70ste Jaargang WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1929 No. 21329 STADSNIEUWS. BURGERL. STAND v. LEIDEN Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHFBM*FR|r.HTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel voor advertentién ait Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentién 35 Cts. per regel Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus* No. 54 PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden 2 35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0 18 „0 18 Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DE STUDIE VAN PRINSES JULIANA Naar wjj vernemen, zal H.K.H. Prinses Juliana de volgende week Haar studie aan de Universiteit hervatten. Zij zal in dezen cursus een gedeelte van de ooileges, welke Zij het vorige jaar volgde, voortzetten. o KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND TE LEIDEN Een korte zitting. In het gebouw aan den Stationsweg kwam gistermiddag de Kamer van Koophandet in openbare vergadering bijeen. Vooratter was de heer D. ten Cate Brou wer, die de vergadering opende. De notulen van de vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zioh o.m. een schrjjven van de K. v. K. te Maas tricht, waarin gevraagd werd of de Leidsche Kajner in principe bereid was mede te wer- keh tot de oprichting van- een industriebank. Het bureau had hierop geantwoord, dat, hoewel de K. v. K. sympathiek tegenover dit plan stond, de noodzakelijkheid van een zoodanige instelling haar nog niet gebleken was. Dit punt zal weder onder de oog en gezien worden in de Vereeniging van K. v. K.'s. Tal van subsidie-aanvragen werden ver schoven naaT de huishoudelijke V6rgadexmg, behalve een aanvrage van de Schipp9rsver. „Sckuttevaer", afdeeling Rijnstreek, welke in 1930 zal optreden als gastvrouwe van de deelnemers aan de jaarvergadering te Bode graven. Overeenkomstig het prae advies van het bureau der Kamer, werd besloten een subsidie van f. 100 te verleenen. De Commissie van Vervoer zal een gron dige studie maken van middelen, welke kun nen leiden tot verbetering van de gebrek kige spoorverbinding met de Rijnstreek. Van het gemeentebestuur van Zoetenvou- de was een schrijven binnengekomen, dat alle aldaar telefonisch aangeslotenen op het plaatselijk net bereid zijn het hoogere tarief van het Leidsche net te betalen. Gelijk be kend, was de toestand in Zoeterwoude tot nu toe zóó, dat inwoners van Zoeterwoude voor onderlinge gesprekken het interlocale tarief van 20 cents verschuldigd waren. Besloten werd aan het hoofdbestuur van de P. T. en T. een verzoek te riohten om het Zoeterwoudsche net te automatiseeren en de op dat net aangeslotenen over te scha kelen op het Leidsche net. Op het deze week te Almelo te houden Rif. Middenstandscongres zal de Kamer ver tegenwoordigd worden door de beeren Mol- kentoer en Alkemade. De datum der verkiezingen werd vastge steld op 25 November. De gevoerde actie inzake Amerikaansche invoerrechten heeft inzooverre resultaat op geleverd, dat dit punt in verschillende Ame rikaansche Kamers van Koophandel een ont werp van bespreking heeft uitgemaakt, terwijl diverse adhaesie-betnigingen bij het bureau der Kamer zijn ingekomen. Daar noch bij bet punt districtsbelar.gen. noch bij de rondvraag iemand het woord verlangde, ging hierop de Kamer over