PU ROL STOFFEN HetWiegeki/nd DE NEDERLANDSCHE HARINGVISSCHERIJ. LAND- EN TUINBOUW. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. GEVECHT TE CHICAGO. Een detective eD het hoofd van een godsdienstige negersectie werden gedood, twee politieagenten waarschijnlijk doode- lijk gewond en drie andere negers ge dood bij een korte maar hevige vechtpartij ic het Zuidelijke gedeelte der negerwijk van Chicago. Uit vrees, dat de schiet partij zou kunnen leiden tot ernstige on lust-en, is een speciale politiemacht van 800 man in de wijk gelegerd. WREEDE BANDIETEN. Een geval van weerzin wekken de wreed heid en brutaliteit door New-Yorksche bandieten kwam aan het licht door de ontdekking van het lijk van een öO-jarigen waker, die doodgefolterd was, omdat hij geweigerd had het geheim mee te deelen van het slot een er brandkast in het kantoor van een groote wasscherij. De man werd gevonden met striemen op de palmeD zijner handen en de voetzolen. Er was een diepe snede onder zijn kin en een gapende wonde in zijn rug. De handvaten van de safe. dio aan all* pogingen om ze te openen, weerstaan liad, waren besmeurd met de bloederige vinger afdrukken van de beulen. ORKAAN OP DE BAHAMA- EILANDEN. Tropische orkanen hebben, den archipel der Bahama-eilanden geteisterd. Het Brifc- sche s.s. ,,Domira" strandde bij het eiland Great Abaco en zond herhaaldelijk nood signalen uit. De orkaan is de Westelijke richting ingeslagen en neemt in hevig heid toe. Zij zal vermoedelijk Florida be reiken, waar voorzorgsmaatregelen ge troffen zijn.. EEN PARELSNOER VERMIST. Mevrouw Spero, een Engelsche dame, heeft bij de politie te New-York aangifte gedaan, dat zij spoedig na haar aankomst uit Engeland een parelsnoer ter waarde van f. 75.000 vermiste. MASSAVERGIFTIGING. Na het gebruik van varkensvleesoh zijn in Condé bij Caen bij 300 personen vergif tigingsverschijnselen opgetreden. Twee hun ner zijn reeds overleden. De toestand van talrijke andere personen geeft aanleiding tot ernstige bezorgdheid. Een gerechtelijk onderzoek wordt ingesteld. DE LANDBOUW. Van de firma Joh. Enschedé en Zonen le Haarlem ontvingen wij een proefnummer van „De Landbouw", een tijdschrift, gewijd aan de landbouwbelangen. Dit proefnum mer bevat vele artikelen en foto's, doch ner gens vermogen wij le ontdekken oi het hier een week- dan wel een maandblad betreft. Ook ontbreekt ieder aanduiding omtrent de redactie. LAND- EN TUINBOUW- CURSUSSEN. Het Tweede Kamerlid Braai heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat het ver plichte getal leerlingen voor te volgen land en luinbouwcursussen zoo hoog gesteld is, dal vele cursussen niet kunnen doorgaan vanwege het te kort komen van enkele leer lingen, wat voor hen, die gaarne zulk een cursus zouden willen volgen, een groote teleurstelling is, en de uitbreiding van de kennis van land- en tuinbouw tegenwerkt? Is de minister bereid het verplichte aan tal leerlingen voor cursussen voor volwas senen terug te brengen tot 12 en voor een algemeenen land- en tuinbouwcursus tol 8. opdat alsnog vele leerlingen, die anders uit gesloten zouden worden, met het a.s. sei zoen gebruik van die lessen kunnen maken? VRIJSTELLING VAN WEGEN BELASTING. Hef Tweede Kamerlid van den Heuvel heeft aan den minister van financiën het volgende gevraagd: 1. Is de minister bereid mede te deelen of en in hoeverre juist is het gerucht, vol gens welk voortaan, als houders van trac tors in landbouwbedrijven, vrijgesteld van de wegenbelasting, aangemerkt zullen wor den ook huurders van dorschinstallaiies? 