwezigheid van 200 man Schutzpolizei in en om den Rijksdag. De rijksminister van arbeid Wissell licht, te het ontwerp toe. Hij wees er op, dat de bestaande wet in vele opzichten verbe tering behoeft, en dat de bepalingen van het nieuwe ontwerp ten gunste van de werkloozen veel verder gaan dan die van dc oude wet. De verzekeringbank is het Rijk op het oogenblik 250 millioen mark schul dig, in den a.s. winter zullen de uitgaven de ontvangsten verre overtreffen. Gezien het gemiddelde van 19261923 wordt een aantal werkloozen van !.l millioen ver wacht, en daarnaar berekend komt inen tot een tekort van c.a. 279 millioen mark. ENGELAND. Het Ccngres van Labour Conservatieve ontevredenheid. Op het jaarlijksch congres der Labour- part ij. dat in Brighton werd geopend door den minister van verkeer, Herbert Morris- son, is allereerst ecu telegram gezonden aan MacDonnld. die zich zooals men weet aan boord van de „Berengaria" bevindt op weg naar do V. S. Vervolgens wees Morrisson er op, dat niet zonder reden de Labourparty wordt beschouwd als een won der in de geschiedenis der politiek. Tn de betrekkelijk korte periode van 30 jaren is haar vooruitgang een zaak van de publiek® belangstelling geworden. De vakvereni gingen hebben niet alleen bijgedragen tot de financieelc welvaart der partijkas, doch bovenal hebben zij uitstekend dc politieke opvoeding van millioenen leden ter hand genomen. Het is een bron van kracht en niet van zwakte dat de Britsche Labour party zoo nauw verbonden is met de *'ak- vereenigingen." Sprekende over het stio ces der regeering in dc buitenlanrisehe po litiek zeide Morrisson, dat het groore suc ces van Snowdeo in Den Haag door het ge- heele volk was toegejuicht terwijl na 11 lange jaren de troepen van Engeland, Frankrijk en Be'gi»: uit het Rij mand ver trokken. Een van de moeilijkste problemen der Britschc buitenlandschc politiek, de betrekkingen met Egypte, was op weg naar een gelukkige oplossing. Betreffende de betrekkingen met Rusland hoopte hij, dat de regeering in staat zou zijn om wanneer het parlement weer bijeenkwam het her stel dezer betrekkingen op een vriend schappelijke en hechte basis aan te kon digen. Over binnenlandsche aangelegenhe den sprekende, zeide Morrisson, dat ook hier de labonrregeering de eerste stappen had gedaan op den weg der voorgenomen politiek. Zij houdt zich bezig met de in- du8trieele en sociale reorganisatie, noodig om een hoogere standaard van materieei en intellectueel leven mogelijk te maken. Ofschoon gehandicapped door haar positie van minderheidsregeering een realiteit, die steeds in het oog moest worden gehou den kan nog veel gedaan worden waar- tegen de oppositiepartijen zich niet open lijk kunnen verzetten. Aangaande de in dustrie zeide de spreker, dat Engeland in enkele der belangijkste industrieën belang rijk is achtergebleven bij het buitenland. Er zijn commissie ingesteld om een onder zoek in te stellen in de ijzer- cd staalin dustrieën en de katoenindustrie. Andere commissies waren nog in voorbereiding, evenals plannen der regeeriDg inzake de steenkoolindustrie in 't algemeen. De leider der onafhankelijke arbeiderspartMax- ton, eischte daarop in een uitvoerige re<l%; verhooging van loonen en verbetering der sociale instellingen, terwij! hij buitenge woon heftig de economische' en sociale r« - litiek der