in huishoudelijke vergadering. ERNSTIG CONFLICT BIJ DE WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Eenigen tijd geleden is tusschen een be woner van het tweede complex woningen en het bestuur der Woningbouwveretniging „Ons Belang", een ernstig geschil gerezen over het gemeensphappelijk gebruik van een poort. Deze kwestie is zoo boog geloopen, dat op de laatst gehouden ledenvergadering de meening der leden werd gevraagd over het naar het oordeel van het bestuur laakbare gedrag van het betrokken lid. Waar echter op deze vergadering dit lid, een winkel houder in het gelijk werd gesteld, meende het bestuur van „Ons Belang" 't vertrouwen der leden niet meer te hebben en alle be stuursleden hebben dan ook hun functies ter beschikking van de ledenvergadering ge steld. Waarschijnlijk zal deze kwestie wel eenige stagnatie geven aan den nieuwbouw en de huurnivelleering dezer Vereeniging. A.s. Vrijdag 27 September zal nu een buitengewone ledenvergadering plaats heb ben, waarin een nieuw bestuur gekozen zal moeten worden. EEN VLEIEND OORDEEL OVER DE UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK. De Bibliotheek ontving dezer dagen be zoek van den heer Georges Foucart, pro fessor te Marseille en oud-directeur van het Museum te Kairo. Het doel van hel bezoek was gegevens te verzamelen over de geographie van Egypte gedurende de vroege middeleeuwen. Hoewel de literatuur over dit onderwerp voor het grootste deel te Parijs in de open bare bibliotheken aanwezig is, gaf prof. Foucart er de voorkeur aan voor zijn doel een paar dagen in Leiden door te brengen, omdat de inrichting van de Leidsche biblio theek het een onderzoeker mogelijk maakt zich in korten tijd op de hoogte te stellen van de literatuur, die er over zijn speciale studie bestaat. CURSUS IN AUTOGENE METAALBEWERKING. Zooals reeds per advertentie in ons blad een paar maal is medegedeeld, zal Donderdagss., 's avonds 7 uur, in de Am bachtsschool een cursus in autogene metaalbewerking worden geopend, uit gaande van de Centrale organisatie voor cursussen in autogene metaalbewerking (C. O. C. A. M.), terwijl de afd. Leiden van den Bond van Smedenpatroons daarbij haar bemiddeling verleent. Deelnemers kunnen zich dan ook bij den secretaris dezer afd. den heer D. Kuiper, Oude Rijn S8, voor deelneming opgeven 't Is te hopsa dat velen, vooral jeugdige personen in metaalbedrijven werkzaam zich voor dezen cursus, die door deskundigen op dit gebied gegeven wordt, zullen opgeven. Voor hen die het niet weten diene dat de C. O. C. A. M. wordt gevormd door een achttal organisaties waaronder ook de R. K. Smeden-patroonsbond en de Vereen, van Directeuren en van Nijverheidsonderwijs „St. Bernaidus". NEDERL. TOONEELVERBOND. DE PROCEDURE VAN HET GENOOTSCHAP „M. S. G." Zooals wij in ons verslag van de openings rede der jaarvergadering van het Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix mede deelden, was het Genootschap voor den eersten keer sedert zijn bestaan in een proces gewikkeld. De leeraar B. n.l. had geen genoegen ge nomen met den maatregel van het bestuur, waarbij dit van zijn salaris inhield het be drag, dat blijkens nadere verrekening der salarissen door het Departement van Onder wijs, aan hem te veel zou zijn uitbetaald. B. wenschte aan den eisch van den minis- ter tot nadere