2. Indien dit gerucht juist is, wil de mi nister 1 dan deze veranderde en verbeterde interpretatie op zoodanige wijze ter alge- meene kennis brengen, dat de betrokken belastingambtenaren, landbouwers en ver huurders van dorschinstallaiies hiermede rekening kunnen houden? De jaarvergadering der Reedersvereenigingen. Een beschouwing over 1928. In Den Haag is gisteren de 14de jaai- vergadering gehouden van de Reedersver- eeniging voor de Nederlandsche Haring visscherij. In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer L. J. van Gelderen, er op dat dit. nu hij als voorzitter der vereeniging zal aftreden, de laatste maal was. dat hij den presidentshamer hanteerde. Hij deed dit met de aangename klanken nog in de ooren van voldoening, die zoovelen te ken nen gaven bij de afrekening hunner vorde ringen betreffende de fameuse Britsche schadevergoedingen 1916 Bij dit zoo his torisch belangrijk moment, een der belang rijkste liquidaties der oorlogsschade stond spr. uitvoerig stil Na de geschiedenis der afwikkeling daarvan in herinnering ge bracht te hebben, zeide spr., dat de ver- eeniging de vorige week het genoegen heeft gehad, dat het gezamenlijk bedrag der uit- keeringen te harer beschikking werd ge steld en direct daarna kon worden uitge keerd. Tot het laatste moment heeft dit 13-jarig stuk van merkwaardige geschiede nis in het reeders-bedrijfsleven nog emotie gegeven, doch het eind er van geeft een ge voel van satisfactie voor de vereeniging zelf, van dankbaarheid voor zooveel ondervon den medewerking, van hoogere en lagere autoriteiten, en van medewerkers, die allen in meerdere of mindere mate tot het belang rijk succes hebben bijgedragen, hetzij in het aanvangs- of in het latere stadium. Spr. stelde voor namens de vergadering een telegram van erkentelijkheid te zenden aan den minister van Buitenlandsche Za ken, jhr. mr. Beelaerls van Blokland en eveneens den vice-admiraal, den heer H. G. Surie, voorzitter der commissie van des kundigen langs telegrafischen weg dank te zeggen. Overgaande tot een beschouwing over den toestand van het hoofdbedrijf, wees spr. wat betreft de uitkomsten over 1928 op een bevredigend resultaat wat de hoegroot heid der vangsten betreft Er werden nl. ruim 706.000 kantjes haring aangevoerd. De geldelijke uitkomst was echter niet zoo gunstig als de vangst zou doen vermoeden. De totale besomming ad circa 103/« mil- lioen gulden toont een lager gemiddeld be drag per kantje dan die van 1927, hoofd zakelijk ten gevolge van grooten aanvoer sleurharing in sommige overvloedige vangst perioden. Spr. uitte de hoop. dat onze regeering bereid zal gevonden worden binnenkort het initiatief te nemen voor een internationale regeling, welke de gebreken der thans be staande Noordzee-Convenlie van 1882 zal opheffen. Het in den loop van het jaar ver schenen belangrijk rapport der commissie voor de haringvisscherij wijst ook op de noodzakelijkheid daarvan en geeft daartoe de mogelijk geachte aanwijzingen. Uit het verslag van den toestand en de verrichtingen der vereeniging, gedurende het jaar 1928 blijkt, dat het afgeloopen jaar is geweest van overvloedige vangsten en van lage prijzen. De gemiddelde finan cieel e resultaten bleven daardoor ver be neden het gemiddelde van die der laatste jaren. Wal de vangst belreft maakt 1928 een goed figuur; anders is het evenwel met den doorsneeprijs. Deze toch bedroeg in het af geloopen jaar f. 15 tegen in 1927 f. 17.28. in 1926 f. 16.40, in 1925 f. 24.75 en in 1921 f. 21.36. j Van de geheele Nederlandsche vloot na men aan de haringvisscherij deel in totaal 65 zeil-, 155 moter-, 58 stoomschepen of 278 schepen, welke gedurende de teelt 1928 716.592 kantjes haring aanbrachten, waarvan de gezamenlijke opbrengst onge- NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Brandwijk: D. J. van Hof (e Oud-Beijerland Te Hindeloopen (toez), J. v. d Heide. cand. le Amersfoort Te Huizen A. Luteyn. le Genemuiden To 'Sehelluinen de lieer A. J. v. Rennes, cand. te Zeist. Bedankt voor St. Annaland. A. F. Pop te Yaassen Voor Oud-Beijerland, W. L. Mulder, te Voorthuizen. Aangenomen: Naar Scharnier: .1. G. Palm boom le Boxmeer Naar Harmeien ds. D. Planfinga, te Linschoten. