Zomer-Uitverkoop COUPONS B. DE KONING RADIO-NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. Oranjevereeniginfl. In ,,'t Wapen van Noord wijkerhout" ver gaderde de „Oranje-Vereeniging", onder voorzitterschap van den heer R. van Dijk. De eere-voorzitter, burgemeester van Iersel, was mede aanwezig. Een programma werd vastgesteld voor de aanstaande Volksfeesten, welke gehouden zullen worden ter eere van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Dit luidt: Dinsdag 10 Sept. a.9. groot kinderfeest voor 800 leerlingen der verschillende scho len. opgeluisterd door muziek. Woensdag 11 Sept. étalage-wedstrijd om kostbare prijzen, toe te kennen door een ge heel vrijstaand, onpartijdig comité. Donderdag 12 Sept. a.s. Volksspelen, ge durende den geheelen dag. Na afloop schit terend vuurwerk. Twee muziekkorpsen zul len de feestelijkheden opluisteren. Het oud-raadslid dezer gemeente, de heer C. van Eeuwen, die zich op verschil lend gebied, zoowel kerkelijk als maat schappelijk zeer verdienstelijk wist te ma ken, heeft tot spijt van een groot deel der bevolking de gemeente verlaten en zich te Sassenheim gevestigd. Voor on- en minvermogende toeval lijders werd door jongedames alhier gecol lecteerd f. 34.35 en nog een extra-gave. Alsook nog f. 29.60 voor de suppletie-kas. H. van Denzen slaagde voor het toe latingsexamen voor het klein Seminarie te Voorhout. OEGSTGEEST. Buslick tinpen. De directeur van het postkanfoor te Lei den brengt ter kennis, dat Ie rekenen van 29 Juli a.s. de brievenbussen in het Juliana- en in het Emmapark alhier uitsluitend van uit het kantoor te Leiden zullen worden gelicht, te weten op werkdagen 7.50, 11.30, 14.50, 16.35, 19.20 en 22 uur; op Zon- en feestdagen 19.20. GEMEENTERAAD. Benoeming hoofd O. L.-School Leiclsche Buurt Jaarwedden van burgemeester wethouders en secretaris Ver fraaiing v. het Wilhelminapark Voorzitter: de heer J. G. M. van Griet- buvsen. Aanwezig alle leden. Na openiBg van de vergadering, worden de notulen gelezen van de vorige vergade ring, welke onveranderd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken worden voor gelezen eenige missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbe sluiten; het verslag van den Keuringsdienst ran Vee en Vleesch over 1928: het verslag en rapport over 1928 en de begroeiing 1929 van de Burgerwacht, waarbij het rap port van den Commandant. Deze stukken worden voor kennisgeving aaDgenomen. Vervolgens wordt de agenda behandeld. 1. Aanvraag R.K. Kerkbestuur geldan voor schoolmeubelen. Gerraagd wordt een btdrag van f.603.voor aanschaffing nien- tre banken. Wordt toegestaan. 2. Benoeming Hoofd O.L. School Le:d- sche buurt. De voorz. deelt mede, dat B. en W. een voordracht hebben opgemaakt in overleg met den Inspecteur L.O. Ter bespre king gaat de Raad in geheime zitting. Na heropening van de openbare vergade ring wordt met algemeene stemmen bemoemd no. 1 van de voordracht, de heer J. W. van Leeuwen, hoofd der O.L. School te Leider dorp. De tjjd van indiensttreding zal nadar door B. en W. worden vastgesteld. 3. Een voorstel Comptabiliteit wordt goedgekeurd. 4. Aanbieding Gemeenterekening 192S. Deze rekening zal in handen gesteld wor den van de Commissie tot onderzoek, be staande uit de heeren: Den Ouden. Bakker en Van Breda. 