BOND VAN NEDERLANDSCHE ARCHITECTEN. TENTOONSTELLING AGENDA. „DE PLOEG" LEIDEN, BREESTRAAT 3 FINANCIEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. BURGERL. STAND v. LEIDEN BINNENLAND. BUITENLAND. Dingdag. Jeru&l: Bijbellezing. Schouwburg: Jaarl. Alg. Ledenvergade ring. 4 uur. Woensdag. Oegslgeest: Evangelie-samenkomst, Ter- weeweg No. 110. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waargenomen door de apohteek van den heer P. du Croix, Rapen burg 0, telefoon 807. RECLAME. Het Stadhuis-vraagstuk. VAN TEEKENINGEN EN SCHILDERIJEN VAN DEN OUD-LEIDENAAR II. VALK. Tot een bezoek uitnoodigend. Hoogachtend, 8630 A. .HUISMAN, Binncnhuia-arch. De Commissaris van Politie alhier verzoekt niet in te gaan op de adverteptie betreffende het verkrijgen van „Regina, la reine des montres", voorkomend in hot „Leid9ch Prcdikbeurlenblad" van Zaterdag j.l, aangezien is gebleken, dat de advertee- rende firma geen vertrouwen verdient. Het was voor de jeugdige J. v. N., -ie Binnenvestgracht 59 alhier gisteren een minder prettigen dag. Met anderen spelend in de duinen voorbij de le strandpaal te Katwijk aan Zee haa ze het ongeluk te vallen en een been bi. het enkelgewricht te breken. De politie werd gewaarschuwd die er per fiets op aftrok cn de 15-jarige jongedame op de bagage drager naar dr. Lodder vervoerde. Daar deze niet thuis was, ging men naar dr. Eikc-lcn- lioom, die een voorloopig verband legde, waarna zij naar hier werd vervoerd per auto van franse en Co. om in hel Acad. Zieken huis te worden opgenomen. Zaterdagavond te ongeveer 6 uur is een begin van brand ontstaan in de uit dragerij van den heer B. in de Clarasleeg. Het brandje werd met eenige emmers water gebluscht, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Bij de politie zijn inlichtingen te be vragen omtrent vijf balen haver, welke on beheerd aan den kant van den wal werden aangetroffen. Gistermorgen is op den Maresingel een auto bestuurd door A. C. B., wonende in de Mauritsslraat opgereden tegen den wiel rijder H K. uit Rijpwelering. K. bekwam een diepe vleeschwonde aan bet scheenbeen en moest door den E.H.D. ter behandeling naar het Acad. Ziekenhui* worden overgebracht. Zaterdagmorgen heeft de firma Biesiot in het perceel Lage Rijndij'khoek Hteren- singel haar zesden winkel te dezer stede geopend. Het zesde filiaal in deze stad; dat wil zeggen dat de artikelen van de firma B. bij het Leidsche publiek bijzonder gewild zijn, waarvan trouwens ook de snelle groei in dc laatste jaren getuigt. De zaak zelve ziet er keurig uit en draagt vrijwel hetzelfde cachet als de overige Biesiot-winkels. De heer Groenewegen vervulde ook hier weer zijn taak als leider der verbouwing op loffelijke wijze Biesiot's zesde filiaal mag gezien worden; de goede naam der tirma staat er onseven wel ook borg voor. dat er ook niet alleen gezien, maar ook gekocht zal worden In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum Dagen personen Kinderen Tot. 8 Juli Maandag 29 3 32 9 Dinsdag 30 3 33 10 Woensdag 27 3 30 11 Donderdag 28 3 31 12 Vrijdag 28 3 31 13 Zaterdag 28 3 31 In de Zaterdagmorgen en -middag in café-restaurant ,,ln den Vergulden Turk" gehouden ledenvergadering van de Maat schappij tot Bevordering der Bouwkunst Bonel van Nederlandsche architecten, kort weg B. N-A. geheeten, heeft ook het Leidsche Stadhuis-vraagstuk een onderwerp van bespreking uitgemaakt. De voorzitter, ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk leidde deze be sprekingen in met een openingsrede, waar aan het volgende is