R.K. SPORTWEEK 8-15 SEPTEMBER DE GROOTE VOETBAL-WEDSTR1J geeft curn fvet&eccüi e&ru- (niitrngewcvti moeien glans. KERK- EN SCHOQLNIEUWS. BEZOEKT ZONDAG 8 SEPTEMBER INGEZONDEN. SPORT. KUNST EN LETTERE De gebrandschilderde ramen in deze zaal toonen u, naast de in symboliek weergege ven tijdperken van het menschenleven, van 's levens opgang tot deszells nedergang met daarlusschen do perioden van arbeid en oogst, de wapens van dertig landen waarop Boskoop handel drijft Het ia aan de arbeidzaamheid en de on vermoeide energie onzer bevolking te dan ken dat Boskoop de betteken ia verwierf die het thans bezit en ook, dal zelfs in dozen tijd, nu de Builenlandsche handel bemoei- üijkt wordt als schier nimmer te voren, toch nog een uilgebreiden handel op zulk een groot aantal landen mogelijk is. Van arbeid spreekt dit Raadhuis ook lot de ambtenaren die hier hun telkens weder keerenden daktaak zullen vinden. fn het oude Gemeentehuis moge vool ge weest zijn wat te wenschen overliet, véél wat niet meer beantwoordde aan de eisehen van den nieuweren tijd, maar verzwegen mag ook niet dat er in dat oudo gebouw, ook door de ambtenaren .gewerkt is, met hart en ziel gewerkt, voor de belangen dor gemeente. Arbeid in dit nieuwe gebouw ook voor den Raad en het College van B. On W,, e'en arbeid welke onder zooveel gunstiger om standigheden, nog intensiever zal moeien zijn dan voorheen. Maar arbeid waarvan men vruchten wil inoogsten, vraagt nog méér. Daarvoor is noodig saamhoorigheid, welke in het verleden niet ontbrak en diei wij ook Sn de toekomst mogen verwachten. Een der eigenschappen van Boskoop's Raad is n.l. deze, dat hij uit het vele wat ter tafel woidt opgediend, steeds dit wcot te vinden wat verband houdt met het werkelijk belang van Boskoop en is dat belang eenmaal aan de OTde dan openbaart zich allijd weer een homogeniteit die goede dingen deed tot stand komen en tegelijk de belofte voor een vruchtbare toekomst in zich sluit, indien maar door ons, en door allen die na ons komen, den zin wondt verstaan van wat boven den ingang dezsir zaal geaerreven slaat De Hetylighe Eendragt is hel sout Dat Huis en Stad in wesen houd'. De burgemeester gaf vervolgens het woord aan Z. Exc. jhr. Van Karnebeck. Rede Jhr. v. Karnebeek. Deze herinnerde er aan. dat zijn eerste bezoek als Commissaris óók Boskoop gold. Hij waardeerde het zeer, dat men hem had willen betrekken bij deze plechtigheid en stelde het op prijs getuige te mogen zijn van een gebeurtenis, die op alle aanwezigen diepen indruk moet maken. Dit moet een dag zijn, die gevoelens van voldoening wekt. Het nieuwe Raadhuis is de belichaming van hetgeen bet gemeentebestuur zich voorge steld heeft. Het verheugt hem hier den Raad Ie complimenteeren.Op zichzelf is de opening van een nieuw Raadhuis geen belangrijke gebeurtenis, maar het kan ook zijn een zaak van diepere beieekenis. Het kan zijn een manifestatie van grootcren bloei, stijgend zelfbewustzijn en toenemende kracht. Zoo is het nu hel geval te Boskoop. Wanneer op den historiekring gezien wordt, dan komt men tot de conclusie, dat hier een wonder geschied is. De groei van Boskoop toont aan, dat de hand aan de ploeg is geslagen. Bos koop is geworden tot een der belangrijkste economische plaatsen van dit gewest; haar roem dringt tol in de verste uithoeken van de wereld. Men