verrekening geen gevolg te geven en maakte de kwestie bij het kanton gerecht aanhangig. De kantonrechter legde aan het bestuur van het Genootschap op te bewijzen, dat de door dit bestuur uitbetaalde salarissen steeCs het karakter droegen van voorloopig vast stelling door het departement, eventueele verschillen met de leeraren te Verrekenen. Aan eischer legde de kantonrechter de verplichting op te bewijzen welk salaris hij precies genoot. Door het afleggen van desbetreffends ver klaringen door de aan het Genootschap ver bonden leeraren eD door de verklaring van den desbetiefienden ambtenaar van het de- parlement. slaagde het bestuur van het Genootschap erin het gevraagde bewijs te leveren De eischende leeraar B. slaagde er niet in het juiste bedrag dat hij als salaris geniet fhij was aangesteld volgens rijks regeling! aan ie toonen. De kantonrechter heeft thans uitspraak- gedaan en heeft de vordering van den leeraar ontzegd. AANBESTEDING. Namens den commandant v. h. 6de R.V.A. werd hedenmorgen in de Doelenkazerne aan besteed het weghalen van de mest der paarden van genoemd regiment over het tijdvak van 1 November 1929 tot en met 31 Octcher 1930. Er was als volgt ingeschreven: fa. Flin terman. Loosduinen, turfmest 7l/s ct„ stroo- mest 9J/j ct.H. J. de Heyden. Leiden, turfmest 5Vs ct., stroomest 7<'i ct.F. Poot en Boonstra, Rijswijk, turfmest 61/, ct., stroo mest 91/2 ct.F. Paalvast, Den Haag, turf mest 5 9/10 ct„ stroomest 8 1/10 ct.; ta. Peters, Loosduinen, turfmest 3l/g ct„ stroo mest 5 4/10 ct.; A C. v. d. Zalm, Den Haag, turfmest 21/2 ct„ stroomest o1- ct.Boon stoppel. Den Haag, turfmest 5Vs ct„ stroo mest 7 ct.G. J. v. d. Zalm. Den Haag, turfmest 41/2 ct., stroomest 6V2 ct A. J. Vreeburg, Leiden .turfmest 51/» ct., stroo mest 7% ct.alles per dag eu per paard. Het karwei werd voorloopig aan de eer ste inschrjjfster gegund. Afdeeling Leiden. In een gisteravond in den Schouwburg onder presidium van mevr. W. van Itallie- v. Embden gehouden algemeene ledenverga dering van bovengenoemde vereeniging werd nadat de notulen waren goedgekeurd, der penningmeesteresse, mej. Coebergh, décharge verleend voor het gevoerd beheer der gel den. Namens de kascommissie verklaarde de heer Christiaanse alles in beste orde te hebben bevonden. Er is een klein nadeelig saldo. Verder had een bespreking plaats van de plannen voor het a.s. seizoen. Besloten werd dan leden van het Verbond bij de voor naamste schouwburgvoorstellingen een reductie van 20 pCt. te verleenen op de toegangsprijzen. GOED AFGELOOPEN. Gistermorgen te omstreeks 11 uur waren werklieden op den Haagweg bezig met het omhakken van een boom. Ter waarschuwing van de voorbijgangers was voor den boom een roode vlag geplaatst. Blijkbaar heelt de 49-jarige C. van R., die per rijwiel passeerde, deze vlag niet opgemerkt of het gevaar onderschat, maar juist toen de man onder den boom fietste, viel deze om. Gelukkig kwam de stam niet op den man terecht, doch op een mand, welke op zijn voorwiel bevestigd was. De berijder kwam met den schrik vrij, maar zijn rijwiel werd deerlijk beschadigd. De heer C. B. H. van Hom'oracht aan wien een opdracht was verleend door den minister van Koloniën om een cursus te geven op politioneel 'gebied, heeft verzocht om gezondheidsredenen, van deze opdracht te worden ontheven. Gisteravond heeft de eerste inschrij ving plaats gehad van de nieuwe leden der studentenvcrceniging Sanclus Augustinus alhier. 