TELEGRAMMEN. l?£t werk te geneve. grondslagen voor de igelsch—amerikaansche vlootovereenkomst een anti-italiaansche bomaanslag. de onlusten in palestina. noodlottige brand. LAATSTE BERICHTEN. het koninklijk bezoek aan enschede. het bezoek van kardinaal van rossum aan ons land. intern. vereeniging voor handelsonderwijs. ernstig motorongeluk. uit baldadigheid 'n hutje in brand gestoken. het ongeluk op den amstel. SCHEEPSVERBINDINGEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURSOVERZICHT. KUNST EN LETTEREN. anton v. sprinkhuysen. t V1SSCHERIJ BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand Namiddag 3 uur: 770. Cjsnmiddag 3 uur; 771. IrELEGRAFISCH WEERBERICHT. |ii waarnemingen In den morgen vaD 2 Sept., medegedeeld door het Ned Met Instituut te De Biidt. Usle stand 767.1 te Vardoe. ifsie stand 750te Lerwick, wachting tot den avond van 3 Sept.: rikke veranderlijke wind, later uit llijke richtingen Nevelig tot lichtbe- It Weinig ot geen neerslag. Later iets LUCHTTEMPERATUUR. I'iur voorm 16 1/2 gr. C. (62 gr. F.) luur 'smidd.: 22 gr. C. (72 gr. F.) itur nam.: 23 gr. C. (74 gr. F.) |oWATERTIJDEN TE EATWIJK-a.-ZEE Toor Dinsdag: Logste stand des vporm. te 3 u. 3 min. :gsle stand des nam. te 3 uur 26 min. WATERTEMPERATUUR. (Zweminrichting „Hooqe Rijndijk" Imir voorm.: 21 1/2 gr C. luur voorm.: 22 gr. C. |jur nam.: 21 1/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". Isur voorm.: 19 1/2 gr. C. Juur voorm.' 201/2 gr. C luur nam.: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.n. kwiag 8.18 nam. tot 5 42 voorm. VE, 2 Sept. (Bel. Tel. Ag.) Hymans üt aanbod afgewezen om candidaat voor het presidentschap der tiende ine vergadering van den Volkenbond, wordt de candidatuur, gesteund door mkaansche groep, om een Amerikaan ident te verkiezen, officieel naar tebraoht. KEVE, 2 Sept. (V.D.). De tiende ise vergadering van den Volkenbond is morgen te elf uur door den Perzischen asadeur te Angora Ali Khan Foroghi tad. OXDEN, 2 Sept. (V D.) Volgens een deus bericht uit Washington zijn de whAmerikaansche besprekingen hel vraagstuk der bewapening Ier zeo «erd op de volgende beginselen: Verbinding van een overeenkomst de ontwapening ter zee met het Kei- Lpact. Gelijkheid lusschen Groot Britlannië Amerika voor alle soorten van oorlogs- P^n. Geleidelijke vermindering van de be min» ter zee gedurende een bepaald kl jaren door n iet-vervan ging van ^sschepen. die gedurende dien tijd de ^omsgrens bereiken. Verlenging van den diensttijd van de ^'sschepen. Vaststelling van een maximum-ton- ïoor torpedojagers en duikbooten. Onderscheid lusschen groote slag ers en kleinere politiekruisers voor de terming van den handel. 'RIJS, 2 Sept. (V. D.) Zalerdagavond voor een klein restaurant in de na- van Nice, waar leden van bet Natio- Verhond van Ilaliaansche oorlogsstrij- hun dames een feestmaaltijd hiel en bomaanslag plaats gehad. eenige deelnemers na den maaltijd ijet restaurant op een autobus wacht- hen naar Nice zou terugbrengen, °ver een nabijgelegen muur een bom •Pen, waardoor twee Italianen werden *1 en veertien gewond, van wie eenige r gevaarlijk. ernstig gewonden behooren twee ^eD,.e? een &nd van zeven jaar. J Politie stelde onmiddellijk een onder- doch tot nu toe heeft dit tot geen resultaat gevoerd. ITet zou evenwel ,ian. dat het een anti-fascistische aan- ,s daar de Ilaliaansche communisten |u" 2jer sterk zijn. den feestmaaltijd namen ook de 0VlC€*consuls van Italië te Nice deel. ,J>ehjke omstandigheden heeft twee »Si Antibes een anti-fascistische plaats gehad. DE GRAF ZEPPELIN. NEW-YORK, 2 Sept. (V.D.). De „Graf Zep pelin" bevond zich te 2.2G