vraagt zich wel eens af of met de stichting van dit gebouw niet te veel op de toekomst werd vooruilgcloopen. Doch spr. gelooft van niet Het verheugde hom als vertegenwoordiger van de kroon en het Centraal Gezag in dit gewest zijn beste wenschen te mogen uitspreken en eindigde ten slotte met de woorden: „Moge Boskoop een periode van toenemende groei en bloei ■tegemoet gaan ter eere van ons heele vader land! Het woord werd vervolgens gegeven aan den heer Loeff, het oudste raadslid. Zijn toespraak luidde als volgt: Rede van den heer P. Boef Azn. oudste raadslid. Dames en Heeren, In aansluiting op de schoone woorden, zooeven door den heer Burgemeester ge sproken, zij het mij vergund een oogenblik Uw aandacht te vragen. Het jaar 1929 is voor onze Gemeente een belangrijk jaar en nu wij gereed staan het nieuwe Gemeentehuis in gebruik te nemen, U allen, Dames en HeereB, die door Uw hooggewaardeerde tegenwoordigheid blijk hebben gegeven van Uwe belangstelling in dezen voor Boskoop zoo gewichtigen dag, onzen harlelijken dank. Als ik mij niet vergis is het nu ongeveer 27 jaar geleiden dat door den toenmatigen Burgemeester van Boskoop, den Heer van iEck, in de vergadering van den Gemeente raad als onderwerp op de agenda was ge plaatst het bouwen van een nieuw Gemeen tehuis Het resultaat daarvan was, dat er een drietal teckeningen werd gemaakt. maarhet cijfer van de begrooting schrikte den Raad af; denkt U eens in, zoo iets van f. 30.000 zou van de Gemeenteli- nanciën daarvoor noodig zijn, dat was den Raad wel wat machtig, doch, wil ik er da delijk op laten volgen, de toestand van de Gemeentefinanciën toen of nu, is een groot verschil; belangrijke leeningen waren er nog nooit afgesloten, en dan zoo'n groot bedrag voor een inproductieve zaak. Daarom werd in den Raad besloten de zaak op den ouden voet voort te zetten. Er zou nog veel water door de Gouwe stroomen, eer deze gewichtige zaak wetT ter sprake kwam, want pas een kwart eeuw daarna was het noodig in den Raad be sprekingen te houden over die zaak, omdat de Provinciale Staten van Zuid-Holland onderhandelingen wenschten te openen om ons Gemeentehuis aan te' koopen, wat als gevolg van de vaartverbetering Gouda Amsterdam een sla-in-den-weg was. Onge zocht kwam nu de Raad voor het geval te staan een behoorlijk bod werd gedaan en aanvaard en ziedaar, onverwachts kwamen de' voorloopige maatregelen, welke noodig waren om tijdig uit te zien naar een gun stig gelegen terrein waar een nieuw Ge meentehuis geplaatst zou kunnen worden. De Commissie daartoe benoemd kon als vrucht van haar onderzoek en onderhande lingen aan den Raad voorstellen het zooge naamde „Sportterrein", midden in de kom der Gemeente gelegen, voor dit doel aan te koopen, welko zaak binnen betrekkelijk korten lijd haar beslag kreeg. Nu zou ik te veel \ran Uw tijd vragen als ik in gcregelden gang den verderen loop der zaken U zou willen voordragen, trouwens, dat ligt ook niet op mijn weg. Na verschillende voorbereidende werk zaamheden had op Womisdag, 22 Augustus 1928, door den Heer Burgemeester de plech tigheid van de eersie steenlegging plaats, z Ed. Achtb. sprak toen o.a. hel volgende treffende woord: „De bouw van hel Raad huis overtreft wel in beieekenis verre de slichting van zoo menig bouwwerk, bovenal omdat hierbij niet een onkel persoon, nog ook oen