UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLANDSCH GEMENGD. ONDER EEN ROTSBLOK GEDOOD. In de granielbedrijven der gemeente Weenen bij Mauthausen spleet gisternamid dag bij het bewerken van een 90 ton zwaar rotsblok dit onvoorziens in drie deelen. Eén hiervan wegende 25 ton, rolde tegen de werkplaats aan. Twee der daar werkzame •i arbeiders begroef het onder zich en ver pletterde hen volkomen. Den beiden anderen arbeiders gelukte het, zich op het laatste oogenblik door Vlug op zij te springen in veiligheid te stellen. o DE MIJNBRAND TE ESSEN. Van de vier bij den brand in de mijn Katharina bij Essen vermiste mijnwerkers zijn thans naar het W. B. meldt de lijken gevonden. De ongelukkigen bleken te zijn gestikt. Mei vuur is men thans meester. De brand was ontstaan, doordat men ergens tegen het verbod in met een laschapparaat had gewerkt, waarbij brandbare voorwer pen vlam vatten. WATERGEBREK IN ENGELAND Al een paar dagen maken de autoriteiten in Engeland zich ongerust over de langdu rige droogte, welke een ernstige schaarschle aan water ten gevolge heeft. Londen schijnt er nog het best aan toe te zijn, doch Man chester heeft nog slechts voor dertig dagen water. Reeds heeft het gemeentebestuur de watervoorziening gematigd; het besproeien der straten is geslaakt. In alle bedrijven is het watergebruik tot het hoogst noodige be perkt. Het niveau der waterreservoirs staat lager dan sedert veertien jaar. Hel dreigendst is de toestand in Cheshire, waar Teeds gebrek heerscht. o TELEGRAFISCHE PLATEN EN PORTRETTEN. NIEUW THEATER INGESTORT IN BOEKAREST. Bij de gemeente-politie is aangifte gedaan door den heer W. de Jong te Roe- lofarendsveen, dal door hem en den heer J. van den Berge in den grasberm van den weg tusschen Nieuwe-Wetering en Rijp- wetering een gouden dames-horloge is ge vonden. Inlichtingen zijn te bekomen bij den heer W. de Jong. o BODEGRAVEN. Het stationsplantsoen. Het ziet er met het nieuwe stations plantsoen niet erg rooskleurig uit. Blijkbaar hebben de heesters die gedurende de strenge vorst gekuild hebben gestaan, daarvan erg geleden. Het laat zich dan ook aanzien, dat een groot deel der groenbüjvende heesters door nieuwe zal moeten worden vervangen. Ook de groote rozengazons verioonen wei nig teekenen van leven. Niet alleen de ver vanging zat de gemeente een aanzienlijk bedrag kosten, maar ook is de aanblik in dezen zomer niet erg aantrekkelijk. Waar schijnlijk zal tenslotte de aanhoudende droogte aan dit plantsoen op pasgestort zand geen goed hebben gedaan. Naar wij uit goede bron vernemen zai de Minister van Staat, Z.Exc. jhr. van Karnebeek, commissaris der Koningin in Zuid-Holland a.s. Vrijdag 19 Juli a s. 's mor gens om 10 uur een bezoek brengen aan onze gemeente. De zangvereen. „Zanglust" alhier nam deel aan een concours in Bussum, ditmaal niet een concours in de openlucht, maar een zaalconcours, waar de eischen extra hoog zijn Toch werd in de afdeeling uit muntendheid nog een tweeden prijs ge haald. Het was een pretligen dag. De leerling A. Maaskant, van de Groen van Prinstererschool slaagde te Utrecht voor het diploma M.U.L.O. B. Gisteren viel de groenlenhandelaar B. in de Spoorstraat van zijn wagen af. Hij kwam zoo ongelukkig te vallen dal hem een oor van het hoofd werd afgereden. o LEIDERDORP. ROELOFARENDSVEEN. Geslaagd voor de akte L. O. en voor onderwijs in de nuttige handwerken mej. E. H. M. Olten, alhier, leerlinge van de R K Kweekschool „Voorzienigheid" te Am sterdam. o WADDINXVEEN. Kranige redder gehuldigd! Eenige weken geleden heeft de heer 3. van 't Slot alhier het leven gered van een volwassen manspersoon die in de Gouwe was gevallen en reeds in de diepte verdwe nen was. Van t' Slot bedacht zich. geen oogenblik en sprong gekleed in de