1 SPORT. Haagsche en Leidsche kampioenswedstrijden. PLOTSELINGE OVERSTROOMING IN BR.-LNDIE Plotseling 19 de Sabarmati buiten haar oevers getreden. Men vreest dat 35 personen zijn omgekomen. Een onverwachte vloedgolf sleurde mdn- schen, die in de rivier de dieren waschten, en aa nden oever staande boomen mee. Pogingen, om de slachtoffers te hulp te komen, waren wegens de kracht van den stroom vruchteloos. BLERIOTS EERSTE VLIEGTOCHT OVER HET KANAAL. Blériot Oic'eft Zaterdag aan de kust bij Dover het monument bezocht, dat daar te eijner ecre op zijn eerste landingsplaats van. den overtocht over het Kanaal opge richt was, Ken eskader Engelsche leger vliegtuigen vloog hem tegemoet en na de landing werd hij toegesproken door den burgemeester van Dover, een hoog ambte naar van het ministerie van Luchtvaart en een commissie van Luchtvaart en een com missie uit de burgerij, 's Avonds was er feest te Dover. DE „BREMEN". De „Bremen" heeft Zaterdag kort na mid dernacht van New-York de thuisreis aan vaard. Er zijn 2005 passagiers aan boord. De drukte bij het vertrek was ontzaglijk groot. Terwijl het schip in den loop van den dag door 75.000 bezoekers was bezocht, bet- vonden zich bij het vertrek nog 15.000 toe schouwers op de pier, die de „Bremen" bij het vertrek luide toejuichten. Men verwacht dat de „Bremen" op de „thuisreis" een nieuw snelheidsrecord zal vestigen. Kapitein Ziegenbein heeft ver klaard, dat hii Cherbourg zoo snel mogelijk wil bereiken. a FABRIEKSBRAND. Zaterdagmiddag heeft, waarschijnlijk ten gevolge van zelfontbranding, een felle brand in de fabriek van de Koelitzer Ledertuch- und waschluchwerkc A.G. te Coswig ge woed. Hdt vuur werd door zes vrijwillige Itrandweren en een brigade van de Dres- 'lensche beroepsbrandweer bestreden. Een, deel van het magazijn kon behouden blij ven. Eén arbeider werd zwaar, vier andere licht gewond. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagmiddag is de auto van Ilcïiry Eustis, ambtenaar aan de Amerikaansche ambassade te Berlijn, die met zijn vrouw en schoonzuster van een vacantiereis terug keerde. op een grooten vrachtauto gcTcden en geheel vernield.. De heer Eusti9 zelf kwam er met lichte verwondingen af. Zijn vrouw werd daarentegen zoo zwaar go'wond' dat zij kort na de overbrenging in een zie- knhuis overleed. Ilaar zuster liep evenéens zeer ernstige, verwondingen od en overleed later. RECLAME. latL 9117 LAWN-TENNIS. NEDERLAND—ZUID-AFRIKA. Onze landgenooten verliezen met 61. De efcrijd tussohen de Nederlandsohe en de Zuid-Airikaansche tennisploeg heeft een zware nederlaag voor onze vertegenwoor digsters opgeleverd, 't Was een zeer een zijdige kamp, waarin de Hollandscho dames, mej. Canters dan uitgezonderd, weinig of niets presteerden en dat was t- droeverjger, omdat b.v. mej. Rollin Cou- querque zeker veel beter kan, dan zij Za terdag en Zondag bij het Noordwijksche Casino in de enkelspelen liet zien. Wij bedoelen dit geenszins als een kleineering van d© Zuid-Afrikaansche dames, want zoowel mej. Heine als mevr. Neave en mej. De Smidt, hebben uitstekend ge speeld en vooral het spel van mej. Heine kwam bijkans niet tot zijn recht, omdat haar tegenstandsters weinig of geen strijd gaven. Uit propagandistisch oogpunt :'e trouwens deze internationale wedstrijd