BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. CENTRAAL BUREAU VOOR RIJN- EN BINNENVAART. Zetel te 's-Gravenhage. Naar wij vernemen ie met zetel ie 's-Gravenhage opgericht een Centraal Bu reau voor de Rijn- en Binnenvaart. Tot dit bureau zijn een groot aantal groote ondernemingen en vereenigingen op liet gebied van de Rijn- en Binnenvaart UegetTeden, vormende verschillende groe pen. In deze groepen zijn vertegenwoor digd: de Rijnsleepvaart, de Rijnvracht vaart, de Rijnbeurtvaart, de binnenland- sche sleepdienst, de sleepdienst op België en de Zeeuwsche slroomen, de binnenland- sche vrachtvaart. de binnenbeurtvaart, het bedrijf der tankschepen voor het vervoer van petroleum en benzine, het personen vervoer en de havensleepdicnst. Het bestuur van het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart is voorloo- pig als volgt samengesteld: G. C. Nuy, directeur der N.V. Nederland- sclie Sloomslecpdienst v.h. van P. Smit Jr. te Rotterdam, voorzitter; mr. Kievit de Jonge, advocaat en procureur, juridisch njedewerker aan het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Den Haag, secreta ris; J. J. C. Schmal9, directeur der N. V. Standaard Transport Mij. te Rotterdam; J. Roelofs Azn., directeur Maatschappij „Binnenvaart" te Rotterdam, II. Iiaspers, reeder ie Rolterdam, L. Binnendijk, direc teur Nieuwe Rijnvaart Maatschappij te Am sterdam; mr. C. C. Gischler, secretaris van den Raad van Commissarissen van de N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaartbe drijf te Rolterdam, W. B. KL Versier, direc teur der N.V. J. en A. van der Schyyt's Stoombooireederij te Rotterdam. Het doel van het Centraal Bureau is: a. door gemeenschappelijk overleg, ten aanzien van vraagstukken, welke liet Tee- derij- cn schippersbedrijf in de Rijn- en Binnenvaart raken, ten einde in zaken het algemeen bedrijfsbelang betreffende, een uniforme gedragslijn vast Ie stellen; b. overheids- en andere organen van vak kundige voorlichting te dienen;" c. door alle inlichtingen te verzamelen omtrent datgene wat zal blijken voor de 3eden van belang te zijn en daarvan een archief te vormen; d. door zoodanige andere wettige midde len als aan het doel bevoiderlijk kunnen zijn. Het bureau zal zich niet inlatenVraet overeenkomsten of geschillen tussclicn werkgevers en werknemers. NEDERLAND EN BELGIE. De Antwerpsche Kamer van Koophandel heeft Zaterdagavond een groot feestdiner gegeven waaraan alle vooraanstaande per soonlijkheden uit de handels-, industrie, li- nancieele en politieke wereld deelnamen, ter eere der ministers Jaspar, Francqui en Houtart die voor de financieele stabilisatie van hel land hebben zorg gedragen. Minister Jaspar hield een rede, waarin hij o.a. zeide: de regeering zal zich ernstig blijven bezig houden met de kwesties aan gaande verbindingen tusschen Antwerpen, de zee en den Rijn. Bij ons bezoek aan Den Haag hebben wij daarover nog kort ender- liandeld en minister Hymans heeft de kwestie in Genève eveneens besproken met den Nederlandschen minister van Buiten- landsche Zaken. Jaspar sprak verder over het kanaal Anl- werpen-Luik waarmede binnenkort zal wor den begonnen en eindigde zijn rede met de verklaring dat de regeering zal trachten zoo spoédig mogelijk de taalkwestie lol een oplossing te brengen. BEZOEK AAN DE N.S.F. EN DEN PHOHI-ZENDER. Zaterdag hebben ongeveer 150 leden van de Haagsche Radioconferentie een bezoek aan het bedrijf van de Ned. Seintoestellen- iFabriek te Hilversum gebracht. Het gezel schap, dat om kwart over tienen arriveerde, splitste zich in twee groepen. Eén groep maakte des morgens een tocht door het Gooi ;cn bracht daarbij een bezoek