rivier. Al duiken de slaagde hij er in den drenkeling te grij pen en met hem naar den kant te zwemmen en van een wissen dood te redden. Voor dit flinke optreden ontving de redder de eere-medaille van het Carnegie-heldenfonds. In tegenwoordigheid van de leden der dames- en heerenzwemclub en vele andere zwemmers werd hem dit eere-teeken door den Burgemeester met een toepasselijk woord in het zwembad op de borst gehecht. B. en W. stellen den Raad voor ten be hoeve van de Woningbouwver. „Waddinx- veen" een leenirig aan te gaan groot 35000 gulden tegen een rente van 4 3/4 pCt. en ten behoeve van schoolbouw een leening groot 65.000 gulden tegen een rente van 5 procent. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men M.U.L.O., L. Veder alhier. WOUBRUGGE. 95ste Verjaardag G. Verploegb. 1 Onze oudste ingezetene de heer Gijsberl Verploegh herdacht gisteren zijn 95slen ge boortedag en mag zich nog in een goede gezondheid verheugenl Zelfs gezicht, gehoor en geheugen laat niets te wenschen over. Zijn grootvader, vestigde zich hier uit Herwijnen in 1798 als molenmaker en vond in de talrijke molens in deze omgeving een goed bestaan. Ook de jubilaris heeft hier molens gebouwd en hersteld, totdat zij bijna allen zijn verdweven. Tot laat in den namiddag kwamen velen hem complimenteeren o.m. ook het hoofd dezer gemeente en Wethouder Boot, zelfs een 88-jarige neef uit Herwijnen, maakte de reis naar hier. De heer B. zou het hek van zijn erl open doen, doch had de remmen van zijn auto niet aangezet. Onverwacht zette de wagen zich in beweging; vlug sprong lijj er in cm te remmen, doch brak daarbij zijn been. AALSMEER. Vergadering Chr. Leesgezelschap. Het Chr. Leesgezelschap heeft zijn jaar vergadering gehouden in „Irene" alhier. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in circulatie zijn 16 boeken en 24 tijdschrif ten Er zijn thans 31 leden, welke zoowel in de gemeente als de naburige Haarlem mermeer wonen. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat in het afgeloopen boekjaar was ontvangen f 180.-1-5 en uitgs geven f 170.70, batig saldo f 9.75. Een der jaargangen van de tijdschriften werd ten ge schenke gegeven aan de bewoners van „Rustoord" Maatregelen werden overwo gen om tot uitbreiding van het aantal leden te komen. Gratis vacantiereis. Prachtig aanbod van patroon. De heer D. Baardse Dzn. alhier, de be kende bloemkweeker. heeft zijn uitgebreid personeel een vacantiereis naar Zwitser land aangeboden, geheel voor zijn rekening. Onnoodig te zeggen, dat dit mooie aanbod van den patroon door de werklieden met groote dank is aanvaard. In deze week nog zai de reis aanvangen. Ook een andere pa troon, de heer J. Hilverda. zal met zijn personeel een buitenlandsche reis maken. Het nieuwe uurwerk. Aan den horlogemaker B. C Sparnaay alhier is door het gemeentebestuur opge dragen om het nieuwe uurwerk in den toren te plaatsen. Bedoeld uurwerk, tot welks aan koop voor eenigen tijd door den gemeente raad is besloten, en dat electrisch gedreven zal worden, is door 't gemeentebestuur be steld bij de Fa. Adink te Amsterdam. Om streeks half October hoopt men 't uurwerk in gebruik te kunnen nemen, 't Zal voor hét centrum der gemeente, waar men jaren ge sukkeld heeft met een onjuiste, soms abso luut geen officieele tijdaanwijzing, een be langrijke verbetering zijn, temeer, daar des avonds ook de vier wijzerplaten verlicht zullen worden. Gisteren geraakte een dochter van den heer Veerman alhier, toen zij op den Uiter- weg per fiets reed, haar stuur kwijt, waar door zij in de dijksloot viel. Spoedig was het meisje weer op hel droge gebracht De ver schillende boodschappen, die zij bij zich droeg, gingen .in het water verloren. Heden Woensdagavond om 9.30 wordt door den loco-burgemeester, den heer P. v. d. Meer, de electrische verlichting in de uitbreiding (Zuid) officieel in dienst gesteld. De Wilhelmina-vereeniging alhier heeft besloten haar jaarlijksch feest ter gelegen heid van den verjaardag van H M. de Ko ningin te houden op Woensdag 4 en Don derdag 5 September Tevens zullen op deze dagen weer kinderfeesten georganiseerd worden. De heer P. Groenewoud, tijdelijk op zichter-teekenaar bij Gemeentewerken te dezer plaatse, is thans 1 Augustus benoemd tot tijdelijk adj.