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Lemmer, B Bouma te Dirk9- horn; en H. H. van Kapel te Kooien. Beroepen: Te Bolnes, Joh. Meijnen te Zalk CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Broek onder Akkenvoude, J. W. Polman, te Almelo. BLOEMBOLLEN. De veilingvereeniging Hollandsch Bloem bollen-Genootschap heeft gisteren een om zet van drie millioen gulden bereikt in dit, nog niet geëindigde veilingsseizoen Ver leden jaar was de omzet in totaal 1,650,000 gulden. Het grootste bedrag, dat op één dag betaald is, bedroeg f. 199,700. De grootere omzet is te danken aan de hoogere prijzen en den grooteren aanvoer van bloembollen. DE NED ZONDAGSSCHOOL. VEREENIGING. Na een gebedsuur den avond te voren in een der zalen Schaaf te Leeuwarden is gisterochtend de 63ste jaarlijksche vergade ring der Nederlandsche Zondagschoolver- eeniging aldaar geopend. Uit alle deelen van het land waren de afgevaardigden saamgekomen. Na een welkomstwoord namens de ont vangende Zondagsscholen opende de voor- ziller der vereeniging, dr G P. Marang van Utrecht, de vergadering met het lezen van Ef. 4 en gebed, en richtte een gelukwensch tot twee leden van het bestuur die voor 25 jaar in het bestuur werden gekozen: ar. veer f. i0,7-18,580 of gemiddeld f, 15 per kantje bedroeg. Gedurende de (eelt 1928 namen van Vlaardingen en Maassluis aan de beugvis- scherij deel: 22 stoomschepen, welke in 205 reizen f. 250,728 besomden aan ver- sche visch en bovendien 317 ton zoutevisch en -185 kantjes kolharing aanbrachten, te gen verleden jaar door 13 stoombeugers in 119 reizen f. 156,891 aan versche visch en bovendien 122 ton zoutevisch en 3056 kan tjes kolharing. Van de Scheveningsche, Katwijksche en Vlaardingsche vloot namen in 1928 aan de trawlvisscherij deel: van Scheveningen9 zeilloggers, welke in 137 reizen 1.65.308 en 36 motorloggers, welke in 391 reizen f. 292.678 aan versche visch besomden, te gen in 1927 door 21 zeilloggers in 301 Tei- zen f. 138.718 en 6 motorloggers in 120 rei zen f. 93 907. Van Katwijk: 37 zeilloggers, welke in 557 reizen f. 262.893, 16 motonoggers, welke in 207 reizen f. 168.362 en 1 stoomdrifter. welke in 11 reizen f. 32.272 besomden aan versche visch. tegen in 1927 door 13 zeil loggers in 683 reizen f. 278.660, 3 motor- loggers in 53 reizen f. 33.890 en 1 stoom drifter in 8 reizen f. 18.639. Van Vlaardingen: 2 stoomtrawlers, welke in 17 reizen f. 101.328 en 1 motorlogger, welke in 15 reizen f. 10.067 besomden aan versche visch legen verleden jaar 2 stoom trawlers in 36 reizen f. 68 796 en 1 Maas- sluische zeillogger in 6 reizen f. 2902. Nadat in het verslag vervolgens een uit voerig overzicht is gegeven van de alge- meene werkzaamheden in het afgeloopen jaar, wordt er ten slotte op gewezen, dat het aantal sociale en andere lasten steeds toe neemt, hetgeen concentratie van alle werk geversorganisaties in het zeevisschersbe- drijf in de naasie toekomst noodzakelijk zal maken. Iedere reeder moet dit begrijpen. Na vaststelling van het jaarverslag werd door den heer J. Gaasbeek (Maassluis) het financieel verslag uitgebracht