70rte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 29 Augustus 1929 Derde Blad No. 21306 GEMENGD NIEUWS. KUNST EN LETTEREN." I Martins verjongingskuur. BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Aan het Scheveningsche strand ter hoogte Iran den vuurtoren is gisteravond omstreeks jatfzes een 16-jarig meisje G. B wonende _,n de Rochussenstraat te Den Haag. bij het hiden in zee verdronken. Geruimen tijd Ifcceft een geneesheer van den Geneeskundi gen Dienst nog gepoogd de levensgeesten "ftj de drenkelinge op te wekken, hetgeen -wel niet mocht baten. INBRAAK. Voor de tweede maal binnen een week is jebroken in de „Kofa Magazijnen" van >broéders Linders aan den Ba gijnhof t^ ht. Ook nu weer werden heeren- ideartikelen en parfumeriën gestolen. De ilitie doe't nasporingen. MISHANDELING. Te Veghel drongen de gebroeders v. d. L. Ier met een mes in de hand plotseling keuken van den heer P. v. E. binnen, [raar de familie bij elkaar zat. Zij brachten Jen huisvader drie sneden over het gezicht en verdwenen daarna, alvorens de jkrailie van den schrik bekomen was. De «broeders staan zeer ongunstig bekend en 's avonds nog ingerekend. MEISJE VERBRAND. Gistermiddag ontstond in de autogarage den heer Ekeris te Zeist kortsluiting, ^ngevolge waarvan een auto in brand vloog. vuur greep zóó snel om zich heen. dat het dochtertje van den garagehouder in geraakte. Deerlijk verbrand werd zij j het ziekenhuis opgenomen. De vader be- i minder ernstige brandwonden. BRANDEN. Te Exloërmond is de woning, bewoond r den arbeider J. Scheffer, tot den grond afgebrand. Er werd bijna niets gered; de is vermoedelijk ontstaan door een i m den schoorsteen. [Gistermiddag brandde te Winkel de hoer erij van den heer J. A. Poortermans in den «tpolder af; er is slechts eenig huisraad Alles was verzekerd. Gisteravond is de boerderij van den land- wer J. Bakx gelegen onder Lepelstraat j Bergen op Zoom totaal afgebrand. De tóerie oogst en een groot gedeelte van het (rjfcad gingen verloren. De brandweer haar werk, omdat er in de nabijheid a water was, bepalen tot het omtrekken muren. Vermoedelijk is hooibroei de van den brand. Alles was verze- Te Nistelrode (N.-B.) is door onbekende -mak totaal afgebrand de woning van Iran de Wetèring. De inboedel ging geheel lerloren. Verzekering dékt de schade. Te Ottersum bij Gennep' is afgebranjü de ikkerij van den heer V Heidens. Van den del kon weinig gered worden. Oorzaak 1 den brand onbekend. Verzekering dekt i schade. DOOR EEN LOCOMOTIEF OVERREDEN. Gisteravond ongeveer kwart voor 11 heeft het rangeerterrein nabij Uit-en-In te 'treoht een ernstig spoorwegongeval plaats ?had. Een stationsambtenaar is onder een igeerende locomotief terecht gekomen, ermoedelijk doordat hij achterom wilde sn, toen de locomotief plotseling iteruit reed. Den man werden linkerar-rn linkervoet afgereden. Hij werd verder het rechterbeen verwond, en kreeg ïn vleeschwonde aan het hoofd. Per auto &n den G.G.D. is de ongelukkige naar de -■^klinieken overgebracht alwaar hij ter plcging is opgenomen. ONGEVAL OP ZEE. De heer Kruithoff. kapitein van de sleep boot ..Rehaboth" is op zee door de glazen kajuilskap gevallen en heeft zich. zoo wondt uit Hoorn gemeld, zoo ernstig verwond, dat zijn toestand ernstig is. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Leeuwarden is het vijfjarig dochtertje van den heer Riemersrma op den Groninger- straatweg, toen het den weg wilde overste ken, door een auto aangereden Des nachts is het kind overleden. EoTgi ster middag circa twee liur is het vierjarig dochterlje van de familie Dedding uit Vogelenzang door een auto aangereden. Later op den dag is zij aan de gevolgen overleden. ANGSTIGE UREN. Dinsdagmorgen bevond zich een juffrouw afkomstig uit Limburg op doorreis in de vestibule van het spoorwegstation te Eind hoven; zij had een koffer -en nog eenige pakjes bij