bepaalde bevolkingsgroep, maar do burgerij in haar geheel geïnteresseerd is", vervolgens: „Een Raadhuis is eon gebouw, ook in zijn uilerlijkon vorm, niet van en voijr het heden alleen, maar zoo, dat ver dere nageslachten er nog tol opzien als tot een monument uit verre tijden, dat door de jaren cn eenwen hoen getuigenis aflegt van de durf en wakkeren geest, welke de stich ters bezielde" en vervolgens. „Voor Boskoop is de bouw van een Raadhuis nog van meer dan gewone beieekenis, omdat deze plaats daarmede iets ontvangt wat haar tot dus verre ontbrak". En thans is een schoon gebouw in. hel midden der Gemeente geplaatst. De stem ming van beden mag en moet dan ook zijn een van dankbare blijdschap, zeker over hel feit dal wij het oude Gemeentehuis verlaten hebben, ik zal de gebreken daarvan niet opnoemen, maar meer nog over de inge bruikneming van het nietiwe gebouw, daar kunnen de Raadsvergaderingen en verdere werkzaamheden in een rustige omgeving plaats hebben. En nu, Dames en Heeren, wil ik eindigen met de Gemeente Boskoop hartelijk geluk te wenschen met dit nieuwe, schoone Ge meentehuis. Moge hel gespaard blijven voor rampen of onheilen en tot in lengte van dagen slaan als een monument in het mid den der Gemeente. Namens de mid-raadsleden werden woor den van hulde gesproken door den heer Groolcndorsl. waarna de gemeente-secreta ris, de heer v. Heesen, als volgt spTak: Rede van den heer C. v. Heesen, gemeente-secretaris, namens de ambtenaren. Mijnheer de Burgemeester, Hel zal bij U wel geen verwondering wekken, dat de Gemeente-ontvanger, de Di recteur der Gemeente-bedrijven en de ambtenaren ter Secretarie met mij eT prijs op stellen op dezen dag van hun belangstel ling te doen blijken. Waar U mij daartoe de gelegenheid geeft, wil ik gaarne een enkel woord zeggen. Het enkele woord, dat ik hier wil plaatsen, be doelt in de eerste plaats te zijn een geluk- wensch, een gelukwensch aan U, mijnheer da Burgemeester en aan het Gemeentebe stuur. met het verblijdende feit, dat thans rie dag is aangebroken, dat de Regeering van de plaats onzer inwoning haren zetel gaat ves tigen in een gebouw, dat harer meer waardig is dan hel oude Raadhuis kon zijn, in een gebouw, dat door vorm en lijn een sieraad is voor de gemeente. De gelukwensch der ambtenaren is niet slechts een simpele frase, maar een welge meend compliment, dat voortspruit uil het be9ef, dal de huisvesting van de Overheid, ook van de plaatselijke Overheid, moet over eenstemmen met de hooge en verantwoor delijke positie, welke zij inneemt. Het gebouw, waarin het Gemeentebestuur gezeteld is, moet eenerzijds harmonisch aan sluiten bij het zelfrespect, dat hel Gemeente bestuur bezit en anderzijds de weerspiege ling zijn van de beieekenis, welke het Be stuur der gemeente voor de burgerij heeft en welke de achting is, welke zij aan dal Bestuur- toedraagt. Het nieuwe Gemeentehuis beantwoordt aan deze eisehen volkomen. Een Gemeente bestuur, dat onder deze omstandigheden een nieuw Gemeentehuis betrekt, is gelukkig te prijzen. Gelukkig zijn ook te prijzen de ambtenaren, die een gemeente mogen dienen, waar dergelijke opvattingen worden ge huldigd. Mijnheer de Burgemeester, zoo staan we dan gereed, gemeentebestuur en ambtena ren. om het oude Raadhuis te verlaten en dit nieuwe te betrekken. Het zij mij veroor loofd van de