KERK- EN SCH00LNIEUWS. GEVEILDE PERCEELEN. VRAGENRUBRIEK. KUNST EN LETTEREN. o INGEZONDEN. FINANCIEN. SCHEEPSTIJDINGEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. DE HEER GRAAFLAND GEHULDIGD. Bij zijn 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid van zijn jubileum, heeft de heer M. F. Graafland, inspecteur der lichamelijke opvoeding, een druk bezochte receptie gehouden in restaurant „Riche" in Den Haag. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester Patijn en vele vooraanstaan de persoonlijkheden uit de onderwijs-, lichamelijke opvoeding- en sportwereld. De voorzitter van hel huldigingscomité, oud-minister dr. J. Th. de Visser, sprak het eerst en herinnerde aan de benoeming van den jubilaris in 1913 tot inspecteur. In 1916 kon hij echter eerst recht zijn krach ten ontplooien toen bij K. B. het onderwijs in de lichamelijke opvoeding geheel losge maakt werd van hetgeen in zekere kringen als militarisme wordt aangeduid. Uit naam van allen in het land, die de lichamelijke opvoeding een zegen achten voor ons volk, wenschte spr. den jubilaris van harte geluk en bood hem uit naam van het comité een groote bloemenmand aan. De heer Graafland dankte den oud-mi nister hartelijk voor zijn rede en noemde het een groote eer, dat dr. de Visser, voor wien hij een grooten eerbied had, hier het woord had willen voeren. Voorts spraken nog baron Schimmelpen- ninck van der Oye, voorzitter van het N.O.C., die de gelukwenschen van dat co mité overbracht, de heer Roos namens het Chr. Instituut voor Lichamelijke Opvoe ding, de heer Goudswaard, hoofd eener school in de inspectie van den jubilaris, die enkele herinneringen ophaalde uit vroeger dagen, de heer Korpershoek na mens de Vereeniging van Leeraren en On derwijzers in de Lichamelijke Opvoeding, dr. Reys, uit naam van het Ned. Gymnast.- Verbond ,die als blijk van erkenning zijner verdiensten den jubilaris het eere-speldje van het K.N.G.V. op de borst speldde en de heer Lancée namens een aantal vrien den van den jubilaris, onder aanbieding van een fraaie klok. ALG. MIL. PENSIOENBÓND. Da jaarvergadering. Te Arnhem is in restaurant Roval" de jaarvergadering gehouden van den Alg. Mil. Tensioenbond. De voorzitter de heer F. Brandwijk deelt mede dat de A. M P 41 afdeelingen en 6 correspondenten telt, terwijl met zes groote vereenigingen wordt samengewerkt. De bond heeft nu 3057 individueele leden, terwijl aangesloten vereenigingen meegerekend het totaal aantal leden 10 000 bedraagt. Ter vergadering waren vertegenwoordigd: de Onderofficierenvereeniging „Ons Belang" en hei Comité voor algemeene Marinebe- langen. De vertegenwoordiger van dat comité da heer Noest bracht een groet over van het marinepersoneel en uitte den wensch, dat den oudgepensioneerden spoedig recht zal v/orden gedaan. Rekening en verantwoor ding en jaarverslag over 1928 werden goed gekeurd. Tot leden van hel hoofdbestuur werden gekozen de heeren Dekens te Gro ningen en Taselaar te Nijmegen. De heer L. van Geest, secretaris, gaf een overzicht van de gevoerde actie. Hij deed uitkomen, dat in 1922 een nieuwe en betere militaire pensioenwetgeving tot stand kwam welke terugwerkende kracht verkreeg tol 1918 Zij die vóór 1918 waren gepension- neerd werd buitengesloten en bleven in het bezit van een, officieel erkend, te laag en onbillijk pensioen. Met kracht kwam spr. er tegen op, dat de Nederlandsche Regee- ging. zonder behoorlijke gronden met twee maten meet en den eenen dienaar van het Rijk billijk, doch den anderen onbillijk pen. sionneert. Het meerendeel der oud-militairen van vóór 1918, die allen zeer bejaard zijn, ver keert in groote moeilijkheden, hun leed en armoede is dikwijls ongelooflijk. Daarom deed spr. een beroep op hel Nederlandsche publiek om den Bond in zijn rechtmatige actie te steunen. Er werden vervolgens nog langdurige be sprekingen gevoerd over de verder te voeren actie. (S VEREENIGING