aan den PHOHI-zender te Huizen, om 's middags de N. S. F. te bezichtigen. De andere groep ging volgens hetzelfde principe te werk, doch in omgekeerde volg orde. Des middags vereenigden beide groe pen zich aan een lunch in hotel Hamdorf te Laren, bij welke gelegenheid door directeur TI. Giesen in liet Fransch een toespraak •werd gehouden. In antwoord sprak daarop namens de gasten de Spaansc'he gedelegeer de Julian Gil Clemente. Tegen drie uur vertrok het gezelschap naar Kootwijk. NEDERLANDSCHE UITGEVERSBOND. Te Den Haag heeft de Ned. Uitgeversbond zijn jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer J. C. Tjeenk Willink uit Zwolle. In het bestuur werd by acolamatie her kozen de heer J. E. Belifante (Den Haag). Als vertegenwoordigers in den Centrales Raad voor vakbelangen van de Vereen, ter bevordering van de belangen der Boekhan del voor 1930 werden aangewezen de nee- ren J. E. Belinfante (Den Haag) en Jan Tadema (Haarlem) en als hun plaatsver vangers de heeren H. G. J. Schillemans (Zutfen) en W. L. Brusse (Rotterdam). Ver kozen werd in de commissie inzake betalings moeilijkheden de heer A, M. E. van Dis hoeck (Bussum), ter vervanging van den heer M. E. H. Warendorf, die niet wenschte in aanmerking te komen. Bjj acclamatie wer den herkozen in de gemengde commissie uit leden van de Vereeniging van Letterkundigen en den Uitgeversbond: de heeren C .A. J. van Dishoeck (Bussum), H. C. A. van Kampen (Amsterdam) en W. L. Brusse (Rotterdam). Deelgenomen zal worden aan de Interna tionale tentoonstelling te Antwerpen in '30; een commissie, welke in overleg met het bestuur deze gezamenlijke tentoonsle'Jiiig zal voorbereiden, wordt gevormd door de hee ren C .A. J. van Dishoeck. Ernest van Aelst (Maastricht) en mr. C. Schillemans (Zutphen). Besloten werd nog het volgende jaar het 5C-jarig bestaan van den Bond feestelijk te vieren. Een commissie, waartoe voorloopig slechts eenige heeren zijn aangewezen, zal, in overleg met het bestuur, deze feestvie ring voorbereiden. De heer J. W. Henny (Leiden) hield een inleiding omtrent meer samenwerking tus schen uitgevers van dagbladen en uitgevers, rar. boeken, waarop een levendige gedach ten wisseling volgde. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDEE. Het tweede postvliegtuig is gisteren te Bangkok aangekomen. KATWIJK AAN DEN RITN. Bnrgerwachtwedslrijd om den Oegstgeester Wisselbeker. Zaterdagmiddag had de aangekondigde wedstrijd plaats ora den 2den Oegstgeester wisselBeker, waarvoor veel belangstelling was. Behalve de korpssobutters war^n ook veie belangstellende leden aanwezig, ter wijl kapitein W. H. Snijders, toegevoegd aan den inspecteur der Burgerwachten, de wedstrijd met zijn tegenwoordigheid ver eerde. Te half drie werd voor de volgorde geloot waarvan de uitslag was: Valkenburg No. 3, Leiden 2, Rijnsburg 3, Oegstgeest 4, Kat wijk 5, Leiderdorp 6 en Voorschoten 7. De commandant der Burgerwacht Oegst geest de lieer v. Peltenburg nam dan het woord en na allen hartelijk welkom hebben geheeten, wees spr. er op dat de kameraadschappeli.ildicid onder alle Bur- gerwachtcrs steeds van dien aard moet zijn dat ieder daar een voorbeeld aan Iran ne men. Ook dc wedstrijden moeten van sanm- hoorigheid getuigen. Spr. verwachtte dat dezen middag een aaigename zou zijn en een prettige stemming steeds zou heerscben. Toen werd met den wedstrijd begonnen waarvan bij voorbaat bekend was dat deze spannend cou zijn. Van iedere Burger wacht schoot eerst een schutter, dan een van de volgende en zoo vervolgens zoodat men pas na langen tijd kon zien, wie de waarschijnlijke winnaar zou zijn. Geschoten werd op schijf B. Wacht, telling 