lichtelijk een mislukking geworden. Zater dag was er heel weinig publiek en Zondag was het niet veel beter. Mej. Heinemej. Canters 64, 6—3. Het begon Zaterdag met den strijd tus- schen mej. Canters en de sterkste Zuict- 'Afrïka-ansche speelster, mej. Heine. De Zuid-Afrikaansohe was er in den beginne niet al te best in en mej. Canters richtte haar aanval terecht op haar niet al te vaste backhand. Lang duurt de down periode van miss Heine trouwens Diet en zij wint de eerste set met 64. De tweede set geeft vrijwel hetzelfde beeld. De Zuid-Afrikaansche is zeer snel cn haalt de diepste forehand-drives de sterkste zijde van mej. Canters in de hoeken. De forehand van de Hollandsche js trouwens lang niet zoo gevaarlijk als an ders. Met 6—3 wint miss Heine set and match. Mevr. Neavemej. Rollin Couquerqne 6i, 61. De tweede partij gaf eigenlijk alleen strijd in de eerste set. De Hollamdsche begon uitstekend en de gesneden en ge kapte slagen v. mevr. Neave verontrustten mej. CouqueTque aanvankelijk vrij weinig Maar langzamerhand krijgt de ZuicL-Airi- kaansche beter controle over haar slagen en ondanks zeer hardnekkig verzet van de Hollandsche is de set met 6—4 voor mej. Neave. Daarna was mej. Rollin Couquerque er hopeloos uit. De tweede set werd 61. Hej. Heine en mej. De Smidtmej. Canters en mevr. Stroinck57,64, ft—1. In het eerste dubbelspel begonnen de Hollandsche dames zeer goed. De eerste set werd met 75 gewonnen en in de tweede set was de strijd to>t 44 nog vol komen open. Daarna was mevr. Stroink vrij zwak aan dien Znirl-Afrikaanschen kant was trouwens mej. De Smidt niet veel beter en de gasten wonnen dc set met 64. Dc final set gaf nagenoeg geen strijd, 't Werd 61 en met een 3O voorsprong eindigde de eerste dag van deze landen- ontmoetimg. Mej. Cantersmevr. Neave 6—3, 6—3. De eerste partij op den Zondag bracht de eerste en, (zooals later zou blijken, de eenige overwinning van Nederland. Mej. Canters was bijzonder goed op dreef en al moest zij dan ook wel eens zwichten voor de laag gesneden ballen van mevr. Neave in den forehand-hoek en al was zij op haar backhand dikwijls lang niet zeker, haar forehand was ditmaal zeer sterk eo ondanks de groote beweeglijkheid van de Zuid-Amerikaansche aan de baseline, won mej. Canters de eerste set met 63. De tweede set begon met een overwicht van mevr. Neave, maar op 31 nam de Hollandsche weer het initiatief tot den aanval en met haar goed geplaatste foTC- hand. wisselend in de hoeken, uitstekende- returns, milimeterend de lijnen, werd het 6—3. Het eerste en het laatste winstpunt voor Nederland. Mej. Heinemej. Rollin Conqnerqne 61, 62. Daarover valt eigenlijk niet meer te ver tellen dan dat mej. Rollin Couquerque er hopeloos uit was en tegen de heel soepel spelende Zuid-Afrikaansche die door den vorm van haar tegenstandster trouwens geen kane kreeg om haar spel ten volle te ontplooien vrijwel niets presteerde. Even, in het begin van de tweede set, kwam mej. Couquerque er in. Toen passeerde zij de Zuid-Afrikaansche een paar keer op sublieme wijze. Maar in de volgende game, een service-game voor de Hollandsche, vier achtereenvolgende double faults, 't Was de grootste maar niet de eerste serie van ho<peloo7.e services van mej. Couquerque. Het slot was 61, 62 en die enkele