ItLWfleirr PIANO's - ORGELS L.H.BRIJNEN, Turfmarkt 7 143 708te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 September 1929 Derde Blad No. 21331 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 29 SEPTEMBER. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2 uur. ds. F. Kijftenbelt van Rotterdam; nam. halfzeven ds. van Wijhe van Nieuw- veen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Dam Geref. Gem.- Voorm. 10 en nam. half zeven, preeklezen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.15 uur, ds. Redingius van Den Haag. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Sal va tori: Voorm. half tien, ds. Brouwer van Alphen; nam. 6 uur, de heer de Jonge. Evangelisatie Dwars-Nieuwstraat: Voorm halftien en nam. 6 uur, de heer A J Dek ker van Bleiswijk. Rem. Geref. Kerk: Voorm 10 uur. ds. van Nooten. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Tonnon. DE KAAG. Ned Herv. Kerk: Voorm 10 uur. ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer de Witt van Noordwijk aan Zee, nam. 6 uur, ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam C uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur OH.D.) en nam. halfzeven, ds. Odé Gerei Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Rietberg van Maassluis. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Mondt Geref. Kerk: Voorm. halftien (H. A.) en nam. halfzeven ds. Dijk. LEIDSCHENDAM. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Luijendijk van Hoek van Holland; nam. halfzeven, ds. Eijkman van Zoetenvoude. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje); Voorm 10 uur (Jeugddienst), de heer J. Fortgens. Irene: Voorm. 10 uur, ds. Henneman; nam.' 5 uur. ds. Jansen Schoonhoven. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Altena. SASSENHEIM. Ned. Hen7. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. i Geref. Kerk- Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. van Gelderen van Tiel. VALKENBURG. Ned Herv. Kerk- Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VEUR. Geref. Kerk: Voorm. 9.45 en nam. 6 uur afscheid van ds. Kouwenhoven VOORHOUT. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bruin van Bergschenhoek. nam halfzeven ds Bijl van Gouda. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 6 uur, de heer Kamper van Alphen aan den Rijn. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 6 uur, ds. G. J. G. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G. van Duijl van Hilversum. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk- Voorm. halfelf, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Den Burg op Texel, H. BoiteD. te Garrelsweer. Te Zuid-Zijpe. J H. Moll van Charrante, cand. te Am sterdam. Te Spijkenisse, C. M. Krijger, cand. t-e 's-Gravenhage. Te Bleiswijk, Looze, te Renkum. Te Nijmegen ds. E. Th. Spelberg, te Egmond a. d. Hoef. GEREF KERKEN. Beroepen: Te OldebroekJ. Bosch te Grijpskerk Te HillegomL. Oranje Czn. te Haren (N.-H.) CHR. GEREF KERK. Beroepen: Te Rotterdam-Zuid. C. S. v. d. Ven, te Arnhem BAPTISTEN GEMEENTEN. Aangenomen- Naar Stadskanaal (hulppred.)L. de Haan te Vriescheloo. Bedankt: Voor Treebeek (L.)L. de Haan te Vrieschelo. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen: Te Harlingen mej. J. A. Haumersen, proponent te Koedijk. PROF. Dr. L. RUZICKA. De ..Staatscourant" van gisteravond brengt het bericht, dat dr. L. Ruzicka met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag is verleend als hoogleeraar in de organische en propaedeutische scheikunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Naar wij vóór eenige maanden reeds meld den heeft prof. Ruzicka een benoeming lot hoogleeraar aan de Polytechnische School te Zürich aanvaard, waarheen zijn assistent drs. H. Boékenoogen hem zal vergezellen. RECLAME. nieuwe en gebruikte 3428 00K HUUR EN HUURKOOP. behaald en dat de kaas met van Ha§selt's stremsel moest zijn gemaakt. Aan deze voorwaarde voldeden 18 partijen, zoodat ten slotte het lot moest beslissen. Door de beide Middenstandsvereeni- gingen is aan de Lichtcommissie gevraagd voorstellen te willen indienen tot verlaging van den stroomprijs voor electriciteit .wan neer deze uitsluitend is bestemd voor win kelverlichting. Zij wijzen op de groote be- teekenis van goede verlichting voor de ge meente RECLAME. 