en namens de financieele commissie geadviseerd de rekening goed le keuren, waartoe werd be sloten. Vervolgens had de installatie plaats van vijf leden van het hoofdbestuur, de heeren M Dirkzwager Hzn., Joost Pot Fzn., Th. Haasnoot, A. van der Toorn Jzn. en J. J. de Niet. In verband met het bedanken van den heer L. J. van Gelderen als voorzitter der vereeniging, richtte de heer \V. Richter Uiidenbogaardt (vice-voorzitler) zich tot den heer Van Gelderen, wien hij in een uit voerige rede huldigde voor hetgeen deze in zijn i0-jarig voorzitterschap voor de Ree- dersvereeniging heelt bereikt. De vergadering heeft besloten aan de Noord- en Zuid-Hollandsche en Zuid-Hol- landsche Redding Maatschappijen jaarlijks een donatie te verleenen en de leden in overweging te geven aan genoemde maat schappijen ook persoonlijk te conlribu- eeren. De vergadering benoemde met aige- meene stemmen den heer Richter Uitden- bogaardt tot algemeen voorzitter. Dr. J. Olie Jr.. directeur van het Neder landsche Visscherij Proefstation, hield een rede over de in beproeving zijnde methoden van 't prepareeren van vischnetten, welke aandachtig werd gevolgd en een aange name discussie tot gevolg had. De lieer A. B. Brouwer, hoofd der afdee- ling Visscherijen, wees op de goede sa menwerking tusschcn departement en ree- dersvereeniging en sprak de beste wen- sehen voor de vereeniging uit. Lammerts van Bueren le Zetten en de heer H A. de Boer te Amsterdam, de secretaris, penningmeester der vereeniging. Het verslag van dén secretaris-penning meester sprak van gestadigen groei. Besloten is tot grondige reparatie en mo derniseering van het vereenigingsgebouw te Amsterdam. Behalve de jaarlijksche vergadering zijn enkele gewestelijke conferenties gehouden te Alkmaar, Woerden en Gorinchem. Het ledental steeg lot ruim 2100 bene vens 70 aangesloten Zondagsscholen. De buitenlandsche secretaresse jkvr Re- pelaer van Driel (Den Haag) bracht verslag uit van het wereldwerk der Zondagsschool. De wereldconferentie, verleden jaar te Los Angelos gehouden, sprak van krachtige ontwikkeling van het werk in Egypte. Pa- leslina en Syrië. Engeland heeft het werk in België ei hand genomen en steunt de Zondagsschool arbeid in Tsjecho-Slowakije. Ook uit Zuid-Afrika komen goede berich ten van krachtige actie. Ds. Albertijn uil Bloemfontein is, in opdracht van de synode zijner kerk. juist in on9 land aanwezig om kennis le maken met het werk in Europa. De aftredende bestuursleden, ds. G. P. Marang (Utrecht), mej. H. J. P. van Voorst Vader (Amersfoort), de heer L. C. Poot (Utrecht) en dr G F. Gezelle Meerburg zijn allen herkozen De Zondagsscholen le Delft brachten de uitnoodiging om het volgende jaar de jaar lijksche vergadering aldaar te houden. Daar ook van Breda een dergelijke noodiging was gekomen, zal hel bestuur nader beslissen. Ten slotte wees de heer G. P. Fruyl, oud- vertegenwoordiger der vereeniging op het feit. dat in het volgende jaar de Zondags school haar 150-jarig beslaan mag vieren. In de middagvergadering heefi de voor zitter der vereeniging dr G. P. Marang, Ned Herv Pred te Utrecht, een referaat ge houden over: „Hel verteiten van de Bijbel- sche oorlogsverhalen op de Zondagsschool." VOETBAL. LEZING OVER DE SPELREGELS Zeer groote belangstelling. Dit was een verrassing; de groote Burcht zaal van café „den Burcht" was véél te klein om alle belangstellenden een behoor lijke plaats te bieden bij de gisteren op ver zoek van den L.V.B. door den heer W Ka toen uit Amsterdam, gehouden lezing over de spelregels! Een- of tweemaal per jaar organiseert de Leidsche Bond een spelregel- avond, en