met „TOTAL" Bluscht j Branden DE KOFFIEBAAL De Kaagweek. Vertegenwoordiger, Openbaar Slachthuis. E. B. BEUIalME Waarom Maatschoenen? H, J. CHRISTIAANSE SPORT SPORT 1 Flinke Verkoopster 1 Aankomende Verkoopster 1 Leerling Verkoopster Koffie f. 1.30 Koffie f. 1.05 VERK0UW ST0KHU1JZEK SPREEKCEL. SPORT. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. PEDICURE Leerling f Kistenmakers C. H. DE JONG WIJ VRAGEN: HAARLEMMERSTRAAT 67 - „BATA" DO D ENT Venduhuis der Notarissen De secretaris wil bij uitzondering, als Ihet he-m vergund is, het woord voeren. Spreker zegt niet gedacht te hebben, dat hij voor de derde maal een burgemeester zou zien gaan. Spreker getuigt, dat hij 18 jaren lang prettig met den voorzitter heeft samengewerkt. Spreker heeft dein voorzit ter leeren kennen als een man van groote gaven en talenten, welke pas tot ont plooiing kwamen als er groote zaken aan de orde kwamen. Spreker wijst op den raoeielijken arbeid gedurende de oorlogs jaren, op 't met zooveel kennis en zooveel gewichtige argumenten gedicteerde verweer schrift, tegen de annexatie en op de mees terlijke verdediging, door hem gevoerd, toen dit onderwerp door Ged. Staten werd behandeld. Spreker kon niet nalaten te wijzen, op hetgeen onder 't burgemeester schap van den voorzitter tot stand is ge komen. Hij wijst op de oprichting van de [Wassenaarsche Bouwvereeniging, de stich ting der gasfabriek, de overname der Electriciteits-Maatschappij, de bouw van de waterleiding enz. Het is sprekers overtuiging, dat de voorzitter voor de gemeente is geweest, een man, van beteekenis, die zijn taak als secretaris steeds gemakkelijk heeft ge maakt. Ten opzichte van de geuite wenschen sluit spreker zidh aan bij de vorige spre kers. De voorzitter tenslotte nogmaals het woord nemend zegt, dat hij nooit is ge weest de man van uiterl k vertoon en daarom ook op bescheiden wijze wil heen gaan. Zijn gezondheidstoestand heeft hem wel niet» genoodzaakt tot aftreden, maar toch is die het laatste jaar van dien aard, dat hij op medisch advies een kalm af scheid heeft moeten nemen. Hij hoopt ech ter, dat allen, die in dit gebouw met hem hebben gewerkt, te eenigeT tijd. als hij uit het buitenland zal zijn weergekeerd, zullen gevolg geven aan zijn uitnoodigmg om zijn gasten te willen zijn. Met eenige hartelijke afscheidswoorden besloot spreker. ZOETERWOUDE. Pensioen verhaal gemeente-ambtenaren Naar we vernemen, zal morgen in eenc, cpenbare zitting van den Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, worden behan deld ,het door den Raad dezer gemeente in gestelde beroep tegen het besluit van Ged Staten vau Zuid-Holland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan de gemeentebegrooting 1929, op grond dat daarop voorkomt een. post wegens verhaal van pensioenbijdragen op de gemeente ambtenaren, aangesteld vooi 1 October 1926. Namens de gemeente zal als gemachtigde optreden de heer Los, die rechtskundig wordt bijgestaan door mr. Briët te Leiden. Namens de gemeente-amb tenaren zal optreden de heer K. de Boer, gemeente-secretaris van Hardinxveld, secre taris van de afd. Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. Gisteren is er een begin gemaakt met het graven van een sleuf voor het leggen van een ondergrondschen telefoonkabel in de Noordbuurt alhier, zoodat binnenkort de telefoonpalen ,die gevaarlijk en hinderlijk zijn voor het verkeer over dien weg, zullen verdwijnen. GEVAARLIJK. Een bewoner van de Witte-Singel schrijft De Witte-Singel is de laat-sbe weken voot het fietsrijdend publiek zeer gevaar lijk: het fijne grind, dat na het teren op het wegdek is geworpen, hoopt zich langs 'de kanten op. Moet een fietsrijder nu uit wijken voor een auto, dan is de kans om in diie grindlaag te slippen en onder de la-uto te koanen zeer groot. Verscheidene fietsrijders heb ik r-eeds zien vallen en het ds een wonder, dat het tot nog toe bij schrammen en builen gebleven is, zoo ver ik weet. Om erger te voorkomen, dient het overtollige grind weggeschopt te wor den; het nu en dan verspreiden van het verraderlijke goedje over het geheele weg dek, helpt niet voldoende, omdat het drukke verkeer het binnen een dag weer naar de kanten jaagt. Alweer een overwinning van de „Kemphaan" in de zesmeterkiasse De Friezen zegevieren in de regenboogklasse A - Een harde dobber voor de 12-voetsjollen. (Van onzen eigen verslaggever). Na de geweldige drukte van Zondag was het gisteren opvallend stil op de Kagerplas- sen. Vooral in de morgenuren, toen grijze regenwolken weinig goeds voorspelden, zag men vrijwel geen andere jachten op het water dan die, welke in den wedstrijd waren Maar toen een krachtige bries het wol kengordijn had uiteengerafeld en de zon even stralend als de vorige dagen hoog aan den hemel prijkte, toen kwamen ook de schepen weer voor den dag en binnen een half uur plekten toen weer tientallen hel derwitte driehoekige zeiltjes tegen den don keren ondergrond van het watervlak. De wind nam met het uur in kracht toe; waren we Zondag al heel blij met een windsnelheid van 5 meter per seconde, toen gistermiddag de jollen startten, was deze reeds gestegen tot 8Vs Meter. Desondanks kwamen verreweg de meeste deelnemers ongereefd aan de start, wat'natuurlijk eenige ongelukjes ten gevolge had. De 45 kwadraat kruiser „Loes" verspeelde in de morgenuren reeds den top van z'n mast; de regenboog „Duvel" keerde met een gescheurd grootzeil huistoe; de vrijbuiter „Tan Brass" sloeg vlak na het ingaan van de tweede ronde om, zoodat de beide inzit tenden in het water spartelden. Beiden werden echter gauw aan boord van passee- rende jachten opgepikt. Een andere vrijbuiter, de Stoerlebeker, kon niet tijdig door den wind komen en liep met een behoorlijk vaartje op den wal; gelukkig bleef hij halverwege het riet hangen en kon hij op eigen gelegenheid weer los komen. De jollen hadden het 't hardst te verdu ren; het bestuur had tevoren de hulp inge- Toepen van H.H motorbootvaardérs om eventueele drenkelingen bijstand te bieden en dit bleek allesbehalve overbodig, want minstens 15 jollen sloegen om of liepen op den wal. Gelukkig konden in alle gevallen de drenkelingen gered worden. Tenslotte was er nog een extra-attractie in den vorm van het gebruikelijke jaar- lijksehe bezoek van een drietal watervlieg tuigen van het Vliegkamp „De Kooy", die in de Zijl een landing maakten en zich in een groote belangstelling mochten ver heugen. Over de wedstrijden zelve het volgende; In de regenboogklasse A