Ig I VACANTÏE-AANBIEDING N.V. OSWALD ELIE 1 K UIT DE OMSTREKEN. I VAN SCHIJNDEL's SCHOENEN K. RAPENBURG H. NOORDEINDE - TEL. 344 resligd: C. P. RodenburgSjardijn, "9 M. Bleeker, Kinderhuis "orp" C en A. Hoogenboom, idem i.»C Deegenaars, v. d. Doesstr. 21 C. H. jjbee. Dorpstr. 97 T. Metselaar, Burg. <j Valk Boumansweg 31 N. Kranen- Lg-van Blswijk, v. d. Doesslr. 7 J. rtms, Dorpstr 150. fertrokien: C. W Pouw naar Leiden rendaal 97 .1. H. Waszink, naar Lei- i, Bree9traat 56 A. Dijkhuizen naar den, Rapenburg -16 J. de Groot naar ihen a. d. Rijn, Hooftstr. 82 L. H v. i Heuvel naar Leiden. Schoolste. 6a iekeres, naar Alphen a. d. Rijn, Martha- :hling T. II. longeleen, naar Rijns- g, Brouwerslr 41 I. J. Klaver, naar lerwoude, H. R. F. 103 G. Borreman r Noordwijk, Voorslr. 85 C. Tom, r Katwijk. In de maand Juli zijn ingevolge do en vleeschkeuringswet ter secretarie igegeven als bedrijfsslachting: 12 runde- en 13 varkens; als noodsïachting 2 apen. 2 lammeren en 1 graskall. De dslachtingen werden allen afgekeurd. iden Raadsvergadering werd de rekening LEIMUIDEN. Gemeenterekening 1828. r de in het laatst der vorige week ge- I gemeente dienst 1928 voorloopig vastge- ld met de navolgende cijfers. Ontvangsten one dienst f. 59822,995; uitgaven gewone nsl f. 56602,485, batig slot f. 3220,51. lapilaaldienst ontvangsten f, 855.88, uit en f. 2385,50. nadeel ig slol f. 1529.62. De burgemeester dezer gemeente is van len tol en met 20 Aug. met verlof buiten gemeente. r- De minister van Arbeid. Handel en verheid heefl medegedeeld, dat er zijner- Is geen termen aanwezig zijn om de in king van het Kon. Besluit van 3 Dec. '3. waarbij de gemeenten Leimuiden en ïzaferwoude worden aangewezen om ge woonlijk met de gemeente Leiden den keu- sdienst van vee en vleesch te regelen, orderen. - Naar wij vernemen zal mej. C. v. Dam -n 1 Nov. a.s. ontslag nemen als onder- reres in dc nuttige handwerken aan de school alhier. Gedurende de maand Juli '29 werd ter Tetarie dezer gemeente ingevolge de eschkeuringswet aangegeven: Bedrijfs- chling 3 koeien, noodsïachting 1 n. kalf, irkens, 1 lam en 1 geit. Alle roodslach- ;en werden afgekeurd. Aan keurloon werd '4 ontvangen. - Zaterdag a.s. zal door het bestuur van Griet— en Vriesohoopschen polder ouw gedreven worden over tochten en slen. OUDE-WETERING. Rondvaart muziekvereeniging Ernditio. lel was gisteravond in ons dorp een bij- 4ere avond. Ter gelegenheid van den ver- rdag van H M. Koningin Emma had bestuur van de muziekvereeniging Eru- een rondvaart door de Wetering geor- liseerd. Dank zij de medewerking van de ren C. van Slaveren en Gebrs. Boot, die jectioveüjk hun motorboot en zolder- uil belangeloos hadden beschikbaar ge ld, doch ook dank zij de bijzondere gun- c weersomslandigheden moest dit avond- l slagen. En hel is geslaagd. Verschil- le nummertjes werden len gehoore ge- cht, na enkele waarvan een schuchter daus van den wallekanl opklonk. Het is leken dat de vereeniging in den hoer ;P uil I.eiden een uilslekend directeur II, die hel jonge „Eruditio" zeker op nog ger plan zal brengen. De vereeniging is jong. zij heeft te kampen met finan ce zorgen; daarom moeten thans de in fers van ons dorp aan „Eriditio" moree en financieelen steun verzekeren. Het 'sle door een jaarlijksehe bijdrage. Wij len. dat nog vaak onze muziekvoreeni- s in ons dorp zich zal lalen hooren. 