geboden gelegenheid gebruik le maken om hier vast te leggen, dat, hij al liet sobere en primitieve zelfs, dat de huisves ting van de gemeentelijke' diensten lot heden had en bij al het schamele, dat hel Huis der Gemeente zoowel uiterlijk als inwendig vertoonde, de sfeer, waarin Gemeentebe stuur en ambtenaren, met inachtneming van de juiste verhoudingen, te zamen hebben ge arbeid, er eene is geweest van wederzijdsch vertrouwen en van gemoedelijke samenwer king, een sfeer, die al het poovere en al het armelijke van de uiterlijke omstandigheden deed vergeten en verdwijnen achter den ern- stigen wil en den onvermoeiharen lust om tezamen en met elkander, ieder naar de mate zijner krachten, de gemeentebelangen zoo goed en zoo getrouw mogelijk te dienen. En hoe verblijd wij, ambtenaren, nu ook zijn met de verbetering van het uiterlijk van liet Gemeentehuis en met de meerdere gemakkeD, welke ook ons voor onzen arbeid zullen worden geboden, waardoor wij onge twijfeld ook rustiger zullen kunnen werken, wij zouden het betreuren, indien al dat betere en ruimere zou in de plaats treden van de sfeer, welke onzen arbeid in het oude Gemeentehuis tot een vreugde heeft ge maakt Het zij mij daarom vergund, mijnheer de Burgemeester, aan de gelukwensch, welke ik. namens de ambtenaren mocht uitspre ken. toe te voegen, dat bij ons de hoop leeft, dal de oude samenwerking en de oude, alles zins gezonde verhouding, den arbeid in het nieuwe raadhuis tot een even groote vreugde zal doen zijn als heden het geval was. Ik heb gezegd. Burgemeester Gaarland van Gouda wenschte liet Bestuur van Boskoop persoon lijk met deze gebeurtenis geluk. De uilnoo- diging hem hier tegenwoordig te willen zien, getuigt, dal Boskoop, als plaats van wakkere werkers, die een voorireffelijk naam in bin nen- en buitenland bezitten, de huidige goede betrekkingen met de niet-aangren- zende gemeente Gouda, wil bevestigen. En spr. wonschl zulks van zijne zijde eveneens. Beide gemeenten hebben nog vele zaken gemeenschappelijk le regelen, bijv. het vraagstuk der nog veelal erbarmelijk slechte wegen: op dit gebied is vrij veel te doen. Spr. hoopte, dal de aangename verstand houding nog lang zou voortduren. De Rijksontvanger sprak nog eenige per soonlijke woorden van gelukwensching en wees op do gelukkige omstandigheid, dat nu ook een behoorlijk ontvangerskantoor hier ondergebracht was. Burgemeester Colijn deelde mede, dal op dezen dag door liet gemeentebestuur een telegram aan If. M. de Koningin verzonden was, waarin uitingen van aanhankelijkheid en lieTde verval waren. Na sluiting der vergadering door den bur gemeester klonk buiten plechtig het „Wil helmus" en word de eerewijn rondgediend en bezichtigde men in verschillende groepen onder deskundige leiding het Raadhuis. Wij zagen o.a. jhr. Van Karnebeek in ge zelschap van burgemecslor Colijn het ge- houw van binnen en huilen opnemen, waar bij de gemeentelijke architect Landman, aan wien een woord van hulde voor zijn grool- sche schepping, hier zeker loekoml, uitvoe rige explicatie verstrekte. In de hall stonden prachtige bloemstukken, o.a. van do Boskoopsche Burgerwacht en de Middenstandsvereeniging. Tegen vier uur had reeds onder plechtige woorden van groo- ten dank de aanvaarding der vele geschen ken plaats gevonden door burgemeester Colijn, niet alleen namens