BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RADIO-NIEUWS. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. weerbericht. Barometerstand. tl dikke pijltje geeft den stand aan van ■middag 3 uur. i dunne pijltje geeft den 9tand aan ran rmiddag 3 uur. itermiddag 3 uur: 772. Jjenmiddag 2 uur: 776. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. ar waarnemingen in den morgen van September, medegedeeld door het on Ned Met Instituut te De Bildt. Mgste stand 772.4 lo Calshot. ligsle stand 752.8 te Wisby. swachling tot den avond van 8 Sept.! lite tot matige, veranderlijke wind tot halfbewolkt. Kans op oehtend- Droog. Zelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. m voorm.: 14*/j gr. C. (68 gr. F.) uur 'smidd.: 151/» gr. C. (60 gr. F.> 3WATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. mgstc stand des voorm. te 6 u. 38 min. oogstc stand des nam. te 6 u 56 min. Voor Haandag. «gsle stand des voorm. te 7 u. 14 min. ogste stand des nam. te 7 u 34 min. WATERTEMPERATUUR, fweminriebtina „Hooge Rijndijk" rar voorm.:' 21 gr. C. uur voorm.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". sur voorm.: 19 gr. C. uur voorm.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. lerdag 8.04 nam. tot 5.53 voorm. dag 8.02 nam. tot 5.54 voorm. kamerleden. gezien de voorzitter van het Centraal lureau binnen den termijn, gesteld in 162e lid der Kieswet, geen mededec- ieeft ontvangen van den heer J. P. J. bergs te Bergen op Zoom, benoemd tot -'■> de Eerste Kamer, of hij zijn benoe- al of niet aanneemt, werd gistermid- tcn Stadhuize te 's-Gravenhage een bare zifting gehouden van het Centraal bureau ter voorziening in de daardoor me vacature. bureau verklaarde den heer E. B. ileijn te Hontenisse benoemd lot lid van erste Kamer. 'oren had de voorzitter van hel bureau gedeeld, dat blijkens hel proces-verhaal ie zitting van het bureau van 22 Juli heer Asselbergs benoemd was ver- i op lijst No. 2 Noord-Brabant van ügroop 2 in de groep van provinciën I, tens art. 118a, jo art. 118 ca der »et en dat op deze lijst geen candidaat voorkomt, doch dat deze lijst tot één verbonden is met lijst No. 2 Zeeland groep van provinciën I en dat mits- irachtens ark 118 jo art. 122 b der 'et. plaatsvervanger is de heer E. B. leijn te Hontenisse, als zijnde de li op die lijsl geplaatste.. het „Hbld."' verneemt, hebben de ®de Tweede Kamerleden jhr. mr. Buys ierenbrouck en jhr. mr. De Geer hun 'sbrieven niet binnen den door de wet Men termijn ingediend. Hs zal de voorzitter van het Centraal bureau in de plaats van jhr. Ruys de abrouck tot lid van de Tweede Kamer toen mr Gosling te Amsterdam en in kalure-Dc Geer jhr. mr. Beelaeris van md. Ofezien jhr. Beelaeris minister is, zal k'e zijn zetel niet innemen, waarna knoemd zal worden verklaard jhr. Rut-, 'en Rozenburg. verspreide berichten. Bel Nederl. Weekblad voor K ruide- Jatten meldt, dat de Nederl. Grossiers- M initiatief heeft genomen tot de iting van een bond van groothande- in margarine. ,®ij Kon. B. is wederom benoemd tot teeraar aan de R. H. B. S. te Srhie- J- Smit, benoemd tot tijdelijk leeraar jl le Schiedam; wederom tijdelijk he- ■Jot leerares aan de R. H. B. S. te 'ngen mevr. A. A. SirksJoustra; tijdelijk benoemd tot leeraar aan B. S. te Enkhuizen K. P. Postma: ij lijdelijk benoemd tot leeraar aan B. S. te Hoorn, K. P. Postma. P zijn verzoek is onder dankbetuj- >rde bewezen diensten eervol ontslag 1 aan jhr H. Loudon te Wassenaar ■'en voorzitter van de commissie voor Ufjwl. Zuid-Afrikaanschen handel en knig benoemd K. F. van den Berg te lid van genoemde commissie. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het verband tusschen het Kelloggpact en het siatnnt van den Volkenbond. Gelijk gisteren nog onder de telegram men is vermeld heeft de Finsche minister van buitenlandsche zaken Procope gister- voormiddag als eerste spreker het woord gevoerd en medegedeeld dat de Finsche regeering niet geheel aocoord gaa,fc met de voorstellen tot verleening van financieelen steun aan staten, die aangevallen worden, tot welke voorstellen de Finsche regeering het initiatief heeft genomen. De thans ingediende voorstellen gaan de Finsche regeering niet ver genoeg. Int.«?- schèn is de Finsche regeering toch bereid, haaT goedkeuring aan de voorstellen te hechten en ze als een eersten stap tot hulp verleening aan aangevallen staten te be schouwen, teneinde zoodoende in de toe komst het uitbreken van geprovoceerdo aanvallen te bemoeilijken. Procope stelde verder voor, dat de volkenbond, de vraag zal onderzoeken of het internationale ge rechtshof als instantie van beroep aanvaard kan worden voor de regeling van juridischo strijdvragen, die zich onder de statè-n voor doen. Hij deelde voorts mede dat de Finsche regeering zal toetreden tot het op do ple naire vergadering uitgewerkte pact tot vredelievende regeling van internationale geschillen Na Procope nam de Engelscho minister Henderson het woord om te verklaren dat het streven der Engelsohe regeering is om den volkenbond zoo krachtig mogelijk te maken. De Engelsche regeering is bereid toe te treden tob ie do re conventie, welke en nauwere samenwerking tussdhen de sta ten ten doel heeft. Vervolgens behandelde hij uitvoerig het verband tusschen het Kelloggpact en het statuut van den volkenbond. Het Kellogg pact is een beslissende en belangrijke nieu we bijdrage tot het internationale recht. Het gaat er thans om het Kelloggpact eu de bepalingen van het statuut van den vol kenbond met elkaar in overeenstemming te brengeD, aangezien dan definitief afgezien zal worden van den oorlog als instrument der nationale politiek. Deze leemte in het statuut van den volkenbond aan de staten die lid van den bond zijn, verleend om on der bepaalde voorwaarden toch oorlog te voeren, wordt door het Kelloggpact opge heven. Daarna diende spr. de ontwerp-motie in, waarin de plenaire vergadering met vol doening vaststelt, dat de meeste staten tot het Kelloggpact zijn toegetreden, waardoor afstand wordt gedaan van den oorlog als instrument der nationale politiek en de re geeringen zich verplichten conflicten uit sluitend langs vredelievenden weg te rege len en waarin verder gezegd wordt dat het noodzakelijk is na "të gaan, 1h hoeverre artikel 12 en 15 van het statuut gewijzigd moeten worden, teneinde de leemten, waar door oorlogen nog mogelijk zijn, aan te vullen. De Engelsche regeering is bereid aüe methoden en middelen te steunen, teneinde deze groot beginselen van de motie te doen zegevieren. Henderson ijverde verder voor een ont- werp-conventie voor financieele hulp aan staten, die het slachtoffer zijn of dreigen te worden van een aanvalsoorlog en tenslotte de uitdrukkelijke verzekering dat de onderteekening door Engeland van de facultatieve clausule betreffende de onder werpen van rechtsgeschillen aan het Haag- sohe Hof slechts een eerste schrede van En geland in de richting van algemeen e ver plichte arbitrage is. Gistermiddag is de Volkenbondsraad bij eengekomen om de laatste zitting te hou den in zijn tegenwoordige samenstelling. Maandag heeft de verkiezing der nieuwe leden plaats. De