VAN HET LEIDSCH DAGBLAD De voetbal-competitie. 70ste Jaargang Maandag 30 September 1929 [liiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiii» No. 22 Het voornaamste nieuws van heden. Bureau Noordeindsplein LEIDEN uiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilWffllliilllH SPORTBLAD Telefoon Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. De landskampioenen door B. V. V. geslagen. EEN GOEDE DAG VOOR DE LEIDSCHE CLUBS. Voor den Nederlandschen Voetbalbond werden gisteren de volgende resultaten ver kregen: Aideeling I, 1ste klasse: HilversumD. F. C 20, AjaxExcelsior 30, SpartaV. S. V. 2—2. H. B. S.—R. C. H. 1—0. 2e klasse A: K. F. C.—Z. V. V. 3—2. Hol- landiaW. F. C: 32, SpartaanD. W. S. 0—1. Alcmaria V.—V. V. A. 3—0, H. R. C.— West Frisia 22. 2e klasse B: ZandvoortB. F. C. 21, 'A. F. C.Baarn 51, BloemendaalHercu les 0—4, H. V. C.—D. E. C. 1—4, Velox— Zeeburgia 21. 3e klasse D: HollandZeist, schr. n. o., AlphenAmsvorde 20, UtrechtLeerdam 1—O; Culemborg—D. O. S. 02, Z. N. C. Voorwaarts 01. Aideeling II, 1ste klasse: E. D. O.H. V. V. 61, StormvogelsHermes 31, H. F. C. —V. U. C. 6—2, Feijenoord—BI. Wit 1—1, Z. F. C.—'t Gooi 6—3. 2e klasse A: S. V. W.Quick 32, Over maas—R. F. C. 2—3; S. V. v.—C. V. V. 4—2; B. M. T.—V. I. O. S. 2—4. 2e klasse B: V. O. C.St. Hooger 11, U. V. V.Neplunus 14; 0. D. S.Xerxcs 33, FortunaV. D. L. 50, GoudaUni- las 3—0. 3e klasse A: U. V. S.—G. S. V. 3—0, Laak kwartierA. S. C. 14, HillinenAlphia 2—2, R. V. C L. F. C. 2—1. 3e klasse B: D C. L.Olympia 31, Lug dunumSt. Volh. 50, SchoonhovenMus- schen 80, TransvaliaU. D. I. 121. 4e klasse A: De JagersBodegraven 23. Res. 3e klasse A: V. I. 0. S. II—R. V. C. II 2—1. H. V. V. IV—Alphen II 0—1, A. D. O. Ill—U. V. S. II 3—3. Aideeling Hl, 1ste klasse: TubantiaEn schedé 14. Robur et V.Go Ahead 0I, WageningenZ. A. C. 00, P. E. C.A. G. O. V. V. 58. VitesseHeracles 33. Aideeling IV, 1ste klasse: N. A CWil- ■helmina 2—0, L O N G AM. V. V. 2—1, B. V. V.—P. S. V. 5—3, Eindhoven-N.O A D. 11. RoermondWillem II 1—2. AfdeelingV, 1ste klasse: FrisiaLeeuwar den 12; Be QuickVelocitas 14; W.V.V G.V.A.V. 11; Veendam—Alcides 31. LEIDSCHE VOETBALBOND. 1ste klasse: A.S.C. IllU.V.S. III 2—5; 2e klasse DV.S. Ill—R.C.L II 5—3; L.F.C. III—Lugdunum m 1—3; U.V.S. IV —A.S.C. IV 3—0. 3e klasse: Lugdunum IVS.D.O. TI 10; R.C.L. III—L.F.C. IV 4—0. 4e klasse: D.W.S. IILugdunum V 110 Van Overal. Het kleine IJmuiden schijnt dit seizoen een groot» rol te gaan spelen in de Neder- landsche voetbalbeweging. V.S.V., thans aangepast aan het spel der eerste klasse, is één der moeilijkste tegenstanders in ai deeling I dat gelijke spel tegen Sparta getuigt er van! terwijl Stormvogels, na een jaar van verval, met nieuwen moed de vleugels heeft uitgeslagen en momenteel aan den kop der tweede afdeeling gaatl V.S.V. •was in Rotterdam tegen Sparta prachtig op dreef en daardoor werd het een mooie wed strijd, die rijk was aan spanning. De 22 uitslag gaf de verhouding uitstekend weei. 'Hilversum onderscheidde zich verleden week door Ajax (dat gisteren met 30 van Excelsior won) te slaan en bevestigde nu den goeden indruk door het bezoekende D F.C. met 20 aan den dijk te zetten D» Dnrdtenaren zouden kampinenscandidaat zijn was er gezegd. Het mocht wat: men zie slechts do competitiestand en de ver- wachlingen omtrent D F.C. zullen wel aan merkelijk gaan (anenl doelp. gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. HBS3 2—1 S—4 4 Hilversum 3 2 1 74 4 V.S.V3 1 2 9—7 1 Sparta 3 1 2 54 4 A.D.O2 1 1 7—4 3 Ajax 3 111 4—5 3 R.CH3—21 