den Rand, maar ook als hoofd der Burgerij. Boskoop kan op een prachtiger middag terugzien, die nog langen tijd den inwoners en den velen gasten in schoone herinnering zal bijblijven. Laten ook wij onzerzijds (en slotte den wenscli uitspreken, dat hot nieuwe gebouw groolsche verrijking voor 'het ideale en welvarende bloemencenlruin een symbool moge zijn van de vooruitstre vendheid en voortvarendheid van het immer meer in kracht en macht toenemende Bos koop I RECLAME. Priji per pakje 20 cent, 8794 NED. HERV. KERK. Beroepen: te Groot-Ammers, J. v. Am- stel te Pulten; le Krimpen a. d. IJssel, P. Beekman te Ederveente Harmeien, D. Plantinga te Linschoten; te Sint Anna- land, A. F. F. Popp te Vaassen. Aangenomen: naar Doorwerth, R. .T. D. Beerekamp te Molkwerum; naar Waarde, A. L. V. Hoogenraad le Boxtel. Bedankt: voor Eemnes-Buiten, D. T. Keek te Helercn; voor Echteld (toez.) R. J. D. Beerekamp te Molkwerum. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Steen, W. van Dijk te Hills (N.-Am.). DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Aangenomen: naar Harlingen, A. L. Broer te Hindeloopen. DE HULDIGING VAN KARDINAAL VAN ROSSUM Aan het einde van de huldiging van Kardinaal van Rossum, welke gistermiddag plaats had in de groote zaal van het Con certgebouw te Amsterdam, deelde mgr. prof. dr. J. Hoogveld mede, dat het volgende telegram is gezonden aan Z. II. den Paus: „11e Katholieken van Nederland in het Concertgebouw te Amsterdam, vereenigd rond zijn hoogvererrden kardinaal Wilhel mus Marinus van Rossum en Z. Exc den Pauselijken Internuntius Schioppa en den aartsbisschop en de bisschoppen van Neder land. betuigen in meest blijde feeststem ming hun diepen eerbied en groote aanhan kelijkheid aan Zijne Heiligheid." Voorts deelde prof. Hoogveld mede, dat een telegram van den volgenden inhoud is verzonden aan H. M. de Koningin: „De Katholieken van Nederland ver eenigd in het Concergebouw le Amsterdam om Nederland'9 jubileerenden en groolen zoon, Kardinaal Van Rossum bij zijn 50- jarig priesterjubileum te huldigen, betuigen Uwe Majesteit hun diepe vereeering en trouwe aanhankelijkheid." VEERTIGSTE DIACONALE CONFERENTIE. RECLAME. OP HET TERREIN VAN A. S. C. AAN DE KENPENAERST A 12.30 uur Lugdunum l-D.H.L. I (Dout) I 3.00 uur Verliezer AVerliez B 1.45 uur Leiden I—Lisse I 4.15 uur Winnaar A—Winna Toegangsprijs f. 1.—, f. 0.60, f. 0 30. Jongens f. 0.15. Gereformeerde Kerken. In de Groote Doelezaal te Rotterdam is gisteren de veertigste Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken gehouden, onder presidium van den heer J. F. Rietveld uit Hilversum Eergisteravond was er een begroetings- samenkomst gehouden Ds. F. C. Meijster, geref. predikant te Rotterdam, hield daar een rede om de beteekenis en den zegen van het diaconaat in het licht te stellen. Gistermorgen opende de voorzitter de vergadering en hij stond daarbij even stil ibij den bereikten mijlpaal. Tot comité-leden werden vervolgens her kozen de heeren P. de Jong te Franeker (voor Friesland) en J. Andriessen te Gro ningen (voor Groningen). Dr. J-. Hoek, ge reformeerd predikant te 's Gravonliage West, werd benoemd tot lid van de Com missie van Advies. Aan do orde was liet rapport van de commissie voor de verhouding van Diaco nie en overheid ten opzichte van zieken verpleging, bestaande uit do heeren mr. A. J. L. v. Bceck Calkoen te 's Gravenhage, prof. dr. H .Dooyeweerd te ArpBterdam, ds. C. Lindeboom te Amsterdam en mr. J. Oranje te Eindhoven. De commissie kwam tot de volgende conclusies: 1. De verzorging van zieken rust in de eersie plaats op hel gezin. 