qeeft-hethaax eetifViachtigen gfom UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. Deeds na 2 jaren loste de heeT van Ha- l[riroude de hem voorgeschoten som af. i doorvaartwijdte van de brug was zeer ping en in 1876 werd deze met steun van i,i Hoogheemraadschap Rijnland ver- iruvd en verbreed. Nadat gebleken was, hl de gemeente llazerswoude en Koude- „•t niet bereid waren de brug te koopen, jng ze in 1901 in eigendom over aan den \trr de Graaft. Dn genaderd zijnde lot wat ik zou kun- <n noemen „de nieuwe geschiedenis" kan i tort zijn. Het is u allen bekend, dat Gedeputeerde taten oorspronkelijk van meening waren, i! de brug in hoofdzaak plaatselijke be- ingen diende. Dank zij talrijke klachten rc den toestand der brug en over de wijze in bediening, hebben Gedepuloerde Staten sze zaak nog eens nader bezien en ten olte is. behoudens een gemeentelijke bij tje van f. 7000, op kosten der Provincie i! schoone bouwwerk bier verrezen. Te voren hadden de beide gemeenten een iMiekrechfelijk huwelijk aangegaan, be ziende de brug, na opheffing van den tol i behoudens sleun van de Provincie, teza- .i (e doen onderhouden en bedienen Om redenen van practischen aard werd i juister geoordeeld, om mei inachtne- ing der geslelde huwelijksvoorwaarden gemeente met de zorg te belasten m judekerk viel de eer te beurt de ouderlijke icht (e mogen uiloefenen. Zooals ook in het Burgerlijk huwelijk jermalen valt waar te nemen, hebben de [inciên onlangs voor een oogenblik ook huwelijksleven verstoord, doch de echte den zijn nog van den ouderwetschen mpel en zochlen geen scheiding, doch een dossing, welke dan ook verkregen is. En zij zijn tevens belolen om op den den voet door te gaan. Beide Besturen ilveinzen zich niet, dat zoowel onderhoud j bediening als het offer, gebracht voor de jheffing van den tol, beteekent een aan- ■niijke vermeerdering van lasten, doch zij Khlen niet achterblijven, loen Rijk en lonncie door hel verleenen van bijdragen j belangstelling toonden. Met den bouw van deze brug werd vóór een jaar aangevangen; de buitenge nen lange en strenge winter heeft een iiazing van meer dan twee maanden ver- gzaakt. Overigens mag men tevreden zijn over |n gang van zakengeen enkel ongeval feit er plaats gehad, hetgeen gezien den 1 van hel werk, merkwaardig mag wor- i genoemd. [De Iwee stijlen, die de balans dragjn, keft bijna niemand zien verrijzen, daar je» genoodzaakt is geweest deze des (ctils (e stellen. wTi Commissaris der Koningin Jhr. L. E. M von Fisenne opende vervolgens hcieel de brug, waarna de overdracht tlwond. Hierna dankte Burgemeester tde talrijke autoriteiten voor hun aan- Kjhtid. Ito een en ander komen wij nog nader ROELOFARENDSVEEN. I- Zondagavond heeft ons plaatselijk Mu- |tlEezelschap „Liefde voor Harmonie", (derom een concert gegeven in de tent, |nnde nabij het Café van den heer J. C. der Geest. Evenals bij de vorige con ti!™ was de belangstelling op den weg kr groot Het programma bestond uit 8 pmers en weid zeer goed uitgevoerd. TER AAR. Voor de lichting 1930 zijn voor deze gemeente bestemd fot gewoon dienstplichti gen: A. C. Wittebol, T. Westdijk, D. Kwa- kernaak, T. G. de Bruin, P. A. H. de Boer, G de Blanken, G. M. van der Voorn, T. C. Verboom, A. Noordam. Tot buitengewoon dienstplichtigen: H. C. Wolvers, G. Slinger land, J Bulk, L. Borhove en E. Stigter. RECLAME. Prij» per pakje 20 cent. 612 Verbintenis Vrijw. Landstorm. deze gemeente wordt wederom de ge- lenheud opengesteld voor in 1911 ge- jongelieden om bij den Vrij willigen ïdstorm een verbintenis aan te gaan. (fanneer de Vrijwilligers na afloop van cursus het Bewijs van Voorgeoefend- 1 behalen, behoeven zij slechts 6 weken l^erkelijken dienst te' komen, terwijl prs de kans bestaat op een diensttijd 15 maanden. Een groot verschil dus. [Inlichtingen ook omtrent de reeds ge- 1 den loting, worden verstrekt m de Chr. f School aan Aardam op Vrijdag. 