ONS LEGER. Voor den aanvang van de algemeene vergadering van de vereeniging Ons Leger had op het raadhuis te Gorinchem de offi- eieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats, waarbij burgemeester G. Ivootstra en de beide wethouders dr. S. Biegel en mr. Vonkenberg aanwezig waren. Bij het gezelschap bevonden zich o.a. de voorzitter van de Kon. Ned. Vereeniging Ons Leger, de oud-minister van oorlog J. J C. van Dijk en de afgevaardigde van den minister van defensie, luitenant-kolonel Van den Oudendijk Pieterse. Na een goed geslaagde demonstratie van het korps pontonniers en torpedisten te Gorinchem heeft men op het slot Loeve- stein vergaderd, waar de voorzitter van Ons Leger de afwezigheid betreurde van den eere-voorzitter, generaal Snijders, die op het oogenblik in Indië vertoeft. Voorts deelde spr mee, dat in verband met de jubileumfeesten in Den Helder, ook geen vertegenwoordigers van Onze Vloot aanwezig konden zijn. Vier aftredende bestuursleden zijn daar na bij acclamatie herkozen. Besloten is om aan het bestuur over te laten, waar de vol gende algemeene vergadering zal worden gehouden. Met algemeene instemming is besloten aan de Koningin een telegram te zenden van eerbiedige hulde en verzekering van onwankelbaren trouw. Notulen, jaarverslag van den secretaris, van de financieele commissie en van den penningmeester, zooals deze in het orgaan van de Kon. Ned. Ver. Ons Leger zijn ge publiceerd, zijn onveranderd goedgekeurd. De financieele positie van de vereeniging is niet ongunstig. Voorts is besloten tot uitgifte van een kalender voor 1930. Tot leden van den al- gemeenen raad zijn benoemd de heer Foker van Kraayenstein en den heer H. A. Burgerhout. VERSPREIDE BERICHTEN. De minister van financiën, jhr. mr. de Geer, heeft te 's Gravenhage een diner aangeboden aan de leden van het afgetre den kabinet, waarvan hij premier was. Al zijn oud-ambtgenooten waren aanwezig, met uitzondering van minister Beelaerts van Blokland, die eerst in het begin van deze week uit Genève wordt terugver wacht. o UIT NED. OOST-INDIE. T. P. COEN HERDACHT. BATAVIA, 21 Sept. (Aneta). De 300ste sterfdag van den stichter van Batavia, Jan Pietersz. Coen ,is heden in geheel Nederl.- Oost-Indië herdacht. In de Oude Kerk te Batavia, is een plechtige dienst gehouden, die grooten in druk maakte. Een groote betooging werd gehouden bij het standbeeld van Coen op het Waterloo- plein. Het standbeeld was fantastisch ver licht door krachtige zoeklichten, en op den grond was kwistig illuminatie aangebracht lusschen de bloembedden, terwijl het ge heel uitkwam tegen den indrukwekkenden achtergrond, den witten voorgevel van het paleis, waar in vroegere lijden de Gouver neur-Generaal gewoond heeft. Vertegenwoordigers van de Rlgeering, van den handel, en van tientallen vereeni gingen plaatsten honderden kransen aan den voet van het standbeeld. De Engelsche Consul-Generaal, Sir Josiah Crosby, legde, als deken van het consulaire corps, een schitterende krans neer. De Landsarchivaris, professor Godee Molsbergen, hield een herdenkingsrede, waar aandachtig naar geluisterd werd door duizenden belangstellenden uit alle krin gen, ook door inheemschen, die er in ge slaagd waren een plaats te veroveren in de omringende boomen en daken. RECLAME. 3063 NED. HEHV. KERK. Beroepen: Te Gieterveen (toez.l J. P. v. d Waal. cand te Nieuw-Loosdreeht. Bedankt: Voor Nijehaski J. H. Wesie! te Burum Aangenomen naar Harmeien da. D Plan ting to Linschoten. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Oudega (Small) P. v. d. Marei le Krabbendam. o VERZAMELCOMMISSIE NIJVERHEIDSSCHOLEN. Te Utrecht is Zaterdagmiddag door den voorzitter der „Vereeniging van Directies van Nijverheidsscholen" geïnstalleerd d»Ver- zamelcominissie tot bevordering van de tot standkoming van doeltreffende leermetho den en leermiddelen, ten behoeve van Nij verheidsscholen. Deze commissie is ingesteld door bovengenoemde Vereen., en bestaat uit afgevaardigden van verschillende Bon den en Vereenigingen op Nijverheidsonder wijs gebied. De Verzamelcommissie stelt zich ten doel, voorlichting te geven betreffende het onder wijs aan Nijverheidsscholen en wil de tot standkoming van doeltreffende leermetho den en leergangen, leer- en hulpmiddelen bevorderen. Zji tracht dit doel te bereiken door over leg met architecten, sierkunstenaar-, indus- trieelen, technici, ambachtslieden, directeu ren en leeraren van Nijverheidsscholen voor den aard en de richting van het Nijverheids- onderwijs; het vervaardigen in opdracht of door middel van prijsvragen van leerme thoden, leergangen, leer- en hulpmiddelen; het geven van adviezen, verband houdende met het doel der Verzamelcommissie; het or- ganiseeren van tijdelijke en permanente ten toonstellingen en het beschikbaar stellen van producten en uitgaven der Verzamelcom missie. Het ligt in de bedoeling van de Verza melcommissie de Uitgevers van technische werken op de hoogte te honden. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 20 September 1929. ten overstaan van B. J. J. N. Troost, nota ris te Leiden. Het huis, Nieuwsteeg 16 hoek Zonneveldstraat; kooper H. A. M. Staats q.q. voor f- 5100. Wed P. to L. Dal is gelukkig onjuist G. V. te L. U kunt de fooi niet van haar loon afhouden. I A. te L. Op dit misdrijf staat als maximum gevangenisstraf van zes jaar. W. H. VAN DER NAT. IN „DE LAKENHAL." I. Nu de eigenlijke expositiezaal van de Lakenhal voor onbepaalden tijd als Raad zaal dienst doet, werd een der gewone mu seumzalen aan haar bestemming onttrok ken en voor deze tentoonstelling ingericht. We zouden wel wenschen dat deze zaal maar altijd expositiezaal bleef. Het diffuse bovenlicht is voor de juiste plaatsing der schilderijen voordeeliger dan we het in de andere zalen gewoon waren. Een woord van waardeering meenen we niet te mogen onthouden aa.n den adjunct-direcleur van de Lakenhal, fieri heer A. Coert, die, daar dr. Overvoorde langdurig ongesteld was. niet alleen de voorbereidende werkzaamheden had te verrichten, maar tevens zorgde, dat alles op artistieke wijze werd gerangschikt, zoodat de eerste totaalindruk van deze ten toonstelling onmiddellijk zeer harmonisch is. Dit i9 niet liet geheele levenswerk van Van deT Nat. Hij heeft zoo ontzaglijk veel gewerkt, dat meerdere zalen zouden zijn te vullen. Maar wat hier is geëxposeerd, geeft toch wel een goeden totaalindruk. Alle genre's welke Van der Nat beoefen de, zijn door een aantal stukken vertegen woordigd, hetzij uit de nalatenschap, hetzij uit ander particulier bezit. Men kan niet zeggen, dat er bepaald zwakke uitingen onder zijn, temeer, waar de keuze zoo rijk was. Natuurlijk lag het eene genre den schilder nader dan hel andere, doch men rekent in alles den man van verrassende techniek, men herkent ook overal den co lorist, die zich weet te uiten in een linte lende weelde "van fijne tonen, die soms heel delicaat de kleuren tegen elkaar zette, zoo dat zij in hun verdiept sentiment de onmid dellijke spiegeling van het bewogene. soms van het verstilde leven zijn. En in stille eerbiedig hulde brengend aan de nagedach tenis van den man, wiens levenswerk zich hier in sprekende lijnen voor ons af teekent, vragen we on9 af, of liij wel in Holland ge noegzame erkenning vond. Het signatuur ..nabloeier van de Haag9che School" hem door de kunslcritiek gegeven, werkt uit den aard der zaak belemmerend op het oordeel van het publiek. Men moest behalve in de scholen maar nooit beginnen met de vragen naaT richtingen en scholen en ismen. Men moest eigenlijk altijd alleen maar vragen: Is de kunstenaar een persoon lijkheid? Heeft hij zich in argelooze eerlijk heid en zuiverheid gegeven in zijn aibeid? Hoe zag hij de natuur? Hoe gaf hij ze weer gezien door hel prisma van zijn geest? Hoe was zijn innerlijke aanleg? En bleef hij die