AGENDA. Zonnebrand PUROL KERK- EN SCHOOLNIEUWS. STAATSLOTERIJ. VISSCHERIJ-BERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaterdag. Concordia: Feestavond L.V.V. „Lugdu- num". 8 uur nafln I): avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondaj 28 Juli waargenomen door de apolheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt No. 8, Telefoon 652. RECLAME. Een door de zon verbrande Huid, Stukgeloopen Voeten, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 cL 9215 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te HempensA. J. v. Kleffens te Kielwindowoer. Te Huizen ds. P. J .Steenbeek, te Kampen. Bedankt: Voor Doorwerth en vov Heelsum c.a. ds. E. Warmolts te Scherpeu- zeel; voor Nieuw-Buinen ds. A H. Helle- mans te Rottum en Stitawerd. Voor Don kerbroek (toez J. J. F. Spaar garen te Aartswoud. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te StadskanaaJ-Pekeldor- weg de heer A. J. Boss, oand. te Zwolle. Te Veenendaal ds. A. de Bloois te Dirks- land. Bedankt: Voor Groote Lindt: H. v. d. Zanden te Wapenveld. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Veenendaal, A. de Blois, te Dirksland. ALGEM. SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK. VU. Tot leden vanwege de algemeene 9ynode in het bestuur van het opvoedingsgesticht Valkenheide werden benoemd de hoeren Barbas en Franck; en lot lid van den pen sioenraad jhr. mr. A. F. de Savornin Loh- man. Opnieuw komen do aangelegenheden van de commissie voor hot onderhouden van betrekkingen met buitenlandsche kerken aan de orde. Tot afgevaardigde van synode ter bijwoning van de officieele vereeniging der Nationale Scholsche kerk en der ker ken, welke zich sinds 1843 daarvan had den afgescheiden, is benoemd prof. dr. Böhl, hoogleeraar te Leiden. Deze plechtige ver- eenigine zal van 13 lot 19 October le Edin- burg plaats hebben. Op de bijeenkomst van do ,,Zenlral9lelle", welke van 23 tot 24 Augustus te Bazel zal worden gehouden, zal de synode vertegenwoordigd zijn door haren quaestor-generaal, mr. S. J. Hogerzeil. Het bestuur van de Nederlandschc af- deeling van den Wereldbond der Kerken heeft in vereeniging mot een commissie van afgevaardigden die het congres le Stock holm hebben bijgewoond, tol de synode het verzoek gericht om de kerken in Neder land tot gemetn9chappelijken arbeid in don geest en met het doel van Stockholm bij een te roepen, de vorming van een alge- meenen kerken-raad ter hand te nemen en verder al datgene te doen, dat naar het oordeel dor synode voor hot bereiken van bovengenoemd doel noodig zal worden ge acht. De algemeene synodale commissie stelt nu voor. aan het bovengenoemde verzoek te voldoen en daartoe gebruik te maken van de beslaande commissie voor corresponden tie met buitenlandsche kerken. Sommige leden vereenigen zich met de meening van prof. Hnitjema, dat hier voor de synode een pijnlijke leleurslolling zou kunnen volgen en dat len slotte aan het buitenland een openlijke demonstratie van verdeeldheid zou worden gegeven. Andere leden deelen het gevoelen van hel mode- ramen, dat deze poging moet worden be proefd De president wijst op de eenstem migheid die er destijds beslond om een bedestond te houden, toen de re geering gevolg gevend aan hel advies van het moderamen der synode, de wenschelijk- heid daarvan had uitgesproken In elk ge val moet men aan de synode niel kunnen verwijten, dat zij niet zou hebben meege werkt aan de verwezenlijking van een uit nemend doel. Inderdaad zou onze kerk zich dan stellen buiten hel cultureel leven van onzen lijd Het voorstel van de Synodale commissie wordt met 15 tegen 4 stemmen aangenomen. Prof. Knappert vraagt, of de bovenge noemde commissie van correspondentie zich ook bezighoudt met de belangen van her vormde landgenooten in Brazilië en met die van protestanten van Nederlandsche afkomst op Ceylon en elders Hij zou wen- schen. dat niei allpen aan Duilschland en aan Amerika wordt gedacht. Geantwoord wordt, dal overeenkomstig zijn wensch wordt gehandeld. Aan Ceylon is vroeger reeds hulp verleend en later geschreven Voor Koubaix werd destijds een feestgave geschonken Naar de proteslantsche Hoi- landsche arbeiders in N.