UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Het recht van nitpad-Kniplaan Toetreding Instituut Stad en Landschap Aankoop (jrond Bouw O.L. School Gem.rekening 1928 Wijz. Begroeting 1929. De raad der gemeente Stompwijk kwam onder voorzitterschap van den burgemeester dezer dagen in openbare zitting bijeen De notulen werden na een opmerking van den heer Schmall goedgekeurd. Inge- 'komen zijn een aantal missives van Ged Staten, Ver. v. Ned. Gemeenten etc., welke voor kennisgeving worden aangenomen. Een ingekomen verzoek van de R.-K. Vroed vrouwenschool te Heerlen om subsidie wordt aangehouden tot dc begrooting. Voorstel van B. en W. om aan dc Erven Van Beveren het recht van uitpad te verlee- nen aan de Kniplaan, tegen een bedrag van f. 2000 ineens te volden. De heer Schmall heeft bezwaren legen dit voorstel; de heer v. Velzen heeft hel onder houd van deze laan. Er bestaal mogelijkheid itot het maken van wel 35 uitpaden, hetgeen een voordeel is voor de gemeente, doch een nadeel voor den heer v. Velzen, daar door het daardoor ontstane drukkere verkeer hel onderhoud duurder wordt, zonder dat daar tegenover maar iets staat De heer Willemsen is de meening toege daan, dal de gemeente een aardig prijsje heeft bedongen; als daarover een procedure 'had moeten worden gevoerd, dan was de gemeente veel slechter af geweest. Het voor stel wordt hierna met alg. st aangenomen. Voorstel van B. en W. om den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning a. d. Oostvlietweg met 6 maanden ie verlengen. De heer Verheven kan zich niet vereeni gen met dit voorstel; het rapport van den gem.-opiichter is zoodanig, dal een dergelijk krot reeds lang had ontruimd moeten zijn. In geval er voor den bewoner geen woning is in overeenstemming met zijn inkomen, dan stelle men een woning beschikbaar tegen één zesde van zijn inkomen, het resteerende bij te passen uit de gemeentekas. De voorzitter deelt mede, dat de gezond- heiscommissie geen bezwaar heeft tegen ver lenging; bovendien is de huupder zoo goed als geslaagd met het huren van een woning, waardoor het uitstel misschien niet noodig zal zijn. De heer Schmall zegt, dat het rapport van den gemeente-opzichter zoodanig is. dat de menschen geen dag en geen nacht langer dn dit huis mogen blijven Het voorstel van B. en W. is dan ook belachelijk, eerst afkeuren en dan weer uitatellen, de raad is geen kinderkamer. Spr. vraagt zich af gezien het rapport van g e z on dh ei dscoamniE«ie en het standpunt, dat zij thans vernamen of die commissie wel toerekenbaar is. De voorzitter uierkt op dat de woning wet IX verlenging toestaat, in overleg met de gezondheidscommissie doen B. en W. thans dit voorstel. De heer Sohmall: De drang om af te keuren was zoo groot dut de termijn van ontruiming is gesteld op 1 maand. B. en W. wisten indertijd wel dat het wel 6 maan den zou duren. De heer Verheijen juicht het toe dat de wet verlenging toestaat, dooh als B. en W. bereid waren geweest om huurtocslag te verstrekken, dan zou het advies van de ge- zon dtheidscommissie thans wel anders zijn ge weest De heer Willemsen verklaart zioh tegen huur toeslag, dit behoort bij het Burgerlijk 'Armbestuur, hij stelt voor een middenweg te nemen en uitstel te verleen en tot uiter lijk 1 Jan. 1930. Het voorstel Verheijen (huurtoeslag) wordt niet ondersteund en wordt daarna geacht te zijn verworpen. Het voorstel Willemsen wordt hierna aan genomen. Vóór stemmen de