NAAR DE BIOSCOOP. m TEEKENPLAATJE. GOEDE OPLOSSINGEN OPLOSSINGEN. «V ei et h nis u och ma 'lei eke ade o sn e Moeder, er is bioscoop vanmiddag, kin- Üerbioscoop, ze geven „de kleine lord". Alle kinderen uit m'n kla9 gaan er heenl" „Dag Annie"! zei Moeder. „O ja, dag Moeder." En ze gaf Moeder een kus. „Mag ik er ook heen, Moeder?" „Fuift de juffrouw jullie daarop?" vroeg Moeder. „Natuurlijk niet. 't Kost een kwartje." Moeder keek bedenkelijk Een kwartje word bij Annie thuis niet zoo gemakkelijk voor een pleiziertje uitgegeven. Vader was het vorig jaar onverwachts overleden en nu wa9 't voor moeder een heele zorg om haar kinderen alleen groot te brengen. Annie wist dat wel. Maar ze had gedacht: ..Eén kwartje!" En dan voor de bioscoop, liet was zoo lang geleden, dat ze er ge weest was. En „de kleine lord", 't zou zoo mooi zijn!" „Mag 't Moeder?" vroeg Annie nog eens, toen Moeder nog steeds niets zei. Moeder gunde haar kind graag een pretje maar kón ze het wel doen? Er was zooveel noodig! ,,'k Zal eens zien", zei Moeder, terwijl ze naar de kast ging en er een blikken doosje uitnam, „'t Zijn bonnen van den diogist; tel eens gauw op, of het al f. 10, is. Dan krijg je er een kwartje voor". Annie telde. Na een poosje zei ze: „Ja, Moeder, 't is al over de tien gulden. Deze bonnen zijn zelfs nog over". „Nu, breng ze dan maar vlug weg". Even later kwam Annie terug. Ze had het kwartje meteen meegekregen. .Ziezoo", zei Moeder verheugd, „daar ga jij nu vanmiddag maar eens fijn van uit. Gaat Mies ook mee?" „Mies is ziek. Dat wist u toch?" „Ja, dat is waar ook. Heb je haar al eens opgezocht?" „Nee moeder, nog niet!" „Dat is ook niet erg hartelijk tegenover je beste vriendin. Dat mag je wel eens gauw doen!" Na tafel maakte Annie vlug voort om weg te komen Ze vergat zelfs Moeder haar hulp aan te bieden bij het afruimen. Om halfdrie begon de voorstelling en toen Annie op den toren keek. wat 't nek kwart voor tweeën Nog veel te vroeg na- uurlijk ,,Weet je wat," dacht ze,, dan ga ik eerst Mies nog even opzoeken. Dat kan juist nog". Vlug sloeg ze rechtsaf en belde bij Mies aan. „O, ben jij daar Annie, wat heerlijk, dat je komt. Mies is juist zoo verdrietig", zei Mevrouw, terwijl ze met Annie naar bin nen ging Daar lag Mies op den ruststoel, bleek en met pijnlijk vertrokken gezicht Toch klaarde haar gelaat op. toen ze Annie zag binnenkomen. „Ha, ben je daar eindelijk?" zei ze „Je blijft natuurlijk vanmiddag bij me?" ..Hè, ja. An. dat moet je doen," zei me vrouw, blij. dat ze iets gevonden had om haar meisje op te vroolijken. Annie streed een moeilijken strijd. Ze wou dolgraag naar „de kleine lord". En hier lag Mies, zoo bleek en smalletjes, zoo heel anders dan ze op school was. En ze was nog heelemaal niet bij haar geweest. „En de kinderbioscoop vanmiddag," zei Annie, hopende dat mevrouw zou zeggen: „daar ga jij natuurlijk ook heen." Maar mevrouw zei niets. Miesje's gezicht betrok weer. „Ziet u wel, alle pretjes zijn juist, nu ik ziek ben! Ik wou ook zoo graag naar de bioscoop". En de tranen vloeiden weer. Och, wat had Annie een spijt, dat ze over die bioscoop begonnen was. „Alle kinderen gaan er natuurlijk heen, An nam plotseling een dapper besluit. „Neen lekker mis! Ik ga er riet heen. Ik blijf den heelen middag bij jou. Ik ga je fijn voorlezen en allerlei leuke spelletjes met je doen." „Nu, is dat geen verrassing?" vroeg me- Trouw blij. Dat vond Mies ook. Ze droogde gauw liaar tranen en vroeg, of Moes het nieuwe DE HENGELAAR Door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Peter heeft gehengeld. Nee maar, wat een visch! 