ontleend. Nu men in de laatste jaren tol een vrijwel algemeen aan vaard standpunt betreffende restauratie en behoud van oude bouwwerken, is gekomen en hetgeen op dit gebied in ons land is ge schied, ook in het buitenland eerbied af dwingt, zou het terugkeeren tot verouderde opvattingen zeer zijn le betreuren. Wij kunnen volkomen begrijpen, dat voor allen, die de waarde van het oude stad huis hebben gevoeld, het een vurige wensch is, die weer terug te willen hebben"; maar noch leek noch deskundige zal wenschen, dat hier iets zat geschieden, dat niet ver antwoord is tegenover het verleden, het Jieden of de toekomst. Waar volgens de statuten van den Bond het doel niet alleen bestaat in het behar tigen van de belangen van zijn leden in hun bedrijfsuitoefening, maar ook de be vordering van de bouwkunst in den meest uilgebreiden zin, meent spr. te mogen con- cludeeren, dat de kwestie van het Leidsche Stadhuis ten architectonisch vraagstuk van den eersten rang is en als zoodanig de zeer bijzondere belangstelling van den B. N. A. verdient. Op de vraag in welke richting de oplossing van dit vraagstuk gezocht moet worden, gaven een tiental kunstenaars kort geleden in het bouwkundig weekblad „Archileclura" Jiun persoonlijk antwoord. Toen was echter nog niet het officieel rapport der Rijkscommissie voor Monumen tenzorg verschenen, waaruit bleek, dat het voornaamste deel van den gevet kan wor den gerestaureerd. Spr. wilde daarom be ginnen om deze kunstenaars, voorzoover hier aanwezig, in de gelegenheid te stellen Jiun prae-advies mondeling toe te lichten. De eerste prae-adviseur was de li ee r Blauw, die meende, dat het vraagstuk van herstel van den gevel thans gevoegelijk builen beschouwing kan blijven, nu het rapport van Monumentenzorg de mogelijk heid daarvan zoo duidelijk heeft naar voren gebracht. De gevel aan de Breeslraat voldoet z.i. trouwens volkomen in de omgeving. Vol gens spr. zal het grootste deel van het ter rein door laagbouw in beslag genomen wor den, zoeïdat alleen de vraag zich voordoet of voldoende ruimte gevonden kan worden voor den bouw van een goed raadhuis met behoud van den gevel. Dit vraagstuk zal in de komende dagen terdege bestudeerd moeten worden. De heer ir- J, Gralama volhardde bij zijn reeds in het prae-advies neergelegde meening, dat het oude raadhuis althans in zijn hoofdvorm herbouwd kan worden. Spr. acht het een billijke eisch van de Leidsche burgerij, dat zij aan dit schoone monument op dezelfde plaats een herinnering wil heb ben en stelt dezen eisch zelfs hoven dien van den architect Door uitbreiding door onteigening is hel zeer goed mogelijk achter den ouden gevel een practised! stadhuis op te trekken. Deze combinatie i9 zeer wel bestaanbaar mits de ontwerper cr rekening mede houdt, dat oud en nieuw logisch aan elkaar verbonden worden. Wal den gevel betreft, is spr. een warro voorstander van herstel van den onder bouw tot de gootlijst. Deze gevel was karak teristiek voor de gouden eeuw, waarin hij ontstond en had een grooten, sprekenden geest. Ook topgevels zou de heer Gralama terug willen hebben, alleen niet la Lieven de Kev, doch door den modernen architect in overeenstemming met den onderbouw te ontwerpen. N.V. HANDEL-MAATSCHAPPIT R. S. STOKVIS ZONEN. Onder voorzitterschap van don heer F. Stokvis, president-commissaris dor maat schappij, heeft de jaarlijksche algemeene vergadering plaats gehad van de N.V. Han del Mij R. S. Stokvis Zn. Het jaarverstag over 1928 werd voor ken nisgeving aangenomen. De balans- en winst en verliesrekening