HOEDEN PETTEN JOS. BERTRAND Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 September 1929 Vierde Blad No. 21319 UIT DE OMSTREKEN. DONKERSTEEG 3. AALSMEER. Begin van brand, I Op het terrein der C. T. A. V., aan de dorpsstraat alhier ontstond een begin van {j*nd. Ben groot vat, gevuld met teer, had rlam gevat en de vloeibare massa dreigde poot onheil te stichten. Het personeel saagd er in met eigen bluschmiddelen den Hrand te stuiten, nog vóór de vlammen een schuur hadden bereikt, welke vlak bij jiond. De zware rookwolken, welke de pandende teer ontwikkeld© en over het corp trokken, deden velen naar het terrein snellen, doch gelukkig behoefde geen hulp meer verleend te.worden» Zondag as. zal alhier worden gehou den een landdag van den Comm. Jeugdbond Toor het district N.-Holland-Utrecht. Eenige kweekerijen zullen worden be- rocbt en een boottocht op de plassen ge houden worden. Des avonds heeft een ver gadering in „De III Kolomen" plaats. Werd aan den Aalsmeerderdijk reeds ren comité gevormd uit de burgerij van die buurtschap, in verband met de dreigende mogelijkheid, dat de oude Ringvaarlsbrug zal verdwijnen, wanneer de nieuwe brug •er de Ringvaart bij den Kruisweg in den pnmairen weg klaar zal zijn, ook in het centrum dezer gemeente is -thaus een der gelijk comité opgericht. Terecht wordt èn door den winkelstand in het centrum èn door de burgerij in het algemeen groot na- deri en last voorzien, als de oude brug, welke sinds de droogmaking van het Haar lemmermeer de verbinding tusschen beide gemeenten vormde, wordt weggenomen en de communicatie geheel zal verlegd worden naar een andere, voor velen zeer ongelegen ;s. Een en onder werd door het comité «an den AaJsmeerderdijk reed9 onder de aandacht van Ged. Staten en Polderbestuur gebracht, terwijl het plaatselijk comité ook den raad onzer gemeente deze belangrijke aangelegenheid zal voorleggen. Te voorzien is natuurlijk wel, dat wanneer men slaagt de brug te behouden, ook Aalsmeer zich daarvoor belangrijke geldelijke offers zal moeten getroosten. Doch gezien het groote belang, vooral voor het dorp. is het wel zeker, dat men gaarne zal willen meewer ken om de brug te behouden, ook al kost het dan ook geld! HAARLEMMERMEER. Sic transit gloria. Het zal -wel bijna 60 jaar geleden zijn. dat een groep personen, die zich destijd& hebben gerekend te bebooren tot de Ge reformeerd© afgescheiden kerk in Hoofd dorp,4 een gebouw stichtten voor het hou den van godsdienstoefeningen. Dit gebouw is daarna vergroot en verfraaid; sinds een paar jara was het evenwel niet meer in gebruik, omdat het in ruil werd afgestaan aan de burgerlijke gemeente Haarlemmer meer, die het nu in het openbaar zal ver- koopen. Het is moeilijk om te voorspellen, welke bestemming dit gebouw nu zal krijgen, want, er kunnen verschillende liefhebbers zijn, omdat het gebouw nog in uitstekend© conditie is en voo<r veler doeleinden ge bruikt zal kunnen worden. Het schip heeft een vloeroppervlakte van meer dan 200 M2. en de hoogte is zóó dat bet geheel uitnemend geschikt is voor autogarage, magazijn of vergaderlokaal; Pok is het zeer gunstig gelegen midden in het dorp aan een breed openbaar terrein en vlak bij het vaarwater. Gouden huwelijksfeest. G. Stork en zijn echtgenoote G. Buis. wonende te Haarlemmermeer aan de Bad hoevelaan hopen op 29 October a.s. den dag te herdenken, waarop