'ravo Erudilio! m. Jubileum Pastoor Raken. Augustus e.k. zal de zeerecrw. heer sloor .1, Raken alhier zijn 25jarigpriester- si herdenken. Het zal zijn eerw aan de Mige belangstelling dien dag niet onlbre- 8 Naar wij vernemen heeft zich reeds eon '•comité gevormd. We hopen laler hjcr- I nader terug te komen. RIJNZATERWOUDE. Burgerlijke 8(and. jeboren: Theodora Theresia d. van M. «•'«kamp en A. Bosman. Adriaan Flo- l".z v>n K H. Th. Kooy en A. M. Bardel- ueijer. -- Willem Sebastiaan z. van G. van leningen en G. Verhuel. Wilhelmus fijWicus z. van J. S. Visser en A. A. de der bevolking VertrokkeD naar I hsugge L. Lingen en J. HeeriDga. naar ''emmermeer C. van Tol en M. L, van ,„?Jettiïd van uit Steanwijkerwold H. wneman. Ter secretarie dezer gemeente werden d.e maand Juli 1929 ingevolge de ■lef,eueiugswel aangegeven. Bedrijfs- P Mg 2 koeien. Noodslachtingen 4 var- 'Bekeurd 2. Van buiten den keurings- werd 305 K.G. vleesch ingevoerd. In we'd aan keurloon ontv. f. 31.75. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, z.v. Jasper van der Zwaan en Wilhelmina van der Voorn Alberlus Elisabeth, z.v. Willem van der Hoorn en Petronella de Jong Ondertrouwd: Anthonie de Bruijn 25 j. en Petronella Vis 24 j. Overleden: Levenloos aang kind van A. P. Uijitewaal en A. E. Droogh. Aan den Kanaalweg alhier, is gevon den een zilveren dames-horloge. Inlichtin gen te bekomen bij de politie. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Radder en C. M. H. Hoogen- doorn T A. Alblas en G. J. Baas S. Kerver en J. G. Baas. Overleden- J. Wensveen. 77 j A. Bas- sa, 63 j H. van der Water 57 j. Zonnekamp. Nu van de zomerwarmte ook door een aantal zwakke kinderen in het „Zonne kamp" wordt genoten, meent het Bestuur nog wel eens een beroep le mogen doen op hen die in den vorm van geld of anderszins iets willen bijdragen om aan deze kinderen melk en van lijd lot tijd ook eens een ver snapering le kunnen uitdeelen. Zusier De Bruin en ook de Bestuursleden van de T.B.C.-vereeniging nemen gaarne griften in ontvangst. Een 6-jarig meisje alhier viel in de Kerkwegvaart. Mej. C, sprong hel kind na doch geraakte met de drenkelinge zelf zin kende. De heer W. die passeerde sprong on middellijk te waler en kon beide drenkelin gen redden. -- Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand Juli 11.. ingel. f. 7665 05 terugbetaald f. 6853,40 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3624. De 15-jarige v. N. alhier viel van een hooizolder en werd met een bloeduitstor ting in de hersenen opgenomen Dr. Paul verleende medische hulp. Gevonden: 3 zakdoeken, een carbid- lantaarn en een portcmonnaie met inhoud. Inlichtingen Ier secretarie. De schilder P. K. viel van het dak van een schuur aan het Noordeinde alhier en brak de' linkerpols. Hij is in do Goud- sche wijkverpleging behandeld. De landbouwer v. B. alhier kreeg in het weiland plotseling een trap van een paard De inan viel tegen den grond en moes! door knechts naar de woning gedra gen worden! Hot Week, at zijn linkerbeen gebroken was Medische hulp was spoedig ter plaatse. ZWAMMERDAM. Bevestiging en intree Ds. J. van Woerden. Zondag ontving de Ned. Herv Gemeente in ds. J. van Woorden, van het eiland Mar ken overgekomen, weder oen nieuwen pre dikant. In don morgendienst Irad voor een volle kerk op ds. Stehouwc-r van Alphei), om als j consulent den nieuwen leeraar tc bevestigen, i In oen voorafspraak wees ds. Stehouwcr I er op, hoe deze dag voor de gemeente een blijde, doch levens ook een ernstige dag is. Ook voor den nieuwen leeraar is het een dag van verschillende gewaarwordingen. Het bekende is door hem verlaten en het onbekende wordt tegemoet