Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 September 1929 Tweede Blad No* 21212 GEMENGD NIEUWS. vliegongevallen. door glasscherven gewond. verdronken. te water gereden en verdronken. ontploffing en brand te oosterhout. branden. doodelijk ongeval. een man door een stoomtram overreden. inbraak. de moordaanslag te doetinchem. HET VIKINGSCHIP, DE „ROALD AMUNDSEN", dat een reis om de wereld maakt, is te Londen op de Theems aangekomen en heelt daar voor eenige dagen ligplaats geno men aan de Westminster pier. Kapitein is Capt. Folger, een Noor. Het schip werd gefotograleerd bij het passeeren van Woolwich Ferry. In den ondergrondschen spoorweg te Tokio heeft tengevolge van den aanhoudenden regenval een groote instorting plaats gehad. Gelukkig echter zijn geen menschenlevans te betreuren. Blijkens de foto moet de instorting over een grooten afstand hebben plaats gehad. Branisse en Schellingwoude. lenmiddag te ongeveer vijf uur heeft [Pander-vliegtuig P-H-A-EJ van de Kot- nsche Aeroelub op een bouwiand onder Issneente Brninisse wegens motordefect Itoodlanding moeten maken. Het vliegtuig bemand met de heeren jhr. Van der ran Repelaer van Puttershoek, wood 's te Dubbeldam, en van der Gracht lldegrafisch verzoek kwam het „Sopla"- Khig, bemand met den piloot H. M. pit Crans, instructeur van de Aero- te hulp. Daar dit vliegtuig geen her- -jsmateriaal aan boord had, moest bet pad naar Waalhaven terugkeeren, waar- van der Wall meeging, i het opstijgen is het „Sopla"-vliegtnig, at het niet genoeg vlucht kon krijgen, den dijk gebotst, waarbij het toestel werd beschadigd. Ook voor de inzit- liep het ongeval slecht afjhr. Van pall werd ernstig gewond, terwijl de 'r Schmidt Crans lichte kwetsuren opliep, senmiddag omstreeks vier uur is het he watervliegtuig Henkei No. 1731, op f 'sn Warnemiinde naar Schellingwoude fpt-tgenoemde plaats tegen den zeedfjk ge- Set toestel kwam op den dijk tereent, de dravers ernstig werden bescha- i he drie inzittenden werden niet ge- o konden op den dijk uit het toesiel ta. Onmiddellijk is van net marine zon Schellingwoude personeel gezon- het toestel te bergen. Een schadepost tfavond te kwart voor elf is een met leege en volle flesschen limonade vlak bij den Overschie- Tol nabij Rotterdam aangereden door een auto. Reide voertuigen reden m de richting Rotterdam. De bestuurder van den handwagen, de 21-jarige A. van Wen, wonende in de Helmerstraat te Rotterdam, raakte bekneld tusschen de auto en den wagen, die werd omgegooid, zoodat bijna alle flesschen in scherven op straat lagen. Van Wen werd hier door den schok bo venop de scherven gegooid en vrij ernstig verwond. Hij is per particuliere auto naar het ziekenhuis aan den Bergweg overge bracht, waar de dokter snijwonden aan hoofd, handen en linkerheup constateerde. Den bestuurder van de auto, P. O., wo nende Delftschestraat, treft hoogstwaar schijnlijk schul. Er is proces-veTbaal opge maakt. De schade voor van W., nog afgezien van het letsel, is groot; hij was met een lading van 300 flesschen bier en limonade naar Overschie geweest voor de feesten en keer de met 170 volle flesschen terug, die alle vernield werden. Bovendien werd de hand wagen zwa-ar beschadigd. De auto wa9 licht beschadigd. T© Meerkerk is de 71-jarige weduwe van Z in het Merwedekanaal geraakt en ver dronken. Gisterenmiddag waren drie Rotterdamsche jongelui met een roeiboot bg de Heysehe haven aan het varen en zwemmen. De 17- jarige E. Holland, gewoond hebbende Heem raadssingel 24 te Rotterdam, die niet al te best kon zwemmen, heeft in het water ver moedelijk kramp gekregen, Een zjjner vrien den trachtte hem te redden, doch moest den drenkeling loslaten, daar h^j zelf in levens gevaar kwam te verkeeren. De beide vrienden hebben daarna nog ge tracht met haken den drenkeling op te halen, doch helaas zonder resultaat. De Ri vierpolitie beeft daarna de reddingspogin gen overgenomen, ook zonder resultaat. Niet gemerkt, dat de brug open stond. Gisternacht omstreeks half een kwam een motorrijder met duo-passagier uit de rich ting Muiden, rijdend naar Diemen, bij de brug over het Merwedekanaal zonder te merken dat de brug opengedraaid was. Hg reed door de gesloten afsluitboomen en raak te met motor en duopassagier in de brugkolk. De motorrijder, die zijn passagier even naar Amsterdam zou brengen, kon nog worden gered. Zijn metgezel echter, iemand uit Weesp, werd levenloos uit het water op gehaald. Een vrouw ernstig gewond. Op den Groenendijk op de grens Dongen Oosterhout heeft in de slagerij van P. een ernstige ontploffing plaats gehad van de koel- machiine, P. was zelf afwezig, doch zijn