31 nieuwe leden gaven zich op, te weten 11 dames en 20 heeren, verdeeld over de volgende faculteiten- medicijnen 12. wis en natuurkunde 8 rechten 5, vereenigde faculteiten 5, letteren 1, Gistermiddag heeft de brandweer een welgeslaagde oefening gehouden op het Kaas markt-terrein, waarbjj zoowel met de beide motorspuiten als met de oude stoomspuit werd gewerkt. In totaal werd met 18 stra len water gegeven. Ook met de Magirus- ladder werden geslaagde demonstralies ge houden. Zaterdag a.s. wordt een straatcollecte gehouden, ten behoeve van het Sanatorium- fonds der Onderofficiersvereeniging „Ons Belang", met medewerking van het mu ziekkorps (te paard) van het 6e Regiment Veld Artillerie, GEBOREN Goozem, z.v. G. J. J. Knol en J. Mark Jan, Z.V. J. v. der Woerd en A. v. der Eiom Johanna, d.v. W. van Es en M. J. H. C. Bodjjn Jeanette Maria, d.v. B. C. Paddenburg en C. Langezaal Maria, d.v. J. M. SerlieT en S. Zwanenburg Elly, d.v. L. D. de Wekker en W. F. Tendelo Jan. z.v. H. Spies en J. WT. de Tombe Willem, z.v. B. H. Haverkamp en A. J. C. de Jong Johannes, z.v. J. van Meteren en M. P. R D. Aergelo Johanna Susanna, d.v. M. S. van Po'.anen en J. Neuteboom Kare- lina, d.v. B. Boou en T. M. Franse Lam- bertns, z.v. J. v. der Woerd en M. J. Era- dus AJida Maria, d.v. C. Springer en A. Nieters Hendrik, z.v. J. Guldemond en M. C. Lacourt Gerardus, z.v. A. J. v. der Weijden en C. E Zwart Leons. Nies. Gers., z.v. H, L. van Toi en C. G. 0. Vink Ja- cotns, z-v. E. Sluiter en J. Zoethout Maria, d.v. M. W. Mooten en G. P. van Houten Johanna, d.v. P. A. v. den Bo gaard en J. Mieremet Gerard Johannes, z.v. G. W. Buijtendorp en D. van Vliet Joseph, z.v. G. J. Debaeker en S. H. L. v. d. Maat Cornelis, z.v. R. Pet en M. Haas beek Dirk, z.v. J. Petit en K. Schaafs Antonins Andreas. z.v. C. J. Marsé en E M Brand Elizabeth Janna. d.v. C. J. Bouthoorn en E. Bogaard Jozef, z v. .T. Romfconts en J. M. M. van Velzen Willem Leo Karei. z.v. W. L. K. Burger man en S .A. C. Sol Maria Elisabeth, d.v. ■T. R Off.-rman en 'E. H. van Went Catharina. d.v G Klomp en C. Betgen Jncoba '\-nd-iks. d.v .7. -T Janssen en 4. de Vos Theodn-a Johanna, d.v O. Rrs- dam en J. M Nahon Johanna Gornelia, d.v. H. A. M. Staats en J. H. M. v. d. Oudenrijn. GEHUWD A. Anneeze jm. en P. C. Brittijn jd. W. E Sehmole jm. en A. C. Janssen jd. P. W. J. Goddijn jm. en M. A. Peeters jd. J. Gijzenjj jm. en J. Hensen jd. P. van Houten jm. en J. Stikke'.orum jd. A. Ladan jm. en M. C. Piket jd. W. Lomeijer jm. en A. Dam jd. C. Pison jm. en C. v. d. Reek jd. G. T. Plasmerjer jm. en B. T. v. Hugten jd. A. W. J. Schild jm. en M. Lasschuit jd. J. J. Vliegenthart jm. en L. Popp jd. P. Mulder jm. en S. Jon- geleen jd. H. v. d Vlist jm. en A. A. den Hollander jd. OVERLEDEN P. H. LohoffGarretsen, weduwe, 84 j. H. Opstal man 74 j. J. Filippo wed. 82 j. J. Hofland wed. 72 j H. Gouda man 63 j. A Beutick dr. 8 j. G. Fasbender wed. 83 j. P. C. v. Begeren Bergen en Henegouwen-Nieuwboer wed. 74 j. GEVESTIGD H J. A. M Beekman. Steenschuur 2 C D. C. Bot, Langebrug 51 J. J. M. Braun. Witte Singel 85 R. A. Braun, Rapenburg 78 Wed. J. Brokkaarde Boer, Baatstraat 6a M. C. A. W Hoelen de Bruijn, Merelstraat 37 J. Cremer, Drie Octoberstraat 59a W. A. I. Dek ker, Oude Singel 112 E. T. J. Dieltjes, Verpleegster. Acad. Ziekenhuis A. Dool, Dienstbode, Noordeinde 28 J. Drexler en fam., Bankwerker, Nieuwe Rijn 54 E. Dijkstra, Rapenburg 131 M. Grude, Kastanjekade 16 S. Gruner, Dienstbode, Rijnsburgerweg 13 G. de Gunst, Rijnsb.