AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaieidag. Canoordia: Feestavond L.V.V. „Lugdu- num". 8 uur nam Zondag. R ij s w ij k: Wielerwedstrijden 2 uur n.m. I)e avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt No. 8, Telefoon 552. Kraayenbnnk, 35 2/5 sec.4. R. J. J, Bronsgeest, 36 3/5 sec. Afvalrace, jongens: 1. D. Kraayenbrihk, 2. J. v. d. Berg. 20 M. onderwater zwemmen, heeren: 1. W. Snoeker, 2. H. C. Kosto. 50 M. vrije slag (politic- en havenper soneel)1. G. v. d. Ham, 44 sec.2. A. J. y. d. Berg. 45 sec 3. Nachtegaal, 52 sec. 50 M. schoolslag (idem)1. J- de Boer, 50 4/5 sec 2. A. J. v. d. Berg. 53 1/5 sec.; 3. W. van Es, 57 3/5 sec. 50 M. rugslag (idem): 1. J. de Boer, m.2. A. J v. d. Berg, 1 ra. 2 3/5 sec. Waterpolo (heeren)De Zijl I—Haar lem 1 00. WATERPOLO. PROMOTIE-WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. In de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk werden gisteravond beslissingswed strijden geapeeld tusschen de beide tweede klasse kampioenen (dames en heeren) om uit te maken, wié promotiewedstrijden zal mogen spelen tegen de beide degradatie, candidaten in de correspondeerende eerste klasse-afdeelingen. Het eerst kwamen in het water de dames zeventallen van S.V.H. (Hillegersberg) en Thetis (Zaandijk). De Zaansche dames wa ren verre in de meerderheid en leidden met do rust reeds met 2—0. Na de hervatting bracht S.V.H. uit een straïworp den stand op 2—1, doch daarna nam Thetis het spel weer in handen en voerde de score op tot 4—1, waarmede het einde kwam van dezen overigens matigen wedstrijd. Thetis komt in de promotiewedstrijden uit tegen het Y en Zignea. Heel wat spannender en beter wan de strijd der heeren-kampioenen S.V.H. en H.P.C. (Heemstede), waarin scheidsrechter A. Slop, die ook den vorigen wedstrijd leidda, de handen vol had om de spelers in bedwang te houden. Dt eerste helft bracht een uitgesproken overwicht van de Heemstedenaren, die ge durig voor het vijandelijk doel lagen, maar dank zij bet eminente verdedigen van Zeis man ,geen kans sagen het leer meer dan eenmaal in de touwen te werken, Ook S.V.H. wist eenmaal te scoren, zoodat de tweede helft inging met den stand dubbel één. Na de hervatting ontwikkelde zich het- zeltde snelle spel van de eerste helft. Thans wogen beide partijen beter tegen elkaar op en nadat S.V.H. de leiding had genomen, maakte onmiddellijk daarop H.P.C. weer ge lijk (2-2). Doelpunten bleven verder uit, zoodat een beslissing moest worden verkregen in de verlenging van tweemaal 2'/e minuut. Echter ook thans geven de partijen elkan der niets toe en reeds dachten we aan een tweede verlenging, toen een H.P.C.-tr bin nen do 2-Meterlijn een overtreding begmg en mt bet water werd gezonden. De aan S.V.H. toegestane strafworp werd evenwel slecht genomen en door den Heem- steedschen doelman gemakkelijk gestopt. Met zeven tegen zes man spelend, nam S.V.H. het offensief over ,doch de tijd be lette haar het winnende doelpunt te scoren. Einde kwam met onveranderden stand. De ingevallen duisternis maakte verder spelen onmogelijk, zoodat de geheele wed strijd op nader te bepalen datum zal moeten worden overgespeeld. De wedstrijden werden door een vrij groot en uittermate enthousiast publiek bijgewoond. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. Het programma om den Davis Cup is als volgt vastgesteld. Hedenmiddag komt in de enkelspelen Borotra tegen Lotl en Tilden tegen Cochet Morgen heeft het dubbelspel plaats waarbij Allison cn van Rijn zeer waarschiinli'k tegen Cochet en Brugnon uitkomen, terwijl op den laatsten dag Tilden tegen Borotra en Lolt tegen Cochet uit komen. o CRICKET. DE FLAMINGO'S. Te Derby hebben de Flamingo's gisteren met drie wickets verloren van „Derbyshire Friars". ATHLETIEK, DE AFSTANDSMARSCHEN VAN DEN N. B. L. O. De derde dag is een succes geworden. Niettegenstaande hel weder wat drukkender was. weid er goed geloopen In totaal zijn eg Donderdag slechts 14 deelnemers uit gevallen togen den eersten dag 19 en den tweeden dag 39, of in totaal 6.3 pCt., wat voorwaar een mooi succes mag'genoemd worden. Minister Lambooy gaf gisteren van zijn belangstelling blijk. TOUR DE FRANCE. Gisteren werd de 19e etappe gereden, MelzCharleville (159 K M.)) Eerste Rijsselberghe, tweede A. Magne, derde Ponduel, vierde v. Bruaene, vijfde Bebry Het klassement na deze étappe luidt, no. 1 Dewaele, no. 2. Demuyserc, no. 3. Pancera, no. 4. Cardona en no. 5 Frantz. WIELRENNEN. VAN DE RIÏSWITKSCHE BAAN. Zondag a.s. geeft de Rijswijksche wieler baan' een schitterend program. Achter de motoren in drie manches over 100 KM. starten Viktor I.inart achter Pasquicr Sg. en Robert Grassin achter Didier. Bovendien rijdt de Franschman Henri Bronu achter Jubv. Dit drietal, dat stuk voor stuk voor den titel van wereldkampioen 1929 in aan merking komt, zal dus Zondag a.s. een voorproefje geven van de wereldkampioen schappen in Zurich. Tegenover it drietal komen de Hollanders Cor Blekemolen ach ter Mnssicol en Koos Storm achter Slesker. Het tweede hoofdnummer wordt gevormd door de uitdaging6match MoeskopsKauf- mann. Moeskops en Kaufmann rijden ver der ook een handicaprace, waarbij zij aan renners als van de Leur, Bontekoe, P. Leene, L. Leene, Loriee, Hesljnga enz. voorgiit gevon. Een interessant nummer wordt verderde landemwedstrijd, waarin in drie ritten de Olympische kampioenen B. LeeneD. van Dijk komen te staan tegenover P. Leene— Bontckoe, L. Leenede Leur, van Duin van Riet en LorieeMertens. Het slot wordt gevormd door een 4 K.M. amateur-wedstrijd. o SCHERMEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE OOSTENDE Gisteren is te Ostende om den grooten prijs op degen gestreden, welke 62 concur renten in den strijd heeft gebracht Hieronder volgen de resultaten van de finale: 1. Jourdan (Frankrijk); 2. Pezzana (Italië); 3. Tom ((België) allen 6 overwinningen en 3 nederlagen; 4. Schmetz (Fr.); 5. Agostini (li.); 6. Ragno (It.) allen 5 overw., 4 nederl.; 7. Pennescu (Roemenië); 8. Barbier (Fr.) beiden 4 overw., 5 nederl.; 9. Tenhalff (Ned.) 1 overw 8 nederl.; 10. Mazelle (Belg.) 0 overwinn., 9 nederlagen. DAMMEN. DE WERELDKAMPIOEN B. SPRINGER IN LEIDEN. Op Donderdag 8 Augustus zal dc we reldkampioen Springer, die in dit opzicht niet te overtreffen is, een blindpartij spe len legen den kampioen van Leiden J. Kleer, in de groote zaal van Maison Bern- sen. Daarna geeft deze groote begaafde speler een simullaan-seance, waaraan alle damliefhebbers zoowel in als builen Lei den, mogen deelnemen. Nader bericht volgt per advertentie. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Euwe behoudt den titel. Te Amsterdam zijn do wedstrijden ge houden om hel kampioenschap van Neder land. De volledige uitslag luidt- 1ste prijs en titel van kampioen. Dr. M. Euwe met 8'/j p.. 2de en 3de prijs S. Landau cn H. Wee- nmk, ieder mei 7 p4de prijs jhr mr. J. II. O v. d Bosch mei G'/a p., 5de prijs gedeeld door J. Davidson en R. J. Loman, ioder mol 4 p. Verder behaalden: Dr. A. G. Olland 3'/» p., K. Geus 3 p., mr. E. Slraat 1'/» p., E. Muider 0 p. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nn naar Den Haag? Naar thans verluidt, zijn alle mogend heden behalve België het thans eens over de keuze van Den Haag als plaats voor de komende conferentie. Het Duitsch verzet tegen Brussel heeft de Belgische hoofdstad uitgeschakeld. Aan België is nu gevraagd zich ook te vereenigen met Den Haag. Of onze Zuider buren over hun bezwaren zullen heenstap pen? De regeering heell haar beslissing voorbehouden lot heden Anders loch nog Zwitserland? FRANKRIJK. De Senaat en de schnldenreceling De vondsten bij de communisten. Id den Senaat verloopt het debat over de schuldenregeling met Amerika veel kal mer dan in de Kamer. De binnenlandsohe politiek speelt er geen rol bij. De ontwvi- pen zullen nagenoeg roet algemeene stem men worden aangenomen. Gisteren verdedigden Caillaux en Béren- ger hun beleid. Caillaux stelde als minis ter van financiën met Churchill de over eenkomst met Engeland op, Bérenger onderteekeude met Mellon die met Amerika Poincaré heeft weer eenige politieke persoonlijkheden ontvangen, o.a. Bria-nd en Tardieu. Perrier, de directeur van den algemee- nen inlichtingendienst, heeft bij het on derzoek van de documenten, in beslag ge nomen tijdens de huiszoekingen bij de communisten het bewijs gevonden, dat Moskou de Fransche communistische partij subsidieorde en beeft eveneens vastgesteld, dat invloedrijke leden van de partij getd ontvingen De onderzochte papieren zijn instructies voor den dag van 1 Augustus cn er blijkt uit, dat de communistische partijen niet te-geD den oorlog zouden zijn en zouden trachten den wereldoorlog uit te lokken, om hem in burgeroorlog om te zetten en te fcraohten zicfii meesteT te maken van de macht. De socialistische Kamergroep heeft Re- naudel opdracht gegeven om de regeering te interpelleeren over de politiek van pre ventieve arresitaties on onderdrukking. ENGELAND. Hei ontslag van lord Lloyd Het mijn- werkersconcres. Lord Lloyd. Vooruitloopende op de tegen heden be loofde verklaring van Henderson in het Lagerhuis over hel ontslag van Lloyd, heeft lord Salisbury gisteren de kwestie in het Hoogerhuis ter sprake gebracht. Hi] zeide, dat het optreden deT regeering, die hel ont slag van Lloyd uitgelokt had, twijfel had doen rijzen aangaande de continuïteit» der politiek. Hij wilde weten welke groote ver andering in het ontslag opgesloten lag. Salisbury bracht hulde aan het werk van Lloyd in Egypte. Hij zeidc, dat hij zijn ambt aanvaard had tijdens de moeilijke periode', die gekenmerkt werd door den moord op den Sirdar en hij legde den nadruk op het belang van Egvpto voor do verbindings lijnen. van het Engelsche Rijk. Parmoor, die namens de regeering ant woordde, zinspeelde op een belangrijk tele gram van Chamberlain aan Lloyd in Mei j.l., waarvan de inhoud zal aangehaald worden in de volledige verklaring, welko Henderson hoden zal afleggen. Verder schetste hij de politiek der arbeiderspartij tegenover Egypte on zeide, dat Engeland, ofschoon voorbehoud makend aangaande zekere punten zooals de internationale kwesties en Soedan, ten aanzien waarvan do continuïteit der politiek moei worden gehandhaafd, altijd gewenschl heeft, dat er een regeling zou worden getroffen, waar door Egypte een onafhankelijke, souvereine Slaat zou kunnen worden voor wat zijn tinnenlandsche aangelegenheden betreft. liet eenige onderscheid tusschen de- poli tiek der arbeidersregeering en van hare voorgangster i9 gelegen in de procedure. Parmoor geloofde niet, dat dc beschuldi ging. dat de regeeTing het ontslag uitgelokt had, gerechtvaardid was. Het is niet dan eervol voor Lloyd en Henderson, dat zij beiden tot de conclusie zijn gekomen, dat Lloyds werk onder de tegenwoordige om standigheden Piet voortgezet kon worden. De positie1 in verband met het ontslag van Lloyd kon niet goed worden begrepen zon der