getreden Zoowel voor predikant als gemeente opent zich een meuwe weg. die zij voorlaan samen hebben te bewandelen. Hoe die weg bewandeld moet worden? Daarop geeft Gods Woord het antwoord, als spr. voor deze ure als tekstwoord wil op slaan Zacharia 4:6b. deze woorden: „Niel door kracht, noch door geweld, maar door mijnen Geest zal het geschieden, zegt de Hcere der heirscharen.' Bij het ontvouwen van dezen tekst werd achtereenvolgens stilgestaan hij do navol gende gedachlcn: le. Hoe God al de eeuwen door Zijn kerk door dit woord in stand heeft gehouden. 2e Waarom God dit doet, n 1. omdat de machtige tegenstand en vijandschap tegen het Koninkrijk Gods alleen door onweer staanbare kracht des Geeslcs gebroken kan worden, die het koude sleenen har! hor- schept in een vlceschen hart 3e. Waarom God dit alleen door Zijn Geest wil doen geschieden, n.l. omdat de Heore alleen in en door Zijn eigen werk wil verheerlijkt worden. Op kernachtige wijze paste spr. deze ge dachten toe op den a.s. arbeid van den nieuwen leeraar, alsook op de taak der ge meente, daarbij deze Iroostvolle waarheid op den voorgrond stellend, dat God zelf, evenals :n Zerubbabel's dagen Zijn Sion bouwt en de inuren van Jeruzalem optrekt. Hierin is dan ook steeds de bemoediging gelegen voor alle dienstknechten Gods, als soms moedeloosheid hen bevangt o( tegen stand don gang van het werk vertraagt en geen vruchten worden gezien. Na het zingen van den iusschenzang werd overgegaan tot de bevestiging Na het: „Ja ik, van ganschcr harte", werd op verzoek van den bevestiger den nieuwen leeraar de zegenbede uit Ts. 134 3 toege zongen. Des middags, toen ds. Van Woerden voor de eerste maal het woord tot zijn nieuwe gemeente zou richten, was het kerkgebouw weder geheel gevuld, waaronder ook velen van elders, alsook verscheidene leden der Gerei. Kerk hier ter plaatse werden opge merkt. In zijn voorrede wees ds. Van Woerden er op, hoe een zekere beklemming hem in deze oogenblikken heeft aangegrepen. Hij heefl in Marken een zeer belangstellende gemeente verlaten, waarin hij niet zonder zegen heelt mogen arbeiden en waar hij en de zijnen het goed hebben gehad. Zal hij in Zwammerdam datzelfde weder vinden? Spr. heeft daarover wet eens verschillend hooren spreken Lang heelt hij dan ook geaarzeld toen de roeping uil Zwammerdam tot hem kwam. doch toen hij de beslissing nam, die roeping op te volgen, wist hij zich in Gods weg te zijn. Daarom moet dan ook de be klemming wijken, want hij is overtuigd nu God hem tot deze gemeente gebracht heeft, hij het ook zal mogen ondervinden, dat God hem tot dit nieuwe werk zal bekwamen en 's Heeren kracht in zijn zwakheid zal wor den volbracht. Als spr. zijn program wil ontvouwen van hetgeen hij zijn nieuwe gemeente brengen wil, dan kan hij zeer kort zijn Alleen Jezus Christus en dien gekruisigd. -Niels meer, maar ook niets minder. De rijkdom van Gods genade in Christus betoond, wil hij ook in deze ure ontvouwen aan do hand van het tekstwoord uit Efezc 3 18 en 19 Bij do behandeling dezer tekstwoorden werd dc nadruk gelegd op de onuitputtelijk heid van den rijkdom der genade, waarvan de leeraars in hun prediking maar iets kun nen ontvouwen. Het is er mede, als niet den landbouwer, die zijn hand steekt in den vollen graanzak en dan de korrels door zijn vingers laat glijden om daardoor iets vah den rijken vollen oogst te laten zien. Om iets van don vollen rijkdom der genade le kunnen be grijpen, is noodig, dat de geheiligden zich aaneen sluiten ou één blijven, want: Waar liefde woont gebiedt de Heer' zijn zegen enz." Na deze met volle overtuiging uitgespro ken prediking, volgden de gebruikelijke toe spraken Allereerst tot den consulent dr Stehou wcr, wien dank werd gebracht, voor de wijze waarop hij hem in dit morgenuur had 1 cvestigd. In den gekozen bevestigingslckst had spr. zulk een troostvolle bemoediging beluister voor den arbeid, die hem hier wacht. Vervolgens werden nog toegesproken de heer De Jonge, godsdienstonderwijzer le Boskoop, die do geestelijke belangen der be woners van den Tempel verzorgt; kerkeraad, kiescollege, kerkvoogden en notabelen, don burgemeester, het hoofd en personeel der Chr. School, koster en kosteres, organist, enz., verconigingen en catechisanten. Ten slotte richt spr. zioh nog tot dc ge meente, We moeten elkaar leeren verslaan en begrijpen, zegt z.eerw Ik ben gewoon geon blad voor den mond te nemen, doch de dingen, die mij op het hart liggen ronduit te zeggen. In Marken was oen zeer belangstel lend kerkelijk leven on ook hel vereenigings- lcven stond daar in hel middelpunt. Do kerk was daar zoowol dos avonds als des morgens tjokvol. Spr. heeft vernomen dat dit hier niet zoo is. Hij heelt het nog niet bij ondervinding en wil daarom alwachten. Hij wil echter de gem'eenle al vast nu en straks bij het huisbezoek ernstig opwekken om den Sabbalh als inzetting Gods in eere la houden door irouw kerkbezoek, niet alleen des morgens maar ook des avonds. Na de dankzegging richtte ds. Stehouwer namens den Kerkeraad nog het woord tot den nieuwen leeraar en verzocht ten -lotte om gezamenlijk den zegen Gods al tc smecken door aan te hellen Ps. 118 12 het tweede gedeelte, waarvoor ds. Van Woerden aan het einde met enkele woor den dankte. Geslaagd voor het examen nullig" handwerken te Rotterdam mej. C. v. Muis winkel Cd. alhier. AALSMEER. Ce bloemenhandel. De eerste chrysanten zijn weer ter Cen trale Aalsmeersche Veiling aangevoerd. Hiermede is het seizoen aangebroken van een blocm-product, dat nog altijd in dit tuinbouwcentrum een groote plaats in neemt. Ten bewijze hiervan moge dienen, dat vorig jaar alleen aan de Centr Veiling 12.60t.370 stuks groot- en kleinbloemige chrysanten werden aangevoerd, welke in tot ten som van f. 279.755.07 hebben opge bracht. De doorsneeprijs van dc grootbl. bedroeg 14.67 ct.. die der kleinbl. 5.9 ct. Ook nu zijn weer groote massa's chrysan ten in cultuur, doch dit jaar heeft de kwee- ker hierbij met verschillende tegenspoeden te kampen gehad, welke vorige jaren niet n[ minder op den voorgrond zijn getreden. Do strenge winter heeft de chrysant wat verlaat, de droogte-periode haar groei be lommerd en doen lijden van parasieten. Nu in de afgeloopen week den hevigen wind, welke vele chrysanten heeft beschadigd of vernield, alle (actoren, welke van veel in vloed kunnen zijn op het finantieele eind resultaat. De chrysant, zij moge dan door dc roos en sering op de derde plaats zijn gedrongen in de rij onzer cultuurgewassea, heeft veel bijgedragen den naam van Aals meer als snijbloemencenlrum le vestigen. Toch is het te voorzien, dat zij steeds meer teruggedrongen zal worden; haar cul tuur eisclit veel arbeid en de opbrengst wordt daaraan over hel algemeen niel even redig geacht In de rozen en seringen is steeds meer tc verdienen geweest! Aan het postkantoor alhier word go- durende de maand Juli voor dc Rijkspost spaarbank ingelegd f. 6861,36 en terugbe taald f, 5672,13. Het laatst uitgegeven boekje draagt 't nr. 3523. HAARLEMMERMEER. Onze