TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURS0VERZ1CHT. SPORT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 775. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in d-n nmrg>-n vaD 15 Juli, medegedeeld door het Ron Ned Met Instituut te De tiildt. Hoogste stand 771.6 te Yarmouth. I Laagste stand 756.2 te Andennes. Verwachting tot den avond van 16 Juli: Zwakke lot matige wind uit oostelijke richtingen. Meest licht bewolkt. Droog weer. [els warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 19 gr C. (66 gr. F.). 12 uur 's midd 21 gr C. (70 gr. F.). 3 uur nam.: 23 gr. C. (74 gr. F.). OOGWATERTT.IDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 11 u. 37 min. Hoogste stand des nam. te 12 u. 26 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 22 gr. C. II uur voorin:. 22 gr. C. 3uur nam.: 23gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm:. 21 gr. C. 11 uur voorm.: 21'/- gr. C. 3 uur nam.: 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 9.44 n.m. tot 4.26 v.in. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het incident met Hongarije. I De Hongaarsche minister van buiten- andsche zaken heeft aan den Tsjecko-Slo- I vakschen gezant een antwoord-nota over- landigd op de Tsjecho-Slowaksche pro- estnota inzake het incident te Hidasné- Iraeti, De nota geeft in de eerste plaats I een uiteenzetting van de omstandigheden, die tot de arrestatie van den Tsjecho-Slo- I vakschen spoorwegambtenaar Pecha aan- eiding hebben gegeven. De nota verklaart ■o.a. dat een Hongaarsch politieman gezien I 'iceft, dat Pecha een document met gekei- R 'oe militaire gegevens overgenomen en doorgelezen heeft. Hi] heeft ook bekend, ■'lat hij reeds geruimen tijd in verbinding I leeft gestaan met personen, die hem mili- I aire inlichtingen bezorgden. 4 De Hongaarsche regeering betwist, dat I Ie Tsjecho-Slowaksche autoriteiten niet in i ennis zouden gesteld zijn met de arrestu- I ie. Op den dag der arrestatie nog is de I hef van het Tsjecho-Slowaksche douane- I -antoor te Hidasnémeti op de hoogte ge- I :eld en is nem tevens de sleutel van het l'lienstlokaal ter hand gesteld, die op Pecha gevonden werd .Op den dag na de arresta- I fie is aan het hoofd van de Tsjecho-Slo- Iwaksche politie te Hidasnémeti ook de lieden van de arrestatie meegedeeld. Verder wijst de Hongaarsche nota er op, [dat Pecha eigenlijk reeds met ingang van Mei tot eeD andere betrekking benoemd was, zoodat de bepalingen der overeen komst over de grensstations in dit verband niet kunnen worden ingeroepen. Zijn op volger was reeds aan de Hongaarsche lei ding van het grensstation voorgesteld en «as reeds in dienst vóór de arrestatie van Pecha. De no(a plaatst zich dan op het stand punt, dat, krachtens art. 5 van de overeen komst over de gemeenschappelijke grens stations. Hongarije het recht heeft over [het op Hongaarsch gebied gelegen station Hidasnémeti in elk opzicht, dus ook in po- Ritioneel eD strafrechtelijk opzicht, de volle souvereiniteit uit te oefenen, welke zich in [den zin van art. 29 der overeenkomst ook [tot de in het station zich bevindende bui- tenlandsche onderdanen uitstrekt. De Hongaarsche regeering ontkent daar om. dat de arrestatie van den ambtenaar Pecha een schending zou zijn van de over eenkomst over de grensstations en ver klaart. dat zij zich. op grond van de feiten °n do juridische positie1 gedwongen ziet. de [conclusies der nota van den Tsjecho-SIo- wak9chen gezant en de daarin gestelde [eischen af te wijzen. Tsjecho-Slowakije acht deze antwoord nota onbevredigend. Zij blijft op het standpunt staan, dat Hongarije alle mogelijkheden heeft gehad Leen schending der overeenkomst, als hoe- raani(f het optreden