HEERENHUIS Gem. Kamers EET VEEL TOMATEN EEN NETTEN KNECHT Een Bovenhuis ZIT-SLAAPXAMER REIZ1GE Waarom Maatschoenen? 2 TIMMERLIEDEN KENT U REEDS ONZE AFDEELING RADIO! DE KOFFIEBAAL Koffie f. 1.30 Koffie f. 1.05 TE HUUR Modern gebouwde Heerenhuizen 39905 GEVRAAGD: TE HUUR: ZOO JUIST ONTVANGEN: J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN VERK0UW ST0KHUIJZEN Tot bestuurslid der R.K. Middenstands- vereemging wend met algemeene stemmen benoemd, de heer W. J. Driessen, alhier. In café „De Zwaan" werd opgericht een onderafdee'ling van den Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus". In een vol gende vergadering zal een definitief be stuur gekozen worden. Slechte tijding voor vele huismoeders: Het wittebrood sloeg in prijs op en de melk prijs werd verhoogd lot 14 ct. per L. OEGSTGEEST. Oud-O egstgeest. De belangstelling voor Oud-Poelgeest, welke ten vorige jare zoo spontaan tot uiting kwam is weliswaar verflauwd, dcch gelukkig niet geheel weg. Dezer dagen schonk de familie Heister- borg alhier een prachtige photo van het interieur der raadzaal van het voormalig gemeentehuis aan den Terweeweg. Bij nader onderzoek bleek deze photo genomen tijdens de herdenking van het 40-jarig jubileum van burgemeester Terwee in 1893. Dat deze burgemeester zeer populair was bleek ons uit een feestprogram, dat in het bezit was van mej. de wed. A. P. v. d. Berg alhier, waarin de burgervader op vele wijze werd bezongen en bejubeld. Een dezer liederen laten we hier curiositeitshalve volgen: Reeds zijn een veertig jaren Voor u daar heengesneld Sinds Gij in deez' gemeente Als Hoofd ons werd gesteld. Die tijd was ons ten zegen Wij zingen dat met vreugd: Gij vlocht ons sohoone kransen Van kennis en van deugd. Reeds zijt g' een veertig jaren Der kinderen trouwe vrind; En hebt hen, als een vader, Behandeld en bemind. De liefde van ons jeudig hart Verwierft gij door uw daan Moogt avondpad Uws levens Slechts over rozen gaan. Bij deze gelegenheid werd muziek gegeven door de kleine kapel van het 4de Regiment Infanterie, onder leiding van den heer Oostelaar, terwijl door de Bloembollenveree- niging afd. Oegslgeest en Omstreken den ju bilaris een huldeblijk werd aangeboden. Laten we hopen, dat velen het voorbeeld van de familie Heisterborg en de Wed. v. d. Berg zullen volgen, opdat nog meerdere bijzonderheden omtrent ons dorp naar voren komen. Daarom ieder zijn archief nog eens nagezochtl De heer J. Verschoor alhier is geslaagd voor het examen Boekhouden M. O. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD De heer van Eek gaat heen Cadeaus voor het nieuwe Raadhuis Land arbeider shuizen, die te luxieus zijn Verbetering ingang Teylingerlaan Ontruiming „Bijennest" Elec- trificatie Zuidhoek der gemeente. Deze vergadering die tot half twaalf duurde kenmerkte zich door langdurie dis cussies. Weth. Warnaar was afwezig even als de heer A Warnaar. De voorz. doet mededeeling dat ingeko men is een schrijven van den Pensioen raad betreffende den heer v Eek. die door de geneeskundigen van dien raad onder zocht is en voor de waarneming van zijn ambt niet verder geschikt wordt geacht. Dit onderzoek is geschied cp verzoek van den heer van Eek zelve. De vootz. brengt een woord van lof en dank aan den heer v. Eek, die zijn beste krachten in dienst van de gemeente heeft gegeven. Later zal hier nader op terug