5. Voorstel Ged. Staten wijziging classifi catie gemeente voor Jaarwedde Burgemeas- ter. Secretaris. Ontvanger en Wethouders. De voorz. deelt, mede dat ingevolge de overschrijding van het aantal inwoners (6000) de gemeente geplaatst is in de 8ste klasse. De jaarwedden moeten daarom worden her zien en nader vastgesteld volgens voorstel van Ged. Staten. De heer Uittenbogaard merkt op, dat, in verhouding tot de prestaties van Burgemees ter en Secretaris, het salaris van den Gem,- entvanger zeer hoog is te noemen. De voorz. zegt dat de Gem.-ontvanger leeds meer dan 40 jaren hier in functie is, waarom hem dit salaris niet misgund mag worden. Da heer Bakker steunt daarbij den voorz. De salarissen worden daarna vastgzete'd als volgt: Burgemeester f.3000,Secre tary f.3920, Ontvanger f.3630, Wethouders L 500,-. De voorz. deelt daarna mede dat een adres is ingekomen van de Oranjevereeniging met het verzoek om een subsidie voor het dit jaar te houden kinderfeest. Naar aanleiding van de uitbreiding van het aantal kinderen wordt gevraagd een verhooging van het bedrag, B. en W. stellen voor de subsidie toe te staan en te brengen van f. 400 op f. üOO,Wordt met algem. st. besloten. Alsnog wordt door B. en W. den leden voorgelegd een teekeaing van deti aanleg en bestemming van een, door demping van den vjjver in het Wilhelminapark vrij geko men sink grond. Voor zoover wij uit de ge mengde besprekingen opmerkten, zal een mge beplanting van het middengedeelte, waaromheen een grasgazon worden gemaakt, met aan den ingang van het park, vanaf de [■"degeesterlaan, dus onder de oude eiken- ™om, een tweetal banken aan iedere zij de "n een ronde bank om den boom. en daar achter een klein bassin, ongeveer 50 e.M. 0lt7j, met fontein in 't midden. ontwerp-teekening is gemaakt door de w® v- d. Putten. B. en W. vragen voor mt doel een crediet van f. 1SOO,— De heer Uittenbogaard vraagt of B. en W. ook andere, terzake kundige inwoners, b.v. den heer Schoutba, een opgave hebban gevraagd, waarop de voorzitter ontken nend antwoordt. De heer Uittenbogaard, zich zeer goed kunnende vereenigen met de voorgestel de teekening, acht het dan toch zeer ge- wenscht om meerdere opgaven voor den plantsoenaanleg in te winnen en eerst daar na een definitief besluit te nemer. De heer v. d. Burg bespreekt de billijk heid om ook andere leveranciers op het gebied van tuin- of plantsoenaanleg in de gelegenheid te stellen. De heer v. Breda vraagt naar de mogelijkheid van aanbe steding. Weth. Rubenkamp, gesteund door het ad vies van den heer Den Ouden, acht aan besteding van zoodanig werk niet mogeiyk. Het voorstel in stemming georaeht, woidt aangenomen met 83 stemmen, die van de heeien: v. d. Burg, v. Breda en Uittenbo gaard. Rondvraag. De heer v. d. Burg zegt dat de sloot aan het Wijokeislootiaamje in zeer slechten toe stand verkeert, en vraagt wanneer in dezen voor de omwonenden onhoudbaren toestand afdoende wijziging gebracht wordt. De voorz. zegt dat deze zaas in behandeling is en spoedig zijn beslag zal krijgen. De heer Paardekooper vraagt ten eerste verbetering van den Abspoeiweg. (Wordt toegezegd): ten 2a opensieiling voor rij vet keer van het eerste gedeelte "an den Rjjnzichtweg. De voorz. zegt dat tot afsluiting sedert kort is besloten, wedk besluit nu niet meer kan veranderd worden. Ten 3e vraagt spr. naar de mogelijkheid cm ten genoegen van de leden, hun een af schrift