he eren v. Dam on Schmall, Hoogeveen, De Lange, Waaijer, v. d. Meer, Willemsen en Ver heijen; tegen stemmen de heeren v. Wijk, weth., v. d. Bosch weth. gd Mooyraan. Voorstel tot toetreding tot het instituut Stad en Landschap. De heer Sohmall vraagt of met dit voor stel dan vervalt het lidmaatschap van de Bchoonheidscomimissie te Voorburg, wat 'door den voorzitter bevestigend wordt be antwoord. Het voorstel wordt z.h.et, aan genomen Voorstel (a.) tot aankoop van 4200 M2. gTond voor den prijs van f, 16.800 gelegen aan den Westvlietweg: (b.) opdracht te geven tot voorbereidende maatregelen voor den bouw van een openbare lagere school op dit terrein; (c.) machtiging te verstrekken tot aanstelling van een tijde lijk opzichter-teekenaar tegen een wedde van f. 150—f 175 per maand. De heer Verheijen: Het is nu ruim 2 jaar geleden dat een adres inkwam voor deze school van de. ouders van 112 kin deren en 42 kinderen, waarvan snr. de eerste onderteckenaar was. B. en W. heb ben de»e zaak steeds zoo veel mogelijk naar achteren gesohoven. hij heeft her haalde malen met B. en W moeten confe- reeren eer het §r maar iets op ging lijken. Toen de slichlini definitief wa° heeft scr. een plan ingediend, daar aan dc WW- vlietwee het stedelijk deel der gemeente ontstaat, doch men heeft hen weer laten pralen. Een dergeliik plan dient te worden gemaakt door een deskundige, hoe bekwaam spr. de gem.-opzichter ook acht. een tijd. opzichter voor f. 150 a f. 175 per maand kan nooit een goed vakman zijn, daarom is het salaris te laag. De voorzitter zegt- dat het de bedoeling is het plan wordt ontworpen door de rem.- opzichter en nader overlegd aan het Insti tuut Stad- en Landschap. Dat de Weslvliet- weg het sted. gedeelte van de gemeente wordt is onjuist, integendeel Ged. Stalen eisrhen dat dit deel het landelijk karakter bliift. behouden. De heer Schmall: voor dit plan zal de gemeente een last worden opgelegd van 100.000 voor sleehls 112 kinderen, het Chr. onderwijs rust op de vereenigings- basis wat spr juister voorkomt. Hel is de vraag of de gem. hier zich geen strop om den hals haalt, daar volksonderwijs nu Teeds wordt verscheurd en het spr. bekend is dat van de kinderen wier ouders het adres hebben geteekend. er zijn die de school niet zullen bezoeken Volksonderwijs zal dit school moeten steunen. De voorzitter, De ouders hebben recht op die school, vandaar het plan zooals B en W. voorstellen. B en W. hebben steeds op zeer aangename wijze met den heer Verheven als le onderleekenaar onderhan deld. De heer Willeman (R.K.) is niet zoo optimistisch gestemd, deze school zal de ccrsle jaren niet worden bevolkt, de ruzie van de openb. school -menschen is zoo groot dat ze hun kinderen zenden naar de bijzondere school te Voorburg; wettig zijn wij echter tot den bouw verplicht. Een architect inplaals van de Gem -opzichter, zooals de heer Verheijen wil, maakt het plan weer duurder. De Voorzitter. Er zal t. z. t een onder zoek worden ingesteld naar het aantal kinderen. De heer Verbeijen wen9cht vast te leg gen den datum -waarop hel plan geheel ge reed moet zijn. Volksonderwijs zelf heeft geen behoefte aan die school, zij bevordert alleen het openbaar onderwijs. Spr. stelt voor dat 1 maand na goedkeuring door Ged. Staten dc plannen gereed moeten zijn. De heer Schmall. Bij het aannemen van het voorstel-Verheyen zal weer juist de Gem.