UIT OE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. EEN MISLUKTE PROEFTOCHT Bij een proeftocht op den eerst onlangs gereedgekomen werkspoorweg op het land goed van baron Grodel. bij Covasna, is, naar uit Boedapest wordt gemeld, een trein van een brug in den afgrond gestort. Tweed arbeiders werden gedood en der tien ernstig gewond. De machinist is ver dwenen. GROOTE BRANDEN Gisternacht is in de Parijsche voorstad Port Pantin een groote brand uilgebroken, waardoor 200 barakken zijn verwoest waar in de armste bevolking woonde. De brand breidde zich in de houten, zeer droge barakken ^eer snel uit en was gistermorgen om 4 uur nog niet gebluschit. 400 gezinnen hebben hun geheele hebben en houden verloren. Hun inboedels waren niet verzekerd. Zij zijn voorloopig in een openbaar gebouw ondergebracht. De schade wordt op 5 millioen francs geraamd. Uit Winnipeg wordt gemeld, dat bij eeti brand in een woonhuis aldaar, acht per sonen in de vlammen om het leven zijn gekomen, terwijl een tiental personen bij db ramp min of meer ernstige verwondingen opliepen. Gistermorgen i9 brand uitgebroken in een opslagplaats in Merxem, een voorstad van Antwerpen, waardoor groote voorraden jute en katoen verloren gingen. Ook de fabieken der General Motors wer den door het vuur aangetast, tengevolge waarvan ongeveer 100 automobielen een prooi der vlammen werden. De schade wordt op enkele millioenen francs geschat. 25 JAAR BLOEDWRAAK Het rijk van koning Achmed Zogoe, Al banië, geldt gewoonlijk als het land bij uit nemendheid van de bloedwraak. Maar ook elders in Zuid-Europa bloeit deze gruwe lijke traditie nog volop. Dit is weer eens bewezen door hetgeen dezer dagen in de Grieksche hoofdstad, Athene, heeft plaats gevonden. Daar is n.l., naar de Afheensche corres pondent van de „Köln. Z." meldt, een brievenbesteller door een politiebeambte in den vroegen morgen op weg naar zijn werk neergeschoten. De vader van den politie-agent was en kele dagen geleden door een bloedverwant van den brievenbesteller gedood. Beiden De- hoorden tot een stam in den Pelepones- sus, welke tot op den huidigen dag het recht van de bloedwraak huldigt. De beide families bestrijden elkaar nu al sind9 25 jaar, gedurende weljcen tijd al heel wat, moorden zijn begaan. De schietpartij, waarvan de brievenbe steller het slachtoffer is geworden, had het volgende verloop. Toen de man 's morgens met een bloed verwant op weg naar den dagelijkschen ar beid was, werd hij door een agent slaande gehouden, met de woorden: „halt, gisteren is mijn vader vermoord, nu dood ik jou". Waarna hij den ongelukkige neerschoot. De bloedverwant wilde den moord verhin deren. maar onmiddellijk trad een neef van den moordenaar, die dezen vergezelde, tus- schenbeiden met de bedreiging, dat hij den ander zou dooden. indien deze den agent verhinderde „zijn heiligen plicht" te ver vullen. De moordenaar ontkwam met zijn helper, door voortdurend op zijn vervolgers te vu ren, tot hij zich tenslotte aan de politie overgaf. En toen verklaarde hij, dat hij als beschaafd menscli en als lid van het politie korps zijn daad streng moest veroordeelen; maar als lid van zijn stam had hij niet kunnen blij-ven leven, indien hij het bloed van zijn vermoorden vader niet „terugge nomen" had. Met het gevolg, dat een vader van vier kinderen, die totaal onschuldig was aan den eersten moord, thans weer aÏ9 offer geval len is van deze zinlooze en krankzinnige traditie. Trouwens niet alleen met moord bestrijden de twee families elkaar. Zij ver woesten