trouw? Als we al deze vragen in betrek king tot Van der Nat in den meest gunsti- gen zin hebben beantwoord, als we ten slotte bemerken, dat zijn werk ons „iels doet". d3t IipI een zuivere openbaring van schoonheid is. dan nemen we zoo'n uit drukking: „nabloeier der ITaagsr-he school", ook maar als een soort objectieve classifi catie. die men voor zeker kunsthistorisch schema noodig heeft, maar die mei de in nerlijke schoonheidswaarde van het werk niets heeft uit ,le staan. Van der Nat was Tealisl. in zooverre hij de werkelijkheid eer lijk zag en die in zijn werk geen geweld aandeed. Hij was impressionist, in zooverre hij van een geval de impressie, den indruk weergaf, welke het op zijn ziel maakte. Doch hij was tevens romanticus, die in eenheid van tonaliteit het wonder van licht en schaduw wist te binden, zoodat de objecten der werkelijkheid verschijnen in de sfeer van den droom Zoo werden zijn schilderijen niet schilderinger der uiterlijke werkelijk heid. maaT reproducties v^n zijn eigen ziel. Zijn groote liefde voor het dier is meer malen vermeld. Er hangen hier eenige stukken met koppen van schapen. Die kop pen zijn portretten geworden. Er is in de phyeionomieën bijna iets menschelijks. „Nieuwsgierigen" is No. 2 getiteld en hier hebben we inderdaad portretten, die heel zuiveT hel verwonderend niet-begrijpen. de eenig9zins domme objectieve belangstelling van een paar koppen kenschetsen. En kij ken we nu naar No. 3: eenize schapenkop pen rusten op een paal in de opening van een schaapskooi. Wonderlijk is dat zachte groene, lichten der oogen van het dier rechts. In het rusten van den kop van het witte schaap is iets welbehaaglijks dat geestig aandoet. Aan heel de houding voelt men dat eigenaardig snelle ademen der dieren. En letten we dan nog even op den staltoon en hop door een spleet op den ach tergrond het licht wal groenig binnen dringt Hoe mooi valt hel licht in No. 25 over de snuiten en dan is veTder zoo merk waardig suggestief weergegeven, hoe er wat licht in de wol bleef hangen en deze even warm doortintelt. Zeldzaam delicaat ge schilderd is een klein doek: No. 42. dat in zijn argeloosheid van superieure fijnheid en noblesse van verfbehandeling is. Prachtig is de plastiek van den kop tegen den ach tergrond in het licht. Niet minder frappant dan de schapen stukken zijn die met jonge geitjes Het groote doek dat de Lakenhal in dit genre bezit is bekend genoeg. Men lette verder op No. 31. 2 jonge geitjes, gemoedelijk samensoezend met onschuldige kopjes als van kinderen. Nog al donker van toon. maaT vol stemming is No. 4. terwijl in No. 9 een geit met jong is gegeven, een eenvoudig heel zuiver beeld van moederschap Haverman nam voor zoo iets menscher.; Van der Nat vertolkte het zelfde sentiment aan de dierenwereld. Meer- i malen maakten we reeds opmerkzaam, hoe de humor van den schilder zich soms en dat is het fijne steeds zonder eenige charge uitte aan zijn jonge dieren, die zoo naïef bijeengedrongen konden slaan of lig gen en zoo vreemd-dwars hun onbeholpen pootjes kunnen zetten. Die zelfde humor ontdekken we ook in de geestige kopjes van drie blauwe konijntjes (18). Ook in zijn schilderen of teekenen van konijntjes was Van der Nat altijd even raak en juist Dan zijn er een aantal stukken met kip pen soms in het hok. soms buiten. Zeld zaam overtuigend geeft hij den toon van zoo'n hok, terwijl het avondlicht door een luik binnenvalt. En hoe wist hij den kleu- rigen gloed van het veerenpak te doen sid deren van leven, terwijl de vlamroode kam metjes zoo zuiveT van toon gloeien onder het licht der zon. Het doezelige gehurkt op stok zitten van zoo'n kippenfamilie is zoo stemmingsvol weergegeven dat men de illusie heeft, heel zacht nog het gezeur te hooren alvorens ze den kop in de veeren steekt. Van der Nat was inderdaad de schil der van het leven, niet alleen van het in dividueele, maar ook van het gemeenschap