3—4 2 D.F.C,3 2 1 2—4 2 Excelsior '3 2 1 69 2 Haarlem 2 2 410 In de derde klasse handhaalde Alphen zich thuis met 20 tegen AmsvorCe. dat echter niet tot de sterksten schijnt te be- hooren. Holland (dat gisteren door het niet opkomen van den arbiter vrijal had) en D O S. nemen hier de beste positie in. gsp gew. gel. verl v.t. pnt. DOS3 2 1 6—1 5 Holland 2 2 8—3 4 Alphen 3 2 1 10—6 4 Utrecht3 2 1 6—7 4 Voorwaarts 3 1 1 1 33 3 Zeist 2 1 1 5—7 2 Leerdam 3 1 2 33 2 Amsrvorde 3 I 2 57 2 Z.N.C3 1 2 1—4 2 Culemborg 3 3 28 De match van den dag in de eerste klasse van afdeeling II was die lusschen Feyenoord en Blauw-Wit. Er was veel belangstelling en veel spanning, waarbij geen der partijen reden tot overstelpende vreugde kreeg, ge zien het feit, dat de punten gedeeld werden. Krachtsverschil was er trouwens zeer wei nig. De rust kwam met blanken stand.. Na de hervatting nam Blauw-Wit door Burger de leiding, terwijl Pijl met een hard schot de partijen op gelijken voet bracht. Daarbij bleef het en het was misschien ook het beste, zóó! Stormvogels wij zeiden het al slaat nu met 6 punten bovenaan, dank zij een goede 31 zege op H.D.V.S.. dat met rust met 10 de leiding heeft gehad H. F. C. verraste door een zeer groole zege op V. U. C., dat Van der Wildt miste en bij gevolg aanmerkelijk aan kracht had ingeboet. In de eerste helft stond H. F. C. al met 51 voor, terwijl het einde kwam met 62. De Haagsche verdediging met den ex-A.S.C - doelman Van der Meer was als een zeefl H. V. V. hield, gesteund door den storm, tot aan de rust stand tegen Edo. Toen kwamen de Haarlemmers opzetten en met 61 werd H. V. V. verpletterd. Vele doelpunlen werden ook gescoord in Zaandam, waar Z. F. C ver diend met 63 triomfeerde over 't Gooi. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.—1. pnt. Stormvogels 3 3 10—5 6 Blauw Wit 3 2 1 4—1 5 H. F. C. 0 1 1 7—3 3 Feyenoord 2 1 1 5—2 3 E. D. 0 2 1 1 8—4 2 Z. F. C. 3 1 2 7—9 2 V. U. C. 3 1 0 7—11 0 H. V. Y. 3 1 2 6—12 2 H. D. V. S. 2 1 1 2—4 1 't Gooi 3 3 5—10 Voor de derde klasse A begon A. S. C de competitie uitstekend door met 41 te win nen van Laakkwartier. Ook U. V. S. won. namelijk met 30 van G. S. V., en de over winning kwam haar toe, maar de wedstrijd is verre van fraai geweest. Alphia en Hilli nen deelden de punten (22), terwijl L.F.C. opnieuw teleurstelde door zich met 21 te laten kloppen door R. V. C. De kans der wit- hemden is natuurlijk nog niet verkeken, maar zij zullen toch heel spoedig uit een ander vaatje moeten gaan tappen, willen zij in de naaste toekomst een rol van heteekenis spelen. doelp. gesp. gew. gel. verl. vI. pnt. 1 U. V. s. K V. C. Hillinen A. S. C Rijswijk G S. V. Alphia L. F. C. Laakkwartier 3 1 1 1 1 3 3 7—0 3—1 4 5—3 3 4—1 2 1 6—6 2 2—4 2 3—4 2 3—5 1 1 1 2 1 1 2 - 3 4—13 In de 3e klasse B zegevierde Lugdunum met 5—0 over Steeds Volharden, dat een uiterst zwakke ploeg in het veld bracht Met dezen harden wind had Lugdunum trouwens het niet onbelangrijke voordeel van haar steeds korte spel. Onze sladgenooten zijn de eenigen, die nog maar één wedstrijd speel den. De overige elflallen zijn daarenboven alle al één of meer punten kwijt. De stand luidt hier als volgt: gesp. gew. gel. verl. v—t. pnt Transvalia Schoon'heven De Musschen O. N. A. D. C. L Lugdunum Olympia St. Volharden U. D. I. 2 1 18—5 1 2 15—7 1 1 4 4 1 6—12 4 2 1 3 1 3 12—3 3 6—4 3 5—0 2 4—6 1 4—12 1 2—23 1 In de reserve 3de klasse A deed U.V.S II goed werk door stand le houden tegen heht sterke A. D. 0. III, terwijl Alphen II haar ccrsle overwinning behaalde ten