weerbericht. Barometerstand. de ramp te ostende. incident te nieuwpoort. noodlottige gevolgen van 'n kwajongensstreek. LAATSTE BERICHTEN. de koningin naar de zuiderzeewerken dreigend conflict in de twentsche bontweverij. inbrekers aangehouden. bit het zwemmen verdronken. de landarbeidersstaking. GEMEENTERAAD V. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. oegstgeest. sassenheim. voorhout. BEURSOVERZICHT. zoeterwoude. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. 1 *- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. iaar waarnemingen in den morgen van 5 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut te De Bildt. Ioog9le stand: 707,8 te Lacoruna. Laagste stand: 74-9,1 te Skudesnaes. ferwachting tot den avond van 6 Aug.: r.vankelijk matige tot zwakke. Xoord- tstelijke tot Westelijke wind; gedeeltelijk irolkt, met weinig of geen neerslag. Later inpende en weer toenemende wind. Toe- mende bewolking met kans op regen, eler des nachts, overdag aanvankelijk rmer. OGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag. loogste stand des voorm. te 4 u. 08 min. lay loogste stand des nam. te 4 u. 32 min. 1 uur voorm.: 19 1/3 gr. C. uur nam.: *20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 18 gr. C. 1 uur voorm.: 181/2 gr. G. uur nam.: 19 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. faandag 9.14 nam. tot 4.59 voorm. Ne<i [et dikke pijltje geeft den 9tand aan van lenmiddag 3 uur. [et dunne pijltje geeft den stand aan van termiddag 3 uur. jistermiddag 3 uur: 763. ledenmiddag 3 uur: 765. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.) uur 'smidd.; 16 gr. C. (61 gr. F.) uur nam.: 16 1/2 gr. C. (62 gr. F.) WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" uur voorm.: 19 1/2 gr. C. EW-YORK, 5 Aug. (V.D.) De naam den blinden passagier is Buschko. De gen is 18 j'aar oud, geboren te Dussel- 1 en naar hij regt bakkersleerling. Ge rend© de geheele vlucht was de jongen gesloten, aangezien men vreesde dat hij kwaad zou uithalen. "EW-YORK, 5 Aug. (V.D.) Nadat de id was gaan liggen, werd het luchtschip 1.62 uur Amerdkaansche tijd in den eloopen nacht in de hall gebracht. In onderhoud met de pers verklaarde dr. ener het volgende le reis was ditmaal buitengewoon inte- fant. We hadden alle soorten weer, ook innen en zelfs in het begin zeer hevige ^imen, zoodat wij aarzelden, of wij de zouden voortzetten. Wij besloten ech- om voort te gaan en kozen den weg Gibraltar. Toen hadden wij weer lan- tijd goed weer, dodb de laatste veertig waren weer vreeselijk. Boven den itroom hadden wij heel veel regen. De cht van Friedrichehafen tot aan de lan- g te Lakehurst, dus van Donderdagmor- i 3.30 uur tot Maandagochtend 1.30 uur, It 93 uur geduurd. In dien tijd werd eïegd 5003 zeemijlen of 9255 K.M. De At van Gibraltar tpt aan de Amerika?*-! kust heeft 67^f> uur geduurd. Op dit ject, dus boven den Oceaan, hadden wij gemiddelde snelheid van 55 knoopen, 101.86 K.M. peT uur. '^e reis, aldus dr. Eckener, bevestigt dwom, dat de ,,Graf Zeppelin" alle Cfsgestelcïheden kan doorstaan. We had- aan boord voldoende amusement. We akten muziek, we dansten en hadden voldoende wijn te drinken. De reis 'el drie passagiers zoo goed, dat zij mij zoohten ook den verderen tocht te mo meemaken. Tot mijn spijt moest ik dit ?eren, aangezien alle plaatsen voor de greis reeds gereserveerd waren. Ik ben het resultaat van deze vlucht zoo tc- i en,..