TELEGRAMMEN. de crisis in oostenrijk. japansch° minister vervolgd. troonopvolger gestorven. aanslag op een trein. de r ioi. de zeppelin naar zwitserland. groote dorpsbrand. overstrooming. LAATSTE BERICHTEN. principieele bezwaren tegen onderwijs. weerbericht. reclame. BUITENLAND. de postvluchten naar indie. de landarbeidersstaking in oostelitk groningen. "fabrieksbrand te landsmeer. MARKTBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. RADIO-PROGRAMMA. Voor het congres der arbeiderspartij, dat volgende week te Brighton begint, zijn eenige moties ingediend van verstrekkenden inhoud. De onafhankelijke vleugel der partij heelt een resolutie ingediend om de regee ring uit te noodigen zoo spoedig mogelijk tot algeheele ontwapening over te gaan, onge acht wat andere volkeren zouden doen of besluiten, omdat de geest van het militai risme in absolute tegenspraak is met de socialistische beginselen. De afdeeling Bow en Bromley (Londen), die -niet lot de onafhankelijken behoort, dringt in een motie eveneens aan op uit voering van echt socialistische eischen. overtuigd dat het land daar rijp voor is en de liberalen zich wel tweemaal zullen bedenken voor ze de regeering daarbij ten val zouden brengen. Ook de gemeenteraad van Leicester heeit met algemeene stemmen besloten het ecre- burgerschap der stad aan Mac Donald aan te bieden als herinnering aan het feit, dat hij van 1906 tot 1918 parlementslid voor Oost-Leicester geweest is. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het parlement ontbonden. Gisteren zijn de decreten voorgelezen, •waardoor de president van de republiek het Huis van Afgevaardigden en den Se naat ontbindt'. Dus nieuwe verkiezingen! OOSTENRIJK. Het kabinet Streeruwitz afgetreden. Op verzoek van kanselier Streeruwitz kwamen gisteren vóór den ministerraad de vertegenwoordigers der meerderheidspar tijen met de ministers voor een korte zit ting bijeen onder leidi .g van den voorzit ter van de Chrislelijk-sociale club Knischak. Streeruwitz legde een verklaring af, dat hij met het oog op den politieken toestand tot het besluit gekomen was, dat de herziening der grondwet aan een andere regeering overgelaten moest worden. Hij stelde als opvolger voor den vroegeren bondskanse lier ,politie-president Schober. De vertegenwoordigers der meerderheids partijen, Seipel, Wotawa en Schoenbauer, legden, met woorden van hartelijke erken ning en dank voor den bondskanselier de verklaring af, dat zij wegens den politieken toestand de verklaring van den kanselier voor kennisgeving moesten aannemen en zijn voorstel wegens zijn opvolger goed keurden. Daarna kwam de ministerraad bijeen en stemde toe in het voorstel van den bonds kanselier tot ontslag van het geheele kabi net. De leden van het kabinet dankten den kanselier voor zijn steeds bewezen vriend schappelijke en loyale tegemoetkoming. In den loop van den avond nog begaven zich de drie leiders van de meerderheids partijen naar den politie-presidenl Schober. Daarna begaf Streeruwitz zich naar den bondspresident Miklas en deelde hem het ontslag der regeering mee. De president belastte de regeering met de waarneming der zaken tot de benoeming eener nieuwe regeering. De Landbond heeft het ministerie ten val gebracht! Onder motiveering van gebrek aan activiteit der huidige regeering. LITHAUEN. Een verklaring van den nieuwen premier. De nieuwe premier Tubelis heeft voor de persvertegenwoordigers de politiek van zijn kabinet uiteengezet. Id de binnenlandsdhe politiek zijn geen bijzondere veranderingen te verwacb ten. De regeering zal echter de grom» wet tot basis harer werkzaamheid stel len eD na de grondwet den binnenland- schen politieken toestand con soli deer en. Allereerst zullen de verkiezingen voot do zelfbesturen