arbeiderspartij becritiseerde. De minister van binnenlandsche zaken Clynes antwoordde hierop, dat hij en zijn colle ga's het volkomen eens waren met deze eischen en dat zij van raeening waren, dat voldoende loonen voor alle burgers nood zakelijk waren Er is echter nog veel werk fe deen voor dit doel bereikt is. Vervolgens geraakten de vertegenwoor diger der vakvereenigingsbeweging Covin en de afgevaardigde Maxton in een debat, waarbij laatstgenoemde in de eerste plaats het tempo van de socialistische beweging in gebreke stelde. Verder werden sociale vraagstukken be sproken. De minister van buitenlandsche zaken Henderson greep in en stelde vast, dat de arbeiderspartij in alle kwesties, waarover in de eigen gelederen eenheid van opvatting bestond, met volle kracht voorwaarts ging, doch dat daarentegen een langzaam tempo genomen werd in vraag stukken, waarover nog geen overeenstem ming bereikt was. Naar de „Evening Standard" meldt, heeft de ontevredenheid, die bij een -r.n- zienlijk deel der conservatieve parlements leden heerscht over de organisatie der cen trale der conservatieve partij, thans uit drukking gevonden in een tot Baldwin ge richt verzoek om een buitengewone verga dering der partij bijeen te roepen. Dit verzoek is door vijftig leden van het Lagerhuis geteekend. OOSTENRIJK. Schober en de Heimwehren. Bondskanselier Schober verklaarde aan een medewerker van het „Montagblatt" in verband met (1e beweging der Heimwehren en zijn regeeringsverklaring o.a. Ik moet mijn verwondering er over u/t- spreken, dat mijn duidelijke en ondubbel zinnige verklaringen door de sprekers der oppositie zoo verkeerd zijn opgevat. Tk acht bet volstrekt democratisch en houdt het voor de eenig mogelijke opvatting ecu zoo sterke volksbeweging als de Heim wehren niet over het hoofd te zien. Het zou ook voor de politieke partijen van alle richtingen zeker een groote fout zijn, wan neer zij deze beweging onopgemerkt zou den laten. De cenige juiste weg in een demo cratischer staat, kon voor dc regeerii.g slechts zijn de grootste belangstelling voor deze volksbeweging te toonen, haar met verstand tegemoet te treden en het gooo'e, dat in haar zit, er uit te halen en te ver wezenlijken Des te sneller en te doelbe wuster de parlementaire machine het ge- heele vraagstuk van dc hervorming der grondwet behandelt en een oplossing tot stand brengt, des te sneller zal elke ge dachte aan onwettigheid verdwijnen en zal ons volk en ons vaderland eindelijk de zoo noodzakelijke rust verkrijgen, welke de bodem is. waarop het economische leven alleen een gezonde ontwikkeling kan heb ben. Schober's positie als directeur van poli tie wordt zoolang waargenomen door den onder-directeur. Is dat een aanduiding, dat Schober niet lang bondskanselier denkt fe blijven 1 o—: GRIEKENLAND. Nederlaag voor Venizelos. By de Zondag te Saloniki gehouden bur gemeesters-verkiezing hebben de monarchis ten een overwinning op de Venizelisten be haald. De eandidaat van de monarchisten kreeg 12.432 stemmen, die van de Venize listen slecnts 8321. De orde werd tijdens de verkiezing herhaaldelijk verstoord. Ver schillende menschen zijn bij do vechtpar tijen gewond. Venizelos zelf vertoeft thans te Berlijn. ZUID-SLA VIE. Een financieel schandaal Communistisch complot ontdekt. Zaterdag, zoo verneemt de ,,Xeue Fretc Presse" uit Agram. heeft de