-inspecteur bij Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem. Door het bestuur der gemeente is de levering van pl.m. 30.000 M3 zand, ten be hoeve van den aanleg eener nieuwe begraaf plaats, in den Stommeerpolder, opgedragen aan de Fa. J. Advocaat en Co., te Am sterdam. Bij de bloemisten alhier wordt gedu rende het laatste jaar veel werk gemaakt van den aankweek van Campanula Iso- phylla (ster van Bethlehem). Deze pot- bloem, 9inds vroegere jaren hier" al min of meer bekend, doch waaraan weinig aan dacht werd geschonken, is vorig jaar vrij onverwacht in het middelpunt der belang stelling bij het publiek gekomen. De bloe misten hebben zich thans vrij algemeen op de cultuur van de „Ster van Belhienem" geworpen en voeren thans flinke partijen ter veiling aan. Zij worden duur betaald, n.l. tot f. 1,20 per pot. De „Ster van Beth lehem" is een prachtige bloeister. Haar bloeitijd valt in de maanden Juli-Augus- tus. Het is wel kenmerkend, dat een zoo goed als in de vergetelheid geraakte bloem- soort zoo snel in het middelpunt der. be langstelling is gekomen. o DE KAAG. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft aan den weleerw. heer N. W. Sen- tenie opdracht gegeven, om, zoodra de hulpkerk aan de Beekbrug gereed is en z.eerw. zich daar gevestigd heeft, terstond te beginnen met de voorbereidende maat regelen voor een hulpkerk aan de Kaag, voor de Katholieken, die wonen te Leegh- vater, Huigsloot, Binnen- en Buiten-Kaag. De betrokken Katholieken, die nu een uur en meer van een kerk verwijderd zijn, zul len oprecht blijde zijn met deze beschik king van den Bisschop. .((Msbde.") HAARLEMMERMEER. Boerderij afgebrand. Gisternacht omstreeks half twee ontstond brand in ae boerderij, bewoond door den lieer J. Biemond aan den Cruquinsdijk alhier. De vrouw, die den brand ontdekte, wekte daarop onmiddellijk haar man. zoodat beiden zich nog intijds in veiligheid konden bren gen. De motorbrandweer van Hoofddorp arri veerde spoedig met de autospuit ter plaatse, dcch aar. redden viel niet meer te denken. De boerderij met aangrenzende schuur, brand den tot den grond toe af. Ook de inboedel, alsmede ae opbrengst van den hooioogst (ongeveer 14 wagenvrachten), gingen ge heel tenoren. De oorzaak is onbekend;ver zekering a'ek de schade. Ernstig ongeluk. Terwij. de arbeider C .te Hoofddorp het touw van een in een boom gewaaiden vlie ger met een groot hakme3 wilde lossnijden en daarbij zijn hand nogal ver moest uit strekken ,hau hij het ongeluk te struikelen, waardoor mep M., die in de onmiddellijke natijbeio stono, zoodanig door het hakmes werd getroffen, dat een oor gedeeltelijk werd afgesneden en een ernstige wond in den hm, werd veroorzaakt- Onder hevig bloedverlies kon ze gelukkig direct onder behandeling worden gesteld van een dokter, die juis, in een nabij gelegen wo ning .vertoefde. "Wanneer deze geneeskundi ge hulp een paar minuten later ingeroepen was, zou het ongeluk ongetwijfeld nog ern stiger gevolgen gehad hebben. Van de ingeschrevenen voor den dienst plicht der lichting 1930 zullen 89 jongelin gen voor den werkelijken dienst worden op geroepen. De beambte der Nederlandsche spoor wegen E. Luten is overgeplaatst van Hoofd dorp naar Groningen (stad). o HILLEGOM. Voor het publiek zal