UW BOEKHOUDING IN ORDE LAND- EN TUINBOUW. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELAST1NGTERRE1N. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. De kwikstaarten hadden het terrein van hun proefvluchten tot in den achtertuin uitgestrekt en maakten op een oogenblik in een perenboom geweldig tumult. En dat tumult scheen vooral gemaakt te worden om een der vogeltjes. Alles verplaatste zich naar één der boomen achter in den tuin. Alleen een der vogeltjes scheen aan al de overredingen geen gevolg te willen geven. „Welnu, als je dan eigenwijs wilt zijn cok goed denkt waarschijnlijk papa kwik staart, en gaat ook weg Voorzichtig sta ik op en nader de plaats. Daar zit een jonkie op een tak van den perelaar. Ik zou hét. als ik wilde, zoo kunnen grijpen. Maar ik dce het niet. De kleine kraaloogjes van het jonge diertje kijken me zoo vertrouwelijk aan, en het kopje beweegt zoo lief koket heen en weer, dat ik het niet over m'n hart kan verkrijgen, het ongewild angst aan te jagen. Na eenige minuten neem ik mijn plaats weer in. En als ik een poosje zit is het diertje geheel uitgerust en vervolgt op eigen gelegenheid zijn proefvluchten. Nu moet ik u iets vertellen, dat zich een maand geleden op deze plaats afspeelde. Er hing aan den notenboom een klein mandje gespijkerd, waarin wat hooi en veertjes. Aan de jonge doklersvrouw vroeg ik de beleeke- nis daarvan. „Kijk," zei ze. „daar in de klimop zit het rest van een pimpelpaarlje." De pimpeltjes waren er nu natuurlijk niet meer. Die zwerven sinds ongeveer 'n maand door het Twentsche struikgewas „Een van de jonge vogeltjes was nog niet goed ter vlucht en tuimelde naar beneden. We konden niet goed bij het nest. hebben toen in den rommel een klein mandje gevonden en dat aan den stam gespijkerd. Eigenlijk was 't ons ook een beetje te doen om het experiment. En 'twas verrassend. De ouders verdeelden nu hun zorgen over de nestjon gen en dat wat in 't mandje zat. We konden eens het voeren prachtig zien en ook hoe eindelijk het jonge vogeltje met de heele familie verdween."' En nu nog een waarneming, die wel heel interessant was. In hel dichtst van de heg zit het nest van eon paar zwarte lijsters. Het kroost is volwassen en behoeft alleen nog maar te leeren vlug door de heg te kruipen, te vlie gen en aas te verschalken. In het afgeras terde gedeelte leven kippen, eenden, pau wen en kalkoenen in volkomen pais en vree. Er is een benijdenswaardige onder linge harmonie. Als ik een drietal jonge haantjes binnen de omrastering loslaat, draaien noch papa pauw, noch papa kal koen hun kop om. Ze gelooven het wel. Alleen als ik een schaal bessen pluk vlak bij de afrastering en wat al te veel notitie van hen neem. wint papa kalkoen zich op. De rose bellen onder zijn kop worden bloed rood en nijdig staat hij wat te kokkelen. Papa pauw is veel te voornaam om boos te worden. Hij is nog jong: op zijn kop heeft hij een iserlijk kroontje; zijn halsveeren zijn prachtig blauw met gouden weerschijn; een mooien staart mist hij nog. Toch is hij erg deftig. Maar nu gebeurt er iets heel ernstigs. De lijsterfamilie komt binnen de afrastering terecht. De kippen kloeken even en zeuren: „Uuch-u-uchl" De eenden kijken dom ver baasd. Kalkoen kokkelt boos. maar laat de zaak verder itiet rust. Maar heer-pauw kan die inbreuk op de pluimveerust niet goed zetten. Zoo vlug als zijn waardigheid het toelaat stapt hij naar de lijsters. De