plaats vinden, dan die voor de Sejm en tenslotte de verkiezing van den staatspresident. Bijzondere belang stelling zal aam de landbouw gewijd wor den. Daarnaast zal de sociale bescherming worden uitgebreid. Betreffende de staat van beleg en de oensuur verklaarde de nieuwe premier, dat de overgang naar normale toestanden moest worden nage streefd. doch dat deze slechts trapsgewijze konden worden bereikt. Al diegenen, die' 'n loyale houding l.o.v. de regeering innemen, kunnen staatsarbeid verrichten. In buiten!andsch politiek opzicht, zal allereerst in de Wilna kwestie de huidige koers worden gehandhaafd. De betrek kingen tot de Oostelijke Baltische stater, zullen nauwer worden aangehaald. De be trekkingen tct zijn Westelijke naburen zal Lithaucn ïd positieven zin verder uit bouwen. Moeilijkheden met de minder heden bestaan in Lithauen niet. Op een vraag naar de redenen voor het aftreden van Woldemans antwoordde Tn- belis, dat tusschen Woldemaras en de overige ministers meeningsverschillen be staan hadden over de handhaving van de regeeringeroaebt, naar welks monopolisti sche uitoefening Woldiemar.as gestreefd heeft. De staatspresident heeft in deze kwestie echter de opvatting der andere mïiiMèrs gesteund. AFGHANISTAN. WEENEN, 26 Sept. (Wolff). De Neae Fieie Presse verklaart uit de beste bron te hebben vernomen, dat het de bedoeling van Schober is een ambtenaarsministerie te vor men .waarin echter vertegenwoordigers der drie coalitiepartijen sitting zullen hebben. Als vaststaande wordt aangenomen, dat de minister van oorlog Vaugoin rijn portefeuille ?al behouden. Schober zou dan zelf behalve de portefeuille als Bondskanselier, die van financiën nemen. TOKIO, 26 Sept. (Reuter) De oud minister van spoorwegen. Ogawa, de voor naamste vertrouwensman van Baron 'ta- naka werd heden voor de procureur van Het Hof gedaagd teneinde een verhoor te ondergaan betreffende verschillende be schuldigingen wegens corruplie. Volgens de bladen word Ogawa beschuldigd 6 000.000 Yen te hebben aangenomen. De beschuldigingen tegen hem ingebracht schijnen invloed le moeten uitoefenen op de algemeene verkiezingen die begin 1930 zullen plaats hebben vooral daar Ogawa de voornaamste organisateur is der politiek van de Zeiyukai of partij der oppositie. LONDEN, 26 Sept. (ViD) Naar uit Bang kok gemeld wordt, is prins Mahidol, de troonopvolger van Siam, gestorven. Hij was lijdende aan een leverziekte. BELGRADO. 25 Sept (Wolft; Volgens een bericht uit Istip werden daar gisteren ochtend op de spoorbaan drie helsche ma chines ontdekt waarvan er een te vroeg ont plofte. Het bleek dal de toestellen zoo wa- rer, ingesteld dat zij moesten ontploffen op hel oogenbtik dat een personentrein uit Kotschana passeerde. Men is van meening dat de aanslag is gepleegd door Bulgaarsche komitadjis. LONDEN, 26 Sept. (V.D.). Het gereed komen van het groote Engelsche luchtschip R 101. is door een ongeval weer vertraagd. Een arbeider viel van een steiger op het luchtschip, waardoor schade werd aangericht aan het omhulsel. FRIEDRIGHSHAFEN, 26 Sept. (Wolff). Het luchtschip Graf Zeppelin, is vanmorgen 8.25 uur. onder commands van dr. Eekener. voor den tocht naar Zwitserland, dat 8 uur zal duren, opgestegen. Aan boord bevinden zich ongeveer 28 passagieri BOEDAPEST, 26 Sept. (Wolff)! In de gemeente Ezentpererla aan de Burgeciaud- sche grens, brak gisterenmiddag brand uit in een schuur. Door den hevigeu v.ind greep het vuur zoo snel om zich heen dat in kor ten t(jd tachtig woonhuizen in de asch waren gelegd. Twee kinderen en een vrouw zijn in de vlammen omgekomen. Uit alle omliggende plaatsen is de brandweer naar de plaats des onheils gesneld om te pogen den brand te blusschen. Ook een compagnie soldaten is afgezonden om mede te helpen. Het