zij 50 jaren ge leden in het huwelijksbootje stapten. Burgerlijke Stand. GeborenMattheus, z. v. G. v. d. Boscï en J. van Balen. Jan, z. v. J- Hijstek en C. C. van Voornveld. Aafje Maria, d. v. W. H. Hoogland en V. Magcbielse. An- tonia Lourentia Maria, d. v. J. C. M. Bölte en J. C. Vertegaal. Cornelis Jo- ziaö, z. v. C. J. Moens en J. Paarlberg. Hendrik Janus, z. v. D. Middelkoop en T. N. Clement. Marinus, z. v. I. D. Smits en J. C. Stas6en. Johanna Maria So phia, d. v. J. P. van Beek en M. S. Haan dorp. Joeepbus Hendricus, z. v. H. M. van Buijten en T. A. van Rijswijk. Jacö- buö Fredrik, z. v. F. Sauer en J. Griek- spoor. J Jan. z. v. J. Kortleve en A. S. v. 'Andel. Lucky, d. v. M. J. Loo en J. G. Negenborn. Maatje Maria, d. v. J. Bok horst en L Bouterse. Hendrikus, z. v. C. A. van Dongen en C. 11 Does. Paul Anton, z. v. J. A. Veneman eu M. Claij. Cornelia, d. v. Q. C. Kamp en G. Heems kerk. Adrian a Pieternella, d. v. J. j. Verbeek en E. Verdoes. Mijndert Teu- nis, z. v. H. P. v. Anrooij en A. van Tol. Ondertrouwd: J. Roubos, 23 j en E. Lod- dema 23 j. S. Wierda 25 j. en H. J. v. d. Bos 23 j. G. Boom 96 j. en S. van 't Hof 21 j. Gehuwd: L. W. Meinmans 28 j. en M. S. v. Staveren 29 j. P. Jongkind 27 j. en A. de Groot 20 j. A. T. Griekspc.-r 27 j en C. Stolwijk 23 j. W. v. d. Pol 23 I en P. Smit 20 j. A. C. Duivenvoorden j. en A. van Hal 21 j. OverledenFrancijna Adriana Sneep 69 U geh. met D. van Damme. Maria Lub bers 50 j. geh. met D. Koojj. Margrita Stevelina Arnoldus, 85 j. wede. v. H. Eli seen. HILLEGOM. Teraardebestelling van Notaris D. Boddeüs. Het stoffelijk overschot van Notaris D. Boddeüs is gistermiddag alhier op de al gemeen e begraafplaats ter aaTde besteld. Er was zeer veel belangstelling voor deze droeve plechtigheid, waarbij werden opge merkt de burgemeester, wethouders en se cretaris der gemeente, korkeraad van do Geref. Kerk, collega's notarissen, waaron der notaris Dolk van Beidikum, het kan toorpersoneel, vertegenwoordigers van de af deeling Bloembollencultuur, Bijz. Land- storm, A.-R. kiesvereeniging, twee wethou ders en de gemeentesecretaris van Schie dam, vier hoofdambtenaren der gem. Schie dam, vertegenwoordigers van de A.-R. Raadsfractie aldaar, burgemeester van Delft, inspecteur van gemeente-onderwijs te Schiedam, Kamerikieskring Leiden en vele anderen. Op de baar lagen eenige palmbladen van de echtgenoote en dochter van den overledene, die beiden ract de familie de plechtigheid bijwoonden. Bij de geopende groeve werd het eerst gesproken door ds. J. F. Jonkers, Geref. predikant te Schiedam, waar notaris Bod deüs woonde vóór hij zich hier vestigde, en waar hij o.m. diaken is geweest. Daarna sprak mr. M. M. van Velzen als wethou der van Schiedam over alles wat notaris Boddeüs daar voor de gemeente heeft ge daan. Notaris Hoek te Schiedam voerde het woord namens de A.