kosle van H. V. V. IV. De stand ziel er nu als volgt uit: U. V. S. II A. D. O. Ill Vios II B. E. C II Alphen II R. V. C II H. V. V. IV gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 3 2 2 1 1 12—3 1 2 1 2 1 3 1 3 l 5 6—5 3 2—1 2 1 6—6 2 2 3—6 2 2 7—13 2 1 0—1 In het Oosten zorgden A. G. O. V. V. en P. E C. voor een doelpuntenregen, waarbij de ploeg uil Apeldoorn echter aanmerkelijk in het voordeel was door beier spel en met 85 won. Kluin scoorde niet minder dan zes doelpunten! Robur had niets in te bren gen tegen Go Ahead, hetgeen te voorzien was. Daarentegen veraste Wageningen door Z. A. C. een gelijk spel af te dwngen En schedé was veel sterker dan Tubantia (41) terwijl Vitesse en Heracles, ondanks over wicht der Arnhemmers, de punten deel den (3-3). !lll«l!lllllill»IUI»IIIIIHIIllllllllllll«lffl Nederlandsch waterpolo-zevental. Twee Leidenaars gekozen. Gistermiddag is het waterpolo-zevental gekozen dat aanstaanden Zondag tegen Bel gië te Brussel zal uitkomen. Niet minder dan twee Leidsche spelers: Elzinga en Buys zijn in de ploeg opgenomen. De samenstel ling luidt: Van 01st Elzinga Minnes Kuyper Buys Schol te J. Kohier Reserves: De Haas en Mousset. gesp. gew. gel. verl. v.4. pnt. A. G. 0. V. V. 3 3 19—9 6 Go Ahead 3 2 1 14—4 5 Enschedé 3 2 1 10—2 5 Z. A. C. 3 2 1 7—3 5 Tubantia 3 1 1 1 8—10 3 Heracles 3 2 1 5—8 2 P. E. C. 3 1 2 9—14 1 Vitesse 3 1 0 8—14 1 Wageningen 3 1 2 4—11 1 Robur 3 1 2 3—12 1 In het Zuiden was B. V. V. schitterend op dreef tegen P. S. V., dat eerst met 10 ach terstond. toen met 21 de leiding had om ten slotte met 53 te verliezen. Tot het einde toe hielden de Bosschenaren prachtig stand en hun zege op de landskampioenen is dan ook even verrassend als verdiend. Doordat N. A. C. tegen Wilhelmina in de meerderhedd bleef en Noad een puntje kwijt raakte tegen Eindhoven, is er hier vanaf den aanvang der competitie al spanning. M. V. V. verloor weer, nu tegen Longa, en staat derhalve onderaan. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. N. O. A. D. B. V. V. Willem II N. A. C. Eindhoven P. S. V. Longa Roermond Wilhelmina M V. V. In het Noorden wonnen Yelocitas en Leeuwarden beide, respectievelijk ten koste van Be Quick (-11) en Frisia (21). Al cides faalde opnieuw en bezet daardoor de laatste plaats. Het zou zoo'n wonder niiet zijn als de geelzwarten daar bleven. Tenzij ploegen als W. V. V. en Be Quick nog zwak ker mochten zijn. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocilas 3 3 124 6 Leeuwarden 3 3 71 G G. V. A. V. 3 2 1 5—2 5 Aöhilles 2 2 101 4 Friesland 2 1 1 66 2 Frisia 3 1 2 55 2 Veendam 3 1 2 58 2 W. V. V. 3 12 310 1 Be Quick 3 3 17 Alcide9 3 3 414 3 2 1 8—2 5 2 2 9—6 4 3 1 2 6—5 4 3 1 1 1 5—4 3 3 1 1 1 9—9 3 2 1 1 56 2 3 1 2 7—8 2 3 1 3 4.6 2 2 1 1 2—4 1 2 2 1—6 LUGDUNUM— STEEDS VOLHAREN 5—0. Zwak spel der Rotterdammers. In den gierenden stormwind, die het kleedgebouwtje met z*n bekrompen tribunetje deed kraken in z'n voegen, heeft Lugdunum gisteren de nieuwe competitie ingezet met een vrij gemakkelijk bevochten overwinning op het Rotterdamsche Steeds Volharden, dat maar heel weinig tegenstand heeft geboden. Al vóór de pauze, toen groen-wit den harden wind tegen had, was zij herhaaldelijk in de meerderheid en de 10 voorsprong gaf met de rust dan ook maar zeer onvoldoende de verhouding tusschen de beide elftallen weer. Reeds enkele minuten na den aanvang miste de rechtsback der gasten een gemak- kelijken bal, en het was de Roo, die de kans handig benutte en met een schuiver zijn club de leiding gaf. Vóór de pauze