UW BOEKHOUDING IN ORDE UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. DE GORDON-BENNETT- WEDSTRIJD. De Internationale bal Ion wedstrijd om den Gordon-Bennettprijs zal dit jaar op 28 Sep tember te St. Loui9 (Noord-Amerika) plaats vinden. Ditmaal starten 10 ballons, n.l. 3 Amerikaansche, 1 Belgische, 1 Argenlijn- sche, 2 Fransche, 2 Duitsche en 1 Deensche. De Belgische ballon is wederom bemand door Ernest Demuyter, die reeds vier malen den Gordon-Bennettprijs heeft gewonnen. De Amerikaansche winnaars van het vorige jaar kapitein Kepner, Lt. Settle en prof. Orman nemen eveneens deel. Voor Duitschland starten de „Essen" en de „Barmen". Ook de „Bannen" nam het vorige jaar deel en ein digde als tweede. BOTSING TUSSCHEN TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN. Bij het einde der manoeuvres in Tsjecho- SLowakijc van de tweede en vijfde divisie infanterie kwam in do lucht een jachtvlieg tuig in botsing met een observatie-vlieg tuig. Beide machines stortten neer en drie vliegers werden gedood. TWEE VISSCHERSBOOTEN GEZONKEN. 'Aan de Noordelijke kust van Spanje zijn 2 visschersbooten met elkaar in botsing ge komen en gezonken. Van de uit 21 koppen bestaande bemanningen der beide bo^-en zijn er 8 verdronken. De overige 13 zijn door reddingsbooten opgepikt, nadat zij 12 uur in het water hadden rondgedreven. lÜAFE INGESTORT. In West-Vlaand eren heeft in het plaatsje Menin nabij de Franacbe grens in een café een ernstige ontploffing plaats gehad, waar door het huis instortte en zeven personen zware verwondingen opliepen. Twee hun ner zijn na hun overbrenging naar het zie kenhuis bezweken. BRAND IN EEN AUTOFABRIEK Gistermiddag is brand uitgebroken in een automobielfabriek te Suresnes (Frankrijk). De schade is aanzienlijk. RECLAME. VANAF f. 5.PER MAAND. Brieven Bur. van dit Blad .onder No. 9334. ALPHEN. TWEED AAGSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING. Meer inzendingen - Officie el e opening door den burgemeester. Gistermorgen omstreeks 11 uur werd de vijfde bloemententoonstelling van de „Ver eeniging Alphen Vooruit" geopend. Dit jaar wordt de tentoonstelling in afwijking van het vorige jaar in de Nutszaal gehouden. Het aantal inzendingen bedraagt dit jaar 1000 en is weer in groote mate toegenomen waaruit wij met genoegen constateeren, dat de liefde voor de bloemen en planten zoo wel onder de jeugd maar ook onder de ouderen nog steeds in onze gemeente blijft toenemen. De Nutszaal waarin de exposi tie is opgesteld, is een en al bloemenweelde en schenkt een bijzonder fleurig gezicht. De officieele opening had plaats door den burgemeester in tegenwoordigheid van en kele genoodigden en de peis. SpTeker gaf met genoegen gevolg aan het verzoek van het bestuur ook deze tentoonstelling weer te openen en ook in het bijzonder omdat hij van de deskundigen reeds had gehoord, dat de inzendingen weer niet alleen waren toe genomen doch ook zeer mooi zijn. Spreker bracht achtereenvolgens een woord van dank aan de heeren de Weis, Gebrs. Lam, mevr. Gaillaird bovendien aan de jury. die zich allen weer bijzonder van hun taak heb ben gekweten en verder allen die wederom tot het tot standkomen van deze 5de ten toonstelling hebben medegewerkt. Hij be sloot met den wensch dat de liefde tot de bloemen en het opkweeken daarvan nog steeds in meerdere mate moge toenemen 'en dat ook deze tentoonstelling weer in alle 'opzichten zal mogen