-Frankrijk werd een predikant gezonden Aan hel verzoek van landgenooten te Athene werd voldaan door het zenden van een bijdrage voor den bouw eener kerk. Besloten wordt prof. dr. Haltjema te zen den als afgevaardigde naar de „Veranslal- tungen des vierhunderljahrigen Gedachtnis- 9es des Marburger Eeligionsgespraches", welke op 1214 September te Marburg zul len worden gehouden. In de namiddag-zitting worden eenige rapporten behandeld, o.a. dat van de heeren Creraer en Van Loo over de stalen van kosten en de ingekomen afschriften van uitspraken, enz. Toegestaan wordt het ver zoek van een predikant in West-lndië, om weder lid van de Algemeene Weduwen- en Weezenbeurs te worden. Echter moet een dergelijk verzoek van een andoren predi kant, die verzuimd had aan de bepalingen van het Reglement te voldoen worden af gewezen. Besloten wordt te voldoen aan het ver zoek van den kerkeraad te Heemstede om de goedkeuring, bedoeld in art. 23 Regl. Predikantstraktementen alsnog te doen in gaan op 4 September 1927. Hierover had de heer mr. Tyssens gerapporteerd. Dezelfde rapporteur stelt voor te voldoen aan het ver zoek van de Martha-st&hling te Alphen aan den Itljn om verlenging van het verband met de Ned. Herv. kerk. Dit verband wordt met ingang van 23 Aug. 1929 voor den tijd van 10 jaar vernieuwd. Do heer Tromp rapporteert over een ver zoek van de Firma Koch on Knuttel te Gouda om hernieuwde toekenning van een subsidie van f 500 voor do uitgave van het Kerkelijk Handboek. Het verzoek wordt toegestaan. De classicale vergadering van Groningen bad een motie ingezonden betreffende het verslag in de Handelingen der Synode van de conferentie, gehouden op 26 Juli 1928 door de Commissie uit de Synode met het moderamen van den Raad van Beheer. Die vergadering betreurt het, dat dit verslag niet aan de orde is gesteld, toen de Raad van Beheer ter Synodale vergadering tegenwoor dig was, en zou wenschcn, dat het in de vorgadering van dit jaar zal worden be sproken. De rapporteur over deze motie, de heer Bloem, is van oordeel, dat bij de bespreking van hel verslag over 1928 aan de leden kan worden toegestaan het door Groningen bedoelde rappnrt (Handelingen 1928 hl. 186) alsnog ter sprake te brengen. Bij de bespreking wordt er op gewezen, dat de cla9s. vergadering van Groningen in haar voorstelling, alsof de President der Synode de bespreking van het verslag zou hobbon verhinderd, heeft gedwaald. Het is wel degelijk behandeld en elke voorstelling, alsof de gelegenheid niet zou hebben beslaan vragen le stellen, is onjuist. Zonder hoofdelijke stemming wordt op voorstel van de rapporlecronde commissie (rapporteur de heer Bloem) een brief van hei Hoofdbestuur van den Bond van Neder landsche predikanten, waarin dc Synode beschuldigd wordt van ontoelaatbare han delingen en willekeur mei belrekking tot de uitvoering van het Reglement op do predikantstraktcmenten niet in behandeling genomen, alleen reeds om deze reden, dat genoemde Bond. die een Bond is van pre dikanten uit verschillende kerkgenootschap pen, „niet bevoegd is, zich te bemoeien met bestuur en «wetgeving in«onzc kerk." (N1 e 1-0 f f I c i e e 1) 4Stv ST4ATSI OtERIJ. Trekking vpp Donderdag 25 lull 192?. Ic Kla.sc Tc Lllst Prl'7gn :,p 20 t II" 220 2J| 277 440 850 072 106C 1265 1450 I42i 2026 2582 2642 2050 2051 3050 3309 3«36 3561 3585 1686 3871 3904 4280 4540 4340 4503 4818 4873 5103 5106 5461 5601 5768 5810 5S20 6126 M62 6354 6357 6853 7Mn 7337 7385 7535 7584 788! 