van de notulen der" vergaderingen toe te zenden, waardoor voorlezing kan ver vallen. De voorz. zegt dat aan inwilliging van dit verzoek vele moeiten en kosten zjjn verbonden ,doch wil gaarne medewerken, door b.v. vlugger voorlezing te doen met niet voorlezen van verschillende omschreven for maliteiten, enz. De vergadering wordt hierna gesloten. RIJNSBURG. In 'n lokaal naasf de Openbare School alhier, tijdelijk in gebmik bij het electrici- tditsbedrijf, werd gistermorgen een begin van brand ontdekt. De burgemeester was zeer spoedig aanwezig, en onder zijn lei ding mocht het gelukken, met emmers water het brandje te blusschen. Er is schade aan gericht aan eenige electriciteitsmeters en wat materiaal, aldaar aanwezig. Verzekering dekt de schade. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. GeborenMartinus, z. v. D. Plagmeijer en A. van der Voet. Petronella, d. v. A. B. Oostveen on M. C. Vromeeteijn. Ger&rda Wilhelmina Elizabeth, d. v. P. van der Neut en R. C. M. Elferink. Gevestigd. C. J. van Velzen, Kastanje laan 21, van Groningen. Mej. S. Boom- ker, Zandslootbade 17. van Enkhuizen. Mej. M. A. Sirre, Burchtstraat 12, van Zwijndreoht. Vertrokken: J. P. Onderwater, van Ker- kelaan 47. naar Lisse. S. SteeDVoorden en gezin van Jacoba van Beierenlaan 11, naar Amsterdam. J. Waterham, van Bijdorpstraat 18, naar Gramsbergen. In den toestand van den werkman H. B. uit Leiden, die door een auto werd overreden, en deswege in Huize Bemarius wordl verpleegd, is een gunstige wending gekomen. De geneesheer acht den toestand bevredigend. Gisteravond gaf het Fanfarecorps ..Crescendo" een concert in de tent op de overplaats. Er was veel publiek, wat ge tuigt van een toenemende waardeering voor de concerten Ook de jeugd begint de con certen niel rarer, als een gunstige gelegen heid om lawaai te maken, te beschouwen. VOORSCHOTEN. „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. Belangen ver gaderde de vereeniging „Onderling Hulp betoon" onder leiding van ds. H. P. Fort- geDS, voorzitter. De opkomst der leden was gering. Na opening der vergadering en vaststel ling der notulen, bracht de secretaris, de heer C. Bolle, het jaarverslag uit. Hieruit vernamen wij. dat bericht was ontvangen van het Ministerie van Justitie dat Kon. goedkeuring op de statuten niet noodig is De voorzitter deelde mede, dat reglemen ten zullen worden gedrukt en door de leden moeien worden aangeschaft tegen 5 cent per exemplaar Het jaar 1928 was voor de vereeniging niet ongunstig, de eerste helft van 1929 is minder gunstig, er is reeds duizend gulden meer uitgegeven dan ontvangen. Hierna bracht de penningmeester, de heer G. Harteveldt. hel fmancieele verslag uit. De ontvangsten hebben bedragen f. 8661.75', de uitgaven f. 4153.91'. aldus een balig saldo van 1 4507.82. De commissie voor het na zien der boeken bracht een gunstig verslag uit, waarna de voorzitter een woord van dank sprak lot den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Als bestuursleden werden herkozen de aftredende leden, ds H. P. Fortgens, T de Groot en D Brinks. In de vacature dr. D. K. Wielonga werd gekozen de heer H N. v. Amerom. Door het bestuur werd meegedeeld, dat voor kinderen voortaan geen f. 3.50. maar f. 2.50 per verpleegdag zal worden uitge keerd. Toorts zullen de kosten van vervoer niet meer worden vergoed, indien door een ge neesheer geen bewijs is afgegeven. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze vergadering. o WASSENAAR. Door onbekende oorzaak reed de heer G., uit 's-Gravenhage op den Rijksstraat weg nabij de Maaldrift met z'n auto tegen een langs dien weg staanden boom. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder werd door de glasscherven der voorruit bloedend rerwond. Later is de auto per kraanwagen naar een garage in den Haag overgebracht. o ZOETERWOUDE. GEMEENTE CONTRA GEDEPUTEERDE STATEN. Inzake het pensioenveihaal op de gemeente ambtenaren. Dezer dagen werd door den Raad van State, aid Geschillen van Bestuur, behan deld het beroep, ingesteld door den gemeen teraad van Zoeterwoude, tegen de beslis sing van Ged. Staten van Zuid Holland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan de gemeentebegrooting 1929, op grond van het daarin opgenomen pensioenverhaal op de gemeente-ambtenaren, aangesteld voor 1 October 1927. Namens de gemeente trad als gemachtigde op de heer E. J. Los, die echter van het woord afzag en de verdediging v3n het beroepschrift overliet aan Mr. Briët. advo caat te Leiden. Deze betoogde dat de ge nomen maatregel geen bezuinigingsmaatregel is geweest, want het verkregen voordeel is slechts gering, maar uitsluitend een be- grn9elkwestie is. De Raad van Zoeterwoude heeft zich n.l. op het standpunt gesteld dat pensioenverhaal mogelijk is volgens de Wet en van dat recht heeft de Raad gebruik gemaakt. Er wordt gevoeld dat het noodig is dat de ambtenaren, evenals elk particu lier voor zijn eigen ouden dag en voor zijn kinderen moet zorgen, dat deze in de kosten hunner pensioneering bijdragen. Van dat beginsel is de Wetgever uitgegaan. Pleiter voert dan aan dat in 1922 de 1ste Kamer het door de Tweede Kamer aange nomen wetsvoorstel tot invoering eener nieuwe Pensioenwet heeft verworpen juist omdat dat beginsel in het Wetsontwerp was weggevallen en toen later dat beginsel daarin weder was opgenomen heeft ook del le Kamer het gewijzigde wetsontwerp aan genomen. Het bevreemdt spr. dat Ged. Staten zich uitsluitend hebben laten leiden door finan- cieele overwegingen en het beginsel niet hebben aangeroerd. De gemeenteraad van Zoeterwoude wil dan ook niet de inkomens der ambtenaren bekorten, want hij is ge negen om het pensioenverhaal op andere wijze te suppleeren. Nog wijst spr. er op dat de Staat ook pensioenverhaal heeft toegepast en volgens hem ware het wenschelijk geweest dat toen alle' gemeentebesturen eveneens gehandeld hadden -.daardoor zou een hoop ontevreden heid weggeruimd zijn bij de rijksambtenaren. Een bezwaar vindt pleiter inderdaad dat in 1927 aan de toen in functie zijnde amb tenaren vrijstelling van pensioen is ge waarborgd, doch spr. meent dat de oude raad dit gpdaan heeft om de zaak niet in den nieuwen raad te doen behandelen. Terloops haalt spr. aan. alhoewel deze kwestie er volgens spr. buiten staat, dat van de gemeenten om Leiden Zoeterwoude op 1 na de hoogste heffing eener gemeen telijke inkomstenbelasting heeft. Hierna kreeg de heer Mr van Urk. direc teur van den Ned. Bond van Gem. Ambt. het woord, (de heer de Boer was verhin derd), die met de opmerking begon dat een nieuw gezichtspunt dooi den verdediger der gemeente naar voren is gebracht, n.l. de beginselkwestie. Pleiter wil echter ver klaren dat hij