slagen. Onmiddellijk na de opening werden aan de aanwezigen eenige ververschingen aangeboden waarna wij in de gelegenheid waren de expositie te bezichtigen die er schitterend uitziet en de bloemen en planten liefhebbers(steTs) zeer zeker tot een bezoek aan de tentoonstelling zal lokken. De tentoonstelling die wederom twee dagen duurt werd Teeds gisteren druk bezocht. Hieronder laten wij een overzicht volgen van de beoordeelingen: Volwassenen. Eerprijs: 1 mej. Plom v. d Mei), 2. N. C. Rook, 3. A. Groeneveld, 4- mevr. Rademaker. Ie prijs: 5. N. C. Rook, 6. P. Plomp. 7. P. Snel, 8. H. Hoogendoorn. 9. P. Snel, 10. N. v. d. Linden Plomp, 11. D. v Leeuwen. 12 T. Meijs, 13. mej. H. de Knijff, 14. N. C. Rook, 15. mej. Halm. 2de prijs: 16. L. Honselaar. 17. A. N. Jon- genburger. 18. N. C. Rook, 19. D. G. v. Stra ten, 20. idem. 21. N. C. Rook. 22. N. v. d. Linden. 23. W. Vaartjes. 24 P. Smits. 25. C. Klaverweiden-Blonk, 26. mej. .T. de Knijff, 27. J. B. Cats. 3e prijs- 28 H. Hoogendoorn, 29. C. Plomp. 30. H. v. Keeken. 31. G. J Lam mere, 32. idem. 33. H. Hoogendoorn, 34. K. Verboom, 35. idem, 36. E. de Goede. 4e prijs: 37. mej. W. van Leeuwen de "Wit, 38. E. Mechelse, 40. P. Smits, 41. J. Starreveld, 42. K. Tolk, 43. A. Visser, 44. mevr. F. C. de Roon Hetoge-Voorma, 45. J Feenstra, 46. C. J. v. Leeuwen, 47. P. Plomp. 5e prijs: 48. mej. A. v. Keeken, 49. D. Verkade, 50. T. v. Rijn, 51. A. Doornheim, 52. P. Westerbrink. 53. J. Nagtegaal. 6e prijs: 54, mej. Plomp v. d. Meij, 55. J. v. Zwielen. Troostprijs: 56. v. d. Burgh, 57. M. v. Muiswinkel, 58. J van Kerk, 59. mej. Scho tel, 60. B. Keizer, 61. H. Baars, 62. mej. Schotel. Kinderen. Eereprijs: 63. Frans Meere, 64. Kees Ruitenen, 65. Gerrit Versluis. Ie prijs: Tinus Sampimin, 67. P. Plomp, 68. Wim Los. 69 Nellie van Wermeskerken, 70. Piet Bakvis, 71. Marie Domburg, 72. Christina Blom. 73. Jan Wigbers, 74. Grietje Veenstra. 75. Nellie Kroon, 76. Jan Revet, 77. Jetje AHona, 78. Jan Mariens, 79. E. Lekx, 80. Mary Lam. 81. Huib. de Vos. 2e prijs: 82. Piet Wigbers, 83. Nellie Kroon, 84. Wim. Ketel. 85. A. de Roode, 86. Jan v. d. Linden, 87. H. v. Zwieteri, 88. Karei Marsman, 89. Marie Domburg, 90. M. v. Eijk, 91. Elizabeth Kop, 92. Rinke Cus- veller, 93. Kees de Weijs, 94. Johan Ver kalk. 3de prijs: 95. Alex Cusveller, 96. Pleun Verwoerd, 97. Cornelia Snel, 98. Jo Ver schuur, 99. Annie Hölzken, 100. Arie La gendijk, 101. P. Plomp, 102. Nellie Fulpen, 103. Bertha Bos. 104. ..Corrie Kroon, 105. Sophia de Heer, 106. Rika van Doorne, 107. Jet v. Vliet. 4e prijs: Anton Croon, 109. Jan Wesler- wecl. 110. Hugo Oppelaar, 111. Arie Kas- steleijn, 112. Cobie Overes. 113. Jenny v. d. Meent, 114 Corrie Hoogeveen, 115. Corrie Meijer, 116. Ali Tuinman, 117. Jan Pauw, 118. P. v. Arkel, 119. Agatha Nagtegaal, 120. Mina Gesman 5e prijs: Stef Bahlmann, 122. Wilhel- mina Snel. 123. Jo Verschuur, 124. Grelha Vellman. 125. Johanna van Wieringen, 126. Nellie Fulpen, 127. Jnnsje Kramer. 128. Gerrie Sneeuw, 129. MargeTetha v. d. Berg, 130. Dirk Houweling. 6e prijs: Hugo Oppelaar, 132. Neellje Donker, 133. Hetty Munting, 134. Arie La gendijk, 135. To v. Engelen. 136. Arie van Ve^n, 137. Cor de Kleer. Troostprijzen: 138. Ben van Ees, 139. Herman Slootweg. 140. Nelia Sneep. 141. Marie Krommenhoek, 142. Cobie v. d. Neut, 143. GeraTd Busselman en 144. Jan Meijer. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie met inhoud. 