-R. kiesvereeniging. Ds. J. van Herksen te Ermelo, voorheen alhier, sprak zonder opdracht als vriend en als tolk van vele Hillegommers, wier harten de overledene in korten tijd had gewonnen. Een woordvoerder van de Chr. vereeni- ging voor t.b.c.bestrijding te Harderwijk, sprak over de trouw en bereidvaardigheid van notaris Boddeüs. Dr. Hekman uit Rotterdam sprak namens de Chr. H. B. S. en het Marnix Gymna sium aldaar. Ten slotte nam een broeder van den overledene het wöord om te be danken namens de familie. De Godvruchtige woorden van alle rede naars maakten een diepen indruk op do talrijke aanwezigen. KATWITK. Enorme animo! Voor de betrekking van Gemeente-secre taris hebben zich 73 sollicitanten aange meld. Voor de vacante plaats van Havenmeester meldden zich niet minder dan 85 sollici tanten. KATWITK AAN DEN RITN. De straatweg in het Overrijn langs het St. Will. College welke sinds lang verbete ring behoeft en waarvoor op de vorige be grooting een post is uitgetrokken, zal thans vernieuwd worden. Maandag a.s. zal "de Slagersvereenigmg Katwijk en omstr. een ledenvergadering houden in „De Roskam". Behalve verslag van den penningmeester en rapport der commissie van verificatie zal er een be spreking en afrekening van het Assurantie fonds plaats hebben. KATWITK-AAN-ZEE. Consternatie in de muziektent! Toen gisteravond U. N. I een uitvoering in de muziektent gaf, stak er plotseling, tijdens een onweersbui zulk een hevige wer velwind op, dat de muziekstukken al© veer tjes de lucht in vlogen. De muziek moest beëindigd worden mid den in een stuk en het luisterende publiek, zoowel als de muzikanten, haastien zich een goed heenkomen te' zoeken. Het bliksemlicht was fel en niet van de lucht, doch een zware onweers- en regenbui volgde helaas niet! LISSE. Asfalt op de Zwartelaan. Door de gemeente-werklieden onder lei ding van den gemeente-opzichter den heer Suikerland. is een begin gemaakt met het asphait- eren van de Zwartelaan. Dit zal werkelijk een groote verbetering zijn, zoo wel voor rij- als voetverkeer. De weg ver bindt den Hcerenweg met Venenburgerlaan. Vooral in den tijd dat de velden in bloei slaan is 't juist daar de gezochte plaats voor de vreemdelingen! Harddraverijen. Door de Harddraverij-vereeniging voor Lisse en omstreken zal op Woensdag den 2en October evenals andere jaren weer een Harddraverij met handicap en ringrijderij voor paren gehouden worden, waarvoor geld- en andere prijzen uitgeloofd worden, Tegelijkertijd is daaraan verbonden een kermis. Z'j zal jriaats hebben op het land van gebr. Vreeburg, achter hotel „De Witte Zwaan" Examens Rijkstuinbonwscliool. Geslaagd zijn bij het op 10 en 11 Septem ber gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollen teelt alhier: P. G. W. v. d. Berg, Noord wijkerhout, P. N. v. Eeden, Noordwijk; J. H. Goslinga, LeidenS. de Jong, Oude- Wetering; Th. Verdegaal, Sassenheim; B Korsten Heemstede; W. Montagne, Lisse; A. Noordhoek, Bodegraven; H. A. Poen, Haarlem; D. F. Ruyter, Bloemendaal; C. S. M. Verdegaal, Voorhout; tot de tweede klasse zijn toegelaten: J. W .Dekker, Zaan dam; H. H. Hulsman, Nieuwersluis; J. Isbrücker, Soheveningen; B. de Jong, Wes ter Nijkerk (Ferwerderadeel; B. D. D. M. Kapteyn; 0. Klein, Utrecht; W. Tensen Nieuw-Vennep; W. J. C. Verharen, Am sterdam. Afgewezen werden vier vandi- daten. Na afgelegd her-examen werden nog tot de tweede klasse bevorderd: N. Frijlink, A. Koning, Sassenheim; D. H. Philippo, Heemstede; C. v. d. Zaal, Lisse. Tot de derde klasse werden na afgelegd herexamen bevorderd: H. Hogewoning, Oegstgeest; N. Mcyne Aleer sloot; G. Ver degaal Aerdenhout. Dat hier in Lisse nog gebrek is aan arbeiderswoningen, blijkt wel uit het feit dat hedenmiddag een man en vrouw hun intrek hebben genomen in een oude schuur die dienst heeit gedaan als koeienstal. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Max, z. v. W. de Clercq en E. J C. van Dam. Anna Theresia, d. v. A. A. van Dijk en A »A. Hoogervorst. Janna, D. v. M. Kloos en B. van Gameren. Ondertrouwd: Hendrik Haasnoot, 25 j. te Noordwijkerhout. Geertje Plug, 25 j. Getrouwd: W. P. van der Ham, 27 j. en K. E. Bos, 26 j. H. J. Parlevliet, 33 j. ze Noordwijkerhout en M .J. Lindhout, 26 j. P. J. Roerade 56 j. wednr. van H. van Kesteren en P. Kromhout 54 j., wed. van H. M. Koemars. J. M. Kronk, 24 j., te Den Haag en A. P. de Jong, 25 j. Overleden: Elisabeth Maria Verbeme 62 j., gehuwd met B. J. Goossens. Lui&e Charlotte Wilhelmina Offermeier, 86 j. wed. van R. H. Krause. Gevestigd: G. B. Lang, dir., v. Araster dam, Noordwijk aan Zee, Egb. de Gr. straat. A. C. Riekwel, v. Den Helder, L. K. A. v. d. Sman, v. 's-Gravenhage, C. de Groot, v. Rotterdam, allen Dr. W. v. fl. Bcrghstiohting Klei. G. J. van Dam, Rijkstelegrafist, v. Noordw.hout, Noord- wijk, Lijnbaanweg 17. G -E. A. v. d. Kooij, v. 's-Gravenhage, H. de Vries, v. Bloemendaal, Langeveld, St. Marïagesticht Th. den Hollander, slager, v. Hazers- woude, Noordwijk, Douzastraat 1. E. Schaar v. Hoogland Wijk D., Noordwijk, Bronckh.str. R.-K. gesticht. Th. A. Hof land, v. Amsterdam, Noordwijk aan Zee, Egb. de Gr.straat. H. J. de Bruijn, leerhverpL, v. Hanmele-n, Noordwijk, St. Mariagestioht. A. den Hollander, Ha- zerswoude, Noordwijk, Douzastraat 1. Vertrokken: Melita Tossuli, dienstb., v. Noordwijk, n. Den Haag, Noordstraat 161. M. J. Bating en gezin, arbeider, v. Noordwijk aan Zee, n. Hazerswoude, Groe nendijk. J. van Nieuwskerk en gezin, arb., v. Klei, n. Oeg&tgeest, Rijnsburgerweg 12. E. Kingm'a en vrouw, v. Noordwijk aan Zee, n. Den Haag, Kanarielaan 25. NOORDWIJK-BINNEN. Woensdag 35 Sept. a.s. des namiddags te 2l/s uur zal er alhier in een der lokalen der openbare lagere school gelegenheid be staan tot kostelooze vaccinatie. Zij die hiervan gebruik wenschen te ma ken moeten zich aanmelden ter gemeente secretarie. Balddadigen beschadigden weder do langs den Gooweg staande jonge boompjes. Het is te wenschen dat de dadeis aan hun straf hiervan niet ontkomen zullen 1 NOORDWIJK-AAN-ZEE. Tot schrijfster ter gemeente-secretarie alhier is door B. en W. benoemd mej. H. M. Koers alhier. NOORDWIJKERHOUT. DE ORANJEFEESTEN. Een heerlijke dag - Velerlei geslaagde wedstrijden - Een ieder naar het vnnrwf>k! Eindelijk was dan toch de lang verbeide Donderdag aangebroken! Welk een genoe- gen! Gulden zonneschijn, druk bevlagde straten, talrijke feestgangers en venters met „oranje-nationaal", overal muziek; alles werkte dus er toe mede, om den Koningin nedag alhier allen luister bij te zetten en niemand wilde voelen.... „hoe warm het was en hoe ver!" Te negen uur "s morgens trok onder de vroolijke tonen van twee muziek-korpsen een optocht van bestuursleden der Oranje- Vereen iging met aan het hoofd onze burger vader, allen in groot tenue, gevolgd door een stoet schoolkinderen en deelnemers aan de wedstrijden met vroolijke gezichten door het dorp. Daarna werden de prijzen toegekend voor de versierde rijwielen. Enkele waren zeer mooi versierd, vooral de korenmolen, geheel gemaakt van witte bloemen. Toen namen de fietswedstrijden een aan vang; eerst voor de jongens, daarna voor de meisjes. Vijftig jongens en nog meer jonge dames bekampten elkander de prijzen. Er waren mededingers, die alle ringen