2. Indien het gezin niet in staat is, zijn zieken te verzorgen, rust deze op hen, die tot den zieke in bijzondere betrekking staan. Bij gebreke van beide sub 1 en 2 be doelden rust de taak der ziekenverzorging op de diaconie. i. De taak der overheid ten opzichte van de behoefligo zieken wordt heheerscht door haar taak ten opzichte van de ziektebe strijding (volksgezondheid! en de beveili ging (bijv. bij tuberculosebestrijding en krankzinnigenzorg). Wanneer dus de over heid voor ziekle-beslrijding of beveiliging middelen beschikbaar stelt, heeft de diaco nie geen of slechts eon aanvullende taak. 5. Overigens wordt dat ook van de over heid ten opzichte van behoeftige zieken he heerscht door iiaar roeping ten opzichte van de armenzorg in het algemeen. 6. In gevallen, dat de overheid een alge- meenen regel heeft gemaakt voor medische verzorging, behoeft de diaconie tegen de aanvaarding daarvan voor geref. zieken geen bezwaar te maken. 7. Wanneer een zieke verpleegd moet worden in een inrichting of gesticht, moet de diaconie door den benoodigden finan- cieelen steun te verleenen de opneming in een christelijke instelling mogelijk maken. Aan het eind van de morgenzitting gaf de heer M. C. Wijnbeek, van Leeuwarden, secr. der conferentie, een historisch over zicht, getiteld: „Om le doen gedenken". Spr. schetste ontslaan en groei der confe rentie. In de middagvergadering sprak de heer J. J. C. v. Dijk een aanbeveling voor de Rudolph-stichting. Aangedrongen werd op steunverleening aan deze slichting door alle diaconieën. Ook werden vraagpunten van de diaco nieën van Watergraafsmeer en Den Haag- West afgedaan. Na de conferentie ontvingen B. en W. van Rotterdam de afgevaardigden ten stad- huize, waarna men zich om zes uur aan een gemeenschappeiijken maaltijd veree- nigde. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ZONNESTRAAL-COLLECTE. In Hilversum beslaat een groote inrichting, welke gpslicht is om meoschen, die een tijd verpleegd werden in een sanatorium, doch nog niet zoo ver genezen zijn, dat zij hun werk in de maatschappij kunnen hervatten, een nakuur le doen ondergaan, ten einde hen geschikt te maken hun volle werk weer le kunnen verrichten. Deze inrichting heet „Zonnestraal" en neemt patiënten op van alle richtingen en gezindten. Zij is gesticht en wordt onderhouden door een groot aantal vereenigingen. die zich ten doel stellen de tuberculose te bestrijden en in dit opzicht samen te werken. Daartoe wordt eens per jaar in iedere stad van Nederland een collecte gehouden, wel ker opbrengst afgedragen wordt aan de stichting „Zonnestraal". Deze collecte za! in Leiden a.s. Zaterdag gehouden worden en het doel van dit schrij ven is u allen op le wekken hieraan iets bij te dragen. Vijf muziekkorpsen verleenen hun belanglooze medewerking, vele jonge menschen geven hiervoor hun vrijen tijd. Doel u nu het uwe en koop a.s. Zaterdag een „ZonnestraaF'-speldje: ieder dubbeltje helpt onsen via ons vele half genezen lijders, die anders niet geholpen zullen kun nen worden. HET ,.ZONNESTRAAL"-COMITE. ROEIEN. WESTELIJKE