AGENDA. VISSCHFBM RFBIHHTPN. LAATSTE BERICHTEN. De geregelde luchtpostdienst op Indië. Maandag. Leidsohe Schouwburg: „Overschotje", door het Hofstadtooneelkwart over acht nam. Dinsdag. Pieterskerk: 3de Zomerconcert van mevr. Repelaar van Driel en de heeren Feitkamp en Mens; 8Vi uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in Juni, JuJi. Augus tus en September van 105 uur. Zondags vanaf halféén. Entrée Zondags kosteloos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. Geopend van 105 uur: Zondags van 11 uur. Entréc Maandags f. 0.25, andere dagen f. 0.10. Geologisch Minera]ogisch Museum, Garen- inarkt. lederen dag van 912 en van 1.30f uur Zondagen gestolen. Kosteloos. Ethnogiaphiscb Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 10i uur. Entrée's Maandags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werff- park. Werkdagen 8 30—12; 1.30—5. Zater dags 8.3012. Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 1t uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912 30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April—30 Sept. 9—6 uur; 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April—30 Sept. 104 uur. Kosteloos. Dagelijks. ,,Casino-bio9coop", Hoogervoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen- Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiemalinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 urjr. 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Dc avond, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Sopt. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, lelefoon 136 en A. J, Donk, Doezaslraat 31, telefoon 1313. cretaris Wescbke, den corrector Dammand en den redacteur Kühl. Deze lieden zijn bi] de politieke politie geen onbekenden. Dam mand was al eens vroeger in verband met een aanslag aangehouden, maar weer vrij gelaten. Voorts werd nog de goudsmid Plen, die zich ook horlogemaker noemde, gearresteerd. Er werd vastgesteld, dat hjj de neische ma chine in elkaar had gezet. De bommen wer den telkens beter, zoodat men mag aanne men, dar de makers hun voordeel deden met de critiek op de fouten in de bladen. Eerst namen zjj margarinekisten, l3ter sigarenkist jes, die zij 'zorgvuldig in gereedheid brachten. Het centrale punt. vanwaar de actie der bcmmenplaaisers uitging, ligt ongetwijfeld in Sleeswrjk-Holstein. terwjjl men te Berlijn slechts met een uitiooper der beweging of eenige handlangers te doen heeft. De levensloop van enkelen der gearresteer- deD is zeer eigenaardig, o.a. die van den te Berlin gearresteerden dr. Salinger. Deze wisselde meermalen van werkkring. Een tijd lang was hjj employé hjj een Nederland- eche luchtverkeersmaatschappij, redacteur van de industrie- und Handelsztg. en het laatst secretaris van den Zentralverband der Me- tall-, Eisen- und Stahlwarenindustrie. In zjjn woning hield hjj geregeld politieke debat- avonden, waar zoowel Vnlkscben als Bols jewieken verschenen. Op bezoekers dezer avonden maakte Saiinger veelear den indruk links- dan rechts-radicaal te zjjn. Hans Gert Techorv werd indertijd wegens medeplichtigheid aan de nmoord op Rathe- nan tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. Zjjn broeder Werner zit nog de 15 jaar tuchthuisstraf uit, waartoe hij in verband met den moord werd veroordeeld. Ernst von Salomon is van beroep schrij ver en 27 jaar oud. Hij had te Berlijn drie woningen. In totaal zijn te Berlijn, Hamburg en in S'.eeswjjk Holst ii 21 per orien gearresteerd, allen beboorend tot de rechts radicale krin gen. De politie heeft ook nog een huiszoe king gehouden in het bureau van kapitein Ehrhardt. den gewezen leider van de or ganisatie Konsul, Toen de agenten aldaar verschenen, bevond zich nog niemand in liet bureau. Een secretaresse, die na eenigen tijd kwam ,werd in hechtenis genomen. Ook hier werden talrijke documenten in beslag ge nomen. Ten slotte vonden