eikaars te velde staanden oogst of dooden eikaars vee. De jongste moord is natuurlijk weer het beginpunt van een nieuwe reeks, tot wel licht eindelijk eens het gezonde verstand zal winnen en aan de bloedwraak een einde zal maken. SCHEEPSRAMPEN. Volgens berichten uit Boedapest heer- schen er op de Zwarte Zee sedert eenige dagen buitengewoon hevige stormen. Buiten de Roemeensche wateren is een geheele visschersvloot door den storm overvallen. Verscheidene booten zijn gezonken en eenige visschers verdronken. Nabij Constanza is een met hout ge- Jaden zeilschip gezonken, waarbij acht van Öe vijftien koppen tellende bemanning om het leven kwamen. Bij het binnenloopen in de haven van Constanza heeft het Engelscbe stoomschip „General Church" ernstige averij bekomen: het kon slechts met moeite voor stranding bewaard blijven. De scheepvaart op de Zwarte Zee ligt stil. De radiostations op de Roemeensche kust hebben herhaaldelijk S. O. S.-seinen ontvangen. D- ONWEER IN ZUID-BELGIE. In de streek van Bergen (België), heeft gisterochtend een zwaar onweder gewoed. Bij Baudour is een man onder een boom door den bliksem doodelijk getroffen. Te Ghlin werd een wielrijder door den bliksem getroffen en eveneens gedood. Te Cambron Castau raakte eefn groote pachthoeve in brand, die geheel in de asch werd gelegd» DE „GRAF ZEPPELIN". Naar de Hamburg-AmerikarLijn mededeelt, bevond de Zeppelin zich gistermiddag om 5 uur (MET) boven Kaap Ortegal aan de Noordwestelijke kust van Spanje. Aan boord was alles wel. Om 9 uur gisteravond was het luchtschip boven Santander, koersend in de richting van Bordeaux. Volgens berichten uit Berlijn zal begin October weer een reis naar de Vereenigde Staten worden gemaakt. Dr. Eckener heeft verklaard, dat hij overtuigd is, dat bet lucht schip een veilig verkeersmiddel is. Er be staan plannen om twee vaste lijnen in te richten, één tusschen N. en Z. Amerika en één tusschen Europa en Amerika. ALPHEN. Gisterenmorgen werd de melkhande- Iaar de H. op de hoek Burgemeester Vis serPrins Hendrikstraat met zijn melk wagen aangereden door een juist in den bocht passeerende auto. Door dë aanrijding liet H. de wagen los, die met eeriTgë 'bus sen melk in de langs den weg liggende sloot terecht kwam. Met de wagen die be trekkelijk weinig was beschadigd, 'ging do kostelijken inhoud der bussen verlorén. De stuurder was echter lankmoedig en regelde de schade die hij direct uitbetaalde onder ling met de H. De opbrengst van de Zaterdag j.l. ge houden vlagjosdag ten bate van de-burger afd. „Pro Rege" en de afd. van dep Nederl. Militairenhond bedraagt f. 161.45. ALKEMADE. Zesduizendste inwoner. Maandagmorgen is de 6000ste inwoner in het bevolkingsregister dezer gemeente in geschreven. Deze eer viel te beur aaji.den jongen zoon van het echtpaar H. Zoelémelk- ScTiirm, wonende te Rijpwetering. De namen van het kind zijn Hermann Petrus. De ge lukkige vader werd op het gemeentehuis door den burgemeester gelukgewenscht, bij welke gelegenheid tevens een spaarbank boekje met een bedrag van f.50 werd toe gezegd. Later op den dag is het spaarbank boekje ten name van den jonggeborene aan de woning van het echtpaar afgegeven. o BODEGRAVEN. Oranjeavond Bijz. Vrijw. Landstorm- Maandagavond organiseerde de plaatse lijke afdeeling van den Bijzonderen Vrij- williken Landstorm weer een van haar Zoo populaire avonden, ditmaal georgani seerd ter gelegenheid vh'n de verjaardag van H. M.