uur (7.45 uur Amsterd. tijd) op 46 graden 10 min. W.L. en 39 graden 6 min. N.B. NEW-YORK. 2 Sept. (V.D.). De „Graf Zeppelni" werd bij het vliegen volgens de route der stoomschepen om ongeveer 6.28 uur (Amsterdamschen tijd) dooT het Belgi sche s.s „Lapland" en spoedig daarna door de s s. „Roma" en „Praesident Johnson" ge signaleerd. Het luchtschip heeft een meer Zuidelijke richting moeten kiezen, daar zich in de omgeving van New-Foundland een ge bied van slecht weer bevindt. NEW YORK. 2 Sept. (V D.) Volgens een draadloos bericht van het luchtschip ..Graf Zeppelin" bevond het luchtschip zich te middernacht Amerikaanschen tijd (Maan dagochtend 5.20 uur Amsterdamschen tijd) op 38 graden N.B en 49 graden 30 min. W.L. Aan boord is alles wel FRIEDRICHSHAFEN, 2 Sept. (Wolff). Wanneer men rekening houdt met de lot nu toe ontvangen positie-opgaven van den Graf Zeppelin, bestaat de mogelijkheid, dat het luchtschip hedenmiddag om 4 uur de Azoren bereikt en op het vastgestelde tijdstip in Friedrichshafen zal aankomen. NEW-YORK, 2 Sept. (Reuter). Een he denmorgen om 1.25 uur te Philadelphia opgevangen draadloos bericht geeft als stand van de Graf eZppelin 46.10 graden Oosterlengte en 39,06 Noorderbreedte het geen ongeveer 1560 mijl ten Oosten van Lakehurst is. Het meteorologisch bureau der regeering meldt dat er gunstige westenwinden waaien en dat het weder mooi is. Men heeft vernomen, dat men aanboord van het luchtschip geen aandacht schenkt aan het gat dat in de Zeppelin door een kogel was gekomen. Men heeft het gat ge repareerd en het zal de bestuurbaarheid van het luchtschip in geenen deele in ge vaar brengen, noch eenig gevaar bij den reis doen ontstaan. LONDEN, 2 September (Reuter). De correspondent van de „Daily Express" te Jeruzalem heeft de Groot-Mufti, de voorzit ter van den Mohammedaanschen raad, ge ïnterviewd. De groot-Mufti verklaarde tegenover een ernstigen nationalen opstand te staan, waarvoor de Raad sympathie had en die hij. indien noodig zou ondersteunen, niet alieen voor de Mohammedaansche Arabie ren in Syrië. Egypte en Noord-Afrika, doch over geheel Arabië. De Mohammedanen mogen thans tijdelijk tot rust gebracht zijn, door de Britsche wapens, doch definitieve en werkelijke vrede in Palestina en Arabië zal niet beslaan, zoolang Engeland een politiek volgens de verklaring van Balfou» blijft volgen. JERUZALEM, 2 Sept. (Reutèr). Volgens een onbevestigd bericht hebben de Arabie ren gisteren een kleine Joodsche nederzet ting te Yeisod Ham&llah bl) Tiberias in brand gestoken. De Israëliet Harold Weiner, een geleerd kenner van Arabische aangelegenheden, die door Arabieren bij de poort van Damas cus bij Jeruzalem op 23 Augustus gedood werd heeft 10.000 pond nagelaten aan Mohammedaansche instellingen. Volgens een telegram van het Joodsche Telegraaf Agentschap zijn zes lijken van. Joden gevonden, die gedood zijn bij onlus ten te Safed op 28 Augustus. JERUZALEM. 2 September (Reuter). Da Britsche Hooge Commissaris heeft een pro clamatie uitgevaardigd, welke in zeer krachtige termen is gesteld, en waarin o.a. wordt gesproken van de daden van wreed heid gepleegd door bloeddorstige boos doeners en waarin hij verklaart vastbe sloten te zijn de orde te herstellen en strenge straffen op te leggen aan de schul dige partijen. De Hooge Commissaris zegt verder nog in zijn proclamatie, dat de bedreven mis daden den afschuw hebben opgewekt van alle beschaafde volkeren. Hij verklaart dat, met het oog op de jong9te gebeurtenissen, de besprekingen met de Britsche regeering over wijziging der constitutie, welke hij voornemens was te beginnen volgens de belofte gedaan