huzaren te Hoofddorp. Het was een feestelijke intocht gister middag: een vroolijk zonnolje en een fris- sche wind. Om 2 uur arriveerde het 2e Strandfeest. Vrijdag on Zaterdag zullen vanwege een Commissie uil V.V.V. en rle badgasten even als andere jaren de traditioneels strandfees ten plaats hebben. Dat hel ditmaal op de laatste dagen der week geschiedt, zal wel zijn oorzaak vinden in dc zeelijden n.l. eb en vloed. De> z.g. „blauwe bende" is weer druk in de weer om bij vreemdeling en dorpsgenoot gelden voor de leesten le verzamelen. Zaterdag zal hier vanwege de Kalwijk- schc Reddingbrigade een zwemwedstrijijd worden gehouden. Bij verschillende ingezetenen zullen van 8 op 9 Aug. a.s worden ingekwartierd: officieren, onder-oflicieren, manschappen en paarden van het tweede regiment Veld artillerie le 's Hage. Burgemeester Van Iersel heeft de Gemeente met vacantie-verlof verlaten Als loco-Burg. zal optreden Wethouder E. Oost- dam Hzn. Voor de toekenning der prijzen bij den a.s. elalaee-wedslrijd zal een onpartijdige commissie benoemd worden, samengesle'd uit lie'n leden der R.K. Middenslatids-ver- eeniging. 3—a RECLAME. 9908 escadron van de Haagschei huzaren voor het raadhuis alwaar de burgemeester met de wethouders hen hartelijk begroette. De muzikanten hadden zich terzij opge steld; de ritmeester met zijn pelotoncom mandanten voor de stoep van het raadhuis, terwijl de troep langs den Hoofdweg in liniel siond en zoo hot militair saluut bracht. Het gal een gezellige drukte op ons stille dorp; in bijna elk huis langs den Kruisweg is een militair logé, terwijl de paarden in de dichlsbijgelegen boerderij een goede sta! hebben gevonden. s Avonds gal het muziekcorps onder lei ding van den bekwamen kapelmeester een concert op het marktplein verschillende mooie marachlitderen ten beste, terwijl tusscliendnor eenige nummers len gehoore werden gebracht door hel huzarenzangkoor en do mondharmonicaspelers. Om halfzeven is de troep weer op niarsch gegaan over Ifallweg en Ve'lsen naar Alkmaar; het was een heel gezelschap; meer dan 130 paarden; een troep wielrijders als verkenners voorop, ook dc dokter en paar denarts en smeden waren present, enkele paarden waren met mitrailleurs belast. In de omgeving van Castricum zal een oefening worden gehouden met de militaire politie uit Amsterdam, teiwijl om Alkmaar mei de mariniers uit Rotterdam oen ma noeuvre zal worden gehouden. Het plan is om Donderdag vanuit Alk maar l" marcheert naar Noordwijkerhout en Vrijdag in den Haag lerug le keeren. Klap van esn paard- l-ten 4-jarig dochtertje van den arbeider B. allner kreeg op een erf aan don Sloter- weg alhier een zoodanigen klap van een losloopend jong paard in het gelaat, dat haar eenige landen uit don mond werden ge slagen cn een diepe wond ontstond. Dr. v. H. verleende de eerste hulp. Tot onderwijzer aan dc bijzondere school a3n den Slolerweg tc Rijk alhier (.hoofd de lieer C. A. Kat) is benoemd do heer F. Schraders tc Amsterdam. Benoemd is lot subsliluut-grillier aan liet kantongerecht alhier mej. H. P. do Zwart, tot nu toe klerk aan dezo griffie. o HILLEGOM. Restauratie van het koor der Herv. Kerk. Het oude koor van de Hervormde Kerk, het stukje, dat om zijn historische waarde niet gesloopt is. wordt thans bewerkt. Men weet, dat dit een restant is van do kerk zooals zij vóór 1500 is geweest. Aan do buitenzijde zoowel als binnen in hel koor zijn stellingen geplaatst. De vroeger dicht gemetselde spitSboogramen zijn nu open gehakt. De resiauratie-werkzaajnheden zijn dus aangevangen. De oude stcenen van de gesloopte kerk zijn netjes algebikt en gesorteerd; er blijken verschillende soorten van steen gebruik! te zijn; een klein doel is veel grooler van sluk dan de andere. Dc kerkbouw vordert goed. Do heer S. Redaker alhier is geslaagd voor het eXamen Engelsch L.O. KATWIJK. Gevonden voorwerpen: een tiets, por- temonnaie, wit manteltje, sigareltenbonnen. Inlichtingen eiken werkdag bij de politie. 