NOVAVOX 1 DIERENTUIN11 IROZEN1ENTOONSTELLING1 EEN MANNELIJKE KANTOORBEDIENDE HEERENHUIZEN UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE Morgen Woensdag 17 Juli a.s. 's av. 8 u. in de Gemeentezaal Schitterende Voorstelling door Emile Bamberg Des middags om 3.30 Groote Kindervoorstelling. HALT! HALT! v. d. HOLST's UIT DE RIJNSTREEK. Pianohandel van 1793 Fa. PELTEN6URG, Breestr. 109 Flinke Werkster Instrumentaal en Vocaal Concert HET IS NU TIJD VOOR HET INMAKEN VAN P0STFLE1N EET VEEL GROENTEN 131 Wethouder TEPE oordeelt een samenvat tend oordeel in den chaos van denkwijze moeilijk en daaraan zal hij zich ook niet wagen. De raad verwierp een interpellatie en daarom zal hij op de zaak niet verder ingaan. Maar uit persoonlijke grief heoft hij niet gehandeld, dat wil hij verzekeren. Spr. teert dan één uitlating uit het stuk om het oordeel van B. en W. te rechtvaardi gen. Dat had men eens tot de S.D.A.P. moeten zeggen. (Geroep 't mag gerust). Het college van B. en W. wil niets af- doeD aan de bevoegdheid van 't personeel om zijn meening te uiten, doch dit moet op behoorlijke wijze geschieden. (Geroep: wat was dan toch onbehoor- lijk 1) Alles, wat niet strafbaar is volgens do A-et is daarom nog niet behoorlijk! De motie-v. Eek is daarom volkomen on aanvaardbaar. De heer HEEMSKERK erkent de ziens- Tljze van den wethouder, het laatst geuit, als juist. Zvjn citaat was toevallig juist de egel, die hij bedoelde. De heer WILBRINK wil dan de zitting doen schorsen, doch de VOORZITTER aadt aan, nog even dooT te gaan. Alleen de heer v. Eek nog. De heer v. EOK zegt, dat de becritiseer- de dus zelf uitmaakt, wat behoorlijk is oi onbehoorlijk. De critiek van den heer 7 Schajk was fel, niet onbehoorlijk. Wanneer de heer KOOISTRA dan nog ets n"il opmerken, wil de heer Wilbrink een motie van orde voorstellen onder pro test van den heer Kooistra, die zegt het recht te hebben, dan over die motie te praten. Wethouder GOSLINGA zegt dan: Wij honen het zonder u ook wel af en spoort de rechterzijde aan, heen te gaan, zelf het voorbeeld gevend Het quorum is na het vertrek van rechts dan niet meer aanwezig en de zitting moet om kwart voor twaalf worden geschorst. üe heer KOOISTRA wil tevoren nog even vastleggen, dat het niet behoorlijk ms van den secretaris een sein te geven ken te gaan, zooals hij deed. Onder eenig lawaai en booze uitroepen raat de raad dan uiteen. negens enorm succes herhaling der den Wereldberoemden Illusionist en Telepaath. Prijzen le rang f. 0.75, 2e rang 50 cent. Plaatsbespreken 10 cent per plaats. 8684 Toegang cent. KATWIJK-AAN-ZEE. Zakkenroller aan het werk. Door den heer S. P. B. uit do Haven straat is aan de politie keunis gegeten, Hat hem, terwjjl hij Zaterdagavond in het bier huis in de Badstraat rat, een beurs met t. 66 is ontrold. De politie stelt een streng onderzoek in en ir.eent den dader reeds op 't spoor le zijn. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongelnk. Gisteren wilde de arbeider A. B., wo-.nde ar den Kruisweg nabij de Cruquius albier, mei een jongen hengst van den heer G. op sap gaan. Op het erf van de boerderij sloeg kei paard plotseling achteruit, met het ge- telg, dat B. door een d6r hoeven tegen bet hoofd werd getroffen. Onherkenbaar verminkt lar. het gelaat en in bewusteloozen toestand, ït rd lig opgenomen en bij G. binnen gedra- gerv .Na door den inmiddels ontboden £enees- tter dr. B. voorloopig