aan de commissie van Arabieren, worden uitgesteld. Vervolgens verklaart hij met betrekking tot den Klaag muur, voornemens te zijn uitvoering te ge ven aan de beginselen, vervat in het Wit boek van November 1928. JERUSALEM, 2 Sept. (Reuter). Het blijft kalm. Door de militaire politie wordt krach tig gepatrouilleerd. Twaalf vliegtuigen de- monstreeren boven de stad. Jerusalem be gint meer en meer het gewone aanzien te herkrijgen. Er wordt echter nog-slechts wei nig gewerkt. Geen enkele Muzelman of Ara bier van naam heeft tot nog toe een bezoek gebracht aan den zetel der regeering om leedwezen Ie betuigen over de verschrikke lijke wreedheden welke zijn gepleegd, maar er zijn teekenen die er op wijzen dat er iets in dien zin zal worden gedaan. De politie blijft voortgaan met huiszoekingen Ie do^n en er zijn reeds heel wat wapenen in besla" genomen <»n arrestaties gedaan. GROOTE HEIDEBRAND. HAMBURG, 2 September. (V.D.). Zondag avond te 6 uur ontstond aan den weg naar Soltau een heidebrand, die tengevolge van de groote droogte snel om zich heen greep. Toen de brandweer arriveerde, stonden meer dan 1000 morgen beide en bosch in brand. Tegen middernacht wist men het gevaar voor uitbreiding tegen te gaan. In totaal zijn ongeveer 1500 morgen heide en bosch uitgebrand. HONDERDZEVENTIEN HUIZEN AFGEBRAND. SAALFELD, 2 Sept. (V.D.) In hot stadje Teuschnitz bij Steinbach am Wald (Ober- franken) is in den afgeloopen nacht een enorme brand uitgebroken, waardoor 117 huizen, waarvan zestig woonhuizen, ge heel werden verwoest. De brand brak uit in een schuur. De oorzaak is onbekend. Drie stralen zijn totaal verwoest. Ook in Mei 1911 werd het uit 190 woonhuizen be staande stadje met ongeveer 1800 inwo ners door een brand geteisterd, die toen 73 gebouwen in de asch legde, WINNIPEG. 2 Sept. (Reuter). In het hart der city heeft een vreeslijke brand gewoed in een gebouw van vijf veidiepingen. Hierbij zij-n twee vrouwen, drie kinderen en vier mannen om het leven gekomen, terwijl tien personen zijn gekwetst. Velen konden het brandende gebouw slechts verlaten door in de netten le springen welke door de brand weer werden opgehouden. Ter gelegenheid van het bezoek der Ko ninklijke Familie aan de fabriek Oostburg heeft IT. M. de Koningin den heer Herman van Heek tot officier in de Orde van Oranje- Nassau benoemd. Ds. welter tachtig taar. Ds. W. L Weiter, te Den Haag, do eenigen tijd geleden afgetreden Hofprediker, is gis teren 80 jaar geworden. Op medisch advies bracht ds. Weiter dezen dag in alle stilte door. temidden zijner familie. Niettemin ont ving hij van zeer vele zijden blijken van sympathie, telegrammen, schriftelijke geluk- wenschen en bloemstukken. Van het Koninklijk Huis en afzonderlijk van de Koningin-Moeder mocht de 80-jarige telegrafische gelukwenschen ontvangen. Onder de vele bloemstukken was er een zeer fraai van het Ministerie van Predi kanten. Z.Em. Kardinaal van Rossum brengt de eerstvolgende weken een bezoek aan ons land en zal dan tevens gehuldigd worden ter gelegenheid van zijn gouden priester feest. Hedenmorgen is de Kardinaal uit Keulen vertrokken, vergezeld van zijn se cretaris mgr. dr. Drehmanns. De voorzitter en secretaris van het Uitvoerend Comité: resp. mgr. prof dr. J. Hoogveld, Rect.