23 "istus a.s. van 79.30 'savonds. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. [Geboren: Arie, Z. v. C. Jon ge jan en C. fiigers. Qerrit, Z. v. G. J. van Om- tten en G Pluim. Maartje, D. v. J. J. boet en M. Verhoef, herledenH. A. Schotman, 33 j. GehuwdK. van der Starre en M. J. tëfaas. "Aan den aannemer Van den Berg al- T opgedragen den bouw van een koe- Puur met toebehooren aan de Zuidkade, P°r rekening van den heer Kazius. Even- is hem gegund den bouw van een en warenhuis in het 3e blok voor en'ng van den heer L. Verburg. Gevonden: 2 rijwielmerken en een Jtok. Inlichtingen ter secretarie. WOUBRUGGE. Gi- heer C. Kammeraat is te Amers- i6 ?eslaagd voor het examen Fransch *er Onderwijs. de j.l. gehouden bestuursvergade- van de Woningbouw-Vereeniging is tot voor de te bouwen woningen be- Jde heer A. van der Heijden te Lei- °P uitnoodiging van het bestuur was P mede aanwezig en hij gaf een uitge- °J'erzicht met plannen en teekeningen j-'11 bleek, dat spreker zijn sporen wel fcQd heelt op het gebied van den wo uw voor de volkshuisvesting. HAARLEMMERMEER. Eoninginneieesten. Vanwege een comité van buurtbewoners wordt nabij de Nieuwemeer in deze ge meente op Zaterdag 31 Augustus a.s. een Koninginnefeest georganiseerd voor kinde ren en ouderen. Dit feest zal worden gehouden op een terrein aan de Koekoekslaan aldaar. De Oranjevereeniging „Badhoevebuurt en Omstreken" te Rijk alhier zal ook weer een Koninginnefeest houden. De datum hiervoor is bepaald op Dinsdag 3 September a.s. De heer W. Raven te Hoofddorp is geslaagd voor het examen Fransch L. O. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 6 September a.s.. des namiddags om twee uur. o HILLEGOM. Een nieuw, fraai bollenhuis. Het bollenhuis met kantoor en pakplaat sen van de firma Freriks cn Co. aan de Wecre9teinstraat bij de Wcerlaan. heeft het bewijs geleverd, dat zulk een gebouw niet leelijk behoeft te zijn. DeTgeiijke gebouwen sieren de gemeente. Het front duidt reeds aan. dal bij dit in moderne stijl opgetrokken gebouw een goede smaak heeft voorgezeten, terwijl re kening gehouden is met de bestemming. De forsche middengroep met afsluitende partij mag zeer geslaagd hecton, hetgeen nog meer uitkomt door toepassing van steen in verschillende kleuren. Er is gelukkig gebroken met het oude traditioneele type van schurenbouw, het welk hier ingang begint te vinden. Met eenvoudige hulpmiddelen en zonder hoogerc bouwkosten wat een voornaam punt is kwam een bouwwerk tot stand, dat de gemeente siert en navolging zal vinden. Het inwendige is ook smaakvol. Door de hoofdingang, komt men in een ruime hal, welke toegang tot de groofe, practische en gezellige kantoorlokalen geeft. De kleurencombinatie verhoogt hier de bekoorlijkheid. De ruime, goed verlichte pakplaatsen, waar de stellingruimten om gegroepeerd zijn. geven den indruk dat het practische steeds in het oog gehouden is. terwijl aan tijdsbesparing is gedacht. Een lift ontbreekt natuurlijk niet. De centrale verwarming met oliestookinrichting Tegelt de temperatuur uitnemend naar verkiezing. De architect W. Kuitems en de aanne mer A. T.eliveld hebben voor hun principaal een mooi bouwwerk tot stand gebracht. De feesten in September. De Harddraverij-Vereeniging heeft op haar verzoek aan den Raad om gebruik van de Van de Endelaan en een gemeenteterrein aanvankelijk slechls een bevestigend