der Hongaarsche aulo- Inteiten door Tsjecho-Slowakije wordt be- scnouwd. te voorkomen. Reeds vroeger In t-Bn ^erEelijke schending plaats gehad, j ue Tsjecho-Slowaak9che regeering zal in aar antwoord verklaren, dat zij van haar ■eischen geen afstand kan doen. RUSLAND. Radek' onderwerpt zich. Radek en verscheidene andere leden der oppositie hebben bij de centrale controle commissie van de communistische partij een schrijven ingediend, waarin zij verklaren volkomen met de oppositie te hebben ge broken. Zij veroordeelen de handelswijze van Trotsky om voor de kapitalistische pers te schrijven cn doen een beroep op hun aanhangers om zich eveneens te onder werpen. CHINA. Russische protestnota Japan neemt voor- zo rgm a atre^elen. Uit Moskou wordt officieel medegedeeld, dal de Sovjet-regeering naar aanleiding van de voorvallen in Mandsjoerije aan oen Chi ne esch en zaakwaarnemer te Moskou een pro- testnota voor de Chineesche regeering heeft laten overhandigen. In do nota wordt uitvoe ring ingegaan op de gebeurtenissen van de laatste dagen bij den Chineeschen Ooster- spoorweg, van welke de Chineesche autori teiten met schending van het verdrag van 1924 het beheer aan zich hebben ge.rok»cesi, de Russische ambtenaren en empioyé's heb ben gearresteerd of uitgewezen en de Rus sische handelsnederzettingen hebben geslo ten. Overeenkomstig genoemd verdrag was vastgelegd, dat het beheer van den spoor weg zou geschieden door een gemengde n Russisch-Chineeschen Raad van Beheer, zoo dat elk ingrijpen der Chineesche bestuurders zender medeweten en goedkeuring van hun Russische collega's onrechtmatig is. Het op treden der plaatselijke Chineesche autoritei ten ,dat door de Chineesche regeering gedekt wordt, is in wezen niets anders dan een schen ding van het bezitsrecht on van het be staande verdrag. Deze schending is des *te ernstiger, waar juist sovjet-Rusland de mo gendheid is geweest, de reeds in 1019 vrijwillig afstand deed van alle vroegere voor rechten in China, en die het Chineesche volk gesteund heeft in zijn vrijheidsstrijd tegen het imperialisme dier vremde mogendheden. On danks de ernst van deze veruragschending wil Sovjet-Rusland ook thans aiting geven aan zijn vredelievende bedoelingen en ver klaart hot zich bereid, met China in onder handeling te treden. In de nota wordt het volgende voorgesteld 1. Er wordt onmiddellijk een conferentie bijeengeroepen tot regeling van alle vraag stukken ,die in verband staan met den Chi neeschen Oosterspoorweg. 2. De Chineesche autoriteiten trekken on middellijk alle eigenmachtig door hen getrof fen maatregelen in. 3. Alle geair:steerde Russische onderdv non worden onmiddellijk in vrijheid gesteld en de Chineesche autoriteiten onthouden zich van elk ingrijpen in de vrijheid van Russische onderdanen en in de toepassing der Russische wet ten aanzien van den Chineeschen Oos terspoorweg. De sovjet-regeering maakt de regeering te Moekden en de Nationale regeering der Cm- neesche Republiek te Nanking opmerkzaam op de ernstige gevolgen, die een weigering cm de Russische voorstellen te aanvaarden, met zich kan brengen. De sovjet-regeering verwacht binnen drie dag&i antwoord op haar voorstellen en zal, wanneer binnen dic-n tijd geen bevredigend antivoord ontvangen, is, zich genoodzaakt zien andere maatregelen te treffen om de uit het verdrag voort vloeiende rechten te beschermen. Iu Charbm schijnt de communistische groop de algemeene staking te proclameeren, ten eir.de daardoor den overval der Chineesche troepen op den Chineeschen Oosterspoorwag te belemmeren. De Chineesche politie zag zich genoodzaakt nogmaals huis oekmgen bij de sovjet-vakbonden te verrichten, waarbjj hun leider in