tvaai 70*,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 Augustus 1929 Derde Blad No. 21301 UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. artins verjongingskuur. Jongens-Sporthemden Sportkousen Pullovers Truien ses RADIO-PROGRAMMA. ALPHEN. Benoemd tot kantonrechter-plaatsver- jjfer in het district Alphen de heeren P. Colijn, burgemeester van Boskoop en G. r. Crone. inspecteur der directe belastingen, Eroerrechten en accijnzen alhier. BODEGRAVEN. Uren van angstige spanning. Woensdagavond werd de concierge a het gemeentehuis tegen den avond opge- >!d uit de Meije, dat daar de kleeren ge- inden waren van een zoon van den heer doch dat deze zelf nergens te vinden is. Daar de kleeTen aan den oever der ituwkoopsche plassen lagen, kon men zeir de verschrikkelijke gevolgtrekkingen iken. De concierge wendde zich tot dr. van ek, die op zich nam den vader van den igcn man te waarschuwen. Na zeer korten j reed men in groote vaart per auto naar Meije. Daar was man ondertusschen der leiding van de Nieuwkoopsche politie n het dreggen gegaan in de omgeving van plaats waar de kleeren lagen. Na een uur eggen kwam eensklaps de verloren ge lande in badcostuum aanwandelen. Deze is bij het zwemmen tusschen het riet de hting kwijtgeraakt en was er toen niet in iaagd de plaats terug te vinden waar zijn -ren zich bevonden.. Twee en een half r lang had hij loopen zoeken om nu ein- Sjk de angstige spanning in vreugde te sn omslaan. Toen de heer M. arriveerde, 5 zijn zoon gelukkig weer terecht. Het ■acht dat zich met razende snelheid ver- eidde, was oorzaak van een angstige nning in geheel Bodegraven. De behou- 9 terugkomst was een groote opluchting. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemijntje Elisabeth, D. van H. va,n Oosterom en J. de Jong. Ingetje llje, D. van D. Vergunst en H Baelde his, Z. van H. Roodenburg en A. M. blkwijk. Setrouwd: T. Verrips, wedr. van W. de »t 31 jaar en M. Vroege 37 j. taleden: M. van Vliet, 58 jaar. - In den loop dezer week vestigden zich onze gemeente de volgende personen: Huisman en gezin, zonder beroep, van njmiige weide; A. Korpel en gezin, zon- teroep, van Rotterdam; Wed. J. de nge en gezin, zonder beroep, van Leider- p, E. Zwanenveld, zonder beroep, van ramerdam; A. Stolwijk, zonder beroep, i Heemstede; N. dc Houdijker, dienst man Rietveld; W. Jansen, kellner, van ■e':t ^■tiiddels vertrokken: G. Vink, dienstbode, ^■■Strecht: A. Amdriessen, arbeider, naar Hi; G. F. IJdo, zonder beroep, naar ■aitimcrdaml J. W. Hoogeveen en gezin, ifider, na*.r Eindhoven; A. Verbree, vee- ipman, naar Stompwijk; G. v. d. Werken gezin, graanhandelaar, naar Sliedrecht; Kooij en gezin, vertegenwoordiger, naar èavenhage. BOSKOOP. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding door den arch. J. H. v. Osnabrugge, voor den bouw van een woonhuis woor rekening van de weled. heer F. J. Grootendorst werd in geschreven als volgt: J. v. Geelen f. 17250, J. Loef f. 17240. J. v. d_ Welden f. 16900, J. D. Kranenburg f.16800. J. v. d. Vliet f.16500. Joh. Meijer f. 16475, en J. Sluijs f. 16475 Het werk is gegund aan I. Sluijs alhier. Voor het schilderwerk werd ingesehrevm door: C. Hoogendoorn f. 1391. firma Goud- kade f. 1290, Gebr. Kalkman f. 1275. A. P. Bongers f. 1270 en