3373 ALPHEN. Schietwedstrijd Bijs. Viijw. Landstorm. Stand op Woensdag 25 Sept.: Vrije baan: 1. Th. v. Vliet 90, 2. J. Basie 87—29, 3. Chr. Zuidam 87—28, 28; 4. H. Bogaard 87—28—23; 5. G. Kruiswijk 86—29—28—28; 6 L. Verleun 86—29—28; 7. D. Roest 862928, 25; 8. J. Dircksc 86—28—28. Personeel, klasse A niemand ingedeeld. B: 1. J. Basie 97; Th. v. Vliet 9643; 3 en -1 G. Kruiswijk en Chr. Zuidam 96 47 gelijk (loling); 5. Sj. Krotje 9447; 6. D. Roest 9415. C 1. C. Noorlander 95, 2. L. J. v. Otws- gen 94; 3 J. Dirckse 93; 4. G. C. Koelewijn 92; 5. E. Jongstra 8943 6. H. Kok 89—42. D: 1. S. Kraan 89; 2. J. 41. de Bruyn 81 40; 3. J. Oskamp 8139; 4. J. Kwakernaak 77; 5. H. Hare 716 P. Burggraat 65. E: 1. J. Snel 92, 2. P. C. de Jong 89; 3. A. v. Doorn 83; 4. D. Hemeltjes 82; 5. J. van Wijk 81. Geluksbaan: 1. H. L. Kok 300 2. D. H. Bogaard 2993. W. J. Spreij 297974. M. v. Wienngen 29794; 5. J Verheul 296; 6 G. C. Koelewijn 29396; 7. J. Kwaker- naak 293—96; 8 P. Verkade 293—95; 9. .1. van Olwegen 292. Tot onderwijzer aan de Oranjeschool alhier is benoemd de heer H. Westering, van Huizen. BODEGRAVEN. Aanrijding. Gistermiddag kwam een auto met een matigen gang van de Rijnbrug rijden, toen een boer met een kar erop wilde rijden. Dat was onmogelijk en de automobilist, die het gevaar zag. week zoover mogelijk uit cm niet met den wagen in aanraking te komen. Daarbij raakte hij een paar bejaar de dames uit Woerden, die met hun Bode- gravensehe gastvrouw aan het wandelen waren. De dames kwamen te vallen en werden bij Hotel van Haatten binnenge dragen. Een der dames klaagde over ern stige pijn in het been. Dr. Beije, die toeval lig passeerde stelde een onderzoek in. Per aulo bracht hij de dames naar hun woning terug. Raadsagenda. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 2 October 1929 n.m. 2 uur. Agenda Opening 2. Vaststelling der no tulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1928. Elec- triciteitsbedrijf en Slachthuis. 5. Benoeming Directeur Ambachtsteekenschool. 6. Aan bieding gemeentebegrooting 1930. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia Bruijnis, 80 jaren, wed. K. van der Veer. Aletta v. Leeuwen 60 jaren, gehuwd met Jan Stigter. Maria van Geen, 60 jaren .gehuwd met J. Slap- pendaal. Ondertrouwd: A Wilhelmus, 21 jaren en J. C. de Jong en Eel, 20 jaren. M. Kap- tein 21 jaren en J. Booij 20 jaren. Getrouwd: N Griffioen, 24 jaar en M. den Hartog, 28 jaar. In del oop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen A Bergshoef. zonder beroep van Woerden; J. H. Lampe, zonder beroep, van Ermelo; Ch. Lampe, zonder beroep, van Ermelo; A. Koppenrath. hulp in de huishouding, van Elberfeld (Duilschl.). Inmiddels vertrokken: Wed. L. van Pelt, zonder beroep, naar Schiedam: A. Verweij, zonder beroep, naar Reeuwijk; T. A, G. Timp, zonder beroep, naar Udenhout; G. W Both, dienstbode naar Warnsveld; M. P Bunnik, zonder beroep, naar Ter Aar -, Z ten Brummeler. monteur, naar Den Haag. Gevonden voorwerpen een zilveren armbandje. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Tot predikant van de Ev. Lutli. Ge meente alhier is gecombineerd met die van Woerden beroepen mej. J. A. Haumerson, proponente te Koedijk. De door den heer A. Burggraat in com binatie met enkele andere heeren voor de markt op 9 September uitgeloofde electri- sche kaasroermachine is eerst deze week toegewezen aan den heer A. van Baren te Nieuwerbrug a. d. Rijn De voorwaarde was dat de hoogste marktprijs moest zijn BOSKOOP. Radio voor zieken. Aan verschillende giften is bij de pleeg zuster mej. A G. v. Heyzelendoorn weder binnengekomen een lotaal bedrag van f. 44 voor aanschaffing radiotoestellen voor zieken. Onze plaatsgenoot, de heer H. Wil schut, slaagde dezer dagen voor het politie- diploma. KOUDEKERK. Ver. „Ziekenhnisverpleging'. De vereeniging voor Ziekenhui.verpeging „Hazerswoude-Koudekerk", hie'.d haar 6e jaarvergadering. Uit het verslag van dsn secretaris bleek, dat het ledental steed» toeneemt en de deelname in beide gemeen ten VTjj algemeen is. Uit het verslag van den penningmeester zien wjj o.m., dat de ontvangsten over het jaar 19281929 mat inbegrip van de rente van uitgezet kapitaal bedroegen f. 7330,91 on de uitgaven 16876,80, dus batig saldo f. 454,11. De rente was f. 353,43. Aantal verpleegdagen 1951. Tot bestuurslid werd met aigemeene stem men herkozen de heer P. F. Verkley. Als leden van de commissie tot nazien der rekening over het dienstjaar 1929-1930 werden