-opzichter belasten. Hel loon voor een tijd-opzichter i9 te laag, is die man 9oms reeds aangewezen. Het voorstel-Verheijen. uitvoering op te dragen aan de Gem.-opzichter, de teekh- ningen te laten maken door een deskundige en de laatste gereed te doen zijn 1 maand na goedkeuring door Ged Staten wordt ver worpen. Vóór stemmen de heeren v. Dam en Schmall en Verheijen. Het gehecle voor stel van B. on W. wordt hierna met alg. stemmen aangenomen. Vastgesteld wordt het kohier van de zakelijke bedrijfsbelasting Overgelegd wordt de gemeenterekening 1928, sluitende met een batig saldo van f 21.437.06. Als leden, van de commissie tot hel na zien van de gemeenterekening worden ge kozen de heeren Willemsen. do Lange, Mooyman, Hoogeveen en Schmall. Besloten wordt gelden beschikbaar te stellen tot plaatsing van een standpijp van de waterleiding in de buurlschap. Wijz. gem.begrooting 1929. De heer Wil lemsen maakt hierbij eenige opmerkingen over de slechte afwerking van het nieuwe arrestantenlokaal en het lijkenhuis Het is hem opgevallen dat stoel, tafel, bel elc. geheel ontbreken; ook de verwarming deugt niet. De voorzitter doet den beer Willemsen de toezegging dat B. en W. zullen nagaan wat aan de klachten kan worden gedaan. De rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1928 wordt z h.st goedgekeurd. Voorstel aanvullingssubsidie van f. 3000 aan het Burgerlijk Armbestuur z.h.st aan genomen. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan vanaf het viaduct tot de grens naar Rijswijk, de wijzigingen daarin te la ten maken door den architect v. d. Togt. voor den prijs van f. 500. Het voorstel wordt z.h.st aangenomen, evenals het voorstel om het 2e deel van de kosten van het vorige plan thans uit te be talen Ingekomen zijn nog een paar vragen van den heer Verheijen, inzake het 9temmen in andere districten, tijdens de kamerver kiezing en inzake de verlichting aan de Gooi a an. De voorzitter beantwoordt de vragen steller. waaruit blijkt dat de vragen op onjuiste gegevens berusten. Hierna sluiting. WARMOND. Bevestiging en intrede van ds. G. J. G. de Bel. Gistermorgen is in de N'ed. Herv. Kerk, alhier, na eene vacature van 11 maanden, ds. G. J. G. de Bel door zijn broeder, ds. K. de Bel van Schiedam bevestigd. Laatstgenoemde had tot tekst gekozen de woorden: ..Wij zijn dan allen nu hier te genwoordig voor God. om te hooren het geen u van God bevolen is" (Handelingen 10: 33, laatste gedeelte). Naar aanleiding van deze woorden, ontleend aan de bekende geschiedenis van den God zoekenden Ro- meinschen hoofdman, Cornelius genaamd, toonde ds. K. de Bel aan, dal het ambt van herder en leeraar moet zijn een Gebeds- verhooring. Van de zijde van den leeraar bezien „een van God gezondene" en van die van de gemeente „een van God afge- bedene". Beiden, zoowel de leeraar als de gemeente, hebben aan zekere voorwaarden te voldoen, aldus spreker. Een ieder moet zelfs zijn alledaag9che arbeid met liefde verrichten, daarop kan alleen zegen rus ten, doet men dit niet dan wordt dit een sleur, ja voor sommigen dwangarbeid. Sleurwerk en dwangarbeid zijn in het Ko- ninkrijk Gods werk des duivels. Als eerste voorwaarde waaraan leeraar en gemeente hebben te voldoen noemt spre ker het gebed, als tweede de studie, veel studie naa%t vele gebeden is in deze moei lijke tijden voor beiden noodig en ver- eischteen ten derde en zeker niet de minst belangrijke van deze voorwaarden, een wederzijdsche sfeer van vertrouwen, wat bevestiger dan ook aan den nieuwen leeraar in Warmond wil toewenschen. Nadat ds. G. J. G. de Bel op de aan hem gestelde vragen bevesligend heeft geant woord. wordt hem door de gemeente Psalm 121: 4 staande toegezongen. 