er een attractie zijni b.v. verscholen letters in de etalages opzo» ken, ol fouten constateeren. Het publiek kan hiermede ook prijzen winnen. Getracht zal worde' verschillende medailles te krijgen. Enkele medailles zijn trouwens reeds toege. zegd. Dan zai een z.g. feestkrant worden uitgegeven, die op allerlei wijze aantrekke lijk zal worden gemaakt en waarin ook bet gebeele feestprogramma staat vermeld. De winkeliers zullen gelegenheid krijgen, tegen zeer billijke voorwaarden, hun artike- Ier. in dit feestnummer aan te kondigen. Dit feestnummer, dat alleen dan voor de winkeliers te Katwijk aan den Rijn is be- itemd, zal echter ook in de geheele om geving, Valkenburg, Katwijk aan Zee, Rijns- burg, verspreid worden. Het is, om da aandacht op oe artikelen te doen vestigen, leskma voor deelnemers aan den etalage, weosirjjd, zoowei voor met-deelnemers. Daar het bestuur als met werkzaamheden wordt overladen, is bet zeker nuttig, zich zoo spoedig mogelijk met het bestuur in ver binding te stellen. Dit zal alle mogelijke inlichtingen verstrekken. Dit nummer van het Oranjefeest moet slagen! Doch dan ook allen medegewerkt! KATWIJK-AAN-ZEE. Van korten dnur. De heer Jac. den Hollander, die enkele weken geleden aangesteld werd tot tweede bede van de vereeniging „Do Verpleging" Katwijk, heeft eervol ontslag gevraagd en verkregen. In diens plaats is thans aange- steld ae heer C. van Beelen Wzn. van Katwijk a. d. Rijn. Strandcvangelisatie. Gisteren had voor dit seizoen de eerste strandevangelisatie plaats. Velen toonden hiervoor hun belangstelling. Als eerste spre ker betrad ds. Kalkman, den katheder. Voor- af speelden vijf leden van U.N.L onder leiding van hun Directeur, den beer P. C. Langmuur. Ds. Kalkman behandelde de zeemansterm; „Alle zei .en bij, en de steven véór!" dit toepass6na op het geestelijk leven dermen- sohen. De muziek speelde daarna een lied: „De Kruisvaan". Daarna werd met begelei- ding gezongen Gezang 180 het laatstèvers. Vervolgens sprak ds. Meijering van Katwijk aan den Rgn over het onderwerp: „Vande zee gaat een spreken der schepping Gods uit". Nadat spr. hierover een toepasselijk wGcra gesproken had .werd gezongen Ps. 89 1, waarna ds. M. met dankgebed sloot. Het echtpaar H.Z„ Elleboogsteeg, is door de voogdijraad uit de ouderlijke macht ontzet. De vijf kindexen zijn hedenmor gen onder politiegeleide naar do Wee-inrich ting te Neerbosch getransporteerd. SASSENHEIM. Gasmisère. Gistermorgen waren de huismoeders tel einde raaa. De gasfornuizen enz. gaven geen voldoende vlam, om het middagmaal op tijd geieed te krijgen. In vele gezinnen werd het middagmaal dan ook veel later, dan ge- wooriijk verorberd. Enkele familie's kregen zelfs in het geheel geen gas, en zoodoende was mei- g< noodzaakt zich met brood ie- vredtii te stellen. Er werd den geheelen morgen druk geïnformeerd en men ver zocht de toestellen na te komen zien, daar men dacht, dat in deze de fout schuilde. De dichtbij wenenden gingen zelf naar hetgas- Dedrijf er vernamen aldaar de oorzaak. Men is n.l. begonnen met het verzwaren van de distributieleiding, zoodat getracht wrrdt Q° klacht van te weinig druk weg te nemen. Zeker eerst na eenige maanden zal alles weer geregeld kunnen funcüoneeren! Ware het niet mogelijk geweest, de ver bruikers met deze werkzaamheden tijdig in kennis te stellen? o VEURLEIDSCHENDAM. Gistermorgen is ie Boekarest het in aan bouw zijnde theater „Carmen Sylva" door tot dusver onopgehelderde oorzaak ingestort, tengevolge waarvan 11 arbeiders onder de puinhoopen werden bedolven, die door de brandweer nog konden worden bevrijd8 hunner moesten echter met zware verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd ALPHEN. De uitslag van de door de hengelaars- vereeniging „Ons genoegen" nabij