1—10. Houding naar keuze. De uitslag was als volgt: Volkenburg: .T. Tmpthorn 91 p., P. de Kort 85 p., H. Iraptbom 85 p.. .T. v. Dijk 90 p., D. dc Vlies 77 p., totaal van het korps 428 p LeidenF. Korenman S9 p., C. v. Vliet 87 p., J. de Wit 95 p., Barten 77 p., J. v. Staveren 92 p. Totaal 400 p. Rijnsburg: L. v. Egmond 95 p., C. v. Klaveren 94 p., G. v. Vliet 89 p., G. Vos 88 p., C. Ravensbergen 91 p. Totaal 457 p. Oegstgeest: J. Werkhoven 82 p.. C. Bak- keT 83 p., dr. Timmermans 94 p., G. v. Dru- ten 94 p.. W. H. Collee 88 p. Totaal 444 p. Katwijk: C. v. Leeuwen 93 p., R. Trous- selot 94 p., P. Slingerland 83 p., Ch. Minnee 89 p., J. Slingerland 92 p. Totaal 451 p. Leiderdorp: J. de Koning 79 p., .T. J. Wolf 91 p., G. de Braver 74 p., G. Groe nendijk 85 p., J. Zandbergen 72 p To taal 401 p. Voorschoten: J. v. d. Lubbe 91 p., A. J. Turion 81 p., G. Yperlaan 88 p.. J. Noort 83 p., J. v. Egmond 90 p. Totaal 438 p. Rijnsburg was dus winnaar van den beker en daar zulks voor de deTde maal wa&, blijft Rijnsburg in het blijvend bezit van den beker. Verleden jaar werd de beker gewonnen met 470 punten. Na den wedstrijd kwam men bij de Can- tine bijeen waar de commandant der Oegst geester Burgerwacht het woord nam en al lereerst Rijnsburg feliciteerde met het behaalde succes. Doch ook wees spr. er op dat dc Burgerwacht niet moet zijn slechts een scbietvereeniging doch men zich te vens bewust behoort te zijn van den plicht die in tijden van onrust, in tijden van ge vaar, de leden zou kunnen roepen voor het werk waarvoor de Burgerwacht is opge richt. Ook daarom moet er altijd een vriendschapsband bestaan tusschen de Bur gerwachten opdat men weet, wat men aan elkaar heeft. En dergelijke wedstrijden halen deze vriendschapsbanden nauwer aan Spr. gaf dan het woord aan kapitein Snij ders dier ook feliciteerde met het gepres teerde van hedenmiddag. Spr. meende terug te mogen komen op hetgeen de comman dant van Oegstgeest gezegd had over dc kameraadschap en memoreerdo enkele ge vallen uit andere plaatsen waaruit bleek de gemeenschapszin die er bestond ten opzichte der Burgerwachters onderling. En om deze vriendschapsbanden te laten voort bestaan onder deze Burgerwachten had spr. zich een idee gevormd öm weer in het bezit van een gezamenlijke wisselbe ker te komen. Spr. opperde het denkbeeld om dit gezamenlijk, n.l. door 8 BurgerwacF. ten, te doen en steun was hem hiervoor reeds toegezegd. Spr. zegde zelf toe te zullen zorgen voor de munitie, benoodigd voor dezen wedstrijd. Door meerdere Bur gerwachten werd reeds toezegging ge daan. Onder applaus eindigde spr. zijn slotwoord waarna allen weer naar huis terugkeerden. AFSCHEID DS. BOLLEE. Ds. Rutgers spreekt voor hem Een stampvolle zaal. Na een arbeid van 35 jaren heeft ds. Bol- lee afscheid genomen van de Hervormde Ge meente te Katwijk ad. Rijn. Aangezien Zijneerw. zichzelf daartoe niet meer in staat gevoelde, hield ds. R. A. Rut gers van Katwijk aan Zee Zondagavond in zijn plaats voor een stampvole kerk een af scheidsrede. Alles heeft zijn bestemden tijd cn alle voornemen van den Hemel heeft zijn tijd. De mensch is afhankelijk en niets geschiedt bij toeval. Deze gedachten kwamen bij spr. op, nu de oude predikant, na een herderlijke loopbaan van 42 jaar in drie verschillende gemeenten, zich lot heengaan genoopt zag. Vele banden waren gelegd, geheele geslach ten had hij zien opgroeien. Geen wonder dan ook, dat ds. Bollee vurig verlangd had zelf hel afscheidswoord tot de gemeente, te rich ten. Als oudsten ringbroeder en naasten buurman had spr. deze taak nu op zich genomen. Spr. bepaalde zijn gehoor lot 2 Cor. 13 13 Z.E.w. stelde in het licht dat