|(lste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 12 September 1929 Derde Blad No. 21318 BINNENLAND. FEUILLETON. lartin's verjongingskuur. FAILLISSEMENTEN. f)RAI5lfl A-VAN-WLKENBURG'S-'1 e A LEVERTRAAN VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. )E VLIEGDIENST TUSSCHEN NEDERLAND EN INDIë. Het eerste vliegtuig hedenmorgen vertrokken. ïirnoff, leider van den vliegtocht naar Indië. Hedenmorgen te halfzeven is het eerste jiegtuig van de reeks, die den geregelden jchtpostdienst tusschen Nederland en Ned- edlë zal onderhouden, de PHAEZ van Schip- d paar Indië vertrokken. Om kwart voor. zes komt de bemanning P het toestel. Onder algemeene belangstel- Bg worden de postzakken ingeladen, onge ler 145 K.G. maiL Kort .voor zes uur verzamelen de aanwe nen zich bij het toestel. [Tegenwoordig zjjn o.a. de heer ir. Damme, recteur-generaal der P.T.T., de heer Van ters .directeur van het postkantoor te ©sterdam, de beer Plesman, directeur der [L.M. [Het eerst sprak ir. Damme, die de beman- pg, bestaande uit de vliegers Smirnoff, pekman en den mechanicien Veen endaal een wde reis toewenschte. Namens den raad In beheer van de K.L.M. neemt de voorz. pc beid van de vliegers. [Om zes minuten voor halfzeven stapt de panning het Fokkervüegtuig in; de mo ten draaien en na eenmaal over het veld rirkeld te hebben, verdwijnt de PHAEZ oostelijke richting. Hedenmiddag zullen zij [Boedapest aankomen. o CHRISTELIJKE WERKGEVERVEREENIGING. Jaarvergadering te Amsterdam. Onder presidium van den heer F L v. Bom. uit Amsterdam werd te Utrecht [elfde jaarlijksche algemeene vergadering houden van de Christ. Werkgeversver- biging. De morgen vergadering was huishoudelijk iarin werden de jaarverslagen van secre- ris en penningmeester behandeld en Slgesteld Ook het rapport inzake de Chr. Iroonsvakorganisatie werd in deze zit- k behandeld. torn half twee ving de openbare middag- pgadering aan Be voorzitter hield de openingsrede Spr zette uiteen, dat de houding van In ehr. werkgever in den levensstrijd prdt bepaald door zijn verhouding tot p Christenen moeten geheel hun leven [Hen onder het licht van zijn Woord, p wees in dit verband op de beteekenis p art 4 van de statuten der vereeniging. [f doel der vereeniging is de bevordering P erkenning, verbreiding en toepassing p chr. beginselen in het bedrijfsleven p arbeidt men niet om de spijze die baat maar omdat God er ons toe roept [zijn eer Dit is de lijn die ons. aldus p-, scheidt van het Verbond van Ned. Door RAFAêL SABA TI NI. Bil het Engelsch dooT C. M. G. d W. éindelijk beval de douairière dat een van ^en naar binnen zou gaan. De vent deed maar werd teruggedreven door het aard dal naar hem werd toegestoken bo- de baricade Dp deze manier zouden zij. niet veel ver- kekomen zijn. indien Fortunio niet voor gekomen was met een-van zijn man- pppen, om de taktiek te herhalen, die P reeds één leven gekost had Zijn on- pschikle moest knielen en hij stak zijn P3rd onder de tafel en door het hout van P stoel, en zoo trachtte hij Garnache in beenen te prikken Tegelijkertijd greep |kapitein%één arm van den stoel boven op Hafel en trachtte Garnache daar door raken De list gelukte in zooverre dat pnache genoodzaakt was achteruit te fn De tafel scheen hem te hinderen in F1? van te helpen. Bliksemsnel viel hi) knie en trachttp den man onder uit |tafel te drijven Maar de hinderpalen zijn aanvallers belemmerden, hin ten Garnache nog meer Op dal oogen- P ^*ipte Fortunio den stoel van de tafel gooide hem vooruit Een van de ponten F den stoel viel op den arm van Garna- f" darmee hij zijn zwaard vasthield en hem een oogenblik alle macht Het Raid viel uit zijn hand, Valérie gilde en F*"! dat dit het einde was van den strijd. Werkgevers, waarop spr. met nadruk wijst, omdat de afgetreden voorzitter van dat verbond mr A. Philips, te Maastricht zoo zeel aandacht aan de Chr werkgevers vereniging schonk Inderdaad is slechts één stap noodig. maar dit is dan ook de scheidingslijn die. als het Verbond zijn standpunt niet wijzigt, niet is te overbrug gen. Spr wil niet zeggen, dat deze organi satie in haar optreden per sè onchristelijk is Maar het wenschelijk inzicht beslist daar en niet de van God gestelde ordinantie. Aangenaam is het ons met de vereeniging van Ned werkgevers en de R.