zich. Toen zij een kaartje nam. plaatste zij haar bagage even naast zich, doch vergat inderhaast een pakje mede te nemen. Op het perron ontdek'e zij de ver missing van het pakje en spoedde zich naar de vestibule terug, waar zij echter bp- merkte dat hel verdwenen was. Het pakje bevatte onder meer een bedrag van f. 2400 aan effecten en een spaarbankboekje met een tegoed van f. 300. Onmiddellijk waarschuwde zij de recher che, die de noodige maatregelen trof dal de stukken niet op de banken konden worden verzilverd. Circa één uur vervoegde zich een persoon, een Duitscher, woonachtig te Eindhoven, aan het politiebureau met de mededeeling dat hij het pakje had gevon den. Hij had het willen deponeeren op het bureau van gevonden voorwerpen aan het spoorwegstation, doch toen hij dat niel kon vinden, had hij het mee naar huis geno men totdat er om twaalf uur iemand bij hem thuis kwam die Nederlandse h kon lezen en hem kon mededeelen wie hel toe behoorde. Hii had zich daarop onmiddellijk naar het politiebureau begeven waar de vrouw nog aanwezig was. Dat was het vroolijke einde. HONDENGEVECHT IN EEN POTTENWINKEL. Men schrijft uit Coevorden aan «de ..Asser Crt.": Dinsdagmiddag kregen vier honden op h^t marktplein alhier, om onnaspeurlijke rede nen. verschil van meening en. aangevuurd en opgehitst door een groot aantal markt- bezoeker? die voor een minnelijke schik king blijkbaar niet veel gevoelden, was het gevecht spoedig in vollen gang. Bijtend, grommend en springend over en door elkaar, kwamen twee der „bulle bijters", die, in de hitte van den strijd, eik begrip van orde en plaats verloren hadden, terecht, midden in een collectie kopjes, schoteltjes, thee- en koffiepotten en alles wat meer behoort tot de inrichting van een behoorlijke keukenkast, welke artikelen op een kleed keurig netjes, soort bij soort, op de markt ten verkoop lagen uitgestald. Voor de omstanders nu was deze wijziging van gevechtsterrein slechts een oorzaak van uitbundige vroolijkheid en kreten van aanmoediging mengden zich in het jankend krijgsrumoer van de worstelende viervoe ters. die. met verbazingwekkende minach ting voor aardewerk, de mecsl onvoorzich tige keukenheid in den schaduw stelden. De koopman, eigenaar van de tegen deze springende en rollende „vechtjassen" niet bestand zijnde artikelen, die den indruk maakte niet bijzonder ontvankelijk te zijn voor de komische zijde van dit gevecht en blijk gaf niet voldoende waardeering te be zitten voor deze rumoerige clientèle, greep, in woedende onbezonnenheid, eenige sier lijk gevormde, en totnogtoe totaal onge schonden. koffiepotten, welke hij, als een geboren bommenwerper, met groote kracht en benijdenswaardige zuiverheid slingerde in de richting der strijdepde dieren, waar door hij de verwoesting in zijn pottenwin kel eigenhandig en geheel onnoodig, slechts vergrootte en teven9 de hilariteit van het publiek deed verhoogen. In dit stadium van den strijd verscheen een nieuwe hond, die zich door een overi gens begrijpelijke nieuwsgierigheid zoo dicht bij het operatie-terrein waagde, dat de koopman hem in het oog kreeg en aan gegrepen door een plotselingen en doode- lijken haat tegen al wat hond was. zich de kans niet liet ontgaan dezen nieuwen strijdlustige een gevoeligen trap te geven. Hiermede trad echter een nieuwe phase in. want nu sprong de eigenaaT van het on schuldig getrapte dier naar voren om den koopman ter verantwoording te roepen voor de onheusche bejegening van zijn trouwen metgezel. Er volgde een geanimeerd hoe wel af en toe eenigszins gekruid, twistge sprek over de kwestie, of deze trap al of niet geoorloofd was. met name of hier gesproken moest worden van een onrechtmatige daad", waarhij bleek, dat ook andere men- schen. dan juristen, van dit begrip somtijds een min of meer vage voorstelling hebben. Ware niet op dit oogenblik de mare chaussee ten tooneele