'k Wist niet, dat vriend Peter Zoo'n groot heng'laar is! Vrouwtje Mies zal blij zijn 't Sist al in de pan. 'k Denk, de kleine poesjes Smullen ook er van 't Is eeaa buitenkansje! Wat een lekkernij 'Alle poesekinders Zitten op een rij. Nu zijn ze gehoorzaam, Niemand krijgt er straf! Dacht je soans, dat Moeder Stouterds ook wat gaf En de kinderkleuters, Lezers van dit blad, Doen vast heel niet onder Voor de kleinste kat! Kijk! Ze gaan fluks teek'nen Op geruit papier. Hoe de plaat moet worden 1 Wel, dat zie je hier! Dan ga je haar kleuren. 't Krijt is toch goed zacht 1 'k Denk, als het dan af is, Dat je Moesje lacht Dn zegt: Lieve kinders, 'k Heb nu zóóveel visch, Dat het voor een week heusoh Wel voldoende is! vertelselboek wou geven: „Tuschen licht en donker." Annie las haar dien middag verscheiden verhalen voor. Ze genoot er zelf ook van, want ze kende het boek nog niet. Ze deden ook een spelletje halma. Dat kon Mie9 best liggende. En toen maakte mevrouw een lekker kopje chocolade met een beschuitje er bij. 't Was een heel feest! De bioscoop was door beide meisjes totaal vergeten. Om vijf uur ging Annie naar huis. En toen bedacht ze op eens, dat ze haar kwartje nog had Wat moest ze daar nu mee doen? Juist kwam er een man voorbij met een mand goudbruine ehrysantjes. „O, die bruine vindt Moeder juist zoo mooi." dacht Annie plotseling. ,.En kwartje een bos!" riep de man. Vlug haalde Annie het kwartje uit haar zak te voorschijn en kocht een bos bloemen „Wat zal Moeder blij zijn," dacht ze. „En wat een groote bos! Ik deel hem in tweeën." dacht ze verder. Vlug wandelde ze nu terug naar Mies je's huis en gaf daar de helft van de bloe men af voor haar ziek vriendinnetje. Toen liep ze haastig naar huis. „Al terug?" zei Moeder, toen Annie door haar zusje werd opengedaan. „En heb je pret gehad?" „Pret gehad wel. Maar 'k ben niet naar de bioscoop geweest. En dit heb ik voor u meegebracht." „Kind. wat een schitterende bloemen. Hoe kom je daaraan?" Toen vertelde Annie, hoe het dien mid dag gegaan was. En Moeder moest toege ven, dat haar meisje een goeden middag had gehad, heter dan in de bioscoop. J H BRINKGREVEENTROP. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Beekman, Johan Ouwersloot, Pioni Smits, Jan Smits, Koos Laurier, Willy de Neijs, Willy Verbrugge, Bertus Boom, Neeltje van Breda, Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Piet Harteveld, Annie Zaalberg, Neeltje Meuldijk, Jopie van de Bel, Aagje van der Ham, Jootje de Wekker, Henk Boom, Marietje Blom, Heinier den Hertog, Johanna Maas, Hendrika Ouwerkerk, Gerard van Schie, Jan Molijn, Jacob v. Hees, Jo van' Egmond, Nelly Eikel, Bep Hoope, Gerharda Egg ink, Christiaan Eggink, Bram Geerlings, Mina Krijger. Martha Schimmel, David Brokaar, Bert van Reenen, Koos Slegten-. horst, Wietske Kluyve en Annie Brouwen 1 OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HE& VORIGE NUMMER. 1. Arbeid adelt. 2. Uil, gier, valk, arend. 3. Leidscih Dagblad, dahlia, bal, da'de^ dal, ei, das, Bach. 4. Parijs, patrijs. 5. Het beeft niets pver, bet komjt één te kort. 6. H den a n n i e Hengel© Kleef olm o 7. Mozes, zes.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11