1 paar zwarte kousen, 1 badhanddoek en belastingplaatje in etuie 1929/1930. Inlichtingen politiebureau Ju li au astraat. De „St.ct." No. 171 bevat de gewij zigde statuten der Vereeniging tot vour- ziening in de onkosten vaai Ziekenhuisver- pleging gevestigd alhier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus Johannes, z. v. J. M. Straathof en G. H. Vink. Herman Pctrue, z. v. H. Zoetemelk en M. J. Schirm. Petrvonella Cornelia, d. v. L. Hogcnboom en A. Heemskerk. Francis- cus Theodorus Gerardus, z. v. M. J. Co- lijn en E. C. Volwater. Overleden: Joanna Jacoba Hoogenboom 10 m. Antje Galis wed. G. Bruin 81 j. Simon de Moei 71 j. Gevestigd: J. B. Veenswijk van Oegstgeest H. C. Verboket van Moordrecht G. C. van Berkel van Haarlem F. M. Heemskerk van Warmond S. M. A. Turk van Leiden J. Winkels van Weeze (D.). E. M. H. Otten van Amsterdam G. Zandbergen van Zoeterwoude C. F. van Haastrecht van Warmond C. J. Tulen van Haarlemmer meer J. J. Droogh van Warmond L. Wesseling van Gouda M. C. Opdam van Leiderdorp L. Kool en gezin van Bunscho ten H. Buys en gezin van Ede G. IL J. Volwater van Oudenbosch C. Gortzak van Hillegom. Vertrokken: C. M. Hoogenboom naar Lei- muiden D. Ham en gezin naar Leimuiden M. H. van den Berg naar Rijnzaterwoude E. Medema en gezin naar Wilnis H. C. Hyzelendoom naar Haarlemmermeer J. B. Veenswijk naar Noordwijkerhout L. Bar- tels naar Warmond N. H. van Haastregt en gezin naar Haarlemmermeer Th. Borst naar Leiderdorp C. Post en gerin naar Katwijk A. M. C. Cozyn naar Noordwrjk A. J. van den Broek naar Bergen P. E. Beek naar Arasterdam. BOSKOOP. DE K0NINGINNEFEE3TEN. Aubade van 1200 schoolkinderen - Taptoe van tamboers en pijpers. Gisteren werd ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een Ko- ninginnofeest gehouden. Reeds vroeg in den moTgen weerklonk klokkengelui, ten teeken dat het feest begonnen was. Om halfnegen werd dooT de Chr. muziekver. Concor dia" koraalmuziek ten gehoore gebrachfr. Daarna werd voor het enkele dagen gele den geopende nieuwe raadhuis door plra. 1200 schoolkinderen eenige liederen gezon gen, die op de vele toehoorders indrux maakten. Hierna werd door de kinderen een optocht gehouden, welke door verschil lende muziekvereenigingen werd opgehrQ terd. Na afloop hiervan volgde een tracta- tie der kinderen in de sdholen. Des n.m. van 25 uur kwamen kinderspelen op het v.m. Torenpad 'aan de beurt. Van het ring- rijden in auto's we<rd een druk gebruik ge maakt. 's Avonds om halfacht volgde een gondelvaart op de rivier de Gouwe. Langs de Gouwe was electrische verlichting aan gebracht en toen de lange rij van schitte rend versierde vaartuigen zich in beweging zette, werden de toeschouwers opgetogen gestemd. Om 10 uur gaven de tamboers en pijpers van het corps Mariniers (aange boden door de Landstormcommissie) een Taptoe. Tegen elf uur volgde de clou van het feest: een prachtig vuurwerk op de Gouwe. De feestcommissie kan met genoegen op dezen dag terugzien. Een woord van hulde aan genoemde commissie die zich geen moeite en zorgen heeft ontzien om een dag als dezen te OTganiseeren I HAZERSWOUDE. DE ORANJEFEESTEN. Op waardige wijze verloopen. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft de „Wilhelmina-Vereeniging" alhier haar feesten gehouden, welke goed zijn ge slaagd. Aangevangen werd met het houden van een optocht van paard onder den man, welke aan de ringrijderij deelnamen, en zoo ging het met muziek aan het hoofd naar het feestterrein. De uitslag is: Ringrijderij met paard onder den man 1st© prijs: Jac. van Wieringen, 2e pr. A. de Kort Tzn., 3e pr. M. Gordijn, 4e pr. C. D. van Geest. Ringrijderij per fiets: 1ste prijs C. Riet veld, 2e pT. A. C. van Geest. 3e pr. C. D. van Geest. 4e pr. Jac. van Wieringen. Mastklimmen voor jongens: J. Hagen 2 prijzen, A. C. van Geest 2 prijzen, D. vau Dalen 2 prijzen. C. D. van Geest 2 prij zen, J. P. Kersbergen 1 prijs en C. van Staveren Jzn. 1 prijs. Stoelendans voor meisjes: 1ste prijs P. Zwetsloot, 2e pr. A. Timmermans, 3e pr. A. van Velde, 4e pr. C. Luyten. Hardlóopen met hindernissen voor jon gens: lst-e prijs A. van Elswijk, 2e pT. van Wieringen, 3e pr. A. Fase. 4e pr. L. de Boer. Hardloopen met kinderwagens voor dames: ïste prijs C. van Velzen, 2e pr. G. Looman6, 3e pT. M. van Wieringen en 4e pr. J. Fransen. Des avonds werd op het terrein een con cert gegeven, waarna het feest met een vuurwerk werd besloten. Feest voor de kinderen. Het comité, dat zich alhier gevormd heeft om aan alle schoolgaande kinderen een pre-ttigen dag te bereiden, is daarm uitmuntend geslaagd. Dank zij de mildda digheid onzer dorpsbewoners werd het in staat gesteld om hun voorgenomen plan tot verwezenlijking te brengen. Het weer was bijzonder schoon, toen de jeugd op brik ken, waai'van enkele versierd waren, plaats namen, en een rijtoér maakten van onge veer 2 uur. De „Harmonie" verleende ook hierbij weer haar medewerking en bege leidde het gezelschap den geheelen rit. Te ongeveer 1 uur weriT halt gehouden voor het Raadhuis, alwaar het dagelijks bestuur onzer gemeente aanwezig was, aan welk college een zanghulde werd gebracht. Uit honderden kelen klonken Vaderlandsche liederen, waarvoor onze burgemeester de kinderen hartelijk dank bracht. De namid dag werd doorgebracht met verschillende spelletjes, waarmede aardige prijzen wer den' gewonnen. Voor onze schoolgaande jeugd was het werkelijk een genotvollen dag! In de plaats van den heer A. P. Heij- kcr, die bedankt heeft, is tot lid van het R.-K. Armbestuur van de parochie der H. Engelbewaarder op het Dorp benoemd, de heer W. Loomans Jzn. - De heer C. J. Vreeburg alhier, is dooi een motorfiets aangereden, met het gevolg dat zijn rijwiel geheel vernield werd, en hij zelf verwondingen aan het hoofd, arm en been opliep. De eigenaar van het motor rijwiel verklaarde zich terstond bereid de geleden schade te zullen vergoeden. Bij de gehouden verkiezing van drie notabelen der Ned.-Herv. Kerk, werden op gisteren gekozen de heeren H. J. J. Voets, .W. .T. Dekker en Jacs. van Pijlen, reep. met 178, 16S en 96 stemmen. Op.den heer Jac. Ravensberg werden 91 stemmen uit gebracht. Er werden 189 geldige stemmen uitge bracht. LEIMUIDEN. De Oranjefeesten. In den namiddag van den eersten das werden volks- en kinderspelen gehouden. De uilslag daarvan is als volgt: Ringrijden met auto's en motorfietsen: 1. mejuffr. Jongejans met C. van Slaveren; 2. mevr. Heenk met Cor van Staveren; 3. mej. A. Angenent met Mogets; 4. mevr. en de heer Breed ijk. Fietsrijden met hindernissen met dames: 1. Mej. G. van Wieringen; 2. Mej. II. Hooge- boom; 3. mej. M. v Leeuwen. Fietsrijden met hindernis voor heeren: 1. de heer A. van Leeuwen; 2. de heer B. Rou- bos; 3. de heer P. A. Colijn. Jongens van 1012 jaar- hardloopen met hindernissen. J. Jan van Veen; 2. H. Spie ring; 3. A. Leeflang; 4. Cor Flikweert: 5. Rein Knelange; 6. Arie Colijn. Jongens van 1012 jaar: zakloopen. 