verschenen, wellicht hadden we dan van dit moeilijk en veel om streden begrip, pens cn vooral, een glas heldere „jurisprudentie" gekregen. ..Waarom stellen ze de Victorie toch altijd als een vrouw voor?" vroeg de vrij gezel z'n vriend. „Dat kan alleen iemand vragen, die on getrouwd is", zuchtte de vriend, die» de koperen bruiloft achter den rug bad. BUITENLANDSCH GEMENGD. BLOEDIG DRAMA In het Saksische Battgendorf raakte de echtgenoote van den landbouwer Dittmar uit jalouzie in twist met de medebewoon ster van het huis, zekere vrouw Bach. Vrouw Dittmar greep een bijl en sloeg daarmede op vrouw Bach in, zoodat deze zwaar gewond en met bloed overstroomd in elkaar zakte. Vrouw Dittmar legde daarop de bewu«te- looze in de schuur en stopte haar mond met een doek dicht. Daarop snelde zij in hel huis terug, ver brandde 1000 Mark aan papieren geld. dat aan haar man en dien van vrouw Bach toe behoorden. en klom naar den zolder waar zij zich aan een balk ophing. Vrouw Bach kon zich, bijgekomen 'uit de bewusteloosheid, ondanks haar zware ver wondingen, op straat sleepen en om hulp roepen. Zij werd in bedenkelijken toeslar.d naar het ziekenhuis te Kölleda gebracht. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Erm ernstig motorongeluk heeft in de buurt van Allenburg, (Oost-Pruisen) plaats gehad Een motorrijder trachtte een ander motorrijwiel te passeeren met hel noodlottige gevolg, dat een botsing ontstond. De bestuurder van het eene rijwiel en zijn begeleider werden op den weg geslingerd en terstond gedood. ONTPLOFFING IN 'N FABRIEK. Gistermiddag heeft, in een fabriek in de buurt van Hamburg een ontploffing in een olie-reservoir plaats gehad, tengevolge waarvan een arbeider gêdood en vijf an deren gewond werden. Een brand, welke door de ontploffing ontstond, kon spoedig gebluscbt worden. RECLAME. 'n Goede Tandenborstelen Boldoots BRUTALE OVERVAL TE HANNOVER. Een brulalo overval op twee bankloopers heeft te Hannover plaats gehad. Twee loo- pers van de Landbank der provincie Han nover hadden bij het filiaal van de rijks bank te Hannover een bedrag van Mk. 60.000 afgehaald welk bedrag tot dekking van de dagelijksche behoeften van de bank moest dienen Een hunner, Kosswitz genaamd, droeg 59.000 Mark in bankbiljetten in een porte feuille bij zich. terwijl de andere een bedrag van 1000 Mk in specie in *en zak droeg. Op den hoek der Prinzenstrasse en Schiff- graben werden zij onverwachts aangevallen. Kosswitz werd met vier scholen uit een revolver neergeschoten. De andere looper kreeg een zenuwtoeval van den schrik. De bandieten, vermoedelijk drie in getal ontrukten Kosswitz de' Portefeuille met 59.000 Mark en maakten zich daarop met een auto, welke stond te wachten, uit de voeten Het gebeele voorval speelde zich in enkele minuten af °n werd ze'lfs gezien door de beambten van dc bank, die door de ramen van hel gebouw keken. Kosswitz is zwaar gewond naar eei> zie kenhuis gebracht De politie heeft terstond omvangrijke maatregelen getroffen om de daders op te sporen. ZWARE BRAND TE BERLIJN. Gistermiddag is in perceel 187 aan den Kurfürütendamm te Berlyn een groote brand uitgebroken op de zolderverdieping. Het dak stortte in en de brandweer re Ide eenige personen uit het perceel, die lichte verwondingen hadden opgeloopen. Het pla fond, dat de vierde verdieping van de zol derverdieping scheidde, stortte plotseling in. Een aantal brandweerlieden werd onder het puin bedolven. Tot nog toe konden negen hunner, meerendeels zwaar gewond, gered worden. De toestand is zeer gevaarlijk, aan gezien ook de rest van do zolderverdieping kan instorten. Doos 20 ct. Tube 35 ct. EEN GAS-INVASIE. Gisternacht tusschen 1 en 2 uur werd te Bresl&u de brandweer van 15 verschillende plaatsen gealarmeerd, daar op meerdere plaatsen der stad door de bewoners een gaslucht werd waargenomen. Vele personen werden onpasselijk. De bevolking