708te Jaargang DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1929 No. 21330 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. WAGEN MET HOOI OMGESLAGEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiên oit LeideD en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts per regel Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenter gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. /0H „0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING vaD den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 30 SEPTEMBER 1929, des namiddags te twee uur. IN HET STEDEL. MUSEUM (LAKENHAL). De vergadering zal, zoo noodig, 's avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer G. de Meij. 2o. Benoeming van een lid der Commis sie, bedoeld in art. 2. Ie lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissien van Advies betreffende de ar- foeids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst van de èemeente Leiden (vacature: H. J. Baart). 3327 3o. Benoeming van twee Curatoren van het Gymnasium. (153) 4o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Fransch aan het Gymnasium, voor den cursus 19291930. (15-1) 5o. Praeadvies op het verzoek van Mej. J. M. Bosch, om eervol ontslag als onder wijzeres in het teekenen aan de Meisjes school voor U. L. O. (155) 6o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond aan den Zoeterwoudschen weg, kad. bekend Sectie O, No. 183 ged. (156) 7o. Voorstel om Burg. en Weth. te mach tigen een gedeelte van de voortuinen, be- boorende tot de perceelen Stationsweg Nis 25 en 23. bij de gemeente in eigendom over te nemen. (157) 8o. Voorstel in zake de overdracht aan de provincie Zuid-Holland van den eigendom van de onder de gemeente Hillegom gele gen brug over de Trekvaart (Kalkovens- brug) met oprit, kad. bekend gemeente Hil legom, Sectie A No. 2636 ged. (158) 9o. Voorstel tot verkoop van een stuk grond aan de Fruinstraat, kad. bekend Sec- lie M no. 4321 ged., aan Prof. Dr. F. Mul ler Jzn. (159) De oudste inwoonster van Noordwijkerhout viert feest. 95 jaar en nog vol levenslust! lOo. Voorstel tot verkoop van een stuk grond aan den Rijnsburgerweg, kad. bekend Sectie P no. 1396 ged.. aan Mevrouw C. A E. van Andel, weduwe van H. P. Koning. (160) llo. Voorstel tot verkoop van verschil lende perceelen ot gedeelten van perceelen c.a., gelegen aan en nabij de gestichten „Endegeest" c.a.. aan den Slaat der Neder landen in verband met de verbetering van den Rijksweg 's-GravenhageNoord-Hol- landsche grens, tusschen den Lagen Morsch- weg en de Leidsche Buurt. (161) 12o. Voorste! tot hel indienen van bezwa ren tegen een aanslag in de plaatselijke in komstenbelasting. dienst 19281929, in eene andere gemeente. (162) 13o. Voorstel: a. om de Commissie van Beheer over do gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest" te machtigen tot de aanschaffing van twee Doby-stokers ten behoeve van de ge stichten ..Endegeest en Voorgeest"; b. om de levering en het bedrijfsvaardig opstellen van de sub a bedoelde Doby- stokers ondershands op te dragen aan de N.V. Nederlandsche Fabriek van Doby- stokers en andere werktuigen le Rijswijk. (163) 140. Praeadvies op hel verzoek van de Vereeniging voor Wettelijke Dierenbescher ming, om in de bouwverordening bepalin gen op te nemen, die er op gericht zijn de redding van vee bij brand uit veestallen té vergemakkelijken. (164) 15o. Voorstel om aan de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemen veilingsvereenigi ng ..Lei den en omstreken" een jaariijksche subsidie toe te kennen en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (166) 16o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van de Vereeniging tot Verbe tering van het Lot der Blinden in Neder land, om verhooging van de haar toegekende subsidie over 1929. (165) 17o. Praeadvies op het adres van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland en den Nederlandschen Fede ratieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst, inzake het doen uitvoeren in eigen beheer van alle bouwwerken der ge meente. (167) 18o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor het maken van een nieuw wegdek op het Utrechtsche Jaagpad; b. om het verzoek te dezer zake van de bewoners van het Utrechtsche Jaagpad als afgedaan te beschouen. (169) 19o. Verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan hel Gym nasium. de Hoogere Burgerschool met 5 jari gen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden. (168) 