RAADSELS. OPLOSSING. GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTES. Gerard van Schie. Toch heb je niet voor niet3 gezocht, nu je de oplossing ge vonden hebt. De raadsels waren ditmaal ook niet erg gemakkelijk, maar je hebt goed je besl gedaan. Leny Oo9tveen. Jij bent dus weer thuis van je vacantie-reisje Ik behoef niet te vragen hoe het jou bevallen is, dat weet ik al uit je brief. Een volgend jaar wil je zeker wel weer naar je tante. Heb je de raadsels zelf gemaakt? Wim Crama. Wat kun jij groole wan delingen maken. Van Noordwijk naar Kat wijk en weer terug is ine geen kleinigheid. In den speeltuin heb jij je zeker goed ver maakt; is je vriend Kobüs ook mo gewcesi? Piet Harleveld. Van jou krijg ik zulke korte briefjes. Probeer een volgenden keer eens of je niet wat meer kunt schrijven. Koos LaurieT. Jou briefje is ook zoo erg kort. daarom kan ik jou ook niet veel torngschrijven Doe jij ook eens je best om een langen brief le schrijven Willy Verbrugge. Hel wordt zeker een feestdag voor jullie als je vader jarig is. Ik zou me nu nog maar niet ongerust maken over het weer. liet kan tegen dien tijd nog zoo vaak weer veranderen. Broertjes Mulder. Jullie schieten dus al flink op met het opstel. Aan het begin der correspondentie heb ik geschreven hoe lang het ongeveer mag zijn. daar houden jullie toch wel rekening mee? Hoe gaat het met dc vinger van Frederik, is die al weer genezen Joolje de Wekker. Wat zul je nu lenig worden nu je twee keer per week gym nastiekles krijgt. Bij welke vereeniging ben je nu gekomen? Als je nieuwe pakje klaar is. rnoet je mij eens vertellen hoe hei er uilziet. Trien, Riek en Kees Pauw. Ik heb al eens eerder verteld dat ik niet in Den Haag maar in Leiden woon. Waarom willen jul lie dat zoo graag weten. Zijn jullie alle drie uit geweest, en waar naar toe? Catharina van Egmond. Prettig, hè, als er logees zijn. Je bent in die week zeker wel eens met oom en tante mee geweest. Van je inzending kan ik het derde raadsel niet gebruiken, omdat ik bet al eens gekre gen heb Do anecdotes wil ik een volgenden keer wel hebben, die kan ik goed gebruiken. Annie BrouweT. .Nu ben je al niet veel gelukkiger dan de vorige week. want weer heb je de raadsel? fout. Ik geloof haast dat je het oplossen verleerd bent. Of komt het omdat het vacantie is en je er niet zoo veel aandacht bij heb* als andera? Wat heb' je een bod moois van je zuster gekregen. HeS je de poppenkleerljes heeleraaal alleen ge maakt? Willy do Graaf. lammer dat je niet meer oplossingen hebt kunnen vinden, want nu staat je naam niet vermeld bij de goede inzenders, omdat je één van de drie raadsels fout had Een volgende maal maar beter. hè. Willy. Jij gaal toch zeker ook mee doen met den opstel-wedstrijd? Abram Galjaard. Niet je geheele inzen ding is goed, maar toch het meerendeel. Het is een prettig werkje, vooral als je niets nndcra te doen hebt. Hendrika Ouwerkerk. Ik geloof dat jij je nichtje wel altijd bij je wilt houden. Ze zijn ook zoo lief die kleintjes. Fijn, dat je nu een neefje gekregen hebt! Het is eon flinke baas als liij zoo zwaar is. Als hij bui len mag ga je zeker wel eens met hein rijden. Ja, Hendrika. in het eerste raadsel was een foutje geslopen, maar bijna alle kinderen hebben het ontdekt. Antjc van Egmond. Voor jou is het niet erg pl ei zie rig dat je vriendinnetjes op reis zijn. Maar nu treft liet nog al dat je nichtjes er zijn. Wanneer komen Corrie en Jo terug? Jan Rodenburg Gelukkig dat je voet zoo vèr hersteld is, dal je nu weer mag loo- pen. Hel uitgaan komt voor jou nu nog. Veel plezier op reis. Jan. Jannie de Water. Van jou heb ik nu een brief ontvangen die al meerdere weken oud is. Je verlell daarin dat je over gegaan beril naar de derde klas. Jammer, hè, dat die brief zoo lang is blijven liggen. Berlje van Reenen. Hartelijk bedankt voor je mooie kaart. Vele groeten van HIL BRAL TEN. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, EN DE KLEINEREN 3. I. Mijn geheel wordt met 17 letters geschre ven en noemt een plantje. Een 1, 8, 3, 18, 1 dient om een vloeistof te bevatten. Bij veel huizen hoort een 17, 3, 4, 14. Een. 12, 13, 14 is een onderaardsche gang. 2, 15, 10, 17 groeit aan den kant van het water of in een moeras. 11, 9, 9, 5 is een kleur. Een. 1, 7, 15 is een groote steen. 6, 16, 17 ia een verkorte meisjesnaam. 5. 3, 4, 14, 10, 14 vindt men langs onre kust. II. Plaats in onderstaande vakjes: 6 A, 1 O, 2 G, 1 L, 2 N, 1 S, 1 T, 2 V. zóó, dat je van links naar rechts en. van boven naar beneden leest: le. Een rivier in Spanje. 2e. Een geducht landvoogd. 3e. Een rivier in Engeland. 4e. Een zwemvogel. IIÏ. .WeHce aal heeft een pakje aan, En kan op twee beenen staan IV. 'k Weerkaats het beeld van mensoh en dier Scheel met de werkelijkheid geen zier; 'k Ben brooe en breekbaar, want 'k ben s glas, Je raadt mijn naam nu todi wel ras! V. Verborgen landbouw producten. Haar mama is vandaag uit de stad ge gaan. Is nectar wel een godendrank? Wie zal den boer de scha vergoeden, welke de hond onder de kippen aanrichtte? Heeft het nieuwe varken al uit den trog gegeten YI. Bij arm en rijk ga 'k door de hand, Ik trek soms door het heele land; Soms lig ik stal, als men mij spaart, In een ldein woninkje bewaart VII. Ik ben droog en verbrand, maar als méh inij thee geeft, word ik een voorwerp waar van men veel plezier of gemak hebben kan. .Wie raadt dit? OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT VORIGE NUMMER: 1. Lakenhal, Lena, aak, laken, laan 2. De slak, want die draagt zijn t huis. 3. Ruif, duif, druif. 4. Spin, Azië, spinazie. 5. Muzieknoten. 6. Theeblad. 7. De schaduw. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD ONTVANGEN VAN: Gerharda Eggink, Ohristiaan Eg Johanna Maas, Jan Beekman, I Brokaar, Gerra Lekkerkerker, Wouter kerkerker, Berbus Boom, Ploni Smits, Smits, Henk Boom, Catharina van Egi Trien Pauw, Kees Pauw, Riek P Ainton van de Ruit, Truida van de Willy Verbrugge, Jootje de Welcker, Crama, Frederik Mulder, Johan Mu Hendrik Mulder, Gerard van Schie, Oostveen, Jan Molijn, Jacobus Sl< horst, Abram Galjaard, Rie Meyer, Meijer, Hendrika Ouwerkerk, Antj Egmond, Annie de Man, Marietje de Jan Rodenburg. Iugezonden door Dora la Lau.J Een aanbeveling. Moeder zoekt een nieuwe k?inderjui| Als een juffrouw zich komt aanmelde broer en zus bij het onderhoud aam Eindelijk vraagt moeder: „Waarom u uit de vorige betrekking weg". „Ja .ziet u", antwoordde de juij verlegen: „Ik vergat wel eens de kli te wasschen." Waarop broer smeekend uitroept; moeder, neem deze juffrouw dan!" Ingezonden door Jootje de Wekkj Jan: „Ik krijg altijd van mama eeri ver als ik zoet mijn levertraan innl Hein: „Is 't waar? En wat doe jf al dat geld?" Jan: „O, dat geeft ik aan mama koopt er weer nieuwe levertraan voj Ingezonden door Jan Rodenbiug Japik: „Als mijn ieera&r zich ovelH verbaast slaat hij gewoonlijk zijn hl in elkaar." Koos: „Mijn leeraar ook, maar er meestal mijn hoofd fcusschen!" Een slimmerd. Mama: „Jantje, wat doe je inct del den, die je van oom Gerard gea hebt Jantje: „Daa<r koop ik een portemd voor, en daar doe ik dan den gulden j Ingezonden door Aagje v. d. Hal Raak. Een advocaat, die zeer klein van pl was, verscheen als getuige voor def bank. „Welk beroep?" vroeg een der rej „Advocaat", was het antwoord. „Gij, advocaat? Ik kan u best vestzak steken." „Als gij dat deed, dan zat er meerl kennis in uw zak dan in ww hoofd.l

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12