CORRESPONDENTIE. KLEUR- EN KNIPPLAATJE. Vonden jullie het allemaal zoo'n prettige verrassing, dat mijn portret daar weer in de kindercourant stond, dat is heel harte lijk gezegd, hoor. Nu voor mij was het ook een verrassing, want ik wist er natuurlijk niets van, ik waardeerde het zeer en niet het minst de vriendelijke woorden van welkom die de Redactie er onder geplaatst had. Ja niet waar het was een ontzettend lange correspondentie de vorige keer, dat zeggen jullie terecht, maar ik had die eer ste keer ook zóóveel op mijn hart, dat ik aan mijn raadseljeugd wou zeggen en er waren zóóvelen aan wie ik een apart woord je wou geven, daarom leek het alsof er geen einde kwam aan mijn geschrijf, nu is dat deze keer natuurlijk niet zoo. Wilt allen, wat nu volgx goed lezen. 3 October Donderdags verschijnt natuurlijk geen L. D. dus ook geen kindercourant. Die zal nu Woensdag 2 October al verschijnen, dus moet ik een heelen dag eerder klaar zijn met alles. Nu kunnen jullie mij helpen door geen lange brieven te schrijven, slechts een kort woordje bij de raadsels, anders kan ik het onmogelijk Dinsdags al heelemaal klaar krijgen. Bewaar de lange brieven dan maar tol na 3 October. En ook kan je mij helpen door de brieven goed bijtijds te be zorgen zoodat het pakket Maandagsmorgens al kan worden verzonden. Willen jullie allen mij dat pleziertje doen? Ik wensch iedereen heel veel genoegen met de 3 Octoberfeeslen, ik zal met mijne gedachten wel in Leiden zijn, al kan ik helaas zelf niet komen. Anje de Gelder, wacht maar met nieuwe raadsels en anecdotes ik heb er nu al wat gekregen. Ja ik ben in Leiden geboren, heb er lang gewoond en mijn hart klopt nog heel warm. voor Leiden. Zeker weet ik die fabriek op de Hoogewoerd Aagje van der Ham, dank voor je raad sels. no. 2 was mij al eens toegezonden door iemand, maar ik zal plaatsen hetgeen geschikt is, dat beloof ik je. Lize Stapper, een nieuw raadsel nichtje dat mij welkom is en mij natuurlijk Tante mag noemen evenals alle anderen. Je brief was heel goed op tijd nog vóór ik het pakket uit Leiden kreeg Stellig en zeker ben ik dankbaar dal ik weer voor mijn raadsel jeugd kan werken. Jacob Griffioen, die beide raadsels die je mij stuurde, hebben er al eens ingestaan, tor zoek nog eens andere, want deze kan ik heusch niet plaatsen. Jan en Eempien Wassenaar, nu Jan het was weer een gezellige flinke brief als van ouds. Ja dat weet ik wel dat jullie mijn portret had_ bewaard uit het L. D. en dan nog die kiekjes die heb je toch ook nog. De raadsels kan ik best gebruiken Jan en Corrie Rodenburg ik geloof dat het eene raadsel er al in heeft gestaan, ik zal het nog eens nakijken, heb daar vandaag geen tijd voor met alle correspondentie. Ja, bramensap is heerlijk, vroeger bij ons thuis werd het ook altijd gemaakt. Jullie hadt zeker heel veel bramen gevonden dat er 2 heele flesschen sap van kan gemaakt wor den. Dirk en Piet de Jong ik kan wel merken aan de nieuwe raadsels die jullie mij zendt, dat je uit Friesland komt, maar dat eene van Leeuwarden is mij al heel dikwijls vroeger toegezonden. Bep Hoope maar kindlief ik had je naam toch wel opgegeven, want als ik dien niet had gevonden, zou ik je toch ook niet in de correspondentie hebben geantwoord. Aardig dat je mij zooveel schreef over thuis. Over Cobie had ik gelezen in het 'L. D." Dank voor anecdotes en raadsels. Johanna Maas zorg maar dat je niet dik^ wijls zoo'n ongeluk hebt, van den inktko ker om te gooien, schrok je niet erg? Drie broertjes Mulder wacht nu maar even totdat ik deze raadsels van jullie heb ge plaatst ,want ik kan ze toch niet allemaal van jullie tegelijk plaatsen, van de anderen ook eens wat. Geertruida Kerkvliet je bent eene oude bekende van mij, niet waar? en ik was dus blij met je langen brief. Heel aardig van je, dat je toen dat nummer ruilde. Wat gezellig Bij de familie Muizestein is hel wasch- dag. Moeder heeft een kuip met schuimend zeepsop en is druk bezig. Kleine Pieps kreeg vanmorgen een oud broekje aan met een groot stuk erin, want zijn mooie broekje is in de wasch, evenals Moeders beöte schort en zooveel andere kleedingstukken. Ja, ja, Moeder heeft heel wat te doen, vóór de kleeren der familie Muizestein weer schoon en gestreken zijnl Vooral de klein tjes kunnen met den zomerdag heel wat goed aan. Dat zit maar in het zand en denkt er niet aan, dat de kleeren daar vuil van worden! Het is een aardig werkje, nu het nog vacantie is, dit huiselijk tafereeltje uit de muizenwereld eens op te zetten. Daartoe trekken we eerst de plaatjes en driehoekjes op dun, doorschijnend papier over