arrest werd gesteld. In den leep der volgende dagen zal overal bij dezen tptorweg de sovjet-vlag worden ingehaald en vervangen worden door die der Kwomin- lar.g, voorts hebben de Chineesche bescher mingsmaatregelen voer den spoorweg getrof fen .Uit Moekden zjjn twee gepantserde trei nen gearriveerd, welke naar het statbn Mandsoeria aan de Russsich-Chineesche g -is zb. vertrokken. De telegrafische verbinding tusschen Charbin en Moskou is verbraken. Het Russische consulaat-generaal wordt doir de Chineesche politie ten scherpste bewaakt Te Moskou en Leningrad is gedemonstreerd voer de Chineesche consulaten, die door de politieke politie worden bewaakt Do Japansche minister voor buitenlandsche zaken Shidehara heeft den Japanschen con sul te Charin opdracht gegeven hem nauw keurig op de hoogte te houden van de ge beurtenissen in Mandsjoerije. De Japaascic regeering heeft verklaard, dat de politieke toestand in Noord-Mandsjoerije zich gedu rende de laatste 48 uur zoo scherp heeft toe spitst, dat de Japansche regeering voorberei dt gtn tot het nemen van beschermingsmaat regelen voor de Japansche eigendommen in Noord-Mandsjoerye zal moeten treffen. Door de directie van den Japanschen Zuid-Mandsjoerijschen Spoorweg wordt officieel medegedeeld, dat twee bataillon9 Japansche infanterie uit Dairen te Moek den zijn aangekomen, die het Japansche spoorwegnet in Zuid-Ma ndsjoerije zullen moeten beschermen. RECLAME. 8569 PROF. HANS DELBRUECKt BERLIJN. 15 Juli (V.-D.) De bekende historicus Prof. Hans Delbrueck is in den ouderdom van 81 jaar plotseling overleden. LUCHTPOST GESTOLEN. LONDEN. 14 Juli (Reuter) Naar wordt gemeld, is het uit Montreal afkomstige ge deel te der luchtpost van de Canadeesche mail welke heden te Londen aankwam gestolen. Er zijn zeer veel aangetcekende stukken bij die een aanzienlijke waarde ver tegenwoordigen. STADSNIEUWS. TER-AARDE-BESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER W. H. v. d. NAT Op de begraafplaats der Ned. Herv. Ge meente nabij het Groene Kerkje te Oegst- geest. waar reeds zoovele bekende stadge- nooten een laatste rustplaats hebben gevon den, is hedenmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W H. van der Nat, in leven kunstschilder te dezer stede. Onder de schare kunstvrienden, oud-leer lingen en kennissen, die den ontslapen kunstenaar op zijn laatsten gang uitgeleide deden, merkten wij o.m. op den heer H. van der Slok namens het Haagsch Genoot schap ..Pulchri Studio", mr. dr. J. C. Over voorde, directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal", mr. Slagier als vertegen woordiger van de Leidsche Kunstvereeni- ging, C. M. van Sillevoldt namens „Ars Aemula Naturae alhier en de heeren <lr. Ubbels en A. J. van Driesten. respectievelijk voorzitter en secretaris van de ver. „Kunst van d? Kunst". JS'adat de kist gedekt met een zestal kran sen. waaronder een van ..Pulchri Studio" rondom de kerk was gedragen en in de groeve was neergelaten, trad dr. K. Boer- sema, Vrijzinnig-hervormd predikant al hier, die 09k reeds in het sterfhuis woorden van troost tot de nabestaanden had gespro ken, naar voren en schetste in een korte toe spraak den overledene als mensch en als kunstenaar. Spr. teekende den ontslapene als iemand, waarvan ieder die hem kende, hield. Hij gaf zich tegenover iedereen zooals hij was, doch verwachtte van anderen dan ook geen oppervlakkige vriendschap. Trouwens op alle terrein des levens was halfheid dezen man vreemd. Hij bezat een groote liefde, voor het leven zoowel rondom hem a's vcor het vele Leven eri had daarnevens do lust en de gave om tot op de kern van de zaak, tot aan de oorsprong van alles door te dringen. Deze karaktereigenschap kwam