werden goedgekeurd. Het voorstel tot uitkeering van 28 pCt. op de 7 pCt cum. pref. aandeelen A, werd aan genomen in dier voege, dat 25 pCt. zal wor den uitgekeerd in 7 pCt. cum. preferente aandeelen A en 3 pCt. in contanten. Dit voorstel moet bekrachtigd worden door een daartoe te beleggen vergadering van de houders van de 7 pCt. cumulatief preferente aandeelen A. Deze vergadering, die daarna hoeft plaats gehad, kon, daar het vereischte aantal aandeelen niet vertegenwoordigd was geen besluit nemen Op 1 Augustus a.s. zal het voorstel behandeld worden in 'n tweede alsdan te houden vergadering. De aftredende commissaris ,de heer L. Stokvis, werd bij acclamatie herkozen. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.351.15; Griet per kist van 50 K.G. f. 5930; Tongen per K.G. f 3.25—2.35; Groole Schol t. 60—55; Mid delschol f. -1032; Zeischol 1. 18—3.50; Schar per kist van 50 K.G. f.118.50; Vleeten per stuk f. 3.101; Pieterman en Poontjes f. 282.50; Groole Schelvisch f. 36 23.50; Middel Schelv. f. 20.5017; Klcin- middel Schelv. f. 15.509; Kleine Schelv. f.10 501.70; Kabeljauw f. 56—-39; Gullen per kist van 50 K.G. f. 15.503; Lengen per stuk f. 1.301.13; Heilbot per K.G. f. 1.151.10; Wijting per kist van 50 K.G. f 1.60f. 2.90; Koolvisch per stuk f. 0.15; Makreel per kist van 50 K.G. f. 16.50—f. 12. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 60 met f.3649; IJM. 101 met f.2862; IJM. 62 met 1.2633; IJM. 143 met (.3118; IJM 51 met f.1800; IJM. 142 met f.3600; IJM. 405 met f.2175; IJM. 53 met f. 1800; IJM. 203 met f.1300; IJM. 84 met f.1863; IJM. 180 met f.1788, IJM. 40 met f.1260; IJM. 110 met 1.1595; IJM. 82 met f.2827; IJM. 154 met f.3317. IJM. 290 met f.2233; IJM. 22 met f.2057; IJM. 50 met f.1881; IJM. 89 met f.2531; IJM. 238 met f.1540; IJM. 36 met f. 1936; IJM. 93 met f. 1400; en de log gers KW. 110 met 435; KW 158 met 725; KW. 173 met 675; KW. 178 met 855. In de week van 813 Juli zijn in Neder land uitgesproken 56 faillissementen. Tenslotte zal de restauratie niet moeten geschieden onder leiding van en door prof. Odé cn ir. van Heeswijk, doch in overleg met den architect. De heer Herman van der Kloo t M e y h u r g was ook vóór herbouw van den gevel in den ouden vorm. Ook de top gevels wil hij behouden, daar uit de brok stukken alle geometrische afmetingen zijn af te leiden. Er zijn zelf9 gedeelten bij, die' heel goed in de reconstructie opgenomen kunnen worden. Alleen van het ornament is het e'en en ander zoek, doch spr. acht hel allerminst een bezwaar, dat de toppen in onderdcelen een weinig zouden afwijken van hun vroegere constructie. De heer Albert Otten schaarde zich eveneens aan de zijde van Monumen tenzorg en den vorigen spreker. Wanneer onteigend wordt, is er z.i. voldoende niimle voor den bouw van een goed raadhuis. Alléén zou hij, alvorens eventueel advic-s uit le brengen, in overleg willen treden met de architecten, die het gemeentelijk uitbrei dingsplan hebben ontworpen. Prof. d r. ir. D. F. Slothouwer meende ook, dat van de topgevels zooveel gegevens bekend zijn, dat tot herbouw van den gevel in den ouden toestand moet worden besloten. Het nieuw te bouwen stadhuis moet zijn in overeenstemming met den ouden gevel, doch uitdrukkelijk wil spr. verklaren, dat het inwendige nooit mag zijn een nabootsing van het vroegere intérieur. I)e heer Bern. Buurman gaf er zijn leedwezen over te kennen, dat in het rapport van Monumentenzorg geen uileen- zetting wordt gegeven van het standpunt van dr, Berlage, en der meest vooraan staande