pelijke, het familieleven. Als hij een groep dieren schildert, ze ieder hun eigen houding geeft, hun eigen allures, is er altijd tegelijk iets onmiskenbaars, dat de groep maakt tot een eenheid. Hij weet samenhoorigheid te vertolken. Men kan het opmerken bij alle groepsvoorstellingen die we noemden, men kan het ook zien bij zijn eendenfamilies, (41) blank en blij in het milde licht over een malsche voorjaarswei. En dan lette men eens in hel bijzonder op het geestige drie tal. dat ik voor mij zelf „de ehampagnefles- sehen" noem. Met hun uitgerekte halzen en koppen, met heel die houding van domme nieuwsgierigheid, staan ze zoo parmantig naast elkaar, dat men onwillekeurig even glimlacht. En nu moet ik u aan het slot van dit eerste artikeltje nog even wijzen op de ezeltjes, ruig, harig, mooi van toon. die zoo soezend staan in hun trage rust. Er is in alles naar gestreefd, om van zoo'n dier het typische, de bijzondere eigenaardigheden t© vertolken door heel de houding waarin zoo'n dier staat. WEEKBLADEN. „Het Leven" wijdt een speciaal nummer aan de moordzaak Giessen-Nieuwkerk en opent zelfs een openbare inschrijving ten bate van de heeren Klnnder en Themris- senIs zulks niet wat te ver gedreven 7 Voorts biedt het blad mysterieuse onthul lingen over Mata Hari en het een en an der over „Miss Europa", de Hongaarsche ochoone: Bcxske Simon. Mr. dr. W. M. Westerman schrijft in de ..Haagsdhe Post" over Partijbenoemingen, terwijl in een ander artikel behandeld wordt welke brandstof de voordeeligste is. Voorts interessante beschouwingen over Giessen-Nieuwkerk en de Fondsbelasting. Mr. Josephus Jit-fca bespreekt in „De Groene Amsterdammer" de ..nietszeggen de Troonrede", prof. dr. II. Brugman» wijdt een artikel aan Jan Pietersz. Coen, ds. P. v. Olst heeft het over „Sterre- warmte". Een- en tweepersoons-autotjes, die zoo klein zijn, dat ze belastingvrij en uit elkaar gehaald kunnen worden, zoodat er geen garage voor noodig is, zien wij in de „Wereldkroniek". Tevens een foto van een avonduitgangetje van uit Londen naar Parijs en terug. Tenslotte eenige afbeel dingen van mannequins, die de revolutie in de mode toonen, Jange rokken, ja zelfs sleepen J Alles herhaalt zich.... (Buijen verantwoordelijkheid der Redactie!. Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. GRENS TUSSCHEN DE NED. HERV. GEMEENTE LEIDEN EN OEGSTGEEST. Het kan geen verwondering wekken dat personen, die zicht vestigen in de ge meente Leiden a. d. Rijns burg env eg en omgeving, indien zij behoaren tot de Ned.- Herv. Ketrk, vreemd opzien als zij verne men dat dit gedeelte behoort tot de Ned.- Herv. Gemeente Oegstgeest. Maar veel meer zal hij ziöh verbazen die woonachtig is in het gedeelte van Leiden Maredijk, Aloëlaan, Stationsweg tot de Haverzak laan, ja zelfs de Morschweg, en van de Ned.-He<rv. Gemeente te Oegstgeest een aanslagbiljet ontvangt voor dc belasting van die gemeente, 't Is eenvoudig een raad sel hoe een dergelijke toestand kan blijven bestaan. Dat de grenzen van de burgerlijke en kerkelijke gemeenten nie-t overal over eenkomen mag als bekend worden aange nomen. Naar inzender van dit ingezonden stuk vernam is de grens van de R.-K. ge meenten Leiden en Oegstgeest de spoor lijn Haarlem—Rotterdam, die van de beide gereformeerde gemeenten de z.g. Poelwe tering. Dit zijn ten minste grenzen die lo gisch gedacht blijven. Doch de grensrege ling van de Ned.-Herv, gemeenten Leiden en Oegstgeest is aanvoudig onzinnig. Het is mij bij onderzoek gebleken dat er over die grensregeling al heel wat te doen is geweest, doch de betreffende besturen niet tot overeenstemming kunnen komen. Nu is onze vraag: is er in de Ned.-Herva Kerk geen macht boven kerkeraden en kerkvoog dijen staande die in staat is een einde aan dat gekibbel te maken, en een logische grensregeling vast te stellen, waardoor een einde zou komen aan een toestand die be lachelijk en dus een aanstoot i» voor de leden der Ned.