ant woord onder eenig voorbehoud gekregen. Thans is door B en W. de Van de Ende- laan beschikbaar gesteld voor een hard draverij en het opgehoogde terrein langs dc verlengd* Nieuwe Haven voor volksspelen en vermakelijkheden. Er is zooveel terrein beschikbaar .dat dit jaar geen teuten en karren op de straat behoeven te staan. De datum der feesten is 18 en 19 Sept. Zwem-diploma's. In de zweminrichting was al sinds lang gelegenheid een examen af te leggen voor de Hillegomsche Zwemvereeniging als ge oefend zwemmer. Velen hebben dit di ploma reeds verworven. Nu hebben B. en W. besloten ook diploma's af te geven voor geoefend zwemmen. Hiervoor wordt vereischt 100 meter schoolslag. 50 meter rugslag. wenden en keeren in het water, duik- of voetsprong, en watertrappen. Het afleggen der proeven van bekwaam heid kan dit seizoen geschieden-, voor hee- ren iederen Donderdag des namiddags van 2.30 tot 8 uur; en voor dames iederen Vrij dag des namiddags van 2.30 tot 8 uur. Of het diploma van de H. Z. V. blijft be slaan is de vraag. De eischen loopen iets urteen. Het formaat is practisch voor hen, die het in den zak dragen om elders te ver- toonen. Gevonden voorwerpen: drié sleutels, een Lipssleutel, een pakje met 6 zakdoekjes en 1 paar zijden kousen, een belasting- merk. Verloren voorwerpen: een belaslingmerk, een gouden sierspeld met pareltjes, een gouden medaillon hoefijzervorm van hor logeketting. Inlichtingen zijn ie bekomen op het politiebureau. Mej. A van Resteren alhier slaagde voor het diploma leerares vanwege de Ned. Modevakschoolvereeniging Het diploma eo9tumière werd behaald door de dames F. Schmid. C. van der Reep. G. Lubbe en M. van der Beid. Rectificatie In het bericht over het Electriciteitsbedrijf H. L. S. stond al9 ver goeding van commissaris f.500. Dat is slechts ten deele juist, want een lid van den Raad van Beheer alleen geniet deze f. 500 Een gewoon commissaris krijgt geen vergoeding, wel presentiegeld voor het bij wonen van vergaderingen van commissa rissen. KATWIJK. iDoor de gerezen moeilijkheden in de Christel. Volkspartij hebben de heeren D. van Beelen en E. de Jong zich genoopt ge zien, resp. als voorzitter en secretaris dier partij te bedanken. Naar wij vernemen heeft de heer De Jong heden bedankt als lid van den ge meenteraad. KATWIJK AAN DEN RIJN, Oranjefeesten. In aansluiting op ons bericht van Zater dag 1.1. kunnen wij nog eenige nadere bij zonderheden meedeelen omtrent de a.s. Oranjefeesten op 2 en 3 Sept. De door het bestuur der Oranjevereeni ging georganiseerde étalagewedstrijd zal door den loco-burgemeester, den heer R. Ouwehand officieel geopend worden. Deze wedstrijd vangt aan Vrijdag 30 Aug. n.m. 5 uur en duurt tot Dinsdag 3 Sept. 11 uur namiddag. B. en W. hebben toestemming gegeven, dat de winkels gedurende den éta lagewedstrijd tot 11 uur n.m. geopend mogen blijven. Het bestuur der Oranjevereeniging en in het bijzonder de winkeliers zullen het zeer op prijs stellen wanneer bij de opening der winkelweek wordt gevlagd. Maandag 2 Sept., n.m. halflwee, verza melen de schoolkinderen op het Kerkplein, waarna, voorafgegaan door de Harmonie, een wandeling wordt gemaakt door het dorp. Na aankomst op het veld der Oranje vereeniging hebben kinderspelen plaats, zoo nis zakloopen, hindemisbaan, touwtrekken, turfrapen, muiltje loopen enz. Des avonds geeft de Harmonie een concert. Dinsdag 3 Sept., 's morgens 7 uur, reveille door herauten te paard. 