de Spoor brug in den Rijn gehouden vischwedstrijd is als volgt: le pr. A. C. Hoek 6 stuks; 2e pr. Rade- maker 5 si.; 3e pr. J. v. Wageningen 5 sL; 4e pr. J. v d. Bern 5 st.5e pr. C. Gans 5 st.; 6e pr. C. Ravensbergen -f st.7e pr. C. do Wit 4 st. Troostprijs J. v. Ben 3 st. Gistermiddag kwam een motorrijder imet een wielrijder in botsing bij het pas- seeren van de brug in de Bruggestraal. Het rijwiel werd bijkans geheel vernield. De motorrijder afkomstig uit Gouda deed toe zegging de 9chade te zullen vergoeden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten,- van welke de afzenders onbe kend zijn. Brieven binnenland: J. Schmidt, A'dam, onvolledig adres Mej. L. Janssen, Zwolle, idem Gerard en Dirk Snel, Alphen a. d. Rijn, geweigerd om porlo. Briefkaarten binnenland: Mej. L. P. van Rijsdam, Den Haag, onvolledig adres. ALKEMADE. Aanbesteding. Bij de Dinsdag 16 Juli gehouden aanbe steding voor den verbouw van de ambts woning van den gemeente-secretaris, gele gen boven het Raadhuis, is ingeschreven als volgt: J. L. Zoet te Oudewetering voor f. 1990; D. Dobbe te Roelofarendsveen voor f. 2690 en C. P. Jansen te Rijpweterine voor f. 2120 50 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Felle brand in aardewerkfabriek. Hed-nnacht te ougeveer half een uur, brake an felle uitslaande brand uit," in do aardewerkfabriek van den heer Zaalberg. De brandweer tastte de geweldige vuurzee aan met twee slangen op de waterleiding, doch vernmeb daartegen weinig te doen. Zeer spoedig rukte de nieuwe motorspuit aan, wolko me! twee slangen het vuur spoedig temperde De fabriek met woonhuis brandden geheel nit, aoch door het kranig optreden vat. de brandweer, hieven de omliggende gebouwen gespaard. De burgemeester met de beide wethouders waren op het terrein aanwezig. Door het instorten van een zolder werd een der spuitgasten v. d. B„ verwond, en be kwam een hersenschudding, terwijl weth. De Bruyne eveneens een hoofdwond kreeg, doch wiens toestand zeer bevredigend is en de pijpleiaer Molt Jr. zjjn been kneusde. Naar wij vernemen, waren de gebouwen verzcKord. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het heet worden van een der ovens. LEIMUIDEN. Raadsagenda. 4 De raaa"dezer gemeente komt op Woens dag 17 Juli 1929, 's avonds half negen uur bijeen. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1928. 4. benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature van den heer C. J. Klaren. 5. Benoeming lid Schattingscommissie in de vacature van den heer W. G. Kiebert, 6. Wijziging begrooting dienstjaar 1929. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raaa dezer gemeente vergadert Vrijdag avond a.s. te 8 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding Gemeenterek., dienst'28. Van de R.K. Mulo School alhier (hoofd de heei P. J. Litjens) zijn alle leerlingen voor het eindexamen geslaagd. Aan den aannemer E. Schuit alhier is opgedragei het bouwen van 2 Burgerwoon- huizen aa- de Van Meerbeekstraat voor re kening van den heer C. de Vreugd alhier. Tol directeur van het R.K. Zangkoor oer Sb Martinuskerk is benoemd de heer J. Reoeker, onderwijzer der St. Joannes- jongenscchool alhier. Naar wij vernemen, zal de Rijksont vanger boven en behalve op de gewone aagen en kantooruren, voor bet aannemen vai. aanvragen ter bekoming van kosteiooze rijwielbelastingmerken voor het belasting jaar 1929/'30 extra zittingen houden op Maandag 22 Juli, Donderdag 25 Juli en Maandag 29 Juli as. telkens van 19 tot 21 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjefeest. We maakten er reeds melding van dat de Orar.jovTeeniging tegen 2 en 3 Sept., de dagen oat de feesten zullen gehouden worden, een etalage-wedstrijd zou organiseeren en dientengevolgi waren de winkeliers