de Apostel Paulus deze bede aan 't einde van een brief vol ernstige vermaningen, richtte tot een ge meente, die hem zeer lief was. Na den drie-ledigen inhoud der bede en 't verband daartusschen besproken te heb ben. wees spr. op de gewichtige taak, die op den predkiant rust, maar ook op de ver antwoording der gemeente, die de roepstem hoorL Deze zegenbede richtte ds. Bolle, door den spr., tot alle ambtsdragers in de gemeente en lot alle vereenigingen. die met hem had den samengewerkt Aan het eind van den dienst zong de ge meente in den geest den scheidenden leeraar en diens gezin toe de laatste regels van Gez. 96. Ds. Bollee hoopt zich metterwoon te Oegst geest te vestigen. De maandelijksehe collecte ten bate der Nod. Herv. Kerk heeft opgebracht f. 16U81/*. KAT WITK-A AN-ZEE. TERAARDEBESTELLING W. NIJGH. Een ontroerende toespraak van Ds. Kalkman. Een groote schare wachtte op het kerk hof, toen het stoffelijk overschot van den zoo plotseling om het leven gekomen heer W. Nijgh, Zaterdagmiddag ter aarde besteld werd. Onder hen, cue de baar volgden, merk ten wjj op de heeren C. den DuIk en M. Parle vliet, voor wien de overledene als schip per voor hun kantoor gevaren had en nog anderen uit reederskringen. Ds. Kalkman sprak de lijkrede. Spr. vergeleek dit droeve, plotselinge sterf geval met dat van Ahazia, den Koning ran Israël, die door een tralie in zijn opperzaal te Samarië viel, krauk werd en wien door Elia aangezegd werd dat hij van zijn krank- bed niet weer zou opstaan. Wie had dat een paar dagen geleden ge dacht dat wij nu reeds aan het graf van de zen man en vader gouden staar.? Laten wij tcoh bedenken, dat het alles is de hand Gods, en dat onder Z|jn bestel een viiegwiel van een machine de lucht inslingerde en Willem Nijgh daardoor gedood werd. Ont roerende gedachte, dat ons leven zdó broos is! Wij weten het wel, maar leven er niet naar, dat het volgend oogenblik ook ons doodsuur kan slaan. In Gods hand is het schijnbaar kleine en eenvoudige en het roept ons toe: bereidt toch uw huis, want gjj moet ook sterven. Wat is het ontroerend wanneer wij geen ziekbed hebben en plotseling wor den opgeroepen. Laat toch de gedachte tot u doordringen: Als ik daar nu lag, wat zou liet voor mij en mijn arme ziel rijn? Spr. haalt liier de gelijkenis van den R|jken man en den armen Lazarus aan. Er is dan ook geen rust voor onze ziel dan in' Jezus Christus, die den dood overwon. Zij, die dat gelooven, kunnen het getuigen: als de dcod komt dan ga ik naar Huis. Dit is het zalig deel van al Gods kinderen, dat rij mogen ingaan in de rust die daar overblijft voor het volk van God. Laat het dan alzoo zijn dal niemand deze Doodenakker verlaat dan met het vaste voor nemen om den Heere te zo9ken, want bij Hem is uitkomst, ook tegen den dood. Daarna stelde spr. op uitdrukkelijk ^er langen van den ouden vader van den over ledene voor, om te ringen Ps. 103 <8 6n 9. De vader dankte daarna ds. Ka'.kman voor zijn woord en ook deed dit een der zoons van den overledene. De heer Vis, lijkbezorger, dankte namens de familie, de aanwezigen voor hun belangstelling. Hiermede was deze plechtigheid geëindigd. o LISSE. De Postdienst. Op Woensdag 2 October de dag der Harddraverij, zal het postkantoor voor den postdienst na 14 uur gesloten zijn. De uren van openstelling voor de telegraaf- en telefoondienst ondergaan geen wijzi ging. De 2e en 3e bestelling zullen niet worden uitgevoerd.Van 18.30 tot 19.30 wordt de gelegenheid opengesteld tot het afhalen van avondcouranten. Straatverbetering. Het beteekent voor de bewoners van de Meer en Houtstraat een groote verbetering dat de 6traat voorzien wordt van behoor lijke trottoirs en tevens het middenstuk overbestraat wordt. Het was voor degenen die daar wonen haast niet'meer doenlijk om bij regenweer droogvoets thuis te ko men, zóóveel kuilen en gaten lagen in deze straat. Dank zij het krachtig ingrijpen van de gemeente is daar nu afdoende verbete ring in gebracht. Buslichting voor: Noord-Amerika en Mexico en Canada, via Engeland 1, 2, 4 en 8 October 5.30 uu; via Frankrijk 1, 3 en 4 October 17.25 uur. De herkeuring van trekhonden zal plaats hebben op Donderdag 3 October a.s. des voorm. 