9 uur beoordeeling der versierde fietsen op het veiling terrein. Na afloop een wan deling door de deelnemers van het veiling- terrein naar het feestterrein, waar begon nen wordt met ringrijden op het losse paard en ringrijden per fiets, zoowel voor dames als heeren. De prijzen beslaan uit kunst voorwerpen. Namiddag 2 uur ringrijden per auto. 3 uur tobbetje steken voor heeren van 16 tol 65 jaar. Te I uur stoelendans voor dames van 16 tot 65 jaar. Té 8.30 fakkeloptocht. Voor de mooiste groepen worden geldprijzen be schikbaar gesteld. Na afloop concert door de Harmonie. Naar wij nog vernemen, zal er een feest- courant worden uitgegeven, die gratis in Katwijk a. d. Rijn, Valkenburg en Katwijk aan Zee verspreid zal worden. De Zeereerw. heer Pastoor J. Spoor- man is door Z D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd tot Pastoor te Halfweg. Tot Pasloor alhier is benoemd de weleerw. heer J. C. H. M Schiphorst, kapelaan van de kerk van de II H. Nicolaas en Barbara (De Liefde), tc Amsterdam. KATWIJK-AAN-ZEE. Oog uitgeslagen. Doordat een werkman aan de N.V. Socië teit voor Chemische Industrie alhier, ter af wering van een hond, die hem aanviel, met een hoepelslok wilde slaan, trof hij den achter hem staanden A. v. d. P., wonende aan de v. d. Vegtstraat, in een zijner oogen, zoodat deze op advies van dr. Clevennga terstond naar hel Acad. Ziekenhuis moest vervoerd worden. Hoogstwaarschijnlijk zal de man het oog moeten missen. Voor de Strandevangelisatie zal heden avond optreden ds. G van Dijk van Lisse en a s. Donderdag ds. J. Versteegt van Ouderkerk a. d. IJsel en F. J. Broeier van Oude-We tering. LISSE. De dames J. Dwarswaard en A. Buts zijn geslaagd voor het examen costumière vanweg de Ned. Modevakschoolvereeni ging. NOORDWIJK. Raadsaoenda. De Raad dezer gemeente komt op Vrij dag 23 Aug. in. openbare vergadering bijeen Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Goedkeuring Weeshuisrekening 1928. 3. Aanvaarding schenking mr. J. Frowein 4. Aanschaffing Potnona-sterylisator voor Vleeschkeuringsdienst. 5. Subsidie aan de Ver. tot bevordering van den arbeid voot onvolwaardige ar beidskrachten (A.V.O.) 6. Erkenning diploma Alg. Ned. Bond van Politie-personeel. 7. Benoeming Ambtenaren van den Bur gerlijken Stand en wijziging Verordening, regelende de werkzaamheden tuaschen de verschillende ambtenaren van den burger lijken stand. 8. AjmstelliDg typiste ter Secretarie. 9. Vergoeding ingevolge art. 13 L.O.-wefc 1920 aan A. Rietvink. 10. Wijziging Raadsbesluit van 29 Juli j.l. tot afsluiting van verschillende wegen voor verkeer. RECLAME. 611 11. Vergunning aan de American Petro leum Company voor plaatsen var. benzine pomp in de openbare straat.. 12. Advies inzake adres om verbetering hoek VinkenJaun-Pickéstraat. 13. Reclames hondenbelasting. NOORDWIJKERHOUT. Mej. G. Blom alhier is geslaafd voor het examen co9lumière vanwege de Ned. Modevakschoolvereeniging. SASSENHEIM. Ook in onze gemeente verdwijnen de molens. De molen aan den Beekpolderr, waarvan dit voorjaar de wieken afgewaaid zijn, wordt niet meer hersteld en zal in •het vervolg door een electrisch gemaal op peil worden gehouden. De machines zijn reeds opgesteld en het wachten was op het leggen van den kabel, hetgeen nu, na het rooien der bollen, kan geschieden. Naar wij vernemen is het bestuur der Oranje-Vereeniging er in geslaagd wederom dc beschikking te verkrijgen over het ter rein aan de Rusthoflaan, toebehoorende aan den heer Slegtkamp. VEURLEIDSCHENDAM. De predikant bij de Ned.-Herv. nerk, ds. J. de Jong te Spijk Gr. heeft het be roep naar hier niet aangenomen. De predikant bij de Geref. Gem, ds. H. J. Kouwenhoven Jr. zal in verband met zijn vertrek naar Wagemngen, Zondag 2h Sept. a.s. zijn afscheidspreek houden. Do bevestiging in zijn nieuwe gemeente z*j plaats hebben Zondag 13 October a.s. eff wel door zijn vader ds. H. J. KouwCn'hovon van Leiden. VOORSCHOTEN. Ongeluk. Hedenmorgen heeft nabij de R.