Kroatische coöperatieve boerenleenbank likwidatie moeten aanvragen. Deze boerenleenbank was een schepping van Raditsj en zijn volgelingen Op de vergadering, die Zater dag gehouden werd. bleek dat van het ka pitaal, dat 8 millioen dinar had moeten bedragen, slechts een kwait gestort was. De boeren hadden hun aandeden ten voL© betaald, doch de aanvoerders vaD de Kroa tische partij, die verreweg het meerendecl der aandeelen bezaten, hadden niets ge stort. Dr. Matsjek, Raditsj' opvolger aan het hoofd van de partij, schijnt door het schandaal nog het minst getroffen te zijn. Op de vergadering ging het stormachtig toe en werd men zelfs handgemeen. Eeri likwidatiecommissie zal trachten de aan deelhouders een volledig inzicht te ver- scha ffen over de ongeoorloofde praktijken, waaraan de leiders zich schuldig hebben gemaakt Men verwacht, dat de zaak ook ernstige gevolgen voor de gecompromit teerde politici zal hebben, waarvan er reeds een paar buitenslands zijn gegaan. De politie te Belgrado is een corwrju- nisfische samenzwering op het spoor ge komen. die voornemens was een aanslag op het staatspostkantoor te doen. Veertig per sonen zijn gearresteerd waaronder twee postambtenaren. o CHINA. ziet conflict met de sovjets. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft in een redevoering voor de Chinecsche militaire academie medegedeeld, dat de Chineescne regeering generaal Tsjang Fat Kwei een ultimatum gesteld heeft om binnen 72 uur zijn strijd tegen de Chineescbe regeericg te staken en zijn wapens uit te leveren aan de Xankinelroepen. De positie van Tsjang Kai Sjek schym niet meer zoo stevig te zijn De sovjets hebben een waarschuwende nota gezonden in verbard met het uit spreken van eenige doodvonnissen tegen Russische burgers. De vonnissen schijnen nog niet te zijn uitgevoerd. De sovjets dreigen met represaillemaatregelen. Er verluidt dat Wellington Koo naar Moekden is gegaan om zich daar te oriën- teeren voor het openen van besprekingen met de sovjets. De moord te Giessen-Nieuwkerk. Klunder en Tennissen vrijgesproken. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft htden arrest gewezen en de door dit col lege in revisie behandelde zaak van den timmerman J- G. Klunder en den uitvoerder J. Teunissen. die elk door de rechtbank te Dordrecht waren veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf ter zake van diefstal van on- voc-'r f. 5. voorafgegaan door geweldpleging den dood ten gevolge hebbende van den spoorwegwachter J. dc Jong te Giessen Nieuwkerk, welk vonnis door het Gerechts hof te Den Haag in hoogcr beroep was be vestigd Het Amsteidamsche Hof heeft het vonnis van de Dordreehtsche rechtbank vernietigd en opnieuw rechtdoende Klunder err Teunis sen vrijgesproken. Alleen Teunissen was bij de voorlezing van het arrest door president mr. Jolles aan- we'zig. Voorts waren er de verdedigers mr. H H Roobol en D. den Hollander. De ruimte in de zaal was geheel in beslag ge nomen door een groote schare belangstel lenden. onder wie vele leden van de balie en enkele leden van de rechterlijke macht en van het parket. Ook de publieke tribune was geheel gevuld- De voorlezing van het arrest nam ongeveer een halfuur in beslag. VCOR WOENSDAG 2 OCTOBER. Huizen '1875 M.) 10.0010.15: Morgen wijding. 12.152.00: Concert door het AVRO-Kwartet. 