qeeft JietJiawt een phadvtkjwi qbm UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. artin s verjongingskuur. [3pjtrJ'-Y earst zal mogen worden opge- bij het bereiken van den 21-jarigen Cdvr33g. De heer De Koning bespreekt jlJ^ohelgkheid tot electrrfioahie van een redeelt? van de Noordkade te Roelofarends- SjDe voorz. antwoordt, dat hjj hierover 3 eenige weken in onderhandeling is met BBchtfabrieken te' Leiden. Verder wjjst |e heer De Koning op den voorweg te N'.- (Mjring, in welk weggedeelte zich leelijke •aten bernden. De voorz. zegt herstelling Hf De heer Bontje bespreekt eveneens Gjroorweg te Nieuwe-Weteiing. De weg verschillende plaatsen weggezakt, zoo- it noodig is materiaal op often weg te Ken. De voorz. zegt eveneens herstel- •e. De heer Rotteveel wijst op den weg Je-Wetering nabjj het tuinland van den Penning de Vries. Deze weg is wel [er geworden, doch nog niet voor het k geschikt. De voorz. zegt dat met de eding zal worden begonnen, zoodat jziging van de begrooting is goedge- De heer De Vette wenscht niet lan- e steenen voor de gemeente op te die de jengd op den weg gooit. Spr. ;t wanneer de straat ter plaatse wordt d. De voorz. merkt den heer De Vette Eat hjj van de gemeente geen opdracht gekregen van de steenen op te rapen, raat zal evenwel gelegd worden, zoodra d voor is. Alles kan niet tegeljjk. Vele sn die meer haast hebben, dienen eerst andeld te worden. Verder wjjst de heer ette op de schoeiing nabjj het perceel Warmerdam. Herstelling is noodig. De zegt dat ook deze zaak in orde komt. heer Rietbroek zegt dat het zijn ver- ering heeft gewekt, dat de schoeiing v. d. Zwet niet doorgetrokken is. Wel do aannemer op den gemeentetuin letonschoeiing gemaakt, hoewel hij er JpP> commissievergadering op heeft gewe» eerst een strook grond van den tuin i steken, opdat men elkaar des te kkelijker kan passeeren. Nn kan de niet meer verbreed worden. De voorz. op dat de vaart ter plaatse behoorlijk is, n.l. 5 Meter. Omdat de oprit de brug 20 c.M. lager werd kon de iing met 8 Meter worden ingekort. Bo en kon de heistelling in verband met de Kindraden ter plaatse niet verder heien, rerleg met den heer Koets is deze ing toen getroffen. De heer Heemskerk neert hoe het staat met de overname en weg door de provincie. De voorz. wrdt dat de provincie nog steeds op de ente Leiden zit te wachten, irna sluiting. lat AALSMEER. De Chrysanten. Tengevolge van de langdurige droogte hebben de Chrysanten, welke in deze ge- gemeente in groote hoeveelheden in cul tuur worden gebracht, zeer geleden. Het was niet zoozeer gebrek aan water, doch meer het optreden van diverse para sieten, welke de planten hebben doen lij den. mede een gevolg van haar hechten groei in het voorjaar, waardoor zij minder weerstand hadden. Gelukkig is er nu wat regen gevallen, welke ook voor de Chrysan ten van groot nut is» geweest. Zij zijn nu veel parasieten kwijt geraakt, welke haar groei in den weg stonden. Karper van 5 pond. De brugwachter E. had Maandagmiddag het geluk in de Ringvaart alhier een flin ken karper met den hengel te bemachtigen. Hij woog pl.m. 5 pond. In den loop der ja ren zijn door den brugwachter al vele kar pers gevangen. Nabij de Ringvaartsbrug heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto cn een wielrijder. De wielrijder, een jong- mensch uit België, werd van het rijwiel geworpen, doch kwam er goed af. De fiets werd gedeeltelijk vernield. De auto kreeg schade aan de lantaarns. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van dr. "W. Snethlage zal plaats hebben Woensdagmiddag te 2.30 uur, op de algemeonc begraafplaats alhier. Over eenkomstig den wensch van den overledene zal de plechtigheid een zeer eenvoudig- ka rakter dragen. BOSKOOP. :om> De hieronder genoemde leerlingen van ïan* Juio-school aan den Zijdcweg, hebben met goed gevolg te Rotterdam het uli i-examen afgelegd: rry r. d. Geur. Corry Barendsz, Kobie and, Bruss, Toos Vergragt en Rokus r. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. boren: Johanna, d. van I. Seller en elier Cornelia, d. van G. van der en C. de Pater Antoon, z. van T. en M. Beurse Hendrik, z. van B Tol en P. Koppeschaar Aartje Ja- d. van A. van Winkel en J. P. de Johannes Josephus. z. van A. J. lij en A. C. Leenderts. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi- van den heer A. Oudshoorn, als bode len Zijllaan en Meijepolder. werd deze het polderbestuur geluk ge wenscht, en hem, als blijk van waardeering een oppe met inhoud overhandigd. NIEUWKOOP. e_ De Ohr. Zangver. „De Lofstem" zal "ij Aug. as. deel nemen aan het con té Spakenburg (nabij Baarn). HAARLEMMERMEER. KONINGIN NE FEEST TE HOOFDDORP. Herleving van een oude traditie. Jammer genoeg, was het te Hoofddorp in voorgaande jaren met de organisatie van het Koninginncfeest niet naar wensch ge- loopen. In Augustus 1926 werd aldaar nog een vergadering gehouden met het doel om te komen tot wederoprichting van een vast Oranjeeomité. dart. zich ten doel stelt om ieder jaar op Koninginnedag kinderfeesten en volksfeesten te organiseeren, om op dio manier de nationale gevoelens te verster ken en de liefde voor het Huis van Oranje levendig te houden. En hoewel vele Oranje vriend en zich be ijverden om de zaak tot een goede oplos sing te brengen, kon een definitieve alleszins bevredigende regeling maar niet worden verkregen. Dit jaar is er echter meer leven in ile brouwerij gekomen en werden de bij ver nieuwing in 't werk gestelde pogingen om weder een Oranjevereeniging voor Hoofd dorp en omgeving in het leven te roepen, met gunstig resultaat bekroond. Het bestuur van deze nieuw geconsti tueerde vereeniging, bestaande uit do heeren I D. Smits, voorzitter; P. Heilker, secretaris B. Asjes Jr. penningmeester dr. D. W. Zuijdam en Jae. Molenaar Dzn., heeft voor 3l Augustus een mooi program ma samengesteld, hetwelk luidt als volgt: 9 uur: Aubade op het Marktplein; 10 uur, optocht van de schoolkinderen met muziek; 10.301 uur, kinderspelen, trae- tatie enz. op het concoursterrein's mid dags groqjb zwemfeest en volksspelen, w.o. zwemwedstrijd en wedstrijd in tobbe varen in de Hoofdvaavt; wedstrijd in tobbestc- kern en hindemiswedstrijd op het markt plein: 's avonds concert op het marktplein en schitterend vuurwerk op de geniebrug over de Hoofdvaart. Getracht zal nog wor den de medewerking te verkrijgen van en kele muziekvereenigingen, teneinde alle wedstrijden met muziek te kunnen opluis teren. Bij het lezen van de verschillende num mers valt dadelijk op te merken, dat bij het bestuur bij de regeling van een en ander de bedoeling heeft voorgezeten om het gezellige Koninginnefeest, zooals dit in vroeger jaren in Hoofddorp werd ge- houden, weder terug te krijgen. Dus niet alleen kinderspelen op een ter rein buiten het dorp, maar ook feestelijk heden in het dorp, met tot slot vuurwerk op de genie sluis. Hulde aan het comité, dat deze oude traditie wil doen herleven en den bewo ners van Hoofddorp en omgeving weder een Koninginnefeest wil bereiden, op de zelfde voortreffelijke wijze als ook in ae laatste jaren in Nieuw vennep pleegt te geschieden. Woonark gezonken. Een in de Ringvaart nabij Aalsmeer al hier liggende woonark, vertoonde telkens lekken en moest door de bewoners gere geld worden leeggepompt om aan de op pervlakte te kunnen blijven. Thans is deze woonark, kort nadat het gezin de schuit had verlaten, in de diepte verdwenen. Het is wel te verwachten dat ze nu wel niet meer als woongelegenheid zal worden ge bruikt. Afscheid J. Roggeveen. De heer J. Roggeveen, onderwijzer aan de openbare u.l.o.school tc Hoofd dorp, die in gelijke betrekking werd be