-K. werk geversvereniging goede buurschap te on derhouden. maar van fusie, aldus spr. kan geen sprake zijn Het maatschappelijk leven, ook het leven van het bedrijf, is een eenheid dat niet willekeurig mag worden verbrokkeld, ge streefd moet worden naar uitbouw en ge zonde openbaring der organische verhou dingen. Apart gaan staan en zich dan te vleien op den goeden weg te zijn is vrij wat gemakkelijker Heeds in 1903 sprak nu wijlen ds. J. C. Sikkel het uit dat men met de z.g. vak organisatie op den verkeerden weg was en gevraagd mag of men nu. na 26 jaar. on danks alle congressen en conferenties met deze organisatie wel zooveel verder is. Menigeen die spreekt van „christelijke" patroonsvakorganisatie meent nog eenzijdig de arbeidsvoorwaarden te kunnen vast stellen. Het bedrijfsleven in het algemeen maar ook de individueele onderneming heeft een roeping tegenover ons volk Die roeping moet bij hel licht van Gods Woord, in verband met den tijd waarin we leven, worden bezien. Het is beschamend dat een strijd als thans te Zaandam woedt, maanden voort duurde gelijk het ook beschamend is dat zelfs bij leden der vereeniging strijd ont brandt over ondergeschikte punten der arbeidsvoorwaarden. De vooruitschrijding is nog zoo gering, dal nu de Ziektewet 1929 de uitvoering in handen der Bedrijfsver- eenigineen legt. er slechts een enkele be drijfstak is waar men van een volwaardige bedrijfsvereniging spreken kan. Met een oproeping om mede Ie werken aan den uitbouw der vereeniging en in het nieuw ingetreden werkseizoen alle krachten in te spannen om in een be paalden bedrijfskring Gods naam te ver heerlijken. tot bloei van dien kring, opdat er kracht uitga van degenen die gebonden in hun concientie staan in de vrijheid, besloot spr. zijn openingswoord, dat een luid apnlaus ontlokte. Mr. dr A A. v Rhijn. ref. aan het Departement van Arbeid te 's-Gravenhage. refereerde hierna over „Drie vragen van dezen lijd: Pensioen, Vacantie, Kinder bijslag". Spr bezag de meer theoretische zijde dezer vragen Jn de huishoudelijke samenkomst zijn de heeren A. Borst Pzn en M. J. van Oord als bestuursleden herkozen. In de vacalure- Smilde is als bestuurslid gekozen de heer J. Nooilgedacht te IJlst. o TROTSKY VOOR HERSTEL VAN GEZONDHEID NAAR ONS LAND? Door den heer Albarda zijn aan de mi nisters van Justitie en van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld:* I. Zijn de ministers bereid mede te dee- len. of ook aan de Nederlandsche regee- ring rechtstreeks of middellijk, de vraag gesteld is, welke beslissing zij zou nemen op een eventueel verzoek van den voorma- ligen Russischen volkscommissaris Trotzky, om hier te lande te worden toegelaten, voor een verblijf tot herstel van gezond heid 1 II. Indien een vraag, zooals sub I is be doeld aan de Regeering is gesteld, willen de ministers dan mededeelen, welk ant woord daarop is gegeven 1 III. Als het antwoord op de vraag, sub I bedoeld, niet toestemmend heeft geluid, willen de ministers dan de overwegingen mededeelen, die tot dat antwoord hebben geleid 1 Maar het volgend oogenblik stond hij weer overeind, met zijn degen in de vuist, zijn arm was alleen een beetje stijf. Die stijfheid ging echter spoedig over. maar reeds was de tafel vooruitgschoven en de man die er on der lag had hel Garnache onmogelijk ge maakt dit te verhinderen. Plotseling riep hij tot Valérie: „Een mantel mademoiselle! Haal een mantel voor mij!" riep