2. CO—2.15: Praatje door mevr. De Leeuw—-Van Rees over: De а.s. Naai- en Knipcurus. 2.15—2.30: Gra- mofoonmuziek. 2.30—3.00: Kinderlitera tuur in verband met dc nieuwe opvoeding door G. Hellinga, Dir. der Haagsche Schoolvereen. 3.00—3.30: Radio-Kindor- koorzang. 3.304.90: De voornaamste studiemuziek voor piano. Uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt 4.30—5.30: Orgelconcert door Ferdinand Kloek. Solist: Willem de Jong, cello, 5.30—6.00: Gramofoonmuziek. б.01—7.15: Concert door Hongaarsche Tzi- gano-Kapel van de Gebr. Elmer en Bela Ruha. 7.15—7.45: Causerie door W. a. A. Grul overWeergave-kwaliteit bij het ontvangtoestel. 3.018,40: Viool-recital door Zoltan Szekely. S. 10—11.00: Con cert door het Versterkt Omroeporkest- Solist Hugo van Daalen. piano. 9.15— 0.45: Lezing door Prof. Mr. H. Fryda over: De indrukken van mijn Russische reis. 9.45: Voortzetting concert. Na afloop: Persger. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00: Sluiting. Hilversum 208 M Na 6 uur 1071 M.) Uit si. NCRV-Uitz. 10.30-11 00: Zie- kendienst. 12.30-2.00: Concert. Dames koor! je. piano en orgel. 2.002.30: Gra mofoonmuziek 2.30—4.30: Concert. Piano, orgel, fluit en klarinet. 4.30— 5-00- Gramofoonmuziek. 5.00— 6.00: Kin- dcruurtje. 6.00— 6.30: Gramofoonmu ziek. 6.307.00Lezing over: „De Ma kelaardij volgens de wettelijke voorschrif ten volgens haar werking in de practijk en volgens een te verwezenlijken ideaal", 7.00—7.30: Gramofoonmuziek. 7.30—8.00: Bestuui smededeelingen. 8.30: Lezing over: „Binnenhuiskunst". Orkestconcert. Daarna Persberichten. Daventry (1554.4 M.) 10.36Morgenwij ding. 11.15: Kerkdienst. 11.2012.20: Kerkdienst 12.20: Lezing. 12.35: Concert. L. fnglis, sopraan, P. J. Duffy, tenor. - 1.05: Gramofoonmuziek. 1.20: Orkestconcert. 2.20: Bijeenkomst van de Rs-United Church of Scotland. 3.20 Uitzending voor scholen. 3.45: Berich ten. 3.50: Lezing. 4.05: Concert. C. Smith, banton. E. Kersey, viool, H. Just, cello, R Ferguson, piano. 5.05: Orgel concert. Cinema Orgel. 5.35: Kinder uurtje. 6.35: Nieuwsbcr. 7.05: Piano recital door L. England. 7.20: Lezing. 7.45: Lezing. 8.05- Vaudeville. 9.20: Concert. Militair Orkest, L. Gowings, tenor. 10.00; Nieuwsber. 10.20: Le zing. 10.35: Orkestconcert. 11.20 12.20: Dansmuziek. Prrijs „Radio Paris" (1725 M.) 12.50— 2.20: Gramofoonmuziek. 4.05: Orkest concert en soü. 6.55: Gramofoonmuziek 8.55: Concert. Orkest en zang. Langenterr 473 M 10.3511.35: Gra mofoonmuziek. 12.30: Gramofoonmuziek 1.25—2.50: Orkestconcert. 5.53—6.50- Piano-récital. 8.20- De Vroolijkc Woens dag ..Barockoko". Daarna tot 12.20: Dans muziek (Gramofoonplaten). Brussel ("508.5 M.) 5.20: Gramofoonmu ziek. 6.50: Gramofoonmuziek. 8.35: Fragmenten uit ,,De Regimentsdochter", Opera-comiqué van G. Donizetti. Kalundbcrg 1153 M.) 3.505 50 Con cert. Radio-Blazers Ensemble. 8.35 10.20: Orkestconcert. Daarna- Uitzending van ..De fngebceldc Zieke" BIci -pel in 3 bedrijven van Molière. 10 3511.20: Or- kestconcert. 7ee:en 1635 M.) 6.1011.05: Lezingen 12.20--1.15 Gramofoonmuziek. 1.13 1.50- Lc7ingen 2.20 2.50' Graraofoon muziek. 3.05—4.50: Lezingen. 1.50— 5.50: Concert uit Hamburg. 5.50— 8.20: Lezingen 8.20: ..Tyll" Uilenspiegel. Opera iD 3 bedri;vcn. Tekst van Hugo F K-enigsgaitcn Muziek van Mark T.othar. 10.50 Concert. Orkest., Kate König (sopraan). 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7