^at wanneer alles gereed was, on- Well ijk voor de wereldreis vertrokken u kunnen worden. ®RLUN, 5 Augustus (Wolff). Rijkspre- nt V°n Hindenburg heeft aan Dr. Ecko- -volgonde telegram gezonden: Mijn dikste gelukwenschen met de succes- vlucht naar Amerika. Ik n ook verder veel succe9. Met -ehjke groeten: Von Hindenburg, -President. btoSSEL' 5 Aug' fBel -Tel- Ag.) - Het v - herkomen aan een pleizierboot ter (Aen hln ^s'en^e- heeft aan negen per ree VI' en 2ekost, waaronder een man, fctietal rne's^es en zes vrouwen. Een personen, waaronder twee kleine en acht vrouwen, is buiten bewust zijn en wordt in het ziekenhuis verpleegd; hun toestand is echter niet ernstig. De slachtoffers zijn alle Belgen. De ver ongelukte boot is een kleine motorboot en had 50 passagiers aan boord. Dank zij het feit dat zich nog talrijke andere kleine vaar tuigen in het Kanaal bevonden, konden de meeste in het water gevallen passagiers onmiddellijk opgepikt worden. Er is een onderzoek geopend op wien de verantwoor delijkheid voor het ongeluk valt. De ont roering in Ostende is zeer groot. Het aan tal touristen dat zich vandaag in de bad plaats bevond, was zeer groot. BRUSSEL, 5 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Vol gens de ,,Soir" heeft zich Zaterdagmiddag tegen 5 uur in Nieuwpoort een ernstig in cident voorgedaan. Op het strand ver scheen een honderdtal Duitsche padvinders met de muziek voorop, welke 't ,,Deutsch- land .Deutscbland ueber Alles" en ,,Die Wacht om Rhein" speelde. Vervolgens plantten zij de oude Duitsche keizersvlag in het zand cn hieven het Deutschland- lied aan. Men protesteerde heftig en de politie kwam tusschenbeide. Zes padvin ders haalden een dolk te voorschijn, maar do vlag werd ten slotte dooi' de politie verwijderd. Den volgenden morgen trokken de padvinders uit Nieuwpoort weg. Het parket is van dit incident op de hoogte gesteld. WEENKN, 5 Aug. (V.D.) In den afgeloopen nacht zijn op den straatweg van Ruckers- dorf in de nabijheid van Korneuburg drie personen het slachtoffer geworden van een kwajongensstreek, die bedoeld was om wraak te nemen op een medeminnaar. Dwars over den straatweg was een koper draad gespannen, die was afgetakt van een sterkstroomleiding. Drie personen, die in de duisternis met do draad in aanraking kwa men werden gedood en één zwaar gewond. De ge^vonde is een vrouw, terwijl van de dooden twee wielrijders waren. Het staat nog niet vast. of deze personen gelijktijdig of in den loop van den nacht op verschil lende tijden met de draad in aanraking zijn gekomen. Met den trein van 10.20 uur zijn de Ko ningin en Prinses Juliana op het station te Schagen aangekomen voor Hun bezoek aan de Zuiderzeewerken. Hare Majesteit werd verwelkomd doo? den loco-burgemeester van Schagen den heer Lpguit, die vervolgens aan de Koninklijke gasten voorstelde de aanwezige ingenieurs van de Zuiderzeewerken. Het gezelschap begaf zich in auto's langs den afsluitdijk naar Wieringen (Den Oever), vanwaar aan boord van een der directie- vaartuigen een tocht gemaakt werd langs de werken op het Breezand, de Middelgron- den en het Kornwerderzand. Uit Hengelo wordt gemeld: In verband met het stellen van een ulti matum door de betrokken organisatiebestu- ren, is door de directie van de Twenlsche Boniweverij Zaterdag reeds aan verschillen de vakgroepen van arbeiders gedaan ge geven. Indien niet vóór of op a.s. Zaterdag het geschil niet wordt opgelost, wordt a.s. Maandag het werk niet hen-at. De politie te Amsterdam heeft de hand gelegd op een drietal mannen, die o.m. bij den heer Sluizer op de Vinkeleskade heb ben ingebroken. Het zijn drie bekende in- klimmers, die in verschillende perceelen in dat kwartier hebben gestolen. Een groot aantal gestolen voorwerpen zijn in beslag genomen, die van een aantal'verschillende