OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN 1MDSELS. toch zóó naar, dat ik in zóóveel maanden niet voor jullie kon zorgen, het heeft zoo lane geduurd eer ik er sterk genoeg voor was. Hendrika Ouwerkerk, jij hebt dn mijn ziekte ook nog zoo vriendelijk aan mij ge dacht. daar dank ik je nog wel voor. Jacobus Slegtenhor9t natuurlijk mag je mij Tante noemen Zeg maar aan je groot moeder dat ik mij haar naam nog best herinner. Vraag haar eens hoe oud of ik was, toen aij bij mijne ouders woonde. Jaap Reyngoudt van harte welkom, doe maar trouw mee. Frang Schouten je bent mij ook welkom en noem mij gerust maar Tante. Bep Hoope. een bekende naam, je bent zeker een van dat aardige troepje waar ik eer* was op de Hooigracht? vertel maar eens over je allen thuis. Neeltje van Breda dank voor jc gelukwen- schen. Neen hoor ik ben maanden lang veel te ziek geweest om te lezen, dus kon ik de kindercourant ook niet lezen Abram v. d Heyde, ik begrijp hel altijd best als je te veel werk en lessen hebt om nog een brief te schrijven, ik neem het nooit kwalijk, stuur dan maar enkel de raadsels. Dirkje Hopman, een heel goed bekend raadse'lnichtje van mij. Ja kindlief, ik hoop het ook dat ik nog vele jaren de raadsel- tante mag blijven. N. v Staden, ik hoop dat je een trouwe raadsel neef van mij zal worden. Bert van Reen en, je had mij vóór mijn ziekte al dikwijls geschreven, ik vond het dus ook erg prettig, jouw naam nu weer te zien. Ik ken Groningen en Paterswolde ook. Piet Nieboer, hoe ontelbare malen heb ik al jou naam mogen vermelden, wat heb ben we elkaar al dikwijls geschreven, ik ben dus net even blij als jij. Jan Molijn, ik begrijp heel goed, dat je daar heel veel verdriet van hebt, een vriendje waar je altijd mee speelde Joop van der Bel. ik ken je nog heel goed. hoor en vond prettig jou brief er weer bij te vinden. Je raadsel zal ik eens plaatsen. Kobus Ligt voet, wel zeker noem mij maar Tante. Hebben jij en je zusje zooveel ple zier van je tuintje? Werk je er veel in? Reinier den Hertog, je bent een der oude raadselneefjes van mg, dus was je brief mij heel welkom. Hoe is het met Ali? Jacobus Honders, ben jg een nieuwe ling of doe je al een poosje mee? Koos Laurier, ik hoop dat je een goede bekende voor mij zal worden. David Brokaar, je had erg goed je best gedaan. Annie Zaalberg, ja wg kennen elkaar al, ik had je heusch nog niet vergeten. Het was een lange moeilgke tijd hoor, zooals je zegt, zóó lang erg ziek te zgn. Neeltje Meuldgk, o, ik vind het ook zoo heerlijk dat ik weer voor mijne raadseljeugd kan zorgen. Wat begrijp ik dat best dat je het naar vindt als er een meester weg gaat, van wen je veel hield. Anje de Gelder, wat een feestelijke brief met vlaggetjes geteekend. Ik wist wel dat jij blij zou zijn, dat ik hersteld was, we hebben elkaar al zóó dikwijls geschreven, en ik heb in mijn ziekte ook ondervonden dat je veel aan mij dacht, nog wel bedankt daarvoor. Groet Niesje ook eens van fnij. Catharina van Egmond, dat dacht ik wel, dat ik ook weer een brief van jou zou krij gen, je deed altijd zoo trouw mee. Ik ben wel zoo ver hersteld, dat ik weer voor jul lie kan werken, maar ik moet nog erg oppassen. Willy Verbrugge, dat vind ik heel best als je trouw gaat meedo9n. Was je vader blij met het mooie verjaarsgedicht? Willemina Buitelaar, je wa? nu een nieu weling voor mij, maar ik hoop dat wo spoedig goede bekenden zullen worden. Wat heb je prettig feest gevierd. Zoo, brengen jull"*e dan wel het L. D. rond, vind je dat zoo'n aardig werkje. Nel en Jannie Hagoort, ja hoor, Nel had mij nu heel veel te vertellen na die 9 maan den, er was weer veel gebeurd. Ik dank jullie ook nog wel voor je ansichten ia mijne ziekte. Neen, die straat weet ik heelemaal Diet, daar kan ik je niet aan helpen. Frederik, Johan en Hendrik Mulder, ook 5 bekenden van mij. Jullie feliciteeren mij met mijn herstel, nu en ik feliciteer juilie met de 2 verjaardagen. Je ziet dat ik best weer nieuwe raadsels kan gebruiken. Marietje Blom, vindt je zóó prettig voor mg, dat ik weer beter ben, dat is heel aardig van je. Adri Bavelaar, heel bekende naam, maar vroeger waren het Annie en Adri samen, heeft Annie het nu te druk? Ik vind het ook zoo fijn zooals jij het noemt, dat ik weer beter ben, tenminste flink genoeg om mijc werk weer te doen. Pieter Hartevelt, ik hoop dat wg elkaar spoedig goed zullen kennen. Bertus Boom, natuurlijk vind ik het ook o zoo prettig dat ik weer met jullie kan praten door middel van de kindercourant, met jou had ik ook al zóó dikwijls gepraat Jacob van Hees vindt jij het ook zoo fijn voor mij. dal ik weer hersteld ben.; heel hartelijk van je gezegd. Wim Crama als er boven