aangewezen de heeren T. van der Lee en A. Zuidwjjk, als secundus de heer J. JongeneeL Na breedvoerige bespreking werd met aigemeene stemmen besloten zich aan te .sluiten bij de Federatie van Ver. voor Zie- kenhuisverpleging in Nederland, vooral in 't belang van diegenen welke zic.h vanuit beiden gemeenten in een andere gemeen te vestigen. Bji do rondvraag werden nog verschillende zaken besproken, waaruit bleek dat zoo veel giogelnk de belangen der leden worden fcevcrderd. Het ledental bedraagt 4023 beta lende personen, terwijl kinderen beneden 10 jaar vrjj zjjn van contributie. Burgerlijke Stand. Gebcren: Pieter, z.v. P. Bervoets Jr. en P. van der Weide. Gehuwd: N. Annes 27 j. te Leiden en M. Batelaan 28 j„ te Koudekerk J. P. van der Krans 27 j., te Waddinxveen en S. W, Lekx 29 j. te Koudekerk. De postbode P. van der V"»t is evergeplaatst naar de besteldienst d l" Pos terijen te Leiden met ingang van 1 Oct. a.s. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. N. Israël, is dezer dage i benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. Sohool te Heerde (G.). LEIDERDORP. Vergadering Polder Achthoven. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Achthoven werd door het Bestuur voorgesteld het onderhoud van polderkaden voortaan voor rekening van den polder te doen zijn. Door deze wijziging van den onderhouds plicht, werd mede voorgesteld een afkoop som te bepalen. De kruin-breedte van de kaden zal dan in plaats van 60 c.11., een lengte van 1 M. bedragen 't Voorstel werd druk besproken, en ten slotte met aige meene stemmen aanvaard. Een voorstel om den afkoopsom op t. 0.25 per M. te be palen werd verworpen, waarna het voorstel van het Bestuur om deze bijdrage te bepa len op f. 0.10 per M., voor één maal, met aigemeene stemmen werd aangenomen. Deze vergadering werd voor 't eerst gepre sideerd door den nieuwen voorzitter, den heer K. Brug. Gisteravond heett de Leiderdorpsche Damclub een schiet- en sjoelbakavond ge houden in een der lokalen van de ge meenteschool. Et heerschte een gezellige stemming onder de aanwezigen en men zag menigeen met een mooien prijs en een blij gezicht naar huis gaan. Het Bestuur en de leden van de Damclub kunnen met genoegen op dezen welgeslaag den avond terug zien! LEIMUIDEN. Alg. Verg. Ver. voor Chr. Winteilezingeu. Woensdagavond hield deze vereeniging in de Consistoriekamer der Ned Herv. Kerk haar aigemeene vergadering. Te ruim acht uur opende de heer J. A Bakhuizen de ver gadering met gebed. Hel deed spr genoegen, zooveel leden aanwezig te zien. Spr. her dacht nog even den door den dood ontval len voorzitter Ds. G J. v. d. Flier. Op voorstel van het bestuur werden tot bestuursleden benoemd ds. R. J. v. d. Weert, pred. bij de Ger. Kerk en de beroepen pred. bij de Herv. Gem. ds Jongens. De rekening der Vereeniging werd door de vergadering met aigemeene stemmen goedgekeurd. Besloten werd de winterlezing dezen win Modci Hollywood hoogst moderne vcloursstoffen OqU In chique geruite flausch- dcsslns het allernieuwste uit de beste Engelschc fabrieken in 34 dessins. Met of ronder hccle of halve ceintuur in alle maten en tusschenmaten 3639_ 45_ 55 6575tot 85_ Haarl.straat ter wederom te doen doorgaan. Aan het be stuur werd het aantal te houden lezingen overgelaten. Zoo mogelijk zullen vier lezin gen gehouden worden. Nadat de heer J. A. Bakhuizen dank ge bracht had aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid, sloot de heer P. Rietdijk de vergadering met dankgebed. GEMEENTERAAD. De keuringsdienst Eervol ontslag Wijziging der begrooting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergauenng bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. Afwezig de heer J. de Rijk. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, goedgekeurd en ge- teekend. De voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Pro ces-verbaal van de opneming va«n kas en boeken bij den ontvanger dezer gemeente dd. 11 Sept. 1929. Van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden is ingekomen de begrooting voor het jaar 1930. De ge meente Leimuiden zal een bedrag van f. 252.74 moeten betalen, welk bedrag ve. minderd kan worden met het aandeel in het batig slot van den dienst 1928 ad f. 23.15. Van Ged. Staten zijn ingekomen eenige (missives waarbij besluiten tot wij ziging van de begrooting 1929 goedge keurd worden teruggezonden. Van de