games heeft de Hollandsche zeker niet ge wonnen door eigen goed spel. Tej. De Smidtmevrouw Stroinck 60, 86. Het laatste enkelspel ging aanvankelijk denzelfden kant op. Geen voet aan den grond kreeg mevr. Stroink in de eerste set (0—6) en in de tweede set waren het in den beginne eerder missers van de Zuid-Afri kaansohe dan goed spel van de Holland sche, die mevr. Stroink eerst met 20 en na 22 met 42 de leiding gaven. Maar allengs kwam mevT. Stroink er toch beter in. Haar drives weTden scherper, zij haalde dikwijls de onmogelijkste ballen in de hoeken cn tot 66 ging de strijd een wat saai baselinespel gelijk op. Daarna kreeg de Zuid-Afrikaansche meer vaart en het werd na ettelijke malen deuce 8—6. Mej. Heine en mevr. Neave mej. Canters en mej. Rollin Conqnerqne 86, 6—1. In het laatste dubbelspel was mej. Cou querque, vooral in haar service-games, heel wat beter op dreef dan in de enkelspelen. In de eerste set waren de langzame, soms diep dalende gesneden slagen van mevr. Neave wat vreemd en de Hollandsche dames grepen daarop doprgnan6 onvol doende in. Tot 6—6 ging ook nu weer de strijd gelijk op, maar daarna deed mevr. Neave uitstekend netwerk na de harde services van miss Heine. De eerste set wonnen de Zuid-Afrikaan-sohe dames met 8—6 en in de tweede set sloot de combina tie als een bus en dank zij een bijzonder snel tempo werd het 61. FRANKRIJK WINT DEN DAVISCUP. Amerika met 32 geslagen. In hel dubbelspel, dat Zaterdag gespeeld werd, kwamen voor Frankrijk uit Cochel en Borolra en voor Amerika Allison en Van Rijn. Reeds in de eerste set bleek, dat Bo rolra er niet in was; zoowel zijn service als zijn returns misten hun gewone vastheid. Daarenboven begrepen de Franschen elkaar in het geheel niet, terwijl juist de Ameri kaansche combinatie voortreffelijk sloot. Telkens weer werden de Franschen naar de hoeken gelokt en dan met keiharde schoten in het midden gepasseerd. De Amerikanen voerden het tempo hoog op, zooda^ Cochet en Borolra geen oogenblik gelegenheid kre gen op verhaal te komen en hun eigen spel te ontplooien. In drie sets kregen de Fran schen klop: 61, 86, 64. Hierdoor was de stand 21 voor Frank rijk, zoodat de enkelspelen van gisteren de beslissing moesten brengen. In den eersten wedstrijd tusschen Tilden en Borotra, was de laatste heel wat beter op dreef dan den dag tevoren, zegt de „Crt.", maar Big Bill was, zijn 38 jaren ten spijt, ongenaakbaar en ranselde de ballen zóó hard over het net, dat de ongetrainde Bo rotra het tempo niet kon volhouden en on danks zijn uiterste krachtsinspanning verloor met 4—6, 6—1, 6—4, 7—6. De partij CochetLott moest derhalve de beslissing brengen. Zooals in de lijn der verwachting lag, kreeg de Amerikaan wei nig kans. De eerste set werd in zeer korten tijd door Cochet met 61 gewonnen, doch daarna kreeg hij een periode, waarin hij nonchalant speelde, waardoor de hard zwoe gende Lott met 63 deze set haalde. Dit deed Cochet tot inkeer komen en in twee sets maakte hij'de match uit, zonder dat de Amerikaan kans kreeg gevaarlijk te worden: 6_0, 6—3. Frankrijk won dus met 32 en bleef daardoor weer voor een jaar in het bezit van de Davis-cup. TENNISWEDSTRIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Een geslaagd tournooi. Te Katwijk a. Zee werden met medewer king