twee verdere arre staties plaats, en wel van een zekeren Georg Grusclike en een zekeren Wilske. Gruschke, een vriend van von Salomon, is een neef van den chef de bureau van den rijkspresi dent. Wilske is vroeger vuurwerkmaker ge weest cn stond in betrekking tot een der gearresteerden. Bü verschillende dergearresteerden zijn uiterst compromittecre-de stukken in b slag genomen, zonals p!annen van gebouwen, waar op weldra aanslagen roudui worden gepleegd Gebleken is voo-ts, dat de meerderheid der gearresteerden lid zijn van de organisatie Konsul, die weliswaar officieel is verboden. maar onder alle mogelijke andere namen toch is blijven voortbestaan. De meesten waren zonder betrekking, of hadden geringe middelen van bestaan, waar uit hun hooge kosten, verbonden nan de vele razen en aanslagen, onmogelijk kon den worden bestreden. De politie tracht in de eerste plaats vast te stellen wie de geldschieters der samenzweerders waren. De gearresteerden ontkennen met groote hardnekkigheid. ENGELAND. Sir Clavtent Conservatieve leiders in zaken. Sir Gilbert Clayton, Brilschr Hobge Com missaris in frak, is overleden. Sir Gilbert, die nog niet lang zijn hoogen post in Bagdad bekleedde, was een grondig kenner van het Naburig Oosten, waar hij vele jaren heeft vertoefd. Vier der leidende persoonlijkheden van de conservatieve partij hebben Ihans posi ties aangenomen in groote ondernemingen. Lord Birkenhead, -die Lord Kanselier is ge weest en minister voor Indiü is direcleur geworden van belangrijke maatschappijen en voorzitter van een groote combinatie van elecfiicitcit-maatschappijen. Sir Austen Chamberlain, die minister van builenland- sche zaken was en sir Laming Worthinglon Evans, die minister va noorlog was, zijn tezamen met Lord Birkenhead in de directie getreden van de ..Greater London and Counties Trust". Sir Philip Cuniiffe Lister, de gewezen voorzitter van den Board of Trade is voorzitter geworden van de tin- producenten-assoeiatie een onlangs ge stichte organisatie, die 90 pet der Britsehe tin-producenten omvat en ten doei heeft een before organisatie van die industrie. Lord Birkenhead en Worthington Evans zijn r.aar Amerika vertrokken voor zaken- doeleinden. o VEREENIGDE STATEN. Het onderzoek inzake liet verijdelen van entwapeningspopingen. ■Hel Wille Huis maakt bekend, dat op de uilnoodiging aan de Bethlehem Steel Corpo ration, om ophelderingen le verschaffen over de beschuldiging, da', de maatschappij getracht zou hebben, de onlwapenings- pogingen van de AmeTikaansche regeering ie verijdelen, een antwoord is ontvangen. De maatschappij geelt toe, Shearer, den propagandist voor een sterke vloot, als waarnemer naar Genèvc te hebben gezon den. Hij handelde echter ook in opdracht van andere staal- en scheepsbouwonderne- nringen. Zijn salaris bedroeg 25.000 dollar. Er zijn symptdmöi}. dieer op wijzen dat van zekere zijde al het mogelijke zal gedaan worden on) het onderzoek te be moeilijken, doch Hoover zal niet toestaan dat er vragen in behandeling worden geno men, die feitelijk buiten de zaak zouden voeren: hij heeft overigens ook te kennen gegeven, dat hel onderzoek niet alleen de actie van Shearer te Genève zelf mag be treffen maar levens zekere démarches onder de leden van het congres le Washington. CHINA. De gevechten met de Rnssen. Volgens het Chineescihe departement va-n oorlog is het in de laatste 24 uur niet tot nieuwe gevechten aan dc Russisch-Chineo- sche grenzen gekomen. De sovjet-troep:» hebben zich weer op Russisch gebied te ruggetrokken. en hebben de bombardeering der Chineesolie steden door militaire vlieg tuigen gestaakt. Het Chineesche ministerie van oorlog heeft alle militaire attachés der buiteulandsebc diplomatieke vertegen woordigingen in Peking uitgenoodigd de in Proganitsnaja door de Russen aangeriohtc verwoestingen in oogenschouw te nemen. Verder wordt gemeld, dat de Chineesche egeering besloten heeft om 2 divisies naar Noord-Mandsjoerijc te zeuden. De troepen- afdeelingen zijn reeds uit Tientsin vertrok ken en bevinden zicb onderweg naar Moekden. 