hij. En zij over won nogmaals haar angst en vloog weg om te doen wat hij vroeg. Zij nam een mantel op die op een stoel bij de deur van haar slaapkamer lag en bracht hem dien. Hi] zwaaide hem twee maal om zijn linkerarm, en liet hem los hangen Zoo naderde hij om met den man onder de tafel af te rekenen. Hij wierp het kleeding- stuk zoo dat het het zwaard omwikkelde wanneer het nogmaals uitgestoken werd. Hij ging vlug op zij en was vlak bij de tafel en met zijn zwaard dreef hij den man terug die hem over den tafel heen aanviel Met zijn heele gewicht wierp hij er zich legen aan en wierp het meubel terug totdat het hard tegen den deurpost aanbonsde en de stoel bleef aan zijn voeten liggen. De man die onder de tafel gelegen had, had zijn zwaard teruggekregen en trachtte er weder gebruik van te maken. Dat was zijn onge luk. Weder sloeg Garnache het hem uit de hand. schopte den stoel weg, bukte plotse ling en stak zijn zwaad onder de tafel waar hij het voelde nederzinken in het lichaam van zijn vijand Men hoorde een zucht en een kuch. en toen voordat Garnache zich oprichten kon. hoorde hij mademoiselle hem toeroepen op te passen De tafel werd plotseling vooruit geworpen bijna boven op hemhij kwam met den rand tegen den linkerschouder van NEDERLANDSCHE JAARBEURS Onder voorzitterschap van den heer F. H. Fentener van Vlissingen hield de Vereeni ging tot het houden van Jaarbeurzen in Ne derland hare jaarlijksche ledenvergadering. Het jaarverslag en de Balans, Winst- en Verlies- en Exploitatie-rekening werden goedgekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f. 570.228.18de vaste be zittingen komen daarop voor met pen aan schaffingswaarde van f. 1.080.384.10. waar op afgeschreven f. 848.460.95. zoodat de boekwaarde bedraagt f 231.923.15. De exploitatierekening vermeldt een bedrag aan lasten van f 284.106.40 aan balen van f. 270.958.73 zoodat hel nadeelig saldo bedraagt f 13.1477.67 Cv. j f. 37.227.07). Op de leeningen met den Postcheque- en Giro dienst en den Staat der Nederlanden, oor spronkelijk resp. groot f. 530.000 en f. 300.000 is in totaal afgelost f. 320 000 en f. 180.000 De aftredende bestuursleden de heeren J P NoTd Thomson, N. J. Meihuizen, ir. M. H. Damme (levens lid van den Raad van Beheer"), prof. dr L. P. Ie Cosquino de Bussy. mr. H Waller (levens lid van den Raad van Beheer), Ed G. Sehürmann. ir. H. P. Maas Geesleranus (levens lid van den Raad van Beheer")F. Loeb, W. O. A. Kos ter, prof. mr. P. J. M- Aalberse, F. II. Fen tener van Vlissingen (tevens lid van den Raad van Beheer) en Sj. Wouda, werden herkozen. terwijl aan de Kamer van Koophandel voor Utrecht zal worden ge vraagd een lid van het Algemeen Bestuur aan te wijzen in de vacature van den heer G Serlon. Na afloop van de vergadering bezichtig den de leden den in aanbouw zijnden vleu gel van hel Jaarbeursgebouw, welke vleu gel met de VoorjaaTsheurs 1930 in gebTuik zal worden genomen INVOER VAN DUITSCHE HAVER. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat. heeft den minister van BinnenJ. Zaken en Landbouw de volgend^ vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de Ne- derlandsche landbouw reeds nu en nog meer in de toekomst, onberekenbare scha de zal ondervinden van het dumpingsysteera dat de Duitsohe regeering toepast door den uitvoer van haar overtollige granen, id d;t geval enorme quantums haver, welke gra- neD hier te lande worden ingevoerd en ver handeld tegen een prijs voor dergelijke qualiteit ver beneden den wereld prijs en den prijs, waarvoor de Nederlandsche land bouwer deze producten kan verkoop en, daar de kostprijs van verbouwing en land- huur hiervan meer zullen bedragen 1 Is het den minister bekend, dat de Tinit- sche regeering dit den Duitschen landbou wer mogelijk maakt, door dezen uitvoer met zes Mark per 100 K-G. te steunen en zoodoende elke concurrentie