verbonden te rijn, «trd de reeds bejaarde man met de zieken- ute van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar zijne woning gebracht Dezer dagen begaf de 18-jarige bloe- mistknecht G. T. Wijnhout, wonende aan tien I^nderdflk te Abbenes zich met eenige ka meraden te water om een bad te nemen. De jongeman, die nie tzwemmen kon, ank onverwacht plotseling naar de diepte- Ka veel moeite werd hij in bewusteloozen Itutand door zijn kameraden op bet droge (tbracht. Direct werd geneeskundige^ buip iqeroepenna ongeveer 4 uur de kunst- milige ademhaling te hebben toegepast gaf kj weer eenige teekenen van leven. r--.raa trad weder een ongunstige wending in. Zon- dagavond is hij overleden. In verband met het op Donderdag 18 Juli as. te Hoofddorp te houden concours- lipptque zal de wekeljjksche graaabeurs al taar in plaats van Donderdag op Woensdag as. worden gehouden. De heer J. Huigen, horlogemaker en «pticien te Hoofddorp, slaagde te Utrecht iwr het diploma uurwerkmaker. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Een vrachtauto kwam uit de v. Egmond- tlraat met flinke gang aangereden, trien f?n Lcrw. Zuster van de wijkverpleging van s Wit-Gele-Kruis op de fiets langs de Voor- Maat kwam aanrijden. Juist op dit drakks verkeerspunt pakte de auto de fiets van ie Zuster, die kwam te vallen en zich be. aeetde. Het rijwiel was erg gehavend. Da chauffeur reed door .waarschijnlijk omuat hij de aanrijding niet had bemerkt. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. Vergadering Gemeentepersoneel. Het Gemeente-personeel kwam gisteren bijeen in Casa Cara tot oprienting van een afd. van den Ned. Chr. Bond van Peraoneel in Publteken Dienst. Als spreker trad op de Bondsvoorzitter, de heer D. de Ridder uit Amsterdam. Spr. had tot onderwerp geko zen: Waarom moet het Chr. Overheidsper soneel Christeljjk georganiseerd zjjn?", dat hij in een gloedvolle rede behandelde. De hoofdpunten waren: Door organisatie tot kracht; Vruchten van organisatie. De slotsom ryi-c. beschouwingen kwamen hierop neer, dat spr. het een zondige daad noemde, zich ongeorganiseerd te houden. Dc vergadering werd bezocht door 33 leden, welke allen zioh spontaan aansloten., Zoodoende is er een flinke afdeeling onge richt. Als tijdelijk voorzitter werd benoemd C. J. Vink. Tot secretaris de heer v. Zeyst; le penningmeester Ros; 2e penningmeester C. v. Duin2e voorzitter P. v. Rijn. Morgen wordt alhier een Kindervoor- sie.'jrp en 's avonds een voor de ouderen g, geven, door den Illusionist en Telepaatn E. Bamberg, dio overal waar hij optreedt, een groot succes oogst. Een advertentie in dit blad geeft nadere inlichtingen. Ds. Rutgers ontving f. 12 voor Kerk, Armer en Zending plus 11,ter vrjje be- schikking. Voor de Zending werd gecollec teerd f.11,en f.250 voor de Oude Kerk aan vrijwillige bijdragen. Laat nu Uw Schoenen repareeren bij Schoen-Reparatie-Inrichting te Katwijk a. Zee, Stationstraat 18 hoek Tramstraat. Vakkundige afwerking en billijken prijs, men staat er van versteld, dat men er zoo lang op loopt-. Beleefd aanbevelend, 8707 W. v. d. HOLST. NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: een blauwe jongenspet; een rijwielbelastingmerk '28; 'n lila zakkammetje; een insigne N.J.V.; een zwarte damesportemonnaie inh. eenig klein geld; een heerenrijwiel DL.N.; een rijwiel belastingmerk '23; een gele wandelstok; 2 sleuteltjes; een damesrijwiel. Inlichtingen