D. .Tongejan 1.1090. Het werk is gegund- aan D. Jongejan alhier. Bezoek van Mr. V. H. Rutgers. Naar wij uit goeden bron vernemen, heefl onze oud-burgemeester mr. V. H. Rutgers, thans hoogleeraar aam do Vrije Universiteit te Amsterdam, het voornemen kenbaar ge maakt om ook tegenwoordig te zijn bij de opening van ons nieuwe raadhuis op 4 Sep tember as. Op de gehouden vergadering van inge landen van den polder „Nesse'" is. behou dens hoogere goedkeuring besloten, 1st stichting van een Amerikaansehe windmo len als bijbemaling. Woensdag 28 Augustus, n.m, 21/» uur zal er in het gymnastieklokaal der open bare school gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. LEIDERDORP. Voor de betrekking als hoofd aan de openbare lagere school alhier, in de plaats van den heer van Leeuwen, die ais zoodanig te Oegslgeest is benoemd, hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. LEIMUIDEN. Kippendieven aan het werk. Men is deze week weder in deze gemeente aan het kippenstelen geweest. Bij J. de Rijk werd des nachts een tiental kippen geste llen, terwijl eveneens een groot gedeelte van de wasch, die men des nachts buiten had laten hangen, ontvreemd werd. Bij J. Br. werden eveneens verscheidene kippen vermist. Burgerlijke Stand. Geboren: Pefrus Gerardus z. van G. A. de Boer en Jacoba M. Blom Elisabeth Alida d. van C. Eberhart en Clazina Touw Gehuwd: N. B. Moerkerk jm, 29 j. en A. M. C.'Werfman j.d. 28 jaar. Men zij gewaarschuwd tegen de prac- tijken van met een auto rondtrekkende brandstoffenhandelaars. Bij verschillende inwoners werden aanzienlijke partijen brandstoffen geleverd. Bij nameten bleek, dat men de maat niet had. - Wij herinneren eT aan, dat ds. Polt riagmiddag 2 uur afscheid nemen zal i de Ned. Herv. Gemeente alhier en den opvolgenden Zondag zijn intrede doen iralmgen. - Door B. en W. is aan L. Zijderveld pinning verleend tot het bouwen van autogarage voor rekening van T. Oos- >tn. - Gevonden voorwerpen: een rijwiel- Jtje. srioren: een portemonnaie met inhoud, f li tingen ter gemeeentesecretarie. - Een aantal leden van de B P. K. V. >ite een interessanten tocht naar een "indalen Pluimveedag in Brielle. Op dit gres was opze plaatsgenoot de heer P. Smit spreker. Het gemeentebestuur ont- S de congressisten en de vereen. Vreem- 'nfenverkeer bood een autotocht aan, die uur duurde. let was een prachtdag. Door RAFAëL SABATINI. üit Het Éngelsch door C. M. G. A W. Widuiveldl" riep de pseudo Piemontees, ben zelf ook een Christenmensch, Ar- en ik heb daar niels van geweien." »D;e onwetendheid kan een verontsehu'- Mj voor je zijn. Maar nu je het weet trok de schouders op. «Sa ik weet, moest ik liever voor mijn OTgen en naar een ander b'aantje ifit- 19. •Helaas!" zei Arsenio zuchtend. „Dat is '"Gemakkelijk niet te vinden. "■mache keek hem aan. Garnache be- Srooter vertrouwen te krijgen op zijn ians dan tol nu toe. Hij keek voor- uj1'8 om zich heen; toen ging hij zoo 3 dat zijn mond dicht bij het oor van was. If* suldij is hier bespottelijk weinig, "eb ik een mooi aartbod. een forluin- ^ueigerd om trouw te blijven aan mijn "Sies hier op Condillac. Maar wat je daar vertelt verandert de heele zaak. „Jeizeker ik je." jf" "ilumtje vroeg Arsenio spottend. Sp/een fortuintje op zijn minst vijftig Dal is eert fortuin voor ons". tao floot een deuntje. „Vertel er mij «eer van" zei hij. 