van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer op Vrijdag en Zaterdag zeer ge slaagde wedstrijden georganiseerd op de nog te weinig bekende banen van het tennis park „The Davis Cup". De door den eige naar der banen, den heer Scholborgh, uit geloofde fraaie wisselprijzen, een zilveren beker voor damesenkelspel en een zilveren krans voor heerenenkelspel, verhoogden zeer de animo onder de spelers, en zullen niet nalaten in de toekomst tot meerdere deelname te prikkelen op dit voor kleine tournooien zoo bij uitstek geschikt, fraaie banencomplex, dat lot nog toe te weinig be kendheid genoot en toch voor een badplaats in opkomst niet gemist kan worden. De uitslagen waren: Heerenenkelspel: le ronde James sl. Zon- nenberg 61, 62, Schregardus sl. E. van Leeuwen 64,"- 26, 60, Klokke sl. v. d. Heide 64, 8—6, Smits sl. v. Rhijn w.n.o., Groenewegen sl. Lentink 61, 61. 2e ronde: James sl. Schregardus 60, 46, 61, Klokke sl. Smits 61, 61, Groeqewegen slaat v. Sluis 61, 61, Cle- vcringa sl. P. van Leeuwen 62, 76. Halve eindstrijd: James sl. Klokke 63, 64, Cleveringa sl. Groenewegen 61, 10—8. Eindstrijd:. James sl. Cleveringa 63, 46, 6—2. Heerendubbelspel, le ronde: E. en P. v. Leeuwen sl. v. d. Heide en Klijn 63, 64, Klokkft en Groenewegen sl. de Wijn en Kors 61, 60; Cleveringa en Zonnen- berg sl. James en Sluis 119, 62, Smits en Schregardus sl. W. en P. Lentink 60, 6—1. Halve eindstrijd: Klokke en Groenewegen sl. E. en P. v. Leeuwen 64, 61, Smits en Schregardus sl. Cleveringa en Zonnen- berg 63, C3. Eindstrijd: Groenewegen en Klokke slaan Smils en Schregardus 63, 810, 6—1. Damesenkelspel, le ronde: mevr. Groene wegen sl. mevr. de Bie 86, 61, mej. Kors sl. mevr. Cleveringa 6—3, 57, 97; mej. v. d. Heide sl. mevr. Schregardus 75 86; mej. Teeuwen sl. mej. Heddema 6-^-3, 6—0. Halve eindstrijd: mej. Kors sl. mevr. Groenewegen 61, 61; mej. v. d. Heide sl. mej. Teeuwen 63, 63. Beslissing: mej. v. d. Heide sl. mej Kors 97, 60. Damesdubbelspel: Mevr. Groenewegen en mevr. Cleveringa sl. mevr. Eikelenboom en mej. Kors 63. 64; mevr de Bie en mevr. Schregardus sl. mej. Teeuwen en mej. v. d. Kroon 60, 61. Beslissing: Mevr. Groenewegen en mevr. Cleveringa slaan mevr. de Bie en mevr. Schregardus 63, 2»—6, 108. Gemeng dubbelspel: le ronde: Hr. en mevr. Cleveringa sl. mej Heddema en Klijn 63. 60. Mevr. Eikelenboom en de Wolf sl. mej. v. d. Kroon en Eiekelenboom 61, 61. Mej. v. d. Heide en E. v. Leeu wen-si. mej. Kors en de Wijn 63, 64. 2e ronde: I-Ir. en mevr Cleveringa. sl. mevr. Eikelenboom en de Wolf 36, 61, 64. Mevr. Schregardus en Smils sl. mej. v. d. Heide en v. Leeuwen 97, 75. Hr. en mevr. Groene^cge sl. TTr en mevr. v. d. ITeide 62. 75. Mevr. de Bie en Schre gardus sl. mej. Teeuwen en Klokke 75, 6—1. Ilalve beslissing: Heer en mevr. Cleve ringa slaan mevr. Schregardus en Smits 75. 68, 60. Hr. cn mevr. Groenewe gen sl. mevr. de Bie Schregardus 62, 62 Beslissing: Ilr. en mevr. Cleveringa slaan hr. en mevr. Groenewegen 60. 10—12, 6—1. De zilveren wisselprijzen kwamen dus voor de eerste maal in bezit van mej. v. d. Heide en den beer James. CRICKET. Uitslagen. NEDHRLANDSCHE CRICKET-BOND. lste klasse: AjaxQuick: Quick wint met 7 wickets. HaarlemV. X. X.: X. X. X. wint met 58 runs (Haarlem 109, V. V. V. 167). Rood en WitV. O. C. R. en W. wint met 46 runs (R. en W. 151, V. O. C. 105). A. C. C.Phoenix: A. C. C. wint met 29 runs (A. C. C. 102, Phoenix 73). 