BINNENLAND. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA. glaasjes gesproken had. (Klunder zou n.l. een lantaarn van Kroon geleend hebben voor den tocht naar Giessen-Nieuwkerk.) Get.: Er staat zooveel in de krantenI Mr. Roobol; Neen, het staat in de stuk ken I Get.: Ja, de heeren zeiden een half jair geleden al, dat zij den waren dader had- denl .Mr. Den Hollander: Nu ziet u, meneer de president, we weten het pas sinds twee maandenI (Beweging.) Te ruim halfzes deelt de president, nadat het Hof eenige oogenblikken in raadkamer is geweest, mede, dat het Hof het niet ge- wenscht acht om nog de getuigen Kroon te hooren, waarna de zitting geschorst wordt tot hedenochtend. .Uin het einde van de gisteren gehouden zitting heeft een der verdedigers, mr. Roo bol, er tégenover president Jolles zijn spijt over uitgesproken, dat gisteren niet meer lot het verhoor van het echtpaar Kroon kon worden overgegaan, aangezien hij van plan was na dit verhoor de invrijheidstelling van Klunder en Teunissen temagen. Waar hedenochtend met het verhoor d»r Kroons zal woeden aangevangen, zal dus waarschijnlijk het Gerechtshof heden over hel verzoek van mr. Roobol een beslissing nemen. Onderzoek naar de prijsvorming in het Kruideniersbedrijf. Een aanvullend rapport verschenen. In Mei j.I. werd gepubliceerd het eerste deel van het aan de Sub-Commissie uit de Commissie voor de Economische Politiek uitgebrachte verslag nopens de prijsvorming jn het kruideniersbedrijf. Gelijk destijds werd medegedeeld, lag het jn de bedoeling in een later openbaar te maken vervolg, de uitkomsten van het onderzoek, voor zoover dit zich zou uitstrekken tot grossiers rti Ja brikanten, neer te leggen. De Commissie van Bijstand onder voor zitterschap van prof. Mr. P. J. M. Aalberse, welke door dit doel aan het secretariaat der Sub-Commissie is toegevoegd, heeft thans het resultaat van haar voortgezet onder zoek neergelegd in een twêeide verslag, dat al9 No. 7, van den Jaargang 1929 is ver schenen jn de „Verslagen en Mededeelin- gen" van de Afdeeling Handel en Nijver heid. Overeeïikomslig het werkplan moesten in het voortgezette onderzoek in de eerste plaats betrokken worden de grossiers, waar- I toe, evenals bij het onderzoek in den detail handel, contact gezocht werd met de orga nisatie van belanghebbenden, i.e. den Ne- derlandschen Grossiersbond, die' aanstonds en gaarne zijn medewerking verleende. Aan 267 leden van den Bond, over hel geheels land verspreid, weiden vragenlijsten toege zonden, waarvan 31 ingevuld werden terug ontvangen; slechts twee daarvan konden niat voor volledige verwerking in het rap port in aanmerking komen. De overige 29 werden na rectificatie en mondeling en schriftelijk overleg met de betrokkenen vol ledig in het verslag verwerkt. De 31 geval len betreffen zaken over het geheele land verspreid en maken naar verhouding een hooger percentage van het totale aantal grossierszaken uit dan het percentage der eerder onderzochte kruidenierszaken ten op zichte van het totaal. Bij het opstellen der vragen werd reke ning gehouden met hetgeen reeds door den Nederlandschen Grossiersbond in de rich ting eener bedrijfsslatistiek was gedaan. Overigens werden om gevoeligheden te ver mijden, vragen naar de resultaten der ondernemingen achterwege gelaten. De medewerking beperkte zich evenwel grootendeels tol die leden van den Raad, die reeds aan de bestaande bedrijfsslatistiek medewerkten. Dei bruikbaarheid der gegevens werf beïnvloed door het feit, dat vele zaken in zoo nauw contact