's Namiddags deed ds. G. J. G. de Bel zijn intrede in een stampvolle kerk. In gloed volle en weldoordachte bewoordingen, ont leend aan het tekstwoord, opgeteekend in den brief van den Apostel Paulus aan dc Colossonzen, lste hoofdstuk, verzen 27 en 28, zette spreker uiteen hoe hel woord Gods aan een ieder gebracht moet worden, liet evangelie, wat is Christus onder u, dc hope der heerlijkheid. Na zijne preek bracht spreker een woord van hartelijken dank aan zijn bevestiger, ds de Bel uit Schiedam, en namens de gemeente aan den consulent, ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeesl, voor hel vele, dat deze tijdens de vacature in Warmond heeft verricht, terwijl hij hem tevens dank bracht voor zijne welwillend heid en bevestiging aan zijn broeder te hebben willen afstaan Hierna sprak ds. de Bel, de verschillende kerkelijke Colleges, het hoofd der Christelijke School, koster en organist, zijne gemeente en zijne vele aan wezige familieleden, vrienden en ringbroe ders op de meest hartelijke wijze toe Na mens den ring werd het woord gevoerd door ds. van Haaflen van Noordwijk-binnen terwijl ds. Jansen Schoonhoven namens de gemeente den nieuwen leeraar en zijne echlgenoote een hartelijk welkom toeriep en hare gevoelens tegenover de nieuwe be woners der pastorie vertolkte. Gevoelens welke tol uiting kwamen bij hel staande toezingen van Psalm 119: 9. wat in gewij zigde vorm aldus luidde: Doe bij Uw' knecht weldadigheid, o Heer! Opdat hij leev', Uw woorden moog' bewaren, En dat Uw Geest hem ware grijsheid léer, Zijn oog verlicht', de nevels op doe klaren; Dat zijne ziel de wonderen zie en eer', Die in Uw wet alom zich openbaren. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. van der Mark en C. J. Nwiping. A. J. Pccters en C. A. van der Kleij. J. Bos en M. We-ntiuk. W. A. van Bijlert en L. P. van Hijsbergen. A. J. Krijg.er en M. P. Bouscholte. A. Hol leman en A. van der Shiijs. C- A. van Wolieren en Th. Blutsen. J. A. Son- lieveld en W. M. C. ae Vos. Geboren: Jacobus Benjamin, z. v. C. A. Voorham en H. B. van Venrooy. Corne lia, d. v. G Buitelaar en A. Breedijk. Gerritje Ida Christina, d. v. H. J. Donkers en C. C. Barnhoorn. Helena, d. v. Th. Parlevliet en C. Nannes. Catharina Cor nelia. d. v. J F. Weetbroek en M. W. van Gijn. Maria Johanna, d. v. A. van der Bijl en F. Sies. Maria Johanna, d. v. P. Oosterveer en A. van der Geer. Elisabeth Maria Theresia, d. v G. de Wit cn M. E. Bakker. Adi-iana Johanna Mag- dalena, d. v. J. Noordover en A. J. van der Kwartel. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD Schrijven Kenringedienst De rijweg- bectrating Voorstel straathelasting Aankoop van grond. De Raad dezer gemeente kwain dezer dagen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen door den secretaris worden gelezen en goedgekeurd. Nadat de voorz. eenige mededeelingen had gedaan, vierden enkele ingekomen stuk ken behandeld, welke voor kennisgeving wer den aangenomen, o.a. een schrijven van dt-n Keuringsdienst van waren, met de me- dedeeling dat over 1928 door de gemeente teveel was gestort 1.53,38; dat over het jaar 1930 moet worden gestort f. 305.38. Goedgekeurd werd de rekening van de Ge zondheidscommissie over 1928. met een in komst van f.2226, en