- singel 15 A de Haan, Dienstbode. Maas poort 2 K. J. Harteveld. Waterfittei, Ambachtstraat 2a F. J. Heeris, Noord einde 31 V. Huisman en fam.. Kantoor knecht, Lammermarkt 5 J. .1 Jantzen, Oegstgeesterlaan 15 A G de Jeu, Land arbeider, Steenschuur 17 P. Klingels. Dienstbode, Apothekersdijk 15 G Koilz- Wallrafen. Dienstbode. Rijnsb weg 148 S C. Kole, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis G, Kraan en fam Boerenarbeider, Zoe terwoudsche Singel 48 J. Kranenburg-van den Akker. Langebrug 8 C. G W van der Kwast. Telefoniste. Steenschuur 7a A van der Laan. Agent van Politie. Ko- ninginnelaan 40 H. M. Lamers, Chef Kok, Hooigracht 98a M T. J. Lindenholi, Oude Rijn 8 E M. M. Lommen, Noord einde 50 J. T. A. Los-Boelens en fam., Nieuwe Rijn 3 J Marzi, Mach. Bank werker. Leuvenstraat 25 A H. M. Nieuwen. Noordeinde 50 F F. E. J Of ten. Haagweg 56 C. J. van der Pluim, Kooipark 4 Raden Mas Icksan, Merel- slraat 24 Raden Prajoga, Roodborststraat 30 J C A Rietveld en fam.. Timmer man, Morschweg 87 J C van Roosen daal. Acad. Ziekenhuis E. M. J. Schoen maker, Noordeinde 50 M. C Segaar, dienstbode. St Annahofje 9 H. C. van Servetten en fam.. Colporteur. Levendaal 85 R. Slothouwer. Burgsteeg 1 N. Smit en fam.. Betonwerker, 5e Binnenvest gracht 12 b J. A. C. Sommeling en fam., Bouwk Opz.. Doezastraat 19a M. Spaan derman Dienstbode. Oegstgeesterlaan 14 E Seiner. Dienstbode. Breestraat 107 A. N. Sijtsma, Boekhouder. Lokhorstslraat 21 S te Velde, Verpleegster. Acad. Ziekenhuis J Verstraaten Verpleegster, Rijnsburgerweg 46 C de Vries. Acad. Ziekenhuis B. J. W. Vroom. Mariën- poelstraal 11 J C. van der Weele. Ver tegenwoordiger Roodborslstraat 28 L. J Weiter. Rapenburg 66 L Winterswijk Verpleegster. Acad Ziekenhuis M M. van der Wolt, Rapenburg 131 J. .1 Wolf man, Groenhovenstraat 2 J. H. Zand vliet, Landarbeider, Steenschuur 17. VERTROKKEN J. N. van Aalderen, Hilversum, Sophia- laau 22. H. W. Allers. Amsterdam, Us- selstraat 5 J. 1. Bink, Ede (Gld.), Klin. kenbergerweg 17. B. Bollee, Oegstgeest. Warmonderweg 84. A. A. Colenbrander Den Haag, Columbusstr. 233. J. Deden, id., Stuyvesandstr. 119. H. J. Duiver man, Lugano (Zw.) S. H. Fieggé, Rot terdam, Linker Rottekade 7. A. J. N. Franke Curasao, J. G. Gruschke. Rot terdam. Henegouwerplein 48a. M. A. Hakkaart Voorburg, Loolaan 113. A. M. T. Heijmans, Oegstgeest, Endegeest. M Heynen. Nijmegen, v. Sebaek Ma- thonstr. 4. F Hoekx, Delft, Hopsteeg 16. Wed S. Hoefsmiti- Van Hove, Zoe terwoude. Vrouwenweg E 37 K. P. Hoog straten. Eindhoven, Pr. Hendrikstr 22b. E H. pan der Leij -Jansen, Den Haac, Springfonteinstr 19. A Jonker, Dord recht. Wolweversbaven 10. A C Klos, Den Haag Zuidwal 83. H J Koets, Voorschoten. Leidscheweg 230B. M Kos ter, Alkmaar, Langestr. 22. W. H. vaa Kuijeren, Zoeterwoude, H.