die zich hierover in principe uitgesproken hadden, met bet bestuur bijeen gekomen ter bespre king eener nadere regeling. In deze ver gadering werd besloten deze wedstrijd te deen houden van Vrjjdag 30 Aug. tot en met Dinsaag 3 Sept. Op Vrijdagavond zal de jury, bestaande uit 5 heeren, welke op geeneiiei wijze op gebied van zaken met de winkelier; in betrekking staan, de eta- i lages beoordeelen en de prijzen toekennen. De Wilhelmina-Vereeniging hield onder leiding van den heer Meijer een algemeene vergadering in Café Al. De heer A. v. d. Akker Azn. werd geko zen als lid van de contróle-commissie. Het voorloopig vastgestelde programma van de a.s. feesten luidt als volgt: 27 Augus tus 's avonds gondelvaart met na afloop vuurwerk 28 Augustus 's ochtends kinder feest. 's middags volksspelen. 29 Augustus 's ocht. ringrijden met auto's, 's middags met tilbury's. Op het feestterrein zullen zich boven dien velerlei attracties bevinden. Het college van B. en W. van beide gemeenten heeft besloten geen toestemming meer te verleenen aan Volksonderwijs, tot het houden van een bloempjesdag. De opbrengst van dezen bloempjesver koop strekt tot ondersteuning van die ge zinnen, welke op straffe van inhouding van kerkelijke sleun. gedwongen worden hun kinderen te zenden naar de bijzondere school. Benoemd tot opz. loc en treindienst te Rotterdam de onder-depol-chef J. Buur- sema alhier. WARMOND. Ingevolge besluit van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezing van den Ge meenteraad in de gemeente Warmond is "P verzoek van den heer C. M van Stijn, al- getreden lid van den Raad der thans ge ilende zittingsperiode, overeenkomstig bepaalde bij artikel 16a der gemeentewat de heer G M. van Stijn wederom geplaa!*' op lijst No 1 deT ingeleverde candidal'0' lijsten vnor leden van den Raad van der' gemeente. De Engelsche minister van Posterijen heeft volgons een draadloos bericht uit Lon den in het Lagerhuis medegedeeld, dat be sloten is om tusschen Londen en Berlijn een openbare dienst voor het telegrafisch overbrengen van platen en portretten en andere soortgelijke zaken in le 9tellen. De dienst zal voorloopig bij wijze van proef functioneeren. Zoodra voldoende ervaring is verkregen zal worden overwogen, of hij blijvend zal worden en of hij op andere rou tes zal worden ingevoerd. 5 „VLEUGEL DER SOVJET". Na een oponthoud van enkele dagen ver trok de „Vleugel der Sovjet" gistermiddag te ongeveer half twee uit Berlijn naar Pa rijs, om zijn Europeesche rondvlucht voort te zetten. Dc machine wordt bestuurd door Romoff. Aan boord bevinden zich elf personen. Op het vliegveld Tempelhof waren bij den start aanwezig de Russische gezant Krezinski, geheimraad Fisch, een vertegen woordiger van het ministerie van buiten landsche zaken, directieleden van de Luft hansa en Deruluft. S o BOSKOOP. Een laffe daad. Door baldadige handen is in een der voorgaande nachten, een kar, toebehoorende aan ae wed. J. v. Zunderen, wonende aan de Ridderbuurt, met welkeka r genoemde we duwe de aardappelschillen bjj de ingezete nen opnaait, vermoedelijk in de Gouwe ge gooid. Wanneox dit het geval mooht zijn, dan is het karretje zeer zeker weggedreven. Een ïeaer wordt dan ook verzocht, om bij vinding kenms te geven, terwijl ooggetuigen van deze zeer laffe daad worden verzocht de politie inlichtingen te verstrekken, opdat procesverbaal kan worden opgemaakt. Gisterenmorgen vonden voorbijgangers aan de Burg. Colrjnstraat een heerenrijmel, met een pet er op. De politie heeft een en ai.oer in beslag genomen. Wie is de eigenaar o HAZERSWOUDE. Voor het te 's-Gravenhage gehouden L.I.T.E-examen in Duitsche Handelscor respondentie slaagde onze plaatsgenoot, dc heer J. Kroon.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6