8666 Svll 0203 0237 0704 98|o 10145 10661 10702 10703 11740 12205 12280 12330 12337 12462 13000 13236 11435 11634 13723 I3S28 14410 14826 14845 15136 15102 15543 15608 15827 16040 16057 I617S 16248 16376 16470 17240 17545 17752 17800 I7S18 17865 18360 18826 18032 10011 10411 10468 10524 10578 20047 20503 Peulen te Klasse 3e lljtl: SI52 m.z. S1S2: No. I vervalt. IJMUJDEN, 95 Juli 1929. VISCHPRITZEN. Tnrbol per K G. f. 1.30—1.10; Griel per kist van 50 K G. f.6228, Tongen per K G f. 2.701.90; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 5752; Middelschol per kist van 50 K G. f. 4235; Zelschol per kist van 50 K.G. f.3226; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.355; Bot per kist van 50 K.G. I f 8170; Schar per kisl van 50 K.G f. 1-f 1.(0; Roggen per 20 stuks f.2217; Vlee- len per stuk f. 3.831 70; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f.29—9, Oronte Sehelviseh p. kist v. 50 K.G. f.24 19; Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f 20—13; KIcinmiddel Sehelviseh p. k. v. 50 KG. f.11 506.80; Kleine Sehelviseh p kist van 50 K.G. 4 8.503.70; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.4935; Gul len per kisl van 50 K.G. f. 11.501.40; Len gen per stuk f. 1.500.50; Heilbot per K.G. f 1.601.35; Wijling per kist van 50 K G. f 2.902; Koolvisch per sluk f. 0.380.13; Makreel per kist van 50 K G. f 1511.50 Aangekomen 15 stoomtrawlers: IJM. 99 met ft44-43IJM. 405 met f.2568; IJM. 417 met f.2569; HM 125 met 1.1462; IJM. 203 met f 1129. IJM. 119 met f.1767; HM. 62 met f.1682; IJM 84 met t. 1206: IJM 180 met (.1542. IJM. 93 met f.1861; IJM. 8 mot t. 1018; IJM. 50 met f.1748 IJM. 40 met i. 1576; IJM &3 met i. 1598; IJM. 177 met 1.1641, en de logger KW. 130 met 470 kantjes haring voor Katwijk. Opgeheven; Wegens gebrek aan actief J. van Til Jr., te Hillegom. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Kellogg-pact officieel in werking. Het Kelloggpact is gisteren met een in drukwekkende plechtigheid in het Witte Huis ta Washington in werking verklaard in te genwoordigheid van een groot aantal per soonlijkheden met inbegrip van Coolidge, Kellogg en het geheel voltallige corps diplo matique. It. een toespraak zeide Kellogg: Ik durf voorspellen, dat de invloed van het Verdrag in groote mate gevoeld zal worden in alle toekomstige internationale dadingen. Een prachtige gelegenheid en een onweerstaan bare plicht bieden zich aan en moeten ons steeds aanzetten om dit Verdrag toe te passen en de politiek uit te breiden, die het zoo edel op den voorgrond stelt. Tengevolge van de indiening van de Ja. pansche toetreding, zijn nu 46 nattee door liet pact verbonden. ENGELAND. Mc Donald over de ontwapening ter zee. De hooge Commissiaris van Egypte afgetreden. Uit de textiel-indnstrie. Mc Donald verklaarde in het Lagerhuis, dat hij vermoedelijk in October naar de Vercenigde Stalen zal gaan Ten antwoord op een vraag betreffondo het vlootprogram, zeide Mac Donald, dat besloten is de werkzaamheden stop te zet ten aan twee kruisers en den bouw van een depot-schip te schrappen, evenals de contracten voor tweo duikbooten en de werkzaamheden op de werven voor den bou wvan andere schepen te vertragen. In zijn verklaring over het vioolprogram zeide Mac Donald, dat het algemeen sland- punt van de regoering was, dat men zich bij dc inrichting van dé defensie door twee hoofdoverwegingen moet lnten leiden: 1ste den kansen dat de verdedigingsmiddelen gebruikt zullen worden en 2de de doeltref fendheid en de besparing, welke tot uiting komen in hun omvang en aard. De regeering houdt het oog gevestigd op de veranderingen in de politiek en het pro bleem der veiligheid, teweeggebracht door het vredespact, indien dit pact een werk zame factor moet worden in de internatio nale bolrekkingen. Dit te bereiken is het leidend beginsel van de regeering. Mac Donald kwam dan tot de gedachten- wisseling tusschen hem en don Ameri- kaanschen gezant Dawes. Hij zeide, dal zij het eens waren geworden over hel begin sel van de pariteit en besloten hadden, niet te dulden, dat technische bijzonderheden de overhand zouden krijgen over de grooto openbare belangen, die bij het tot stand brengen van