architecten in den lande en die toch de eenige is, die er bezwaar legen maakt om achter een ouden gevel een nieuw gebouw le plaatsen. Tenslotte bepleitten do he er on van der Berg en Bettink herbouw "Uit historische overwegingen. Hierna stelde de voorzitter voor de meening van den Bond in enkele punten neer te leggen, welke na rijp beraad aldus werden geformuleerd: I. liet is gewenschl in overeenstemming met het rapport der Rijkscommissie voor Monumentenzorg den gevel aan de Bree slraat zooveel mogelijk te behouden. II. Van wederopbouw van den toren in den ouden vorm kan helaas geen sprake zijn. III. In dc' compositie van den gevel kunnen toppen op de plaats van de oude niet worden gemist. Welken vorm zij zullen krijgen, is een zaak, welke aan het inzicht van den ontwerper dor restauratie moet wonden overgelaten. IV. Aannemende, dat het 'nieuwe stad huis zal komen op het oude terrein (even tueel uitgebreid), is het beste resultaat te verwachten, wanneer aan eenige der be kwaamste architecten wordt opgedragen schetsontwerpen te1 maken voor het nieuwe stadhuis, waarbij hun zooveel mogelijk vrij heid worde gelaten ten opzichte van hot oude fragment. V. de doelmatigheid en de architecto nische eenheid en gaafheid van het nieuwe Stadhuis mogen niet lijden onder het be houd van het genoemde fragment. VI. Mocht, na nauwkeurige 9tudie, het niet mogelijk blijken bet nieuwe stadhuis op het oude terrein te doen verrijzen, zonder schade voor het bestaande fragment, dan zal voor het nieuwe stadhuis een andere plaats moeten worden gezocht en aan het oude fragment c-en andere beslemming moe ten worden gegeven. Al deze punten werden behoudens het eerste, waartegen zich twee leden ver klaarden, met algemeene stemmen aan- nomen. Nadat de heer van der Berg den voor zitter had bedankt voor zijn bekwame lei ding, werd de vergadering gesloten. ONDERTROUWD. J. C. v. d. Wetering jm. 25 j. en B. v. Weerlee jd. 19 j. J. H. P. v. Steenbergen jm. 21 j. en S. van Polanen jd. 18 j. W. Kikkert jm. 26 j. en-J. Bergman, jd. 24 j. A. Tegelaar jm. 21 j. en C. S. v. d. Berg jd. 20 j. L. Prins jm. 19 j. en M. T. Vinke- slijn jm. 20 j. M. Vreeken jm. 32 j, en T. v. d. Wilden jd. '32 j. A. van Dam jm. 28 j. en S. Korpershoek jd. 27 j. P. de Vuès jm. 28 j. en A. J. A. Scheepmaker jd. 30 j. J. H Keunen jm. 27 j en A. M. H. v. Noort jd. 23 j H. P. J, J. Gaminada jm. 28 j. en S A, Cornelissen jd. 26 j. L. J. v. d. Meij jm. 22 j. en J. de Bolster jd. 21 j. RECLAME. COMITÉ TOT CONCENTRATIE VAN DEN MIDDENSTAND Na oproep van het Comité tot Nationale Ccnceniratie van den Middenstand, bestaan de uit de neeren A. Feoerwee te Landsmeer er. J. J. Dinkelenberg te Koog aan den baan, vond in aarts.uiting op een voorloonige be- ffrtking in Juni 1.1., te Amsterdam een bijeenkomst p.aa^, van vertegenwoordigers tut diverse pojaeke middenstandsgroepeamet het doel op breede basis tot nationale :md- densiandsconoentratie te komen. Behalve op o* kleine partijen en groepen, is made net oog gericht op de talrijke plaatselijke ver- teiiigingen, die onder neutrale vlag beo ogen, de Middens landsbelangen in de gemeen tera, oen voor te staan. De aanwezigen die aan de gedachtenwntse- Iing deelnamen, juichten unaniem het streven, rationale eenheid en middenstand-concentra tie mei kracht te bevorderen, toe* Slaande de vergadtr.ng, werd een commis sie tot opstelling van esa beginseiverk.anng bi noemd, waarin zitting hebben, leden van de Middenpartij voor Svad en Laai. Neutraal blok aller Middenstanders, het Federatief