'etie siond op alsof hij wou heen- De overeenkomst inzake de Vleesch'- keuringsdienst met de gemeente Leiden is door hoeren Gedeputeerde Staten dezer ge meente wederom tot 1 December a.s. ver lengd. 5 RIJNZATERWOUDE. De overeenkomst inzake de Vleesch- keuringsdienst met de gemeente Leiden is door heeren Gedeputeerde Staten dezer pro vincie wederom tot 1 December verlengd. Te 's-Gravenhagc overleed in den ouderdom van 75 jaren Lamberl Jan Lint horst .oud Hoofd der school alhier en oud- boekhouder van de Spaarbank der Mij. tot Nut van 't Algemeen. s WOUBRUGGE. De heer N. E. Boehove is le Haarlem geslaagd voor het examen Fransch L. O. „Daar moet ik nog eens over denken", zei hij en ging heen. Maar de ander greep zijn arm flink beet „Waar moet je over denken, dwaas?" zei hij. „vertel mij van dien dienst die je werd aangeboden. Mijn geweten Iaat mij niet met rust. Als jij die vijftig pistolen weigert waarom zou ik dan geen gebruik maken van die dwaasheid van jou?" „Dat zou geen bezwaar voor mij zijn. Er werden twee mannen vereischt voor de zaak waar ik van spreek, vijftig pistolen voor ieder. Als ik besluit er op in te gaan, zal ik jou noemen voor de tweede plaats, om mij te helpen." Hij knikte zijn collega somber goeden dag. schudde de hand van zijn arm en wilde den tuin ingaan. Maar Arsenio liep hem na, greep hem weer bij den arm en hield hem tegen. „Jou dwaas!" zei hij: „wou je voor zulk een fortuintje bedanken?" „Het zou verraad beteekenen" fluisterde Garnache. „Ja, dat is kwaad" stemde de ander toe en zijn gezicht betrok. Maar toen hij zich herinnerde wat Garnache gezegd had, klaar de liet spoedig weer op. ,.ls het tegen die menschen hier op Con dillac?" vroeg hij. Garnache knikte. „En zouden ze wel betalen die lui waar we voor werken moeten zouden ze wel betalen die vijftig pistolen?" ..Zij vragen tot nu toe mijn hulp. Mis schien kunnen ze jou gebruiken als ik het hun vraag." „En dat wil je wel, je benl een landge noot van mij. Je wil wel hè? Wij zijn ka meraden; wij zijn vrienden, en we zijn landgenooten in een vreemd land. Er is j ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Gemeenterekeninn 1928 Verhaar „Buitendorp" Rondvraag. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig 6 leden. Wethouder Hoogendijk heeft keinis van verhindering gegeven. De Voorz. opent dc vergadering met ge bed, waarna de notulen der vorige vergade ring worden voorgelezen, die onveranderd werden vastgesteld. De Voorz. wenscht den heer Edelman, die do laatste raadsvergaderingen door ziekte niet heeft kunnen bijwonen, geluk met diens herstel. 1. Vervolgens wordt niededet'ling gedaan van de navolgende ingekomen stukken: a. Proces-verbaat van do opneming van kas en.boeken van den Gemeente-Ontvan ger, op 9 Augs. j.l., waarbij alles in de ■beste orde werd bevonden. b. Missive van God. Staten, houdende goedkeuring vnn het raadsbesluit tot ver koop van grond aan den heer H. do Jong alhier. c. Als voren tot goedkeuring van de wijzi ging der Gemeente-Begrooting, dienst 1928. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. d. Missive van B. en W. van Stad-Har- denberg, met verzoek om adhaesie' te willen betuigen met een adres van den Raad dier' gemeente, gericht tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal. waarin wordt verzocht het wetsvoorstel tot opheffing van belasting kantoren ten plattelande, niet aan le nemen. B. en W. stellen voor. ook dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, aangezien de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten in de'ze zaak reeds actief is en in deze aangelegenheid geen plaatselijk be lang voor Zwarnmerdam is gelegen. Aldus zonder hoofdelijke stemming be sloten. 2. Verzoek van hel Bestuur der R. C. Meis jesscholen alhier om ingevolge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920, medewerking te willen verleenen tot aanschaffing van Banken en leermiddelen voor do nieuw op te richten U. L. O.-school 1920. Aangezien dit adres pas eePtge dagen ge leden is ingekomen, hebben B. en W. nog geen gelegenheid gehad daaromtrent vol doende: inlichtingen voor advies te kunnen inwinnen, waarom wordt besloten de be handeling daarvan tot een volgende ver gadering uit te stellen. 3. Aanbieding Gemeente-rekening over 1928. De Voorz. biedt namens B. en Waande Geineente-rekening over het dienstjaar 1928, zooals deze voorloopig is opgemaakt, met de navolgende eindcijfers. I. Gewone Dienst, inkomsten 4^3(191.081/2, uitgaven, f. 68700.88 1/2, batig slot f. 6390.20: 11. Kapitaaldienst, ipkomsten f, 17517, uit gaven f. 9600.14. batig slot f. 7916.86. 4. Besloten wordt dezel rekening voor nader onderzoek en rapport in handen te stellen eener Commissie, waarvoor bii loling worden aangewezen de heeren Edelman, van Vliet en van Wijngaarden. Dezc-i Commissie zal levens worden be last met het onderzoek der G-meente- beerooting voor 1930. 5. Wijziging Begrooting dienst 1929. Na toelichting door den Voorz. conform vastgesteld. Naar aanleiding van een aanvraag van den heer J. Th. Hoogteijling alhier om aan koop van meerderen grond, gelegen onmid dellijk naast hekterrein waarop zijn nieuwe wtming is gebouwd, wordt na eenige bespre king besloten dezen bouwgrond aan le bieden voorden prijs v. f.3 p. M2, zijnde dezelfde prijs waarvoor ook de vorige bouwgrond door hem is gekocht Aan het einde der agenda deelt dc voor zitter nog mede, dat de gemeentelijke boer derij met weiland ,op „Builendorp", thans in huur bij den heet F. J. Boerefijn, dit jaar uit de huur komt en hij vraagt of de Raad er zich mede kan vereenigen, dat B. en W. zullen trachten om met den fegen- woordigen huurder een nieuw accoord aan te gaan. Deze zou dan voor den tijd van zes jaar weder willen inhuren. B. en W. niets wat ik niet voor je zou willen doen, Battista. Kijk, ik zou voor je willen sterven als het noodig was. Bij Bacchusl dat zou ik doen! Zoo ben ik als ik van iemand houd." Garnache klopfe hem op den schouder. „Je bent een besle kerel. Arsenio!" „En wil je een goed woord voor mij doen?" „Maar je weet nog niet wat er van je gevraagd wordt. Je weigert misschien als het je ten slotte aangeboden wordt." „Vijftig pistolen weigeren? Dat ik zoon arme drommel ben zou mijn eigen schuld wezen als ik zoo iels gewoon was le doen. Het mag wezen wat het wil, het kan mij niet 9chelen, mijn geweten laat mij niet met rust zoolang ik in dienst ben te Condillac. Vertel mij hoo ik die vijftig pistolen verdie nen