noemd te Haarlem, fungeerde Vrijdag avond voor 't laatst als dirigent van de Hoofddorpsche Orkestvereeniging. Deze vereeniging heeft ondeT de eminente lei ding van den heer Roggeveen, wiens stre ven het steeds was om met veel animo en studiezin iets goeds te kunnen bereiken, haar nog kort bestaan in aanmerking ge nomen, reeds een hooge trap van ontwik keling bereikt. De voorzitter de heer Gorthuis, dankte hem dan ook in hartelijke bewoordingen, voor de uitnemende wijze waarop hij de Orkestvereeniging op een peil heeft ge bracht, waarop het zich thans bevindt en de vele goede diensten die door hem in het belang van deze vereeniging met zoo veel ijver en toewijding werden bewezen. Anto le water. Een uit de richting Amsterdam komende auto, geraakte gisteren door het defect raken van de stuurinrichting, waardoor het motorrijtuig plotseling van richting veranderde, eerst aan den eenen kant van der. weg m den graskant en daarna aan den anderen kaait in de Hoofdvaart. De inzittende dame die chauffeerde en geen kans meer had gezien om er uit te sprin gen, kwam ook in het water berecht, doch kan gelukkig spoedig uit haar benarde po sitie worden bevrijd, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwam. De wel eenigszine beschadigde doch nog berijd bare auto kon met vereende krachten weder op den kant worden getrokken. Na van droge kleeren te zijn voorzien, kon de dame haar reis weder vervolgen. Gisteravond had do heer B. op den Hoofdweg in Haarlemmermeer bij het pas seeren van een auto, waarvan de verblin dende lichten niet werden gedoofd, het ongeluk zijn stuur kwijt te raken en met fiets en- al in de wegsloot terecht to komen. Door den bestuurder van een voor- bijrijdenden wagen werd de man, die ge heel met modder bedekt was, en een been kneuzing had opgeloopen uit z'n benarde positie bevrijd en naar zijn woning ge bracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. HILLEGOM. Opruiming van krotwoningen. Het college van B. en W. heeft het plan zooveel mogelijk de opruiming van krot woningen te bevorderen of te bewerkstel ligen. Een voorstel aan den raad is ge daan, dit voorstel is als volgt toegelicht: Naar onze meening komen allereerst voor opruiming in aanmerking de wonin gen gelegen aan de Hofstraat, in eigendom toebehoorende aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen ,,West Den Haag", te 's-Gravenhage. De RECLAME. 9485 Prijs per pakje 20 cent. meeste dier woningen zijn dan ook reeds «enigen tijd geleden krachtens besluit van Uwen Raad onbewoonbaar verklaard. Nadat wij met de eigenaresse dier per- eeelen in onderhandelingen zijn getreden over aankoop van den grond met de zich daarop bevindende opstallen, heeft zij ons bij schrijven van 26 Juni 1.1. het hierover gevoerde onderhoud bevestigd, tengevolge waarvan tot 5 Augustus a.s. het terrein, met de opstallen aan ons in handen is ge geven voor den koopprijs van f. 13500. Wij achten dezen prijs, voor een per ceel grond, groot ongeveer 30 bij 60 Meter gelegen in het centrum der gemeente, re delijk, nog daargelaten dat door den be oogden nieuwbouw onoogelijkc krotten, die niet aan redelijke eischen van hygicne vol doen, zullen verdwijnen. Het ligt in Onze bedoeling na aankoop in overleg met den Inspecteur van de Volksgezondheid, mee wie-n deze aangelegenheid reeds werd be sproken, de plannen tot bebouwing van dat perceel grond te ontwerpen ter vaststelling aan te bieden. De hierover gevoerde be sprekingen hebben nog niet tot een vast plan geleid, zoodat wij u thans hierom trent nog geen juiste raededeelingen kun nen doen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bollenveiling. Het bestuur der bloembollenveiling Bloembollenteelt" alhier heeft gemeend te moeten besluiten dit jaar geen veiling te doen houden wegens to weinig aanvoer. Dit vindt