in zijn werk tot uiting. Zijn dieren- en bloemen- sludies zijn er een tastbaar bewijs van, hoe hij de volheid en schoonheid van het lev^n intuïtief wist aan te voelenzijn werk ademde een frissohe zuiverheid; het was vaak een gave weerspiegeling van de psv- ché der dieren, welke hij schilderde. Ook in den kleurenrijkdom der bloemen bespeurde hij de openbaring van het leven en met ware meesterhand wist hij ze op net doek neer te leggen. Het waren vooral deze bloemenstudies, waarin zijn werk aan dat van Verster doet denken. Is het, zoo vroeg spr. een voorgevoelen geweest, dat de laat ste bloem welke de thans overledene schilderde.,juist rouwbloemen waren? Met van der Nat aldus besloot Dr. Boersma is een man heengegaan met een groot en diep geloof in den Schepper en in het Leven door Hem geschapen; een ge loof, dat voortkwam uit het wezen van zijn edele persoonlijkheid. Hierna voerde het woord de heer H. van der Stok namens „Pulchri Studio" in Den Haag, die zeide, dat al kenden weinig kunst broeders de persoon van van der Nat, zijn werk toch algemeen bekend en gewaar deerd werd. Op de tentoonstellingen behoorden zijn doeken steeds tot de beste inzendingen en meermalen is spr. getroffen geworden door de oprechtheid en zuiverheid van gedachte, welke uit zijn werk straalde Spr. is ervan overtuigd, dat de ontslapene een eerlijk en oprecht mensch geweest is en riep hem namens de Haagsché kunstbroe ders een ..Rust zacht" toe. Als laatste spr. voerde de heer N. J. Swier- stra het woord die den overledene niet al leen noemde een kunstenaar van het leven, maar ook iemand, die van zijn leven een kunst wist te maken Uw persoon zullen wij moeten missen, aldus spr., maar uw geest zal in ons blijven voortleven en 'in ons hart zullen wij een gedenkteeken op richten. dat ons steeds zal doen herinneren aar. een dierbaren doode. Nadat bloemen in het graf waren gestrooid, dankte een zoon voor de laatste eer zijn vader bewezen. 0 Gisteravond kwam de trein welke alhier om 23 59 moet arrive eren. eerst om 1.20 uur aan. dus met een vertraging van ongeveer 1 Va uur. 0 AUTO-ONGEVAL Gistermiddag reed de familie van Toor uit Vlaardingen met hun auto via den Maas dijk naar Westland, toen een uit de tegen overgestelde richting komende auto de eerst genoemde aanreed. Tengevolge van de bot sing reed de heer van Toor van den dijk en sloeg driemaal over den kop. De inzittenden bekwamen alle min of meer ernstige verwondingen en moesten met auto's naar Maassluis worden vervoerd waar zij door twee doktoren werden verbonden. De auto is geheel vernield. MOTORONGEVAL? Doodelijk gewond langs den weg gevonden. De heer L. Klomp, werkzaam in de ga rage Mars te Dedem9vaart, werd gisteren avond in de gemeente Zuidwolde (Drente) langs den weg gevonden naast zijn motor rijwiel. De ongelukkige was zwaar gewond en werd per auto naar zijn huis vervoerd, waar hij spoedig aan de gevolgen van zijn verwondingen is overleden. o DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen is te Bcnnekom de 72- jarige losse arbeider P. II. Tcunissen uit Wapeningen. die met bloemen ventte, door dc tram uit Ede, die te 10.25 uur te Wage ningen aankomt, overreden en gedood. T. kwam het hek van een villa uit en merkte de aankomende tram niet op. o DOOR DEN STROOM MEEGESLEURD. Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur, is op het Stille Strand te Scheveningen een jonge man verdronken. De 22-jnrige H. V. G., ambtenaar ter Pro vinciale Griffie, wonende aan den Schenk- weg te Den Haag, had zich bij het zwem men te ver in zee gewaagd en werd door den sterken stroom meegesleurd. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. IN 'T ZWEMBAD GESPRONGEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag te half vijf is de 17-jarige L. van Ge-raert, wonende op de Melkmarkt tc Zwolle, in het zwembad aan het Zwarte- water gesprongen, hoewel deze badinrich ting gesloten was. De jongen sprong in het diepe bassin en daar hij niet zwemmen kon, zonk hij in de diepte. Reddingspogingen faalden. Na een half uur heeft de politie het lijk buiten het zwembad opgehaald. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving dc heeren Bergers en Meynen. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenigc missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. De motie Groeneveld en de vragen van den heer Sijtsma, vorige week door ons ver meld, zullen worden behandeld na afloop der agenda. De heer v. ECK wil dc motie ingestuurd namens de A. C. O. P. direct behandelen, terwijl do VOORZITTER voorstelt behan deling na afloop der agenda. De heer v. ECK acht de kwestie Van Schaik van zooveel portantie, dat hij deze kwestie in 't algemeen, los van de persoon etc., wil behandelen. Spr. vreest, dat B. en W. hun standpunt zullen handhaven, waar een college altijd pleegt terug te dein zen voor het terugkomen op een fout en daarom acht hij een uitspraak van den raad noodig. Do VOORZITTER zegt, dat de heer Van Eek toch deze kwestie evengoed na afloop der agenda kan aansnijden, hetgeen hem zal worden toegestaan. De heer v. ECK kan daarmee acconrd gaan. Op de vragen van den heer Spendel zal bij de rondvraag worden geantwoord. AGENDA. lo Benoeming van een onderwijzeres aan de Centrale School voor het 7de en 8ste leerjaar. (103) Benoemd wondt mej. G. A. de Blaauw, uit Emmen. 2o. Praeadvies op het verzoek van mevr. C. A. RoemBock, om ontslag als lid van het College van Vrouwen-Kraammoeders. (101) Conform besloten. 3o Praeadvies op het verzoek van mej. S L. Kühlman, om eervol ontslag als on derwijzeres aan de Meisjes-Opleidings school voor u. I. o. aan dc Boommarkt. (104) Conform besloten. lo. Voorstel tot opheffing van de betrek king van klokkenist en tot het vcrleenen van eervol ontslag aan den klokkenist R. H. Th. van Leeuwen. (102) De heer BAART vraagt, of er niets is te doen voor den nu broodeloos geworden v. d. Steen, dien de klokken, bijzette etc. De heer HEEMSKERK zegt, dat de man niet geheel broodeloos is geworden, at ver liest h(j dit bijbaantje ongaarne. Is or geen ander bijbaantje voor hem? Wethouder GOSLINGA zegt, dat er geen verbintenis bestand tusschen de gemeente en dezen persoon. Moet de gemeente nu aaarom iets doen? Spr. gelooft van niet. Mogelijk komt er echter eens een gelegen heid hem werk te geven. De VOORZITTER zegt nog, dat ook de heer Wijkmans in deze richting werk zaam is. De heer BAART gelooft, dat bij ernstige wil wel iets voor hem zal zijn te vinden. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. dili gent zijn. Het voorstel wordt dan z. h. st. aange nomen. öo. Voorstel om fe besluiten tot het in dienen van bezwaren tegen een aanslag in de gemeentelijke inkomstenbelasting van een andere gemeente. (111) Wethouder GOSLINGA deelt mede, dat er nog een geval is bijgekomen, dat hij voór- stelt spoedeischend tegelijkertijd te behan delen. Aldus wordt besloten en het voorstel goed gekeurd, nadat de heer Y. Stralen nog even heeft aangesneden de vraag of belangheb benden feitelijk niet zelf moest reclamccren, waarop voorzitter en wethouder kortelijks antwoordden. 6o Voorstel tot verhuring van een twee tal lokalen in het administratiegebouw van het Openbaar Slachthuis aan den Staat der Nederlanden. (105) Conform besloten. 7o. Voorstel tot verhooging van verschil lende posten van de begrooting, dienst 1928, waarvan de raming te laag is gebleken en lot toevoeging van eenige nieuwe poslen aan die begrooling. (112) Conform besloten. 