raad heeft besloten, in de toekomst slechts driemaal per jaar in plaats van vier keer, zooals tegenwoordig, een ge wone zitting te houden. Chamberlain had dit reeds twee jaar ge leden voorgesteld en Stresemann nam thans het voorstel over, wijzend op de moeilijkheid voor de ministers van buiten landsche zaken om al te vaak hun land te verlaten - Briand en Henderson berustten in iie* voorstel van Stresemann, echter uitdrukke lijk het voorbehoud makend, dat het slechts een proefneming zou zijn en dat de rafid telkens in buitengewone zitting zoa bijeenkomen, wanneer dit tusschen de ge wone zittingen noodig scheen. Daarna heeft de raad het rapport van de mandaten-commissie over haaT Novem- b er-zit ting behandeld, waarbij de toestand in Palestina ter tafel kwam. Henderson zeide, dat de Engelsche regee ring een enquête-commissie kenoemd. heeft, waarin drie parlementsleden zitten uit ieder der drie groote Engelsche politieke partijen. Deze commissie zal een onpartij dig onderzoek naar de oorzaken van het voorgevallene instellen. Hij gaf echter de verzekering, dat de Engelsche regeering er niet aan denkt, haar plicht als statasmandataris niet na te komen en opheffing van het Britsche mandaat te verzoeken. De Engelsche re geering zal ook stipt de Balfour-verklaring over het Joodsche tehuis in Palestina na komen. Na ontvangst van het rapport der enquête-commissie zal de Engelsche regee ring overwegen, welke politiek zij voortaan in Palestina zal hebben te voeren binnen de termen van bet mandaat en met inacht neming van de Balfour-verklaring. In verband met de ontruiming van bet bezette gebied is al eerder gemeld, dat de zetel der Rijnlandcommissie volgens ge ruchten verplaatst zal worden naar Wies- baden. Dezelfde berichten duiken thans weer op. Officieel kunnen zij echter nog niet worden bevestigd. DUITSCHLAND. Di. Wirth 50 jaar De „Duitschland- vlucht van de Zeppelin. Dr. Wirth vierde gisteren zjjn 50sten ver jaardag. Zoowel de rjjks president als de rjjks- kenselier zonden hem telegrammen van ge- lukwensch. De „Graf Zeppelin" zal vermoedelijk Woens dag voor een vlucht over Duitschland op stijgen. De vlucht zal ongerveer 18 uur duren en onder leiding van kapitein Leh- mann staan Of Berlijn zal worden aangedaan is nog onzeker. Een tweede reis over Duitschland zal na den terugkeer van dr. Eckener worden on dernomen, bij welke gelegenheid een tus- sohenlanding te Berlijn zal plaats hebben. Volgens een bericht van een Amerikaansch nieuwsagentschap moeten dé onderhandelin gen van dr. Eekener in de Ver. Staten over de oprichting en financiering van een geregelden Zeppelin-dienst over den Oceaan met succes zijn bekroond. Het agentschap verklaart uit goede bron te hebben vernomen, dat het tot stand komen van een geregelden dien3t tusschen Europa en Amerika absoluut verzekerd is, hoewel over de bijzonderheden tusschen dr. Eckener en de Amerikaansche maatschappijen nog niet gesproken is. De benoodigdde luchtschepen zuilen over 2 jaar in bedrijf kunnen worden gesteld. ENGELAND. Het vakvereenigingscongies. Op het vakvereenigingscongres te Belfast werd door eenige afgevaardigden gevraagd om de benoeming van een staatscommissie teneinde onderzoek te doen naar de betrek kingen tusschen de industrie en de financiers. Zij verklaren, dat .zoolang de fi nancieele magnaten de industrieele politiek beheerschen, er geen kans Is op een socia listische wetgeving. Een andere resolutie, waarin uiting werd gegeven aan het gevaar ran rationalisatie alvorens de arbeiders goed georganiseerd zjjn, werd