gedurende een tijdvak van een negental jaren hebben wij er misschien geen enkele overgeslagen. Doch één ding staat vast: Nimmer woonden wij een lezing bij zóó klaar en duidelijk als die van den beer Katoen, waarbij het gesproken woord door scherpe lantaarnplaatjes werd toege licht, en het is verheugend, dat juist op dezen avond de belangstelling zóó buiten gewoon groot was dat vele tientallen, dicht opeengedrongen langs de kanten, heel den avond hebben moeten staan, wilden zij den heer Katoen aanhooren! Och de oudere spelers, de menschen uit A.S.C. I, U.V.S. I, Lugdunum I en L.F.C. I ontbraken natuur lijk (zij hebben het immers niet noodig!?) maar de jeugd was in zeer grooten getale tegenwoordig en op haar is immers de toe komst gebouwd! Hoe die jongeren geoor deeld hebben over het peil van deze lezing valt het beste te beoordeelen uit nun nou- ding gedurende twee volle uren in een schemerdonkere zaal.' En het zij hier dan met vreugde vastgesteld dat een causeur misschien nooit een stiller, een meer toe gewijd gehoor zal hebben gehad dan gis teravond zoodat de heer Katoen er enthou siast over was. Trouwens; deze lezing heeft den aanwezigen een wel zeer goede toe lichting gegeven op de spelregels, die toch altijd moeilijkheden blijven geven, en het is te danken aan de wijze, waarop de heer Katoen, zonder z'n rede met onnoodigo franje le sieren de regels uiteenzette, dat tal van spelers en scheidsrechters zonder twijfel heel veel nuttigs hebben opgestoken. Wat hij achtereenvolgens heeft besproken, blijv hier verder onvermeld Men kan het vinden in het officieel© spelregelboekje van den N.V.B. Helaas zal men de heldere kijk van den heer Katoen op de wat droge stof daarbij moeten ontberen. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van gisteren zijn: Eerste klasse: Aston VillaArsenal o2 Bolton Wand.Sheffield Wedn. 13 Derby CountyBurnley 13 Tweede klasse. Notts CountyCardiff City 10 o SCHERMEN. DE COMPETITIE VAN DEN K. N. A. S. B. Voor de tweede afdeeling van de compe titie, uitgeschreven door den Kon. Nederl. Amateur Schermbond. zou gisteravond een ontmoeting op sabel plaats hebben tusschen de equipes van het Clubhuis Te Werve en de Leidsche Studentenvereniging Arena Studiosorum. De studenten kwamen niet volledig op, zoodat het Clubhuis Te Werve deze ontmoeting reglementair gewonnen heeft. DAMMEN. BORDENWEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De verdere uitslagen luiden: lste Klasse. VermeulenReek 11. VermeulenDe Water 20. VermeulenVlist 20 (regl.). ReekVlist 20 (regl.). De Water—Vlist 20 (regl.). Klinkenberg—Vlist 20 (regl.). De eindstand is thans: gesp. gev. rem. verl. pnt. Vermeulen 9 6 2 1 14 Bernsen U 4 3 2 11 Kleer 9 4 3 2 11 Reek 9 3 5 1 11 Stel 9 4 2 3 10 Teleng 9 2 5 2 9 Sweris 9 4 1 4 9 De Water 9 3 3 3 9 Klinkenberg 9 1 1 7 3 De uitslagen der 2de klasse zijn: Wijngaardv. d. Kleij 11. Kleijnv. d. Kleij 20. A. KlinkenbergM. de Kier 20. 'l'eunissenDekker 02. B. de KierM. de Kier 02 (regl.). B. de Kierv. d. Kleij 02 (regl.). B. de KierDekker 02 (regl.). De stand is thans: gesp. gew. rem. verl. pni. Knappert 14 10 3 1 23 Dekker 13 10 1 2 21 Wijngaard 14 9 3 2 21 Huisman 14 8 4 2 20 A. Klinkenberg .14 7 5 2 19 Lammers 14 7 3 4 17 Kleijn 14 7 3 4 17 Beij 14 5 2 7 12 Eppenga 14 4 3 7 11 l Teunissen 14 4 3 7 11 C. Klinkenberg 14 4 2 8 10 M de Kier 12 3 9 6 v. d. Kleij13 2 1 10 5 Sladek 14 2 1 11 5 Promotie en degradatie lsle klasse: I. v. d WijngaardJ. Knappert 20. Aan deze wedstrijden wordt verder deel genomen door de heerenSweris, De Water Teiéng, J. Klinkenberg, Dekker en Huis man, alzoo 8 spelers die om 5 plaatsen in de lste klasse zullen strijden. RECLAME. 