stonden met een ander bedrijf door denzelfden eigenaar uitgeoefend dal splitsing niet altijd nauwkeurig moge lijk was. Voorts waren de plaatselijke ver schillen. dp uiteenloopende samenslelling der omzetten oorzaak van het sterk uit- eenloopen der exploitatiekosten Op slechts enkele uilzonderingen na, werden de betrokken grossiers allen be zocht, teneinde de verkregen antwoorden te verifieeren en aan te vullen. De ontvangen gegevens werden gesplitst in de rubrieken- bedrijfskosten, afschrijving, rente en be heerskosten, deze vormen samen de exploi tatiekosten. De eerste rubriek werf, voor- zoover doenlijk in verband met de ontvan- gê'n gegevens en de boekhouding der be trokkenen onderverdeeld in: huur, verpak king, verlichtingen, onderhoud van inven taris. expeditie, reis- en administratiekosten porti, enz., belastingen cn algemeene kos ten. Zoowel de eerste als de laatste rubricee- ring vertoonden bij de onderscheiden zaken groote verschillen niet alleen in de abso lute bedragen, maar ook bij herleiding dezer bedragen lot percenten van de jaaromzet. Het hoogste percentage voor de totale exploitatiekosten was 10.90 pCt. van den jaaromzet, het laagste 3.73 pCt., het gemid- deldo van alle zaken 7.17. Voor zaken met een jaaromzet boven f-1.000.000.waren deze cijfers 6.63 pCt.voor zaken met een jaaromzet van f. 500.000 tot f. 1.000.000 7.13 en voor zaken met een jaaromzet bene den f. 500.000 7.30 pCt. De omzetsnelhnd varieerde van 404 tot 12.19 malen per jaar mei een gemiddelde van 6.55. Op dezelfde wijze als voor den detailhan del is ook getracht voor de grossiers tot een berekening van de brutowinst te komen aan de hand van de bekende Haagsche en Amsterdamsche Huishoudbudgets. Deze he- lekening geeft als uitkomst resp. bruto- winslpercentages van 7.45 en 7.49. Daar echter de verhouding der loonende en min der loonende artikelen in den omzet van den grossier ongunstiger is dan in de Huis houdbudgets moet dit percentage voor den grossier eerder lager gesteld worden. Deels op grond van schattingen, deels op grond van verstrekte cijfers, worft berekend, dat van den omzet in kruidenierswaren c.a. 135 millioen gulden door grossiers aan den detailhandel worft geleverd. Een buitengewone variatie geven de brutowinstrnarges der grossiers op de afzon derlijke artikelen te zien, n.l. een verhou ding tusschen hoogste en laagste marge als 3 1/2 1 De verhouding der winkeliers- en gros sierswinsten ig vrij stabiel als 2 43:1. In een afzonderlijk hoofdstuk zijn de fabrikanten en tusschenhandelaren zelf aan het woord gelaten en wordt een samenvat ting van hunne opmerkingen inzake de distributie gegeven. Het slothoofdstuk bevat cijters en beschou wingen over detail- en tusschenhandel beide. Bij de grossiers wisselen blijkens de tabel len in het verslag afgedrukt de brutowinsten af tusschen 5 1/2 en 7 pCt. De netto-winst op ten minste 1 pCL stellende, zou de bruto winst 6 1/2 4 8 pCt. moeten bedragen. De winst van den winkelier wisselt blijkens de berekeningen in Deel I af van 14 tot 20 pCt. Met deze percentages tot grondslag en den prijs aan de bron op 100 stellende, komt men tol een prijs van 124.36 bij den con sument wanneer men voor beiden de laagste winslpercentageg neemt en tot 135 86 als voor beiden de hoogste winstpercentages worden aangenomen. Worft de prijs bij den consument 100, gesteld, dan zijn bij dezelfde wijze van be rekening de prijzen bij de bron, resp. 80.41 en 73.60. DE POSTVLUCHT TUSSCHEN NEDERLAND EN INDIE. Te Boedapest aangekomen. Naar aanleiding van de vluchten naar Ned.