onmogelijk maakt, zoodat genoemde dumpingpolitiek den Nederlandsdhen landbouw zal doen onder gaan, wat een terugslag zal geven op den Nederlandsohen handel in het alge meen met zijn funeste gevolgen 1 Welke maatregelen denkt de minister te nemen tot bescherming van onzen eigen landbouw o NEDERLANDSCHE BOND VAN VERKEERSVLIEGERS Dezer dagen is in Hotel American te Amsterdam een vergadering gehoiden, waarin is opgericht de Nederlandsche Br»r,d van Verkeersvliegers. De aanvraag om de koninklijke bewilliging op de statuten is reeds gedaan. Het bestuur bestaat uit de heeren Jan Duimelaar, voorzitter. Socr, onder-voorzitter, Bellens, secretaris, en Parmentier, penningmeester. o DR. TH. VALETON. t Te Den Haag is overleden dr Th. Vale- ton, oud-chef van het Herbarium van 's Rijks Plantentuin te Buitenzorg en offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. Garnache aan en deed hem zeker meer dan een meter ver op den grond rollen. Opstaan, hijgend naar lucht want de val had hem verschrikt was het werk van een oogenblik Maar in dat oogenblik had Fortunio den stoel van den drempel weggeslagen, en zijn mannen vlogen de kamer in. Zij kwamen allen te gelijk op Garnache af, met woeste kreten van spot en hoon; haastig liep hij achteruit totdat hij met zijn schouders tegen de lambriseering aanstond en hij tenminste zeker was dat niemand Rem van achteren kon aanvallen. Drie de gens ontmoetten den zijne. Fortunio was niet verder de kamer in gekomenhij stond op den drempel met een bebloede wang het tooneel aan te zien met de markiezin naast zich en Tressan achter hen, doodsbang, en bleek. Toch dacht Garnache zelfs in dat oogen blik van groot gevaar het eerst aan Valérie. Hij wou haar het schouwspel besparen van de slachting, die weldra onder haar oogen moest plaats hebben. „Naar uw kamer mademoiselle" riep hij haar toe, „u hindert mij. voegde hij er bij om haar tot gehoorzaamheid te dwingen. Zij deed wat hij verzocht, maar slechts ge deeltelijk. Zij ging niet verder dan tot den drempel waar zij den strijd bleef aanschou wen. zooals zooeven op den drempel van de zitkamer. Het was of zij plotseling een ingeving kreeg. Hij had daareven ook- zijn voordeel gezien in het terugtrekken door een deur naar een andere kamer Zou hij het zelfde niet kunnen doen als hij de wijk nam naar haar eigen kamer? Het was of zij niet an- - ders kon doen dan hem roepen. Hier heen mijnheer de Garnache. Hier in! PATRIMONIUM. In de te Groningen voortgezette vergade ring van het Chr. Ned Werkliedenverbond „Patrimonium" gaf het jaarverslag aanlei ding tot uitvoerige besprekingen, waaruit wij aanteekenen, dat Noord-Holland het als een verzuim beschouwde, dat „Patrimonium" niet geprotesteerd heeft tegen het openhou den van ruim 600 hulppostkantoren op Zondag De tweede secretaris, de heer Bossebroek, die de sprekers wegens afwezigheid van den secretaris beantwoordde, herinnerde er aan dat over dat onderwerp in de Tweede Ka mer is geinterpelleerd door den heer v. d Heuvel namens het christelijke volksdeel. Het is 7. i. niet noodig dat „Patrimonium" elk half jaar aan de Tweede Kamer adres seert Besloten werd tol hel zenden van een te legram van eerbiedige hulde aan de Ko ningin. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de rekening ad f. 12.906 sloot met een voordeelig saldo van f. 2849. De balans van het Jubileumfonds sluit met een bedrag van f. 25,879 De begrooling voor 1930 wijst in ontvangst en uilgaaf aan een bedrag van f. 11.196. Tot leden van het Verbondsbestuur wer den herbenoemd de heeren J. Douwes Jr. te Amsterdam en M. H. Lutter te Groningen. In de vacature-Grondijs werd benoemd de heer R. Hagoort te Utrecht. o NED. SCHILDERSPATROONS. Te Middelburg is het jaarlijksch con gres van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons aangevangen met een offi- cieele ontvangst ten stadhuize. Des