aangenomen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Een grensincident. Tsjechische bladen maken melding van een nieuw Tsjecho-Slowaaksch-Hongaarseh grensincident. Volgens deze berichten zouden aan de Ipola twee T. S. grenssoldaten door een tiental Hongaren zijn overvallen en mishandeld. De soldaten moesten ten slotte voor de overmacht vluchten. Hst in cident zou in het grensgebied groote opwin ding hebben veroorzaakt. CHINA. Een samenzwering tegen Tsjang Kai Sjek. Volgens een bericht van het Chiaeesche telegraal'agentschap is te Peking een lid van het bestunr der Kuomintang in hechtenis genomen ,die ook een complot tot vermoor ding van Tsjang Kai Sjek had gesmeed. Hij had talrijke betrekkingen in het ieger. Reeds was een groep van 17 personen gevormd, die het plan had Tsjang Kai Sejk door een revolveraanslag om het leven te brengen. Allo deelnemers aan het complot zjjn gear resteerd en terecht gesteld. De bewakings dienst voor Tsjang Kai Sjek is versterkt. rondom den volkenbond LONDEN, 7 Sept. (V.D.) De besprekin gen te Genève over de vermindering der tarief grenzen in Europa wekken in sommi ge politieke en economische klingen een zekere mate van wantrouwen. Dit komt speciaal tot uiting in het schrijven van den diplomatieken medewerker van de Daily Telegraph" die schrijft over het ophelde ren van de kwestie van het begrenzen der thans bestaande tarieven." Door deze for mule zullen de landen met hooge tarieven, die iü staat gesteld zullen worden deze te handhaven, bevoorrecht worden terwijl aan den anderen kant de landen met lage ta rieven of met werkelijken vrijhandel ten zeerste benadeeld zullen worden. Dit 1* echter, aldus de schrijver in de Daily Te legraph", slechts één der gebreken, die het Dieuwe plan van Briand aankleven. Een nader onderzoek zal waarschijnlijk tot de erkenning voeren, dat de schepper van de gedachte van een Europeescbe federatie van staten er naar streefde, het eigen cre- diet te versterken. Zoo bezien kan Groot- Brittannië in zulk een federatie niets win nen. De uitvoering van het plan is een zeer eenzijdige aangelegenheid, uitsluitend in het nadeel van Groot-Brittannië. vliegongeluk. SIMLA, 7 Sept. (Reuter). Het postvlieg tuig van den dienst EngelandIndië is nabij Jask omlaag gestort. Het vliegtuig en de post stukken werden geheel door brand vernield. Twee der inzittenden werden gedood, de anderen gewond. vechtpartij tusschen communisten en nationaal-socialisten BERLIJN, 7 Sept. (Wolff). Te Oranien- burg (ten noorden van Berlijn) ontstond gis teravond een bloedige kloppartij tusschen communisten en nationaal-socialisten. Ette lijke communisten werden met zware mes steken naar het gasthuis overgebracht. De communisten hadden een vergadering belegd en tijdens" de rede van den sprekpr drongen plotseling 30 -10 jongelieden in „Hiller- costuum" de zaal binnen, waar zij met mes sen naar de aanwezigen begonnen te steken. De politie, die in de nabijheid was, trad ter stond krachtig op, maar kon niet meer belet ten, dat het meerendeel der daders in de duis ternis ontkwam. Drie deelnemers aan de vergadering had den diepe messteken en lagen met bloed be dekt op den grond. Anderen hadden kwetsuren opgeloopen door slagen met gummi-slokken en bierpotten. door een auto overreden Gisteravond is te Hillegom een 9-jarig knaapje, dat aldaar bij de lamiiie P. lo geerde, bij het oversteken van de straat door een auto overreden. In hoogst ernsti- gen toestand werd hij opgenomen en naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd Hedenmorgen was zijn toestand zorgelijk. de koningin-moeder naar renkum. H. M. de Koningin-Moeder heeft het voor nemen om Maandag 9 dezer een bezoek te brengen aan het sanatorium Oranje Nas sau's Oord te Renkum. productie en uitvoer van bacon. De directie van den Landbouw deelt me de, dat gedurende de dagen van 29 Aug, tot 4 Sept. zijn geslaoht voor baconbereiding 13.605 varkens (voorafg. 