CORRESPONDENTIE. RAADSELS. ANEKDOTES. Deze week heb ik jullie een mededeeling te doen, die voor sommigen oud nieuws is, maar voor vele anderen toch ongetwijfeld een verrassing beteekent. Met ingang van vandaag houd ik namelijk op jullie raadsel tante te zijn. Mej. Koopmans van Boek eren heeft onlang3 bericht gezonden weer beter te zijn en natuurlijk neemt zij nu zelf haar werk weer op zich. Een half jaar lang heb ik door middel van de kinderkrant met jullie in briefwisseling gestaan en op die manier steeds meer vriendjes en vriendinnetjes on der de Leidsche jeugd gekregen. Dat ik daarmede nu op moet houden spijt mij na tuurlijk, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen en ik hoop maar dat jullie met evenveel genoegen je briefjes aan mej. Koopmans van Boekeren zult schrijven als aan mij en ook getrouw aan de raadset- rubriek zult blijven meedoen. Bep Iloope Je inzending moet je nog maar eens weer insturen, want je hebt natuurlijk wel gelezen, dat dit de laatste keer is, dat ik jullie briefjes beantwoord. Wat hebben jullie een heerlijke tuin! Zijn de peren al rijp? David Brokaar Als jij geregeld mee blijft doen, win jij stellig ook wel eens een prijs. Tegenwoordig, ben je bijzonder knap in het oplossen der raadsels. Met prijsraad sels maar dubbel je best gedaan, je zult zien dat je dan ook wet eens jouw naam bij de prijswinnaars vermeld ziet slaanI Nellie Eikel Heb je goed kermis ge houden, Nellie, en geen last meer van kies pijn gehad? Jammer, dat je de vorige week te laat was met je brief. Jo van Egmond Ik kan je nu heusch niet zeggen wanneer er weer prijsraadsels zijn. Maar zoo heel lang zal het niet duren, denk ik. Je brief is keurig geschreven, hee- lemaal niet te dik, Hendrika Ouwerkerk Ditmaal ben je niet erg gelukkig geweest met het oplossen. Komt het soms omdat je een prijs gewonnen hebt en daardoor wat in de war bent? Het boek zal wel naar je zfn zijn, want alle prijzen zijn mooi. Mina Krijger Het is nog niet vaak ge beurd, dat ik zoo'n' langen brief van jou gekregen heb. En toevallig, dat het de laatste isl Het ingesloten kiekje heb ik gevonden. Ik zal het als een herinnering bewaren. Ie wilt zeker wel weer naar Zeeland, als je daar zoo verwend wordt? Wat een prach tige pop heb je gekregen. Johanna Maas Ik. kan me voorstellen, dat jou broertje teleurgesteld keek, toen je zonder vlieger thuis kwam. Voor hem is het te hopen, dat je er nu één kunt krijgen. Leeft het plantje nog, dat je van je groot moeder gekregen hebt? Reinier den Hertog Toen ik in het be gin voor de correspondentie zorgde, heb ik nog wel eens een briefje van Alie gekregen. Je kunt best zelf je briefjes schrijven, Rei nier, je doet het werkelijk keurig. Heb je den prijs al gehaald en staaE het boek je aan? Willy de Neijs Het zal nu wel hard werken zijn, hè, Willy, vooral omdat jij de anderen moet inhalen met het Fransch. Heb je Zondag gezellig gefietst? Het weer was schitterend. Je hebt gelijk, dat je er nu nog zooveel mogelijk van profiteert. Koos Laurier Heb jij het zoo vreeselijk druk gc-'had, dat je heelemaal geen tijd had om de raadsels op te lossen? Nu de school weer begonnen i9. en alles weer geregeld z'n gang gaat, zal het wei beter gaan. De laatj ste oplossing heb je fout; vond je die zoo moeilijk Bram Geerlings Dezei week ben je erg zuinig geweest met de oplossingen. Heb je soms vergeten de anderen er bij te schrij ven? Gefeliciteerd met de verhooging, jon gen! Neeltje van Breda Ik vind liet ook jammer voor jou dat je geen prijs gewonnen hebt, maar daar is niets aan te doen. Een anderen keer ben je waarschijnlijk geluk kiger. Nu ik in het vervolg niet meer voor de correspondentie ga zorgen, zal er ook geen opstel geplaatst worden. Jacobus Slegtenhorst Jou broertje kan al jong motor rijden. Pas 4 1/2 jaar, én dan z'n groote broer al meenemen op de duo; dat is kranig, hoor! Jij hebt je in de afgeloopen week ook flink gehouden, want al de op lossingen heb je goed. Marietje Blom Heeft Tine al drie-' keer een prijs gewonnen? Dat is veel! Je wilt mij vertellen hoe het boek heet, maar dat zal nu moeilijk gaan, omdat de andere tante WG'er met jullie gaat correspondeeren. Jopie van de Bel Wat zul jij je groot voelen nu je niet meer op de lagere school bent. Heb je ook veel huiswerk te maken? Het eerste raadseL moet je nog maar eens weer inzenden maar doe er dan ook de oplossing bij. Het tweede is niet zoo geschikt omdat er voor enkele weken brjna hetzelfde ingestaan beeft. Jootje de Wekker Wat jammer vind ik het dat ik nu geen portretje van jou zal krijgen. Ik had er graag één van jou willen hebben. Van den optocht heb ik tot mijn spsijt, niets gezien. Ik geloof dat het voor jou alle dagen feest is dezei week, is 't niet? Vanavond