blus settings werk is buitengewoon moeilijk, daar er groot gebrek is aan water. EL PASO (Texas), 25 Sept. (Ned. Tel. Ag.). Tengevolge van het doorbreken van een dam der Rio Grande is de stad San Mar- cial geheel ondergeloopen. Vel6 inwoners zijn van de buitenwereld afgesneden. STADSNIEUWS. Zooals meD zich herinneren zal, heeft voor den Krijgsraad te 's Hertogenbosch en in honger beroep voor het Hoog Militair Ge rechtshof te 's-Gravenha?e eenige malen terechtgestaan een adjudant-onderofficier alhier, die wegens overtreding van de Leer plichtwet werd veroordeeld lot verschillende geldboeten. Deze militair wensehte zijn kinderen niet naar school te zenden, omdat zulks naar zijn opvatting in strijd zou zijn met i Gods geboden In verband hiermede had de advocaat- i fiscaal reeds het vorig jaar bij den Voogdij raad te Leiden aangedrongen, om de kin deren van den adjudant aan diens ouder lijke macht te onttrekken De Voogdijraad vond daartoe evenwel geen aanleiding, om dat z. i. hier niet van ..veTwaartoozing sprake zou zijn Thans heeft de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank dc zaak ambtshalve in onderzoek genomen, om le overwegen, of er aanleiding bestaat, dat hier door de rechter- j lijke macht wordt ingegrepen in het belang der Vinderen, die tot dusver in het geheel geen onderwijs hebben genclen. docb vol gens den wil van den vader de dagen met spelen moeten doorbrengen. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 779. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen tn den morgen van 26 September, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut le De Bildt. Hoogste Stand: 771.4 te Berlijn en Frank fort. Laagste Stand: 739.5 te Akureiri. Verwachting tot den avond van 27 S6pt.: Zwakke tot matigen, meest Z.O. wind. Helder tot lichtbewolkt Droog, weinig ver andering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUr,. 9 uur voorm.: 14*A gr. C. (58 gr. F.-! 12 uur 'smidd.: 16gr. C. (62 gr. F.) 3 uur nam.: 17 gr. C. (63 gr F.) HOOQ WATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 9 u. 33 min. Hoogste stand des nam. Ie 10 u. 27 min. WATERTEMPERATUUR. ZweminrichtinQ „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 17 gr. C. .11 uur voorm.: 17 gr. C. 3 uur nam.: 17Vr gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 15 gr. C. 11 uur voorm.: 15'/' gr. C 3 uur nam.: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7.20 nam. lot 6.24 voorm. DRAJSmA-vAN-VALKEFIBURG'S-- e A ••iLEVERJRMh 1 1503 DE ALGEMEENE TOESTAND. In- en uitvoerverboden. - De Kleine Entente. De Raad wan den Volkenbond heeft den Secretaris-Generaal opgedragen in de eer9te dagen van December de conferentie bijeen te roepen van de staten, die de internatio nale conventie betreffende de in- en uit voerverboden -onderteckend hebben, voor het geval dat de conventie op 30 Septem ber niet zou geratificeerd zijn door de 13 staten, vereischt voor de inwerkingtreding. De gedelegeerden van de Kleine Entente zijn le Genève bijeengekomen voor de voorbereiding der jaarlijksche conferentie der Kleine Entente. De gedelegeerden zijn het eens geworden dat deze conferentie zal plaats vinden op hel gebruikelijke tijdstip, d.i. in het begin van het nieuwe jaar on deze' gehouden zal worden te Praag en niet te Boedapest, zooals eenigen tijd geleden •het voornemen was. DUITSCHLAND. Geen verhooging der spoortarieven. Ontslag bij Krnpp. Het verzoek der directie dor Spoorwegen tot verhooging der spoorwegtarieven is door den minister wederom geweigerd.. Naar zijn opvatting bestaat poet hel oog op de stijgende ontvangsten der spoorwegen op het oogenblik geen dringende noodzaak tot verhooging der tarieven Eerst moet afgewacht worden, welken invloed het defi nitief in werking treden