ge komen worden. B. en W. stellen voor een oproeping te doen voor secretaris en ambtenaar van den Burgerlijke Stand De andere functie (ge meente-ontvanger) heeft geen haast. De heer v. Breda acht het gewenscht, dal •den heer van Eek een zekeren tijd gelaten wordt, om zich uit de functies terug te trek ken. De voorz. deelt mede, den heer van Eek gezegd te hebben, dat alles een kalm ver loop kan hebben. Er gaan minstens 3 maanden heen, eer de nieuwe functionaris in dienst zal treden. De heer van Zonneveld zag gaarne, dat de heer van Eek in functie bleef tot het nieuwe raadhuis in gebruik genomen wordt. De voorz.: ja, anders krijgt hij een eere plaats bij de opening. Rijnland heeft geantwoord inzake uitdie ping van de Mottigervaart. Daar dit voor Rijnland niet noodig is, zal het ook niet ge schieden. Verder is ingekomen een verzoek tot over name van de Postwijkkade, voor zoover de weg gereed is. Hiertoe wordt besloten. Enkele grootbedrijven hebben verzocht slappen te doen. dat het post- en telegraaf kantoor, op den dag onafgebroken openge steld zal worden. Besloten wordt te trach ten dit te bereiken Het waler uit de Haven en Nieuwe Ha ven is onderzocht Het rapport luidt: na- deelig voor inwendig gebruik, ongeschikt voor waschwater en af te raden voor bad en sproeiwater. Na bespreking wordt besloten in den vervolge te sproeien met water uit de Zandsloot of waterleiding. De heer Bisschops wil meer sproeien, terwijl de heer Speelman een nieuwen sproeiwagen wenschelijk acht. Zoo goed als alle leden wil meerdere besproeiing. Voor de landarbeidershuisjes aange vraagd door Boekee en Bette stelt de mi nister geen gelden beschikbaar. De opzet is te luxe. Er is over deze zaak vele malen gecorrespondeerd, zelfs de voorz. is in Den Haag over deze zaak gaan praten, maar te vergeefs. Getracht zal worden de zaak in de Kamer ter sprake te brengen. De heer v. Zonneveld merkt op. dat het schijnt dat de beschikking afkomt van de willekeur der ambtenaren. De Vrijw. Brandweer vindt het niet pret tig voor brand gealarmeerd te worden, en als er dan geen dienst gedaan wordt geen vergoeding te ontvangen. De opperbrand- meester stelt voor dit in het vervolg te be talen. Goedgekeurd. De heer Speelman wijst op een brand in een naburige gemeente en wenscht voor koming van dergelijke fouten hier ter plaatse. Van de Hanze en Sassen hei msche Win- keliersvereeniging was een verzoek om met het oog op het nieuwe Raadhuis voorkeur te geven aan de inwoners. B en W. zullen met dit adres rekening houden. De voorz deelt mede dat de afd. Sa9ser- heim van Bloembollencultuur voor het raadhuis glas in lood ramen geeft met 20 wapens van verschillends landen waar mede Sassenheim in relate staat. (Applaus). Verder hebben de heeren Withuis. Bader, Warnaar en N. N. ieder een schilderij toe gezegd, de heeren ten Bruggencatè cn G. ICrouwel een geldsom, terwijl de Batavier- lijn en Am. Press. C. J. een landkaart resp. van Engeland en Terland en Amerika toegezegd hebben. 2. Begrooting Gezondheidscommissie. Het aandeel voor deze gemeente bedraagt f. 89.95 3 Rekening Gezondheidsromrrns* e 1928. goedgekeurd. 4. Aanbieding gemeentertkening. Tol le den der commissie van onder/nek worden benoemd de heeren v. Breda. Schrama en Speelman. 