zijn oorzaak in het teit dat 1.1. voorjaar al veel is verkocht op de voorvei lingen te Lissc. Ook is er veel uit de hand verkocht en worden nu ook nog vele bollen naar de veilingen tc Lisse gezonden. Een en ander is oorzaak dat wanneer men hier zou gaan veilen te weinig bollen zouden worden aangevoerd, en de hiervoor te ma ken kosten te hoog worden. Het bestuur meende dan ook, dat het beter zou zijn dit jaar niet te veilen. Misschien is er het vol gende jaar meer behoefte. Gezien het feit dat zeer vele bollen reeds uit de hand verkocht zijn waardoor de animo voor velen te gering is, gevoegd bij het feit dat de gewassen in het algemeen maar matig zijn, zal de vereeniging Bloem bollenteelt in seizoen 1929 geen veilingen houden van droge bollen. KATWIJK-AAN-ZEE. StracdevanE«Ii3atie. Hedenavond zullen spreken ds. J. Naula van Sexbierum en ds. H. Knoop van Kra- lingen. Donderdagmiddag a.s. ds. G. van Dijk van Lisse en dr. ds. Ch. Tmpela, van Kampen. Tenten in staatsduinen. Daar er nog steeds personen zijn, dief meenen dat er in de staatsduinen ten Zuiden en Noorden van ons dorp (enten geplaatst mogpn worden, zij hier uitdrukkelijk ge mold dat zulks ten strengste verboden is. Tegen overtreders wordt proces verbaal opgeniaakt. De vingers afgezaagd. De heer C. v. W. werkzaam in de timmer fabriek van den heer A Parlevliet had gis teren het ongeluk met zijn linkerhand onder een der machines te' geraken waardoor hem één vinger totaal en eon ander bijna werden afgesneden. Dr. Lodder legde spoedig een •noodverband, waarna de patiënt naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. NOORDWIJK. De a.s. intocht van den burgemeester. De be-turen der Oranjevereenigingen \an Nccrdwjjk Binnen en Noordwjjk aan Zee, hebben zich tot een comité gevormd, tenein de a.s. Donderdag leiding te geven bij de feestelijke intocht van den nieuwen Burge meester. Deputaties van alle plaatselijke ver» eenigingen zijn uitgenoodigd deel te nemen aan hc-t feest. Een stoet van ruiters getooid met de Noordwijksche kleuren is gevormd tot een Eerewacht om gedurende dien dag het rjjtuig van ^en Burgemeester te bege leiden. Verschillende plannen zjjn nog in voorbereiding en de burgerij zal een pro gramma worden bezorgd, waarop de inaee- ling van den ganschen dag vermeld zal zijn. Voor den middag is het plan een tocht door do beide Noordwijken te maken. Definitief kan heden nog niet veel worden medegedeeld, d3ar hedenavond pas vergaderd kan worden met de muziek- en zangvereeni- gnigen, van wier medewerking veel voor het welslagen van dezen feestdag zal af hangen. Het comité doet een dringend be roep op de patroons om gedurende dien dag hun personeel vrij t0 gaven, 0n wel allereerst diegenen wier medewerking voor muziek of zang wordt verzocht. Laat een ieder medewerken dezen dag tot een feestdag voor Noord wijk te maken. Niemand verzuim e a.s. Donderdag de vlag uit te steken l NOORDWIJK-BINNEN. Van een ladder gevallen. Gisteren was de schilder L. Z. alhier bezig in de N. Hcrv. Kerk op pl.m. 7 M. hoogte een ruit te maken. Door het ver schuiven van den schuifladder. welke ver moedelijk niet voldoende in de haken heeft gesteund kwam de heer Z. van een hoogte van ruim 3 M. te vallen en liep hierbij ver wondingen aan den hand en klaagde over pijn in de ru-g. Nadat de heer Z. door inmid dels toegeschoten personen in do consis toriekamer was binnen gebracht en Dr. v. N. do eerste geneeskundige hulp had ver leend is de heer Z. per auto van dr. v. N. naar zijn woning vervoerd. Gezien de situa tie i9 dit ongeval nog good afgeloopen. NOORDWIJK AAN ZEE. Op het Zuiderslrand alhier had een aanrijding plaat9. Een bestuurder van een motorrijtuig met zijspan reed een aldaar spelend kind aan. tengevolge waarvan het kind een bloedneus en een schouderkneu zing bekwam. NOORDWIJKERHOUT. Aanbesteding. De publieke aanbesteding van het nieuwe Raadhuis gaf het volgende resultaat: Er waren slechts 2 inschrijvers: Theunissen te Heemstede voor f. 55.600 en Zegers te Nij megen voor f. 72.544. De gunning wordt aangehouden. Spoedeischende raadsvergadering. Spoedeischende vergadering van den raad op Dinsdagavond 30 Juli 's avonds te negen (9) uur. Agenda: lo. ingekomen stukken. 