1J MUIDEN". 12 Sept 1929 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 1.801.45, Griet per Eist van 50 K.G. f. 3633, Tongen per K.G. f. 3.80—2 60: Groote Seliol per kist van 50 KG f. 45—42; Middelschot per kist van 50 K.G. f. 4036; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 4733: Kleine Schol per kial van 50 K.G. f. 287; Scliar per kist van 50 K.G. f.205; Roggen per 20 sluks f. 29 18: Vlecten per sluk f. 3.302.80; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K G. f. 24 1.90; Groolo Schplviscb per kist van 50 K.G. f. 48f0; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 39 35, Kleinm'ddel Schel visch per kisi van 50 K.G. f.2115; Kleine* Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 133.50 Kabeljauw per kist van 125 KG. f.4535; Gullen per kist van 50 K.G f. 152; Len gen per sluk f. 1.600.80; Heilbot per K G. 1 1 651.35: Wijling per kist van 50 K.G. f. 2.701.90; Koolvisch per sluk f. 0.80 0.56; Makreel per kist van 50 K.G f.11 5.50. Aangekomen 20 Stoomtrawlers: IJM. 126 met f. 1856; IJM. 124- met f. 2576; IJM. 171 met f.2903: IJM 142 met f 3311; IJM. 44 met f.3179; IJM. 6 met f.2021: HM. 180 mei r 1611; IJM. 331 met f.2183- IJM. 503 mei f. 1525; I.IM 87 met f 2133 IJM. 136 niet 1 1179. HM 78 met f 1200; IJM 61 met f. 1524. IJM 52 mei f 2192; IJM. 197 met f.2704. IJM. 30 met f.3919. IJM. 232 met f.1932; IJM 54 met f.2121; IJM. 103 met f. 1922; VI. 9 met f. 1505. DE ARRESTATIES IN DUITSCHLAND BERLIJN', 12 Sepl. (WoIfD- Uit Hamburg word! aan de Deutsche Allgemeine Zeitung gemeld, dat de arrestaties van Weschke, die gedurende vele jaren do leider was van den Landbund, in Landbund-kringen zeer veel beroering heeft verwekt. De Landbund heeft een verklaring gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat Weschke sedert eenigén lijd geen functie meer in den Bund be kleedt. BERLIJN", II Sept. (Wolff.) Vanmiddag zijn hier in een café in de Leipzigerstrasse gearresteerd Karl Heins, von Winterfeldt, Horst, von Salomon en de aviateur Willy Eichler. daar zij op verdachte wijze spra ken over de daders der jongste bomaan slagen. zoodat men vermoedt, dat zij meer van de zaak afweten. HAMBURG12 Sept. (V.D.' Donderdag morgen verschenen op hel Redactie'-kantoor van de „Nationaal-Socialistiscbe Schleswig- Holsteinisebe Tages-Zeitung" in llzehoe vijf politieagenten uit Altona en doorzochten dc bureaux en laden der niet aanwezigen redacteuren. Aan de schrijftafel van den hoofdredacteur Uhsc werden een brief cn een notitieboekje in beslag genomen. Andere verdachte zaken werden niet aangetroffen. In den brief bevond zich een krantenknipsel uit een Decnsch blad dat betrekking had op den bomaanslag op het Rijksdaggebouw. Reeds om 6 uur vanmorgen waren dc agen ten in de woning van den hoofdredacteur Uhse verschenen en hebben daar de privé- correspondentie doorzocht. Verschillende bescheiden werden in be slag genomen. Uhse zoowel als de Redac teur Ehlerts en de afgevaardigde van de N". S. D. A. P. Breax werden op het hoofd station in Hamburg gearresteerd, terwijl zij op den trein wachtten,. BRESLAU, 12 Sept. (V.D.) Op den Woens dag in de omgeving van BrtSlau gearres teerden .Landvolk"-leider Hamkens en den landbouwkundige Muthmann uit Eberfeld, werden geen wapenen gevonden. Daaren tegen werden eenige beseheiden in beslag genomen, die bezwarend zijn voor de beide gearresteerden. Woensdagavond werden zij naar Altona overgebracht. ENGELAND EN RUSLAND. LONDEN, 12 Sept. (V.D.) Naar de diplo matieke medewerker van dc „Daily Tele graph" bericht, heeft de Engelsche regee ring door bemiddeling van Noorwegen aan de Sovjelregeering eene mededeeling ge- dagn over het vernieuwen der Èngelsch- Russische diplomatieke