9.15 uut nabij het gemeente lijk koetshuis langs den Grachtweg. OEGSTGEEST. Groot succes voor den Bazaar. De gehouden tweede bazaar ten bate vao de tweede Xed.-Herv. Kerk behoort we der tot het verleden. Gedurende die vrer dagen is er een doorloopend geregeld be zoek geweest, vooral des avonds. Voor het damescomité zijn het drukke dagen ge weest, waa' zij met genoegen op kunnen terugzien. De staf van helpers-sters) heb ben mede hun uiterste best gedaan. Den laatsten avond omstreeks 9 uur sprak ds.- Jansen Schoonhoven het officieele sluitings- woord en dankte allen, die tot het welsla gen hiertoe hadden medegewerkt, waarna gezongen werd het laatste vers van Psalm 72. Eenige van de restanten werden door gretige koopers gekocht, hetgeen nog een aardige winst opbracht. Nader vernemen wij, dat het succes van dezen bazaar dat van den vorige nog heeft overtroffen. Do zuivere winst bedraagt f. 3500. Voorwaar een groot succes! Groo'e belaag spelling voor het Letterraadsel Zaterdagavond was de drukte in de win kelstraten weer groot. Met belangstelling werden de étalages bekeken. Langzaam aan komen meerdere oplossingen van het let terraadsel binnen aan de bekende adres sen. De R.-K. harmonie „Triumph" maakte omstreeks 6 uur weer een muzikale rond gang, waarvoor groote belangstelling was. Woensdagavond zal de Reclameweek be ëindigd worden met een muzikale omgang door de harmonie van N.Z.H.T.M. Alhier doet rich een geval voor van slaapziekte bij een volwassen manspersoon. De patiënt slaapt reeds véértien dagen ach tereen. RITNSBURG. GEMEENTERAAD. Vaststelling gemcenterekeningBenoeming gemeenieopzichter Geldleenina f. 29.000 Jaarwedden gemeente-ambtenaren. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: dc burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, en leest daarna de notulen van de voorlaatste vergadering voor. Nadat hierin op verzoek van Dr II. G. Jonker en don heer .T den Haan eenige wijziging is aange bracht. wonden zij vastgesteld. Besloten wordt de voorlezing van de notulen der laatstgehouden vergadéring aan te houden. 1. Onder ée ingekomen stukken, waarvan de voorzitter medededing doet, is een adres van de Centrale Esperanto Propaganda Club te Nijmegen, waarin gezien het nut en liet voordeel van. de kennis van Eperanto verzocht wordt, oprichting van een Espe- ranlocursus, ook in dc'ze gemeente, te wil len bevorderen. B. en W. stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken, waartoe z. h. st. wordt besloten. Van den heer N. Driebergen is ingekomen een aanvraag, om vergunning te verleenen, tot het verbouwen van zijn perceel aan de Dubbele buurt. De voorzitler deelt mede, dat het hier een perceel betreft, waarop bouwverbod rust. De aan te brengen veranderingen zijn echter van zulk een minimum aard, dat B. en W. er geen bezwaar in zieln. de ge vraagde vergunning te verleenpn, waartoe zij een voorstel doen. Conform het voorstel van B. en W. wordt z. h. sL besloten 2. en 3. B. en W. stellen voor, over te gaan tot de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening en de rekeningen van de bedrijven over 1928. Namen9 