uitsluitend des Woensdag en des Zaterdags ten politie-bureele te Noordwijk Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d.v. C. Zwaan en M. v. üchaik Ludovica, d.v. H. v. Hooydonk er. M. le Clercq Clasina, d.v. P. v. Lanse «n A. Koomen Jacobus, z.v. A. Hoogeduin en Jacoba van Duin Hendrikus, z.v. Th. Duivenvoorden en Wilha. v. Bohemen Catharina, d.v. J. Meyer en A. Boon F'ironella, d.v. L. v. d. Burg en A. Mey- lar.d Johannes, z.v. C. Hoogkamer en A Demmers Cornelia, d.v. N. Duyndam en A Duivenvoorde Huberta, d.v. W. v. 'd. Slot en Cornelia Brama. Ondertrouwd: Wilhelmus Ousters, 27 j. es Maria v. Opbergen 26 j. Gehuwd: Cornells van Diepen 27 j. te Zjjpt en Maria van den Burg 22 j. alhier. Hendrikus Lampe 21 j. te Hillegoni en Martina Overmeer 21 j. alhier. Willem v. d. Niet 27 j. en Johanna Haasnoot 23 j alhier. Overleden: Cornelis Glas 29 j. Wormerveer (fit. Bavo) - Josephus Asselman 32 j., Amsterdam (St. Bavo) Cornelia Remmers- waal- 6 j. A. Brookhof 15 j. Ook de leerlingen der R.K. School (Zilk) zullen dit jaar een sohoolreisje maken. A.s. Donderdag gaan zij te IJmuiden de sluis.ver- Zet bezichtigen en verder den dag door brengen te Wijk aan Zee. Alhier zal worden opgericht eene afd. van den R.K. Bond van Overheidspersoneel „Sl, Paulus". Het doel is zooveel mogelijk R.K ongeorganiseerde werk.icden ie brengen Wider de ve.üge hoede der R.K. organisatie. OEGSTGEEST. Jaarlijksche Keuring. Uitgaande van de R.K. Geiteniokvereen. it de jaarljjksche keuring van geiten en lammeren gehouden op het ter.ein naojj h6t Patronaatsgebouw. Van de ge.egenheid door het bestuur aa sgeboden lot aankoop van de beste lamme- rut ten dienste als fokvee, tevens als ver sterking van het peil der vereenigtng, is eai, gunstig gebruik gemaakt. Na opstelling der geiten en lammeren is de keuring verricht door de juryleden, do heeren Clemens, Marbus en Verhoeven, welke laatste in dit district optreedt .Is.(jks»6d- teelt-consulent. De prijzen werden toegekend als volgt: Bonte geiten: le pr. H. v. d. Hoeven; 2e pr. W. Zandvliet; 3e pr. J. V 5t- Witte geiten ongehoomd tvoor 't eerst gelamö hebbend);: hoogste prjjs Bondsmeo. van Dijk; le pr. H. Sohrama; 2e pr. P. Bejjersbergen. Oudere geiten (witte); le pr. P. Beyers- lergen; 2e- pr. J. do Groot; 3e pr. L. v. Abswoude; 4e pr. J. v. d. Mey. Lammeren: le pr. P. Beyersbergen2« pr W. Walraven; 3e pr. Th. den Hollander. De heer Verhoeven gaf vele inlichtingen en wenken bjj verzorg: ng der dieren. Aan het einde werden de prijzen uitgereikt ia het Patronaatsgebouw door den voorzitter» den heer C. van Dijk. Na afloop bleef do jury nog «enigen tijd met het bestuur bijeen tot bespreking van verschillende belangen de jfPtll'ufokkerjj be treffende. Deze besprekingen waren zeer belangrijk. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Th. Nachtegaal, Ocgslgeesl en Joha. Botermans. Voor een talrijk publiek waaronder ook van omliggende plaatsen, gaf dc Harmonie Zaterdagavond het aangekondigde concert. Het programma werd keurig uitgevoerd en viel blijkbaar in den smaak. Vooral het „Largo" van Handel, gearr. door den Direc teur oogstte een dankbaar en welverdiend applaus Jammer dat de jeugd nog altijd meent, dat bij muziek herrie gemaakt moet worden. Kan dat nu niet anders? Is hot dan beslist noodig. dat bij' zoo'n gelegen heid kinderen van eiken leeftijd er waren er van 4 en 5 jaar bij 's avonds om tien uur en nog later op zijn? VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dinsdag 16 Juli 1929, des avonds 8 uur bijeen. Agenda L Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbeveling voor de benoeming van een lid der Schaltingscommissie' No. 1 G. Hogervorst; No 2: W. Knoppert. 