- Indië en terug, waarvan de eerste gisteren is aangevangen, herinnert het Departement van Waterstaat eraan, dat voor het vliegen naar Nederlandsch-Indië en terug toestemming noodig is van de regeeringen der 'anden, waarover gevlogen en waar geland worft. Deze vergunningen werden aanvankelijk vcor de verschillende vluchten afzonderlijk gevraagd en verkregen. In den aanvang van dit jaar zijn pogingen gedaan om toestem ming te verkrijgen om de thans aangevangen vlochten zonder onderbreking te doen over. gaan in een geregelden luchtdienst. Deze po gingen hebben nog niet het gewenschte resul taat opgeleverd. De daarbij ondervonden be zwaren zijn vooral van practischen aard jn verband met voorgenomen werkzaamneden aan luchtvaartterreinen, welke daardoor tijde lijk onbruikbaar zullen worden. Onder deze omstandigheden kon voor het oogenblik slechts de toestemming worden veikregen om de vluchten als proelvlucbten tot Januari voort te zetten. Met de betrok ken regeeringen worden thans onderhandelin gen gevoerd om, als dit practisch mogelijk blijkt, de vluchten zonder onderbreking té kunnen uitvoeren. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen dat het vliegtuig gistermiddag te 2.10 uur te Boeda pest is aangekomen. Alles is wel aanboord Heden wordt de reis voortgezet. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF. De besprekingen op het doode punt? Gisteren hebben de verlegenwoordigers van de bij de slaking in het Zaansche hout bedrijf betrokken partijen opnieuw le Amsterdam geconfereerd. Ditmaal duurden de besprekingen van half drie tot kwart over vijven. Alle moeilijkheden, welke met de liquidatie van de staking verband hou den, zijn in deze uren onder de oogen ge zien, doch er werd nog geen resultaat be reikt, Eén maal werd de conferentie van gisteren afgebroken om den vertegenwoor digers van de patroons en dien van de werk lieden de gelegenheid te geven, de kwestie nog eens onder elkaar te bespreken, waarna men weder samenkwam. Doch ook to°Ji bleek nog geen'overeenstemming mógelijk. Men weet dal o.a. de sympathie-staking der bootwerkers een groote moeilijkheid voor de liquidatie van het conflict in het houtbedrijf oplevert. Nadat men heden in eigen kring den stand van zaken nog eens onder de oogen zal hbben gezien, komen de partijen mor genmiddag om vier uur weer in, de „ïn- dustrieele Club" te Amsterdam hijeen. De verwachting is, dat dit de laatste bespre king van de nu sinds eenige weken aan den gang zijnde onderhandelingen zal zijn en gevreesd wordt, dat deze nu op het doode punt zijn geraakt. VERGADERING VAN EERSTE EN TWEEDE KAMER. De loden van de Eerste Kamer zijn in openbare vergadering bijeengeroepen tegen 17 Sept. a.s. des middags half vier ter be noeming van twee commissies lot onderzoek der geloofsbrieven. De Eerste Kamer vergadert voorts IS Sept. des voormiddags elf uur Alsdan is aan de orde; uitbrengen van verslag door de comissies lot onderzoek der geloofsbrie ven; beëediging door den voorzitter; voor stel om de troonrede met een adres te be antwoorden; trekking der afdeelingen en bijeenkomst der afdeelingen tot het kiezen van voorzitters en ondervoorzitters der af deelingen en van vijf leden der commissie van redactie van het Adres van Antwoord. De leden der Tweede Kamer zijn in ver gadering: bijeengeroepen op 17 Sept. a.s. des middags drie uur. Aan de orde i9 dan de benoeming der commissie voor het onderzoek der geloofs brieven en de aanbieding der Rijksbegroo- ting voor 1930. Mr. B. C. J. LODER. Bij