heeft Oppen huize zijn woorden bewaarheid, dat hij wind noodic had; de Windekind is geen licht-weer schip en heeft dat gisteren op ondubbelzinnige wijze bewezen. Kort na de start ging hij al aan den kop met de Lies van Oscar Nathan als gevaarlijke tweede. Zijn clubgenoot Hendriks lag met de „Sw&iker" in derde' positie. In de tweede ronde evenwel ging hij ook Nathan voorbij en tezamen sleepten de beide Friezen den eersten en tweeden prijs in de wacht; de gebroeders Nathan moesten ditmaal met de I derde en vierde' genoegen nemen. Een alleraardigste strijd weder gevoerd in de Treub-klasse, waarin de Treub IV en en de Contramine elkander niets toe gaven. In de eeTste ronde raakte de Treub V bij het ronden van de boei op Dieperpoel de Treub IV en was derhalve uil den strijd. Niettemin blee'f de heer Barnard Sr. doorzeilen en toen de tweede ronde inging, lagen de' drie 9chepen zóó precies boord aan boord alsof ze pas gestart waren. Na uiterst feilen strijd won van Bremen met geringen voorsprong. De Treub V werd uit gesloten. In de zesmeterkiasse had aanvankelijk Hans Nathan in den middagwedstrijd de leiding, maar opkruisend van Dieperpoel naar het Norremeer verspeelde hij zijn voor sprong en ging de Kemphaan voorop. Na de eerste ronde lag Pluygers reeds 1 minuut voor en in de tweede ronde ver grootte hij dit tot ruim twee minuten. De Prinses Juliana, gezeild door den heer Rode, had het gedurig met zijn jager te kwaad. Nu een9 begon het schip geweldig te slingeren en verlopr zijn vaart, dan weer raakte hij verward in de fok. In de tweede ronde brak een zaling van de Prinses Juliana waarna de heer Rode huiswaarts keerde De verdere uitslagen waren: Sterklasse: 1. Cassiopeia (st. J. Armbrust) in 1 u. 14 min. 36 sec.; 2. Betelgeuse (st. C. v d. Heck Ostende Jr.) in 1 u. 14 min. 55 sec.; 3. Waterman (st. G. H. van Hoolwerff) in 1 u. 16 min. 40 sec. Regenboogklasse A: 1. Windekind (st. D. Oppenhuizen) in 1 u. 48 min. 43 sec.; 2. Swalker (st. M. Hendriks) in 1 u. 51 min. 40 9ec.; 3. Lies (st. O. Nathan) in 1 u. 52 min. 8 sec.; 4. Braassemermeer (st. H. Na than) in 1 u. 52 min. 30 sec. Regenboogklasse B: 1. de Steur (st. L. van der Steur) in 1 u. 51 min. 37 sec.; 2. Lies (st. B. de Rooy) in 1 u. 55 min. 7 sec.- Treubklasse: 1. Treub IV (st. M. van Bre men) in 1 u. 51 min. 46 sec.; 2. Contra mine (st. J. H. Voorhoeve) in 1 u. 52 min. 20 sec. Vrijbuitenklasse: 1. Sam Cornelisse II (st. ir. J. Loef!) in 1 u. 41 min. 48 sec.; 2. Jonker Cabeliau (st F. J. C. Mijnarends) iu I u. 53 min. 36 sec. 6 Meierklasse (middagwedstrijd): 1. Kemp haan (st. H. J. Pluygers) in 1 u. 39 min. 8 sec. 2. Lou (st. II. Nathan) in 1 u. 36 min. 26 sec. Prinses Juliana opgegeven. 12-voetsjollenklasse A: 1 Windekind II (sl. J. Maas) in 1 u. 7 min. 42 sec.; 2. Lef II (9t. I-I. F. Baarselman) in 1 u. 8 min. 3 sec.; 3. Hunter (st. G. F. Bohré) in 1 u. 8 min. 24 sec.; 4. Mtéke (stvr mej. M. Roo- zen) in 1 u. 10 min. 3 sec.; 5. Boffie (st. E. G. van de Sladt) in 1 u. 10 min. 33 sec. 12-voetsjollenklasse B: 1. Jager (st. J. van Lijnen Noomen) in 1 u. 12 min. 35 sec.; 2. Henny (st. Tj.