wisten te bemachtigen, waardoor om de prij zen geloot moest worden. Bijna niemand kwam zonder lintje thuis, want op de fiets zijn hier allen in hun element. Tegelijkertijd had op een terrein achter het Dorp het vogelschieten plaats en de Noordwijkerhoutsche schutters deden hun naam eer aan. De houten vogel zat stevig in den top. soms vlogen de blanke spaanders er aj en het duurde urea vópr één der schutters koning werd en de vogel op den grond viel. Op het feestterrein werden volksspelen gehouden: tonfcnuppelen, blaastrappen, naar den trein en het grootste succesnummer fietsrijden met lange pijpen en hindernis sen als onderweg afstappen en een pop aan- en urtkleeden. Huisvaders zoowel als jongeren konden mededingen. Voor alle wedstrijden waren flinke prijzen beschikbaar gesteld. "s Middags halfdrie werd begonnen met het hoofdnummer van het programma: ring- rijden met versierde tilbury's. Al begint de meening veld te winnen, dat deze liefheb berij uit den tijd raakt en al wordt de animo minder, een aardige liefhebberij blijft het zeker. Ruim twintig paren namen er aan deel. De grootste drukte heerschto's middags op het feestterrein, voor allen kosteloos toegan kelijk; alle vermakelijkheden hadden het druk. Geen huismoeder ging naar huis zon der oliebollen of een groote kermiskoek. Alle kramen deden goede zaken. Om do wagens der kooplieden verdrongen zich de koogera van bananen, serpentines en roomijs. Overal muziek, behalve de officieele, was er ook officieze van draaiorgels, harmonica's en van zonderlinge orkesten in allerlei kleur en vorm. Allen kermden het uit, dat Jet toch meelijden zou hebben en bij dat alles heersch te een tropische hitte! Na afloop der ringrijderij werd aan de feestcommissie een diner on het Raadhuis aangeboden. Het ging er vroolijk toe en menige harte lijke speech werd afgestoken, waarbij niet alleen hulde werd gebracht aan Hare Ma jesteit, maar ook aan den voorzitter en eere voorzitter der Oranje-Vereeniging. 's Avonds tegen acht uren begaf de feest commissie zich naar de tribune om de be haalde prijzen uit te doelen. De eere-voorzitter der feestcommissie, burgemeester A. A. C. M. van Iersel, hield een toespraak, die onder groote stilte werd aangehoord. In de eerste plaats schetste hij de beteekenis van het Oranjefeest. Voorts sprak hij zijn genoegen uit over het prach tige weer, de groote medewerking en de uit stekende muziek van beide corpson. Ook werd een woord van dank gebracht aan de heeren der feestcommissie, welke zich zoo uitstekend van hun taak hebben gekweten. Tot sprekers spijt zal de uitslag van den den étalage-wedstrijd wel niet naar aller ge noegen zijn, maar evenals de feestcommissie moeten ook de mededingers zich bij den uitslag neerleggen. Hierop volgde spontaan het „Wilhelmus", waarna mevrouw Van Iersel de prijzen uit deelde. Op het feestterrein werd hierna de pret voortgezet. De stoomcaroussel en centrifu gaal baan boden gratis ritjes aan de geheele Oranje-Vereeniging. De artisten van het circus Van Beveren vertoonden hun grootste toeren en de jeugd stepte genoeglijk onder opwekkende jazz-band-tonen. Tegen half tien werd een schitterend vuur werk afgestoken, dat, hoewel er onweer aan de lucht zat, uitstekend slaagde. Een vuurwerk overslaan doet géén recht geaard Noordwijkerhouter. Geen muis bleef thuis! Het laatste nummer, een slotdécoratie