8o Voorstel: a. om medewerking Ie vcrleenen aan het bestuur van do Gereformeerde School- vereeniging tot uitbreiding van het schoolgebouw aan de Driftalraat hoek Javastraat met twee leslokalen, als mede tot het aanschaffen van de noo- digc sehoolmeubelen, leer- en hulp middelen; b. lol vaststelling van den desbelreffon- den hegrnotingsstraat. (106) Conform besloten. (De Zitting duurl voorl). AMSTERDAM. 13 Juli. De nieuwe week werd Ier beurze van Amsterdam op onaangename wijze ingezet De londsen. dia in de afgeloopcn week reeds van aanbod te lijden hadden, waren nu aan groolore ver- koopen onderhevig. In de eerste plaats gold dit de Aecoustiek-aandeelcn; zij verloren ondanks eenigo groote kooporders; de Ultraphone9 waren eveneens een stuk in reactie. Overigens was de handel van kleine afmetingen, maar overal neigden de koersen tot terugloopen. Margarine Unies en Calve:Delft vast geopend, liepen terug, terwijl de Philipsaandeelen een verlies te hoeken kregen. Fordaandeelen sloten zich bij de algemeene stemming aan en stelden zich op lager niveau. De Kunstzijden wa ren kalm en eerder iets lager. Op de Mijnafdeeling opendon Boutons reeds dadelijk 10 pCt. beneden Vrijdag en daalden vervolgens nog tot 294, waarna een herstel intrad, doch dat slechts luttele pro- centen groot wis Alg Exploraties oveneens in reactie. Rubbers waren begin beurs boven de vorige koersen, doch later daalden ze weer lol op dat pal. Tabakken waren verdeeld. Deii-Batavia's konden enkele pro centen monteeren. Oude Deli's zakten iets in Suikerwaarden kalm en onregelmatig. II. V A.'s iets lager. Java9che cultures kwamen in de dichte nabijheid van 400 pCt. Koninklijke bleven goed op peil. Scheepvaart Unies stelden zich wal lager. Po nieuwe Canadian-Ford bleven gezocht. Prolongatie 4 1/2. WISSELKOERSEN. Engeland 12.0713/16. Duitsohland 59.33. Frar.krjjk 9.75. Beigid 34.61. Zwitserland 47.90; Denemarken 66.321/2; Zweden 66.75; Noorwegen 66. 37 1/2; New-York 2.49 1/16. Oostenrijk 35.05 VOETBAL. U.V.S. IN DEN HAAG. Het 2de en 4de elftal van U. V. S. speel- deh gisteren in de finale der R. V. C. serie- wedstrijden te Den Haag. U. V. S. IV bracht het er het beste af en won op zeer fraaie wijze den eersten prijs door Togo II met 21 te slaan. Een prach tige beker was de bclooning voor vijf over winningen op deze wedstrijden. U. V. S. II kon hel tegen Delft I niet bol werken en verloor, na met de rust een 10 voorsprong te hebben gehad, met 31. Deze blauw-witten kwamen in het bezit van den den prijs zijnde een groote lauwertak. BOKSEN. SCHMELING BOKST TEGEN SHARKEY. Men meldt uit New-York aan de „Tel."; De bokscommissie van Chicago heeft be slist, de schorsing van Max Schmeling niet te erkennen. Wanneer en waar thans da wedstrijd tusschen Sharkey en Schmeling zal plaats vinden, staat nog niet vast; spe ciaal wordt echter Detroit genoemd. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht vanaf Orleans; de duiven waren los om 6 uur De prijzen werden ge wonnen als volgt: Dr. Stuurman le, 6e; Vassolman 2e; A. Beisterveld 3e en 8e; Gebr. v. d. Mark 4e en 5e; A. de Kraan 7e en 9e. De eerste duif werd geconstateerd fe 14 uur 34 min 10 sec.; de laatste le 15 uur 23 min. 41 sec. LEIDEN, 13 Juli. Aangevoerd 8323 stuks eieren. Prijs: Kippeneieren f. 6.10 -8.80. Eendeneieren f. 5.50—5.80 p. 100 stuks. Han del matig. ROTTERDAM. 15 Juli. Veemarkt. 546 vette varkens. 237 kalveren. 768 schapen of lammeren, 765 varkens. Vette koeien 52 55. 4749. 3539: ossen 5052. 46 48. 42 1/2: kalveren 75—80 66 1/2—67 1/2, 5055; schapen 3036; lammeren 1826. 8—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3