scheen, naar de omstandigheden te oordeelen, Steeds Vol harden in de beste positie te verkeeren, doch de Rotterdammers wisten de gelegen heid niet te benutten. Hun spel was grof van structuur en zonder samenhang en maar zelden wisten zij het doelman van der Berg moeilijk te maken. Goed gesteund door de uitstekend spelende halflinie, waarin naast Van Well vooral rechtshalf Landesbergen opviel door zijn goede afnemen en steunen, kreeg de voorhoede volop werk, en het was in hoofdzaak te wijten aan het onvoldoende doorzetten en te ver achterwaarts opstellen van midvoor van der Laan, dat de stand onveranderd bleef. Heel deze Lugdunum- voorhoede speelde trouwens naar onzen smaak wat te zachtzinnig en wij meenen dan ook dat zij tegen sterkere tegenstanders dan Steeds Volharden over het algemeen steviger zal moeten aanpakken om succes te behalen. Ook „harder" spel kan bij voortdu ring sportief zijn en blijven! Na de hervat ting had groen-wit het voordeel van den storm en natuurlijk was er toen voor de gas ten geen houden meer aan. Twee minuten na de pauze maakte van der Laan er 20 van, terwijl de Roo daarna geleidelijk met fraaie schoten den stand tot 50 heeft op gevoerd. Laatstgenoemde, die dus vier doel punlen voor zijn rekening nam, heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld en voerde voortdurend de voorhoede ten aanval, daar bij zoo nu en dan niet onverdienstelijk ge steund door den jeugdigen linksbuiten Ver mond, die nog routine en initiatief mist, maar desondanks een veelbelovenden indruk heeft gemaakt. Het elftal, waarmede Lugdunum dezen middag de competitie begon, was als volgt samengesteld: doel: Van der Berg, achter: Neuteboom en B. Bekkering; midden: P. de Graaf, van Well en Landesbergen; voor: Vermond, de Roo, van der Laan, J. Bekke ring en Raar. U.V.S.—G.S.V. 3—0. Een wedstrijd met weinig goede momenten. In een alles behalve fraaien wedstrijd, waar mogelijk den sterken wind, die dwars over het U. V. S.-terrein stond, mede oor zaak van was, speelde gisteren U. V. S. haar eersten thuiswedstrijd tegen G. S. V. Voor de rust was het spel nauwelijks het aan kijken waard en vermochten wij in die pe riode alleen J. Graafmans als linkshalf, zoowel voedend als verdedigend, goed werk zien doen. De aanvallen zoowel van U. V. S. als die der gasten waren te onsamenhangend en het schot was, eveneens aan beide zijden, hopeloos zoek. Na de rust ging het wat beter en waren de aanvallen van U. V. S. zoowel talrijker als gevaarlijker. De verdediging der blauw-witten sloegen de aanvallen der gas ten gemakkelijk af en het doortastender op treden van de U. V. S.-voorhoede in de tweede helft, bezorgde U. V. S. ten slotte nog een verdiende 30 overwinning. Over den wedstrijd het volgende: G. S. V. wint den toss. V. S. trapt met den sterken wind gedeeltelijk tegen af en onderneemt den eersten aanval, welke door hands wordt onderbroken. Na eenig heen en weer getrap op het middenveld, waarbij het leer herhaaldelijk uitgaat, krijgt U. V. S. plot seling een kans; Kooreman zendt een schot in, doch de G. S. V.