-de Koningin. Als altijd wa9 de belangstelling zeer groot. Bodegraven's grootste zaal, die van Hotel van Rossuiii was tot in de hoeken gevuld met Land- stormers en belangstellenden, het keurig Oranje op de boi^st gespeld. De voorzitter Dr. S. Beije, opende de samenkomst en verzocht twee coupletten van het „Wilhelmus" te zingen, waaraan de aanwezjgen staande voldeden. Aanstonds volgden toen een vijftal goed gezongen nummers van het Kinderkoor „Hosanna", onder leiding van den heer D. A. van Binsbergen, waarmee veel dankbaa* applaus werd geoogst. De heer P. M. Smit hield toen een r^e zonder titel maar met een echten B.VX-- inhoud. Natuurlijk ging het oy.er 'I9i$ en de lieer Smit vertelde, die zelf de gedenk waardige intocht der Friezen in Den Ilaag heeft meegemaakt, van de reyolutieetQrmen die toen dreigden op te steken cn'vaa.de verijdeling daarvan. Ook vertelde bij, van de behoefte aan een instituut als de B.Y.L., dat toen onder de hoogste inspiratie n.l. van Minister-President Ruys de Beeren- broeck werd geslicht. De voortgang ,van hel communisme enz. roept op lot paraat heid, daarom is de Burgerwacht absoluut noodzakelijk. Na deze boeiende rede volgde een film van de Opening der Staten Generaal in 1920 en een komische film „Van de familie moet je het maar hebben", die zeer in de smaak vielen. Na de pauze kwam weer liet kinderkoor aan de beurt, nu eveneens met 5 liederen, die met hartelijk applaus werden beloond. Het grootste succes was echter wel. het 9olo-nunimer van Grietje Kooistra, een lid der zangvereen.. dat met groote verrassing werd ontvangen en luide werd toegejuicht. Uit dank gaf het koor nog een verrassing in den vorm van een speciaal „Landstonn- lied". De uitreiking der brevetten van Konings- cn Scherpschutters door den Commandant van Zuid-Holland-West kon nret doorgaan, omdat deze verhinderd was. -Deze had nu plaats door den plaatselijken commandant den heer C. v. d. Veer. Na nog een komische film volgde een geestig slotwoord van den tweeden voorzitter den heer J. v. d. Giesen, die daardoor voor een opgewekt slot zorg droeg. Ongeveer half twaalf was de samen komst ten einde. BOSKOOP. Van een ladder gevallen. Gistermorgen toen de electricien Ker- ver in de Dorpstraat bezig was, met het aanbrengen der feestverlichting, reed een vrachtauto met hoogen oplast tegen den dwars over de Dorpstraat gespannen draad, met het gevolg dat de man, die op een ladder stond tegen den grond viel. en met een gebroken arm werd opgenomen. Op advies van den ontboden dokter is de man naar het ziekenhuis te Gouda ver voerd. LEIDERDORP. Chr. Oranjevereeniging. Door het bestuur van de Chr. Oranje vereeniging was gisteravond een openbare vergadering belegd in de Geref. Kerk. Na opening door den voorzitter, den heer G. Los. gaf deze het woord aan den spreker voor deze gelegenheid, ds. J. H. F. Remke, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, die tot onderwerp had gekozen: „Prins Willem van Oranje, de vader des Vaderlands". Deze rede werd afgewisseld door orgel spel met klarinetbegelciding, door de heeren F. D. van Wijck en M. Zaalberg, terwijl de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" enkele liederen ten gchoore bracht. De eere-voor- zitter de heer K. Brug, burgemeester, sprak een slotwoord en betuigde zijn hartelijken dank aan allen, die hadden bijgedragen lol bet welslagen van deze tyjeenkomst. Spr. sloot met dankgebed. Door het breken van de vooras, sloeg gistermorgen bij het afrijden van de brug over het kanaal aan den Hoogmadescheweg de petroleumwagen, inhoudend pl.m. 1400 liter, tweemaal over den kop en kwam onderstboven in de daarlangs gelegen sloot terecht. De chauffeur liep enkele ontvel lingen en schrammen op, doch kwam er verder wondergoed af. Met den kraanwagen van het Motorhuis te Leiden, werd hel zware voerluie weer op den wal gebracht. NIEUWE-WETERING. Installatie hoofd der school. Maandagavond had onder groote belang stelling de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd der school, den heer Kool, voorheen hoofd der school te Bunschoten. De installatieplechtigheid werd verricht door ds. Broeyer van Oude? We tering. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den inspec teur van het lager onderwijs, den heer J. Baak irit Leiden, ds. Brouwer van Oude- We te ring en den gemeente-secretaris. Nadat door de leden van de sc'hoolvereeniging een psalm was gezongen en ds. Broeyer voor ging in gebed, werd het hoofd der school toegesproken en gelukgewenscht met zijn be noeming, waarbij de wensch werd uitge sproken, dat hij hier vruchtbaar zal mogen werken. Vervolgens voerden nog het woord de heer Baak. de gemeente-secretaris, de heer Iterson, namens het personeel, ds. Brouwer en de heer Oostlander, hoofd der 'bijz. christelijke school te Oude-Welering. Aan 'het slot sprak het nieuwe hoofd de ver gadering toè, daarbij vooral aan de ouders vragende hun steun om zijn verantwoorde lijk werk naar beste krachten te kunnen vervullen. o ZWAMMERDAM. De Eoninginnefëesten. Onder begunstiging van schoon zomer weder heeft Zwamrnerdam ditmaal, nadat 6 jaar zonder feeslelijkheden zijn verloopen, weder Koninginnefeest gevierd. D'es morgens vereenigden zich de kinde ren der verschillende scholen in de dorps kom om vervolgens in opLochl met de mu ziek van „Crescendo" uit Bodegraven, naar hel Raadhuis te trekken, alwaar op het plein op heel aardige wijze eenige vader- landsche liederen weiden gezongen. Nadat de burgemeester in een korte toe spraak voor deze zanghulde dank had ge bracht, trok de stoet nog eVen door het dorp en vervolgens, naar het feestterrein, dat door d,en heer Van Dobben voor dit doel belange loos ter beschikking was gesteld. Aldaar had de feestcommissie verschil lende spelen georganiseerd, welke voor de jeugd geheim waren gehouden, opdat vooraf niet geoefend zou kunnen worden en de kamp om een prijs dus eerlijk zou zijn. Het was een genot de kinderen zoo volop in actie te zien bij deze spelen, opdat de mooie prijzen.hen toch maar niet zouden ontgaan. Met hitte en vermoeidheid werd bljjkbaar niet gerekend. Onder dit alles ont brak de traktatie niet en zorgden de leden van „Crescendo" voor de opluistering door muziek. Des middags werden op het terrein ver schillende sportdemonstralies ten beste ge geven door de plaatselijke gvmnastiekver. „U. D. I." nadat vooraf in marsch en voor afgegaan door de muziek van „Crescendo" door het dorp was getrokken. Tijdens de uit voering blies de muziek er ook lustig op los en toonde zich al even onvermoeid als de leden van „U. D. I.", welke, terwijl de felle zonnestralen het terrein blakerden mepige proef van behendigheid en kracht ten beste gaven. Te ongeveer 6 uur, toen de gymnastiekuit- voering was geëindigd, begon de groote zangdemonstratie. De plaatselijke gemengde zangvereeniging „Eendracht maakt Macht" had zich hiervoor de medewerking verzekerd van de Christ, zangvereenigingen „Halleluja" van Bode graven en „Hosanna" van Alphen a. d. Rijn, benevens de lussc'henklasse van laatstge noemde vereeniging. Hierdoor was een koor van ruim 200 zangers en zangeressen ver kregen, hetwelk het talrijk opgekomen pur bliek