uitgaaf f. 1540,60; saldo f. 685,84. Het aandeel voor de ge meente bedraagt f.44, over het dienstjaar 1930. Aan de Chr. Oranjevereeniging wordt voor elk leerplichtig kind een subsidie ver leend van f. 0,50 ter viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Hierna stelt de voorz. aan de orde het c ntwerp-overeenkomst tot uitbreiding van het electriciteitsnet met de Lichtfabrieken te Leiden, hetwelk met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Bti de behandeling van de vaststelling van oninbare posten, wordt na eenige bespreking besloten, een -tweetal posten hondenbelas ting oninbaar te verklaren, de overigen zullen alsnog worden verhaald. B\j de be handeling hiervan, geeft de heer Klaver in overweging, de honden, welke niet voor zien zjjn van een penning, van den eige naar aJ te nemen. De voorloopige rekening over 1928 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Voor den gewonen dienst bedroegen de ontvang sten f. 89655.62: de uitgaven f. 77691,36VL*» saldo f. 11964,35Va* De kapitaaldienst met een ontvangst en uitgaaf op f. 7911,95. De voorz. biedt daarna aan de begrooting, dienst 1930. Deze zal bjj de leden een viertal da^ gen ter inzage worden verstrekt. Punt 8 van de agenda: vaststelling van het plan toe de r jjwegbestrating, ontlokte een breed voerige discussie uit. B. en W. stellen voor om het gedeelte weg te doen bestraten van- al de Koningsbrug tot het pennenwerk, zender het aanleggen van een verhoogd trot toir zooais aanvankelijk de plannen waren. B. en W. zjjn hierop terug gekomen, daar dit met de vele huis- en stalingangen niet wel mogelijk is. De heeren Van Leeuwen en De Graaf verklaren, dat zij het met de zienswijze van B. en W. volkomen eens zijn. De iheeren Klaver en Groenendijk zijn tc-n tegenovergestelde meening toegedaan. Nadat de voorz. en de beide wethouders hunne zienswijze nog esns duidelijk hebben uiteengezet, blijven deze heeren bij hun eenmaal ingenomen standpunt. De voorz. steil ten slotte voor om dit punt: het aan leggen van een verhoogd trottoir tot nader orde aan te houden, en geeft den heeren Klaver en Groenendijk in overweging, met hem een persoonlijk onderzoek in deze in te stellen, hoewel van B. en W. geen ander voorstel is te verwachten. Het voorstel: het bestraten van genoemd gedeelte rijweg, werd met algemeene stemmen aangenomen. Met algemeene stemmen werd het voorstel van B. en W. tot heffing van eenstraat- bela/ting aangenomen. Als grondslag voor de verschuldigde grondbelasting, bedraagt dit voor het gedeelte vanaf de brug Liu- denhof tot de grens Koudekerk, 3 pet., den Hoogmadescheweg, Tielemanslaantje, Dr. v. Rijnstraat, Kerklaan, Zyidrjk, Nieuweweg, Burg. van der Valk Boumanweg, Munnikken- weg. Jaagpad, van der Doesstraat, lA/j pet., en de overige perceelen Dorpsstraat, 4y* pet. Wegens zijne benoeming als hoofd te Oegstgeest, wordt aan den heer J. W. van Leeuwen, hoofd aan de O.L. School alhier, tegen 16 September a.s. eervol ontslag ver leend. Daarna deelt de voorz. mede, dat ec-n definitieve regeling is getroffen met die •bewoners van den Zjjldyk, welker panden net aan het buizennet van de waterleiding kunnen worden aangesloten, om deze van water te voorzien. Bij den heer Van Egmond aan de Driegatenbrug, is een standpijp aan gebracht, waaruit degenen, die dat wen- schen, water kunnen verkrijgen, en aan die personen een sleutel is ter hand gesteld voor een arbeiderswoning is het daarvoor te