jonge lijstertjes probeeren een goed heenkomen te zceken, want de nijdige pauwenkop probeert te pikken. Maar nu komt de moederlijsler en leidt de aandacht van haar kroost af. Even voor den pauw valt ze neer en hipt verder, schijnbaar met een gebroken pootje. De pauw nijdig, maar deftig op haar af. Ze vliegt op, en laaf zich een paar passen ver der weer vallen, heel hulpeloos; de wieken hangen slap bij bet lijf; ondcrlusschen klinkt voortdurend heftig haar angst- en waar- schuwingsroep aartsjrie aartsjrie I Papa pauw, die wel heel mooi, maar ook heel dom is. laat zich door dc simuleerende lijster leelijk beetnemen, en als het zwarte sinjeurtje bemerkt, dat de jongen in het struikgewas zijn verdwenen, vliegt zij met een paar forsche vleugelslagen uil de om- raslering terwijl papa pauw beteuterd en toch heel boos toekijkt. Wie niet sterk is. moet slim zijn! RECLAME. VANAF f.5.— PER MAAND. Brieven Bur. van dit Blad onder No 9334. PLUIMVEE. WANNEER HET ZACHTE VOER TE GEVEN Op die vraag worden uiteenloopende ant woorden gegeven. Voor een deel hangt zulks van allerlei omstandigheden af. Niet alleen in het buitenland, maar ook bij ons begint het algemeen gevoelen over te hellen om het zachte voer zoo mogelijk, als laatste dagrantsoen le geven. Dit geeft aan de dieren de meeste kans verzadigd te zijn als ze op stok gaan. Zoodra hoenders een goede portie best zacht voer binnen hebben, over valt hun een zekere loomheid, die aanlei ding geeft tot stilstaan en rusten. Dat be hoort in de ren niet thuis en past uitstekend gedurende den nacht. £r zijn echter deelen van het jaar, dat de kleine liefhebber zijn dieren het zachl- voer niet kan geven als laatste maaltijd, omdat de avond reeds zoo vroeg invalt. Die kiest dan het middaguur of den morgen daartoe uit. Dat klaar maken van het zachte voer is ook in den vroegen morgen niet zoo heel aangenaam in den winter en vormt ook al weer een reden om hel zachte voer in den middag te verstrekken. De korte dagen bren gen dus d* meeste zorgen mee. In den zomer is alles beter over een grooter aantal dag uren verdeeld, zoodat dan graan in den morgen, groenvoer en nog wat graan er bij in den middag en tegen het op stok gaan de hak met zachtvoer dienst doet Vooral in den winter moet de krop flink gevuld zijn, als de dieren den langen winternacht gaan doormaken. Er mag niets achter blijven in de voerbakken, want voor het zachte voer gebruiken wij natuurlijk lange, smalle, niet diepe voortdurend goed schoon gemaakte bakken. Wij slaan tegen den bodem twee latten zoodat het omkantelen belet wordt. Hoe groot een rahtsoen per dier moet zijn, is niet mogelijk aan te geven, daar hier de individueele verschillen hun rol spelen Zelfs bij dieren uit dezelfde ouders geboren, is er verschil. Daarom moet ieder zijn dieren leeren kannen en dient als 't ware bij in tuïtie te weten of hij goed geeft. De dieren wijzen zelf trouwens ook wel den goeden weg aan. Laten ze immers voer liggen, dan is het zaak te minderen In het tegenover gestelde geval geeft men meer Op die wijze leert men al spoedig, althans voor de nor male omstandigheden, de hoeveelheden kennen. Bij koud weer zullen ze weer meer voer opnemen, dan in warme dagen en ook als ze in volle productie zijn, nemen ze een grooter kwantum voer op. Dieren, die dus in een volle winterproductie zijn, zullen het meest voer opnemen Het is daarom goed dat de verzorging door een en dezelfden persoon