inbraken afkomstig zijn. Heden zijn de drie mannen ter beschikking van de Justitie ge steld. Gistermiddag is in den IJsel bij de uit spanning ,,Het Harenberg" onder Warns- veld de 26-jarige T. K. E. Veltkarap by het zwemmen verdronken. Pogingen om hem te reddeD. bleven vruchteloos. Eerst na een uur duiken en dreggen kon zijn lijJi worden opgehaald. Gisteravond is te Veldhoven een kindje van 1 jaar van Sanders, in een onbe waakt oogenblik naar buiten geloopen, in een kuip gevallen en verdronken. De staking in Oldambfc is uitgebreid tot en met het dorp Mieden, waar de Chr. en de Modern georganiseerde arbeiders met overgroote meerderheid besloten het werk neer te leggen en zich bij de beweging aan te sluiten De gewone audiëntie van den Minis ter van Justitie zal Vrijdag 9 Augustus a.s. niet plaats hebben. Voorzitter: de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Bos man, Van Eek, Verwey en Eikerbout. Na goedkeuring der notulen, doet de voor zitter mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o missives van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten, etc. Voorts deelt de Voorzitter mede, dal op den verjaardag van II. U. de Koningin-Moe der Haar een telegram van gelukwensch is gezonden, waarop een dankbetuiging is ont vangen: Ingekomen is van den heer Heemskerk het volgend voorstel: Ondergeteekende heeft de eer voor te stel len punt 15 der agenda in betreffende veror dening. artikel 1, de navolgende wijziging: Staat B Ie lezen: a: in plaats van f. 1.te lezen f.3. b: in plaats van f.42.en f.45.te lezen f. 44.en f. 47.—. Zal worden behandeld bij punt 15. Voorts is ingekomen het volgende amen dement van don heer DE REEDIO op de voorgestelde wijzigingsverordening betref lende den lossen straatverkoop: Het aanhalingsteeken aan het slot van artikel 1 der wijzigingsverordening vervalt. Aan artikel I wordt toegevoegd: Artikel 52ter. Onverminderd het bij de artikelen 51, 51bis, 52 en 62bis bepaalde is het verboden op den openbaren weg te venten, tenzij met schriftelijke vergunning van B. en W. Het vorenstaande is niet van toepassing op het venten met gedrukte stukken", zal worden behandeld bij punt 20. Ingekomen is een verzoek van den heer ROMIJN om eenige vragen te mogen stellen over de belasting op uithangborden enz Voorts een verzoek van den heer SPEN- DEL om vragen te mogen stellen over den stadhuisbouw. Beide interpellaties worden toegestaan en zullen worden behandeld na afloop van de gedrukte agenda. De VOORZITTER stelt voor een commis sie ad hoe te benoemen teneinde na te gaan of de salarissen van de ambtenaren on werklieden in dienst der gemeente herzie ning behoeven Do hoer HEEMSKERK vraagt of het ge organiseerd overleg niet zal worden gepas seerd. De heer VAN STRALEN had gaarne ge zien, dat B. en W. het voorstel ter benoe ming van een commissie ad boe op de agenda had geplaatst. De VOORZITTER zegt, dat de betref fende verordening een commissie ad boe voorschrijft. Het G. O. zal volledig wor den gekend. De heer SPENDEL stelt voor do benoe ming van ds commissie aan den voorzitter over te laten. De heer VAN STRALEN stelt voor dat deze zaak op de agenda van.de volgende raadsvergadering zal worden geplaat6t. Wanneer de heer SPENDEL opmerkt, dat de S D.A.P. blijkbaar vreest voor het aanwijzen van een uit' haar midden, die daar niet gewild wordt. Ze et de VOOR ZITTER gaarne toe, <le fractie daarover te willen raadplegen. Het voorstel-Van Stralen wordt verwor pen met 17—8 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de hoeren Sijtsma en Parmentier. De commissie zal uit 5 leden bestaan. De heer v. STRALEN stelt voor de com missie door den raad te doen benoemen. Het voorstel van B. en W. (benoeming door den voorzitter), wordt aangenomen mot 18—7 stemmeD. Tegen de S.D.A.P. en den beer Sijtsma. AGENDA. lo. Benoeming van een onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar Lager Onderwijs. (128) Benoemd wordt de heer A. Schwantje te Rotterdam met algemeens stemmen. 