7 dagen 17.403), terwijl werd uitgevoerd bacon, afkomstig van 16.590 (17.67.656) varkens. ook een record. Slechts 2*/i minuut nadal een passagier van de Majestic een schip van de „White Star Line" een koersopgave draadloos aangevraagd had, werd bericht lerug ont vangen uit New-York met de gewenschle ge gevens. De radiodienst aan boord van de groote schepen functioneert tegenwoordig al even voorbeeldig als die van de landslalions. een nieuw gloeidraadmetaal. De Westinghouse Co. in Amerika heeft een nieuw metaal, genaamd „Koncl" ver kregen dat het platina geheel vervangt, althans bij de fabrikatie van radiolampen (voor de verbinding door hel glas van de electroden naar de lampfitting). Per maand wordt c.a. 600.000 gulden bespaard, terwijl het melaal ook zeer goed bruikbaar is voor de gloeidraden zelf. weekbladen. „HET LEVEN" brengt aardige opnamen van „Miss Amerika" als gast van Hendrik Willem van Loon op Walcheren. Het ruige leven in Europa's havensteden wordt voort gezet. terwijl een artikel van J. v. d. Burg over Broadway verlucht is met foto's van het groote Amerikaan6che bioscooppaleis, het „Roxy-Theater". Mr. M. Kann schrijft over de Tiende Vol kenbondsvergadering le Genève in „DE GROENE AMSTERDAMMER" W. Graadt v. Roggen geeft een beschouwing over de XXLste Nederiandsche Jaarbeurs. Het hoofd artikel van prof. dr. D. Cohen is gewijd aan de vreeselijke gebeurtenissen van de laatste dagen in Palestina Prof. GeorR Bernhard geeft in „DE HAAG- SCHE POST" een nabeschouwing over de Haagsche Conferentie. In de muziekrubriek een artikel over nieuwe gramofoon-opna- men. o.a. van Tauber „de Onvergelijkelijke". Hoe de Hermandad van Camden met be hulp van vermageringsloestellen de slanke lijnen weet te bewaren toont ,,DE WERELD KRONIEK". Tevens eenige slotlafereelen van de Haag9che Conferentie, alsmede op namen van Sovjet-Rusland in revolution- raire ontwikkeling. AMSTERDAM. 7 Sept Een zeer drukke handel ontwikkelde zich in Koninklijke die in navolging van Wallstreet aanzienlijk hooger werden genoteerd en op die hoogere prijzen gemakkelijk koopers vonden. In Amsterdam-Rubbers vormde zich 'n oogen- blik een groote hoek, waarin de koersen boven gisteren kwamen, doch daarna ver dween de belangstelling. Tabakken waren stil doch prijshoudend. Op de mijnafdeeling werd druk do handel gedreven in Alge- meene Exploraties en Boeton9 die vasl ge stemd waren. Suikerwaarden waren prijs houdend. Yankcewaarden waren goed gedis poneerd en de gisteren geleden verliezen werden grootendeels ingehaald. De Margarine Unie's gingen dezen eer sten beurs-Zaterdag na de vacantie aan het hoofd. De inzet kwam plus minus 25 pLt boven het vorig slot, doch daarna kwam weer een flinke reactie. Calvé Delft weinig veranderd. Een groote hoek vormde zicli in Accou- stiek, die een groolc avans behaalden Philips na vaste opening liepen wat terug. v. Berkei's Patent gevraagd en wat hooger Er ging meer om in Aniems. die rondom 600 pCt. waren. WISSELKOERSEN. Engeland 12.03 3/4, Duitschland 59.41, Frankrijk 9.57, België 34 68, Zwitserland 48.051/2, Oostenrijk 35 41 1/2, Denomar- ken 64 42, Zweden 66.85 1/2, Noorwegen 66.70 1/2, New York 2.49 3/8. AiLPHEX a. d. RIJN, 