betalen bedrag op f. 5 en voor een boeren hofstede op f. 10 per jaar gesteld. Een tweetal bewoners aldaar wenschen er tot heden geen gebruik van te maken. De heer Klaver kan zich met deze regeling niet V6reenigen; 't is mogelijk door het verstrekken van een sleutel door een ge rechtigde aan een niet gerechtigde, fraude te plegen. De bölde wethouders merken op, dat dit als diefstal zal kunnen aangemerkt, waarna de voorzitter zegt, dat, mocht zulk een over- tred'ng worden geconstateerd, de straf niet zal uitblijven. De voorz. vraagt den heer Klaver, of deze een betere regeling, of een ander voorstel heeft, waarop deze ontken- nend antwoordt. De regeling, door B. en IW. voorgesteld, worden door alle leden goedgekeurd, behalve door den heer Klaver, die verklaart, te hebben tegen gestemd. In verband met een te leggen electrici- teltskabel, worden B. en W. gemachtigd een stuk grond in Achthoven aan te koopen grcot 140 M2., voor het plaatsen van een boogspannlngstransformatorhuis. i Nadat nog een kleine wijziging is aange bracht in de begr. 1929, en eenige pensioen grondslagen zijn vastgesteld, stelt de voorz. de rondvraag aan de orde. De heer Vervark vraagt of er niets tegen te doen is, dat er op een stuk weiland in de gemeente geen voetbalwedstrijden worden gehouden, zoo als dit thans gebeurt. De voorz. antwoordt hierop, dat aldaar geen wedstrijden wor den gehouden, doch enkel door een voet balvereniging wordt gespeeld. De verhuur der van dit terrein kan alleen dit beletten. De heer Vervark vindt het jammer dat deze dit op deze conditie heeft verhuurd. De hec-r Klaver vraagt om meer politietoezicht. De voorz. antwoordt hierop, dat deze vraag niet in den Raad thuis behoort, doch bij hel hoofd der politie. Hierna sluit de voorz. de vergadering. WADDINXVEEN. Agent van ons Blad. Met ingang van Zaterdag is al9 agent al hier aangesteld de heer A. H Smit, Putle- Jrade 44. te Boskoop. Aan hem kunnen due alle advertentiën en abonnementen worden opgegeven. o WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Verhcogino crediet verbetering voetpad Zuideinde aangenomen. «De Raad kwam Vrijdag is spoedeischenöe vergadering bijeen. Afwezig de heer de Ve'tte De voorz. opent de vergadering met gebed en stelt voor de notulen aan te houden tot een volgende vergadering. Goedgekeurd. Thans komt aan de orde het punt van agobda waarvoor deze vergadering is belegd n.l. verhooging crediet tot verbetering van hel voetpad in het Zuideinde. De voorz. zegt dat het de leden wel uit de courantenberichten zal zijn gebleken, dat de laagste inschrijving voor hel werk f. 1414 bedroeg, hetgeen aanmerkelijk boven de raming uitging. In uwe vergadering van 5 Maart j.l. hebt gij on9 een crediet ver lee'nd van 54-0 tot verbetering van het voetpad in het Zuideinde. Intusschen 19 het ons gelukt 'n offerte te verkrijgen bedragende f 975. Waar dus bij de inschrijving verge leken een bezuiniging van plm. f.500 verkregen, stellen wij u thans voor uw crediet met f. 500 te verhoogen. Do heer Tondu vraagt hierover hel woord en wenscht ingelicht te worden hoe' B. en W. zich voorstellen het meerdere crediet te dekken. De voorz. atnwoordt, dat de post „Wegen over 1929 wel een overschot zal opleveren etn dit overschot aangewend kan worden lot dekking van het gevraagde crediet. Weth. Boot zegt dat hij het bestek heeft nagezien en kwam tot de conclusie dat het werk aan de hand van het bestek nooit kon worden