-keeper is op zijn post. Als Boom den bal goed van Deursen krijgt toegespeeld, zet deze voor, waarna Laman juist naast schiet.. Graafmans, die wij een goede partij voetbal zien spelen, zet zijn voorhoede nogmaals aan het werk. De eerste goed opgezette aanval van U. V. S: volgt. Goed combineerend trekken zij er nu op uit, Laman krijgt in goede positie den bal voor de voelen, schiet, doch de bal stuit van den binnenkant van den paal in het veld terug. G. S. V. trekt nu ten aanval, de U. V. S - doelman loopt uit, de middenvoor van G.S.V wipt den bal over den keeper, de Goudsche supporters juichen reeds, als Arbouw, die zich in het doel heeft opgesteld, den bal nog juist voor de toestormende G. S. V.'ers kan wegtippen. De rust breekt aan met blanken stand. Na de pauze zit er direct wat meer teeke- ning in het spel. De aanvallen zijn wat meer berekend Wondergem komt te vallen en ver laat het veld. U. V. S. speelt met 10 man verder en i£ verplicht wat harder aan te pakken. Na zeven minuten komt de reserve- speler Hansen, die zich eerst nog heeft moe ten verkleeden, het elftal completeeren. Graafmans gaat nu linksback, Hansen links half. De druk op het G. S. V.-doel wordt grooter. Boom ontvangt den bal, speelt terug op Deursen, deze geeft onmiddellijk door naar Peter, die met een boogschot U. V. S. de leiding bezorgt. I0 Het spel blijft nog steeds op G. S. V. helft. Als de goedspelende Beekman den bal naar Peter plaatst, zet deze goed voor en Kooreman geeft den keeper voor de tweede maal het nakijken. 20. De aan vallen van G. S. V. blijven sporadisch. Uit één ervan ontstaat een corner, die echter voor de gasten niet het gewenschte resultaat oplevert. Beter doet U. V. S. het weer als uit een goed opgezetten aanval van rechts Koo reman een voorzet van Boom benut, alzoo den stand tot 30 opvoerend. Als Slimmers nog ééns en de G. S. V.-|ceeper nog enkele malen handelend hebben moeten optreden, breekt het einde van dezen tweeden wed strijd van het seizoen met een tweede over winning voor U. V. S. aan. Bij de gasten zagen wij het beste spel van keeper en middenvoor. De heer Kemmers, wiens kijk op buiten spel-gevallen ons soms vreemd aandeed, leidde den wedstrijd kalm en rustig. LAAKKWARTIER—A. S. C. 1—4. Succes na langen tijd. De eerste wedstrijd van A. S. C. in de derde klasse heeft een sprekende overwin ning opgeleverd, het eerste succesje na een heel lange periode van teleurstellingen en elkaar al maar opvolgende nederlagen. En nu moge Laakkwartier het zwakke zusje zijn waarom wij deze rood-zwarte zege ook maar niet al te hoog zullen aanslaan een feit is het, dat A. S. C. gisteren ver in de meerderheid was, dat het wonderwel vlotte en dat met wat meer geluk de over winning nog veel grooter zou zijn geweest. De wedstrijd van gisteren heeft de oudste Leidsche club mogelijk wat meer zelfver trouwen gegeven en dat lijkt ons dan een grootere winst dan de twee punten, die mee naar Leiden kwamen, hoezeer ons de over winning „an sich" oo^ verheugt. Het vlotte wonderwel bij A S. C. In de eerste plaats de achterhoede, waarin de eeuwig trouwe rood-zwarteling, Josson, na tuurlijk uitblonk, maar waarin ook Fontein, 1 De Leidsche derde-klassers op den goeden weg; alleen L. F. C. stelt telenr. Geringe successen van Vitesse en Flnks voor de korfbalcompetitie. Twee Leidsche spelers in het Nederland- sche waterpolozevental voor den wedstrijd tegen België. Van Dnnren wen het sabelkampioenschap van Leiden. die Lefrandt verving Lefrandt was door studieredenen verhinderd goed werk deed. In het doel maakte de nieuweling Fiel- liettaz Goethart een betrouwbare indruk al kreeg hij niet zoo bijster veel te doen. De middenlinie zwoegde dat het een lust was en vooral De Jongh deed het heel wat beter dan wij in den laatsten tijd van hem ge wend zijn. In de voorhoede was het binnen- trio het beste deel. Van der Putten was heel beweeglijk en toonde scoring-capacileiten, de bij A. S. C. slechts sporadsch gevonden worden. Janssen speelde een tactisch par tijtje en was de