op menig mooi nummer in de open lucht heeft vergast. Ook werden door de verschillende vereenigingen nog enkele1 num mers van het programma apart gezongen, waarbij inzonderheid de zang van de tus- schenklasse van „Hosanna" uit Alphèn zeer voldeed. Deze zangdemonstdatie, onder leiding van den bekwamen directeur van al deze ver- eenigingen, den heer J. M. Kouwenhoven uit Bodegraven, op uitnemende wijze uitge voerd, was een mooi slot van dezen goed geslaagden feestdag, waarvoor de feestcom missie, die alles zoo goed had georganiseerd, een woord van dank toekomt Te ongeveer 9 uur werd op het inmiddels electrisch verlichte feestterrein als slotnum- mer het oude Wilhelmus aangeheven en hiermede was het officieele feestprogramma ten einde. De avond had verder een rustig en kalm verloop. Loop der bevolking. Gevestigd: Uit Boskoop, Josephus Johan nes van Munster, Joodgieter. A. 48 Uit Bleiswijk. Abraham Ruis, molenaarsknecht, D. 2 Uit Grootegast, Folkert Helder, boe renknecht, D. 74 Uit Utrecht, Aaltje van Sprang, dienstbode, A. 134 Uit Bodegra ven, Casparina Frederika IJdo, zonder be roep, C. 112 Uit Eist, Jacobus van Broeke en geziü, spoorwegbeambte, C. 113 Uit Marken, Jacob van Woerden en gezih, predi kant, A. 150 Uit Lisse., Othilda Carolina Theodora van der Heul, huishoudster, A. 115 Vertrokken: Naar Bodegraven, Kerkstraat 182, Evertje Zwanevcld, zonder beroep, A. 526 Naar Alphen a. d. Rijn, Ridderbuurt 33, Emmarentia Voordouw, dienstbode, B.29 Naar Alphen a. d. Rijn, Ridderbuurt. 51, Relia Voordouw, dienstbode, B. 29 Naar Leiden. Haarlemmerstraat 209, Johanna Elizabeth van Kampen, dienstbode, B. 108b Naar Boskoop, Marie Kreutzer, dienstbode A. 8 Naar Haarlemmermeer, Nieuw-Ven- nep, Hoofdweg 604, Willem Jacob de Bruijn, B. 6 Naar Reeuwijk. Nieuw-Recuwijk, 258, Henrjcus Petrus Klerks, boerenknecht, D. 22 Noalr Moese, Duitschland, Maria Schülte DOinghaus, zonder be/oep, C 49 Naar Bodegraven, Meye, Alida Adriana Braam, ?onder beroep, B. 92 Naar Bo degraven. Buitenkerk, Johannes Koops, boe renknecht, D. 81 Naar Nieuwer-Amstel, Amstelveen, Bleekerskadc 11. Jan Geert Klungel, D. 79 Naar Weltevreden. Ned. Oost-Indië, Obbe Hendrik -Ritsema/ stuur man Kon. Pakketvaart Maatij., A 139 Naar Alphen a. d. Rijn. van Mandersloostr. 37a, Johannes van Leeuwen, winkelbedien de. A. 17 Naar Loenen a. d. Vecht, station Nieuwerslüis, Willem Zijp. spoorwegarbei der, B 2. Mei ingang van heden is de prijs der melk alhier met 1 cent per liter verhoogd en alzoo van 14 op 16 cent per liter ge bracht. VOORSCHOTEN. JUBILEUMTENTOONSTELLING VAN VO-JU-TO. Toespraken van burgemeester Veinède en den heer Kooy. Er valt veel te zien ten bate van een liefdadig doelt Vanaf Zaterdagmorgen ie er met koorts achtige haast gewerkt om de op het terrein nabij het raadhuis gelegen, tenten te her scheppen in een winkelgalerij, een bloe menhof, en een zuivel-cenirum, zoodat, toen gistermiddag omstreeks 4 uur de offi cieele opening plaats had, zoo goed als alles gereed was om de stroom van bezoekers te ontvangen. In het tijdelijke café-restaurant kwamen omstreeks dien tijd vete leden van liet eere comité met hunne dames, hel hoofdcomite. de subcommissies en vele genoodigden bij een, waar de heer C. Kooy, voorzitter van het' hoofdcomité, een terugblik gaf op ds werkzaamheden die vcmcht waren. Spr. gevoelde zich deemoedig en dankbaar. Dee moedig. wanneer hij dacht aan de gebreken die déze tentoonstelling aankleven, maar dankbaar wanneer hij dacht aan de waar heid die op deze tentoonstelling hooggehou