nimmer den indruk gekregen heeft en dat dit ook uit geen enkel stuk valt af te leiden, dat andere dan bezuini gingsredenen lot het nemen van het besluit hebben geleid. Evenwel is de Ned. Bond van Gem. Ambt. er voor te vinden om op grond van het beginsel met de gemeente in overleg te treden. Pleiter wil niet ontkennen dat de ge meenteraad bevoegd is om een besluit als het bestredene te nemen, doch de nieuwe raad weet dan ook dat hij oude rechten aan tast. Spr. wil niet dieper over die verkre gen rechten gaan debatteeren, doch hij wil alleen dit opmerken dat het een gevaarlijk beginsel is. dat een nieuwe raad maar alle besluiten die een oude raad genomen heeft kan intrekken. Het is echter frappant, al dus spr., dat dergelijke besluiten altijd be trekking hebben op ambtenaren en deze dan de dupe daarvan moeten worden. Het verheugt hem overigens dat de verdediger heeft toegegeven dat de gemeente Zoeter woude niet in een dergelijken noodtoestand verkeert dat de genomen bezuinigingsmaat regel noodig is. Aan het overgelegde staatje betreffende de belastingheffing in de gemeenten rondom Leiden kan spr. weinig waarde hechten omdat het betrekking heeft op de belasting heffing in 1925-1926. Thans is die toestand heel anders. En aangezien het hier gaat om de begrooting 1929 dient men den toestand te nemen zooals die nu is. Bij de aanbie ding der begrooting hebben B en W. mede gedeeld dat de toestand der gemeente-finan- ciën zeer gunstig is. hetgeen dan ook tot uitdrukking is gekomen in de verlaging der gemeentelijke inkomstenbelasting met 20 pet. Verder heeft er verlaging plaats gehad van de opcenten op de Personeele Belas ting. van de opcenten op de grondbelasting, terwijl een verdere verlaging der gemeente lijke inkomstenbelasting nog had kunnen plaats hebben. Spr. illustreert dit aan de hand van gegevens uit de begrooting 1929, waar o.a. een post van f. 7500 op voorkomt die van de schoolbesturen zal terugontvan gen worden en die niet verwerkt is in de belastingverlaging. Verder op den grooten post onvoorziene uitgaven die thans ge raamd is op f. 10 000, tegen f. 5000 in voor gaande jaren en dus eene belastingreserve inhoudt Frappant is daarbij dat die post onvoorziene uitgaven werd verhoogd met een bedrag van ongeveer f. 3000 uit over weging dat anders de belasting te veel ver laagd moest worden. Wel dus een bewijs dat de financieele basis in Zoeterwoude goed is. Pleiter iUustreert verder dat de ambtena ren te Zoeterwoude een lager salaris ge nieten dan do daarmede gelijkgeplaatste rijksambtenaren, ook na toepassing van het pensioenverhaal. Hierna werd nog door beide pleiters gere- en gedupliceerd, waarna de behandeling der zaak werd gesloten. De Koninklijke beslissing volgt later. Burgerlijke Stand. Geboren: Aloijsius Jozef, z.v. C. W. de Jong en C. J. Verkleij Gysbertus Paulus, z.v. P. van Bemmelen en A. M. Wesselman Maria Cornelia, d.v. J. C. Wesselinh en C. C. Duivenvoorde Cornelis Adrianus Petrus, z.v. P. Westgeest en E. G. Ammer- laan Martinus Cornelis, z.y. J. P. Boens dorp en C. Janmaat. Ondertrouwd: Willem de Vreugd 35 j. en Johanna Maria Konijnenburg 29 j. Ge rard Anders 26 j. en Trijntje Maria Ver sloot 22 j. Willem Jacobus Jongeneel 26 j en Gretha van Tilburg 27 j. Overleden: Jacobus de Heer 70 j. RADIO-TELEFONIE ENGELAND—AUSTRALIË. Naar aanleiding van een onlangs