het verband met de vroegere gebeur tenissen. welke zich hebben voorgedaan vóór Labour aan 't bewind kwam. Lord Passfield, de staatssecretaris vooi de Dominions, zeide, dat het ontslag van Lloyd buiten verband 9taat met de onder handelingen, die tegenwoordig met Egypte gevoerd worden. Deze onderhandelingen zouden belemmerd worden, indien de do cumenten, waar de oppositie om vraagt, werden gepubliceeTt. Birkenhead viel hevig do regeering aan en vroeg, of er onderhandelingen worden gevoerd tusschen de regeering en hoog geplaatste Egyptenaren, zonder dat Lloyd op de hoogte is gesteld. Indien dit zoo is, dan is het een schande en een oneer. Daarna werd het debat gesloten Lord en Lady Lloyd woonden de ver gadering bij. Er verluidt, dat Lord Passfield (Sydney Webb) Lord Lloyd als hooge commissaris zal opvolgen, indien het ambt wordt ge handhaafd. Anders wordt bij Britsch am bassadeur of gezant te Kaïro. Verder wordt gezegd, dat de Britsohe troepenbezetting waarschijnlijk sterk zal worden vermin derd en verder alleen politiediensten zal doen. Egyptische nationalisten in Londen zijn zeer verheugd over het ontslag van Lord Lloyd. In het Lagerhuis werd den minister van binnenlandsche zaken gevraagd of hij wist. dal buitenlanders afgeschrikt worden van een bezoek aan Engeland door de meening. dat zij aan tal van onaangenaamheden b'ootstaan wegens de strengheid, waarmee de bepalingen op de vreemdelingen wor den toegepast Clynes antwoordde dat hem van de ge signaleerde feiten niet9 bekend was De stHiistiek bewijst juist, dat het aantal bui- tenlandsche bezoekers toeneemt. Mac Donald deelde mede, dat de be sprekingen der drie partijleiders nopens het vraagstuk der hervorming van het kiesrecht tot zoodanige principieele overeenstemming hadden geleid, dat een commissi? ter be- fctudeerinc der détails ten spoedigste be noemd kan worden. Het Mijnwerkerscong-res heeft gistermor gen een korte openbare zitting gehouden, waarin met algemeene stemmen een motiei is aangenomen ora de regeering aan te eporen zoo spoedig mogelijk tot nationalisatie van alle mijnen in Engeland, Wales en Schotland over te gaan. In een bespreking van den algemeeen toestand in dc industrie, zeide voorzitter Herbert Smith, dat de Duit sch», kolenleveringen op rekening der her stelbetalingen zoo spoedig mogelijk beëin digd moeten worden. Het mocht waar zijn, dat deze leveringen tot Duilschlands eco nomische redding hadden bijgedragen, het was evenzeer waar dat zij Engeland9 eco nomische ondergang beteekenden. Verder heeft men met algemeene stem men een resolutie aangenomen, waarin de onmiddellijke afschaffing wordt geëischt van den acht-urigen arbeidsdag in de mijnen. De conferentie 9prak het vertrouwen uit. dat de leden dor regeenng de beloften zullen nakomen, die zij te dien aanzien ge daan hebben. Een andere resolutie betref fende de loonen, welke eveneens mei alge meene stemmen aangenomen werd, komt op voor een verhoogine van de minimumschaal en een terugkeer tot de nationale overeen komst, betreffende loonen op de basis van de kosten van het levensonderhoud en een uniform minimumpercentage bedragend. o DE VATICAANSCHE STAAT. De Pans bniten het Vaticaan. Voor de eerste maal sedert 1870 heeft de Paus gisteravond in een feestelijke proces sie de St. Pieterskerk verlaten om zijn zegen uit te spreken over de hooge geeste lijkheid van het Valicaan en over de Va- ticaansche aristocratie, die bij den pause lijken troon dienst doel. De processie duurde meer dan twee uur. De Paus zat onder een kostbaar baldakijn op een hi9torischen stoel, terwijl hij de monstrans voor zich uit hield. ZUID-SLA VIE. Een nota