2de klasse C: L. C. C II. D. -V. S. II: II. D. V. S. wint met innings en 125 runs). V. O. C. n—-Sparta: V. O. C. wint met 41 j runs (V. O. C. 106, Sparta 65). ZWEMMEN. Matige prestaties der Leidenaars. Tot besluit van het driedaagsch zwem feest werden Zaterdagmiddag in de zwem inrichting „De Zijl" karftpioenswedstrijden voor den Kring 's Gravenhage van den N.Z.B. gehouden. De eerstaankomende in ieder nummer verwierf het kampioenschap 1929 van den Haagschen Zwembond, terwijl op de 100 Meter vrije en schoolslag (dames en hoe ren) alsmede op de 100 M. rugslag voor heeren ook het Leidsch kampioenschap ver- zwommen werd. De wedstrijden werden keurig op lijd door den voorzitter van „De Zijl" den heer F. van der Mark geopend met een kort toe spraakje, waarin hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den heer wethouder Goslinga, wiens mede werking hij ook voor de toekomst bij voor baat inriep. Daarna namen dc wedstrijden een aan vang; de jury werkte het programma met loffelijke snelheid af; iedereen werkte mee om het verloop zoo vlot mogelijk te doen geschieden en zoo was het mogelijk, dat om kwart voor zes reeds het geheele program ma was beëindigd. Een woord van hulde aan de organisa toren! Intusschen mogen we, waar de wedstrij den daartoe aanleiding gaven, wel eenige opmerkingen maken. En dan valt in de eerste plaats qp T ge weldige succes der Haagsche Zw.- en Polo club, die in bijna alle numm. 't kampioen schap in de wacht wist te slcepen. Alleen in het nummer 100 M. schoolslag won het Zian-lid Hegi den titel, terwijl op dc 100 M. vrije slag A. van der Berg van de Delftsehe Zwemvereeniging kampioen werd. Maar overigons, zoowel in dc personeele wedstrijden als in de estafettes, was het al II. Z. en P. C. wat de klok sloeg. Logisch derhalve, dat de Leidenaars er ternauwernood aan te Pas kwamen cn de kampioenstitels op weinig fraaie wijze be haald' werden Doordat mej. N. Meijers van de L. Z. C. zich uit de 100 M. schoolslag had terugge trokken, kwam de titel aan mej. C. van Leeuwen van „de Zijl", die eerst als vierde aankwam. Ilct L.Z.C.-lid J. Meijn deed in hetzelfde nummer voor heeren goed werk door als tweede te eindigen. Het kampioenschap 100 M. vrije slag voor dames was voor mej. A. van Leeuwen van „De Zijl", die als derde aankwam en haar beide clubgenooten L. van Leeuwen en M. Paardekooper achter zich liet. De 100 M. vrije slag heeren was gedeci deerd voor den Delftenaar v. d. Berg, doch Lamster van de II. Z. en P. C. en J. P. Buys van de L.Z.C. vochten heftig om de tweede plaats, doch de Hagenaar tikte juist 1/5 seconde eerder aan dan onze stadge noot. Het kampioenschap op de 100 M. rug- slag heeren ten slotte was voor den L.Z.Cer Claus de Reede, die eveneens derde werd, doch met veel grooteren ach terstand op nos. 1 en 2 dan Buys in zijn nummer. Ten slotte werd nog een polowedsirijd gespeeld tusschen een Leidsch en een Haagsch zevental. De Leidenaars kwamen uit met doel: Fleerkamp; achter: v. Ingen Schenau, Elzinga en van Leeuwen; voor: Buys, de Reede en C. Snoeker. Daaj tegenover stelde Den Haag de x& gende ploeg, doel: Slop; achter: v. d. Way. C. de Haas en Hcgi; voor: C. van Hal, it. geluyff en van Leeuwen. Het werd een vrij tam spelletje, waarr. de gasten het eerst scoorden door van dé Waart. Nadat een Hagenaar door scheid.