zijn tachtigsten verjaardag. Eén der meest prominente figuren uit den strijd voor verbetering van het internatio nale recht: mr. B. C. J. Loder, te Den Haag. viert heden zijn tachtigsten verjaardag, en het spreekt vanzelf dat vele honderden den man zullen gelukwenschen, die door zijn groote gaven en zijn veelzijdige persoonlijk heid zóóveel heeft bijgedragen tot den roem en het prestige van ons land in het buiten land! Reeds in de jaren, dat mr. Loder te Rot terdam de rechtspractijk uitoefende, ging zijn hart naar de internationale gemeen schap en zoo richtte hij in 1897 met meer dere andere bekende persoonlijkheden op 't gebied van het internationaal recht: Asser, Beernaert, Clunes, Franck, Lyon-Caën, het Internationaal Maritiem Comité op. Aldus scheen mr. Loder voor het zeerecht gekozen te hebben en in 1906 werf hij door de regeering aangewezen om Nederland op de zeerecht-conferentie van Brussel te ver tegenwoordigen, welke taak hij ook op de volgende conferenties van 1909 en 1910 v.er- vulde. Intusschen had hij in 1908 zijn particu liere practijk geheel opgegeven, ioen hij door de regeering tot raadsheer in den Hoo- gen Raad der Nederlanden benoemd werf. In die funclie publiceerde hij talrijke studiën op het gebied van het staats-, burgerlijk- en handelsrecht. Ook naar buiten begon de activiteit van mr. Loder steeds meer op den voorgrond te treden: zoowel de International Law Association als het Inslitut de Droit Inter national lelden hem onder de vooraanstaan de en zeer werkzame leden. Hij was lid van de staatscommissie voor het internationaal privaatrecht, in welke functie hij een be langrijk aandeel in de voorbereiding van de stichting van de Academie voor Internatio naal Recht had. Tijdens den oorlog was hij voorzitter van een nationale studie-commissie ten behoeve van de centrale organisatie voor een duur- zamen vrede, in welke hoedanigheid hij het bekende rapport over rechtelijke beslissing en verzoening in internationale geschillen heeft uitgebracht. Met het intreden van den wapenstilstand begon voor mr. Loder een periode van nog grootere activiteit op inter nationaal gebied. In Maart 1919 werd hij benoemd lot een van de gedelegeerden der Nederlandsche regeering naar de Vredescon ferentie te Parijs om met de vertegenwoor digers van andere onzijdig gebleven staten advies uit te brengen over het pact van den Volkenhond. In 1920 werf hij tot voorzitter van een conferentie van neutralen, welke de statuten van het Permanente Hof van Internationale Justitie moest voorbereiden, gekozen. Een ontwerp werf opgesteld, waarin sterk op het verschil tusschen arbitrage en rechtspraak in het internationale leven de nadruk werd gelegd. In de eerste Volkenbondsvergadering van 1920 stond hij als gedelegeerde van Neder land op de bres om de arbitrage-gedachte zoo hecht mogelijk in de statuten van het Hot vast le leggen. Genève. raad en assemblée, eerden den grnolcn internationalen jurist door hem tot eersten president te benoemen Den 15den Februari 1922 opende hij met een gedenk waardige rede de werkzaamheden van het Internationaal Gerechtshof. Op 75-jarigen leeftijd, in 1924, is mr. Loder nog benoemd tot lid van de commissie voor de codificatie van het Volkenrecht, waarin hij nieuwe bewijzen heeft geleverd van zijn onverzwakte werkkracht Ondanks zijn hoogen leeftijd staat de ju bilaris van heden nog midden in de inter nationale actie. Hij is één van die groote Nederlanders, die een groot aandeel heeft gehad in de ontwikkeling van het interna tionale