tegen Bulgarije. De Joego-Slavische gezant le Sofia heeft ir. opdracht van zijn regeering lot den Bul- gaarschen minister-president Liaptsjeff als plaatsvervangend minister van buitenland- sche zaken een brief gericht, waarin de Bul- gaarschc regeenng wordt uitgenoodigd te vorklaren, hoe zij het onlangs aangenomen wetsontwerp tot amnestie in overeenstem ming denkt te brengen met de voorwaarden van het verdrag van Neuilly, welke de uit levering van oorlogsmisdadigers eischen. De brief noeml alleen den naam van den vroegeren Bulgaarschen generalissimus Ne- koff, die reeds vijf jaar geleden amnestie verkreeg. .Men ziet hoe ver Zuid-Slavië het gaat zoeken1 TURKIJE. Verblijfplaats voor Amanoellah. De Turksche regeering heeft den Afghaan- schen ex-koning Ahianoellah op diens ver zoek loegeslaan zich in Turkije te vestigen. Hem zal een maandelijksche toelage worden verleend. Amanoellah zal in een hotel te Konstan- tinopel zijn intrek nemen. CHINA. Het conflict met Rusland. lederen dag verandert de situatie Was er gisteren blijkbaar eenige kans, dat Duitschland bemiddelend zou kunnen op treden, nu heet het weer, dat iedere be middeling wordt geweigerd, maar dat beide partijen wel rechtstreeksche onderhandelin gen willen voeren. Volgens een bericht van de „Daily Tele graph" uit Moekden zouden in Tsjang- tsjoeng, het zuidelijk eindpunt van de Oost- Chineesche spoorweg, tusschen Tsjangts- jang, die voor deze bijzondere zending op dracht gekregen heelt van linking, en den Russischen consul-generaal in Char- bin, Mellikow, Woensdagmorgen reeds voorbesprekingen begonnen zijn. China erkende het principe van de ge meenschappelijke controle over den Oost- Chineeschen spoorweg Dit echter onder alle voorbehoud. Telkens opduikende berichten over het wisselen van schoten gaan we maar kalm voorbij. Er is een overeenkomst tot stand geko men tusschen den Japanschen generalen staf en generaal Tsjang Sjoe-liang in zake het vervoer van Chineesche troepen op den door Japan gecontroleerden Zuid-Mant- sjoerijschen spoorweg naar Noord-Mant- sjoerije. De Jnpansche regeering heeft het vervoer van honderdduizend man Chinee sche troepen toegestaan op voorwaarde, dat deze troepen niet gewapend en ook niet in ?t bezit van geschut zullen zijn. De wapens zullen dientengevolge met vrachtauto's van het arsenaal te Moekdcm naar Charbin worden vervoerd. De Japansche directie van den Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg heeft zich bereid verklaard dit troepen transport kosteloos te doen geschieden. In verband met het dreigende oorlogsge vaar heeft het secretariaat der Internatio nale Transportarbeiders Federatie (I. T. F.) in een rondschrijven aan alle aangeslotenen herinnerd aan de congreshesluiten ter be strijding van oorlog en militarisme en ver zocht nauwkeurig toezicht te houden op al het vervoer van oorlogstuig en het trans port daarvan, verband houdende met het mnmenteele oorlogsgevaar in Azië, even tueel te stoppen. DEN HAAG DOOR BELGIE AANVAARD. BRUSSEL, 58 Juli. (Belg. Tel. Ag.) Ooi België heeft er in toegestemd de komende conferentie in Den Haag te houden. PARIJS, 26 Juli. (V.D.) Naar aanleiding van den strijd om de plaats, waar de inter- nationale diplomatieke oonferentie zal wor. den gehouden, schrijft de Matin", dat de eenige reden, waarom Engeland thans Dm Haag voorstelt, e»n niet accoord wil gaan met het Fransche voorstel om de confe- rentie in Zwitserland te houden, slecht* daarin gelegen kan zijn, dat MacDonald, nu hij zijn zin niet kon doordrijven om u* conferentie in Londen te houden, thani ook niet aan den wensoh van de Fransche regecring wil toegeven. De