geschiedt, die echter een reserve achter zich heeft, voor het geval hij ver hinderd is. Het een noch het ander kan op een goudschaaltje nagewogen worden en dat behoeft trouwens ook niet, omdat het geen ramp is, wanneer er eens een dag tusschen valt, dat het rantsoen wat aan den kleinen kant is. Bedenkelijker gevolg heeft het ech ter en dit zoowel voor den leg-als voor den fokloom, wanneer men gewoonlijk te zwaar voert. Dat geeft dan aanleiding tot vet worden, waaruit weer allerlei kwaad ge boren kan worden, als dunschalige eieren, legnood, slechte bevruchting, en meer van dat fraais. r Ook moet niet vergelen worden, dat de voedering van den foktoom anders moet zijn dan van de leghoenders. Hennen toch. die in hun eerste legjaar een zeer groot aantal eieren gaven, vormen in hun tweecle jaar het beste fokmateriaal, waaruit dan krach tige kuikens kunnen voortkomen, vooral als zulke hennen gepaard worden aan een tem peramentvollen haan van niet te nauwe verwantschap en die van prima legslers af stamt. In het algemeen verdient het geen aanbeveling van éénjarige dieren te fokken. Het drukke leggen doet namelijk de kiem- krachl der eieren verslappen. Er komen dan nog wel kuikens, maar ze zijn veel te slap en vatbaar voor verschillende ziekten. Het voeren moet met verstand geschieden. Een Amerikaan heeft hel eens heel aardig als volgt gezegd: „Je moet de dieren voeren door met een emmer voer en een kilo her sens de hokken in le gaan." GOUVERNER C'EST PREVOIR. Hel is dikwijls interessant kennis te' ne men van de uiteenloopende meeningen, die verschillende roenschen ten opzichte van bepaalde maatschappelijke verhoudingen hebben. Nemen we bijv. als zoodanig de verhouding tusschen het individu en de Overheid in zijn gedaante van betaling- eischende fiscus. Eenerzijds ziet men de stelling verdedi gen. dat van gelijkheid in rechten geen sprake kan zijn in procedures over belas- tiïigrechtelijke punten, dat het voor den staatsburger hier allereerst om diens plich ten gaat anderzijds, en wel voorname lijk van erkende dienaren der advocatuur, wordt gesteld dat de moderne staat geen „Prügelstaal" is. die den burger plichten oplegt en hem noodgedwongen zekere vrij heden en subjectieve openbare rechten toe kent, doch dat de handelingen van den mo dernen staal op financieel gebied beheerscht moeten worden door nauwkeurig omschre ven rechtsregelen, terwijl de Overheid in hare beslissingen de wet naar recht en bil lijkheid zal hebben toe te passpn. Nu zijn wij Nederlanders van nalurp een gemoedelijk volk met genoeg gezond ver stand om in de meeste gevallen excessen te vermijden. Op fiscaal gebied is deze' te loven eigenschap o.a. tot uiting gekomen in die artikelen, die ons staatsburgers het recht geven onze bezwaren tegen opgelegde be lastingaanslagen te kunnen indienen bij den Inspecteur, binnen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet. Dat is natuurlijk heel fraai, doch nu deed zich in de praktijk liet geval voor. dat bijv iemand op 4 Juli pen aanslagbiljet in de Inkomslen- belasting ontving dat gedateerd was 1 Mei. Zelfs al reclameerde deze onfortuinlijke heer nog denzelfden dag, dan nog kon zijn re clame niet binnen twee maanden na dagtee- gening van het biljet bij den Inspecteur in gezonden worden. Aan de hand van de wet zou de Inspec teur dan de reclame onontvankelijk kunnen verklaren, omdat deze niet was ingekomen binnen den door de wet gestelden