geraakte in groote opwin ding. daar men vreesde, dat zich een gift- gascatastrofe had voorgedaan. De brandweer stelde vast, dat de gassen uit een in de Rreslauer voorstad, Cawalle, liggende superfosfaatfabriek afkomstig waren Ze zijn daar ontstaan, doordat, naar de directie van de fabriek aanneemt, iind<»r. waardig zwavelzuur gebruikt is. Een nauwkeurig onderzoek hierover :s nog aan den gang. DORP AFGEBRAND. Gistermorgen is het dorp WonnsfeMe in de buurt van de stad Landsberg aau de Warthe door een groot-en brand jet-».steid. Binnen enkele uren was het geheele dorp op enkele gebouwen na geheel afgebrand. Ook een groot'deel van den oogst is ver loren gegaan. Verder is veel klein vee 1n de vla<mmen omgekomen. GROOTE KERKROOF IN NAPELS. In de kerk San fa Cbiara in Napels is in het laboratorium der Clarissen een groote kerkroof gepleegd. Een non vond Woensdag morgen de sacristie opengebroken en be merkte. dat alle kasten met geweld waren geopend Alle reliquien en een schat aan versierselen in briljanten, paarlen goud en edelsteenen zijn geroofd. De dieven heb ben een buit van onschatbare waarde ge maakt. DE GRAF ZEPPELIN. De „Graf Zeppelin" heeft gisteren het grootste gedeelte van zijn tocht over de Vereenigde Staten met vrij groote snelheid afgelegd. Na over den staat Oklahoma te zijn gevlogen, belandde het luchtschip in den staat Kansas. Toen het boven Kansas City verscheen werd het met een geweldig gejubel ontvangen. Evenals overal, waar de Zeppelin zich boven groote steden ver toonde, zaten de menschen op de daken en in torens. Na Kansas City heeft de „Graf Zeppelin" zijn tocht in Noordelijke richting voortge zet Uit Duitschland wordt gemeld, dat deze reis waarschijnlijk nog lang niet do laatste van dit jaar zal zijn. Na de terugkomst te Friedrichshafen zal de „Graf Zeppelin" vermoedelijk nog een reis over Duitschland en Zwitserland maken, terwijl in October nog een reis naar Amerika op het program staat. Naar een telegram van de „United Press" meldde, heeft het luchtschip herhaaldelijk een zig-zag-koers moeten volgen, terwijl het nachts slechts door weinigen werd ge zien. aangezien het zoo goed als alle lich ten gedoofd had. Hot luchtschip „Los Angelps". dat op weg is van Cleveland naar Los Angeles, heeft de stad Buffalo in opschudding ge bracht. toen het daarover vloog De men schen dachten, dat ze mot dp .Graf Zep pelin" te doen hadden en juichten hot lucht schip uitgelaten toe Om 23 uur 20 min. bereikte het lucht schip Chicago waar geweldige menschen- massa's hel met luid gejubel begroeten. NEKKRAMP-EPIDEMIE TE TOKIO. Er werden te Tokio 200 gevallen van nekkramp aaji,gegeven, waarvan «O doode- lijke. Men maakt melding van 20 nieuwe gevallen. Dagelijks sterven er een tiental patiënten. EEN SCHENKING VAM DE NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De Nederlandsche Handel-Maatschappij, die reeds zoovele malen de belangstelling voor de Nederlandsche Koloniën in het buitenland heeft bevorderd .meende ditmaal hare voldoening te moeten uilspreken over het feit dat de Herstelconferentie 1929 in ons land gehouden werd. door aan alle ge delegeerden. auditors, iourn.nlislen. ter Con ferentie aanwezig een present-exemplaar uit te reiken van het onlangs verschenen werk over \ederlandsch-fndie „Les Indes néerlandaises". geschreven door den Oud- Gouverneur-Generaal der Fransche Kolo niën. Mr. G Angoulvant. De Ned. Handel- Mij. héefl daartoe ingeroepen de bemidde ling van hel „Comité Plaatwerk Tndië" (Voorzitter Dr C. P. Gunning te Amster dam; secretaris J Langhout. té Leiden), welk Comité de opdracht kreeg om naast de voor de conferentiegangers henoodigde exem plaren van Mr. Angoulvant's werk een aan zienlijk aantal exemplaren te bestemmen voor de buitenlandsehe leden van het In- slitut Colonial International, te Brussel. Hot behoeft zeker niet te worden gezegd dat deze „geste" van de Nederlandsche Han- öel-Maatschappij zoowel door de Gedele geerden als door alle overige insiders ter Herstelconferentie en door de leden van het Infifut Colonial International op hoogen prijs is gesteld. Het heden ter Conferentie verschenen nummer van Bulletin des Journalistes maakt met groote voldoening melding van deze schenking RECLAME. -t>-e tVtzxzstxCïpcC -tm+x. 1199 Door RAFAëL SABATINI. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W. lil) Ihees en schaamte gevoelde zij; één middel ™*ende zij om mademoiselle te dwingen met mee te gaan te dwingen? Neen, d3n zij gewillig gaan. ja verlangend zijn hem het altaar te volgen. Maar zij was zijn ■jioeder en zelfs haar wreede en ruwe aa'd lensde terug voor de taak hem in te lichten I1® zoo iets gemeens. Waarom had die jon- |^n geen verstand genoeg om het zelf te be- ■fcjpen 1 Marios glimlachte spottend toen hij haar I J,**ijgend opmerkte. I ''U mag er wel goed over denken" zei hij. Jiet is gemakkelijk genoeg om te zeggen I dikdoen moet. Zeg mij liever hoei k het ■**0 moei" Z'in onbegrijpelijkheid maakte haar nog vertoornd en die toorn legde haar aar- Il]j? het zwijgen op. lien i°uw pïaa*s was> Marios, dan If'1 er wel wat op weten," zei ze met ge- I ejjpte stem zonder hem aan te zien. I'ia haar vragend aan Hij zag hoe zij was en hij vroeg zich af wat ^toekende, ook die oogeh neergeslagen IL60 gewoonlijk zoo stoutmoedig en bru- I En daD haar doffe toon. juist door die I zoo vol uitdrukking en plotseling I w een licht voor hem op en begreep hij duidelijk haar afschuwelijke bedoeling. Hij bleef een oogenblik* ademloos staan en deins de daarna even terug. Toen drukte hij de lippen op elkaar „In dat geval, madame" zei hij na eenig zwijgen en op ren toon alsof hij haar mee- ning nog niet begreep, „spijt het mij dat u niet in mijn geval verkeert. Want ik voor mij denk dat wij ons moeten tevreden stel len met uw varkenshok in Touraine." Zij beet op haar lip, vol verdriet en schaamte. Zij was niet dom en verbeeldde zich niet dat hij haar niet begrepen had Zij wisl dat het tegendeel waar was en dat hij liever deed alsof hii dat niet had gevat. Zij keek plotseling op. haar donkere oogen schoten vuur. zij had een roode plek op iedere wang. „Dwaas!" beet zij hem toe. ..Jou lelie blanke domkop! Ben jij inderdaad mijn zoon? Kan jij zoo gemakkelijk praten van toegeven Zij trad een stap nader in zijn richting. „Door jou blooheid mag je je tevreden stellen met een bedelaarsleven, maar zoo ben ik niet; en zoo zal ik nooit zijn zoo lang ik een arm heb en een stem. Jij mag daar naar toe gaan als je geen moed hebt voor iets anders; maar ik zal de brug laten ophalen en mij zelf verschansen binnen deze muren. Florimond de Condillac zet hier geen voet in zoo lang ik leef; en als hij binnen het bereik komt van geweervuur, dan zal hij er slecht aan toe zijn" „Ik geloof dat u op 't oogenblik waan zinnig is madame waanzinnig om zoo te spreken, hem te willen weerstand bieden en mij een lafaard te noemen. Ik ga heen totdat u wat kalmer gestemd is". En dit zéggende keerde hij zich om. met gloeiend gelaat door de verachting, waar mee zij hem aanzag; hij liep de kamer uit en liet haar alleen. Zij werd doodsbleek, heur boezem hijgde en zij klemde de handen samen. Zoo bleef zij een oogenblik staan waar hij haar ver laten had. Toen viel zij in een stoel lieer, met de kin in de hand en haar elleboog rustend op de knie. Zoo bleef zij eenigen tijd zitten, het haardvuur verlichtte haar vol maakt schoon profiel, waarop men weinig kon lezen van den storm die woedde in haar ziel Een andere vrouw zou misschien verlichting gezocht hebben in tranen, maar in de mooie oogen van de markiezin de Condillac vertoonden zij zich zelden. Zij bleef daar zitten totdat de zon niet ic meer scheen in de vensters achter haar en in de hoeken der kamer alles donker was. Eindelijk werd