1. Huig de Vos; 2. Piet van der Kamp; 3. Dirk van Berkel; 4. Ko de Graaf; 5. Gerrit van Berkel; 6 Anton Vlasman. Jongens van 68 jaar: Houtjesrapen. 1. Koos van Velzen-, 2. Wini Semp; 3. Jan van Schagen-, 4. Piet Breedijk; 5. Huib v. Berkel; 6 G. Bosman. Meisjes van 1012 jaar: vlaggetje steken. 1 Gerrie van den Broek; 2. Agnes van Graas; 3. Anna van Haasteren; -4 Greta Bcsman. 5. Hendrika Colijn; 6. Al ié Heusden Meisjes 810 jaar. Balletje dragen. 1. Corrie Semp; 2. Ada Bakhuizen; 3. Columbia van Veen; 4. Bertha Heenk; 5. Anna van der Hengst; 6. Bets van der Voort. Meisjes van 68 jaar: houtjesrapen. 1. Dit van der Voort; 2. Koosje Heuzen; 3. Nellie Vis; 4. Jo Klaren; 5. Jannie Dompeling; 6. Lene Flikweert. Des avonds werd het op het feestterrein steeds drukker. De feestvreugde steeg hooger en hooger; het toppunt zou echter eerst op den tweeden dag bereikt worden. Toen werden de feesten door zomerweer begunstigd. In de morgenuren bleef het aan vankelijk rustig. Tegen elf uur begon het drukker (e worden. Vijf muziekcorpsen (uit Abbenes, R.-A.-Veen, Langeraar, De Kwakel en Aarlanderveen) deden zich hooren. De uitslag van het „festival" was als volgt le prijs Leiinuiden f. 100; 2e De Kwakel f. 40; 3e Abbenes f. 25; 4e Róelofarends- veen f. 10. Directeursprijs: Aarlanderveen. Voor het spel blinde paard leiden bleek buitengewone belangstelling te bestaan. Het was dan ook grappig om dc deelne mers te zien tobben om het eind van <le baan te halpn. Aan dit spel moesten hee ren en dames deelnemer- Vermakelijke tooneeltjes speelden zich hierbij af. De uitslag is als volgt: 1. A. J. Beuk en mej. H. V. Ruiten; 2. W. Straathof en mej. P. de Rijk; 3. G. de Raadt en mej. Oudshoorn. Gedurende het festival bleef het aantal bezoekers toestroomen. De groote stroom van bezoekers kwaira echter eerst in de avonduren los. Men zag bezoekers uit Alkemade, Haar lemmermeer. Aalsmeer, Uithoorn, Alphen, Ter-Aar enz., wel eeD bewijs dat het Lei- muidensche feest goed aangeschreven staaf. Naar hartelust werd dan ook genoten. Eerst laat in den nacht dacht men over huis toe te gaan. Een woord van hulde aan het Oranje- comité en tevens een woord van hulde aan de politie, die door tactvol optreden iede- ren wanklank in den kiem wist te smoren Met genoegen kan een ieder op dit feest terugzien. TER-AARDE-BESTELLING STOFFELIJK OVERSCHOT M. v. d. ZWAN. Een groote schare van belangstellenden Vele toespraken. Donderdagmiddag te ruim 1 uur had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Martinus v. d. Zwan, in leven voorganger van de Chr. Ger. Ge meente alhier. De belangstelling voor deze begrafenis was zeer groot. Van heinde en ver kwam men om dezen eenvoudige de laatste eer te bewijzen. Des middags 2 uur ving de lijkdienst, die in bet houten kerkje gehouden werd, aan. Eerst werd gesproken door ds. Driessen, Chr. Ger. predikant te Amsterdam. Te ongeveer kwart over een begaf de stoet zich naar het kerkhof bij het Raad huis sloten de burgemeester en de leden van den Raad zich aan. Op den doodenakker gekomen, werd nog maals het woord gevoerd door ds. Dries- sen, die v. d. Zwan schetste als een eer lijk, rechtvaardig en godvreezend man. Als iemand die nooit eigen eer maar steeds de eer van God gezocht had. Vervolgens voerden het woord ds. Zwier-s namens de classis 's-Gravenhage der Chr. Ger. Kerk. ds. v. d. Wal, vToeger Ned.