betrekkingen, hetzij van Genève heizij van Londen uit. De nota heeft de bedoeling om een voor bereidende bijeenkomst van den minister van buileniandschtj zaken, Henderson en een vertegenwoordiger der Sovjelregeering gemakkelijk fe maken. Evenals in het vorige onderhoud zullen op deze bijeenkomst de omstandigheden, waaronder de betrekkingen tusschen Lon den en Moskou kunnen worden hersteld, behandeld worden. - Met blijft mogelijk, dat de Russische re- gecring reeds een bijzonder gedelegeerde naar Genève heeft gezonden, die daar met Henderson de zaak kan bespreken. FRANSCHE VERLIEZEN IN MAROKKO. PARIJS, 12 Sept. (V.D.) Bij een overval op de militaire- poet van Bou Benid (Ma rokko) waren de verliezen aan Fransehe zijde: 22 dooden en 10 gewonden. Dc aan vallers waren,, ongeveer 70 man sterk. HET AUSTRALISCHE PARLEMENT. CANBERRA. 12 Aug. *"Reuter). De gouverneur-generaal heeft de ontbinding van het parlement goedgekeurd De nieuwe verkiezingen zullen 19 October, of mis schien nog een week vroeger plaats hebben DE TOCHT VAN DEN GRAF ZEPPELIN i STUTTGART. 12 Sept. vWolfD. De Graf Zeppelin bevond zich om halfeen vannacht i boven deze stad en was aan de helderen j hemel duidelijk zichtbaar. Een onthousiai- ti9che menigte begroelte het luchtschip, dat eenige lichtsignalen gaf. Naar wij vernemen was het draadlooze station le Friedrichshafen vannacht niet bezet, zoodat de Graf Zeppelin zijn nachte lijken tocht doet. zonder met de werf aldaar in verbinding te staan. FRANKFURT/MAIN12 SepL (Wolff). De Graf Zeppelin verscheen vannacht even na twee uur boven het centrum der stad. Er waren slechts weinig personen op straal, die echter in begeesterden jubel losbarstten, liet luchtschip verdween in noordwestelijke richting. DUSSELDORF, 12 Sept. (V.D.) Nadat de „Graf Zeppelin" reeds om 6 uur over de stad was gevlogen en zijn vlucht naar Mur.i'hen-Gladbacli had voortgezet, draaide het luchtschip hij Viersen en verscheen korl voor 7 uur weer boven Dusseldorf Na eenige kringen gemaakt le hebben, ver- dween de Zeppelin in de richting van El- I berfeld. Om 7.12 uur kwam het luchtschip boven I Elberfeld aan. bleef eenigen lijd in groote kringen boven de stad koersen en vloog toen op geringe hoogte en met kleine snel heid in de richting van Hagen heen. Op zijn toebt naar Dusseldorf had het luchtschip Giessen. Siegen en Lüdenschein resp. om 4 uur, 4.25 uur en 4.50 uur ge passeerd. DUSSELDORF. 12 Sept. (V. D.) Het schip passeerde 7.30 uur de stad Hagen, vloog toen verder in de richting Hohen- Limburg Iserlohn en kam S.45 uur boven Dortmund. Dadelijk zette de „Graf Zeppelin" toen koers naar Bochum. en vervolgens naar Essen, waar het luchtschip om 9 uur arriveerde. Vandaar bereikte de Zeppelin om 9.20 uut de stad Duisburg, waar Ier eere van het bezoek de kerkklokken werden ge luid en na een kring over de stad te hehh»n beschreven ging het in snelle vaar! naar Overhausen. N'a Hamborn en Oberhausen (e zijn overgevlogen zette het luchtschip nogmaals koers naar het gebied van Essen, vloog over Wasserscheid en Gelsenkirchen en werd om 9.45 boven Recklinghausen gezien. Vandaar werd de richting naar Mun- slér ingeslagen, waar om 10.05 uur het luchtschip verscheen. Dc geheele stad Mun ster vlagde. Het ludbtscTup zette daarna de reis voort in de richting Bielefeld. ONTPLOFFING. PARIJS, 12 Sept. Wed. Tel. Ag.) In een conserven- en chocoladefabriek alhier had een ontploffing plaats waarbij verscheidene personen vrij ernstige verwondingen op liepen. 5 BRAND IN EEN VLIEGTUIGFABRIEK. BREMEN". 12 SepL (Wolff). Op de Focke- \Yolff-vliegtuigfabriek is een hevige brand uitgebroken, waaraan reeds een groot aan tal voltooide en in aanbouw zijnde vlieg tuigen ten offer zijn gevallen. Om twee uur vannacht was het vuur nog niet bedwongen. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP BOMBAY, 12 Aug. (Reuter). De „Times of India" meldt, dat een Indische passagier wiens bagage gisteren door de politie bij aankomst op het station van Bhusavai van de Great Indian Peninsular Railway werd doorzocht, plotseling een revolver trok en op de politie schoot Gelukkig werd niemand ernstig gewond. De passagier en zijn gezel werden gearres teerd. Medegedeeld wordt, dat in hun bagage die verder werd onderzocht twee bommen werden gevonden. MOORD. NEW-YORK, 12 Sept. (Reuter). Op de achterbank van een op de 5e Avenue staan de auto is een lijk gevonden met kogels doorzeefd. NOODLOTTIGE BRAND. WISCONSIN, 12 Sept. (Reuter). Het parlementslid O. J. K. Vale is bij een brand die zijn huis totaal vernielde, omgekomen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het uit elkaar springen van een petroleumlamp. DE ZWEEDSCHE SPAARBANK-KRACH. STOCKHOLM, 12 Sepl. (V. D.) Als ge volg van de groote Zweedsche Spaarbank- krach, waarbij over de 20 ir.illioen kronen verloren gingen, is Woensdag een zelf moord gepleegd. De directeur Kinmann, leider van een der maatschappijen, die door grondspeculatie tot de verliezen heeft bijge dragen wierp zich van het balcon op de vierde verdieping van zijn woning en was onmiddellijk dood. Hij heeft waarschijnlijk verduisteringen gepleegd, tot een bedrag van een kwart millioen kronen. Hij was na een lang verblijf in het buitenland juist weer teruggekeerd. Zijn uitlevering was reeds door de regeering geëischt, maar nog voor het einde der onderhandelingen keerde hij naar Zweden terug. Kort voor zijn arresta tie heeft hij zelfmoord gepleegd. Bij het vertrek van het eerste toestel. Ter aanvulling van ons bericht onder „Binnenland", meldt me*n ons nog het volgende: Aan den Oostelijken hemel begon het nog nauwelijks te gloren, toen zich hedenmorgen tegen half zes de belangstellenden en ge- noodigden begonnen te verzamelen in het restaurant en op het platvorm van de Am- sterdamsche luchthaven Schiphol. Op het perron staat het drie-motorige Fokker-vlieg tuig al gereed, omgeven door eenige mon teurs ,die zich nog eens overtuigen van het gcede functionneeren van de verschillende öiuïerdeelen. Het is prachtig weer en er waar"t een heel zwakke Zuid-Oostenwind. De fotografen verschieten hun eerste blitzlicht als het eenige vrachtgoed, dat wordt meege nomen, wordt ingeladen. Het is een klein pakketje. weg6nde ongeveer 6 K.G., met synthetische reukstoffen van de Fa. Polak Schwarz te Zaandam. Tegen kwart voor zes komt ook de bemanning naar het toe stel .waaromheen zich reeds een groep be langstellenden heeft verzameld. Smirnoff en Beekman zijn vergezeld van hun vrouw, de laatste ook nog van zjjn ouders, die een kjjkje in de cabine nemen om te zien, hun zoon het op zjjn verre reis zal hebbi Dan komt aan de orde de zaak, waarom dt, vlucht eigenlijk is begonnende post. Ondi algemeene belangstelling worden de pi zakken ingeladen. Het publiek zal er moeten wennen, aan de gelegenheid om eli week brieven te kunnen verzenden, die oi geveer drie weken eerder op de plaats vi bestemming zullen zijn dan tot nog toe hi geval was. Op deze eerste postvlucht wo: 145 K.G. mail meegenomen. De mogelijk!, bestaat,, dat daar onderweg nog iets bijkoi Kort voor ies uur verzamelen de aa_ wezigen zich onder do vleugelen van hi toestel. Wij zien o.a. den heer Ir. Damm- directeur-generaal der Posterijen, den hei van Beers, directcqr van het Postkantoor Amsterdam, den heer Plesman, direcleur di K. L. M„ en verschillende commissaris:, en leden van d?n Raad van fieheter van de; maatschappij. Dan neemt Ir. Damme het woord om scheid van de vliegers te nemen. Als ve: tegenwoordige- der Posterijen zegt hij volg ik met belangstelling uw reis na; Indié. De beteekenis van deze vluchten zij groot Zij versterken de banden lusschi Indië en het Moederland, die 300 jaar gel den, in een tijd, die de Gouden Eeuw ons volk genoemd wordt, zijn gelegd do onderwerping van het eene volk door