-, rechter H. II. Loeven het water uilgestuur. is, maakt C. Snoeker uit een goed nangeji. ven bal van de Reede keihard gelijk. Tetv het einde wordt nog van weerszijden speler naar den kéUit venvezen, doch doe!- punten blijven uit, zoodat de uitslag luid een gelijk spel (11). Na afloop worden de prijzen met «3 toepasselijk woord door den voorzitter mi. gereikt. De uilslagen waren: 400 M. vrije slag (heeren): 1. E. G. k- genluyff (H. Z. en P. C.) in 6 min. 122 sec.; 2. A. Smink (L.Z.C.) in 6 min. 20I sec. 100 M. schoolslag (dames): 1. R. Krerrv in 1 m. 43 1/5 sec.; 2. H. Hankes Drielsm 1 m. 44 2/5 s.; 3. Th. J. Coelingh in 1 a 50 2/5 s.(allen van de II. Z. en P. C.) Mej. C. van Leeuwen van „de Zijl", da als vierde aankwam voor haar clubgenot M. Paardekooper werd kampioen van Le den. 100 M. schoolslag (heeren): 1. G. Rêj' (Zian)in 1 m. 32 2/5 s.2. J. Meijn (L.Z.CJ (kampioen van Leiden) in 1 m. 34 s.-, 3.0 de Reede (L.Z.C.) in 1 m. 34 3/5 s. 50 M. vrije slag (jongens): 1. H. Offea (H. Z. en P. C.) in 38 sec.; 2. C. B. Sin (H. Z. en P. C.) in 38 2/5 sec.; 3. J. v.d Berge (H. Z. en P. C.) in 39 sec. 50 M. vrije slag imeisjes): 1. A. n Leeuwen (de Zijl) in 49 4/5 sec.; 2. C. u Leeuwen (de Zijl) in 56 sec. 100 M. vrije slag (dames) 1. S. Siebe (H. Z. en P. C.) in 1 m. 35 2/5 sec.; 2.1 Kremer (H. Z. en P. C.) in 1 m. 40 set 3. A. van Leeuwen (de Zijl) (kampirc van Leiden) in 1 m. 53 sec. 100 M. rugslag (heeren) 1. E. G. Inp>: luyff (II. Z. en P. C.) in t m. 32 1/5 f* 2 O. P. van Leuven (H. Z. en P. C.) in m. 32 2/5 sec.; 3. C. de Roede (L.Z.C.) (kas pioen van Leiden) in 1 m. 41 4/5 sec. 100 M. vrije slag (heeren): 1. A. v. Berg (D.Z.V.) in lm. 12 2/5 sec.; 2. II. Li: ster (H. Z. en P. C.) in 1 m. 15 4/5 sec:' J. P. Buys (L.Z.C.) (kampioen van Leide: in 1 m. 16 sec. 3 x 50 M. wisselslag (estafette voor da mes): 1. H. Z. en P C. in 2 m. 16 sec.; S L.Z.C. in 2 m. 30 1/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag (estafette voor ha ren): 1. H. Z. en P. C. in 1 m. 53 3/5 saj 2. L.Z.C. in 1 m. 58 2/5 sec.; 3. Zian inl m. 58 3/5 sec. Schoonspringen (heeren) 1'. I. L. Slob'; (II. Z. en P. C.) 74 pnt.; 2. P. Broens (Ziai 60 pnt. 5 x 50 M. vrije slag (estafette voor dam- 1. H. Z. en P. C. in 3 m. 451/5 sec 2 c Zijl in 4 min. 21 4/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag (estafette voor hee ren): 1. II Z. en P. C. in 2 m. 42 2/5 f?' 2 L.Z.C. in 2 m. 521/5 sec.; 3. de Zijl i 3 m. 3 4/5 sec. Waterpolo: Haagsch VII-taJLeid» VII-tal 1—1. Overzicht. Ajax heeft gisteren van Quick verloren in een wedstrijd, die „binnen" scheen en Ajax staat nu onderaan, „geheid". Dat is het resultaat niet van cricketcapaciteilen, maar van een nalatigheid van de Ajax- leiding. Het is onbegrijpelijk, dat die leiding een wedstrijd, die zeker twee maanden lang op het programma heeft gestaan, over het hoofd heeft gezien. Het is ergerlijk, dat Ajax daardoor in een wedstrijd, waarvan alles afhing, in het veld kwam met vijf of zes invallers; dat de kopstukken, de bow lers, die per saldo bij A.jax alles moeten doen, afwezig waren. Verder zullen wij over die quaestie