ROEIBOND. Op Zondag 13 October a.s. zullen in de Poldervaart te Kethel de jaarlijksche roei- wedstrijden om den zilveren wisselheker van den Westelijken Roeihond worden gehou den. Deelgenomen wordt door Die Leythe, Het Spaarne, De Laak, de Delftsche Sport en De Schiet GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLF Onder begunstiging van bijzonde zomerweer werden gisteren de wed der Noordwijksche Golfweek voorlge uilslagen luiden: Om den Palace Hotel-Beker, 2e II. Kessler (10) sl. S. Maneck (15) en 1, A. Groeninx van Zoelen (24) W. Frowein (19) met 3 en 2. Voorls werd gisteren een begin g met den wedstrijd om den W. F. v. lom-Beker, open voor dames, h- matchplay, 18 holes. De eersie uitslagen hiervan luide le ronde: mevr. Maneck sl. mej. V met 8 en 6. 2e ronde: mevr. A. Buma sl. me Carp met 4 en 3; mevr. de Bruine G veldt sl. mevr. M. Laan met 6 en 5; Noorduijn sl mevr de Bergh met 1 -8- ATHLETIEK. DE „HULDIGING" VAN MEJ. LEIBBR Naar aanleiding van de in ons v van Maandag vermel/de „huldiging mej. Leibbrand schrijft de heer N. Munzert, te Utrecht, ons dat hij n man is, die de aankondiging zond 1 komst van mej. Leibbrand en haar Wij nemen hiervan gaarne nota en ten deze den heer Munzert onze schuldigingen aan voor het noeme' zijn naam. Overigens moet ons de opm uit de pen, dal de hoogst onduidelijke tcekening op de aan de Leidschc club gezonden briefkaart merkwaard' geleek op die van den heer Munzert, door het misverstand is ontstaan, W de aankondiging zond is onbekr Aan het „belachelijke" van de hu! doet het vorenstaande intus9chen ni VOETBAL. DE ENGELSCHE LEAG De resultaten van de gisteren g wedstrijden zijn: Eerste klasse. BirminghamWestham Un Derby CountyAston Villa Grimsby TownPortsmouth LiverpoolHuddersfield T Manchester City—Arsenal MiddlesbroughSheffield Un Newcastle Un.Blackburn Rovers Tweede klasse. BradfordNotfs Forest ReadingWolverhampton W 8 KORFBAL. v. ZIMMEREN-BEKER Wegens het bedanken van Vile* H.S.V, voor deelname aan de wed o. d. van Zimmeren-beker, is het pr ma dezer wedstrijden belangrijk ge De beker zal nu worden verspeeld tu Fluks en die Haghe (2e klasse), i wedstrijd van 2x3/4 uur. FRITZ HIRSCH OPERET Het Haagsche gezelschap, dat zi reputatie verworven heeft door hoog artistiek peil staande opvo van de beste moderne operetten, alleen in de groote steden, doch ni der in de provincie een gaarne gast is, zal ook dit seizoen weder i stad enkele voorstellingen geven. Wegens verbintenissen elders Fritz Hirsch Operette slechts tweern onzent kunnen komen en wel Maan October 1929 en Dinsdag 25 Februa Het is niet mogelijk gebleken deze uit te breiden. De voorstellingen plaats in den Schouwburg. Wij kunnen nu ree>ds mededeelen, October Lehar's ,,Fréderike" zal gegeven. De in Februari op te voer rette zal nader worden bekend ge Werd reeds in het voorgaande de meeste zorg aan decors, costu muzikaal gedeelte gewijd, tbans h directie gestreefd naar een verd hooging van het artistiek geheel, cors worden in eigen ateliers, o werpen van Gerard Vroom, den kunstschilder, vervaardigd; de worden betrokken van de eerste te 's-Gravenhage en Berlijn. terwijl_ kest uitgebreid is tot 22 musici, di bij de voorstellingen, onder leiding v kapelmeester Josef Ziegler, zullen werken.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10