avonds werd het congres verwelkomd door de af- deeling Middelburg. Hierna werd de jaar vergadering geopend door den heer W. C. van A9. Deze wees er op. dat de agenda geen groot aantal punten bevat, maar dat de verschillende rapporten van commis sies zeker stof lot belangrijke besprekingen bevatten, want het is nimmer de bedoeling geweest de daarbij betrokken zaken aan den commissorialen kapstok te hangen. .Als plaats, waar het stembureau voor de verkiezingen van leden van het hoofdbe stuur zal zitting hebben, werd Haarlem aangewezen. VERSPREIDE BERICHTEN. Met ingang van 15 September is op verzoek eervol ontslagen met dank voor langdurige dieesten, door hem in zijn 'fee- trekking bewezen, R. J. M. M. A. Graaf de Geloes, als burgemeester van Eysden. Benoemd is tot gewoon hoogieeraar in de faculteit der geneeskunde aan de rijks universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de heelkunde, dr. P. R. Michaêl, te Rotterdam. Uitgesproken B. Klerks, timmerman, Aalsmeer. Wete ringstraat, op een woonschip. R.c. mr. G. Sluis, cur. mr. Julius Hoog, Haarlem. Opgeheven, wegens gebrek aan actief: H. G. Both, C. de Jong, P. Walter en H. Voges, allen te Hillegom en A. van der Meer, Oude-Wetering. RECLAME. H\\\y r-LEEUWARDEM 'J 1503 De markiezin keek naar haar en glim lachte spottend Garnache was veel te druk bezig, zoo dacht zij ,om zoo iets te wagen. Als hij zijn schouders maar van den muur durfde afnemen zou het spoedig genoeg met hem gedaan zijn. Maar Garnache dacht er niet zoo over. De mantel die om zijn linker arm geslin gerd zat gaf hem eenig voordeel en hij maakte er volop gebruik van Hij slingerde het loshangend gedeelte in het gezicht van den een en stak den kerel in zijn maag voor dat hij tijd had om zich in positie te stellen, terwijl hij den mantel nu weer slingerde in de richting van het zwaard dat onmiddellijk naar hem werd uitgestoken naar de opening waar hij gestaan had. Madame uitte een vloek en Fortunio her haalde haar verwensching. De Sénéchal stond te hijgen, zijn vrees was gevolgd door verbazing over zooveel dapperheid en zoo veel handigheid. Nu vloog Garnache weg van den muur en ging met zijn rug staan naar mademoi selle, wier raad hij dadelijk opvolgde Maar zelfs op dat oogenblik vroeg hij zich zelf voor het eerst af sedert het begin van dat bloedbad tot welk doel? Zijn armen werden loodzwaar van vermoeienis, zijn mond was uitgedroogd, en groote droppels zweet stonden op zijn voorhoofd. Hij zou spoedig uitgeput zijn en ze zouden niet in gebreke blijven daar ten volle hun voordeel mee te doen. Tot nu toe waren zijn gedachten alleen vervuld geweest met den strijd, en indien hij had gedacht aan wijken, zoo was dat alleen om een betere standplaats in te ne men. Nu besefte hij zijn toenemende ver moeidheid en zijn gedachten gingen een andere richting uit. Vluchten? was dat P. J. U.. te L. Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk, Zoetermeer. Zegwaard de Kruis weg, Bleiswijk, Bergschenhoek. Hillegers- berg. Rotterdam (Hofplein). Rotterdam (Parkkade), veer naar Charlois. Goïdschalx- oord. Krooswijk, Oud-Beijerland, Nieuw- Beijerland. Simonshaven, Zuidland. Ouden hoorn, Brug over het Voornsche kanaal, Hellevoetsluis, stoombootveer over het Haringvliet naar Middelharnis, Sommels- dijk. Dirksland, zijweg naar Melissant, Stel lendam. Goedereede, Ouddorp. Tolaal 98.3 K.M. VOOR VRIJDAG 13 SEPTEMBER Hnizen (1875 M.) 10.0010.15: Morgen wijding 12.152.00: Concert door het AVRO-Kwintet 2.001.00: Gramófoon- muziek 4.005.00: Concert door het AYRO-kwartct 5.307.15: Concert door het stafmuziek van het le Reg. Infanterie o.l.v S P van Leeuwen .7.157.45: Radiopraatje 8.008.15: Gramofoon- muziek 8 15: Aansl. van het Kurhaus in Scheveningen. Symphonieconcert door het Residentie-orkest onder leiding van Hermann Abendroth. Alex Schuster (cello). Daarna dansmuziek in ,.La Gaite". Hilversum (298 M Na 6 uur 1071 M.) 10.30—11 00: NCRV. Ziekendienst 11.30 12.00: KRO Godsdienstig halfuurtje 12.151.15: KRO. Concert door het KRO- Trio 1.152.00: KRO. Gramofoonmuziek 4 00: NCRV. Tijdsein 4.00—5.00: NCRV. Gramofoonmuziek 5.006.