-Rijndijk 97. BINNENLAND. De voortgezette algemeene vergadering te Amersfoort van den Kon. Ned. Midden standsbond. (Binnenland, 4e Blad). Vragen van dr. Vos aan den minister inzake alastrim. (Binnenland, 4e Blad). Te Rotterdam zijn vervaardigers van valsche kwartjes gearresteerd. (Gemengd, 2e Blad). De Dcetinchemsche gaskwestie. (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. De Volkenbondsvergadering te Genève is gesloten. (Buitenl. en Tel., Ie Blad). Verdere bijzonderheden over de rechtsch- Dnitsche toenaderingspogingen tot Frankrijk. (Buitenl. en Tel., Ie Blad). De nieuwe besprekingen tusschen Enge land en de sovjets. (Buitenl., Ie Blad). De nieuwe opstandige beweging in China. (Buitenl., Ie Blad). J. L. Lamers, Den Haag, Adelheidstr. 97. D. Langendoen, Heusden, Prot. Zie kenhuis. J. Mairtijn, Rijnsburg, Molen eind 24. F. Mars, Beverwijk, Kerkstr. 12. I Moulijn, Utrecht, Potterstr. 14bi A. Mulder, Maastricht, St. Maartens- laan 33. J. R. Of ferm an, Wassenaar, aan boord M. L. van Oss, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 29. B. Otgaar, Lon- neker. Balonstr. 4B 344. T. A. E. Over- eem. Voorschoten, Haagweg 16. W. van de Pol, Utrecht, Cat-rijnesingel 39. A. Quartel. Ter Aar( Aardam Kerkweg. A. Rimpley. Arnhem. Utr.weg 38. Wed. M. A. SchiltVan Outrijve, Amsterdam, Ja-c. ObrechtstT. 37. W H. L. Schipper, Amsterdam Bloemgr. 136. N. J. W. Sieks, Hilversum, Sophialaan 2. J. v, der Spek Woubrugge. M. E. Stol. Rijp- wetering, R.-K. Pastorie. J. F. Strhk, Amsterdam Halma Heirastr. 10 III. W. Teljeur, Weesp, Slijkstr. 31. M. G. ter Linden, Hengelo (O.), Buitenweg 13. W. Tjepkcma, Amsterdam, Weesperziide 97 Til G. Veelenturf. Hillegora, Hoofdstr. 136. G. W. van Velzen, Den Haag, Maria- straat 196. J. Verburg, Rotterdam. Zie kenhuis Bergweg. L. M. F. Verhoeven, Asten-, Wilhelminast-r. 342. S. W. Ver hoeven. Haarlem, KTeverparkweg 1. C. C. Vermeulen. Den Haag. Vcrhulststr. 81. A. Verstraten, Voorschoten., Leidsche weg 216. J. J. van der Willik. Wou- brueee. B 336. J. W. Zee. Leiderdorp, Aehthoven 35. D. A. I. Zeeman. Den Haag, v. BoetselaeTlaan 12. I. van Zeist, Voorschoten, Leidscheweg 34. IJMUIDEN. 25 Sept. 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G t. 1 85f. 1 40: Griet per kist van 50 K G. f 57f 30: Tongen per K G 13 35f 2.70Groote Sebol per kist van 50 K G f. 65f 30; Middelschol per kist van 50 K G f 60—f 50: Zetschol per kist van 50 KG f 45f 33; Kleine Schol per kist van 50 K G f.35f.11: Bot per kist van 50 K G f. 11.50f.9 50; Schar per kist van 50 K.G. [29f.5; Tongschar per kist van 50 K.G. t. 51; Roggen per 20 sluks f 34f 18; Vleeten per stuk f 5 33; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f.20f. 9.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K G. f 25f 34: Middel Schelvi-ch per kist van 50 K.G f 55f 46. Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K G f 30 f 27. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G f. 21f 8; Kabeljauw per kist van 125 KG. f 112f 92: Gullen per kist van 50 K G f 37f 12; Lengen per stuk f 1 70 f 1.25; Heibot per KG f2—f175. Wij ting per kist van 50 K.G t 15f 5 50; Kootvisch per stuk f.2 66f 1; Makreel per kist van 50 K G f 16f 9 50. Aangekomen 12 stoomtrawlers: tJM 327 met f 3055; TJM 73 met T 6051; MM 58 met f 5875 T.TM 165 met f 3030: TJM 35 met r 5900 TJM 197 met f 3000: [JM 201 met f 4810 TJM 26 met f 2759; TJM 193 met f 2023; IJM. 47 met f 2512; TJM. 106 met f. 2705; IJM. 15 met t. 4497.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1