-Herv. Kerk. EEN LID DIER KERK DIE VAN BUITEN KWAM. ANIEM. De Zaterdag gehouden vergadering van aandeelhouders der A. N. I. E. M. heef! het bestuur dispensatie verleend voor het te late houden der vergadering en de balans en winst- en verliesrekening goedge. keurd. De heeren mr. A. H. du Mosfh en J. D. Sickler werden als commissarissen herkozen. De hierna gehouden vergadering van Ni tic,naai Bezit van aandeelen A. N. I. E. M, heeft eveneens verslag en balans goedge. keurd. Door het bestuur werd medegedeeld, dat omstreeks 1 Oct. zal worden overga, gaan tot uitgifte van circa 1042 aandeelen tegen 110 pet Veertien oude aandeelen zullen recht geven op een nieuw aandeel; de nieuwe aandeelen deelen ten volle in hel dividend over 1929. Als commissaris werden herkozen dehee. rem S. J. TV, van Buuren en mr. A. baron van Haersolte. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, 24 Sept. te Sabang verwacht. GROTTUS, 21 Sept. van Amst n. Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, thuisreis, 21 Sept. te Vizaga- patam. SOEKABOEMI, thuisreis, 21 Sept. van Port Said: wordt 26 Sept. te Triest verwacht. SLAMAT, thuisreis, 25 Sept. bij Perim ver wacht. INSUL1NDE, uitreis. 24 Sept. te Tanger verwacht. BUITENZORG, thuisreis. 24 Sept. te Lon den verwacht. TEXEL, uilr., 21 Sept. van Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 21 Sept. van Amst. n. TV. Tndië. PROTEUS. 21 Sept. van Amst. n. Stettin. BOSKOOP, thuisreis, is ter hoogte van Manta aan den grond gevaren. Een ge deelte der lading wordt gelost. Voor de lie- manning beslaat geen gevaar. STUYVESANT, vertrekt 25 Sept. van Bar bados n. Amst. PEURSUM, air. 19 Sept. te Cumana. HOLLAND—OOST-AZIÊ-LIJN. OUDERKERK. 21 Sept. van Japan te Amst HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTBLDJJK, 20 Sept. van R'dam le Cristobal. EDAM, vertrekt 24 Sept. van New Orleans n. Rotterdam. ROTTERDAM, 20 Sept. van R'd.m te New York. BILDERDIJK. 20 Sept. van Rotterdam te Norfolk, HOLLAND—AFHIKA-LIJN. ALDABT, uitr., 20 Sept. van Suez. JAVA—NEW-YORK-LIJN. MERAUKE. 20 Sept. van Port Said naif New York. BLOMMERSDIJK, naar New York, pass. SO Sept. Gibraltar. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. EElf, 20 Sept. van Koningsbergen naar Neustad. HAULERWIJK, 20 Sept. van Genua te Ci- tiva Vecchia HOFLAAX. Rio Grando n. Santa Fe, pas?. 21 Sept. B. Aires Roads. HOFPLEIN, R'dam n. TVabana, pass. 21 Sept. Lizard JONGE ANTHONY. 20 Sept. van Almeria n. Londen en R'dam. KRALINGEN, R'dam n. Riga, pass. 20 Sep'. Holtenau. PEXDRECHT, 20 Sept. van Hamburg naar Sieltin. SAN ANTONIO, m.s 20 Sept. van Teign- mouth te Sevifla. SIRRAH, 20 Sept. van Liverpool naar An change! TRENT, 20 Sept. van Stettin fe Danzig. TARA, R'dam n. Venetië, pass. 20 Sept. Finislerre. TTVEED, R'dam n. Algiers, pass 20 Sept. Oucssant. TVOENSDRECHT. Londen n. Philadelphia, pass. 20 Sept. Cape Race. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat 154. Firma A. HILLEN, Stationsweg, W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. 24 Firma A. L H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bti JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN. H. Riindiik 74- De aanvoeren en hoogste noleeringen waren: Wagens Goud9che Leidsche gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) f2) 16 Sept Oudewater 00 96 130 f 47 f 47 152 f 52 f 53 f 57 f f f f f f 17 Sept. Bodegraven 381 459 437 f 50 f 48 f 56 f 55 f 55 f 60 f 60 f 63 f 63 f f 18 Sept. Woerden 398 499 480 f 50 1 49 f56 f55 (54 (60 f 57' f 58 (64 f— f— 19 Sept. Gouda 260 375 303 f49 f49 f54 f 55 f 55 f61» (59 f 60 f 64 f— f— 19 Sept. Alph. ad R. 12 17 29 f— f f— (56 f 54 f 58 f f f 61 f— f— 20 Sept. Leiden 107 124 147 f53 f52 (59 f— f— f— f— f— f— fö7 f60 f6U (1) Zijn de opgaven der vorige week. Extrazware f66. (2) Zijn de opgaven van 1721 Sept. 1928.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10