zwijgen en over de rest zijn wij meer dan tevreden. Ondanks fouten van de Ajax-leiding is er gespeeld. Door jonge ren, die al ontbrak het hun aan wedstrijd routine, Quick uitstekend partij hebben gegeven. De Nijmegenaren konden moeilijk uitstel geven voor den wedstrijd Goed, er werd gespeeld ondanks de zooveel invallers. Aanvankelijk was afgesproken tot zes uur te spelen; later wilden de gasten er een half uur bij. Ook goed en in dat half uur, dat Quick reglementair misschien wel kon cischen wij zouden de juiste afspraak en den gespeelden tijd daarvoor moeten kennen maar dat sportief zeker oven-ra gen was, is Ajax geslagen. Wij vinden dat heelemaal niet erg. In normale omstandig heden wij bedoelen natuurlijk uitslui tend de lijdquaestie en niet de onvolledig heid der Leidenaars zou Quick ook ge wonnen hebben. En dat Ajax sportief voel de, ook in eigen nadeel misschien, dat lijkt ons van meer belang dan twee winstpunten, onder protest van de tegenpartij behaald. De overwinning scheen ..binnen" en wij hadden er opgerekend, 't Heeft niet mogen zijn, maar deze wedstrijd moet Ajax geleerd hebben, dat ook de jongeren toch wel iets kunnen presteeren, al ontbreekt de routine nog. Als de Ajax-leiding dal nu eens inzag, dan zouden wij vrede hebben met die na latigheid van gisteren. In Schiedam heeft L. C. C. het leelijk laten zitten. Met innings en 125 runs wer den de Leidenaars geslagen: maar men dient te overwegen, dat H. D. V. S. wel heel sterk kon uitkomen, dooTdat het eerste e' tal vrij was. Ondanks die zware nederig vormen de prestaties van de jongere volp lingen van Metsch een licht punt. Het vë werk van de jeugdige L. C. C.-ers moet 0 goed zijn geweest. En voorts valt te wijze op goed werk van Segaar achter de pal en op uitstekend werk van T. van I met den bal. Op een totaal van 227 zijn bijes zeker heel weinig en bowlingcijfo als 678 heel goed. A TAX—QUICK (N.)'. Quick wint met 7 wickets. De Leidenaars hadden eT aanvanM niet op gerekend dat. de wedstrijd I# Quick gisteren gespeeld zou worden en misten 0. m. Eigeman. Gunning, Chazs bers, Mc. Pherson, Meyer enz., wier pis sen werden ingenomen door spelers Wj Ajax II. De thuisclub ging het eerst ba»« en reeds op 15 viel het eerste wicket. van II. de Vrind, voor 9 keurig gestut door Maas, den Ilartog, Janssen na maakte het niet lang en eerst als huizen en Dozy samen op de mat kor- stijgt de score snel. Op 98 wordt Schilt^ zen eindelijk gevangen voor een goede Steun krijgt Dozv daarna alleen nog A. de Vrind met 12 en op 144 is het das beurt van Dozy om te verdwijnen, geT; gen op een harden slag naar leg. voor wat gelukkig gespeelde 65. Met 15 estr' werd het totaadl van Ajax tenslotte 1W- den Ilartog 8—43, Burkey 1—43, Co!-* 1—28. Nu Eigeman, Chambers en Gutf»®'. niet waren had de Leidsche bowler? nig te beteekenen. De twee eerste Nij®™ sche wickets Col lard 0. a. 10 vrij snel maar Burkey (32) en Maas Harlog (39) gaven heel wat meer Teen die twee echter verdwenen twee eenter verowenen het was toen 91 voor 4, kwam het snel. De Quick-innings sloot op 119- 759, De Jongh 233. In de tweede innings van Ajax giM heel wat minder goed dan in ^e^' Regelmatig vielen de wickets en hadden alle Ajaxieden een beurt gen»

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6