-K. kerk een ongeluk plaats gehad. Een dochtertje van den heer J. R. begaf zich per rijwiel naar de kerk. reed achter een vrachtauto van een houthandel uit Leiden, terwijl van de tegenovergestelde richting een melkauto van een firma uit Leiden naderde. Blijkbaar heeft zij den weg over willen steken, juist toen de melkauto passeerde. Zij botste tegen de auto aan en werd door omstanders bij de familie v. Wensen binnengedragen. Met de melkauto werd zij naar haar woning ver voerd, alwaar dr. H. de Boer, alhier, een beenbreuk constateerde. Het rijwiel is ver nield. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het Architectenbureau T. Th. Wou ters alhier werd aanbesteed het uitbreiden van de bestaande R. K. Meisjesschool aan de Kerkstraat met 4 lokalen. Ingeschreven werd als volgt: Zwarenburg en van der Bent le Katwijk voor f. 41.800; van Duyn en Vink te Noord- wijk voor f. 41.966; v. d. Lelie en Kante been le Leiden voor f. 43.243; Gebrs. Oos- terom te Warmond voor f. 44.900; J.^ J. Remmerswaal ie Wassenaar voor f. 45.979; van der Wel en Bax te Wassenaar voor f 46.400; Gebrs. Bosch te Delft voor f. 47.400; van der Kraats te 's-Gravenhage voor f. 47.775; Gebrs. van Rooyen te Was senaar voor f. 49.750. De begrooling was f. 42.935. Op den Rijksstraatweg nabij de Nar cislaan botste Zondag een auto, doordat hij teveel uitweek, tegen een boom op. De auto bekwam aanmerkelijke schade en moest worden weggesleept. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Op de van Zuijlen van Nijeveltstraat botsten Zondagmiddag twee auto's op elkaar, doordat de eerste plotseling stil hield. Beide wagens kregen materieeie schade. De verbouwing van de voormalige gas fabriek is opgedragen aan de gebroeders van Wijk te 's-Gravenhage voor f. 10.800. Mej. van L. alhier, die haar rijwiel een oogenblik onbeheerd had laten slaan voor den winkel van den heer V. in de Schoolstraat, kwam toen zij den winkel ver liet, tot dc onaangename ontdekking, dat haar fiets was verdwenen. In den afgeloopen nacht heeft de poli tie een man aangehouden, die bij zich droeg een paar glas-in-lood-ramen. Vermoed wordt, dal deze van diefstal afkomstig zijn. ZOETERWOUDE. Zandbak gezonken. Nabij de Lammebrug in den Vliet is een zandbak, die beladen was met zand, ge zonken. Men tracht door machinale bewer king eerst het zand or uit to halen en daarna de bale boven water tc halen. Een en ander heeft veel bekijks. Het verkeer ts water ondervindt, eenige hinder van de liggen van den bak. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Truu9, d. van C. Hubbos en A. van Tilburg Cornolis Adrianus, z.v. G. Onderwater en A. M. Overdevcst Cors. Chr. Leon., z.v. C. Ch. Rotteveel en C. y. d. Zwaan Wijnand Gerrit, z. van G. v. Leeuwen en M. v. d. Voorde. Ondertrouwd: Leonardus Adrianus v. d. Hoeven 27 jaren en Pclronella Maria do Jong, 25 jaar Cornells Olsthoorn, 64 jaar en Adriann Rijkelijkhuizon, 53 jaar. Overleden: Ch. C. de Vogel, 72 jaar Franciscus van Tilburg 68 jaar. KANTONGERECHT TE ALPHEN Door don kantonrechter plaatsvervanger mr. J. C. Smit werden de navolgende zaken behandeld. In totaal stonden 49 zaken op do rol. Allereerst stond terecht J. H. alhier die niet was verschenen. Hij zou ongekeurd vleesch aanwezig hebben gehad in een bij hem in gebruik zijnd pakhuis. Blijkens het door den gemeente-veldwach ter T. (e Woubruggc opgemaakt proces-ver baal zou verdachte van de aanwezigheid van dat vleosch niets hebben afgeweten, voorwendende dat mogelijk derden dat vleesch buiten