vrouw, die dicht bg de machine stond, kreeg zeer ernstige verwondingen. Onmiddellijk na de ontploffing brak er brand uit, welke snel voortwoekerde in het licht ontvlambare en droge materiaal. Twee woonhuizen en een schuur werden een prooi der vlammen. De brandweer van deD Horst was spoedig aan wezig, doch kon tegen de snelvoortloopende vlammen niets beginnen. Dinsdagavond is te Locht, bij de Duit- sche grens, gem. Kerkrade het boerderijtje van M. grootendeel8 vernield door het vuur De brandweer wist de belendende percee- len en de schuren te behouden. Te Geleen is Dinsdagavond brand uitge broken in den meelmolen van den heer B. Solberg. De molen en het woonhuis zijn gedeeltelijk vernield. Verzekering dekt de schade. Op Korteven onder Woensdrecht brak gistermiddag brand uit in de schuur van den landbouwer W. Oerlemans. In den oogst welke reeds geheel in de schuur was ondergebracht en den voorraad hooi vond het vuur gretig voedsel. Aan blusschen viel mede doordat ter plaatse groot waterge brek is, niet te denken. De schuur brandde geheel af. Met graan en hooi gingen ook eenige machines verloren. Het vee kon ge red worden. Verzekering dekt de schade slechts ge deeltelijk. De woning van H. Kip te Bourtange is een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. De behuizing van H. IJtsma te Surhui- zuim is afgebrand. De woning was verze kerd; de inboedel niet. Gistermorgen te negen uur is te Rotter dam de 45-jarige Joh. van Renswoude ge woond hebbende aan den Sluisjesdijk bij werk op het terrein van Lith en Maden; aan de Waalhaven gedood, doordat een roer van 3 ton op hem is gevallen. Van R. was met eenige andere arbeiders bezig dit roer, dat aan den eenen kant op den wal lag, aan de andere zijde in een klem hing, op te hijschen, toen de klem losschoot. Het roer trof hem op de borst. Een dokter kon slechts den dood consta- teeren die, door hartscheuren was ont staan. Eergisteravond omstreeks half tien heeft te Rgsoord aan den Noldgk een ongeval met doodelijken afloop plaat? gehad. De 59-ja- rige landarbeider P. N., stond aan den kan! van den weg naar het onweer te kg- ken. Van de richting Rgsoord kwam een auto. De man ging nog meer aan den kant van den weg staan, met het gevolg, dat hg door een stoomtram werd gegrepen en on- zniddeUgk gedood. Het lgk werd onder de machine vandaan gehaald. De dienstdoende machinist, A. de Vroed, verklaarde, dat hij N. op zeer korten afstand opmerkte. De tram reed met een snelheid van ongeveer 30K.M. in het uur en gaf onophoudelgk signalen, ook al mede in verband met de kruising van den rijksstraatweg RotterdamDordrecht. De ma chinist remde nog uit alle macht, doch kou de aanrijding niet voorkomen. De tram kreeg een oponthoud van onge veer drie kwartier. Gistermorgen kwam het gezin. H., woon achtig op den Haansberg te Etten en Leur tot de onaangename ontdekking, dat onge- wenschte gasten zich des nachts door uit snijden var een ruit toegang tot de woning hadden verschaft. In de binnenkamer lag alles overhoop, terwijl uit een lade een be drag van ongeveer f. 700 bleek ontvreemd te zijn, benevens een aantal spaarpotten der kinderen en gouden en zilveren siera den. Een aantal voor de inbrekers waarde- looze artikelen lagen buitenshuis verspreid. Van de daders werd tot heden geen spoot ontdekt. Men meldt uit Doetinchem: In verband met den moordaanslag 'op den caféhouder v. d. T. alhier vernemen we dat B., die een neef van den getroffene is, een volledige bekentenis heeft afgelegd en gisteren naar Arnhem is overgebracht. De mede-gearresteerde W. is uit de voor- loopige hechtenis ontslagen. De toestand van v. d. T. is vooruitgaand© en het levensgevaar geweken. Een Amerikaanse he filmdirecteur vertel de aan een dame van de moeilijkheden om steeds de juiste types te vinden voor de ge weldige „Schlagers", welke hij vervaardigde. Nu, bijvoorbeeld, zei hg, zoek ik een jongeman, die er uit ziet als Lindbergh, tamelijk groot, blauwe oogem, een man met nu voor humor en een beschaafd uiterlijk. Dat doe ik ook, zuchtte de dame. EEN DUITSCH WATERVLIEGTUIG op wog van Wamemünde naar Schelling woude is bij laatstgenoemde piaat9 tege n den zeedijk gevlogen. De drijvers werden beschadigd; de drie inzittenden kwamen mei; den schrik vrij. Aan belangstelling van de Schellingwoudsche jeugd ontbrak het niet. DE HULDIGING VAN Z. EM. KARDINAAL VAN ROSSUM. De autoriteiten op het podium van de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, tij dens de gisteren gehouden rede van mgr. prof. dr. Hoogveld, rector-magni- ficus der R.K. Universiteit te Nijmegen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5