5 .Verzoek dispensatie open ruimte bii fe bouwen 5 winkelhuizen bij ingang Teylin gerlaan. B. en W. willen wel dispensatie verlee- nen. De heer van Breda vraagt of het geen moeilijkheden zal opleversn. gebouwen te plaalsen. die slecht on te Tuimen zijn. De rooilijn van de Teylingerlaan is vast gesteld. Er wordt rneer gevraagd dan gege ven kan worden De voorz.: zeker, hel zou een ideale toe stand zijn als de huizen afgebroken werden en de ingang der Teylingerlaan verbeterd wordt. Dit zal echter ze°r veel geld vragen De bollenschuur staat er ook nog eri d;e is niet goedkoop. We moeten toestaan of niet. De heer v. Zonneveld wil allereerst de verkeersbelangen behandelen. We weten echter hoe moeilijk hel is van de Teylinger laan te komen. De toestand wordt bii de uilvoering van dit plan nog slechter. Later is er niels meer aan te veranderen. Weth. Bader: als we het toestaan krij gen we daar een ronde hoek. wat al een verbetering is. De heer Speelman wil de zaak aanhou- j den. We kunnen iniormeeren naar de kos- 1 ten. Provinciale Staten zullen zeker ook bijdragen. De heer Verkley: door de ontheffing in de vorige vergadering, hebben we nu deze aanvraag. Laten we het afwijzen dan ko men ze zelf wel met nieuwe plannen. De heer v. d. Voet acht den toegang Teylingerlaan veel te smal. Hoewel hij daar zelf grond heeft en dus belang bij dit plan heeft, zegt hij toch: doe het niet. Besloten wordt de dispensatie niet te verleenen; nadere voorstellen af te wachten en besprekingen tot verbetering te voeren. 7. Geldleening f. 50.000 voor woningen aan Hein-Baderslraat. Deze wordt aange gaan bij de Mij. voor Gemeentecrediet tegen 6 pet. 8. Geldleening f. 240.000 voor diverse doeleinden. Hierover worden uitgebreide discussies gevoerd. De een wil het raadhuis in 50 jaar aflossen, de ander in 40. Besloten wordt tot 50 jaar. Van het Pensioenfonds van Kol. Landsdienaren-zijn twee aanbie dingen ingekomen een pan voor 5 pet. en een tegen een koers van 94 1/2 voor 4 1/2 pet. Dit laatste geeft een voordeel van f. 280 per jaar. Na discussies wordt besla ten, dat de voorz. nog eens overleg zal plegen, om een billijker regeling te treffen. B. en W. zullen dan naar bevind van za ken handelen. 9. Wijziging gemeentebegrooting 1929. Goedgekeurd. 10. V-erhuying 5 woningen Menneweg. B. en W. stellen voor f 4.50 voor het achter ste, f. 4 voor de middelste en f. 4.25 voor het eerste huis. Zoo goed als alle leden voe ren hierover het woord. Er wordt gesproken over billijkheid De huizen zijn gebouwd voor de bewoners van „Bijennest" en in dertijd is gezegd: We kunnen best een of fertje brengen. Op voorstel van den heer v. d. Voet wordt besloten de huur te bepalen op f. 4 f. 3.70 en f. 3.75. Dit geldt evenwel alleen voor de bewoners van „Bijennest". 11. Verhuring deel Speelterrein „de Kooy" aan Korfbalclub T. O P. De heer v. d. Geest vraagt of ..Ado" daar niet meer 9peelt. dan is het misschien ge schikt voor „Teylingen", dat nu zonder ter rein is. „Sporthoff" is. door de ongunstige weersomstandigheden dezen winter niet ie gebruiken. Besloten wordt nader overleg te plegen met de vereenigingen Alsnu brengt de voorz. in behandeling eleclrificatie Zuidhoek. Van de 28 bewoners zijn er 17 bereid aan te sluiten, 11 betalen 10 per K. W. U. meer en 6 penningmeiers. Hel tekort op de rekening bedraagt jaar lijks f. 210. Wordt de kabel gelegd tot D. en P. Ciggaar. dan is het tekort f. 73.80. Daar de verder wonenden niet bereid zijn iels meer te betalen, is het niet gewettigd verder te gaan. De gemeente neemt het te kort voor haar rekening. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Brcda inlichtingen over de stopplaatsen der bus sen. Deze zijn ingesteld door de maat schappij. Verder klaagt hij over ontsierende pt lame. De heer Speelman vraagt kaarten voor de zweminrichting bijv. f 1 per maand. De voorz laat ze maar een dubbeltje betalen, het is zoo erg niet De heer Bisschops: neen. maar wel kostbaar vooral voor groote gezinnen. De heer v. Breda: nu we entree heffen moeten we zorg dragen, dat er geen onge lukken gebeuren. Er worden geen kaarten verkrijgbaar ge steld. Tot slot wijst de beer v. Zonneveld er ur>, dat de gasbuizen voor 1 Aug. in de Oude Post zouden zijn. Het is nu 5 Aug. en ze zijn bij 't postkantoor. Verder wijst hij op de gaten die door deze werkzaamheden in de straat ziin ontstaan, terwijl de* heer v. d Voet dan melfn de rioolpuiten gelijk met de straal wil maken. Hierna geheime zitting VOORHOUT. Straatverlichting. De oude eleclrische lantaarns in de Hoofdstraat zijn thans door lantaarns van de nieuwste constructie vervangen. Een verbetering die zeer is toe te juichen en veel bijdraagt tot de verfraaiing van dat deel on^er gemeente. Waterleiding. Het aanleggen der waterleiding in deze gemeente, wordt krachtig ter hand geno men. Op verschillende punten, in het al gemeen daar waar in het bollenland gegra ven moet worden, is men bezig met het leggen der buizen. De bloemisten zullen hierdoor met hun werkzaamheden geen vertraging ondervin den, want er wordt op gerekend met het werk klaar te zijn, voordat met het plan ten begonnen wordt. Rustverstoring. De rustige Boexhaavestraat alhier, werd Zaterdagnacht in rep en roer gebracht. G. D. aldaar woonachtig, uit de stad komende, wist klaarblijkelijk zijn woning niet meer te vinden en klopte op de deur van zijn buurman v. d. L Deze in zijn rust verstoord, kwam naar voren, opende de deur en. vroeg wat er aan de hand was. Een hevige klap in zijn gezicht en een verscheurd overhemd, was het antwoord op zijn vraag. Van dit gevai is aangifte bij de politie gedaan. De auto van den, heer R. uit Sassen heim, rijdende op den Van den Berg van Heemstedeweg alhier, imoest uithalen voor eenige voetgangers en kwam even voorbij Rij noord" in een poldersloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet VOORSCHOTEN. Bevestiging en intrede van ds. J. C. Houtzagers. Zondagmorgen is in de Geref. Kerk alhier ds J. C. Houtzagers bevestigd door ds. J. G. Rullmann van Wassenaar. Ds. Rullmann had tot tekst gekozen Joh. 21, vs. 15, 16 en 17. Na de predikatie werd den nieuwen leeraar toegezongen „Dat 's Heeren zegen op u daal". 's Namiddags deed ds. J. C. Houtzagers zijn intrede in een stampvolle kerk. Tot teksi had spr. gekozen Jesaja 40 vs. 9. 10 en 11 Na zijn intredepreek sprak ds. Houtzagers de verschillende colleges, vereenigingen en ten slotte de gemeente toe De oudste ouder ling, de heer J Brauckman vertolkte de gevoelens van de gemeente en verzocht de aanwezigen te zingen „De bedezang vóór de predikatie'. Namens de Classis Leiden heeft nog het woord gevoerd ds. J. G. Rullmann uit Was- WARMOND. Vergadering Oranje-Commissie. In verband met de festiviteiten, ter ge legenheid van den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin, werd onder voor zitterschap