van het plan- Voung zal hebben op den financieelen toe stand van het Rijk en van de spoorwegen. Uit voorzorg heeft de firma Krupp aan een 1000 arbeiders ontslag aangezegd over vier weken, gezien den teruggang in de conjunctuur der ijzerinduslrie. Van het in komen van orders zal afhangen, of dit aan gekondigd ontslag doorgaat. ENGELAND. De besprekingen met Dovgalewslii Verstrek kende Labcur-mclies - Xc Donald's eeieburgerschappen. De Russische gezant Dovgalewski heeft j gistermiddag om vier uur een onderhoud ge had met minister Henderson, dat een half uur duurde. Na afloop werden geen mede- deelingen omtrent den inhoud dezer bespre kingen verstrekt. Naar alle waarschijnlijk heid zal het onderhoud heden voortgezet worden. De optimistische uitlatingen van Dovga lewski worden in politieke kringen echter wat voorbarig genoemd. En in overeenstem ming daarmee komen uit Moskou pessimis tische klanken! De Heilige Oorlog? Hamid Oellah, de broer van den nieuwen heerscher Habib Oellah. heeft in een troe penschouwing gesproken van den „Heiligen Oorlog". Van Engelsche zijde worden dien tengevolge ernstige moeilijkheden gevreesd. Naar gemeld wordt is het tweede post vliegtuig heden te Akyab aangekomen Aan boord is alles in orde. Morgen wordt de reis voortgezet. J Nog geen einde. Onder voorzitterschap van den burge meester van Delfzijl, den heer .1 Buiskool, heeft gistermiddag op het stadhuis te Win schoten een bespreking plaats gehad tus schen de werkgevers- en werknemersbestu- ren, die betrokken zijn bij het loonconflict in Oostelijk Groningen, in welk conflict de heer Buiskool als bijzonder bemiddelaar optreedt. De besprekingen duurden van drie tot zeven uur en liepen, behalve over de hoogte cener loonsverhooging voor het vol gend jaar beide partijen vereenigdeu zich met de afsluiting van een tweejarig con tract voornamelijk over de invoering eener loonsverhooging voor 19291930. Aangaande die punten kwamen de partijen met tot overeenstem min 2 De heer Buiskool heeft ten slotte mede gedeeld, dat hij liet uitschrijven van nieuwe besprekingen of het formuleeren van be paalde voorstellen nog nader zal overwegen. Stoomtimmerfabziek in de asch gelegd. In den vroegen morgen heeft een hevige brand de Stoomtimmerfabriek van de N.V. voorheen Westenborg er) Co. le Landsmeer in de asch gelegd. Het zal ongeveer half zeven zijn geweest' toen dc stoker van deze fabriek in de fa briek kwam om zijn werk te beginnen, toen hij tot zijn grooten schrik bemerkte dat er brand was in de nabijheid van het electri- sche schakelbord. Hij maakte zoo spoedig mogelijk alarm, maar toen de Landsmeer- sche brandweer met haar slangenwagens bij het terrein kwam, stond het geheele fa brieksgebouw, dat hoofdzakelijk van hout is opgetrokken, reeds in lichter laaie. De woonhuizen, die aan den weg staan, waarachter de fabriek ligt. werden ernstig bedreigd en reeds hier en daar begon het aan die gebouwen te branden. Met groote krachtsinspanning wist de brandweer deze perceelen voor ondergang te bewaren. De burgemeester, de heer C. P v. d. Sluys, zag den toestand ernstig in. Hij riep ae hulp in van de Amsterdamsche brand weer. Deze rukte onmiddellijk met een molorspuit uit. Toen deze na een kwartier ongeveer arriveerde, was het fabrieksge bouw. dat een oppervlakte heeft van 40 bij 80 Meter reeds verloren. Op het uitgestrekte terrein stonden echter nog vele loodsen met hout gevuic, waarvan reeds een paar brandden. Er werden door de Amsterdamsche brandweer drie slangen uitgelegd. Me't deze hulp kon hetgeen nog niet dcor het vuur was aangetast, behouden blijven. De «chade is intusschen toch zeer belangrijk. Het fabrieksgebouw met een groot aantal machinerieën voor houtbewer king ging geheel verlerenVoorts werd een prooi der