geslaagd radio-telefonisch proefgesprek tusschen En geland en Australië zijn door het Engelsche General Post Office (het Hoofdbestuur der Posterijen), met de Regeering van Australië onderhandelingen geopend tot het aanleggen van een regelmatigen telefoondienst tus schen beide landen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de verder te nemen proeven zich uitstrekken tot Zuid-Afrika en de andere Engelsche koloniale bezittingen. o AMERIKAANSCHE DEELNAME AAN DE RADIO-SHOW TE PARIJS. Naar wij vernemen zullen aan de Inter nationale Radio Tentoonstelling, welke van 27 September tot 13 October a.s. te Parijs gehouden wordt, verscheidene groote Ame- rikaansche Radio-firma's deelnemen. Deze zullen in hoofdzaak complete ont- vang-installaties exposeeren. De Fransche fabrikanten zullen dus hun beste beentje moeten voorzetten. RADIO-INSTALLATIE'S IN TAxrs. Naar wij vernemen hebben verschillende Londensche taxi-bedrijven vergunning ge kregen hun auto's uit te rusten met ultra korte golf ontvangers. Hierdoor zal het mo gelijk zijn den bestuurders vanuit het hoofd kantoor op te dragen zich naar een bepaald adres tc begeven voor het ophalen van een „vrachtje". Nog afgezien daarvan of deze installaties loonend zullen zijn, raeenen wij te mogen betwijfelen of een dergelijke noviteit veel nut zal hebben. In een wereldstad als Lon den zal het n.l. niet veel voorkomen, dat een taxi, welke naar zijn standplaats op weg is, op zijn route geen passagiers op neemt. o HET WERELD-CONGRES VOOR PADVINDERS. Op hel Wereld-Congres van Padvinders, dat te Birkenhead gehouden wordt, zal op Vrijdag 2 Augustus gesproken worden door Z. K. H den Prins van Wales en den Chief Scout Sir Robert Baden-Powell, de oprichter van de padvinderij. Deze toespraken zullen 's middags te 4.05 uur door de stations Lon den en Daventry uitgezonden worden. RADIO-WEE IN DUITSCHLAND. Naar aanleiding van een groot aantal in gekomen klachten van Duitsche luisteraars hebben de Duitsche Radio-Autoriteiten me degedeeld, dat er geen enkele wettelijke be paling bestaat aan de hand waarvan het mogelijk zou zijn den verkoop van appara ten voor ultra-violette stralen, electrische stofzuigers en andere den radio-ontvangst storende installaties te verbieden. Men dringt er evenwel bij het publiek op aan om, bij aankoop van dergelijke appa raten, zich er terdege van te overtuigen, dat deze geen storing in radio-ontvangst zullen veroorzaken. Weliswaar is de ook hier voorkomende- storing door stofzuigers een voortdurende bron van ergernis. Dat men evenwel in Duilschland maar eenvoudig zou willen voorstellen den verkoop van dergelijke ap paraten te verbieden, is al te kras. Dan zouden wij hier in de groote steden wel kunnen voorstellen het electrische trambe drijf stop te zetten. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 15^7 RECLAME. Gedurende ENKELE DA0EN aanbieding BIJNA VOOR NIETS Kist ome Etalage. 