een regeling betrokken zijn. Hij heeft zich voorgenomen al zijn aan dacht aan de zaak 1c wijden, wanneer het parlement verdaagd is. Er is een commissie benoemd om het onderling verband te verzekeren van de drie betrokken diensten en het departement va nBuitenlnndsche Zaken is daarin verte genwoordigd. Daardoor zal het mogelijk zijn systematisch to werken. De reeds medegedeelde schrappingen in het program aankondigend betoogde Mac Donald, dat zij een bewijs waren van de eerlijke bedoelingen der regeering en den plicht dien zij zich heeft opgelegd, betref fende do uitgave van het nationale geld. Aangaande het vlootprogram voor 1029-'30 behoeft men zich tol niets te bin den vóór het najaar. Er zullen dienaan gaande geen maatregelen getroffen worden vóór de zaak verder overwogen is. De be perkingen, die hij aangekondigd had. zou den gevolgen hebben voor de werkgelegen heid. maar, dank zij speciale schikkingen, door de admiraliteit voorgesteld, hoopt men een onderkomen le vinden voor een groot aantal arbeiders, die anders ontslagen zou de nmoetcn worden en de vertegenwoordi gers der wertnrbeiders zullen geraadpleegd wroden. Mac Donald bracht hulde aan de loyale medewerking van de admiraliteit, betref fende het technische inzicht omtrent het minimum van bewapening, dat zij nood zakelijk ncht Mac Donald zeide verder, dat het door alle belrokken mogendheden erkend werd, dat een voorafgaand accoord aangaande de Engelsch-Amerikaansche meeningsverschil- len vereischle is voor een algemeene over eenkomst aangaande den vioolbouw on de mogendheden der Conferentie van Washington zijn op de hoogte gehouden van de besprekingen. Zoodra de weg open staat, zullen zij uitgenoodigd worden tot een voorbereidende conferentie met hot oogmerk om een algemeene overeenkomst tot stand te brengen. Dc slolovereenkomst zal geratificeerd worden op een plaats, die, naar Mac Donald hoopt, door Amerika ge kozen zal worden als een hulde aan de prachtige rol door deli President gespeeld in de onderhandelingen. Daarna zal hel accoord meegedeeld wor den aan de voorbereidende ontwapenings commissie van den Volkenbond als een bijdrage tot haar arbeid. Indien op deze wijze wordt voldaan aan het verzoek van den voorzitter der voorbereidende commis sie. gedaan te Genève op 15 Maart 1928. dat de mogendheden 't eerst onderling eens worden, zullen wij in de gelegenheid zijn met de commissie de moeilijke maar essen- tieele laak te volvoeren om de andere be wapeningen ie beperken, In overeenstem ming met de belofte gegeven in het Ver drag van Versailles, toen de ontwapening aan Duilschland werd opgelegd en tot in voering van het Verdrag tegen den Onrlog. Aan deze taak zal de Britsche regeering haar krachten besleden in samenwerking met de andere naties, zoodra het meer drin gende werk van de vlootbej.erklng ten einde gebracht is. Een algemeene nniwapenings- conferentie zal dan mogelijk zijn. Henderson deelde mede, dat de hooge commissaris io Egypte Lord Lloyd ontslag had gevraagd, hetgeen de regeering hem, onder dankbetuiging voor bewezen diensten had verleend. Churchill vroeg daarop of het ontslag niel veeleer door de regeering ver leend was. waarop Henderson erkende, dat hij Lord Lloyd een telegram had gezonden waaruit deze zeer terecht had opgemaakt, dat de regeering zijn ontslagaanvraag zeer gaarne zou tegemoet zien. Toen deze mede- deeling levendige protesten op de conserva tieve banken uitlokte, zeide Henderson nog dat hij morgen bij de motie tot verdaging van het Huis gelegenheid zou geven om deze zaak in het openbaar te behandelen, en dat hij daarbij alle gewenschte inlich tingen zou geven. Lord Loyd heeft zijn antipathie tegenover de politiek van een „onafhankelijk Egypte" nooit verheeld! Sir Horace Wilson, de minister van Ar beid is er gistermiddag in geslaagd de twee partijen in de katoennijverheid nader tot elkaar le brengen. De onderhandelende com missies hebben beide elk op zichzelf