van den burgemeester, den heer A. J. Schölvinck, de vierde vergadering van de Oranje-Commissie gehouden. Volgens de presentie-lijst zijn 14 leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Voorlezing wordt gedaan van een inge komen schrijven van beide muziekvereni gingen, waarin deze op den eersten avond der feestviering aan de Oranje-Commissie een serenade aanbieden, zoo mogelijk met medewerking van beide zangkoren. Bovendien ligt het in de bedoeling van de muziekverenigingen een z.g.n. licht- stoet te organiseeren, waarbij de geheele bevolking zich zal kunnen aansluiten. Beide muziekkorpsen zullen met fakkellicht een rondgang door de gemeente maken. Voor ingezetenen zullen lampions beschikbaar worden gesteld, die, hiervan voorzien, zich achter de muziek kunnen scharen. Intusschen hebben zich uit de muziekver- eenigingen een commissie gevormd, te weten uit het fanfarekorps de heeren L. H. fe| en H. Jansen en uit de harmonie del Th. R de'Vroomen en K. Paardekooperl in deze extra feestelijkheden met den 9' taris der Oranje-Commissie het overleg zullen plegen. Na eenige besprekingen wordt aan t secretaris opgedragen de besturen van k muziekverenigingen mededeeling te dat hun eervol aanbod met groot enk siasme in de vergadering is ontvangen] gaarne zal worden aanvaard. Verder is ingekomen een schrijven 1 het gemeentebestuur in antwoord op verzoek der Oranje-Commissie, „dat ove;| gemeente-terreinen, vroeger toehehoore: aan den heer Slager, evenals vorige wederom door de Oranje-Commissie l schikt zal kunnen worden tot bet plaaJ van vermakelijkheden en wel zoodanig J de opbrengst der staangelden, zooals totX toe het geval was, geheel ten goede koj aan de feestelijkheden" tegen een huui evenwel van f. 500. De heeren Bergman en Van Hulst betr? ren, dat door het gemeentebestuur een i gelijk besluit genomen is. De huur komt sprekers, daar slecj enkele dagen over de terreinen wordt schikt, abnormaal hoog voor. De voorzitter antwoordt hierop, dat hem in den Raad ook een veel lagere hd som was voorgesteld en verdedigd; del) doeling is echter, dat aan de Oranje-Cu missie subsidie zal worden verleend, we'] aanvrage t.z.t., ook volgens toezegging t heeren wethouders, op royale wijze zal den behandeld. Op voorstel van den heer Langelaar wj besloten ten spoedigste een subsidie-d vrage tot den Raad te richten voor een j drag van f. 500. Aan de orde is nu de overleging van inzamelingslijsten. Alhoewel eenige hee nog niet geheel gereed zijn, blijkt het bei-I der reeds ingekomen gelden veel hoogerl zijn dan vorige jaren. Besloten wordt, dat op Maandag 12 l| een aanvang zal worden gemaakt met ii melen van gelden bij ingezetenen voor| te houden harddraverij, waarvan de vangsten en uitgaven geheel afzonde;:] zullen worden gehouden van die der aw! festiviteiten. Naar aanleiding van de hieruit volged besprekingen acht de heer Van Hulst zeker gewenscht. dat de loting op den q der harddraverij geschiedt, waardoor l veelvuldig voorkomen, dal mededinfJ wanneer een sterkere tegenstander tea over hen wordt geplaatst, wegblijven, wel voorkomen. Verder vestigt spreker de 35] dacht op het feit, dat door verbouwing stallen van den heer Slager, geen slallil voor paarden daar meer aanwezig is. In t-| band hiermede worden de heeren Chr. der Geest, P. Heemskerk en H. van Scfl aangezocht deze aangelegenheid