recht en daardoor van de gefundeer de vredesbeweging, en zulks, naar wij hopen, ook in de naaste toekomst nog zal hebben. NEDERLANDSCHE SCHILDERSPATROONS De voortgergtte vergedering. De algemeene vergadering van den Bond van Ned. Schilderspatroons werd eer gisteren te Middelburg voortgezet. De voorzitter opende de vergadering met dank aan de afdeeling Middelburg voor de ontvangst. In het afgeloopen jaar was het rustig in het bedrijf en er was geen reden le klagen over het werk. Hierna werf begonnen met het afwerken der agenda. Onder applaus werd de heer A. Schotel uit Dordrecht, benoemd tot eere-lid. De bondssecretaris wees op een nauw contact tusschen hoofdbestuur en afdeelingen. Het ledenlal van den bond breidt zich uit. Het afdeelingsleven getuigt van eer. actieven cn gezonden geest De Bond telt thans 48 afdeelingen met i061 verspreide leden. De secretaris drong er op aan de kracht in de organisatie zooveel mogelijk le hel pen versterken. De vacantie-regeling werf besproken, hetgeen financiëele bezwaren medebrengt. Ten slotte werd een regeling getroffen en aan de gezellen voorgelegd. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. van der Sluijs, te 's-Gravcnhage; W. Krook. te Amsterdam; S. Koster le Alkmaar. Behandeld weiden hierna voorstellen van het hooldbestuur. Het hoofdbestuur adviseert, dat contact worft verkregen met de gemeentebesturen, de besturen van bouwverenigingen, coöpe raties enz en deze te bewegen hun be grootingen voor de jaarlijks te verrichten schilderwerken te doen opmaken in over leg met de plaatselijke besturen van de schilderspatroonsvereenigingen en geen gun ningen te doen plaats vinden welke meer dan 10 pCt. beneden de begrooting blijven. Bij gebleken noodzakelijkheid voor pro vinciale aangelegenheden kunnen de af- RECLAME. La bonne Öociété apptenda danser soit en CLUB ou leQons privées a L'ACADÈMIE DE DANSE „R0CC0 DUBOIS" 34 JAN PIETERSZ. COENSTRAAT, IA HATE, TEL. 71909 2349 Inschrijving dagelijks ran 9 tot 9 Aanvang Wlniercnrsussen cn Besloten CInbs met October, deelingen zich onderling verslaan teneinde door groepsvorming voor hun belangen op le komen. Rijks- en spoorwegbesturen te bewerken, dat de begroolingen van schilderwerk wor den opgemaakt in overleg met vertegen woordigers van de hoofdbesturen van ae schilderspatroonsvereenigingen. Het voorstel van het hoofdbestuur werf onder applaus aangenomen. Het hoofdbestuur had voorgesteld: lo. de bestaande ziekteverzekering te laten door gaan tot 1 Maart 1930; 2o. een patroons- verzekering op te richten ingaande 1 Jan. 1930; 3o. een bedrijfsvereniging op te richten, eveneens ingaande 1 Januari 1930. De voorzitter vroeg machtiging op den ingeslagen weg met de ziekteverzekering door le gaan. De vergadering gaf deze machtiging onder applaus HET CONGRES VAN HET N.V.V. De laatste dag. Op den laatsten dag van het N.V.V.-con- gres, kwam in behandeling een voorstel van den metaalb6werkersbond om a3n, na een staking niettewerkgestelde leden gedurende vier weken een uitkeering te geven, en een voorstel van de textielindustrie, betreffen de wijziging van eenige artikelen, van het sta* klngsfonds, w.o. een om de uitkeering aan ar beiders die in een conllict betrokken zijn, van 1.0,90 op f. 1 te brengen. Van de bestuurs tafel werd over dit laatste voorstel opge merkt, dat men, zjj het onder voorbehoud, Diet te-gen het voorstel van de textielarbeiders was en dit overnam. Het andere voorstel van den Metaalbewerkersbond werd op verzoek van het H.B. teruggenomen. Een voorstel van den