kan, en je kimt op mij rekenen." Garnache was voldaan Maai hij ver- lelde er Arsenio dien dag niets verder van, hij verzekerde hem alleen dat hij een goed woord voor hem zou doen en het hem mor gen laten weten. Maai den volgenden dag toen zij op het onderwerp terug kwamen 'op' Arsenio's aandringen namelijk. vertefde' Garnache hem nog niet alles, zelfs niet dat het een dienst was aan Mademoiselle be wezen. Hij beweerde dal het iemand in Grenoble was, die twee mannen noodig' hid. „Ik heb er een boodschap over gekrégeh"' zei hij geheimzinnig. „Je moet niet vra gen hoe." „Maar verduiveld! hoe .kunnen wij in Grenoble komen." „De kapitein zal ons nooit willen laten gaan" zei Arsenio op boozen toon. „In den nacht dat jij de wacht hebt. Arsenio. zullen wij samen heengaan zonder verlof aan den kapitein te vragen. Jij moet zouden er dan de voorkeur aan geven om boerderij met tuin en weiland afzonderlijk te verhuren. De heer van Wijngaarden stelt de vraag of destijds niet besloten is om bij eindiging van den legenwoordigen huur weder pu bliek te verhuren en vraagt of wij bij on- derhandsche verhuring dan niet in moei lijkheden zullen komen. De Voorz. antwoordt hierop ontkennend. Bij niet publieke verhuring is evenwel de goedkeuring van Gedeputeerde Staten nog noodig. Beslolen wordt aan B. en W. de noodige machtiging te verleenen. Eveneens wordt machtiging verleend tot het doen aanbrengen van de waterleiding op de bovenverdieping van het woonhuis van hetJHoofd der O.L-School No. I (Dorp) waarvar do kosten op pl.m. f. 30 worden geraamd. Rondvraag. De heer Linschoten wijst er op ,dat nu de nieuwe straat weldra bewoond zal wor den, het noodig is aldaar verlichting aan te brengen, alsmede de bestaande lantaarn op den hoek Kerklaan te verplaatsen. De Voorz.: Deze werkzaamheden zullen nu worden opgedragen. De heer Linschoten vraagt tevens of er voor de nieuwe straat al een naam is ge vonden: daarvoor wordt het nu toch tijd. De Voorz.: In verschillende officieelc stukken van de Secretarie uitgaande is deze weg reeds de Buitendorpstraat ge noemd, zulks met het oog op de onmiddel lijke nabijheid van de villa „Buitendorp", doch een juiste naam is nog niet vastge steld. -- Bij dc verdere bespreking over deze zaak wordt ook nog de wenschelijkheid betoogd om waar ook de zijstraat nog een naam moet hebben, bij de naamgeving rekening to houden met het Koninklijk Huis, en bijv. de nieuwe straat in verband daarmede Wilhelminaslraat te noemen. Tenslotte zegt de voorzitter toe deze aan gelegenheid in B. en W. nog nader ter sprake te zullen brengen, waarbij de leden ook al vast over een geschikte naam kun nen nadenken. De heer van Wijngaarden betoogt de wenschelijkheid om de nieuwe zijstraat door te trekken, zooals door den heer Hoo gendijk in de vorige vergadering reeds is voorgesteld, voorat ook om dat het nu wel zeker is, dat de nieiSwo Rijksweg achler het dorp zal worden gelegd. De Voorz. merkt op dat dit laatste nog niet geheel en al vast staat, vandaar dat spr. daarmede wildo wachten tot het na jaar, dan zijn ook do boomen die uit den weg moeten kaal. De heer Linschoten voelt ook voor het denkbeeld van den heer van Wijngaarden. De Voorz.: Deze zaak za! worden voor bereid. De hoer Hoeks vraagt hoe het straat met het