Engelsche geering moet nu maar trachten onze Bel gische vrienden over te halen, schrijft hei blad, en maar probeeren, onderdak voor vijftien-honderd personen te vinden en m samenwerking met de Nederlandsohe re geering tien delegaties en ontreveer 400 journalisten onder te brengen. Indien rata Tengevolge van de onvoldoende technisch? organisatie na achttien dagen naar Zwit serland moet vertrekken en wanneer regee- ringen en persvertegenwoordigers imet al lerlei moeilijkheden te kampen hebben, moeten zij zich maar troosten met de ge dachte, MacDonald een ongeveer viif uur langere reis bespaard te hebben, die hij ot> 28 Augustus, als hij zich naar de at. ting van den Volk en bonder a ad begeeft, toch zal moeten maken. 6 HET KELLOGG-PACT. WASHINGTON. 26 Juli (Reuter). Staat secretaris Stimson zond gisteravond instruc ties aan de diplomatieke vertegenwoordi gers der Ver. Staten in 39 hoofdsteden, om de regeeringen, waarbij zij zijn geaccredi teerd er van in kennis te stellen, dat d? ratificatie van het Kellogg-pact officieel was geschied door Japan en dat het pac! dus effectief is geworden. Dit geschiedde overeenkomstig artikel drie van het pac', dat de wijze aangeeft, waarop de ratificatie moet geschieden. DE ONTWAPENING TER ZEE WASHINGTON, 25 Juli. (Reuter). Stim son gaf heden een definitie van het begins^ „maritieme pariteit", waaromtrent Mac Do nald en Dawes tot overeenstemming zjjn go komen. Deze beteeke-nt volgens hem ea absolute gelijkheid van geveebtssterkte der vloten van beide landen, toegepast op all« categoriën van schepen. NEW YORK, 26 Juli (V.D.) Het Ameri- kaansche Legioen van Vereenigingen van Oud-Frontstrijders heeft ten sterkste gepro testeerd tegen Hoover's verklaring betref- fende de viootbeperking en verklaard, dal partiteit tusschen de vloten van Groot-Bril- tannië en de Vereenigde Staten slechts be reikt kan worden wanneer het Amerikaan- sche vlootprogram wordt uitgevoerd en Engeland een deel van zijn vloot vernietigt Men verwacht bij de behandeling van hel voorstel in het Congres, nog stormachtige tooneelen. POINCARE'S ZIEKTE. PARIJS. 26 Juli (Havas). Gisterenavond liepen er geruchten dat de toestand van Poincaré minder bevredigend wa9 en dal men overwoog hem een chirurgische be handeling te doen onder aan. Dit i9 niet juist. Eerst aanstaanden Dinsdag zal de diagnose worden vastgesteld daar een der behandelende geneesheeren niet aanwezig u o DE VERVOLGING DER FRANSCHE COMMUNISTEN. PARIJS, 26 Juli. (Belg. Tel. Ag.). Ik eigenaar van de Humanité, die sedert twee dagen zich in arrest bevindt, wordt beschul digd van ophitsing van militairen tot onge hoorzaamheid. DE NIEUWE AMBASSADEUR DER VER. STATEN TE PARIJS. PARIJS. 26 Juli (V.D.) Uit Washington wordt gemeld, dat als opvolger van den orer-l leden ambassadeur Herrick tot ambassoj deur der Vereenigde Staten te Parijs isj*j noemd d" republikeinsche senator van N'»l Jersey Edge. Edge werd op 28 Novemtë'l 1878 geboren. Hij was directeur van ('I „Atlantic Review", stichlte toen een mUfl nationaal persbureau en werd later eigena*'i van- twee groote bladen. Bovendien wijd*! hij zich ook aan financieele. bank- en hac- pels-affaires. Zijn politieke loopbaan wW"l ingeleid toen hij in 1917 tot senator VilI New-Jersey werd gekozen. Hij bedantt'l toen echter voor deze plaats en eerst i'l 1919 trad hij in den Amerikaanschen naat. In 1925 werd hij wederom voor zlil jaar herkozen. o ROEMEENSCHE TOLTARIEVEN. BOEKAREST, 25 Juli. (Wolff). De Kas' heeft heden de nieuwe toltarieven aangr-'l men, die voor vele artikelen beduidend Tag'J zijn geworden. 2—11

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2