4 Wijziging raadsbesluit van 5 Juni '29, strekkende lot verpachting van een gedeelte Everlastingterrein aan P. C Werkhoven. 5. Voorstel tot onderhands verpachten v. grasgewas aan den van den Berch van Heemstedeweg. 6. Voorstel van Ged. Stalen tot hooger, classificatie der gemeente, in verband met jaarwedden Burgemeester, Secretaris, Ont vanger en Wethouders. 7. Voorstel van Burgemeester en WeL houders lot vernieuwing der straatverlich ting in de Hoofdstraat en Jac. van Bcieren- weg fgedeeltelijk). 8. Rekening 1928 en begrooting 1930 van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn. 9 Voorstel van Burgemeester en Wethou dors lot reorganisatie van de administratieve diensten der gemeente. 10. Bezwaarschriften schoolgelden en we genbelasting. Motor geslipt. Dc zoon van den heer L., wonende aart de .Hetrenlaan alhier, zou met een vrienn j per motorfiets naar Leiden gaan. Rij.lenda door het mulle rand op de werf, slipto de motor, waarnoor L. kwam te vailen en me' zjjn voet bekneld geraakte tiicseaan do ketting, met het gevolg dat zijn rechter- teen werd afgerukt. Verbonden door dr. Bols. werd hjj naar het ':ekenhuis. te Haarlem overgebracht VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Tjerkje Lucie, d.v. J. van Sant brink en J. Dokkum Herman ,z.v. D. N. Bekker en A. Colpa. Ondertrouwd: A. Westpha! 24 j. en E. Scluler 22 j. A. Berg 24 j. en H. zaa der Vos 27 j. L. J. J. van Willigen 21 j. en J. M. van der Peet 22 j. Overleden: J. B. Gerritsen 62 j. WASSENAAR. Zendingsdag. Op Woensdag 24 Juli a.s. zal vanwege de classis den Haag der Ohr. Geref. Kerk een Zendingsdag gehouden worden op het luiten „Raaphorst" en welwillend afgestaan door H M de Koningin. Verschillende sprekers zullen hel woord voeren. ALPHEN. Laffe baldadigheid. Baldadige banden hebben op laaghartige en flauwe wjjze huisgehouden bjj een huur der van een der volkstuintjes nabij nel Hazcve'.dplar.tsoen. Vele te veld staande aard appelen en groenten werden geheel of ge deeltelijk vernield. Tertvjjl bovendien ver schillende groenten uit den grond werden getrokken en verschillende ruiten van z.g. fc'celramen grootendools werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in en tracht der, lafhartigen onverlaat op te sporen. Onze plaatsgenoot, de heer G. W. de Jong slaagde te Rotterdam voor het .vamen '•eeeiuginrsludor Gvm iastiek en A'.h.etiek, afgenomen door het K.N.G.V. Gisterenmiddag kwam een automobiel- bestuurder in de van MandersloosLraat in botsing met een voor het perceel van den heer P. stilstaande handwagen en rjj-.viel. I'e bandwagen vloog door een ruit van hel perceel van den heer P., terwjjl het rijwiel aanzienlijk werd beschadigd. Ter hoogte van de Hoomstraat kwam een motorrijder afkomstig uit Nieuw-Beyer- land in botsing met een automobiel doordat de motorrijder plotseling moest stoppen, het geen de automobilist blijkbaar te iaat be merkte. Zoowel de auto als het motorrjjtu.g kregen materieele schade, die onderling werd geregeld. meeiitebestnnr een zeer eigenaardig c'.at ,>oLt inmtmt omtrent de uitvoering vaa aelieer- plithtwet. Het Gemeentebestuur wees dit