®: NCRV. Concert. Zang. cello orgel en piano 7.007.25: KRO. Les in schriftvertiete- ren. 7.35: VPRO Persberichten 7.40 VPRO. Lezing over: Het Nieuwe Testament 8.15 VPRO Concert. Zang en piano 8.50: VPRO. Lezing over: Levensaanvaar ding 9.30: VPRO. Vervolg concert 10.00 VPRO. Declamatie 10.20: VPRO. Vervolg concert. Daventry (1554.4 M.) 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo foonmuziek 12.20: Concert. M. Dixon (piano), H. Luard (cello) 12.50: Orgel concert 1.202.20: Gramofoonmuziek 4.20: Vioolrecital door E. Andjelkovitch 4.35: Orkeslconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsberichten 7.05 Concert 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Concert door het Chaplin Trio 8.20: Concert. R. Morton (sopraan), H Fry (bas-bariton). E. Isaac, (piano), Symphonie Orkest 10.00: Nieuwsberich ten 10.20: Lezing 10.35: Concert door het Zigeuner Ensemble 11 2012.20: Dansmuziek 12.2012.35: Beelduitz. Parijs „Radio Paaris" (1725 M.) 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Gramofoonmu ziek 4.05: Concert. Orkest en solisten 7.05: Gramofoonmuziek 8.55: Concert Orkest en vocale solisten. Langenberg (473 M.) 7.358.15- Gramo foonmuziek 8.209.20: Orkestconcert 10.3512.10- Gramofoonmuziek 12.30: Gramofoonmuziek 1.252.50: Orkest concert 5 556.50: Orkestconcert 9 20 „Immensee". Novelle van Theodor Storm. Muziek van Fr. Ledwinka Vocale solisten. Strijkkwartet. Daarna tot 12.20: Dansmuz. Zeesen (1635 M.) 6.1010.50: Lezingen 12.201.15: Gramofoonmuziek 1 15 1.50 Lezingen 2.202.50- Gramofoon muziek 2.505 20: Lezingen 5.20 6.20: Concert uit Leipzig 6.208.15: Lezingen 8.20: Concert. Her-uitzending van Hamburg. Kalundborg (1153 M.) 12.20—2.20 Orkest concert 3.005.00- Concert. Instrument, ensemble 8.50: Werken van Da Pel- slrina door orkest 10.2011.20: Bala laika-concert. Brussel (508.5 M.) 5.20: Orkestconcert 6.20: Pianorecital 6.50: Gramofoonmu ziek 8.35: Concert. 0rke9t en vocale so listen. mogelijk? Was er iets anders op te beden ken? Moest hij al die mannen in Condillac dooden voordat hij hoop had te kunnen ont snappen? Bijna werktuigelijk begon hij ze op te tel len. Er waren twintig huurlingen in Con dillac en dan hij zelf. Op Arsenio kon hij wel rekenen; die zou hem niet aanvallen, misschien zelfs wel hem eindelijk te hulp komen. Dan bleven er nog negentien over. Vier had hij reeds of gedood of onschadelijk ge maakt. dus nog vijftien. De taak met die vijftien af te rekenen ging zijn krachten te boven Zoo aanstonds zouden de twee die hij nu nog tegenover zich had. spoedig door anderen versterkt worden Zoodat als er een mogelijke uitweg bestond, het het beste zou wezen dien dadelijk op te zoeken. Als hij deze twee afmaakte. Fortunio buiten gevecht kon stellen en wegloopen, zou hij dan de kleine deur kunnen bereiken, voordat de rest van de bezetting zijn plan had kunnen doorzien. Dal vroeg hij zich af Maar het denkbeeld was te onbestemd, de vervulling te onmogelijk. Hij was nu aan het vechten met zijn rug naar mademoiselle toegekeerd en zijn ge zicht naar het groote raam; door de m lood gevatte ruiten zag hij den vorm van een wassende maan. Plotseling viel hem iets in. Door dat raam moest hij de vlucht ne men. Het was ruim vijftig voet boven de gracht, dat wist hij. en indien hij trachtte er uit te springen liep hij kans. dat de sprong doodelijk was Maar de kans var sterven was zeker indien hij draalde tol er nog meer mannen kwamen om zijn tegenpartij le versterken. En daarom nam hij vlug het be sluit de geringere kans te wagen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13