Oudercommissie te Nieuwveen is een schrij ven ingekomen waarin dank gezegd worut voor de toegezonden gelden. Van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid is een schrijven ingekomen dd. Aug. 1929 waarin deze mededeelt, dat bij geen ter men gevonden heeft om de intrekking van he«t K. B. van 3 Dec. 1923 No. 22 te be vorderen. Zooals de heeren weten zegt de voorzit ter, werden bij dit K. B. de gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoude aangewezen om gezamenlijk met de gemeente Leiden den keuringsdienst van vee en vleesch te regelen. Ito Mei 1929 werd een adres aan H. M. de Koningin gezonden waarin verzocht verzocht werd tot intrekking van het K. B. te geraken. Een goed gemotiveerd verzoekschrift werd ingezonden, op dit lange adres wordt thans dit korte onbevredigende antwoord ontvangen De gronden waarop het K. B. rust zijn volgens den Minister nog onver kort aanwezig. Wat echter die gronden zijn. is het gemeentebestuur niet bekend. Van Ged. Staten is ingekomen eon schrijver waarbij de regeling inzake den Vleeschkeurinesdienst op nieuw verlener] wordt tot 1 Dec. a.s. Tn hetzelfde schrii- ven wordt verzocht om mede te deel en. of het gemeentebestuur prijs stelt op con tinueering van de regeling. B. en W. heb ben medegedeeld dat zij op het continuee- rne van de regeling geen prijs stellen en hebben in hun schrijven verwezen naar het aan de Kroon gezonden verzoekschrift om intrekking van het K B. van 3 De>-. 1923. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om bepalingen in de bouwverordening op te nemen omtrent nieuw te bouwen vee stallen, zulks in verband met het redden van vee bij brand. Advies zal worden gevraagd bij de Ver eeniging tot Wettelijke Dierenbescher ming. Op voorstel van B. en W. wordt eervol ontslag verleerd aan Mej. C. van Dam, onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan de o. 1. school en zulks met ingang van 1 Nov. 1929. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, warden benoemd de heeren J. B. Wolken en D. Ham. Vastgesteld wordt nog eem besluit tot wijziging der begrooting 1929. De instructie van den gemeente-ontvanger wordt daar na met enkele bepalingen aangevuld. De heer Heenk stelt bij de rondvraag eenige vragen in verband met de open bare begraafplaats, terwijl de heer Visser de laatste electrische storingen aan den Woudsebendiik ter sprake bracht. Daarna sluiting. Bij den leweeker N. A. Str. is in den nacht van Maardag op Dinsdag een partij van 3 H.L. bollen .gestolen. ROELOFARENDSVEEN. De Oranjeleesten. De Oranjefeesten werden, begunstigd door schitterend herfstweer, voortgezet. Reeds in den vroegen morgen waren velen op de been om de voorbereiding gade te slaan van de groote optooht, getiteld ,,Van alles en nog wat". Nadat de jury haar werk had verricht, werd de stoet nabij Café ,,De vier Heemskinderen" opgesteld. Voorop gingen vier ruiters te paard, gekleed in verschillend costuum. Hierna volgde het muziekgezelschap uit Roelofarendsveen, daarachter in een drietal auto's het be stuur van de Juliana-vereeniging. De eer ste groep werd gevormd door een aantal schooljongens, in sport-costuum die met zich meedroegen een groote voetbal; do tweede groep bestond uit 'n zeer mooi ver vaardigde vliegmachine, voorstellende d-> goederen-export van uit onze plaats naar verre landen. De derde groep was een keurig gemaakte cano, genaamd „Juliana" De vierde en grootste groep was bedoeld als propaganda voor de R.-K. Voetbalsport in deze plaats. De leden van de club wa ren allen geeostumeerd, terwijl zij met zich droegen een schild, waarop vermeld stond „De voetbalclub heeft thans geen ncod Wordt lid of donateur en maakt D O.R. groot." Daarachter volgde nog een komi sche groep, voorstellende de fce^tclub „Hoe ouder hoe gekker." Tenslotte nog twee groepen, voorstellende Je naai krans van Roelofarendsveeü en dp schaakclub. Een en ander vond veel bekiiks en do jury had geen gemakkelijke taak. Voor de fraai ste groep kreeg de vliegmachine een prijs; voor de grappigste gre^p werd een prijs toegekend aan de club ..Hoe ouder hce gekker", terwijl dp voetbalclub D.O S zich een prijs toegekend zag als de orisrineel- ste groep. Nadat de stoet was ontboden werden in café ..De vier Heemskindores door den burgemeester de prijzeD uitge reikt. Vervolgens had op het voe tb alter rein

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9