9296 HAABL.STR. hoek D0NKERSTEEQ 2-4-6 A. v. W., te L. Het Burgerlijk Wet boek schrijft in artikel 1691 het volgende voor: Indien, gedurende den huurtijd, het ver huurde goed dringende reparation noodig heeft, welke niet tot na het eindigen der huur kunnen worden uitgesteld, moet do huurder dezelve gedoogen, welke ongemak ken hem ook hierdoor worden veroorzaakt, en hoewel hij ook, gedurende het doen dier reparation, van een gedeelte van het ver huurde goed verstoken zij. Doch indien deze reparation langer dan veertig dagen duren, zal de huurprijs ver minderd worden naar evenredigheid van den tijd, en van hel gedeelte van het verhuurde goed, waarvan de huurder zal zijn versto ken geweest. P. A„ te L. Als bij indiensttreding niets daaromtrent is afgesproken, heeft zij geen recht op vacantie. K. M. te Z. De belasting bedraagt in hoofdsom f. 24.30. De opcenten voor ge meente en provincie staan afzonderlijk op het aanslagbiljet vermeld. VOOR ZATERDAG 27 JULI. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15: Morgen wijding. 12.152.00: Concert door heb AVRO-Kwintet. 2.00—2.30: Filmpraatje door Max Tak. 2.30—3.30: Aansl van het Tusohinski-Theater te A'dam. 3.30 t-4.30: Kurhaus te Scheveningen. Dansmu ziek door „The Rambler*". 6.00—5.45: Lezing dooT dr C. H. Sluiter over: Bouw en wezen der materie. 5.456.00: Gra- mophoonmuziek. 6.01—7.45: Concert door het Omroeporkest. Anton de Leeuw (bariton). 8.00: VARA Zomeravond-con cert. Orkest en solisten. 10.10: Persber. 10.45: VARA. Levensliedjes. 11.15: VARA. Gramophoomn-uziek. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1070 M. Uitsl. KRO-uitz. 11.3012.00: Godsdienstig half uurtje. 12.151.15: Concert door het KRO-Trio. 1.152.00: Gramofoonmu- ziek. 4.006.30: Kinderuurtje. 5.30 6.30: Gramofoonmuziek. 6.30—6.45: Ver- telkwartiertje. 6.45—7.00: Journalistiek weekoverzicht. 7.00—7.30: Gramofoon/- muziek. 7.308.00: Causerie over: Staat en nationale Staten. 8.00—11.00: Con cert, vocale en instrumentale solisten. 9.30: Nieuwsber. 11.00—12.00: Optreden van een humorist. Daventry, 1554 M. 10.35: Kerkdienst 11.0511.20: Causerie. 1.202.20: Or kestconcert. 3.50: Concert. A. Brown's kwintet. 5.05: Concert-orgel bespeling. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Muziek. 6.35: Nieuwsber. 7.05: Pianoduetten. 7.20: Lezing. 7.35: Lezing. 7.50: „The diary of a Nobody" (6), Voorspel. 8.05: Concert. Militaire kapel. O. Stur- gess, sopraan. T. Clare, humorist. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing. 9.50: Nieuws berichten. 9.55: „Mrs. Buggins again sees it through", revue van Constandures en Robinson. 10.5512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1725 M. 12.50— 2.10: Gramofoonmuziek. 4.05: Kinder uurtje. 4.35: Dansmuziek. 6.55—7.20: Gramofoonmuziek. 8.35: Orkestconcert. 9.5011.10: Dansmuziek. Langenberg, 173 M. 7.508.50* Orkest concert. 10.35: Gramofoonmuziek. 1.252.50: Orkestconoert. 5.556.50: Orke9tconcert. 8.20: Vroolijke avond. Westfalia-Orkest en 2 hoorspelen „Der letzte versuch" en „Was ist's?". Daarna dansmuziek tot 1.20. Zeesen, 1635 M. 6.1010 50: Berichten en lezingen. 12.201.10: Muziekuitzcn- ding voor scholen. 1.105.20: Berichten en lezingen. 5.206.20: Concert. 6.20 8.15: Berichten en lezingen. 8.20: Vroolijke avond. Een-acters, m. m. v. or kest Daarna: Persber. en tot 12.50: Dans muziek. Hamburg, 421.3 M. 5.20: Orkestconcert 6.35: Concert. 7.20: Zang door Lotty Cramer, m. m. v. orkest. 8.20: „Caval- leria Rusticina". Opera van P. Maseagni. 9.35: Orkestconcert. 11.20: Manfred Lommel met eigen programma. Dansmu ziek. Brussel, 512 M. 5.206.20- Dansmu ziek. 5.206.20: Dansmuziek. 6.50: Gramofoonmuziek. 8.3510.35: Concert door de Vlaamsche Soc. Club Antwerpen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7