verre van zich af, en toonde met duidelijke cjjfers juist het tegendeel aan. In vernam me: het feit dat de ouders zoo goed als geen boete krjjgen voor het niet zenden voor hu-.n6 kinderen naar de school, bekommeren de ouders zich zeer weinig om de strafrechter lijke zjjde van do Leerplichtwet, Vo-irts k3r. men in de wet op het Lager onder-vjj3 nergens een bepaling vinden, waarbjj de ge meente verplicht kan worden bij drie leer krachten ook drie lokalen ter beschikking te stellen. Wel vindt men in het K.B. vao 15 Fehr 182-1 Stbl. 48 een bepaling, dat elk leslokaal 48 leerlingen kan bevatten, zoodat hel kerkbestuur eerst recht heeft op een derde lokaal bij 97 leerlingen. Voorts laat de linantieele toestand van de gemeente Aike- made niet toe gelden te voteeren, die met dringend noodzakelijk zijn. Met cjjfers werd aangetoond, dat de gemeente er finar,li-el niet gunstig voorstaat. Na repliek werd deze zaak gesloten. De uitslag zal later worden medegedeeld. Van den heer Z. zjjn gisterennacht te Rjjpwetering een partij bloembollen onf. vreemd. Evenals verleden jaar sohjjnt men i'eze gemeente weer ab plaats voor net wee- kapen der bloembollen uit te kiezen. De bol- ltnk weekers worden dan ook in hun eigen be lang aangeraden nauwlettend toe te zien. Dcor eendrachtige samenwerking kan meo weilicht veel bereiken. ALKEMADE. Een Schoolkwestie. Gistermiddag werd in de openbare verga dering van Ged. Staten behandeld het beroeo ingesteld door het R.K. Kerkbestuur van Rotlofarendsveen tegen het besluit van den Raad dezer gemeente d.d. 27 Februari 1929, waarbjj de door dat bestuur ingevolge art. 72 der Lager-onde, wjjswet gevraagde mede werking tot uitbreiding der R.K. Byz. School te Nieuwe-Wetering met een lokaal werd geweigerd. De vergadering werd geleid door den heer Commissaris der Koningin. Rap porteur in deze zaak was de heer Heukels, tic van Ged. Staten. Nadat de ingek >men siukken waren voorgelezen, was het woord aan den Pastoor van Roelofarendsveen, die aantoonde dat bet voor den goeden gang van het onderwijs ondoenlijk was, dat twee loer- krachten in één lokaal onderwijs moesten geven. Spr. toonde aan dat de stukken wette lijk in orde waren, zoodat de raad de gevraag- ce medewerking niet had mogen weigeren. Namens de gemeente traden op de Burge meester en Secretaris, die zich niet konden vereenigen met het schrijven van den Fl joiu- insjtcteur, waar gesproken werd "at aot ge- ROELOFARENDSVEEN. Concert. Het warme z j ïerweer van gisteravond lokte velen naar ucn Noordhoek cm daar te genieten van het concert, dat door het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie' in den tuin van café van der Geest werd gegeven. De belangstelling was dan ook zoet groot. Met oen marsch van J. Werkman get. „Souvenir" werd het programma ingezet, gevolgd door een fantasie „Une Soiree au village van D. Belleflamma. Do verschillende muzieknummers, die hiern3 volgden werden vlot uitgevoerd en hot muziekgezelschap kan dar ook met voldoening op dezen avond terugzien. Jammer is het, dat de muziektent zoo verscholen staat, waardoor velen om het ongezellige zitje thuis blijven. We hopen, dat hierin nog een3 verandering zal komenl Inwijding Lourdesgrot. Toen de eerw. Zusters alhier in het na jaar het feit herdachten, dat zjj zich 50 jaren geleden in ons dorp hadden gevestigd, werd hun als huldeblijk der dorpsgenooten van Roelofarendsveen en Nieuwe-Wetering een couvert met inhoud overhandigd. Van dit geld werd een Lourdesgrot gebouwd in den tuin der eerw.