2o. Rekening, dienst 1928. van het Leidsch Muziekcorps. (124) Goedgekeurd. 3o Suppleloire begrooting. dienst 1928, van het Geref. Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. (124) Goedgekeurd. 4o Rekening, dienst 1928. van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (124) Goedgekeurd. óo. Rekening, dienst 1928, van het Burgerlijk Armbestuur. (124) Goedgekeurd. 6o Balans en Verlies- en Winstreke ning. dienst 1928. van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmans woningen. (125) De heer ROMIJN vraagt óf htet saldo ad f 600 in de gemeentekas, zal worden ge stort. hetgeen hem weschelijk voorkomt, ook voor later, b.v. voor bepaalde bestem ming in verband met de herkomst. Wethouder GOSLINGA meent ook. dat dit niet onbillijk zou zijn. doch thans gaat het niet. of een andere regeling zou getroffen moeteD worden voor de verhoudingen met zulke vcreenigingen waarvoor misschien de tijd wel komt De heer ROMIJN dringt nogmaals aan op een nader onder de oogen zien van zijn denkbeeld. De heer SPENDEL steunt den wethouder. De rekening wordt dan goedgekeurd. 7o. Begrooting. dienst 1930, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. (123) Goedgekeurd 8o. Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1928, waar van de raming te laag is gebleken. (129) Goedgekeurd (De zitting duurt voort.) Een uitstapje jammerlijk verstoord. Zekere uit Amsterdam, had van zijn patroon verlof gekregen om in diens vracht auto gisteren met zijn gezin, bestaande uit echtgenoote on twee kinderen, een uitstapje te maken naar Den Haag, waar familie woonden. Op de open wagen werden drie stoelen geplaatst voor moeder en de beide kinderen, terwijl B. de auto bestuurde. Het gezelschap loog al vroeg op weg en het drietal genoot in den open wagen van de heerlijke zon buiten. De auto had een flink gangetje toen zij de bekende gevaarlijke bocht bij het Groene Kerkje aan den Rijksstraatweg alhier moest passeoren. Het gezelschap was zich dit ge vaar evenwel niet bewust en moeder had juist uit den gevulden boterhamlrommel voor ieder een boterham te voorschijn ge haald, toen zij door de zwenking in de scherpe bocht met stoel en al van den wa gen slingerde. HaaEman bemerkte dit eerst niet en reed door Passeerende fietsrijders hadden het ongeval bemerkt en waarschuw den hem. De juffrouw werd met een ge broken neus en kaak en verschillende bloe dende verwondingen opgenomen. Terwijl zij de 38-jarige Anna BakkerBrouwer door dr. Timmermans uit Oegstgeest was ver bonden, gevoelde zij zich ernstig onwel en werd zij op een geïmproviseerd rustbed in den wagen neergelegd Zoo keerde het gezelschap op droeve wijze naar Amster dam terug. Geslaagd te Den Haag voor het examen boekhouden M O. de heer D. van der Putten. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert hedenavond te halfacht. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken 2. Begrooting Ge zondheidscommissie 1930. 3 Rekening Ge zondheidscommissie 1928. 4. Aanbieding ge meenterekening 1928. 5. Verzoek dispensatie open ruimte bij te bouwen 5 winkelhuizen hij ingang Teylingerlaan. 6 Definitief be sluit voorschot voor bouw 20 woningen „Vooruitgang" aan Hein Baderstraat. 