CORRESPONDENTIE. Hel is duidelijk merkbaar, dat de vacanlie ingebroken is, want ik heb nu niet meer in de helft van het aantal brieven gekre- n van hetgeen ik anders ontvang. Vele aderen zijn reed9 de stad uit of gaan dag- isjcs maken En als ze dan 's avonds thuis imen hebben ze natuurlijk geen zin meer n nog raadsels op te lossen en te vei- ■il inden. Deze week zal ik het jullie daarom ns bijzonder gemakkelijk maken. Zooals ik vorige maal al verleid heb, ga ik a s. ilerdag met vacantie, en nu behoeven jul- i ditmaal dus geen oplossingen in te zen- n. Wij slaan één keertje over, maar larna verwacht ik weer een flink aantal ieven. Jullie hebben het dus allemaal goed grepen: alleen deze week geen briefjes uren! Er zijn weer twee nichtjes en één neefje j de raadseljeugd gekomen; hun namen jn: Dina Oudshoorn, Teuna v Egmond en bram v. d. Heijdo. It ■tu de Anje de Gelder Als je het examen :hter den rug hebt, moet je mij eens zeg- n in welke afdeeling jij gekomen bent. Van warmte heb ik niet zooveel last, ik kan er •gal goed tegen Wanneer ga je naar Gro- ngen? Dirkje Hopman. Aardig van je dat je ij de cijfers van je rapport gestuurd hebt. moet zien dat je voor enkele vakken nog ize al hoogere punten krijgt Maar over het heel genomen is het rapport goed. Je moe r was zeker wel blij toen je met de bloe en thuis kwam uit je tuintje? Met de ver- ïizing'zul je het wel druk gehad hebben? Nico van Staden. Je inzending is goed Dr en het raadsel zal wel eens een plaatsje het „L D krijgen Gelia Muijzert De laatste paar weken b ik jou briefjes gemist. Hoe kwam dat o? Te druk gehad met schoolwerk? Ik .iop, dat je geslaagd bent wanneer je dit ?st Heb je nichtjes en neefjes in Indiö, die ze kranten lezen? Martha Schimmel. Het ligt zeker aan vacantie en het warme weer dat je zoo erleinig schrijft. Jij zult wel een mooi opstel innen maken, want jij reist er nu heel at aan af. Koos Laurier. Als het eens weer ge- <4urt, dat je inkt op is, mag je gerust het iefje met potlood schrijven. Alle oplos- iej ugen, die je ingezonden hebt, zijn goed, odat je naam weer vermeld staat. Willy Verbrugge. Je moet je van Kal- ijk' niet zoo'n voorstelling maken als van heveningen, want dan zal het jou wel genvallen. Maar toch is het aan het strand gezellig Johan Ouwersloot. Dat zal een feest in als je naar den speeltuin gaat; pas iar op dat je dan niet van den schommel lt, of duizelig wordt, want dan is de pret uw afgeloopen. Een anderen keer vertel je eens hoe het jou bekomen is. Neeltje van Breda. Waarom is je zusje o nieuwsgierig wat er met de briefjes van lie gebeurt? Ik wil het je wel vertellen, ituurlijk kan ik alle brieven niet bewa il, want dan zou mijn huis te klein wor- in. Dus het schrijven waar geen raadsels anecdotes bij ingesloten zijn, wordt ver- heurd, zoodra het beantwoord is. Het rde raadsel was niet gemakkelijk hè, bijna k^mand had het goed Joolje de Wekker. Als ik zoo lees waf allemaal op jou programma slaat voor de rstvolgende weken, dan krijg je heel veel zien en te genieten -Hoe is het gegaan, eft je gezicht nog pijn gedaan na hei nnebad?.. Neeltje Meuldijk. Hel grootste deel der adseljeugd heeft nu geen tijd om lange ieven te schrijven. Heeft je neefje je erg plaagd of ging het nog al? De broertjes Mulder. Als Frederik l'0 Zondags uitgaat, kan hij daarover toch een opstel van maken. Is hij al lang oin school af? Jullie inzending kan ik niet bruiken want alle drie raadsels heb ik al. Geertruida Kerkvliet. Jij gaat dus na vacantie naar de vakschool. Je zult er andere nichtjes ontmoeten want meer- re meisjes gaan daar naar toe. Wat heb lang vrij I Aagje van der Ham. .Wanneer het op- Op een mooien zomermorgen Loopt Marielj' aan Moeders hand D' eendjes gaan zij samen voeren. Zie je wel haar groote mand? Bij den vijver in de Boschjes Komt het eendenvolkj' al aan. Zou het kunnen Moes, vraagt Rietje, Dat ze mij al kennen gaan? Kwaak-kwaak-kwaakl Wat een gesnaterl 't Eendenvolkje is wAt blij, Maar een klein, verlegen eendje Durft niet goed, blijft wat ter zij Eendje kom! zegt Rietje vriend'lijk, 'k Heb voor jou ook lekker brood. Wees niet bangl Kun je niet loopen? Heb je soms wat aan je poot? Na een tijdj' is 't brood verdwenen, Heel de groote mand is leegl En Marietje vond toch heusch wel, Dat ze veel van Moeder kreeg. Eendjes, zegt ze 't spijt me werk'lijk, werk'lijk, Maar het brood is nu o-pé Morgen kom ik vast terug, hoor, En breng nieuwen