^Bouma) in 1 u. 13 min. 52 sec.; 3. Nimf (st. W. A. de Ridder) in 1 u. 14 min. 46 sec 4. Had je me maar (st. H. Borgerhoff Mulder) in 1 u. 15 min. 27 sec 5. Avanti (st. A. Dudok van Heel Jr.) in 1 I u. 16 min. 23 sec. Waar tegen den eer9taankomende een j protest is ingediend, is de uitslag in deze klasse nog niet definitief. 12-voetsjollenklasse C: 1. Mamine (st. H. .T Scholtz) in 1 u. 16 min. 30 sec,; 2. Celar (st. H. F. Volkersz) in 1 u. 19 min. 5 sec.; 3. Duke (st. J. C. v. d. Velde) in 1 u. 20 min. 55 séc.; 4. Loodsje (st. W. Pluygers) in 1 u 21 min. 34 sec. 5. Pinquin II (st. P. Busse- maker) in 1 u. 23 min. 33 sec. De winnaar van Zondag, H. J. Scholtz is na een protest, uitgesloten, althans voor den wedstrijd van Zondag. LAWN-TENNIS. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE BRUSSEL. Het Hbld. meldt: H. de Borraan, voorzitter der BeJ^fcche lawntennisfederatie heeft verklaard dat de wereldkampioenschappen in 1930 Uisschen 5 en 15 Juni zullen plaats hebben te Brus sel. Deze datum schijnt bijzonder goed ge kozen te zijn daar dit onmiddellijk na af- .loop der Fransche internationale kam pioenschappen is en tevens vóór de groote week van Wimbledon. Er wordt een reu- zencourt gebouwd en de organisatie hier van zou aan de Leopold Club Brussel op gedragen worden. OM DEN DAVIS-BEKER. Lott vervangt Hunter. In den eindstrijd die Vrijdag te Parijs be gint, wordt volgens de N.R.Crt., Hunter ver vatgen door Lott, die met Tilden in de enkelspelen zal uitkomen. In de dubbelspelen blijven Allison en Van Ryn de Amerikaan- sche vertegenwoordigers. De Fransche ploeg is nog niet definitief bekend gemaakt, om dat men nog hoopt op tijdig herstel van La- coste, maar het is zoo goed als zeker dat Cochet eni Brugnon in de dubbel- en Cochet 6n Borotra in de enkelspelen zullen uitkomen. POGING TOT MOORD OP ZIJN ECHTGENOOTE. Het gerechtshof te 's-Herlogenbosch ver oordeelde F. van B. wegens poging tot moord op zijn echtgenoote tot 2 jaar gevangenis straf. De rechtbank had hem tot 4 jaar ver oordeeld. Uitgesproken: K. J. Briedé, te Voorschoten. Papelaan 56 j. R.-c mr. H. W. E. Klomp, cur. mr. E. Hijmans, Den Haag, Nieuwe Uitleg lt WATERPOLO. A.Z.C. I—L.Z.C. III 2—5. De eerste momenten zijn voor de thuis club. Een gopd opgezette aanval wordt door Raaphorst met een doelpunt besloten. Een tweeden aanval van A.Z.C. weet de Leid- sche keeper te verijdelen. L Z.C. komt er dan beter in en maakt weldra met een fraai doelpunt gelijk. Alweer een Leidsche aanval en thans wordt uit het midden het leder if? het Alphensche doel geplaatst. L.Z.C. heeft de leiding en weet deze met een worp van rechts weldra te vergrooten. De L.Z.C. voorhoede vertoont dan goed sa menspel en opnieuw wordt dit den A.Z.C.- keeper noodlottig. Met 41 voor L.Z.C. wordt gedraaid. De thuisclub is eerst in den aanval en als daarbij de Leidsche keeper uit zijn doel wordt gelokt, plaatst van Leeuwen voor A.Z.C. het leder in de touwen. L.Z.C. laat zich niet onbetuigd en op dezelfde wijze weet het den voorsprong te vergrooten, waarna met 52 voor L.Z.C. het einde komt. A.Z.C. II speelde tegen „De Gouwe": De bezoekers komen eerst in den aan val. Het leder gaat achter. Aan de andere zijde weet de keeper bij een gevaarlijk mo ment tijdig in te grijpen. Enkele wederzijd- sche aanvallen blijven verder onbenut. Rust 00. In het verdere verloop blijken beide ze ventallen tegen elkaar opgewassen en steeds blijven de verdedigers zegevieren, zoodat onveranderd het einde komt. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Op a.s. Donderdagavond worden in de zweminrichting Hooge-Rijndijk twee be langrijke beslissingswedstrijden gespeeld voor de Ned. Zwembond-competities, t. w.: Heeren: S.V.H. I (Hillegersberg)—H.P.C. I (Heemstede) om het kampioenschap van de geheele tweede klasse. Dames: S.V.H. I (Hillegersberg)Thetis (Zaandijk) om het kampioenschap van de geheele tweede klasse. De winnende ploegen hebben het recht om promotiewedstrijden te spelen tegen, de nummers laatst der eerste klasse. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL' Het aantal inschrijvingen voor de rwi feesten in de Gemeenlelijke Grondwj Zweminrichting aan de Zijl is boven j wachting. Voor het Volkszwemfeest op morgenaro; zijn ingeschreven 55 (zwemmers(sters), to deeld over 13 nos.; voor den onderling wedstrijd Donderdag a.s. pl.m. 120 dee nemers(slers) over 15 nos. en voor de kaj pioenschapwedstrijden voor den krit 's-Gravenhage van den Nederl. Zwemboi op Zaterdag a.s. pl.m. 80 deelnemers(sl« over 12 nos. Over 5 van deze nos. wordt li vens het kampioenschap van Leiden re zwommen. HONDENSPORT. TENTOONSTELLING IN „ZOMERLUST". De kynologenclub „Leiden" heeft ter hg denkmg van haar 10-jarig bestaan clubmatch gehouden in café-rest. „Zomer lust". Voor het keuren der honden wi door welwillende medewerking van da garnizoenscommandant het Schuttersvel ter beschikking gesteld. Deze clubmatd welke door mooi weer werd begunstig kan als volkomen geslaagd beschouwd m den; 148 honden werden ter keuring vo» gebracht, waarvan bij de reuen de korthi rige St. Bernard Tuc v. d Oldenhove, e; G. Biesenbosch te Amersfoort, de kwalil catie „uitmuntend" behaalde; eveneens haalde bij de langharige teven Bellerma 't Spaanderswoud: 1 uitmuntend. Bij langharige St. Bernards (reuen! behaal: Baldo v. 't Spaanderswoud 1 uitmunten New-Foundlanders (reuen) 1ste plaats Ba v. d. Oldenhove, eig. Tonny Bruins alhier hij de teven 1ste plaats Nelly, eig. de hp H. Creygton alhier. Pyreneesche honden zeer goed Baslan de Gavarme, eig. heer Wilgenburg te Elinkswijk. Barss (reuen) 1 zeer goed: Bliez, eig. mevT. Mo» man te Scheveningen. Bij de teven II go» Starette eig. J. Link, alhier. Greyhoum (reuen) I uitmuntend Guy v. Donna, ej mej. M. Duller te Rijswijk. Teven II Snip eig. P. J. Ramaker te Leiderdorp, ghaansche Windhonden, teven, 1 zeer goa Longina of diang Tsjeoe, eig. J. M. Mant alhier. Duitsche staande honden (reuet 111 goed Jerry v. Sassen, eig J. Kramer hier. Bij de teven Lous I zeer goed, eig. Boskamp te Katwijk Zee; Iersche Setta (reuen) 1 uitmuntend Gunter v. Gras ceugh, eig. G. M. Verschoor te Hilligersbq teven I zeer goed Karine van Corcado zelü eigenaar; Gordon Setters (reuen) II ga Cora, eig. W. Pijpers alhier; Cocker Sp niels teven I zeer goed, Wijdi eig. E. Geijtenbeek te Voorschoten, Holl. Herder honden (reuen) I uitmuntend Terry, eig. F. de Leede. Den Haag. Teven I uitmunlea Mcta v. d. Merwedestad, eig. mevr. G. Tu rion, Gouda. Schotsche Herdershonde (reuen) I uitmuntend Logic v. Collielud eig. mej. A. v. d. Zeeuw, alhier. Chien Bouvier (reuen) I zeer