-magn. van de Universiteit te- Nijmegen en dr. Th. Verhoeven .directeur van het Kathol. Cen traal Bureau van Opvoeding en Onderwijs te 's Gravenhage, zijn den Kardinaal tege moet gereisd tot Zevenaar. Zij hebben hem daar op Nederlandsch grondgebied welkom geheeten en begeleiden hem verder naar Amsterdam. In de gisteren te Amsterdam druk bezoch te vergadering van bet Centraal Bureau van de Internationale Vereeniging voor Handels onderwijs werd besloten dat nadat gedurende 3 jaar de zetel van de verèeüiging teZtirich was gevestigd, deze thans bij het verstrijken van den brj de statuten vastgesteld en termijn op 31 Decembe ra.s. verplaatst zal worden naar Amsterdam, eveneens voor een tijdvak van drie jaar. Hedenmorgen had op den Eemnesserweg le Laren (N.-H.) ter hoogte van het woon wagenkamp een ernstig motorongeval plaats. De 22-jarige mej. Van Balen uit Amsterdam, die met haar motorrijwiel in de richting Laren reed, geraakte, toen zij een auto pas seerde, met haar voorwiel in de uitholling tusschen den straatweg en het rijwielpad, met het gevolg, dat zij over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Zij werd onmid dellijk naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht, waar bleek, dat ze een ern stige schedelfractuur had bekomen Haar toestand is zorgelijk. Drie kinderen verbrand. Uit Roosendaal wordt gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich te Ruckphen een vreeselijk drama afge speeld. Eenigen tijd geleden werd de arbei der M. Kerslens met zijn vrouw en zeven kinderen wegens huurschuld uit zijn wo ning gezet. Daar hij geen onderdak kon krij gen. bouwde hij een hutje uit heiplaggen en stroo. Plotseling stond gisternacht dit hutje in lichter laaie. De ouders en de vier oudste kinderen hebben zichzelf gered, doch een meisje van 8 jaar, een van 6 iaar en een jongetje van 2'/> jaar zijn levend verbrand. Uit de ligging van de lijkjes heeft men kun nen opmaken, dat het meisje van 8 jaar gepoogd heeft haar broertje en zusje te red den, doch niet liidig uit de vlammen kon komen. In verband met het vreemde van het ge val, dat wel de ouders en de oudste kinderen ziehzelf gered hadden, stelde de burgemees ter dezer plaats direct een onderzoek in, dat in den aanvang ongunstig was voor de ouders en waarop de moeder werd gearres teerd. Het parket urt Breda kwam gister middag ter plaatse en stelde een uitgebreid onderzoek in, met het gevolg, dat de vrouw werd vrijgelaten. Evenwel had het onder zoek tot -resultaat, dat zekere arbeider M. ïleeren uit Ruckphen als de vermoedelijke dader van do brandstichting meest worden beschouwd. Deze bleek aan het kermis-vie- ren te Roosendaal, alwaar hij door de mare chaussee werd gearresteerd. Hel op heden morgen voortgezette onderzoek had tot re sultaat dat de man heeft bekend de dader te zijn. Hij is naar Breda overgebracht. Het motief lot zijn daad was louter baldadig heid Nader meldt men ons. dal ook dc aan wijzingen inzake medeplichtigheid van de oudera, vooral van de moeder, vermeerde ren. Behalve de arbeider Heeren, die reeds hekend heelt, bevinden zich ook de ouders Ktwtens in arrest op het Raadhuis te Ruckphen. De ontstemming van de inwo ners van Ruckphen (egen den arbeider Kerslens en zijn wouw en tegen den arbei der Heeren is zoo groot, dat genoemde drie personen door de politie bewaakt moeien worden. De woede der bevolking keert zich vooral tegen de wouw. die eenigen tijd geleden reeds eenmaal haar kinderen kwaadwillig had verlaten. Zij is daarna teruggekeerddoch het ver luidt, dat zij zich ihans opnieuw uit de voelen wilde maken. De vuurglo"ecl in de plaggenhut is zoo hevig geweest, dat het voor de drie kinderen, die zich daarin bevonden, onmogelijk moei zijn geweest er uit le komen. De drie verdachten bevinden zich nog steeds tc Ruckphen doch waarschijnlijk zuilen zij hedenmiddag naar Breda worden overgebracht, waar het on derzoek zat worden voortgezet. Omtrent het ongeluk op den Amstel (men zie onder Gemengd Nieuws) vernemen wij nog, dat de bestuurder van de motorboot was doorgevaren. Hij is echter spoedig door de politic aangehouden, waarna de motorboot aan den ketting is goiegd. Overigens scheen de schuld van het ongeluk geheel bij de jongens zelf te liggen. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal Vrijdag 6 September as. niet plaats hebben. De Duitsche gedelegeerden van de Her stelconferentie hebben Zaterdagavond met den trein van 7.49 Staatsspoor, de residentie verlaten; aan het station deed de Duitsche gezant uitgeleide. De volgende passagiersschepen zijn Dins dag 3 September in ridio-telegrafische ver binding met de daarnaast va-melde kuststati- ona en via die stations rechtstreeks te berei ken. Medegedeeld door de N.T.M. „Radio-Hol land. Alpherat, R. de Janeiro radio Ohr. Huy- gena, Scheveningen radio Gemma, Sabang radio Indrapoera, Scheveningen radio Klipfontein, Rugby radio K. der Nederl., Bonifacio radio Maasdam, Cabo Finisterre radio Nickerie, Scheveningen radio Nieuw Amsterdam. Louisburg Radio Vas Orania, Scheveningen radio Oranje Nassau, Rugby radio Patria, Scheveningen radio P. C. Hooft, Scheveningen radio Pr. der Nederl., id. S .Bolivar, id. Tambora, Sabang radio Tjerimai, id. Veendam, Marion radio Venezuela, Scheveningen radio Zeelandia, id. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester ,mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisge ving de heeren Reimeringer en v. d. Reyden. Na goedkeuring der notulen doet da VOORZITTER mededeeliüg van eenige mis- sives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. en van het telegram aan H.M. de Koningin gezonden op Hare verjaardag, waarop een dankbetuiging is ontvangen. Naar aanleiding van een adres van den heer Ilarteveld over demping van het Leven daal. stellen B. en W. voor aanhouden tot de uitbreidingsplannen. De heer SCHULLER vraagt, wanneer die plannen behandeld kunnen worden. De VOORZITTER antwoordt, dat bedoe ling is deze le behandelen voor de begroo- ling. In hoofdzaak is het plan door de firma Grandpré Molière een week geleden inge leverd. Agenda. De punten 1 lot en met 18, de samenstel ling van raadscommissies ptc. willen B. en W. in eens afdoen. De raad gaat daarmee accoord. De heer v. ECK wijsl alleen op het vertrek van den heer Baart, waardoor de fractie eenige wijzigingen verlangt in haar verte genwoordiging. De afiredenden worden allen herkozen. Alleen wordt in de commissie voor den Ge- neesk Dienst de heer Groeneveld vervangen door den beer Koole cn in de commissie voor het Onderwijs de heer Verwey door den heer Groeneveld. (De Ziiling duurt voort). ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE .1.nay.1507 AMSTERDAM. 3 September. Do stem ming Ier Beurze vormde wet een sterk con trast met die der vorig» week. Algemeen was hel aanbod grooter dan de vraag, met het gevolg dal de koereen scherp in reactie verkeerden. Vooral Margarine-Unies waren liet slachtoffer, waarvoor geen directe aan leiding bestond. Hel schijnt echter dat de vrees voor disconto-verhooging weer een drukkenden invloed op het koerspeil gaat uitoefenen. Do verkoopen in Margarine-Unies kwa men voor een groot gedeelte uit Engeland. Met den varigen Beursdag vergeleken vond een reactie van enkele tientallen procenten plaats. Hetzelfde kan dienen voor Calvé-Delft. Van Berkei's bleven op peil. De Küchenineisters vormden een uitzon dering en kwamen op hooger niveau. De Ford-aandeclen waren iels lager, tor- wijl Philipswaarden een zwaar verlies te boeken kregen. De Kunslzijde-aandeelen moesten ver scheidene procenten van hun prijs afslaan in verband met de pessimistische beschou wingen