geestelijke vader van enkele doelpunten. Schmidt was goed op dreef, maar had weinig geluk met enkele schoten. De vleugels waren zwak. Alt vergat ook nu weer voor te zetten en de jonge Van Goor kan het leeren, maar is er nog lang niet en komt er nooit als hij pretenties heeft. De wind staat dwars over het veld en is dan ook zeer hinderlijk. Het winnen van den opgooi door Laakkwartier geeft weinig voor deel. A. S. C. brengt het volgende elftal in het veld: Goethart Fontein Josson Brouwer v. d. Valk De Jongh v. Goor Jr. Janssen v. d. Putten Schmidt Alt De rood-zwarten zijn direct in den aanval en in de eerste minuten \yeet de Haagsche doelman maar net te redden als Van der Tutten uit een hoekschop den bal in het doel plaatst. Even komt de thuisclub los, maar Goethart stopt het schot van den Haagschen rechtsbuiten. Uit een through-pass van Jans sen geeft Van der Putten daarna A. S. C. de leiding (01). Enkele aanvallen der gast- heeren, die stevig, maar volkomen eerlijk spelen, volgen. Josson en Fontein bezweren echter het gevaar. Schmidt kogelt aan den anderen kant juist over en een omhaal van Janssen maakt de Haagsche doelman on schadelijk. Als Goethart daarna is gepasseerd voorkomt Josson op sublieme manier een zeker doelpunt. Uit een voorzet van Alt scoort Van der Putten nog voor de pauze on houdbaar (02). Kort na de hervatting verricht Van der Putten de „hattrick" (03). Bij een aanval van Laakkwartier geeft de heer Van der Moer, die den afwezigen aangewezen scheidsrechter verving, een wat dubieuze strafschop, die Laakkwartier benut (13). Gevolg een inzinking van A. S. C., waaraan vooral Fontein lijdt. De Leidenaars herstel len zich echter spoedig en uit een hoekschop brengt Schmidt den stand op 14. A. S. C. blijft sterker maar er komt geen verande ring meer in den stand. R.V.C. I—L.F.C. I 2—1. Een inzinking der withemden na de rust. Het is de withemden niet mogen gelukken de punten mee te nemen. Ook nu weer heeft de zwakke voorhoede een nederlaag ten gevolge gehad. Wat geeft het nu dat men na afloop kan zeggen: we zijn in de meer derheid geweest; het gaat per slot om do punten Het dient gezegd, dat het niet erg mee zit doch dat is speciaal voor de jonge spelers geen reden om zich te laten ontmoe digen, wat nu na de rust een inzinking veroorzaakte, waardoor de nederlaag onver mijdelijk werd. Dei wedstrijd was van goed gehalte met voor de rust een flink overwicht van L. F. C. De aanvallen van R. V. C. wer den echter steeds met goede schoten afge werkt doch Duffels was uitstekend op dreef, goed bijgestaan door de V09. Hoofdzakelijk wetrd tegen de rust in 't middenveld ge-' speeld zoodat met blanken 9tand gedraaid werd. Na de thee werd flink aangepakt, zoodat Segaar al spoedig uit een voorzet van A. Smit scoorde. Wanneer de Vos den bal met de hand speelt, weet Duffels de straf schop schitterend te' keeren. Hierna volgen wederzijdsche aanvallen, waaruit de links binnen van R.V.C. in hui ten spel-positie gelijk maakt. Hier volgde de bovengenoemde inzinking, de verdediging hield echter stand, totdat tien minuten voor het einde de midvoor van R. V. C. een mooie soloren ondernam, beide backs passeerde en Duffels onhoudbaar passeerde. Ondanks de aanval len kwam er in den stand geen verandering meer. De gastheeren beoordeelend kunnen we zeggen dat zij een aardige combinatie vormen, doch geen kampioensploeg. Do L. F. C.'ers zullen goed doen zich niet to bezorgd te maken, met wat meer vuur zul len er wel overwinningen komen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13