bestaande uit „Leve de Koningin", omringd door een bloemen tableau met brillant rood vuur, was oorzaak van een spontaan ge juich! Het Oranjefeest is hier met zeer veel animo gevierd. Hieronder volgen de uitslagen der ver schillende wedstrijden: Ringsteken Damesfiets, 59 deeln. Ie pr. Mina Duivenvoorde, 2e Annie Klein, 3e Adr. v. d. Raadt, 4e Corry v. Leeuwen, 5e Corry v. d. Klucht, 6e Koba Heemskerk, 7e Dora Warmerdam, 8e Janny Hooger- vorsfc, 9e Mietje Hoogcrvorst, 10e Corne lia Dobbe, He Pietje Warmerd am, 12e Geertje v. d. Meer. 13e Cor v. Kampen, 14e Greta Peters, 15o Betsy Duivenvoorde. Versiering Damesfietsen: lo pr. Pietje Oostdam, 2c Marie Padding, 3e Corry v. d. Klugt, 4e. Da. Warmerdam, 5e Greta Pe ters, 6e Marie Immerzeel, 7e Greta v. d. Meer, 8e Adriana v. d. Raadt, 9e Clasina v. d. Putten, 10e Marie v. d. Putten, 11e Jansje Hoogervorsb, 12e Mina Turenhout. Versiering Heerenfietsenlo pr. Jac. v. d. Klugt, 2e J. Warmerdam Dz., 3e G. v. Dam Cz.. 4e H. v. Bourgondiën, 5e Acfr. Oostda/m Dz., 6e Cor Oostdam Dz. Ringsteken Heerenfietsen, deeln. 49. Ie pr. Jac. Pennings Jz., 2e P. Kaptein Wz., 3e P. v. d. Berg Jz., 4e H. van Parera, 5e Cor Oostdam Dz., 6e B. v. Amsterdam, 7c W. v. d. Berg Jz., 8e 0. Hoogstraten, 9e D. Duivenvoorden Dz., 10e C. Warmer dam Dz., lie H. v. Ruiten, 12e 0. P. Meijer, 13e Th. Vroolijk. Vogelschieten. Ie vogel, 13 deeln.1. romp, H. Klinkenberg, 5. staart, A. Brama, 3. recht, vleugel, P. de Groot, 4. linker vleugel, P. v .d. Berg Fz., 2. kop, C. Meijer Sr., 6. vlag, C. Meijer Pz. 2e vogel, 16 deeln.: 1 romp, L. Meyland, 5e staat, L. Meijer Pz., 3. recht, vleugel, A. Zuiderduin, 4. linkervleugel, P. Melken, 2. kop, Jac. Duivenvoorde Sr., 6. vlag, H. v. d. Berg. Tonjknuppelen, 58 deeln. Ie ton P. V. v. d. Berg, prijs, Th. Korte- kaas en T. v. d. Ploeg taroostprijzen. 2e ton, J. v. d. Burg, prijs, Wout Kap tein, Cor Nulkes, troostprijzen. 3e ton, Joh. Muilwijk, prijs, J. v. Duin en C. Warmenhoven, troostprijzen. 4e ton, G. Turk, prijs, H. van Roode en Ant. v. Denzen, troostprijzen. 5e ton, Cor Westrik, prijs, Cor Duindam en C. v. d. Berg troostprijzen. 6e ton, J. v. d. Berg prijs, Cor Borsf, troostprijs. De tonnen een deken, troostprijzen 3 pond spek, de overige deeln. allen 1 pond spek. Versiering paard en tilbury: ie pr. P. v. d. Meer, 2e Bart Zandbergen, 3e J. v. d. Voort, 4e Jo van Dijk, 5e Cor v. Steyn, 6e Joh. Warmerdam, 7e Nico Duivenvoorde, 8e P. Warmerdam Azn.. RECLAME. -W EN 2319 Onze collectie in de nieuwste modellen en kleuren is buitengewoon. AMERICAN STYLE. Ringsteken met paard en tilbury: 1© pr. Cl. Dennings, Keetje Hoogeveen, 2e Cor v. d. Meer en Geertje v. d. Meer, 3e P. v. d. Putten en Jac. Broekhof, 4o Cor Heems kerk en Nceltjo Duivenvoorde, 5e 0. Borst en mej. Borst,6e Jac. Unterlinden en mej. v. Dijk, 7e Nic, Duivenvoorde esn mevr. v. d. Weijden, 8e J. v. <L Voort en mej. Alders. Blaastrappen, meisjes, 22 deeln.: Ie pr. Marie v. d. Berg, 2e Aaltjo v. d. Berg, 2o Mietje Duivenvoorde, 4e AH v. d. Berg, 5© Leida van Tilburg. Naar den trein, jongens, 17 deeln.: Ie Jao. Duivenvoorde, 2e J. Vader, 3e C* Bergman, 4o F. Aartman, 5© D. v. Tilburg,. 