aanbrengen van de waarschuwingsbor den bij do scholen. Dc Voorz.: Dit kon nog geen voortgang hebben in verband met do kweslie van do aanbesteding der gemeentewerken. Dc heer van Wijngaarden vraagt ol de trottoirkweslie voor do nieuwe woningen van Mej. Slcrk nu in liet reino gekomen is. Nadat de Voorz. hiervan een uiteenzet- ling heeft gegeven, wordt, daar niemand meer het woord verlangt, hierna do ver gadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Clasina, d. van Jofiannes Pieter van deT Vis en van Jacoba van Staaldui nen Hendrika Elizabeth, d. van Johan nes Anthonius Jacobi en van Cornelia Wil- helmina Zimmerman Hondrika Sweortje. d. van Alfred Bertus Zuurveen en. van Eva 'op 't Landt. Ondertrouwd: Cornclis Hendrik Kompier jm. 22 j.. te Linschoten en Elisabeth van Egmond jd. 25 j. De melkprijs alhier is mol 1 cent per Liter verhoogd en alzoo van 13 op 14 cent per Liter gebracht. de kleine deur opendoen wanneer ik bij je kom op het binnenplein." „En de man aan dc deur daar ginds?" En hij wees met zijn duim naar den toren waar madcmoisello gevangen zat en waar Battista 's nachts mot haar opgesloten werd. Aan de deur naar liet hofplein slond voor grooter securiteit altijd een schildwacht Die deur en die schildwacht waren hinder palen die Garnache zelfs niet zou trachten le boven te komen zonder hulp. Daar zag hij do onmogelijkheid van in. Daarom had hij beslolen Arsenio te hulp te roepen. „Daar moet jij voor zorgen, Arsenio" zei hij. „Op die manier?" vroeg Arsenio koel bloedig en hij raaakle het gebaar van iemand zijn hals af fc snijden Garnache schudde het hoofd. „Neen." zei hij, „dat zal nief noodig zijn. Een slag op hel hoofd zal voldoende zijn. Daarenboven zal dat minder leven maken. Je zult den sleutel van den foren in zijn gordel vinden. Als jo hem neergeslagen hebt, dan krijg je den sleutel en doe ds deur open. en daarna fluit je mij even. De rest gaat gemakkelijk." „Weel je zeker dat hij den sleuiei heeft?" „Ik heb het van Madame zclt gehoord. Ze 'mdesfen' hem den sleutel wel geven in geval vin plolselinge gebeurtenissen. De poging vin Mademoiselle om door het laam te ontsnappen had de noodzakelijkheid daarvoor bewezen". Hij voegde er niet bij dat het onvoorwaardelijke vertrouwen dat zij in Battista hadden hun den tegenzin had dosn overwinnen den sleutel aan den schildwacht ie geven. Om den koop 'of de afspraak ie bekrach tigen en als onderpand ais 't ware van ai het goud dat komen zou, gaf Garnache hem RECLAME. VOOR ZATERDAG 24 AUGUSTUS. Huizen, 1875 M. 10.0010.15: Mor genwijding 1215—2.00: Concert door het AVRO.-Kwintet 2.00—2.30: Filmpraalje door Max Tak 2.30—400: Aansl. van het Tuschinski-Thcafer. Amsterdam 4.00 5.00: Knrhaus Scheveningen. The"-dansant 5.SO6.00: Gramofoonmuziek 6.01— 7.45: Concert door het Omroeporkest. Anni» Woud. zang 8.00: VARA. Orgelrecital 8 15: VARA. Fecsiconcert. Instrumentaal coneeTt. vocale solist en spreker 9.30: VARA. Orkeslconcert en declamatie 10.00 VARA Concert. Orkest en instrumentale solist 11.13: VARA. Liedjes uit het leven' 11.45: VARA. Gramofoonmuziek. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. i Uitsl. KRO.-Uilz. 11.30—12.00: Gods dienstig halfuurtjo 12.131.15: Concert door het KRO.