de commissie belast met het nazien der gemeenterekening, rapporteert Dr. Jonker, dat de commissie de rekening en het rapport van het Verificatie Bureau hebben onderzocht, en naar aanleiding daarvan den Raad adviseeren de rekening goed te keuren Namens de commissie belast met het na zien van de rekeningen der bedrijven, deelt de heer C. D. v. d. Vijver mede, dat de com missie met haar werk nog niet gereed is ge komen. en daarom geen rapport kan uit brengen. Hel komt den heer v. d. Vijver ge- wenscht voor mede te deelen, dat het rap port van het Verificatie-Bureau zich met de gevoerde afschrijvingspolitiek niet kan vereenigen .en dat het overigens het nazien der rekeningen nog tot een enkele opmerking aanleiding zal geven. Wellicht is dit aan leiding voor den Raad de goedkeuring der rekening aan te houden, totdat de commis sie rapport zal hebben uitgebracht. Wethouder S Schoneveld ziet in goedkeu ring thans geen bezwaar, omdat anders weer een stagnatie van minstens een maand ontstaat. Dr. Jonker is van meening, dat de com missie voldoenden tijd heeft gehad, haar werk te verrichten, en daar de rekening toch door de commissie van de bedrijven is opgesteld, wil hij maar tot directe behan deling overgaan. De heer T. Kralt acht het gewenscht. dat eerst de Raad zich op de hoogte stelt. Bij stemming wordt met 8 tegen 3 beslo ten, de goedkeuring van deze rekeningen alsnog aan te houden. De heer v. d. Vijver acht het logisch ook de gemeenterekening aan te houden, omdat wijziging van de rekening van de bedrijven noodwendig wijziging van de gein een tereke- ning zal meebrengen De voorzitter en wethouder S. Schone veld zijn het hiermee niet eens. Het nazien van de rekening gaf tot geen enkele opmerking aanleiding. Deze kon dus worden goedgekeurd. De heer v. d. Gugten vraagt, of blijkens de rekening het werk, ten behoeve van de gemeente verricht, gelijkelijk is verdeeld over hen, die daarvoor in aanmerking ko men. Dr. Jonker beantwoordt deze vraag bevestigend. Met 10 tegen 1 stemmen wordt besloten tot vaststelling van de geraeenterekening, waarna de voorzitter de commissie dankt, voor de door haar verrichtte werkzaam heden. 4 en 5. B. en W. bieden den Raad aan de gemeentebegrooting en die van de bedrijven voor 1930. Besloten wordt ieder lid een exemplaar daarvan te doen toekomen. 6. In behandeling komt het reeds vroe ger ingediende adres van den heer N. v. Egmond Wzn., houdende verzoek om ont slag als gemeente-oprichter. B. en W. stel len voor, aan adressant met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag te verleenen, onder dankzegging voor de door hem be wezen diensten. Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. 7. B. en W. stellen voor een gemeen te- oprichter te benoemen met ingang van 1 October a.s., op een jaarwedde van f. 1.000, en een pensioenaftrek van 81/2' pet Nadat de voorzitter mededeeling heeft -gedaan van de 12 sollicitanten voor deze be- trekking ,gaat de Raad in besloten zitting. Na heropening van de openbare verga dering, wordt door B .en W. de volgende aanbeveling gedaan 1. J. van Iberson te Rijnsbarg. 2. Jac. Haasnoot te Katwijk a. d. Rijn. 3. K. Halbmeijer te Leiden. Wet 10 tegen 1 stem wordt benoemd de heer J. v. Iterson alhier. 