3859 ALPHEN. De schietwedstrijden. De stand van de door de afd. van den bijz. vrijw. landstorm alhier gehouden wordende schietwedstrijden is heden als volgt: Vrije baan: 1. P. A- v. Vliet 90; 2. J. Basie 87-29 3. D. H. Bogaard 87-28; 4. G. Kruiswijk 86-29-28-28 5. D. Roest 86-29- 28; 6. J. Dirckx 86-28-28 7. G. v. d, Mik 85; 8. E. Jongstra 82. Personeel klasse ANiemand is hierbij ingedeeld: Klasse B: 1. J. Basie 97; 2. P. A. v. Vliet 96-48; 3. G. Kruiswijk 96-47; 4. Sj. Krotje 94-47; 5. D. Roest 84-45; 6. G. v. d. Mik 93. Klasse C: 1. J. Dirckx 93; 2. G. C. Koe- lewijn 92; 3. E. Jongstra 89-43 4. H. I». Kok 89-42; 5. G. de Grauw S8; 6. O. Ko ren 86. Klasse D: 1. S. Kraan. 89; 2. J. H. de Bruijn 81; 3. J. Kwakernaak 77; 4. W. Haze 71; 5. P. Burggraaf 65. Klasse C: 1. P. C. de Jong 89; 2. A. v. Doom 83; 3. D. Hemeltjes 82; 4. J. t. Wijk 81. Geluksbaan; 1. H. L. Kok 300} 2. D. H. Bogaard 299 3. W. J. Sprey 297—97; 4, M. v. Wieringen 297-94; 5. G. C. Koelewijn 295 6. J. Kwakernaak 293-96; 7. P. Ver- kade 293-95; 8. G. Kruiswijk 291. Jnbileam St. Joseph-gesticht. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van de zusters van het R.-K. St. Jo- sephgesticht heerschte gisteren in genoem de inrichting een ware feeststemming. Des 's middags van 121 uur werd receptie gehouden, die door velen werd bezocht. Naimens het gemeentebestuur spraken we gens afwezigheid vam den burgemeester de Ioco-buTgemeester, de wethouder de heer Van Leeuwen en de gemeente-secretaris de heer K.Salverda. Voorts werden taf van bloemstukken aangeboden. Des avonds was de voorgevel van bet gesticht met vetpotjes geïllumineerd, hetgeen een groot- sohen indruk maakte, terwijl door het har- moniegezelsohap Leo XIII een concert werd gegeven in den tuin achter het gé- sticht, waar ook het kinderkoor onder lei ding van den heer Theelen uit Leiden eenige liederen ten gehoore braolit. De eerw. heer J. G. W. Rutten werd benoemd tot kapelaan te Zwaag (N.-H.) BOSKOOP. Jengdavonden. In de eerste week van October zullen in de Nuts-bewaarschool de jeugdavonden we derom een aanvang-memen. De jongens worden op deze jeugdavonden gezellig en nuttig bezig gehouden en kun nen zich tevens bekwamen in het vervaar digen van houtsnijwerk. LEIDERDORP. Schietwedstrijden van de Burgerwacht. De Burgenvacht van onze gemeente heeft haai- jaarlijksobe schietwedstrijden gehou den op de schietbanen te Katwijk. De uitslag is als volgt: le pr. J. J. Wolff, 2e F. Zandbergen, 3e J. M. de Koning, 4e J. den Braver, 5e J. J. O. Teijn, 6e Joh. Dompeling, 7e A. Slingerlamd, 8e Th. de Boer, 9e W. Moraal, 10e G. Groenen dijk, lie Th. Nagtegaal, 12 K. van Winkel Oji de vrije baan behaalde de le pr. J. M. de Koning, 2e J. J. Wolff, 3e Joh. Dom peling, 4e G. den Braver, 5e G. Groenen dijk, 6e J J. C. Teijn. De heer G. den Braver was de geluk kige wintoaar over 1929 van den beker, welke door den commandant be schikbaar was gesteld. De proef voor schietvaardigheid werd door kapt. Snijders afgenomen. De navolgende heeren slaagden voör klasse A: F. Zandbergen, J. J. C. Teijn, A'. Slingerland, Th. Nagtegaal. Voor klasse B de heerenTh. de Boer, Joh. Dompe ling, W. Moraal. Daar het schietseizoen geëindigd is voot scherpschieten, gaat men in het laatst van October weder met de buks beginnen in een der lokalen van de gemeenteschool. RECLAME. flÊjSS Moeders nemen voor de roode. H gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat fs Uoos OOen 60 cl Tube 60 cl. Bij Apolh. en Drogisten 3299 Ï-S

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6