Schildersgezellen- bcn"d, om de inkomsten van het stakingsfonds voor geen andere doeleinden te bezigen dan tot het doen van uitkeering aan stakende of uitgesloten leden, werd na de toezegging van het H.B. deze kwestie nader te bespreken, teruggetrokken. Aan de orde was een voor stel der typografen, om vast te stellen, dat slechts een van de gesalieerde bestuurders lid van een Kamer. Provinciale Staten of ge meenteraad mag zijn, met een uitbreidend amendement van de sigarenmakers. Het H.B. adviseerde tot verwerping, daar reeds jaren geleden is uitgesproken dat de vakbeweging zooveel mogelijk invloed moet hebben in het politieke leve». De voorstel len werden met groote meerderheid ver- worpen. De commissie tot herziening van de sta tuten, had een reeks van wijzigingen inge diend. Hierin werd als nieuwe doelstelling van het N.V.V. uitgesproken; een produc- tle-rtelsel, gericht op het algemeen welzijn, om daardoor te komen tot vrijmaking der ar beidersklasse, terwijl de middelen waarlangs dit doel moet worden bereikt, zeer werden! uitgebreid omdat het terrein dat het N.V.V. bestrijkt, óók veel grooter is geworden. Mem rekent hiertoe de eigenlijke organisatorischal werkzaamheden van het Verbond, de stichting van bepaalde instellingen (V.A.R.A., Sport bond etc.). de vertegenwoordiging in die lichamen, die zich met de belangen der arbei dersklasse bezighouden, internationale aan eensluiting. den steun aan bevriende organi saties ,de bevordering der internationale en nationale arbeidswetgeving, bedrijfsorganisa tie. medezeggenschap en volkerenvrecfè. in- teilectueele en cultureele ontwikkeling der ar beidersklasse, en de documentatie. Voorts bevatten de wijzigingen de arbitrage en onderlinge federatieve samenwerking van aangesloten organisaties. Artikelsgewjjze werd het ontwerp voorts behandeld en daarna met geringe wijn gin gen aangenomen. Dr. ir. Th. van der Waerden heeft vervol, geus een rede gehouden over „De rationalisa tie", waarna de heer Kujiers het congres heeft gesloten. VERSPREIDE BERICHTEN. De Koningin-Moeder. heeft gistermid dag als beschermvrouwe van hel diaconee- senhuis „Bronovo" le Den Haag den eersten steen gelegd voor het nieuwe gebouw vuil deze instelling, dat zal verrijzen aan de Kon. Hogenhoucklaan aldaar. Inzake hel brandgevaar in de kanse larij le Leeuwarden heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op de vragen van den heer Po'ak geantwoord dal er eenige voorzieningen zijn getroffen. UIT NED. OOST-INDIE. EEN PLANTER VERMOORD SOERABAJA. 12 Sept. (Ancta.) Heden morgen is op de onderneming Daerdjo van de Djember-Rubber Estates Ltd wier zetel le Londen gevestigd is. een Britsch planter, de heer R. A. Heming, vermoord door een Madoereeschen koelie De moord werd ge pleegd met een mes. dal de koelie den heer Heming plotseling in zijn rug stak na een korte woordenwisseling tusschen hem en den planter. Hoewel de heer Heming zeer ernstig ge wond was. had hij nog de kracht zijn revolver te trekken en zich le verdedigen. Hij loste een schot op de koelie, waardoor deze zeer ernstig gewond werf. Reeds zieltogend zeide de heer Heming nog tot den administrateur van de ondei neming: „Ik heb hem niets gedaan." De heer Heming was reeds acht jarel werkzaam in Djember: omtrent hem - niets onaangenaams bekend. Hij laat eej weduwe en kind achter op de ondernemina o GROOTE BRAND TE GOENOENG BATOE. 