om ze daarna op dun carton te plak ken. verleide je mij allerlei van je lessen. Dank voor de anecdotes. Abram van der Heijde je eigen gemaakt raadsel kan ik best gebruiken. Wat een feestdag was dat op school. Jacob van Hees ja ik heb er heusch heel veel spijt van, dat ik 3 October niet in Lei den kan komen, maar dat is veel te druk en le vermoeiend voor mij. Jacobus Honders zorg nu maar dat je al tijd op lijd bent. Van welke courant waren die raadsels? Truida en Antoon van de Ruit het raadsel zal ik eens plaatsen. Houden jullie zooveel van dat heel kleine broertje, ik begrijp het best hoor. Ja ,die naam herinner ik mij nog wel van vroeger. Jootje de Wekker, wat een vellen vol had je nu voor mij geschreven, een brief en raadsels, ontzettend veel hoor. Erg aardig hoor dat ik in zoo'n mooi lijstje boven- je bed hang. Je begrijpt wel dat ik ook heel graag een photo van je wil hebben, zooals je mij belooft. Annie en AdTi Bavelaar heel gezellig nu weer je heide namen te zien onder den brief, maar Annie ik begrijp het best hoor als jij te veel werk hebt om geregeld brie ven te schrijven, dan doet Adri.het maar. De raadsels kan ik gebruiken. Celia en Nico Kret heel hartelijk van jullie dal mijn portret ook een plaatsje bij jullie in de kamer heeft gekregen. Het nieuwe toegezondene zal ik voor en na eens plaatsen. David Brokaar het spijt mij voor jou, maar dat raadsel heeft er sl eens ingestaan. Hendrika Ouwerkerk ik ben ook erg blij dat ik weer mijn werk als raadseltante kan doen. Wat vrëeselijk aaTdig die correspon dentie van je school met eene school in Indië, weet je de eerste keer niet, aan welk kind of je schrijft? Willy de Neys, zoo, zoo, reist mijn por tret met je mee in je taschje naar familie leden en kennissen, dal is heel aardig be dacht. Mag je nu met deze mooie najaars dagen uit, of moet je in' huis blijven voor je hoest? Ik hoop dat je 3 October weer beter zal zijn. Nu gaan we de plaatjes kleuren. Kies zelf de kleuren maar uit, die je het mooist en vroolijkst vindt. Dan alles voorzichtig uitknippen. Vervolgens de driehoekjes op de stippel lijnen omvouwen, de smalle reepjes met lijm of gluton bestrijken en ze ten slotte tegen de plaatjes plakken. Het grootste driehoekje moet Moeder Muizestein een steuntje geven, het middel ste zorgt, dat de kuip met het warme sop niet omtuimelt en het kleinste laat Piepgje stevig staan. Als je het aardig vindt, kun je Moeder Muizestein en Piepsje wel wat heen en weer laten loopen. Doch de kuip moet je maar rustig laten slaan, want die is zwaar en je zou het zeepsop wel eens over je heen kunnen krijgen, zoodat je kletsnat werdtl Johan Ouwersloot dat hoop ik hoor voor je dat het dien dag mooi weer zal zijn, want anders gaat het plan zeker niet door. Coba Koevoet een heel bekende naam bij mijne raadseljeugd. Gaat Jantje al naar de groote school, en vindt hij het prettig? en zit jij nu al in de 6e klasse. Je anecdote zal ik later eens plaatsen. Annie Zaalberg al weer een raadsel nichtje bij wie mijn portret een plaatsje heeft gekregen op haar eigen kamertje. Vindt je die nieuwe vakken op school prettig. Neeltje van Breda vriendelijk bedankt voor het portretje, nu heb ik jou en meteen Neeltje Meuldijk om in mijn album dsr raadseljeugd te zetten. Ben je nu al in de 8e klasse? Nico van Sladen dat raadsel over die beenen werd mij vroeger al toegezonden, dus dal kan ik niet weer plaatsen, maar het tweede kan ik wel gebruiken. Jacobus Slegtenhorst dat raadsel is wat onduidelijk, ik vrees dat zeer weinigen het kunnen vinden, denk jij van wel? Greta de Vries hartelijk dank voor je vriendelijken brief vol blijdschap over mijn herstel en goede wenschen. Komt mijn por tret bij jou ook al te hangen. Ik weet die school op de Breestraat wel, die is er al zóó lang, in mijn jeugd ook al. Vindt je het Eransch prettig? Je raadsels krijgen ook eens een beurt. Henk Boom, dank voor raadsels en anec dote. Marietje Blom, zeker heb ik het gemerkt, dat mijn raadseljeugd mij niet had vergeten. Veel plezier op al die feestdagen. Catharina van Egmond, hang ik ook al op jouw kamertje? We kennen elkaar ook' al zoo lang door onze correspondentie, Je hebt gelijk, ik heb dezen zomer niets kunnen genieten van uit logeeren gaan, of op reis of naar buiten, maar de hoofdzaak is, dat ik weer beter ben geworden. Koos Laurier, ik zal plaatsen wat ge schikt is van je anecdotes en raadsels. Na tuurlijk is het voor mij dubbel gezellig als ik weer oude bekenden bij de brieven zie, maar jouw naam weet ik nu toch ook al heel goed.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13