gemaakt voor de begrooting Spr. verkiest tegels boven klinkerbestratmg De heer Noordam en dan met een beton nen band. Voorts vraagt de heer Noordam of de begrooting van f. 540 berekend was voor een verhard of bestraat pad. De voorz.; Voor een straat ter breedte van 1 Meter. De heer Noordam merkt dan op dal het hem wil voorkomen dat de gem. opzichter zich vergist moet hebben. Wethouder Boot zegt te gelooven met hel bestek in de hand, dat die weg of voetpad te' laag zal komen. Spr. vindt het hoogste punt nog te laag om een goede afwatering te verkrijgen. De pas nieuwgebouwde hui zen aan dien weg staan volgens hem te laag doch daar kunnen wij geen rekening mee houden. Hierop volgt een uitvoerige dis cussie, waaraan al de heeren deelnemen doch waarvan de heeren Boot en Tondu het leeuwenaandeel hebben. De heer van Dam vraagt of er een zekere norm is aangegeven hoe hoog die weg moet worden, zoo niet, dan gelooft ©pr. dat dit een verzuim is geweest. - Wethouder Boot vindt, dat B. en W. voor een moeilijke taak staan. Het bestek is lang niet volledig. 'Hoe moet het met de droge slooten, er staat niet9 van in het bestek en er is zeker nog wel 80 M3. grond noodig I demping. Wethouder Lieverse is voor uitvoering van het werk in eigen beheer en doet hier van een voorstel. De voorzitter vraagt wie van de heeren het woord verlangt over 't voorstel van den heer Lieverse. Het voorstel van B. en W. komt eindelijk nadat de bespreking daarvan driemaal d? ronde meemaakt, in stemming en wordt niet alg. stemmen aangenomen. Rondvraag. Weth Boot vraagt aan wien het toezicht van het werk zal worden opgedragen. Del voorzitter: Aan den gem.opzichter De heer Noordam wijst op de onlangs ge plaatste borden voor maximum snelheid voor motorrijtuigen. Hij vindt 20 KM maximum snelheid te laag. De voorz. antwoordt, dal wanney de politie overtreders van deze maximum snel he id verbaliseert, er een grootere snelheid moet zijn gereden en wanneer dat één of twee K M. bedraagt, hel met de processen verbaal we'l zal schikken. Er behoort even wel een grens te zijn en daar moeten motor rijders en bestuurders rekening mede houden. Wethouder Lieverse merkt op dat een lantaarn van de straatverlichting te Hoog made de dupe is geworden van een motor Tijtuig. De voorzitter antwoordt dat de bestuur det daarvan bekend is en schadevergoeding heeft toegezegd. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorzitter te 10 uur de vergadering. de Tijdens de uilvoering van het nummer vèrspringen, gegeven door de GymnastieK- vereeniging te Ter-Aar op het terrein van de Oranjefeesten alhier, had het medewerkend lid, mej. K. uit Ter-Aar het ongeluk haar been op twee plaatsen te breken. De heer Loth, arts alhier, mede op het terrein aan wezig, verleende onmiddellijk bijstand en achtte overbrenging naar het Ziekenhui? te Leiden noodzakelijk, hetgeen onder zijn toe zicht per auto werd uitgevoerd. De gewone dienstplichtigen van de landmacht, die op 1 October 1929 naar oe aanvullingsreserve overgaan, moeten ae aan hen verstrekte rijksgoederen inleveren in het Gemeentehuis te Roelofarendsveen op 3 October a.s. RECLAME. La bonne Société apprenda danser soit en CLUB ou lepons privées a L'ACADÉMIE DE DANSE „ROCCO DUBOIS" 34 JAN PIETERSZ. COENSTRAAT, LA HATE, TEL. 71909 2849 Inschrijving dagelijks van 9 tot 9 SffiT Aanvang Wintercursussen en Besloten Clubs met October 1-3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10