20o. Verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijze ressen te Leiden en aan de aan die Kweek school verbonden afzonderlijke cursus sen. (168) 21o Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbouwing van het Gymnasium en de aanschaffing van meubilair. (170) 22o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor den aankoop van een ambulance-auto, inclusief ziekenbrancaid. voor den Eerste- Hulpdienst; b. tot goedkeuring van de opdracht aan de firma Wed. C Dieben en Zn. van het vervoer van lijders aan niet-besmettelijke ziekten. (171) 23o. Voorstel tot vaststelling van een begrootingsstaat, dienst 1929, in verband met de ontvangsten en uilgaven Ier zake van den Stadhuisbrand. (172) HET 3-0CT.-FEEST GAAT DOOR. B. en W. maken geen bezwaar. In de hedenmorgen gehouden vergadering van het college van Burgemeester en Wet houders is o.m. de vraag ter sprake geko men of het in verband met de heerschende alastrim-epidemie elders in ons land, wen- schelijk zon zijn het 3-October-ieest niet te laten doorgaan. Na rijp beraad en bestudee ring van een rapport ever deze materie van den directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, dr. M. D. Horst, be sloot het college aan bet bestuur der 3-Oc- tobervereeniging geenerlei belemmerende bepalingen op te leggen. HET 3-OCTOBER-FEEST. De feestwijzer. Voor ons ligt, in keurigen, kleurigen om slag de feestwijzer voor de 40ste feestviering van de 3-October-Vereeniging, evenals vorige jaren een uitgave van de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard Ydo. Zeker niet ten onrechte doet het bestuur op een der eerste pagina's van het onmis bare boekje een krachtig beroep op de Leid sche burgerij om door algemeen de vlag uit te steken meer kleur bij te zetten aan ons jaarlijksoh 3 October-festijn. Al eenige dagen van te voren. nl. Dinsdag 1 October, beginnen de feestelijkheden met een kunstavond in de groote Stadszaal, te geven door de zangvereeniging „Sursum Corda" onder leiding van Hubert Cuijpers en met welwillende medewerking van mevr. Maartje Offers, die een groot aantal liederen zal zingen. Woensdag d.a.v, heet in het programma het vóórfeest voor de jeugd en terecht, want op dien dag wordt een middag- en avond voorstelling gegeven van het bekende kinder spel „Dik Trom" en het lijdt geen twijfel of honderden Leidsche jongens en meisjes maar vooral de eersten zullen op dien dag optrekken naar de Gehoorzaal om te genieten van de streken van dien echten Hollandsehen kwajongen, ons door Johan Kieviet zoo kostelijk beschreven. Donderdag is de d^g der dagen, waarnaar half Leiden al verlangend uitkijkt. De tradi- tioneele inzet, de reveille vanaf den Stad huistoren moest helaas ditmaal vervallen, maar instede daarvan zullen de mannen van het Leidsch Politiemuziekgezelschap het balcon van de Stadszaal beklimmen en vandaar met hun fanfares de burgerij uit haar slaap wekken. Om 8 uur begint als vanouds de koraal- muziek in het Van der Werffpark onder lei ding van den heer Leo J. Mens. In dit ver band mogen wij er belanghebbenden nog even aan herinneren, dat de generale repi- titie voor de Koraalmuziek a.s. Zaterdag avond te 9 uur precies in het Waaggebouw gehouden zal worden. De koraalmuziek is het eenige nummer, dat wijding geeft aan onze feestviering en het is dan ook de plicht van alle Leidsche zangers en zangeressen om door massale opkomst dit nummer te doen slagen. Tegelijkertijd begint op de Aalmarkt in het Waaggebouw de uitreiking van haring en wittebrood aan 2272 personen, waarbij de Harmonie-vereeniging „T. en D." voor de noodige muzikale afwisseling zal zorg dragen. Onderwijl zal ook de fontein op de Vischmarkt springen, maar de bespeling van het carillon van den Stadhuistoren, welke daarmede steeds in één adem genoemd placht te worden, missen we ditmaal in het programma. De Jan van Houtkade is van half negen tot 10 uur het tooneel van den strijd der jeugd, die elkaar in feilen kamp per auto-ped het zoet der overwinning zal betwisten. De muziekcorpsen „P. G. eii L." en „Athalia" leveren de krijgsmuziek. De ontwerper van den optocht, de heer Jan de Quack geeft vervolgens in lyrische ontboezemingen lucht aan hetgeen Vader Rijn te vertellen heeft, wanneer hij in de middaguren door de Sleutelstad tijgt. Aan dien optocht, die te 1 uur vanaf den Hooge-Rijndijk vertrekt, wordt deelgenomen door 380 personen, 160 paarden, 7 groote praalwagens, 2 muziekkorpsen te paard en 4 te voet. Om niet alles te verklappen, raadplege men den feestwijzer voor de route. 