den was. Spr. getuigde van dankbaarheid jegens het eere-comilé. omdat zij de vlag waren die de lading dekten, teTwijl er nog geen lading was, jègens de inteekenaren voor het waarborgfonds, de sub-comité's, inzenders, "kortom allen die hun beste krach ten hadden gegeven ten bate van deze ten toonstelling. In het bijzonder dankte spr. den heer J. W. Bakker, den iiverigen secre taris, den heer A, J. Turion. terrein-com missaris-cn den heer J. I. Dijkman die ae verzorging van de middagteesten voor zijne rekening had genomen. De lieer C Kooy eindigde zijne rede met den wenscii dat burgemeester E. Vcrnède, die zoo welwillend was deze tentoonstelling te openen, zal aanschouwen, dat voor de gem. Voorschoten, voor den middenstand en voor hen die den grond op eenigerlei wijze behouwen in vervuiling moge gaan de spreuk, welke oud. maar nog niet ver ouderd is: ..Vivat. Crescat-Gloriat". Alvorens tot de opening van de tentoon stelling over, te gaan gaf burgemeester E. Vernéde allereerst nog" een terugblik op het ontstaan van de Koningin Wilhelmina Ver eeniging. Nadat in 1808 door een schitte rend feest, de kroningsfeesten waren gehou den. werd een poging gedaan de kermis af le schaffen. Deze poging werd in 1901 her haald en afschaffing zou alleen resultaten hebben, indien er een beier volksteest voor in de plaals kwam. In 1901- werd op schit terende wijze èen Koningin Wilhelmina- feest gehouden en na de feestviering in 1905 werd definitief tot afschaffing besloten. Nadat spr. had gewezen op de nationale gedachte die tot feestvieren samenbindt met opzij zetting van partijen die zich afschei den. ne den heer C. Kooy hulde had ge bracht voor datgene, wat men te aanschou wen zou krijgen en de beste wenschen had uilgesproken voor het slagen der feesten, verklaarde spr. de tentoonstelling voor ge opend. De heer C. Kooy dankte den voorzitter van het eere-comité voor zijne goede wen schen. waarna de thee werd aangeboden. Benvenuto. onder leiding van den heer G. Verhey, zette ten slotte twee coupletten van het Wilhelmus in, die door de aanwezigen slaande werden meegezongen. Hierna werd een rondgang over de terreinen gemaakt. Wie van deze tentoonstelling meer wil weten ga zelf kijken. Er is veel wat men niet wist. en men staat gereed u. zonder eenige verplichting, alles te dgmemstreeren 'of te laten bezichtigen. Er is vee! wat het oog boeit, de tong streelt, maar bovenal: iedere ingezetene heeft noodig dat hij stennd wordt door zijne mede-ingezeteoé en dit wordt ook bereikt door de Vo-Ju-T De eenige fout die wij belaas moeten ve melden was, het inzamelen van geld, muzikanten, tijdens de officieele opening. WARMOND. DE KONINGINNE FEESTEN. De eerste dag een schitterend snecea. Reeds vroeg in den morgen heerschte one dorp een vroolijke drukte. Overal ie bezig de vlaggen uit te steken. De schoG kinderen met vlaggen en met Oranje g tooid gaan met glunderende gezicht schoolwaarts, waar zij opgesteld worden o zich bij den optocht aan te sluiten. Cir hal ilien is de stoet geordend. Voorop de Oranje-commissie, daarach het vaandel van St. Matthias en de muzie vereeniging van dien naam. Hierachter schoolkinderen, wier aantal niet ver ond de 400 blijft. De lange stoet wordt geslol door Warmond's Fanfare, dat om beurt met de Harmonie haar opwekkende ton doet hooren. Als van ouds wordt vanaf de Baan Heerenweg gevolgd lot aan de plaats v: den heer Pijnacker Hordijk, welke ro wordt gemarcheerd en waar vriendelijke mes de kinderen van lekkernijen voorzi welke attentie van de bewoners