3 KATWIJK-AAN-ZEE. Een vreemde route. Door de familie V. alhier werd op 19 Juli j.l. een briefkaart gepost aan ons postkan toor. met bestemming Rotterdam. Gisteren kwam deze te Rotterdam aan liet adres. Dei kaart was voorzien van een 5 cents zegel welke gestempeld was 29 Juli te Caliup in Egypte. Tevens waren er tweo Egyptische zegels bijgeplakt. In Holland was de kaart niet gestempeld. Wie lost dit raadseltje op? Oefentocht met de reddingboot. Hoewel hel een aardige gedachte was om gisteravond te halltien een oefentocht te organiseeren. bleek het toch, dat do duizen den toeschouwers eemgermale teleur gesteld werden, want toen do boot door do slappe branding heen was een werk van -vijf minuten was deze boot spoedig aan hot oog ontrokken, zoodat niets anders dan een blauw grauwe lucht en een donkevo plas water was te zien. Heel spoedig was dan ook de belangstel ling verdwenen en toog het meerendeel huiswaarts. Weer werd bij e'en „padvinder" dio hier tijdelijk verteelt, een dolk aangetrof fen die door de politie in beslag genomen is Tegen den drager is procesverbaal opge maakt. Mej L. K. Bokslag alhier is geslaagd' voor het examen Fransch M O. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen: een brillenglas met handvat; een houten slrandsehop: een gele regenjas; Iwee briefjes van f. 10.eon sleutel; een bruine damesjiortemonnaie,inh, eenig klein geld; een damesporlemonnaie inh. eenig klein geld; een roode bal; een paarse damestascli: een zwarl kussen met paarsen rand; een gouden gladde zegelring: een kussenovertrek; een zilveren ketting; waaraan een 3-mark-sluk; een gouden ring zonder steen; een bovenstuk van een gebit; een kralen portemonnaie; een Lipssleutellje; een pr. zwarte slrandschoenen (kind.); één wilte slrandsehoen (kind); een bruine porte monnaie, inh. eenig klein geld; een ijzeren slrandsehop, een bruin lederen portemon naie, inh. eenig klein gold; een bos sleutelsj oen rozenkrans; een sleutel. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 lol 1 uur nam. ten politiebureele 1e Noordwijk-Binnen. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Johan. z. van W. Chr, E. Cranjc en J. Plug Adriana Maria, d. van M A. van Winsen en J. Ch. E. Raabe, Alida Cornelia, d. van N. Meeuwen oord cn W. J. Stecnvoorden. Ondertrouwd: Petrus Anlonius Leonardus Droog 23 jaar, te Noordwijk en Adriana van den Bogcrd, te Rotterdam, 20 jaar David Blansjaar, 32 jaar, te Warmond en Anna Baalbergen, 25 jaar, te Noordwijk. Overloden: Cornelia Petronella Korpors- hock. 75 jaar, gehuwd met C. W. Ooslrum to Schiedam Overleden te Noordwijker hout: Dorolhee Constance Arnoldina Wee- huizen, 40 jaar, gehuwd met Dr. F. C, Wieder. O NOORDWIJKERHOUT. Zitdag belastingen. De Burgemeester van Noordwijkerhoull brengt ter algemeene kennis, dat de eerst- volgcndo zitdag voor ontvangst van directa belastingen ton gemeentehuize alhier, in verband mol Maria-Hemelvaartsdag, zal worden gehouden op 22 Augustus a.s, in plaats van op 15 Augustus. ZIET DE ETALAGES.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7