- zusters, welke grot Zondagmiddag in tegenwoordigheid der zus ters en vele genoodigden door den zeereeiw. lieer Pastoor werd ingewijd. Na do inwij ding hield Pastoor Onel een kort toespraak je, waarin nog eens werd uiteengezet hoe ce devotie tot de H. Maagd Maria in Lonrdea ontstond. Spr. hoopte dat zoowel do zustere als de verpleegden van het gesticht dikwjjla deze grot, die een afbeelding is van die te Lourdes zouden bezoeken, om er te bidden voor allerlei intenties. Hierna werd door da genoodigden de grot van nabij bezichtigd ra we kunnen hier openlijk verklaren, dat deze grot den ontwerper, den heer J. van Berkel alhier, daarbij trouw bijgestaan door zjjn beide knechts v. d. Zwet en v. d. Hoorn allo eer aandoet. Ze is geheel vervaardigd uit grove stukken slakken, die met beton zjjn saamgehecht. Ook de kleur is natuurgetrouw wt ergegeven. A.s. Zondag zal aan ieder ge legenheid worden gegeven de grot van i.abij te bezichtigen en we hopen dat hiervan een gretig gebruik zal worden gemaakt! WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margje, d.v. W. A. van den Hork en M. van Ejjk Jacobus, z.v. Wi der Besten en M. J. de Joode. De heeren P. Magie en A. Kreupeling werden in de ledenvergadering van de wo- miigbouwvereeniging „Waddinxveen" herko- zer tot bestuurslid. Deze vereeuiging beeft thans nog 15 woningen in aanbouw. Wanneer deze over eenige weken voltooid zullen zijn, exploiteert zij in totaal 159 woningen ea zpi al haar terreinen daarmede volg-nnnwd. Het personeel van den motor'orar.dspaifc citving een gratificatie van f. 50, van de gemeente Gouda, voor de onlangs verteen- de assistentie bjj een plaats gehad hebbenden brand aldaar. De drie gemeente-bedrijven hebben over he' afgeloopen j3ar de navolgende winsten opgeleverd: gasbedrijf f.9602.671/.., electrici- t«t f. 4356,011/2; waterlbedr. f. 6276,13'/2t totaal f. 20234,821/-.. DEN HAAG S 19 20 21 JULI Hlillllü TERSTOND GEVRAAGD: Leeftijd ca. 20 jaar. Vereischten: behoorlijke kennis Van kantoorwerk en administratie, vlot machine- schrijven en vooral accuraat kunnende werken, dieven met volledige inl. Bur. v. d. Blad No. 7767a. VOOR DE BEZITTERS In verband met de golflengte wijziging, Uw standen als volgt veranderen Huizen (K. B. 0. - N. C. R. V). vóór uur n. m. 298 M. na 6 uur n. m. 1071 M. Hilversum (A. V. R. 0.) den geheelen ddg 1875 M. 3621 Voor direct gevraagd: een voor 3 dagen in de week, Maandag, Woensdag en Vrij dag. Brieven Bur. van dit Blad onder No 78l9a. Te koop, aan den Weiten- bachweg en Rhijngeester- straatweg, zeer goed gebouwde en comfortabel ingerichte vanaf f. 5000.Kosteloos in lichtingen aan Centr. Woning bureau, Kempenaerstraat 52a, Oegstgeest. Hypotheek be schikbaar. 7826a M geven door bet Muziekgezelschap „ORPHEOS" Directeur de Heer J. VINK, en bet Mannenkoor „DE VERSENISDE ZAH0RRI" Directeur de Heer H. B. VAN BULL. "66 8 Op Woensdag 17 Jnli 1929 'sax-onds 8'z uur in den tuin ran „Zomerzorg". Programma's tevens bewijs van toegang a f.0, 10. Sted. bel. inb. verk. bij H.H. leden en 's avond aan den tuin voor een billijken prijs knnt U voor winterprovisie zonen. HET IS NU OOK TIJD voer TOMATENGERFPMTEN. Een tomaat is een zeer gezond product, gaat in voedingsgehattc boven een glas melk, boven een et 8653 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7