termijn. Het schijnt dat een zekere voortvarende be- laslingpliclilige zich niet met een dergelij- ken gang van zaken kon vereenigen, althans de1 annalen der belasting jurisprudentie ver melden een arrest van den H. Raad, waarin dit Hooge College zich uitspreekt, dat indien liet aanslagbiljet niet binnen twee maan den na de dagteekening ervan is uitgereikt, de reClametermijn van twee maanden be gint te loopen na den dag der uitreiking. Ofschoon dus in deze uitspraak zeer zeker voldaan werd aan bovengenoemdeu eisch van recht en billijkheid, waren velen van oordeel, dat een dergeliike rechtspraak met de letter van de wet op gespannen voet staat, terwijl bovendien degenen, die buiten hun schuld niet tijdig reclameerden, ook al ontvingen zij hun aanslagbiljet op tijd. door deze uitspraak van den Hoogen Raad niet gediend werden. De Minister was van meening. dal alleen wettelijke voorziening tot een bevredigende oplossing kon voeren, en aan dit inzicht is het te danken dat een wetsontwerp werd ingediend dat na aanneming door de Sta- ten-Generaal werd betiteld als „de regeling met belrekkmg tot het overschrijden van in belastingwetten gestelde termijnen, wet van 28 Juni 1926." Wat is nu de bedoeling van deze wet? Zij beoogt, diegenen, die door bijzondere omstandigheden niet in staat zijn geweest, binnen den daartoe gestelden termijn een bezwaar of beroepschrift, of een verzoek schrift tot ontheffing in te dienen, tegemoet te komen, door hen de gelegenheid te ope nen. door indiening van een met redenen omkleed verzoekschrift gericht aan den voorzitter van den Raad van Beroep, mach tiging te ontvangen om binnen een daartoe te stellen termijn, alsnog zoodanig geschrift in te dienen. Het verzoekschrift wordt inge diend bij den ontvanger le wiens kantore de belasting verschuldigd is, terwijl de even tueel verl?ende machtiging bij het indienen van het bezwaar-, beroep- of verzoekschrift moet overgelegd worden Echter moet uitdrukkelijk vooropgesteld worden, dat de hier genoemde ..bijzondpre omstandigheden" inderdaad van dringenden aard moeten zijn, zal een aanvraag aan den voorzitter het gewenschte effect sorteeren. De gewenschte machtiging wordt verleend in geval de aangeslagene geheel builen zijn schuld het aanslagbiljet niet tijdi<r in handpn heeft gekregen, bijv. doordien hef te laat 's uitgereikt of wel doordien de belastingschul dige buitenslands vertoefde.en er hier nie mand was. die zijn zaken waarnam. De Mi nister schreef in de Memorie van Toelich ting, dat de wet nimmer toepassing zal kun nen vinden, indien de belanghebbende met het loopen van den teTmijn hekend. om welke redenen dan ook gemeend heeft van zijn recht geen gebruik te moeten maken en nu daarna deze houding betreurt, bijv. omdat hij gehoord heeft van succes, door een lotgenoot mei een reclame behaald of wel van nieuwe, voor hem gunstige juris prudentie heeft kennis genomen. Onk in die gevallen, dat de belastingplich tige door slordigheid of nalatigheid de wet telijke reclame-termijn heeft laten verloo- pen. zal de kans on een gunstige beschik king van den voorzitter van den Raad van Beroep zeer gering zijn. Adspirant-reclamanten mogen dus door drongen zijn van de waard^ van de leuze- ,.Do it now." RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Ingekomen stukken Vuilverbranding Gemeenterekening Rondvraag. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester J. L. Bosschieter. Afwezig de heeren W. L. v. d. Gugten en dr. H. G. Jonker. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden door den voorzitter voorgelezen en daarna onveranderd vastgesteld. Punt 1. Ingekomen stukken* Een- schrijven van den heer W. P. v. d. Gugten, waariA deze mèdedcelt, dooT bij zondere omstandigheden verhinderd ve zijn, deze vergadering bij te wonen. Van Ged. Staten terugzending van eenige goed gekeurde raadsbesluiten. Van het bureau voor Verificatie te 's-Gravenhage proces verbaal van verificatie van de water- en lichtbedrijven op 3 Juni j.l. Van bet ge meentebestuur van Leiden de begrooting voor 1930 van den keuringsdienst van wa ren in het district Leiden. Een adres van de gemeentewerklieden, waarin deze loons verihooging verzoeken. B. en W. stellen voor, dit adres in. hun handen te stellen, teneinde bij de begrooting 1930 voorstellen te doen. Aldus besloten. Punt 2 Adressen van G. den Heijer, Gebr. Kromhout en M. Döbken-Van Duijn, waarin deze verzoeken in huur of in kn-n te mogen ontvangen de achter hun per- ceelen door demping van de Oude Vliet beschikbaar gekomen perceelen. B. en W. stellen voor aan G. den Heijer en M. Döbken-Van Duijn. die beiden voor denzelfden grond vragen, ieder de helft van de breedte en aan do overige adressanten de volle breedte, te verhuren a f. 0.10 pe,-* M2. per jaar. \an dezen verhuur zün eeni ge voorwaarden verbonden als, recht tot onmiddellijke huuropzegging, verbod van bebouwen, het hebben daarop van een mestvel.t of vuilnisbelt enz. Volgens voorstel van B. en W. «vordt z.h.s. besloten. Punt 3. Verzoek van den heer J. van Iterson om te mogen koopen een perceel bouwgrond aan de nieuwe straat bij den Buitenweg ter lengte van -22.07 Mr. en een verzoek alsvorcn van den heer M. v. Delft Gzn. voor een perceel, lang IJ M.. beide over de volle diepte. B. en W. stellen voor de beide perceelen. te koop aan te bieden a f. 3.75 per M2. Z. h. s. wordt aldus besloten. Punt 4. Adres van A. Jungerius e.a., bewoners van den Oegstgeesterweg, waar in deze zich beklagen, over het aanwezi'g zijn van een vuilnisbelt aldaar. Gewezen wordt op den sta.nk die dit veroorzaakt, op het aanwezig zijn van insecten, het rond- dwarrelen van massa's papier op de nabij gelegen bouwlanden, en de overlast, die ondervonden wordt, doordat jongens al daar herhaaldelijk vuurtje stoken enz. B. en W. zijn van meening, dat de toe stand aldaar niet ideaal is, maar het komt hun voor, dat het schrijven de nadeelen erg overdreven voorstelt Na lang zoeken zijn B en W. in den versten hoek van het dorp geslaagd een plaats voor de vuilnis belt te vinden. Bovendien wordt steeds getracht het vuil zoo spoedig mogelijk te doen wegvoeren. Zoo is onlangs een ge deelte voor demping van de Oude VLefc gebruikt en zijn ook 'n paar scheepsladin gen naar elders vervoerd B. en W. stellen daarom voor, het. adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer C. D. v. d. Vijver acht het geen pretje nabij de vuilnisbelt te wonen, en vraagt of een vuilverbranding erg duur is. De voorz. zet uiteen, wat iD deze reeds door B. en W. gedaan is. en zegt, dat een vuilverbranding hier niet de gewensch te oplossing kan 'brengen. De heer T. Kralt zal de laatste zijn, die beweert, dat het adres niet overdrijft, spe ciaal wat betreft*den stank, maar wel wor den daarin veel dingen genoemd, die niet overdreven zijn. Zoo b.v. het brandje stichten, wat bij voorkeur op Zondag ge beurt, en waarop z.i. wel toezicht is te houden. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Punt 5. B. en W. bieden aan de gemeente- 'rekening en de rekeningen van de bedrijven over 1928, vergezeld van het advies van het Bureau voor Verificatie. De gemeente rekening sluit met een batig saldo van f. 13.-109,98 voor den gewonen dienst en een batig saldo van f. 4-74,19V2 voor den kapitaaldienst. De winst van de bedrijven bedraagt: gas f. 17.556,88. electriciteit f. 279,54 en water f. 361.85. Van deze be dragen komt 60 pCt. de gemeenterekening ten goede, terwijl 40 pCt. bestemd is voor reserve voor de bedrijven. Besloten wordt de rekeningen in handen te stellen van een commissie, len einde te worden nagezien. Punt 5. B. en W. stellen voor een com missie van drie personen le benoemen voor het nazien der rekeningen. Een voorstel van den heer C. D; v. d. Vijver, om twee com missies te benoemen, een voor de gemeen terekening en een voor de bedrijven-reke- ningen, wordt door B. en W. overgenomen. Tn eerstgenoemde commissie worden be noemd de heeren dT. H. G. Jonker, K. van Delft en W. van Tilburg. In de tweede commissie de heeren D. Knijff, J. den Haan en C D v. d. Vijver. Voor zoover aanwezig nemen allen deze benoeming aan. Punt 7. Volgens voorstel van B. en W. wordt z. h. s. besloten tot wijziging van de gemeentebegrooting 1928. Punt 8. B. en W. vragen machtiging tot het oproepen van sollicitanten voor de be trekking van gemeente-opzichter, op een jaarwedde van f. 1000. De voorzitter leest in verband hiermede voor de instructie die door hen voor deze getrekking is vastge steld. De heer C. D. v. d. Vijver stelt eenige vragen, die door den voorzitter en wethouder S. Schoneveld worden beantwoordt, waarna de instructie wordt vastgesteld en B. en W. worden gemachtigd sollicitanten op te roepen. Punt 9. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan G. van Delft, op diens ver zoek. ontheffing le verleenen voor honden belasting over een halfjaar. Rondvraag. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt of B. en W. al mededeeling kunnen doen van het onderhoud met het woning bureau „Contracta" te 's-Hage. De voorzitter antwoordt, dat in deze urgente zaak de noodige urgentie is betracht. Kort na de vorige raadsvergadering is er een bijeen komst van bedoeld bureau. B. en W. en de commissie voor het grondbedrijf. Door het bureau „Contracta" is toegezegd, dat een berekening zou worden gedaan voor den bouw van arbeiderswoningen, waarvan ech ter nadien nimmer meer iets is vernomen. Of de oprichting van een bouwvereeniging ter plaatse daar verband mede houdt, kan de voorzitter niet mededeelen. Nadat ook de heer T. Kralt als lid van de commissie voor het grondbedrijf eenige mededeelingen had verstrekt, verklaarde de heer v. d. Vij ver zich voldoende ingelicht. De heer W. van Tilburg vraagt of het niet mogelijk is alhier te komen tot een tweeden maan- delijkschen zitdag voor betaling van rijks- directe belasting. Den voorzitter lijkt dit een alleszins billijk verzoek, en door hem wor den stappen in deze richting toegezegd. De heer T. Kralt deelt mede weder klach ten te hebben vernomen over de slechte be vaarbaarheid van den Vliet. Hij vraagt of het niet wenschelijk is, dat de Raad in dezen nu eens afdoende voorziet, hetzij door den Vliet grondig le doen uitdiepen of door zich uit te spreken, dat de bevaarbaar heid van den Vliet niet zoo'n