hi andere. Thans is.de- verhouding echter andere, en het zijn, nog vooi'namelijk gt meenschapsbandendie ons,-aan Ned Indi binden.En ook deze tijd'zal met guide letters geschreven staan in de historie.v: de Nederlandsche luchtvaart. Spr. den daarbij allereerst aan de K. L. M., die N'i derland op luchtvaartgebied een eersti plaats onder de volkeren heeft gegeven. Hi dankt de vliegers Smirnoff en Beekman ei den mecanicien Veenendaal voor wat zi thans weer gaan ondernemen, en ook dc zinnen, die bereid zijn achter te blijven, moeilijkheden, die te overwinnen zijn, ien niet gering zijn, maar spr. is er van ovi tuigd, dat alles vlot zal verloopen. Spi hoopt, dat alle omstandigheden daarl zullen medewerken en dat de post veilii on haar bestemming zal worden afgelever. Namens den Raad van Beheer van K. L. M. neemt de voorzitter, de heer Wurl bain .afscheid van de vliegers. Ook buitei de K. L. M„ door het geheele Nederlani sche volk en ook buiten de grenzen, woi de vlucht met belangstelling gevolgd, moed, de kennis en volharding van devlii gers en de ervaring, die zij in den loop di tijden hebben opgedaan ,doet spr. vertroi wen, dat zij de post veilig heen en tei zullen brengen. Als dit gelukt, zal dit mi: schien tevens een aanleiding zijn voor landen die overvlogen worden, op de zwaren, die thans nog aan het inlernatii nale luchtverkeer verbonden zijn, zoo spi dig mogelijk op te heffen. Beide spreki drukken den vliegers en hun echtgenool de hand en er wordt druk afscheid men. Intusschen worden de motoren geslagen. Het duurt vrij lang voor de mi delste motor draait, doch als ook dit ki geval is begeven Veenendaal, Smirnofi ei Beekman zich in het toestel, en zes mini ten voor half zeven, nadat de vliegers laatste afscheid hebben genomen, taxieth] toestel over het veld om tegen den wind ii te draaien. Dan taxiet het weer terug in d richting van het platform en verheft ziel van den grond. Smirnoff, die in de cock pitt heeft plaats genomen, cirkelt nog een maal over het veld, Veenendaal en Bcekmai wuiven uit een der raampjes de achterblij venden toe, en dan trekt Smirnoff het toe stel hooger om in Oostelijke richting te ver dwijnen. Als alles zooals ieder hun val harie toewenscht, vlot verloopt, zullen n koene vliegers in den namiddag te Boeda pest dalen. DE RAMP VAN DE „VIMEIRA" Hedenmorgeai zijn door de rivierpolitil te Rotterdam opgehaald de lijken van J Hardenbol. gehuwd, timmerman, Clemen straat 12 aldaar e*n van J. Vuyk. gehuwd sjouwer, HavensChestraat 16, te Overschie, Beide lijken zijn naar de Algemeene Be graafplaats te Crooswijk overgebracht. SPOORWEGHUIS VOOR GEPENSIONNEERDEN DER NED. SPOORW. TE SANTPOORT Reeds cp 1 October a.s. opening. De Bond van gepensionneerden bij d Ned. Spoorwegen heeft te Santpoort aan gekocht de villa „Roos en Beek" met boom gaard, tuinen en Oranjerie voor een 1" drag van f 40.000 om dit landgoed in tl richten tot een Tehuis voor gepensionnc den. Eerst dreigden de reeds geruimen ti;> aanhangige plannen in duigen te vallen doch door het onvermoeid werken van Bondsvoorzitter, den heer De Waal. vroege stationschef (e Leiden, is de zaak zoover gevorderd, dat op Dinsdag 1 October 3 „Roos en Beek" officieel zal worden opend. Vele aanvragen zijn reeds voor op neming ingekomen. Voorloopig kunnen echter nog geen echtparen maar slecht: alleenwonende personen, ongehuwden weduwnaars en weduwen van spoorweg personeel worden opgenomen. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL, Evenals ten vorigin jare zal H. Koningin bij de opening vaü de Stateu-j Generaal vergezeld zijn van Z.K.H. denj Prins en H.K.H. Prinses Juliana. Als een bijzondreheid kan wordeD meld dat het dit jaar" 25 jaar geleden 'Sj sinds de opening der Staten-Generaal roorf het eerst plaats had "in de gerestaureerdej Ridderzaal, op 20 September 1904. Ml

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2