vlammen een bergplaats voor tri plex en een opslagplaats voor deuren Be houden werd het ketelhuis en de droog plaats. zoomede eenige loodsen waar een groote hoeveelheid hout was opgeslagen Hoe groot de schade is kon niet bij benadering worden oogegeven Den geheel en dag zal zeker nog noodig zijn het brandende hout te blusschen. Overal stecen uit do puinhopen nog zware rookwolken op, toen ongeveer 10 uur de molorspuit van de Amsterdamsche brand weer naar huis leruekeorde. Ernstig schade leed ook de heer D. Goede, die hij zijn woning, die grenst aan de fabriek een eierenput hetft. Vele van deze inge- kalkte eieren zouden verloren zijn. Wellicht is de schade voor Landsmeer nog grooter dan men op het oogenblik kan na gaan Zooals bekend zijn in deze gemeente grootp e'endenbroeierijen. Door middel van broedmachines worden de eieren uitgebroed. Electrische stroom houdt deze broedmachi nes op temperatuur De brand is oorzaak ge weest dat de electrische stroom werd uitge schakeld TTet transformatorhuisje 9taat bij dp fabriek. De laagspanningszekeringen sloegen door en op de Centrale Noord te Amsterdam hefeft men toeD de hoogspan ning uitgeschakeld Landsmeer is daardoor een paar uur zonder stroom geweest. De broedmachines zijn daardoor dien tijd niet op temperatuur gehoudpn Of dit invloed op de eieren heeft gehad, zal pas !ater kunnen •blijken. Tenslotte zij nog vermeld, dat onge veer een vijftigtal werklieden aan de fabriek werkzaam waren ALPHEN, 26 Sept. Kaasmarkt. Aanvoer 14 partijen. Prjjzen: met rijksmerk, lsie soort f. 0,54—0.57 2e soort f. 0.480.53. Handel vlug. GOUDA, 26 September. Veemarkt Aan gevoerd infotaal 2260 stuks waarvan 179 slachtvarkens. Vette van 3910 cent per pond; levend met 2 pet. korting. Londensche van 33 tot 35 cent per pond; levend met 2 pel. korting. Zouters van 38—38'h cent per pond: levend met 2 pel. korting; 631 magere varkens (.3355 per stuk; 1282 biggen van f.1523 per stuk, 13 runderen f. 225325 per stuk; 40 nuchtere kalveren f 1017 per stuk; 2 graskalveren; 67 scha pen f. 23—32 per stuk; 46 bokken en gei ten f. 27 per stuk Hande. alles matig. Kaasmarkt: Aanvoer 307 partijen kaas. Prijzen: le kvv met rijksmerk f.5357; 2e kw. met rijksmerk f.4851; zware f. 61. Handel vlug. Aanvoer 212 partijen eieren. Kipeieren f 89 per 100 stuks; eendeieren f. 67 per 100 stuks. Handel vlug. Aanvoer 1015 ponden boter. Goeboler f. 1.05— 1 10 per pond. Weiboter f. 0.95 1.05 per pond. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 25 Sept. V.P.V. Kip peneieren f. 9,30—9,80, eendeneieren f. 8,70 8,80. per 100 stuks; kalkoeneieren f.0,13, hanen f. 1,051,20, kippen f. 1,201,25, konijnen f. 0,30, per stuk. AMSTERDAM, 26 Sept Na wekenlange onzekerheid heeft men eindelijk zekerheid gekregen omtrent het Engelsche disconto De Bank ot England heeft het disconto na- inetijk met een vol procent lol 67j pCt. ver hoogd, hetgeen voor een land als Engclauc een zeer hooge notccring moet worden gv noemd. Op onze Beurs heeft de maatregc der bank niet veel invloed uitgeoefend e:. hoewel hier en daar een lichte reactie vit waar te nemen, kon de lendenz prijshoudend genoemd worden De handel was van be- perkten omvang en bepaalde zich voorna melijk lot dc Induslrieeien. Margarine Uni :s VOOR VRIJDAG 27 SEPTEMBER. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15: Mor genwijding. 12.15—2.00: Concert doo. het AVRO-Kw&rtet. 2.00—4.00: Gramo- foonmuziek. 4.30—5.30: Concert door het AVRO-Kwartet. 5.30—7.15: Concert door de Stafmuziek van het 6e Re^t. In fanterie. 7.151.45: Spreekuur van den Radiodokter. 8.01: Frits Stapper's Re vue ,,Lach en Vergeet". Auteurs: Rido en Louis Davids. Medewerkenden o.a. Louis Davids, Kalman Knaack, Joh. Heesters. In de rustpoos: Praatje door Mevr. de LeeuwVan Rees overdo a.s. Naai- en. Knipcursus. Persberichten. Na afloopGra- mofoonmuziek. 