8. B. en W. deelen den Raad mede, dat aanvragen om bouwgrond te koopen aan de nieuwe straat aan den Buitenweg z|jn inge komen als volgt: van den heer J. v. Iterson een aanvraag om het resteerende terrein h 80 M„ van den heer H. v. Iterson 2 per- ceelen k 11 M. en van P. Kort Jr. 2 pero. k 10 M. B. en W. stellen voor den grond te ver- koopen aan den heer J. v. Iterson, onder vcorwaarde, dat deze 2 perceel en a 11 M. afstaat aan den heer H. v. Iterson. Den heer v. d. Gugten wil het voorkomen, dat B. en W. hun houding gewijzigd hebben. Toen een vorigen keer twee adressen vJJor hetzelfde perceel bouwgrond inkwamen, wercl deze aan den eersten aanvrager verkocht Sj:r. deed toen het voorstel, dat daaraan de voorwaarde werd verbonden, dat een ge deelte aan den tweeden aanvrager zou wor den afg&taan. Toen meenden B. en W. dat het niet aanging voorwaarden te stellen, terw|jl z|j bet nu, in een soortgelijk geval wel doen. De voorz. antwoordt, dat vergelijking niet altijd opgaat. In het vroegere geval was sprake van een klein perceel, nu echter is er sprake van SO M. en B. en W. geven aan verkoop van kleine perceelen de voorkeur, om speculatie te voorkomen. B. en W. wijzigen na breedvoerige dis cussie htin voorstel, waarna met algemeeno stemmen wordt besloten aan den heer J. v. Iterson 80 Mi bouwgrond te verkoo- pen, onder voorwaarde dat deze 2 perc. van 11 aan H. v. Iterson en 2 perc. van 10 Mi. aan P. Kort afstaat. 9. B. eD W. stellen voor een geldleening aan tc gaan bij de directie van het Pen sioenfonds a 5 pCt. Voor bijzondere werk zaamheden zijn thans reeds uitgegeven, f. 25.000. B. en W. hebben echter de toestand aan de pas verbreede Brouwerstraat eens nader onder de oogen gezien, en zij zijn er thans voor, aldaar een trottoir aan to legger.. De kosten hiervoor, met inbegrip van den aankoop van benoodigden grond, zijn ge raamd op pim. f. 4000. Mocht de Raad zich hiermede vereenigen kunnen, dan dient geleend te worden in totaal f. 29.000. De beer D. Knijff is verheugd, dat B. en W. tot een ander inzicht zijn gekomen. Dr. H. G. Jonker heeft uit de toelich ting van den voorzitter gehoord, dat een minderheid van B. en W. tegen het voor stel is, Spr. vraagt of de motiveering daar voor bekend gemaakt kan worden. Wethouder S. Schoneveld zegt, dat hij tegen het voorstel is, niet omdat hij be paald tegen het trottoir is, maar wel om dat spr. bezwaren heeft ten aanzien van het bedrag Veel mooie verbeteringen zijn de laatste jaren aangebracht, maar deze waren nogal kostbaaT. Moet dat zoo door gaan, dan vreest spr. dat het financieel© evenwicht verbroken zal worifen. Een trot toir is wel wenschelijk, maar noodzakelijk acht spr. het niet. De voorzitter meent, dat de veiligheid van het verkeer wel degelijk in gevaar komt, en dit gaf voor hem bij dit voorstel den doorslag. Dr. Jonker is wat huiverig voor steeds meer uitgaven, gezien de begrooting voor het volgend jaar, die zeer zeker belas- tingverhooging noodig zal maken. Ook spr. is van de* noodzaak niet overtuigd. De heer T. Kralt is er voor, een troC- toir aan te leggen. Wanneer spr. te voren alle kosten voor verbetering van de Brou werstraat had geweten, had hij zeker voor gesteld, het werk nog een jaar uit te stel len. Half werk is echter altijd te duur, en doet men dat. dan komen de reeds uitge geven f. 9000 ook niet tot zijn recht. Spr. zal dus vo^r het voorstel stemmen. De heer K v. Delft wijst op het drukke verkeer aan den Vliet Z.Z., en merkt op, dat daaraan niets gedaan wordt. Wethouder S. Schoneveld zegt dat ver betering van de Brouwerstraat een drin genden eiseb was. Na eenige verdere bespreking komt het voorstel van B en W. in stemming en wordt dit met 92 stemmen aangenomen. B en W. worden voorts gemachtigd tot aan koop van den benoodigden grond en hel sluiten van een leening a 29.000 gld., met een looptijd van 20 jaar. 10. B en W. stellen voor de huurwaarde te bepalen van de bovenwoningen en de benedenlokaliteiten van het gebouw van de gemeentebedrijven in de Kerkstraat. 2—8

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6