omtrent den toestand in do kunst zijde-industrie Ook in Koninklijke had het aanbod de overhand. De prijzenslrijd tusschen Ko- ninklijkc-Shell, die eerst ontkend was, schijnt nu wel zekerheid geworden. Tabakken waren prijshoudend, evenals de Ruhberaandeelen. Suikerwaarden waren minder goed gedisponeerd en kwamen op lager niveau. Voor Mijnwaarden was de tendenz cr ook niet op verbeterd. Booton's evenwel liepen na lager opening weer iels op. Prolongatie 5 1/4 pel. WISSELKOERSEN. Engeland 12.105/16, Duitschland 59.41, Frankrijk 9.76 3/4. België 34.701/2. Zwit serland 48.04 1/2, Oostenrijk 35.17 1/2, De nemarken 66.421 /2. Zweden 66 87 1/2, Noorwegen 66.47 1/2, Ne wYork 2.49 11/16. Zaterdag is in het Burger-Ziekenhuis le Amsterdam in den ouderdom van 75 jaar overleden de oud-tooneelspeler en schrijver Anton van Sprinkhuysen. Ilaliaansche opera. In het aanstaande seizoen zal de Italiaansche Opera te Leiden drie opera- opvoeringen geven op Vrijdagen en wel op 13 Dec. 1929, 10 Januari en 7 Februari 1930. Men noleere deze data. IJMU1DBN, 2 Sepl. 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot por K.G. f. 1.851.45; Griel per kist van 50 K.G. f.52—30; Tongen per K.G. f. 3.902.35; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.514ö; Middelschol per kist van 50 K.G. f.45. Zetschol per kist van 50 K.G. f.4626.50; Kleine Schol per kist van 50 K G. f. 212.40; Schar per kist van 50 K.G. f. 15—7.50; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 71—56. Roggen per 20 stuks f.2817.50; Vlceten per stuk f 2 600.75: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 62.90: Groote Schelviscli p. kist van 50 K G. f. 38 21: Middel Sehelv per kist van 50 K.G. f.2412.60; Klein middel Schelviscli p. kist van 50 K.G. f. 11.506: Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.72.60; Kabeljauw per kist van 125 K.G f.52—35; Gullen per kist van 50 K.G. f 13.501.80; Lengen per sluk f. 0.70—0.28. Heilbot per K.G. f.165; Wijting per kist van 50 K.G f.41.80: Koolvisch por stuk f. 1.090 30; Makreel per kist van 60 K.G. f. 92. Aangekomen de stoomtrawlers MM. 143 met f 2507: MM. 9 met f.2700; I.TM 108 met f.1537; MM 10 met f.3142; MM 43 met f.1626; MM 81 met f.2300; I.IM. 324 mot f.1300; I.TM 129 met I. 1700; IJM. 142 met f.4500; MM 327 met f.1300; IJM. 271 met f.3600; MM 74 met f.1700; IJM. 331 met f 1359; MM. 503 met f. 1138: IJM, 193 met f.1187. IJM. 87 met f.1991; MM. 91' met f.2072; MM. 75 met f.1110; IJM 61 met f.2271: MM 197 met L2778; IJM. 20 met f 1823. IJM. 4 met f.2700; IJM. 5 met f.900; IJM. 232 met M200; IJM. 103 met f. 1500, IJM. 157 met f. 1434 besom ming, cn in de haringhaven de loggers KW. 96 met f.333. KW. 8ö met f.874; KW. 54 mei f.272; KW 46 met 340 (naar Vlaardin- gen); KW 110 met 369 kantjes pekelharing voor Katwijk. 'LEIDEN, 31 Aug 1929. Eierenveiling Totale aanvoer 5617 stuk? Kipeieren f. 6 50 f. 7.40, Eendeneieren f. 6.15f 6 50 per 100 stuks Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 2 Sepi Groenten- veiling Meloenen f0 060.445 per stuk; snij- boonen f. 0.65: kassnijboonen f. 3.05; stek f 0.250.35. ptinsenbooncn f. 1-201 50: idem No 2 f.0.15—0.46. witle pronkboonen f. 0.60 per 10 K G.; augurken f 8.70. grof 1. 1.20—1.86, bommen f. 0.60; stippel f. 1.20 alles per 25 K O ROTTERDAM 2 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd: 528 veile runderen, 199 vette kal veren. 729 schapen of lammeren. 740 var kens; koeien 52 1/2—55, 4649. 3130;' ossen 5054, 4648, 42: kalveren 77 1/2— 821/2. 671/2—70. 55—60; schapen 30— 37 1/2; lammeren 22—26; varkens 441/2, 43 1/2. 42 1/2 3—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3