voorraad meel i stel ingezonden moet worden weet ik nog niet precies, maar een paar weken van te voren zal ik-jullie wel waarschuwen, zoo dat je allen tijd hebt om het te maken. Hoe komt het dat ik geen briefje-meer van je vriendinnetje Annigje krijg? Jo van Egmond. Je bent nu zeker al weer over de teleurstelling heen. Nu je toch uil logeeren gaat is het ook niet zoo erg. De poffertjes, die je zelf gebakken hebt, hebben natuurlijk erg lekker gesmaakt. Willy de Graaf. Heb je geen last van zeeziekte gehad op je tocht naar Marken? Je inzending is goed; ik zal ze wel eens plaatsen. Gerharda en Ghristiaan Eggink. Wal prettig dal jullie allebei zijn overgegaan. En nu krijg ik zeker ook weer geregeld een briefje van jullie, nu de drukte van het vele huiswerk voorbij is Wat wordt Gerharda groot, nu ze na de vacanlie naar de U. L. O. gaat. Bram Geerlings. Leuk, dat die pape gaai tegen jou ging praten. Had je dat wel eens vaker gehoord of was het nu voor het eerst? Als je mij alles wilt vertellen wat je dien dag gezien hebt. dan zal je nog wel heel wat brieven moeten vol schrijven. Jan Beekman. Ik geloof dat wij de zelfde bloemen in den tuin hebben. Alle soorten, die jij noemt, staan ook in onzen tuin. Je moet eens probeeren of je op je rapport die acht punten er nog bij kunt ha len. Maar je kunt tevreden zijn, want de cijfers zijn heel goed. Annie Brouwer Wat heb jij het toch druk: tweemaal per week naar de naai school en dan nog naar zangl Heb je het erg warm gehad in Den Haag? Bep Hoope Jij hebt zeker erg veel pijn gehad? Hel is zoo vervelend dat er haast niets aan gedaan kan worden. Ik heb het ook eens gehad, en weet dus wel wat het is. Maar gauw weer beter worden, anders heb jij niet veel aan de vacantie. Grelha Swaan Ik heb het laatst ook al eens verteld dat er geen verhaaltjes van de raadseljeugd meer Worden opgenomen. Maak van het vacanlie-opstel maar een aardig verhaal, misschien win je dan een prijs en dan wordt jouw werk geplaatst. Gerra Lekkerkerker Jij hebt nog al den tijd met je reis, nu je toch zoolang vrij hebt. Het derde raadsel heb je fout, de overige zijn allemaal goed. Annie van den Nieuwendijk Het zal wel niet zoolang meer duren voordat er weer een vervolgverhaaltje in het „L. D." komt. Ik wist niet, dat jij een tweelingzusje hebt. Zitten jullie ook bij elkaar op school? Adri Griffioen Ik ben blij dat je beter bcDt en weer mag schrijven. Het heeft bij jou gelukkig niet zoo heel lang geduurd. Je inzending heb ik al eens eerder van een ander kind gekregen, zoodat ik die van jou op zij moet leggen. Willy de Neijs Je kunt hier in de om streken ook aardige dagreisjes maken, dus behoef je daarvoor niet uit logeeren te gaan. Als ik vroeger alleen uitging, wou ik des avonds ook altijd weer naar huis, maar als je wat ouder wordt gaat dat wel over. Pret tig, hè, dat je bevorderd wordt. Henk Boom Ik heb ook nog nooit ge hoord van menschen, die een hekel aan vacantie hebben. Voor een paar dagen is het erg prettig niets te doen. Je hebt zeker al gezien, dat je nummer 2 en 3 van de opgaven heelemaal verkeerd hebt. Reina Kwast Nu er deze week geen oplossingen worden ingestuurd, is het mis schien maar één week, dat je moet over slaan. Veel plezier in Alkmaar! Jo Zandbergen Denk er maar om, Jo, dat het erg gevaarlijk is om in zee te zwem men. En vooral als je het niet goed kent, zooals jullie. Je woont zoo dicht bij zee, je gaat er zeker wel vaak naar toe Is Antje jou vriendinnetje? Jacobus Slegtenhorst Je mag het op stel maken wanneer je zelf wilt, maar je moet het niet eerder inzenden dan den datum, dien ik er nog wel voor op zal geven. Je hebt de cadeautjes voor je verjaardag al vroeg gekregen. Leny Oostveen Je mocht zeker ter eere van je zusjes verjaardag zoo lang opblijven. Groeit de kleine neef al? Keurige cijfers heb je op je rapport. Je behoeft zeker nooit straf werk te maken, want dan had je geen 10 voor gedrag. Antje van Egmond Gezellig zal het zijn als jullie met zoo'n groote schare naar het Kagermeer gaan. Een boottocht is altijd leuk, maar dan moet het mooi weer zijn. Na afloop niet te veel snoepen, Antjel Mijntje Dekker Jou briefje heb ik eerst een paar keer over moeten lezen voor ik het begreep. Ik kwam met al die Mijntjes in de war. Wat dom van je om een brief te schrijven en dan te vergelen hem te be zorgen. Allemaal vele groeten van HIL BRALTEN.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11