over de loonkwestie beraadslaagd, welke de ge machtigden der werklieden tol dusver wei gerden in behandeling te nemen. Het is de eerste maai sedert hel afbreken der onderhandelingen dal tusschen de twee partijen aanraking is verkregen. Een deputatie van werkioozen, dertien mannen en éen vrouw, die met alle geweid minister mej. Bondfield wilden spreken, is gisteren met geweld door de politie uit de buurt van de gebouwen van het departe ment op Whitehall verjaagd. De menschen behoorden tot een door zekeren Hemming- ton gestichten ..nationalen' hond van workloozen. Tijdens de zitting van het Lagerhuis wierp een havelooze man van de publieke tribune een bundel pamfletten in de zaal, met den uitroep; „Ik klaag deze regee ring aan voor haar schandelijke behande ling van de werkoloozen-'' Dc bewakers sohoten toe en zétten den man de zaal uit. Toen hij weg ging, schreeuwde hij nog: „Vervolging van de wcrkeloozen door dc arbeidersregeering 1" TSJECHO-SLOWAKIJE. Antwoord-ncta aan Hongarije. Gisteren heoft Tsjccho-Slowakijo geant woord op de laatste Honjraarsche nota be treffende de arrestatie Van Pecha. De óola verklaart, dat de jongste nota der Hongaarsche regeering niet geschikt is om de tengevolge van het incident ontstane spanning in de Tsjechische openbare fnec- I ning weg te nemen. De Tsjechó-Slowaksche I regeering behoudt zich het recht voor, haar onderdanen op gepaste wijze te be- I schermen De nota betoogt, dat do Tsjecho- Slawaksche regeering geenszins de souv«- reinileit van den Hongaarschen Staat wil aantasten. Voor het geval, dat de Hongaar- sche regeering haar opvatting niet wijzigt, zal de Tsjechische regeering desnoods de spoorwegovereenkomst opzeggen. Verder deelt de nota mee, dat do Tsjech 1- I sche regeering aan de directie der Tsjechi sche spoorwegen volle vrijheid laat, in-over eenstemming met de directie dor Hongaar- sche staatsspoorwegen het verkeer over Hidasnemeti te hervatten. VEREENIGDE STATEN. Hoover over de ontwapening. President Hoover kondigde aan, dat de bouw van de 3 kruisers, die in het pro gram van dit jaar zijn opgenomen, niet be- bonnen zal worden, vóór er gelegenheid is geweest voor volledige overweging van hun gevolg voor de definitieve overeenkomst omtrent de vlootpariteit. waarvan hij ver wacht. dat zij tusschen Engeland en Ame rika zal tol stand komen, DE SCHADEVERGOEDING. BRUSSEL, 24 Juli, (Ned. Tel. Ag.). Nadal men tot overeenstemming is gekomen inzage dd markenkwestie heeft de ministerraad zgn heden gehouden zitting het herstelplan. Young aangenomen. LONDEN, 24 Juli. (Reuter). Snowden hield aan het feestmaal der bankiers te Londen ten rede, waarin hg verklaarde, te hopen, dat de huidige moeilijkheden konden worden cvfciwonnen zonder een verdere verhoogmg van het bankdisconto. Snowden verzocht aan de bankiershuizen in de City eenige teroghoa. dendheid in acht te nemen terzake van waarden uit landen met een wisselkoers wel- kee voor Groof-Brittannië ongunstig is. LONDEN, 24- Juli (Ned. Tel. Ag.) Op het feestmaal door den Lord-major in Mansion- house gegeven, zat ook de kanselier det schatkist Jnowden aan. die' een rede hield waarin hij zeide, dat de Britsche regeering gedurende de laatste tien jaren de* kwesties der schulden en van het herstel heeft be handeld op een grootmoedige wijze die aan Donquichoterie grenst. Ik ben echter van gevoelen, dat wij daarmede niet kunnen voortgaan op een wijze waardoor onze eigen bevolking in de verdrukking zou komen. Op onze uitgaven kunnen wij niet meer be zuinigen, tenzij misschien op die voor de landsverdediging. Daarom hoop ik van gan- scher harte dat de verklaring van onzen eersten minister over het doel zijner reis naar Amerika met groote vreugde* zal wor den ontvangen en dat deze reis vrucht dragend moge zijn. HOOVER en de ONTWAPENING NEW-YORK, 25 Juli. (Ned. Tel. Ag.). Uit Washington wordt gemelcT dat Hoover binnenkort de commissie zal benoemen van stafofficieren welke zal