6c Sam Bergman». Hardrijden met lange pijpen voor jon gens, 16 deeln.lo pr. Adr. Balk, 2e Petr. van der Burg, 3o Adr. Oostdam Dz., 4e C* Kortekaas, 5e Jac. Duivenvoorde. Hardrijden met hindernissen, pop aan* kleeden voor meisjes: le pr. Mina Bakker, 2o Jo Wessels, 3o Bertha Nulkes, 4e Truus van Hensbergen,' 5d Miifa Oostdam. DE KEURING DER ETALAGES. Cijfers voor tweêerlei indruk. Dc étalagekeuring vond ditmaal plaats door tien heeren, daartoe uitgenoodigd door de Middenstandsvereeniging. Voor iedero étalage werden twee cijfers gege ven een voor denverkoopkraahtigen en een voor den totaglipdruk. Voor de eerste waardeerde de commis sie onvoldoende,indien men geen beeld kreeg van de diverse artikelen in don win kel verkrijgbaar. Het laatste cijfer werd bepaald door spepia^l to letten op do moei te die aan een en ander was besteed en op de schoonheid van het geheel. Voor iedere étalage werden derhalve twintig cijfers ge geven, welke na afloop van de keuring, ten overstaan van verschillende onpartijdigs personen, werden samengesteld. Bij gelijk totaal besliste het lot. Do zeven prijzen, door heb bestuur der Oranjevereniging be schikbaar gesteld, werden als volgt be haald: 1. J. v. d. BergSmit met 175 p., 2. Driebergen, met 153 p., 3. A, van Eeden, met 151 p., 4. P. W. Mens, met 151 p., 5. P. van Donzen met 144^ p., 8. P. Marijneri met 144V& p., 7. Roodenburg met 144 p. Het zal publiek en deelnemers zeker aangenaam zijn nog te weten, dat J. v. Dam 143V6 p. behaalde, J. Uitendaal 142, B. Buschman 136, H. Zwaan 131, P. Broek- Hof 130, H. v. Heilsbergen 129, Wed. Vink 1*28. De andere deelnemers hadden minder punten. S OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. f.22000 voor buitengewone onkosten Geldleening schoolbonw Aanbesteding leverantie bazalt enz. Verzoek van de Leidzche Expl. Blij. van Onroeren de Goederen. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- huijsen. Afwezig waren de heeren: Paardekooper, van Breda, den Ouden en Uittenbogaard. Na opening werd voorlezing gedaan van ds notulen der vorige vergadering, die on veranderd werden vastgesteld. Onder ingekomen stukken merken wij op: Bericht van aanvaarding van zijn be trekking van den heer van Leeuwen te Leiderdorp als Hoofd der O.L.-School, Leidsche Buurt. Voorts eenige missieven van Ged. Stalen houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Van de Woningbouwvereeniging „Buiten- lust" een verzoek om voorschot voor den bouw van 72 woningen Wordt in han den gesteld van B. en W. om advies. Verzoek van Regenten van de Gevers Deutz Bewaarschool om een subsidie. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Van de afd. Haarlem van de Vereeniging voor Land en Tuinbouw was een verzoek ingekomen om voorziening in de gemeente verordening tot uitsluiting van den ver bouw van enkele aardappelsoorten, in ver band met de in ons land voorkomende gevreesde z.g. wralziekte in aardappel- soorten. De heer Bakker geeft enkele na dere toelichtingen en adviseert op het ver zoek in te gaan. De voorzitter leest de daartoe strekkende artikelen voor waarop goedkeuring volgde. Dc gemeenterekening 1928 wordt vastge steld. Punt 2 der agenda: Voorstel beschikking over gedeelte saldo 1928. Comptabiliteit. De voorzitter deeite mede, dat een batig saldo van f. 46.342,86° is komen vast te staan, waarvan B. en W. voorstellen een bedrag van 22.00 gulden te be stemmen voor buitengewone onkosten als: Waterleiding Rhijnhofweg, Duivenvoorde- straat. ümmalaan en rioleering vanaf het

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13