der p' ten zeerste op prijs wordt gesteld. Terug langs den Heerenweg. Loclcho laan, Dorpstraat tot aan liet RaadhuispW waar voor den burgemeester en de Co; missie, die intussehen op het bordes van Raadhuis hebben plaats genomen, wo. gedéfileerd. Als volgt worden nu de kindeTen doord burgemeester toegesproken: Het is mij een groot genoegen, dat ik h denmorgen. op den dag dat wij allen gelukkig achten den verjaardag van H. do Koningin te mogen vieren, u kinder loe to spreken. Met mijn woord van gel wensch met deze heuglijke gebeurtenis mij ook een woord van dank te spreken Een woord van groolen dank aan de ren leden der Oranje-commissie, waarbij mijn persoon uitschakel, die zich mo" noch zorgen ontzien hebben om deze fee lijkheden voor te bereiden, feestelijkh' die drie dagen zullen duren en ingeluid den door. ik mag wel zeggen de piech omgang van alle schoolkinderen dezer meente. Een woord van groeten dank belde muziekkorpsen, die deze, zoo Ie lijkc omgang met hunne zoo opwekte muziek begeleiden en ten slotte en niet minst een woord van dank aan u oud die uwe volle medewerking verleenen de liefde tot het Koninklijk Huis hij kinderen bij te brengen en zoo noodig i te wakkeren. U allen wensch ik genoes' feestdagen, moge gedurende deze feestt' een gepaste feestelijke en opgewekte min? heerschen, zooals wij dit in Wa bij festiviteiten steeds gewoon zijn zoodat na afloop een ieder daaraan de herinneringen moge bewaren. Ik eindig met de bede, voorzeker n u alten. God'spare cmze Koningin lot lengte van dagen. Lang leve de Koninr Om beurten wordt nu door de beide m' ziekkorpsen ..het Wien Neerland's BV en het ..Wilhelmus" gespeeld, waarna rondgan door het dorp wordt vervolgd Nadat de kinderen naar hunne respee' velijke scholen waren teruggekeerd w zij rijkelijk werden gelracteerd werd halfdrie gepauzeerd tot de kinderspelen gonnen. Door het groot aantal deelnr eindigden deze circa halizes toen met prijsuitdeeling kon worden begonnen. De uitslagen waren: Korfballen: 1ste prijs Martje Briede Mina van der Geest, 3e Hennv Prins. Geurtje Poulain. 5e Thea Kerkvliet. Sientje Haverkort, extra: Koba Ouweha Pietje van Wouwen en Tina van Leeuw Iloutjesrapen: lsle prijs: Jan Kool. Wim van Sckie, 3e Reginald Jacobs. 4e P Schakenbosch, 5p Gerard Beugelsdijk. Ko Visch, extra: Théo vail Seggelen j van Moorsel. Paardjcspelen met hindernissen: prijs: Neliie van Moorsel. 2e Teuni Zffl 3e Lena Mesker. 4e FTansina Beujelsü 5e Stina van der Geest, 6e Ida v. d. Ge extra: Nelly Zwetsloot, Dna Terbeek. tha Heemskerk en Jacoba Haak. Zakloopen: 1ste prijs: Rinus van To' ren, 2e Gihinus van Tongeren. 3e Piet L koek. 4e Henk. Haverkort, 5e Louis Poul 6e Adr. van Tongeren, extra Maarten Kr!" Bernard van Winsen. Slofloopen: 1ste prijs: Dina Nieuwenh 2e Annie van Leeuwen. 3e Jansje van Meij. 4e Truus Hekker, 5e Neilv de Vri 6e Corry Meijer, extra: Nelly Mesker. A tha Kraan. Wagentjerijden: 1ste prijs: Arie Leeuwen, 2e Bart Zwaan, 3e Wim H naar, ie Jacob Ouwehand, 5e Wim van "o, geren, 6e Jan van Winsen. extra: Joa r Moorsel, Bertus Beugelsdijk. M Losse nummers van ons Blad z1 behalve aan ons bureau ook verkriisibaar bii de Firma A. HILLEN Breestraat i Firma A. HILLEN, Stationsweg, W. G. J. VERBURG. Sigarenhand Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. Firma A. T. H. WIJTENBüRG- Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bii JOH. HOGERVORST Haarl.str1 en des Zaterdags bii r A. H. v. d. VOOREN, H. RijndnT o Z1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6