2o. Ver zoek van P. Laros Jr. tot aankoop van Door RAFAëL SABATINI. lit het Engelsch door C. M. G. d. W. ben gereed mijnheer,zei ze en haar nsachtige stom had een stoutmoedigen ..Ik zal zooale ik nu ben, met u tan." ten wij dan, in Godsnaam, ver ten." liepen samen in de richting van de zonder een oog te werpen op de tere, diö den hond op den kop stond "•pen; het dier was opgestaan en stond haar. Stilzwijgend zag zij hen na. *n onheilspelenden glimlach op haar ivoorkleurig gelaat. 'n hoorde men een geluid van voet- on stemmen in de aangrenzende De deur werd met geweld openge- tn en een half dozijn manschappen anke sabels in de hand viel de kamu* roet Marius in de achterhoede. een kreet van angst week Valérie t tegen den wand. met de handjes 1 t gezicht en groote oogen van schrik. haalde zijn knarsende degen n. ontsnapte aan zijn samen- lan®on en hij nam een afwachtende i l aan Do mannen stonden stil en s,9 aan> zij namen zijn gestalte op. Ema ^en °P> ateof het een troep fOMen waren. rtep hij en wee9 naar Gar- nache, zijn mooie oogen schoten juur van woede „Sla hem neer." Zij kwamen vooruit, maar mademoiselle bewoog zich op dat zelfde oogenblik. Zij sprong vooruit en plaatste zich lusschen hun degens en hun prooi. „Dat zult ge niet doen, ge zult het niet doen!" riep zij met verwrongen gelaat cn waanzinnige oogen. „Het is een moord een moord, ellendelingen!" En de herinne ring hoe dat teere jonge meisje onversaagd voor zoo veel ontbloote degens stond om hem voor zijn moordenaars te beschermen, zou Garnache steeds voor den geest blijven staan. „Mademoiselle," zei hij met kalme stem, „als u een beetje op zij wilt gaan, zal ik er eer9t een paar dooden." Maar zij verroerde zich niet. Marius klemde de handen samen, hij was woedend over het oponthoud. De douairière stond toe te kijken en glimlachte en streelde den •hond op den kop. Nu wendde mademoiselle zich tot haar. „Madame," riep zij uit, „dat zult u toch niet veroorloven. U zult ze dat toch niet laten doen. Verzoek hun. de degens in de scheede te steken. Bedenk dat mijnheer de Garnache hier is als gezant van de koningin." Dal bedacht madame maar al te wel. Gar nache hoefde zich zelf niet Ie plagen met zelfverwijt, dat hij aan zijn drift alleen dit alles te danken had Dte drift had de zaak alleen bespoedigd. Het was wel mogelijk, dat vriendelijkheid hem eenige kans had geschonken; maar van het oogenblik af aan. dat hij op zijn stuk bad geslaan in zijn be sluit om mademoiselle mee naar Parijs 13 nemen, was zijn lot beslist Madame zou hem nooit goedschiks uit Condillac levend laten vertrekken, want zij begreep heel goed, dat hij in dat geva' moeilijkheden genoeg zou veroorzaken en hen vogelvrij verklaren. Als er later naar hem geïnfor meerd werd, wist Condillac nergens van. „Mijnheer de Garnache heeft ons bs- loofd, dat hij ons zijn heldendaden vertoo- nen zou," zei ze spottend. „Daar geven wij hem nu de gelegenheid voor. Als dit nog niet genoeg is voor zijn buitengewone dap perheid, dan zijn er nog wel meer man schappen, die wij roepen kunnen." Een gevoe'l van medelijden met Valérie mischien alleen uit welvoegelijkheid ge boren kwam plotseling op bij Marius. Hij deed een schrede vooruit en zeide: „Valérie, het is nie't zooals het hoort, dat je hier blijft." „Ja, breng haar weg," verzocht zijn moeder met een glimlach. „Haar tegen woordigheid ontmoedigt onzen beschaafden Parijzenaar." Mariu9 