6 Sept. Veiling N.V. tuinbouwveiling ..Alphen a. d. Rijn". Tuin- boonen f. 2.50; heerenboonen f. 15.20-20 90; snijboonon f. 1625.10; postelein f. 4.20 8.10; augurken fijn f53; peren, Clapfavoriet f 14 1017.10; julieperen f.613; alles per 100 K G. Peen f.6—8; krofen f. 2.60—3.80; andijvie f. 1.70, alles per 100 bos. Bloem kool 1 f. 12—16.50, bloemkool II f. 5.10—7; savoyekool f.1315: roodekool f.912; meloenen f.2217; rabarber f.11.90, al- tes per 100 sluks. Eierveiling 5 Sept. Aan voer 9557 sluks. Kippeneieren f. 67.40; eendeneieren f. 66.50, beide per 100 sluks. BOSKOOP, 6 Sept. Veiling coöp. ver. „De Boskoopsche veiling" Rozen: Ophelia 15 26 ct.Golden Ophelia 1833 ct.; Marcel Rouyer 2045 ct.; Hadlcy 5085 ct.; Clau dius Pcmet 4066 ct.; Columbia 2538 ct.; Butterfly 1735 ct.; Mac Keiler 100 140 ct.; Wilh. Kordes 25—46 ct.; Mad. Jules Bouché 2632 ct.; Rosalandia 3055 ct.; v. Rossem 50 ct.; Gemengde rozen 715 ct.; Polyantharozen 30-50 ct. Diversen: Dahlia's grootbloemig 2340 ct.; Dahlia's, kleinbloe- mig, 1018 ct.; Chrysanten, grootbloemig, 150—320 ct.; Chrysanten, tros. 90130 ct.; Gladiolen 1020 ct.; Lelie9 7095 ct.; Asters 718 ct.; Anjers 2535 ct. Alles per bos van 10 stuks. KATWIJK, 6 Sept. Veiling luinbouwver. Katwijk en Omstreken. Duke of York per kist van 25 K G. f. 0.600.80; Eigenheimers per kist van 25 K G. f. 0.501.10; peen per 100 bo9 f. 7.5010; bloemkool I per 100 f. 12.1016.90 Aanvoer 320 kist groote aardappelen, 1600 bos peen; 31.200 bloem kool. VEUR, 6 Sept. Engelsche komkommers, le soort f. 6, 2e soort f. 4, 3e soort f. 2, id. wankleurige f. 1, id. stek f. 0.10. Gele komkommers, le soort f. 7, id. 2e soort f. 5, ld. 3e soort 4, id .stek f. 0.10. Kropsla le soort f. 4, id. 2e soort f. 2.60. Bloemkool le soort 12.20, id. 2e soort f. 8. Tomaten, mid. f. 2.40, id. gr. randen f. 2.10, id., 2e soort f. 2.30. id. 3e soort f. 1, id. banken f. 1, Andijvie p. 100 f. 3.10, Spinazie f. 8.90, Postelein f. 4.10, Rabarber, p. 100 bos f. 4, Snijboonen f. 26, Spercieboonen f. 17, Ra- dijB f. 0.80. VEUR. Engelsctie Komkommers, le soort f. 6.409.80, Idem, 2e soort f. 3.605.90, Idem. 3e soort f. 2.603.10, Idem, wan kleurige 2 lot 3 cent, Idem stek 14 tot 28 ct., Gele Komkommers, 1ste soort f. 5.306.40, Idem 2e soort f. 3.103.40, Idem 3e soort f. 1—1.80. Idem stek 10—18 ct., Kropsla le soort f. 2.104.40. Idem 2e soort f. 0.80 1.70, Peen 1 6.309.90, Bloemkool le soort f. 10.4016.80, Bloemkool 2e soort f. 5.30 7 90, Bloemkool uitschot g. 12 50, Tomalen mid. f. 1,502,40, Idem gr- randen L 1,10 1.90, Idem 2c soort f. 11.70, Idem 3e soort f.1, Idem rijp 36 cl, Andijvie per 100 f. 1.803.90. Idem per K G Spinazie f. 5.808.60, Postelein f. 2.804.30. Rabar ber per 100 bos f. 57, Snijboonen f. 20 28, Spercieboonen f. 2130. onze telefoonnummers directie en administratie 2500 (op 2 lijnen) redactie h.r..1507 De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidsche gestempelde lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) f52 152 f55 f58 f— f— f— f— f— f f54 (55 f54 f59 f60 f62 f63 f— f— f f54 f 54 1 54 f59 f57 f58 [61 f f f 152 155 f55 f59 f59 f60 161 f— f— f 2 Sept Oudewater 3 Sept. Bodegraven 4 Sept. Woerden 5 Sept. Gouda (1) (2) 106 99 154 f— f47 360 368 469 f48 149 482 389 521 f50 151 326 341 334 1 49 1 51 licb te (1) (2) 5 Sept. Alph. a.d. R. 11 10 40 f f f f 55 f 53 f 57" f X f—f f 6 Sept. Leiden 96 130 191 152» f 54 f 67 f f f f f f f 57» f 59 f 60 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 37 Sept. 1928. 8-1 1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3