266 huizen verbrand. PALEMBANO, 11 Sept. (Aneta.j OfficieJ wordt gemeld dat te Goenoeng Batoe 29 huizen zijn verbrand benevens een margl bali en een meskee. De schade aan huizen veroorzaakt bedraagt f. 825.247 de totale schade f. 2.050.889. Sommij menschen zijn van welgesteld ineens dooc arm geworden. Achttien uren na den bran ving het Gouvernement aan met het pat verstrekken van rijst, welke verstrekkii thans omgezet is in werkverschaffing. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VOOR HET ZIEKE MEISJE. Geachte Redactie. Zoudt u s.v.p. de volgende opgave wi len vermelden in het ,,Leid»c4i Dagblad' Bij voprbaat hartelijk dank! Na mijn verzoek om hulp meld ik i groote dankbaarheid dn ontvangst van navolgende giften voor het zieke meisje Mevr. B f. 1, J. H. f. 2.50, mevr. E. d. f. 10, mevr. W. f. 1, C. H. K. f. i, mej. f. 2.50, mej. M. f. 1.50 in postzegels, M. f. 1.50, mevr. R. f. 1, mej. S. f. 0.50. ,W. f. 1, N. N. f. 0.50, N.i N. f. 10, mej. v. f. 25, de heer S. f. 1, mej. v. K. f. 2.1 Th. v. d. H. f. 1, mevr. V. v, W. f. fam. v. R. f. 2.50, per giro: mevr. H. 1 f. 30, de heer N. f. 2.50, de heer J. f. 1, dr. H. f. 5, v. d. L. f. 1, benevens mooi sommetje uit een fonds, dat we nie mogen noemen. Mevr. A. L. RIEMENS. Leiden, 11 Sept. 1929. VOOR ZATERDAG 14 SEPTEMBER. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15; Mor;:i wijding 12.152.00: Concert door h AVRO-kwartet 2.00—2.30: Filmpraat door Max Tak 2.304.00: Aansluitn van het Theater Tuschinsky 4.00—5.0 Dansmuziek in „La Gaité" 5.30—6.0 Gramofoonmuziek 6.017.45: Conci door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep 8.00: VARA. Concert door het VAiRA-ork< o.l.v. Ilugo de Groot 10.30: Vroolijk uur '11.30: Gramofoonmuziek. Hilversnm, 298 M. Na 6 uur 1071 M l'itsl. KRO-uitz. 11.30—12.00: Godsdie stig halfuurtje 12.151.15: Concert do het KRO-Trio 1.152.00- Gramofoonm ziek 2.003.15: Kinderuurtje 5.00- 5 45: Gramofoonmuziek 5.456.00: Jou nalistick weekoverzicht 6.007 30: Co eert. Cinema-orkest 7.308.00: Lezi over- De huidige stand der Zuiderzeewerk 8.009.00: Vroolijk programma. Deel matie 9 0012.00: Concert. Orkest tenor 9.30: Nieuwsberichten. Davenlry, 1554,4 M. 10.35: Mor?e wijding 11.0511 20: Lezing 120 2.20: Orkestconcert 3.50: Concert. Barrett sopraan. S. Pope, bas-bariton, inslr mentaal Octet 5.35: Kinderuurtje 6.3 Nieuwsber. 7.05: Concert 7.20: Lezi 7.35: Lezing 7.50 Concert. H. Mackli tenor, militaire kapel 8.50: Vaudeville 10.00- Nieuwsber. 10.20: Lezing 10- 12.20: Dansmuziek. Parijs, .Radio-Paris", 1725 M. 12-5 Gramofoonmuziek 4.05: Dansmuziek 6.55: Gramofoonmuziek 8.35: Conce Zang en mandoline 9.20: Berichten, tij sein en dansmuziek 10.20: Berichten dansmuziek. Langenberq, 473 M. 7.358.15: Cl mofoonmuziek 8.209.20: Orkestconci 10.3511.50: Gramofoonmuziek 12. Gramofoonmuziek 1.252.50: Conce Orkest en sopraan 5.556.50: Concei Mandoline-orkest 8.20: Vroolijke avon Solisten en orkest 8.209.20: „1st Brown zu verurteilen?" Hoorspel van V. Fuchs en G. Wolf. Daarna tot 1.20: Dan muziek. HHM Zeesen, 1635 M. 6.10—10.50: Lezingi 12.20—1.10: Muziekuitzending voor scn len 1.101.50: Lezingen 2.20—-2.0 GTamofoonmuziek 2.505.20' Lezingj 5.20—6.20: Concert uit Hamburg —8.20: Lezingen 8.20: „De Vogelkoop man". Operette. Muziek van Carl Zeiler. Daarna tot 12.50: Dansmuziek Kalundsborg, 1153 M 3.20—3.50 G>J eert voor kinderen 3.505.50: Co. door het omroep-orkest 320: Conctj door het Kon Lijfgarde Muziekcorps jl 10.15: Concert door het omroep-orkes 1 13.2032.35: Dansmuziek Brussel. 508,5 M. 5.20* Tn0*con,!L Mme. Pauwels. zang 6.50: Gramo muziek 8.35: Orkestconcert 23fl

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10