onder oogen te zien en zoo mogelijk voor geschitj en billijke stalling zorg te dragen. Genoemde heeren verklaren zich hierl bereid. Besprekingen inzake wijzigingen inl kinderspelen worden aangehouden tot volgende vergadering, welke in het der 2de helft van Augustus gehouden worden. Niets meer aan de orde zijnde en niens meer het woord verlangende wordt de gadering gesloten. WASSENAAR. Toen Zondagavond de heer W. f motorrijwiel van het Wassenaarsche i' kwam, sloeg op den Katwijksohenweg f 6eling de motor ondersteboven.. De I W. en zijn echtgenoote, die in den zijsc zat, kwamen onder het motorrijwiel i reöht. De echtgenoote van den heer brak een der polsen. Gistermiddag schrok een paard 1 een wagen gespannen van het breken 1 een giek van een schip, dat in de Hati lag. Het paard wilde er van door en sleepte den voerman T. mede. Met v wondingen aan het hoofd werd T. opéj op eersten stand te Oegstgeest te huur aangeboden. Badkamer en garage aanwezig. Adres Prins Hendriklaan 11. 9714a Een jongeman, 19 jaar, zoekt in een beslist Chr. gezin, zonnige met volledig pension en huiselijk verkeer. Brieven onder No. 9903 aan het bur. v. d. Blad. Bevattende 6 kamers, keuken, vestibule, gang. W.C., groote zolder, voor- en achtertuin euz. Direct eu later te aanvaarden. Huurprijzen f. 40.— per maand en hoogcr. Dagelijks te bevragenFagelstraat 5. 9535 Gedurende 192S wei-den in het Buitenl. 143.959.000 K.G. Nederlandsche Tomaten aangevoerd; een zeer klein deel van deze oogst bleef in ons land. Ook een Hollandsche huisvrouw maakt vanaf heden, voor slechts enkele centen de maaltijden veel smakelijker, Tomatensoep Tomatensaus Tomatenjus Gebakken tomaten Gevulde Tomaten. door te gebruiken: Tomaten in zout Tomaten gesteriliseerd Tomatenpuree Tomatenbouillon Houthandel in Zuid-Holland vraagt voor spoedige indiensttreding een fiinken energieken Vakkennis vereischte. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 9910. De N.V. P. DE GRUYTER ZOON vraagt voor direct voor het bezorgen van boodschappen in de gemeenten Noordwijk. Oegstgeest etc. Persoonlijke aanmelding a.s. Woensdagavond 7 Aug. tusschen 6 en 8 uur in den winkel .Klaarsmanssteeg, Leiden. 9919 Zij voorkomen en genezen pijnlijke en zwakke voeten Zij corrigeeren den voetstand en geven veerenden steuD bij het loopen Dit bevordert de bloedcirculatie en spierfunclie I. DE MOED, Muatschoenmaker, Heerenstraat 129. MAATSCHOENEN ZIJN NIET TE VERVANGEN. 9904 TE HUUR Poolgeestsiraat 24a Huurprijs f.. 5.10 per week- 9925 Inl. Leidscbe Expl. Mij. van Onr. Goederen, Stationsweg 18. voor directe indiensttreding Voorzien van eigen gereed schappen. Zelfstandig kun nende arbeiden. Zich aan te melden bij de 9914 N.V. „MUSKATOR" 4e Ondewetering. EEN GROOT 9924 aan den Rijnsburgerweg No. 77 Huurprijs f. 1000 - per jaar. Direct te aanvaarden. Inl- Leidsch Expl. Mij. van Onr. Goederen, Stationsweg 18. Een schitterende sorteering Zijden KaplampeiJ Artistieke Glasornamenten. Door buitengewone aankoop. Zeer voordeelige prijz&| Zoo niet komt U dan eens luisteren Steeds de eerste m. k. nieuw&| Oude Rijn 5 n.b. de Hoogstraat, Leiden. Tel. 178 KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL Iste soort Onze verpakte Koffie en Thee tl bQ la meeste Winkelier» verkrijgbaar. merk A MIDDELWEG 3—7—9 TELEFOON 69 9486

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 8