goed Hibernias Huj eig. L. Abelman alhier; teven I zeer gm Hibernias Olga eig. mevr. Dr. Mars v. Berg alhier. Duitsche Herdershonde (reuen) 1 zeer goed Cito vom Rottestroon eig. A. Tuinenburg, den Haag; teven I ui muntend Olda van Eschdoorn, eig. Wilgenburg Elinckwijk; Samojeden (reuei I zeer goed Kees, eig. J. H. Musegaas hier; Boxers (reuen) Kraft v. Ganymede I plaats eig. Chr. de Koning, alhier. Air dale Terriers I plaats Max ,eig. N. Roos hier. Dobermann Pinchers (reuen) I zef goed Carlo vom Siegelsheim, eig. Joh. S« gel, Scheveningen; teven I uitmunlea Prinses Polly v. d. Koningstad, eig. Michiels, den Haag. Fox Terriers I plas1 Jubilee, eig. J. J. Hansen; teven 1 plaal Pride, eig. B. Warnaar, Sassenheim. Schil perkes (reuen) I plaats Willy v. d. Leii sche Zwartjes, eig. W. Brouwer, alhier; le ven Moffy v. d. Leidsche Zwartjes, ei| mevr. Brittijn, alhier. Pekingeesen I zeel goed Red Chuly of Peking, eig. mevr. Hal kert. Beste hond der Clubmatch was de D Herder (teef) Olda v. Eschdoorn, terwijl prijs uitgeloofd voor de best onder appi staande hond werd gewennen door Alonn uit den Burchtstad, eig. J v. d. Nat alhier lid der Dresseerclub „Leiden". Vleesckwarenfabriek in Zuid- Holland, vraagt voor Leiden en Omgeving een Goede Vertegenwoordiger tegen salaris en provisie. Zij die ingevoerd zijn en bewijzen van verkoopkracht kunnen over leggen genieten de voorkeur. Brieven Bureau van dit blad onder No. 9095. 0 Pijn van Eelt, Likdoorns. 9 dikke of ingegroeide nagels en Toetk. Maatschoenmaker j. A. SCHRAWIA, helpt! Mauritsstr. 59, TeleL 1509. 9 BEZOEKT AAN HUIS ff» 9108 Woensdag van 8 tot 9 nsr; verkoop van een greote partij versch Rundvleesch. Voorwaar delijk goedgekeurd. Lappen 40, Rosbief 50, Biefstuk 60 cent per 5 ons. FRANKE. 8428a BANKETBAKKERIJ 8889 Kort Rapenburg 2, Tel. 342, Mare 40-44, Tel. 1133 Hollandsche Wafelen 12 ct. per stuk Parijsche Roombollen 8 ct. per stuk Zachte Nougat 12 ct. per ons Zij voorkomen en genezen pijnlijke en zwakke voeten. Zij corrigeeren den voetstand en geven veerenden steun bij hel loopen Dit bevordert de bloedcirculatie en spierfunclie I. DE MOED, Maatschoenmaker, Heerenstraat 129. MAATSCHOENEN ZIJN NIET TE VERVANGEN. 9U1 TOTAL-HAUS RIJSENBURG (UTRECHT). Kistenfabriek „Novum". gevraagd, niet ouder dan 16j. Aanmelden Da Costastraat 16 BV* Citronel, Kajoepoetth- en KrnldnagoIoUe, Kronollne, In sectenpoeder en -spuiten, Zacher- lin, Helios, Vfiegenvangers, Flytox. 9122 DROGIST 9122 Haarl.straat 6, Tel. 788 (bij de Prinsessekade) TENNISSCHOENEN VOETBALSCHOENEN KORFBALSCHOENEN HARDLOOPSCHOENEN GYMNASTIEKSCHOENEN i SPORTKLEEDING 3843 SPORTWERKTUIGEN VOETBALLEN. DONKERSTEEG 9. Aanmelden Dinsdag en Woensdagavond na 8 uur KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL iste soort Ome verpakte Koffie en Thee la bij de miette Winkeliers verkrijgbaar. merk A MIDDELWEG 3-7-9 TELEFOON 69 roeit heelezwer- j mAn paltan kan I men ratten en muizen in één j nacht uit! 8189 fcBij de Vei ling van a.s. Donder dag zal o.m. worden Verkocht: Een Kamerbeschildering Aanwezig en te bealeh- tlgen in het pand Lan- gegracht 206 op Woenz- dag a.s. van 10 4 nnr De Vendumeester 9094 T. BEEHWKES. 4-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 8