gemeentebe lang is. om zich daarvoor groote kosten te getroosten. De belanghebbenden kunnen dan eventueel naar andere middelen om zien, b.v. het gebruik maken van auto enz. De voorzitter zegt toe. deze kwestie in ver gadering van B en W. le bespreken en met een kostenberekening te zullen komen Ten slotte deelt de voorzitter nog mede. dat voor noodzakelijke herstelling van de brug over de Langevaart ongeveer f. 340 zal moeten worden uitgegeven. B. en W. vragen machtiging, voor zoover de begrooting niet toereikend is. deze gelden uit te geven. De heer J. den Haan wijst er op, dat de brug meer dan noodig is heeft te lijden, doordal degene, die met hel ophalen belast is dat bijna nimmer doet. en nu óf de schippers zelf of jongens de brug bedienen, wat niet altijd even zachtzinnig gaat Bo vendien zijn er ongelukken te wachten, doordat niet voor afsluiting met den daar voor bestemden ketting wordt gezorgd. De voorzitter zegt dat al meermalen hierop is gewezen, blijkbaar zonder succes. De heer Den Haan meent, dat er nog wel geschikte personen voor het bedienen van de bnig te vinden zijn. De voorzitter zegt met de gemaakte op merkingen rekening te zullen houden. Hierna sluiting. VOOR ZONDAG 18 AUGUSTUS. Huizen (1875 M.) 9.00: VARA. Mede deelingen voor Postduivenliefhebbers 9.02 VARA. Gramofoonmuziek 9.10: VARA. Mededeelingen in 't Esperanto. 9.25: VARA. Orgel-recital 10.00: VARA Con cert. Orkest en instrumentale solist. - 12 00—12.30: AVRO. Lezing door J. L. A. Kremer over: De Hygiëne in het dagelijksch leven. 12.302.00: Concert door het AVRO-K wintel 2.00—2 30: AVRO- Tooneelhalfuurtje. James Yoland interviewt Cor v. d. LugtMelsert 2.303.30: Con cert. „Piet Hespe's Dameskoor" en Mando line-orkest „II Mandolino". 3.305.00: Concert door het Omroeporkest 5.00: VARA-Kleuteruurtje 5.40: VARA VVeke- lijksch nieuws 6.00: VARA. Orgel recital. 6.15 VPRO- Wijdingsuur in de Remon- strantsche Kerk te Amsterdam. Lezing over: Geloof, Hoop en Liefde. Medewerldq. instrumentale solisten. 8.00: AVRO sein, pers- en sportnieuws. 8.1& haus, Scheveningen. Het Residentie-!^ Francis Koene, viool. In de pauze: U matie door Elias van Praag. c.a. 10.00: Met den microfoon Haag9che Herstel-Conferentie. Üitê^ ting van het Duitsche standpunt door P; Georg Bernhard (Vossinsche Zeilung).]-, .James Yoland. Na afloop: Gramofoonrr.v 12.00- Sluiting. Hilversum (298 M. Na 6 uur 1071 Ml 8.309.30: Morgenwijding KRO NCRV: Kerkdienst vanuit de Geref. te Vlaardingen 12.301.30: KRO, 0 eert door het KRO-Trio 1.30-2 KRO. Lezing over: „Een Causerie over; land". 2.002.30 KRO. Literaire serie over: ..De Loop der dingen" door sabeth Zernicke 2.304.30: KRO. Dj concert m. m v. vocale solisten 43 5.00: Ziekenhalfuurtje 5.00: NCRV.I dienst vanuit de Groote Kerk te Hilven 7.308.00 KRO. Causerie over: boek Job' 8.018 10: Praatje door KRO-Voorzitter 8.1010.45: KRO. eert. Orkest en vocale solisten. 9 KRO. Nieuwsber. 10.45 KRO Epi door het Klein Koor. Daventry (1554 M.) 3.50: Concert. taire kapel. Ph. Archibaidt, alt W. Gly. tenor 5.20: Piano-recital. F. Mannh:; 550: Bijbellezing 6.056.35: cantate No. 137 van Bach. Koor, orkejt solisten 6.50: Kerkdienst 8.20: dienst 9.05: Liefdadigheidsomroep 9.10: Nieuwsber 9.25: Concert 0:i C. Mellor, sopraan. T. Jones, viool 1? Epiloog. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) Religieuse causerie en gewijde muziei 1.05: Gramofoonmuziek 4.50: Grc fconmuziek 6.50: Gramofoonmuziek 8.35: Concert, Orkest en solisten. Langenberg (473 M.) 7.508.50: Orl concert 9.2010.20 Morgenwijdin: 12.50—1.20: Koorzang 1.20—2 50: kestconcert 4 506.20: Concert. 0: en vocaal kwartet 8.20 Orkestcoi-: Zessen (1635 M.) 6.20: Orkestconcer. 7.208.20: Orkestconcert uit Hamburg 8.208.50: Lezingen 9.2Q: Morgei ding en klokgelui 11.20: Concert, Fi orkest en vocale solisten 12.20: Orl concert 1.20: Orgelconcert 2.20 T lezing. Daarna: Blindenconcert Vocal* instrumentale solisten 3.508.10 zingen 8.20: Concert uit Hamburp Daarna tot 12.50: Dansmuziek. Hamburg (372 M.) Ochtendconcert de scheepskapel van het s.s. „Cap Arc: 7.25: Morgengroet en concert 15 Koorconcert en toespraak 11.50: Orl concert 1.25: Concert 3.20: Oi concert 5.05 Orkestconcert. Coa Vocale solist en strijkkwartet 6.50: l donion-concert 8.20: Operaconce:. Vocale solisten, koor en orkest. 1! Dansmuziek. Brussel (508.5 M.) 5.20: Dansmuzid 6.50: Gramofoonmuziek 8.35: Oi concert. 9.20: Orkestconcert uit 0? VOOR MAANDAG 19 AUGUSTUS Huizen (1875 M.) 10.00—10.15: Mc wijding 12.152.00: Concert door AVRO-Ivwintet 2.002.30: Gramo! muziek 2.304.30: Aansl. van het R brand-Theater, Amsterdam 5.00-4 Gramofoonmuziek 6.017.15: Coü door het AVRO-Kwintet 7.157.43: zing door J. Sietzes over: Grootvader?! 8.018.15: Russische liederen dcc: Wladimir Pique Trio 8.159.15: C eert door het Omroeporkest. Ludwig f ner (cello) 9.159 30: Russische liei door het W-ladimir Pique Trio I Voortzetting concert 10.00: Persbe: afloop van het concert tot 12.00 Gn fconmuziek. Hilversum (298 M. Na 6 uur 1071 Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 11.00—11.30: Zei dienst 12.301.45: Orgelconcert—- 5.00: Ziekenuurtje 5.006.25: Gn foonmuziek 6.257.25: Concert. Orl 7.357.50: Praatje over den cur Engelseh 7.508.00: Gramofoonpte 8.00: Orkestconcert. Spr. Onder^ ..Onze Strijd en Onze Roeping". Da" Persber Daventry (1554 M.) 10.35: Morgen ding 11.20- Gramofoonmuziek L Concert. W. Williamson (sopraan), S. E den (bas-bariton) 12.50: OrgelcoK E. O'Henry. 1-202.20: Orkestcow 4.20: Concert. A. Vaughan (alt), F ger (tenor). Trio 5 35- Kinderuurljf 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 1 Zang door A. Desmond (alt) 7.20: zing. 7 50: Orgelconcert. R. Goss-C^ 8.20: Cnocert. M. Brunskill (alt), N lin (bas), Symphonie-Orkest Nieuwsber. 10.20: Lezing 10.35: C cert. H. Nash (tenor), W Melville 0 Oldham (zang), orkest 11.20: Dj muziek 12.2012.35: Beelduitze^- Parijs „Radio-Paris" (1725 M.) 1- 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Gram" muziek 6.55: Gramofoonmuziek Concert Orkest en 'solisten. Langenberg (473 M.) 7.20—7.50: Gr foonmuziek 7.50—8.50: Orkestconcf' 10.3512.10: Gramofoonmuziek Gramofoonmuziek 1.252.50: Grb concert 5.556.50: Orkestconcert 8 209.15: Orkestconcert 9.20: Co®* Declamatie, vocale solisten en orkest- D1 na tot 12.20: Dansmuziek. Zeesen (163 M.) 6.10—12.50: 12.501.15: Gramofoonmuziek 1 5.20: Lezingen 5.206.20: Gor uit Hamburg 6.208 15: Lezing^ 8.20: Concert. Balalaika-orkest Orkestconcert. Daarna tot 12.50 Dan?-^ Hamburg (372 M). 5.20: Dansmi^ldy®J 6.20: Vroolijk allerlei 8.20: ziek door strijkkwartet 9.20: Stammgast". Tragedie van Georges leline 9.50: Een avond bij Circus Brussel (508.5 M.) 5.20. Trio-concer^^ft H. Collumbien (zang) 6.50 Gra^y^M muziek 8.35. Concert. Orkest MoussetVos (zang) 9.20: Orkest" uit Os (end e.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12