medewelen van verdachte in zijn pakhuis hadden verborgen. Nadat do verbalisant zijn proces-verbaal had beves tigd en toegelicht ei9chte de ambtenaar O. M. een boete van f. 10 subs, 4 dagen hechtenis. Do kantonrechter veroordeelde verdachte tot 5 gulden boete subs. 2 d. Mej. A. Z. alhier was gedagvaard ter zake dat zij in strijd met de desbetreffende ver ordening door den aannemer J. v. Z. een wand in haar woning had doen verwijderen teneinde eene grootere kamerruimte te ver krijgen. Verdachte voor wie optrad hare dochter beweerde geheel te goeder trouw to zijn. Zij had de werkzaamheden opgedragen aan den aannemer J. v. Z. voornoemd en wist volgens haar zeggen van het vragen van vergunning aan Burgemeester en Wet houders niets af. Nadat de uitvoerende der werkzaamheden J. v. Z. als getuige was gehoord eischte de ambtenaar O. M. een geldboete van f. 10 subs. 2 d. conform wel-* ken eisch de kantonrechter verdachte ver-i oordeelde. J. B. tc 's-Gravenhage stond terecht ter^ zake dat hij als bestuurder van een motor rijtuig op zoodanige wijze had gereden dat de veiligheid van het verkeer zou zijn in gevaar gebracht. Verdachte zou op den Steekferweg onder de gemeente Alphen aan den Rijn als bestuurder van een vierwielig molorijtuig komende uit de richting Zwam merdam en gaande in de richting Leiden een ter plaatse stilstaand motorrijtuig heb ben aangereden. Verdachte erkende het ten laste gelegde, doch verontschuldigde zich met de bewering dat ten tijde van de aan rijding zijn stuurinrichting plotseling on klaar was geworden. Tusschen de als des kundige gehoord wordende autohandelaar J. B. te Zwammerdam en verdachte ont wikkelde zich een meeningsverschil omtrent het in ongercede raken van de stuurinrich ting van verdachle's auto. De getuige-des- kundige had de door verdachte bestuurdo auto onmiddellijk na het ongeval onder zocht en had slechts kunnen constateeren dat de aanwezige gebreken het gevolg wa ren van aanrijding. Verdachte betwisito dit en zeide dat hij gedurende den afgeleg- den rit een forenschroef had verloren waar door zijn stuurinrichting was onklaar ge worden welk feit de deskundige betwistte. Nadat nog eenige getuigen waren gehoord eischc het O. M. de schuld van verdachte bewezen achtende een geldboete van f. 25 sub9. 10 d. De kantonrechter onmiddellijk uitspraak doende veroordeelde verdachte conform den eisch. J. E., Tempelpolder onder de gemeente Zwammerdam stond terecht wegens over treding der leerplichtwet. Hij had namelijk zijn leerplichtig kind niet op geregelde tij den naar school gezonden. Verdachte naar do oorzaak van dat verzuim door den kan- tonrechler ondervraagd antwoordde dat in de school in den Tempel zeer slecht onder wijs werd gegeven. Do kinderen in die school leerden naar hij zeide ongeveer zoo goed al3 niets. Door in verdachte's bedrijf te werken, leerde zijn kind volgens hem veel meer. Ook had verdachte bezwaren te gen den schoolinspecteur, die volgens de desbetreffende bepalingen verplicht zou zijn eens per jaar elke school in zijn res sort te bezoeken. Het was verdachte bekend, dat die schoolinspecteur in geen vier jaren een bezoek aan de school, in den Tempel had gebracht. Ook tegen het betrokken schoolhoofd had verdachte bezwaren. De wijze waarop verdachte zich uitliet over de antecedenten van dit schoolhoofd gaf den kantonrechter aanleiding verdachte te ver zoeken zich in zijn uitdrukkingen te mati gen. Verdachte vond de wijze, waarop hij zijn misnoegen over dat schoolhoofd te ken nen gaf. gerechtvaardigd, daar dit hoofd Teeds gedurende eenigen tiid in een zenuw- 3-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7