zij gestoord door het binnen komen van een bediende, die den graaf de Tressan. deD Sénéchal van Dauphiné, aan kondigde. Zij beval den bediende iemand te halen om de tafel te helpen afnemen en daarna den Sénéchal binnen te laten. Mei haar rug toegekeerd aan de bedienden die met hun werk bezig waren stond zij peinzend in de vlammen te kijken met een glimlach van spot eerder dan iets anders op het gelaat. Indien al het andere mislukt, dacht zij, behoefde zij nog niet naar het hutje in Touraine te trekken Zij kon toch altijd gra vin de Trecsan worden Marius moest dan maar alleen de straf dragen voor zijn laf heid. In den noordelijken toren, de verblijf plaats van mademoiselle zat Valérie dTuk ie praten met Garnache, die onopgemerkt en met succes van zijn spionneerwerk was te ruggekeerd. Hij had haar verteld wat hij uit het ge sprek van Marius en zijn moeder over den inhoud van den brief vernomen had. Flori mond was in de buurt, in la Rochette, hij had koorts en moest daar dus eenige dagen blijven, maar hij hoopte in het eind van de week te Condillac le komen. Als dat zoo was vond Valérie het niet langer noodig zich de moeite te geven te vluchten zooals zij van plan waren geweest. Was het niet beter te wachten tot Florimond kwam? Maar Garnache schudde het hoofd. Hij had nog meer gehoord; en ofschoon hij haar op het oogenblik beveiligd beschouwde voor Marius. toch had hij geen te groote ver wachting van het veranderlijke karakter van dezen jongeheer. Daar de tijd van Flo rimond» komst naderde, vond hij het zeer goed mogelijk dat Marius wanhopig werd. Er was groot gevaar voor Valérie om langer te blijven. Hij sprak daar geen woord van maar toch overtuigde hij mademoiselle dat het beter was heen te gaan. „Ofschoon een lastige, lange reis naar Parijs niet meer noodig zal zijn." zei hij tol slot. ..Een ritje van vier uur naar La Ro chette en u kunt uw aanstaande aan het hart drukken." „Weet u of hij in dien brief over rrrij heeft gesproken, mijnheer" vroeg zij. „Ik hoorde hun zeggen van niet" ant woordde Garnache. „maar hij kon daar een goede reden voor gehad hebben. Hij be grijpt misschien meer dan hij schrijft hoe de zaken staan. Er was een toon in haar stem alsof zij zich gekwetst voelde. „Dan begrijp ik niet waarom een beetje koorts hem in La Rochette deed blijven. Zou wat koorts u beletten te gaan naar de vrouw die u liefhebt, mijnheer, indien u wist of zelfs vermoedde dat zij in gevaar was?" „Dat weet ik niet, mademoiselle. Ik ben een ouden man en ik heb nooit liefgehad; het zou dus niet mooi van mij zijn een oor deel uit le spreken. Toch keek hij haar aan terwijl zij daar voor het raam zat. zoo lief, zoo zacht en zoo teer en hij had een diep hesef. dat a!s hij Florimond de Condillac wa9, en bang dat zij in gevangenschap gehouden werd ia of neen. noch koorts, noch pestilentie of wat dan ook hem een groot gedeelte van een week le La Rochette zou houden, zoo dicht in haar buurt. Zij glimlachte om zijn woorden en bracht het gesprek op de zaak die er het meest op aan kwam. ..Dus het is afgesproken dat wij van nacht vertrekken?" „Om twaalf uur. of iets later. Maak dat u gereed is. mademoiselle en laat mij niet wachten wanneer ik aan de deur tik. Spoed kan van veel gewicht wezen „U kunt op mij rekenen, mijn vriend" antwoordde zij en zij stak hem op eens do hand toe. „U is bijzonder goed voor mij geweest, mijnheer de Garnache. Het leven is heel anders voor mij geworden, sedert uw komst. Er is een oogenblik geweest, dat ik uw haast afkeurde waarmee u alleen naar Parijs te rugkeerde fk was een kleine zotlin Maar 11 weet niet welk °pn rust he* mij gegeven heeft te weten dat u bij mij wa? R° vrees, de ang9t waarin ik verkeprde voordat u kwam is geheel verdwenen deze laatste week toen u in tweeërlei opzicht een schild wacht voor mij geworden zijt." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9