12.00: Sluiting. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.3011.00: NCRV. Ziekendienst. 11.30 12.00: KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15: KRO. Concert door het KRO- Trio. 1.152.00: Gramofoonmuziek. KRO. 4.005.00: NCRV. Gramofoonmuziek. 5.00—6.45: NCRV. Concert. Vocale solisten. 7.0C7.25: KRO. Cursus schrift-verbeteren. 7.35: VPRO. Persberichten. 7.40: V PRO. Lezing over: Eerste gelijkenissen. 8.15: Concert. VPRO. Twee piano's. 8.50: VPRO. Lezing over: De Mensoh en zijn plaats. 9.30: VPRO. Vervolg con cert. 10.00: VPRO. Lezing over: Ons Natuurschoon. 10.20: VPRO. Vervolg concert. Daventry, 1554,4 M 10.35 Morgen wijding. 11.05: Lezing. 11.20: Gramo- foommuziek. 12.20: Concert J. Snowden, cello. M. K. Snowden- piano. 12.50: Orgelconcert. 1.20—2.20: Gramofoon muziek. 2.50: Uitzending voor scholen. 3.20: Lezing. 3.45: Lezing. 4.05: Uitzending voor scholen. 4.50: Orkect- ooncert. 5.35: Kind er uurtje. 6.20: Lezing. 6.35: Nieuwsber. 7.05: Con cert. E. BarÜett en R. Robertson, piano. 7.20Lezing. 7.45Lezing. 8.05 „Wind U,p" Sketch van J. Jefferson Far- jeon. Daarna ,,The Split in the Cabinet". Tooneelstuk in 2 bedrijven van V.C. Clin ton Baddeley. 8.45: Vaudeville. 10.00: Nieuwsber. 10.20: Lezing 10.35: Con cert. The Engliivh Singers H. Casadesus, viola d'amore Boris Ord-spinet. 11.35 12.20: Dansmuziek. 12.2012.35: Beeld uitzending. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.20: Concert. 12.50—2.20: Gramofoonmuziek. 4.05Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55: Orkest. Con cert. vocale en instrumentale solisten. Langenberg, 473 M. 7.208.15Gra- mofoanmuziek. 8.20—9.20: Orkestcon cert. 10.3512.10: Gramofoonmuziek. 12.30: Gramofoonmuziek. 1.252.40: Or- kestconcert. W. Schauss, viool. 5.55— 6.50: Orkestconcert. 8.20—9.05: Orkest concert. 9.05: Concert. Orkest, decla matie en zang. Brussel, 508,5 M. 5.20: Orkestconcert 6.20: Pianorécrtal. 6.50: Gramofoon muziek 8.35: Concert. Orkest Mme Huet en den heer Lebroye, zang. Zeeseu, 1635 M. 6.1010.50: Lezingen 12.201.15. Gramofoonmuziek. 1.15— 1.50: Lezingeii 2.20—2.50: Gramofoon muziek. 3.505.20: Lezingen. 5.20 6.20: Concert uit Leipzig. 6.20—8.20: Lezingen. 8.20: „Louis Ferdinand Prins von Preussen". Toonrcelstuk van Fritz von UnTuh. Daarna: Operettemuziek. Orkest en zang. Kalundborg, 1153 M 12 20—2.20: Con cert door Strijkorkest. 3.00— 5.00: Con cert door Instrumentaal Ensemble. 8.20 —9.35: „Debatten i Politivennen". Vaude ville in 2 bedrijven van Henrik Hertz. M.10-'11.20 Concert door het Radio Sym. phonieorkest. Joh. Ewald (viola). 3—1 zetten iets boven hel laagste peil van gis teren in, doch liepen al spoedig lot het mM- denpeil van den dag op, waarna slechts wei nig variaties werden meegemaakt. Calvé-Delft zetten flauw in, dook ver keerden later in herstel. De Pbitipswaarden bewogen zich 'op nagenoeg onveranderd niveau. Van Berkei's waren gedrukt, ter wijl Accoustiek gedecideerd flauw waren en ongeveer 20 pet. verloren. Kunstzijde maakten slechts kleine va riaties mee en bleven op peil. Koninklijke hadden een kleine markt en maakten slechts kleine schommelingen mee. Van de Suikerwaarden bleven H. V. A.'s op peil. De minder courante soorten iets lui. Ruh- beraandeelcn aangeboden Tabakken waren weinig veranderd. Van de Yankee-waarden traden Bethie- hem-Sleel op den voorgrond. De geldmarkt viel mee. Prolongatie liep van 5 3/4 lot 5 1t terug. -o- WISSELKOERSEN. Engeland 12.09 13/16. Duitschiand 59.39, Frankrijk 9.76 1/2. Betgiu 3L68. Zwitserland 48.06. Oostenrijk 35.07 1/2 Denemarken 66.42 1/2. Zweden 66.821/2. Noorwegen 66.45. New-York 2.49 3/16.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3