hebben te onder- zoeken, hoe do legeruitgaven kunnen wor den beperkt, zonder dat de veiligheid das lands daaronder heeft te lgden. DE ROODE KRUIS-CONVENTIE GENEVE, 24 Juli. (Wolff). Na bespre- kingen welke drie en een halvo week duur den is dooi de statenconferentie tot herzie, ning der Roode Kruisconventie met alge meene stemmen de eerste internationale overeenkomst inzake het krijgsgevangen- recht goedgekeurd. ARRESTATIES IN HONGARIJE BOEDAPEST, 24 Juli. (Wolff). De poli tie heeft alle organisatoren van den Roo- den Dag op 1 Augustus a.s. gearresteerd. HET CHINEESCH-RUSSISCH CONFLICT. SHANGHAI, 25 Juli. (Reuter). De mi nister v. buitenlandsche zaken Wang ver klaarde iii een interview met de vertegen woordigers der pers, dat China er naar verlangt in onderhandeling te treden met de sovjet-regeering en bereid is het conflict inzake den Chineeschen 'Oosterspoorweg te regelen. Ook is China bereid gevolg te geven a-an den te Moskou geuit en wensch, om de kwesties te regelen door reehtstreck- sche onderhandelingen in plaats van zich te bedienen van derden als bemiddelaars. De minister van buiten landsehe zaken meent dat de onderhandelingen zouden kunnen plaats hebben in Moskou, eer dan in CharbiD en is optimistisch gestemd dat het geschil zal worden geregeld. Ten slotte zeide Wang dat hij aanwijzingen verwacht van Moskou over de houding aan te nemen inzake de voorgestelde procedure en in lichtingen inzake den datum geschikt voor het openen der onderhandelingen. CHINA. Het conflict met Rusland. Amerika's Staatssecretaris Stimson, heeft gisteren het Duitsche gezantschap te Wash ington op de hoogte gesteld van de stappen, ondernomen in het Chineesch-Rnssb'che con flict, ter voorkoming van oorlog en heeft hierbjj den Duitschen steun verzocht. Dit trekt zeer de aandacht. Er verluidt, dat de Sovjet-regeering voorloopig haar standpunt ten opzichte van een bemiddeling var Duitschland nog niet kan bepalen, doch dat een bemiddeling van Duitschland meer resultaat zal hebben dan de Fransche en de Amerikaansche stappen, daar Duitschland in het verre Oosten geen belangen heeft, waar door zijn onpartijdigheid gewaarborgd wórdt Heden zal een bespreking tusschen den I Duitschen~ ambassadeur te Moskou Ka- 1 rachan plaats hebben, waarbjj de bemidde ling zal worden besproken. Volgens andere berichten zou Rusland al- j leen directe onderhandelingen willen en zou te Charbin reeds een onderhandelaar zijn i gearriveerd, maar erg geloofwaardig klinkt dit laatste nog niet. RECLAME. AANSLAG TE VERDUN. VERDUN, 24 Juli. (Belg. TeL Ag.) Gis ternacht is in de citadel wederom een aan slag gepleegd en wel onder gelijke om standigheden als op 12 Mei j.l. Een sol daat werd gewond. De wachtpost die on middellijk verscheen nadat alarm was ce- maakt kon ondanks de ijverigste naspo* ringen den dader niet vinden. RONSELAAR GEDOOD. BRUCHMUEHLBACH (Pfalz), 24 Juli (Wolff). Gisteravond werd hier bij de pas controle een persoon ontdekt, wiens aan houding was verzocht omdat hij verdacht wordt ronselaar te zijn voor het Vreemde lingenlegioen. Hij poogde te vluchten, maar een schot dat hem door een beambte werd nagezonden, trof hem doodelijk. oio. 1./7. ai innUtn, V THCH*'*- - 9204 VERDUISTERING. MAINZ, 24 Juli .fWolff). Bij de Getrek Kredietbank A. G. Mainz is men verduiften»- gen op het spoor gekomen van zeer gnioio omvang ,als gevolg van mislukte speculatie» van den directeur dier instelling Georg Ho'- menn. Volgens ingewijden zullen de stoofk verwachtingen nog worden overtroffen, da" een zeer groot aantal handelaren hierd""1 worden geruïneerd. De Deutsche RentJ^ bank heeft besloten steun te verleenen. Ho.- maim is gearresteerd. MAINZ. 25 Juli (Wolff). Naar wij nemen bedraagt het verduisterde hedrJf bij de Getreide Kredietbank circa t*?ï millioen mark Gebleken ia. dat de bal35' sen Bedert drie jaren door den directe" Hofmann waren verval6oht. 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2