7. An- nuïteitsleening ad f. 50.000 voor idem. 8. Geldleening ad f. 240.000 voor diverse doel einden. 9. Wijziging gemeenlehegrooling 1929. 10. Verhuring 5 woningen Menneweg. 11. Verhuring deel speelterrein „Do Kooi" aan Korfbalclub ,.T. O. P.". 12. Bespreking beschikbaarstelling van speelterrein „De Kooi" voor vrije speelplaats Het bestuur van het tentoonstellings gebouw „Bloemlusl" organiseert een Kerst mistentoonstelling van gebroeide bolgewas sen en verzoekt reeds nu met deze keuze van inzendingen voor deze tentoonstelling een aanvang te maken. Voor de betrekking van eersten amb tenaar ter Secretarie alhier, hebben zich niet minder dan 31 sollicitanten aangemeld. Het een paar jaar geleden nieuw ge bouwde woonhuis aan de Hoofdstraat alhier van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool, is ondershandscih verkocht aan den heer J. van der Zon alhier. AMSTERDAM, 5 Augustus. De markt was heden stil. Alleen Industrieelen spreid den een flinke bedrijvigheid ten toon, waar bij Margarine Unies zich aan het hoofd stelden. Nu de druk heden vanuit Londen niet be stond. omdat vandaag aldaar algemcene vacanticdag was, was hel fonds in de ge legenheid een groolc koerswinst te haten Calvé-Delft volgde dit tempo vrij goed. Van Berkels Patent stelden zich opnieuw vrij belangrijk hooger. Ford-aandeelen golden eerder iels lager. De Accousliek en Ultraphone-waarden had den van aanbod te lijden en zagen zich een gedeelte van hun koers ontgaan De Philips-aandeelen verkeerden in her stel. Dc Kunstzijden waren prijshoudend. Op de Mijnafdeeling lagen Boetons ge- durkt in de markt, hetgeen een koersverlies van enkele procenten tengevolge had. Alg. Exploraties bleven op peil. Rubbers bleven nagenoeg om het vorig peil hangen Tabak ken waren prijshoudend zonder meer. Voor Suikerwaarden werd niet veel belangsteling aan den dag gelegd. De noteeringen waren slechts weinig ver anderd Scheepvaarl-aandeelen waren ver- onach tzaamd. Op de Pelroleum-afdeeling konden Ko ninklijke een kleine koerswinst behalen Amerikaansehe fondsen waren kalm. Prolongatie 4'/i. WISSELKOERSEN. Engeland 12.11 a/16. Duilschlaud 59.49. Frankrijk 9.78. België 34.71. Zwitserland 48.09%. Oostenrijk 35.20. Denemarken 66.52%- Zweden 66.90. Noorwegen 66.50. New-York 2.49 11/16. Een zonderling verkeersongeval. Gistermorgen kwam de 65-jarige mejuf. Vlasveld en haar dochter Marie te zamen uit de R.-K. kerk. Het was zeer druk langs den Rijndijk met auto's. Zij liepen daarom gearmd zoo ver mogelijk rechts van den weg, vlak langs den slootkant. Toen een auto wat al te dicht langs de dochter heen reed schrok deze en gat haar moeder een duwtje, waardoor zij in de sloot tuimelde, het meisje aan haar arm meesleurende. Door toegeschoten hulp werden beiden, alhoewel zij kopje onder waren geraakt, spoedig op het droge gebracht, zoodat ze er met een nat pak en de schrik afkwamen. Uit deze gemeente zijn voor de lich> ting 1930 als gewoon-dienstplichtigen aan gewezen: Cornelis Boot, Gottfried Diepen- bacli, Cornelis Johannes van der Ham, Ge- rardus Johannes Heemskerk, Adrianus Wil helmus van der Hoeven, Johannes van Nierop, Johannes Hermanus Plooij, Jacobus Joannes Slingerland en Johannes Ver- steegen. De volgende passagiersschepen zijn Dins dag 6 Augustus 1929 in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te hereiken. Medegedeeld door de N.T.M.N.T.M. Radio-Holland. Aludra, Amaralina Radio Crynssen, Rugby Radio Edam, Scheveningen Radio Gelria. Scheveningen Radio Insulinde, Scheveningen Radio J. Piet Coen, Sche veningen Radio Joh. de Wilt, Schevenin gen Radio Kon. der Ncderl., Cadiz Radio Oldekevk, Sabang Radio Orania, San tos Radio Oranje-Nassau, Rugby Radio Falria. Scheveningen Radio Prinses Ju liana, Bonifacio Radio Rietfontein, Rugby Radio Sibajak. Scheveningen Radio Slamat, Scheveningen Radio Statendam, Scheveningen Radio Venezuela, Havre Radio Volendam, Louisburg Radio Vas Zeelandia, Rugby Radio. LEIDEN, 2 Aug. 1929. Leidsche Eieren- Veiling. Totale aanvoer 5650 stuks Do prijzen waren Kipeiercn van f. 6 50 tot f. 7,30; Eendeneieren van f.6 tot f. 6.50 pe® 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 3 Aug. Veiling der coöp. ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen: Ophelia 26i-1 cl.; Golden Ophelia 2937 ct.; Mar cel Rouyer 4190 ct.Hadlcy 84107 cl.} Claudius Pernet 30tfl ct Columbia 41 57 ct.; Butterfly 3018 ct Mac Ketter 100 145 ct.; Wilh. Kordes 2030 ct.; Mad. Jules Bouché 4050 ct.Rosalandia 2842 ct.; Winnelt 20 ct.; Elle-Poulsen 3560 ct.; Gemengde rozen 1016 ct.; Polyantharozen 55 cl., alles per bos van 10 stuks. Diversen: Dahlia's, grootbloemig 7080 ct.idem, ge mengd 5060 ct.; Gladiolen 1825 ct.;' Gips 810 ct.; Clematis Durandi 4755 ct. alles per bos van 10 sluks. HILLEGOM. Bollenveiling van Vrijdag Aug. 1929. Do prijzen zijn berekend per 100 en pee* H.L. Evt. Artus Z. 11 f. 2.90; Brillant star Z. 11 f. 6.30, Z. 10 f. 5.90, f.139; Couleur Cardinal B/op f. 7.10; Due Scarlet f. 2.603.70; Duchesse de Parma f. 5.60—6.20; Flamingo Z. 11 f. 6.30; Fred Moore f.4 204.90; Gele Prins Z. 11 f. 5.70 f 118; Ibis 12/op f. 6.20; Joost v. d. Vondel 1.6- Keizerskroon f.8 70, f.196; La Reine Z. 10 1/2 op f. 4; La Reine Max Z. 11 f. 4.90 Z. 12 f. 5.10; Mac. Kinley f.5; Mon Tresor f. 9.90Pr. v. Oostenrijk Z. 12 f. 5.70. Z 11 f. 5 30. f. 124; Proserpine f. 7—7.10; Pros, parity f 4.70; Rose Procese f. 910.25} Rose Ia Reine f. 5; A7an der Neer f. 9.50} Verm. Brillant Z. 101/2 op f.6 60; Witte Zwaan f. 3.10 Dvt. Couronne d'Or f. 6.30 6.60, f.139; Peach Blossom f. 7.10, f 62} Vuurbaak Z 12 op f. 8.10. f. 139. Dwt. Bar, de Tocnaye f. 4 40; Bartigon Z. 11 1.5 20, Z. 12 f. 5.90, f. 107; Centinaire f. 4.70; ClaTa Butt f. 3.90—420, f. 62; Mad. Krelage f. 1 80 Massachusetts f. 4.10; Pride of Haarlem f. 4.90, f. 74; Pr. Elisabeth Z. 12 op f. 6.90; Rev. Ewbank f. 4.404.60; William Pitt 't 11 f.4 80, Z. 12 f. 5.40; William Copland 14.40. f.116 Narcis. Empress dn. f. 5.80} Victoria f. 5.10; Albo Pleno dn. f.4, Luci fers dn. f. 2.50; Whilu Lady dn. f.2.30} Princesse dn. f. 3.40; Mts. Langky dn. i. 1.80; Cr. Purperea Z. 9 f. 4.50, Z8 f.3 20} Scilla Siberia 7 f.2.20, 7/6 f. 130. 5/8 f. 0.55, 4/5 f. 0.30. Er. Queen o t. P. 17/op f 12.25; n'Innocence 20/op f. 23.50. 19/20 f 20. 16/17 f. 16.75, 15/16 f. 15: Gertrude Z. 19 f 22.50. Lady Derby 17/op I 13 25? Moreno 18 f.21; Bismarck Geor. 1617 120. 15—16 f. 16.50. 13—16 f.14. 11—13 f 9.25; Dr. Lieber Gepr. 1516 f. 16.75; Terie bril. Gepr. 17—18 f. 25, 16—17 f. 17} Yell. Hammer Gepr. 1315 f. 16.25. ROELOFAREN'DSVEEN. 5 Aug. Tomaten A f. 5.30—6 10; tomaten B f. 4.30—5 60. to malen C f. 1.80—4.00; tomaten CC f 1.60— f 2.10 per 100 pond. Snijboonen f. 1.90 2.95; Slek f. 0.901.00; Prinsesseboonen f 1 80—2.55; Dubbele Stam f. 1 20—1.55; Witte Pronkboonen f 0.75 per 10 kilo. Augur ken, fijn f. 8.00; fijn Basterd f.310; Basterd I 1.902.45; Grof f. 1.651.75; Bommen f 080; Stippel f. 1.10 p. 25 K G. ROTTERDAM, 6 Aug. Veemarkt. Aange voerd 518 vette runderen, 211 veile kalve ren, 890 schapen of lammeren. 621 varkens. Vette koeien 52—54, 4648, 33—38; ossen 4951, 4647,5, 41; kalveren 8085, 67,5 72,5, 62,557,5; schapen 3037,5; lam meren 18—26; varkens 46, 45, 44. 6-1 i

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3