-Trio 1.152.00: Gramo foonmuziek 2.00—3 00: Kinderuurtje 3 005.00: Uitzending uit Tegelen 5.00 6.45: Gramofoonmuziek 6.457.00 J Journalistiek weekoverzicht 7 007.30J Gramofoonmuziek 7.30800: Lezing over: Een scmi-openluchlsehool in de prac- tijk 8.0011.00: Concert. Orkest en vo cale solisten 11 0012.00: Gramofoon muziek. Daventry, 1554 Af. 10.35: Aforgonwij- ding 1.202.20: Orkeslconcert 2.501 Orkestconcert 4.20: Dansmuziek 5 033 Orgelconcert. Cinema-orgel 5.35: 'Klnder- uurljo 6.35: Niouwsber. 7.05: Zang, A. Dc'smond, alt 7.20: Lezing 7.353 Verslag van Alhletiekwedslrijd 7.50 „TilO Afulligalny Afedallion". Klucht in 1 bedr. v. Barrington Gales 8.20: Concorl, T, Tirson, sopraan, J. Barrington, bariton, or kest 10.00: Nieuwsber. 10.20: Lezing 10:33: Variólënummer uit het Palladium: te Londen, rn. m. v. Dansorkest 11.05— 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1725 Af. 12.50 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Dansmu ziek 6.55: Gramofoonmuziek 8 353 Afuziek en Zang. Langenbarg, 473 Af. 7.207.50: Gr*» mofoorfmuziek 7 50850: Orkestcon cert 10.3512.10 Gramofoonmuziek 12.30: Gramofoonmuziek 1.242.503 Orkeslconcert. Guermanova. alt 5.55—- 6 50: Orkeslconcert 8 20: Vroolijke avond Daarna: Dansmuziek. Intermezzo: „Welle für Jedermann" Radioscheis. Zeesen, 1635 Af. 8.103.20: Lezingen 5.20—6 20Concert uit Hamburg 6.20 8.20- Lezingen 8.20 „Robert der Teu- IclOpCra van G. Afcyerbeer. Daarna' tol 12.50: Dansmuziek. Hamburg, 372 Af. 4.35: Orkeslconcert 5.20: Vioolrecilal, m. m. v, viola en or kest 6.45: Concert. Afuziek op verzoek 8 20 „De Vogelkoopman". Operclle in 3-be drijven. Afuziek van C. Zeiler 11.203 Onkesfconcert 12.20: Orkestconcert. Brussel, 508,5 Af. 5.Ï0: Trioconcesl, Afme. Govy,^ zang 6.50: Orarrtofoonmu- ziek 8.35: Concert. O. Urbain, piano, Broquet, bariton 9.20: Concert uit Ostende. een paar goudslukken to leen, die hij terug moest hebben wanneer hun ongenoemds lastgever hem in Grenoble gijn vijftig pisto len zou uitbetalen. Het gezicht van het goud dat hij voelde in zijn hand ovortuigde Arsonio dat het alles geen droom was. Hij meende, zei hih dat hij den volgenden Woensdagnacht, het was nu Vrijdag, de nachtwacht had -r- zij stelden du3 de uitvoering van hun plannen uil tot Woensdag, tenzij er verandering kwanj in de verdeeling der wachtposten, HOOFDSTUK XIII. De Garnache was tevreden over den uit slag van zijn afspraak met Arsenio. Dien avond vertelde hij aan Valériej „Afademoiselle ik had gelijk te gelooven aaa mijn goed gesiernle, ik had gelijk (e draken dat de vloed begint op to komen. Alles waf wij op het oogenblik noodig hebben is een beetje geduld; alles gaat best." Hei was tijd voor het avondeten. Valérie zat aan tafel in haar voorkamer, en Bat tista moest haar bedienen. Het was een nieuwe bezigheid die hem was opgelegd, want sedert haar poging om te ontsnappen was de gevangenschap van mademoiselle vrij streng geworden. Geen enkele bediende van het kasteel mocht verder dan de deur van de tweede voorkamer komen, een ver trek dat gewoonlijk de wachtkamer van den toren genoemd werd Valérie dineerde iederen dag in de eetkamer met mevrouw de Condillac en Marius maar ze gebauikie de andere maaltijden in haar eigen apparte menten. .(Wordt vervolgd)'.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9