- Herv. pved alhier en thans te Dirksland als vriend van den overledene, de. v. d. Molen, Chr. Ger. pred. te Lisse en ds. v. Brummen Chr. Ger. pred. te Driebergen. Vervolgens nam de heer J. A. Bakhui zen, burgemeester der gemeente het woord. Hij herdacht de heer v. d. Zwan als iemand met groote capaciteiten en sterken wil. Veel spreken in de Raadsvergaderin gen deed v. d. Zwan niet, maar wat hij zeide was diep doordacht en weloverwogen. Van der Zwan was een man met veel le venservaring. Gods eer was hem meer waard dan do eer der menschen. Met v. d. Zwaq, zoo eindigde de burgemeester ver liest de burgerlijke gemeente een goed lid van den Raad. Vervolgens voerden nog het woord een broer van den overledene, de heer Com peer lid van den Raad en P- Jansen schoon zoon van den overledene. Na het zingen van Ps. 68 2 verliet de groote schare belangstellenden diep onder den indruk den doodenakker. OUDE-WETERING. Groote plannen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Groene-Krnis-afdeeling. Op Maandag 9 September a.s. zal fees telijk herdacht woTden het 25-jarig bestaan van de Afdeeling Oudewetering en Om streken van de Zuid-Hollandsche Vereeni ging Het Groene Kruis. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er tevens een Bazaai* worden gehouden, waarvan de baten ten goede zullen komen van de Vereenigings- kas. Uit het verschenen programma blijkt, dat Maandagavond te acht uur een fees telijke bijeenkomst zal worden gehouden in de tent. staande op het terrein van de Ned. Krachtvoederfabriek ..Muskator". Dien avond zal o.m. de feestrede, welke zal worden uitgesproken door den weled. heer J. F. de Ren, te Leiden, oud-ingezetene, worden gehouden en zal de Groene Kruin- film worden vertoond. Voorts zal deze avond worden opgeluisterd, door de Zang- vereenigini.' ..Halleluja" en de Mandoline club „O.M.E.C." beide alhier. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag zal de met veel zorg voorbereidde Bazaar worden gehou den, waarvan de opening zal plaats hebben door den edel-achtb. heer L. H. M. J. Vos- ters, burgemeester van Alkemade, des na middags te 4 uur. Op den Bazaar rijn ver schillende vermakelijkheden, die zeker veel liefhebbers zullen trekken. Onder -de te koop zijnde artikelen bevindt zich o.m. een zeer mooie vaas, aangeboden door Z. M. Wilhelm, ex-keizer van Duitschland. £^1 der meest geambieerde prijzen zal wel etuif gratis bon voor een vliegtocht per K.L.M zijn. Woensdagavond zal tot opluisteringL het plaatselijk muziekgezelschap „Erudi'.l tio" een avondconcert geven nabij de tentL terwijl op dien avond extra^bussen va%l Maarse en Kroon op Huigsloot zullen loo-l pen. Het wordt dra bezoekers zoo aan^l trekkelijk en gemakkelijk mogelijk ge-| maakt er ais het weer meewerkt zullen del organisatoren, naar onze verwachting, nieti over te weinig bezoek te klagen hebben! TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Martinus, Z. van R. M I van der Meer en I. P. Willems Cornelia Jacobus, Z van A. Bouwmeester en K. j] Droog Maria Theodora Rosa. D. van S. P.| Hoogervorst en G. M. Pieterse. Overleden: Plonia Margaretha Cats onge l Jiuwd 26 j. Jacob van Vliet 6 j. Gehuwd: J. Janmaat jm. 33 j. en J. Tb Markman jd. 29 j. Op Donderdag 26 Sept. a.s., des nair.l halfvier zal op het plein voor het gemeente l huis de herkeuring plaats hebben van de| trekhonden, karren en tuigen. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Levcnlooze d. v. J. den Ouden[ en P. Guldemond. Wilhelmus, z. v. J.| W. Waasdorp en E. van der Tang. Ge rardus Wilhelmus, z. v. A. van Veen en.' M. E. Kalker. OndertrouwdM. N. de Heij en O. de| Jong. E. Stigter en M. Molenaar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Cornelis Hendrik Kompier, j.u 22 j. te Linschoten en Elisabeth van Egmow 3.ö. 25 j. Gevonden voorwerpen: eenhuissleute Inlichtingen te bekomen ter Gemeente-S« HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD Het vermenigvuldigingscijfer der inkomsten belasting - Pleidooi voor een afdoende rioicering - Afwatering Kruisweg - Afscheid van de heeren Scheffer en Gerritse. De Raad van deze gemeente kwam gist renmiddag in openbare vergadering bij" Onder de ingekomen stukken werd voorli zing gedaan van een brief, van het bestw van de school met den bijbel aan den Aal? meerderweg nabjj den Kruisweg, met ver zoek om ter beschikking te stellen vierbon dera gulden voor het aanschaffen van uien we schoolbanken voor het derde en vierdi leerjaar en f.250,voor den aankoop va: nieuwe borden; van het bestuur van d< Hervormde schoolvereeniging te Nieuw-Ven nep om te mogen ontvangen een sou van f.205,voor de aansluiting van he echoolgebouw op de proviuciale waterleiding van het bestuur der Roomsch-Katholieke jongensschool om een bedrag van f. 76( voor het maken van een nieume brug ovt den Vennepertocht. Deze verzoeken werden in handen van 1 en W. gegeven om advies. Een verzoek van enkele bewoners langs dei Aalsmeerderweg tusschen den Venneperwej en den Bennebroekerweg om aansluiting voo hunne perceelen aan de provinciale waterlei ding, werd ter afdoening aan B. en W. overgegeven. Een adres van het bestuur der vereenigm; tot bevordering van een hygiënische melk winning te Amsterdam, houdende verzoel om subidsie voor het jaar 1930, zal bij d< begrooting worden besproken. Evenzoo werd besloten ter? aanzien va een circulaire van de commissie uit deg1 meenteraden tot het voeren van actie tegel de salarisregeling, zooals deze door gedepo teerde staten van Noord-Holland betreffend! de burgemeesters, secretarissen en ontvan gers, is ontworpen. Een adres van het bestuur der vereeni ging voor wettelijke dierenbescherming, me verzoek om in de gemeentelijke bouwveror deningen bijzondere bepalingen op h nemen betreffende veestallen, zal bij de be handeling van de nieuwe bouwverordening worden behandeld. Aan den heer H. J. Blaauw werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school te Hoofddorp, mei ingang van 1 October a.s. Goedgevonden werd twee perceelen grond te Nieuw-Vennep te verkoopen, gelegen langs de verlengde Schoolstraat en den Vennepertocht voor een prijs van f L» per vierk. M. Voorschotten krachtens de landarbeidei wet zullen aan het Rijk worden aan: vraagd voor de arbeiders J. G. Jeronimu! en P. Sandee; deze landarbeiderswonin?vt zullen worden gebouwd op een perceel in0' nabijheid van de boerderij van den heei J. Knibbe langs den Sloterweg nabij Hoofd dorp. Het vermenigvuldigingscijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor hel dienstjaar 1929/1930 werd vastgesteld 01 hetzelfde cijfer (27s) als het vorige jaar Hoewel verwacht mag worden, dat h> belastbaar inkomen van vele landboutvei over het vorige jaar iets is gestegen, meen 1 2- dc d les: iag

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6