staat gewone raadsels om uit te kiezen, dan zijn het nooit prijsraadsels Heb je soms raadsels dan mag je die sturen. Aagje en Gijsberta Eikelenboom je raad sels zal ik eens plaatsen. Over die kiekjes die je een poos geleden stuurde, kan ik jc natuurlijk niets zeggen; toen werden de brieven nog niet aan mij gezonden. Zijn jullie met 12 kinderen thuis, wat een groole familie! Hannie Mieloo je bent al lang een vrien dinnetje van mij, al jaren dus natuurlijk vond ik het heel gezellig weer een brief van je te krijgen. Ik ben heel voorzichtig, want wil o zoo graag weer heelemaal ge zond worden. Willy de Neys dank voor je hartelijk schrijven vol blijdschap, dat ik mocht her stellen; we kennen elkaar toch al zoo laag door onze correspondentie. Henk Boom nog een goede bekende van mij door de vele briefjes, die ik al kreeg. Heb je veel huiswerk, dan schrijf je maar een enkel groetje bij de raadsels. Cel ia Muyzert jouw naam was ook een heel goed bekende voor mij, dus je brief was mij heel welkom. Doet je broertje niet meer mee, zooals vroeger. Jo Zandbergen, ja ik ben heel erg ziek geweest; een groole operatie en helaas ook, zooals jij vroeg, veel pijn gehad Dat trpf je slecht, dat toen de druiven nog niet rijp waren en dat de tomaten wel rijp waren en dat je die niet lekker vindt Jootje de Wekker nu jij nog een woordje. Ik heb in mijn ziekte gemerkt dat je mij niet vergat; ik dank jou en je ouders wel voor de belangstelling. Prettig voor je, in één jaar tweemaal een prijs geloot. Franke Hollz ik vind je verhaaltje heel aardig, maar ik zal je eens uitleggen; de raadsel tan te zorgt nooit voor verhaaltjes, daar heeft zij niets over te zeggen Wil je het graag terug hebben, schrijf mij dan je adres maar. Is Bob Hollz, die schreef mij vroeger wel, je broertje? Wat zeggen jullie nu wel van zoon reu- zenlange correspondentie; ik ben er moe van. maar ik had ook zóóveel te zeggen na al die maanden. Allen, groot en klein, die dit lezen har telijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Torn, To, tor, oor, ton. 2. Naarden. 3. Aalsmeer, smeer, maal 4. Arnhem. Maastricht. Sassenheim Tilburg. Edam Amsterdam. Roermond. Dordrecht. Assen. Middelburg. 5. In haardsteden. 6. Pootje baden, boot, pad. Anton. 7. Pop, bal, wieg lol. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Aagje van den Ham, Jan Wassenaar Eempien Wassenaar, Kobus Ligtvoet, Ber tus Boom, Jo Zandbergen, Marietje Blom Joop van der Bel, Jan Molijn, Jacobus Hou ders, Jacob Griffioen, Wim Crama, Jacob van Hees, Willemien Buitelaar, Jacobus Slegtenhorst, Gerra Lekkerkerker, Joop Reyngoudt, Frans Schouten, Anje de Gelder Willy de Graaf. Plonia Smits, Jan Smits Bep Hoope, Hendrika Ouwerkerk, Neeltje van Breda, Frederik Mulder, Johan Mulder Hendrik Mulder, Jan Beekman, Abram van der Heyde. Dirkje Hopman, Nico v. Staden Willy Verbrugge, Celia Muyzert, Catharina van Egmond, Riek Pauw, Trien Pauw, Kees Pauw, Gijsberta Eikeienboom, Aagje Eike lenboom, Anton van de Ruit Truida van Ruit, Hannie Mieloo, Henk Boom, Koos Laurier, Pieter Hartevelt, Reinier den Her tog, Annie Zaalberg, Neeltje Meuldijk, Dav Brokaar, Willy de Neys. Nel Hagoort. Jan nie Hagoort, Bert van Reenen, Jootje de Wekker, Adri Bavelaar, Piet Nieboer, Cor- rie Rodenburg, Jan Rodenburg, Leny Oos veen, Margaretha Sierag, Cor Sierag, André Sierag, Nico Kret. Celia Kret. Johanna Maas, Martha Schimmel. Wietske van Kluyve, Antje van Egmond. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Klaaske van der Mey,, Als je door bosch en velden loopt Kijk dan eens goed en buk je Ik ben een grappig bont gekleurd, Levend pianokrukje. II. Ingezonden door Dina Leenheer. Wat staat er midde.i in Rotterdam? Hl. Ingezonden door Albert en Joop v. Biezen Men gebruikt mij dagelijks in de spijzen en toch zult ge mij nooit alleen eten. IV. Ingezonden door Leo Flipse. Verborgen bloemnamen. We gingen in Mei door Nederland fietsen Op onze tocht hadden we deze keer Oos- tenwind Ze hadden een oud pantser ingepakt voor de verkleedpartij. V. Ingezonden door Jan van Dijk Van welk laken maakt een kleermaker geen pakken? VI. Ingezonden door Catharina van Egmond. Mijn geheel is een plaats in Frieslan van 12 letters. 8, 10, 11, 12 is een timmer gereedschap; 1, 2, 3. 4, 5 een ander woo voor dier; 4. 5. 6, 7 staat 's nachts aa den hemel; 9, 10, 5, 2, 7 is een vloeistof VII. Ingezonden door Bebby van der Reyden Ik besta uit 2 lettergrepen en ben ge heel door water omringd, mijn eerste het begin van leven, mijn tweede word geregeerd. Wie heeft er nieuwe raadsels en anec dotes voor mij? Deze had ik nog van ver leden jaar vóór mijne ziekte.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 16