's Avonds te halfacht wordt in de groote zaal en in den foyer der Gehoorzaal een cabaret-avond gegeven, waarvan het pro gramma nader zal worden bekend gemaakt, maar dat natuurlijk tijdig genoeg zal zijn afgeloopen om het vuurwerk op het Schut tersveld bij te wonen, waar het den ge heel en dag vanzelfsprekend al vroolijk is toegegaan. Een 3-Octoberfeest zonder hosvloer ware even ondenkbaar als zonder haring en witte brood en ongetwijfeld zal de muziektent het brandpunt der feestvreugde op het Schut tersveld vormen. Wie dit programma van het begin tot het einde heeft meegemaakt, zal blij zijn wan- neer hij 's avonds z'n vermoeide ledematen in z'n bed kan uitstrekken. BINNENLAND. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken geen bezwaar tegen doorgang van het 3-October-feest in verband met de I alastrim-epidemie. (Stadsnieuws, le Blad). Te Den Haag is de jaarvergadering ge- honden van de Reedersvereeniging voor de i Nederlandsche Haringvisscherij. (2e Blad). Verlaging van het Inchtposttarief voor brieven voor Indië. (Binnenland. 3e Blad). Te Rotterdam zijn twee personen aan alastrim overleden. (Gemengd, 2e Blad). Bij Princenhage zijn twee kinderen door een trein gegrepen en gedood. (Gemengd 2e Blad). Verduistering van f. 25.000 te Woimer- veer. (Gemengd, 2e Blad). Stoomtimmerfabriek te Landsmeer door brand verwoest. (Laatste Berichten, le BI.) BUITENLAND. Kabinetscrisis in Oostenrijk. (Buitenl. en Tel. le Blad). Het parlement in Tsiecho-Slowakije is ont bonden. (Buitenl. le Blad). Japansch oud-minister in staat van be schuldiging gesteld. (Tel. le Blad). BOND VAN HOOGER ON DERWITSPERSO NEEL Een motie van de afdeeling Leiden. De afd. Leiden van den bond van hoo- ger onderwijs-personeel heeft in een gister avond gehouden vergadering de volgende motie aangenomen: De afdeeling Leiden, kennis genomen hebbende van de voor het personeel op de Staatsbegrooting 1930 voorgestelde bevor deringen. gehoord verschillende uitdruk kingen van ontevredenheid over het nist in vervulling gaan van rechtvaardige wen- schen, draagt het bestuur op spoedig een nieuwe vergadering uit te schrijven en ia afwachting daarvan een grondig onderzoek in te stellen en de noodige gegevens te ver zamelen, besluit nu reeds al het mogelijke te doen om aan den minder gewenschten i toestand van het personeel bij het hooger onderwijs in het algemeen en bij de Rijks universiteit te Leiden in het bijzonder een einde te maken. Foto W. Bleuré Jr. Mej. A. v. d. Eergv. d. Ploeg. 1 Zaterdag. 28 Sept. a.s„ hoopt de oudste inwoonster dezer gemeente, Aaltje v. d. Eerg, geb. v. d. Ploeg, haar 95sten ver jaardag te herdenken. Zjj heeft nog 3 kinderen, 28 klein-kinde- ren, en 78 achter-kteinkinderen ia leven. Ofschoon vele stormen des levens over haar hcold gingen, en de schatten der aarde haar niet in den schoot geworpen zjjn. is „Aaltje" nog zeer levenslustig, opgeruimd en vroolijk. Zjj is goed gezond, naait en leest steeds zonder bril en bezoekt geregeld de H. Jozef-Kerk. Haar oudste zoon „Jan" is 73 jaar en maakt met „moeke" nog dikwijls een wandeling in de duinen. Zij woont in bij haar kleindochter. Janne tje Bax, die haar met haar man, vol liefde verzorgt. Zaterdagmiddag zal er feest zijn aan den Langevelderweg no .11. „Aaltje" hoopt er menigeen de hand te mogen drukken! HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de' beslissing op het verzoek van: a. M. J. F. van der LelieMeys, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche be waarplaats voor benzine met bovengrond- sche aftapinrichting in en op het trottoir in de Doezastraat vóór het perceel Doezastraat No. 55, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E Nis. 1649 en 1650 en b. de N.V American Petroleum Company om vergun ning tot het uitbreiden van de ondergrond sc.be bewaarplaats voor benzine met aftap inrichting in en op den Apothekersdijk, t.o. het perceel Apothekersdijk No. 29, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No, 3167, is verdaagd. 3360 AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgemeesler. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 26 September 1929. Hedenmorgen viel een wagen met hooi om op de Prinsessekade nabij de Blauwpoorlsbrug, juist op de tramrails. Een en ander veroorzaakte een tamelijk groote stagnatie in het verkeer,

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1