ga je dus naar de bioscoop, veel plezier, Jol Neeltje Meuldijk Ja Neeltje jouw opstel was ook mooi, en heeft ook mee geloot. Met Koninginnedag ben ik niet in Oegst- geest geweest. Wat hebben jullie een ge- zelligen dag gehad. Heb je met de spelen ook nog wat gewonnen? Annie Zaalberg Ben je nu niet blij, Annic, dat je met den wedstrijd mee ge daan hebt? Nu heb je een prijs gewonnen en als er prijsraadsels zijn gebeurt het zoo vaak dat er eentje fout is en dan mag je niet mee loten. De eerste handwerkles was erg gemakkelijk voor jullie. Of was dè wol erg in de war? Piet Harteveld Je moet eens probeeren of je niet een paar raadsels meer op kunt lossen. Je hebt er altijd zoo weinrg. Als je er één fout hebt, komt je naam niet bij de goede oplossers te staan, en dat zou toch niet prettig zijn Heb jij ook mee ge holpen. aan den berg voor de bruinvïsch? Nel Hagoort Het was dus wel een echte verrassing voor jou, toen jij je naam bij de prijswinnaars vermeld zag staan. Heb je het boek al gehaald en is het naar je zin? Aagje van der Ham Wat had ik graag eens even om een hoekje willen kijken, toen jij zag dat je een prijs gewonnen had. Had je nog nooit eerder wat gewonnen, Aagje? Bertus Boom Je hebt natuurlijk het boek al in je bezit. Is het naar je zin, Bertus? Wat heb je de raadsels goed op gelost, niet één foutje heb je gemaakt. Wietske van Kluyve Jouw briefje kwam de vorige maal zóó laai, dat ik het toen niet meer beantwoorden kon. Wil je er in het vervolg voor zorgen dat het schrijven 's Maandags- voor 12 uur aan het „L. D." is? Annie Brouwer Ben jij weer heele maal beter, en hoe gaat het met Piel? Wat naar dat hij naar het ziekenhuis moest. We zullen kopen dat hij spoedig weer zoover hersteld is dat hij weer naar huis mag. Je anecdote moet je maar eens weer inzenden, misschien kan juffrouw Koopmans van Boekeren haar wel ge bruiken. Mina Buitelaar en Jacob, van Hees Jullie zijn nu ook opgenomen in den kring der raadselsvriendjes. Tot den leeftijd van 11 jaar behoor je bij de kleineren. Dus nu weet je zelf wel bij welke groep je behoort Je moet er echter voor zorgen, dat de brieven goed op tijd, dat is sMaandags voor 12 uur aan het „L. D." zijn. Vele groeten voor allemaal van HIL BRALTEN. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Wil'ly de Neys. Een" plaatsje in Limburg van 4 letters. 1, 2 is een verkorte meisjesnaam, 1, 2, 3 een diertje, 2, 2, 3 een lichaamsdeel dat vast zit aan je hoofd, 1, 2, 4 een rond voorwerp, wjiar dikwijls bier in wordt bewaard.; ir. Ingezonden door Annie van Hensbergcn.- Een ander woord voor onplezierig of ake lig, en een boom vormen samen een stad in Noord-Holland. Welke is dat1? in. Ingezonden door Geertruida Kerkvliet. Een dorp bekend om de vele boomkwee-t kerljen, 4, 5, 6, 7, 8 gebruikt men om schoe nen te poetsen, een 5, 1, 2, 3 gebruikt men eenïge keer en per dag. IV. Ingez. door Jan en Eempien Wassenaar. I>e beginletters vormen van boven naar beneden een zeer groote stad in Neder land. xeen groote stad in Gelderland. x groote stad in Limburg. x plaats tusscken Leiden eii Haarlem. x fabrieksstad in N.-Brabant. x r kaasstad in Noord-Holland. x stad in Limbugr. x s stad in Zuid-Holland, x stad1 in Drente. x hoofdstad van Zeeland. Het kruisje plus de puntjes geven het' aantal letters der plaatsen aan. V. Ingezonden door Bebby van. der Reyderr. In welke steden is het meeste brand. VI. Ingezonden door N. N. Mijn geheel is iets van 11 letters dat jul lie graag 's zomers doet aan zee. 7, 2> 3, 4 is iets om in te varen, 1, 8, 9, is een weg, SP, 11, 4, 3, 11 is ee>n jongensnaam. VII. Ingezonden door Klaaske van der Aley. VERBORGEN SPEELGOED. Ik loop op pantoffels. Heeft Aaltje het web al weggevaagd! Wie gaat met mij mee 1 Waarin leest Olga toch 1 De volgende week is het evenals vroeger, de brieven Maandags vóór 12 uur aan het Burean L. D. of over de post naar mej. A. Koopmans van Boekeren, Den Haag, Van Bleiswijkstraat 149, die vanaf half Septem ber haar werk als raadseltante weer kan opnemen. Ingez. door Henny Hulsbergen Hehning. In een museumKrelis tot zijn vader: ,,Zeg eens vader, wat beduidt dat nummer op die schilderij van Jan Steen 7" Vader: ,,0 jongen, dat zal het telefoon nummer van dien man zijn." Ingezonden door Annie Zaalberg. A.,,Menschen die 's nachts nooit sla pen, worden ziek." B.,,Wel neen, mijn vader slaapt nooit 's nachts. A.: ,,Hoe kan dat!" B..:. ,,Hij is nachtwacht." Ondoenlijk. „Wel dertig keer moet je ieder hapje kauwen,'" zei oom, „voordat je het inslikt. Dan pas verteert je eten goed." Hongerige Frits: „Dat kan ik niet oom, want dan hadden mijn acht broertjes en zusjes alles op, als ik aan mijn tweede be-i go 11," 5

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12