wenschte niéts liever dan dat Hij passeerde zijn gewapende) manschappen, tot dat hij een paar schreden van het jonge meisje verwijderd was en precies buiten be reik van een plotselingen uitval van Gar nache en zijn zwaard. Zachtjes, heel zachtjes bracht Garnache zijn rechter voet een weinig naar rechts. Plotseling wendde hij zich geheel rechts, zoodat hel jonge meisje niet meer voor hem stond. Voordat men kon begrijpen wat hij van plan was. was het reeds geschied. Hij was vooruitgesprongen, greep den jon gen man bij de borst van zijn glimmend wambuis, sprong achteruit om mademoiselle aan den anderen kant te beschermen, wierp Marius op den grond, en zette zijn voet, hoe1 bemodderd zijn rijlaars ook was. op den langen goed gevormden hals van den jongen man. ..Als ge u verroert, beste jon- gen." beet hii hem toe. dan trap ik het leven uit uw lichaam, alsof u een paddo was." De manschappen deden een schrede voor waarts. Maar hoe venijnig Garnache was, hij was kalm. Als hij zijn kalmte nu weer verloor, dan zou het spoedig met hem ge daan geweest zijn. Dat begreep hij, en hie'ld het zich zelf steeds voor, ander9 was 1 er veel kans. dat hij het vergat. „Achteruit!" sprak hij met zulk een ge biedende stem, dat zij bleven stilstaan en hem met open mond aanstaarden. „Achter uit of hij sterft!" En de punt van zijn zwaard legde hij zachtjes tegen de borst van den jongen man. Verslagen sloegen zij de oogen op naar de douairière om instructie's te vragen. Zij leunde voorover, de glimlach was van haar lippen verdwenen; haar oogen ston den doodelijk verschrikt, haar boezem hijgde. Even te voren had zij geglimlacht om de uitwendige teekenen van angst op het gezicht van mademoiselle; het jonge meisje had nu op haar beurt kunnen glim lachen om den schrik die' op het gelaat van de markiezin te lezen stond. Maar haar aandacht was geheel gevestigod op de vlug uitgevoerde daad, die Garnache ten minste een tijdelijk voordeel had doen behalen. Zij keek om en aanschouwde het zonder linge tooneel- de onversaagde man stond d"r- hooT opgericht, met den voet op Marius' borst, als een fantastische figuur van een St. George en den draak. Zij drukte d»> handen tegen dc- borst; haar pogen schitterden "oèdkeurcnd bij die koene daad. Maar Garnache hield zijn waakzame oogen op de douairière gevestigd Hij zag den angst en de vrees die de schoonheid van haar gelaat ontsierden, want hij hing af van haar, hij moest zien hoe ver hij kon gaan om op haj\r gevoel te werken. „U glimlachte zooeven. mevrouw, toen het uw plan was een man voor uw oogen to zien slachten. Nu glimlacrt u niet meer, zie ik. bij deze eerste schoone daad die ik u' beloofde te zullen volvoeren". „Laat hem los", zei ze, en haar stem was niet veel luider dan fluisterend, vol af schuw. „Laat hem los mijnheer, indien ge prijs stelt op uw eigen leven". „Tot dien prijs, ja ofschoon, geloof mij, u betaalt te veel voor zulk een treurig leven als dit. Maar u hecht er waarde aan en ik ga er op in, en dan moet u mij vergeven indien ik veel terug eisch." „Laat hem los en in Gods naam ga heen. Niemand zal u weerhouden," beloofde zij. Hij glimlachte. „Daarvoor moet ik eenige zekerheid hebben. Op uw belofte alleen ver trouw ik niet genoeg, mevrouw de Con dillac." „Welke zekerheid kan ik u geven?" riep zij handenwringend uit. haar oogen waren gevestigd op hel aschbleeke gezicht van haar zoon vaal van ang9t en woede teza men. waar het zichtbaar was langs Gar- .nache's zware laars. ..Verzoek een van uw schavuiten mijn bediende te roepen. „Ik heb hem achter ge laten op het binnenplein." Het bevel werd gegeven en een der moor denaars vertrok. In gespannen ang9tig stil zwijgen wachtten zij zijn terugkeer af, dat maar een oogenblik duurde. (Wordt vervolgd). 32

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7