Verband, Algemeene Welvaartpartij, "lie- zeisbond voor Na.ionate Eenheid en vooruit gang, Neder.andscne Bond van K,e:n Industri- eelen, benevens een deskundige op staatóre-b- téljjk gebied. Deze commissie komt nu enkele dag?n oi.uer leiding van het Concenlratie-Coimté l'Üten. Zoodra de beginselverklaring is op gesteld, zu.len genoemde partijen en meer dere Midde.Jtanusgrocpen tot een constitut.a- uf ei ent ie vergadering wo.den bijeengeroepen. %mMi-\fhrnipwri oncveihcffen wet detmiginq van de/wefd- huid mvrnde mwqiny van het hm. Prijs per pakje 20 cent. 8576 door liet verdrag vail Locarno. Kleine ge schillen kunnen langs diplomatieken weg worden bijgelegd, zonder dat hiertoe een nieuwe bijzondere commissie noodig is. Men /al voorts steeds een beroep kunnen doen op den raad van den Vplkenbond en op de in het verdrag van Locarno voorziene commis sie. Het benoemen van een nieuwe com missie is niet alleen overbodig maar zou op politiek gebied gevaarlijk kunnen worden daar ze eventueel zou kunnen worden ge bruikt als werktuig voor alle mogelijke chi canes tegen de Duitsche industrie in het Rijnland. DE A. N. W. B. Zaterdagmiddag heeft de A.N.W.B. zijn I jaarvergadering gehouden te Utrecht. Het j reeds door ons vermelde jaarverslag werd goedgekeurd. De aftredende leden van de batanscom- missie werden bij acclamatie herbenoemd. Voorts werd bestolen om het gebouw in de Parkstraat in den Haag, waar de ad ministratie gevestigd is, aan te koopen. De heer Slicher gaf daarna eenige inlich tingen van algumeenen aard. BELGIE. Ward Hermans van vervolging ontslagen. Zaterdag behandelde de Raadskamer te Brussel de zaak van Ward Hgrmans,. be trokken bij .'de valsehe documenten inzake het geheim Fransch-Belgisch militair ver drag. De procureur stelde biet-vervolging voor, daar men met over de noodige be schuldigingen tegen Ward Hermans beschikt Het onderzoek heelt niet bewezen, dat Ward Hermans aan militaire bespieding gedaan heeft, en stukken betreffende de Belgische Landsverdediging aan vreemde mogendhe den leverde. Hij handelde enkel uit een politiek oogpunt. Onder deze voorwaarden, werd door de Raadskamer, na enkele bespre kingen een bevel van niet-vervolging uit gevaardigd. BEGRAFENIS SERG. VLIEGER A. S. FLICK. Kr was Zaterdag zeer veel Delar.gstslling bij de teraardebestelling te 's-Gravenhage van het stoffelijk overschot van den bjj het j vliegongeval te Huisduinen om het leven gekomen sergeant-vlieger A. S. Fiick. Dc uitvaartdiensten zijn genouden in de paroctüekerk van O. L. Vrouw van Lourdes (N. Parklaan). In de kerk waren ongeveer dertig bloem stukken neergelegd. De kerkdienst werd bijgewoond o.a. dolt den commandant der Lucntvaartafdtenng, kolonel Hardenberg als vertegenwoordiger van den minister van Defensie, door majoot SlUevis als vertegenwoordiger van den chei van den Generalen Stal' en door majoor Hef- fener ats vertegenwoordiger van net korps luchidcelartillerie. In de pastorie heeft kolonel Hardenburg liet wo&rd gevoerd. Hij gaf uitdrukking aan h»t gevoel van deernis over het gebeurde, waarbij weder twee jonge levens zijn heen- gegaar. .Spr. huldigde in waardeerende De- woorüingeii de nagedachtenis van sergeant- vliege: Flick en dankte hem voor de nauw gezette plichtsbetrachting, welke hij steeds heeft betoond. Het korps lijdt docr zijn heengaan een zeer groot verlies. Daarna sprak majoor Sillevis namens den chef van den Generalen Staf. Nadat nog een der sportvrienden van den overledene het woord had gevoerd, dankte een familielid voor de betoonde belang stelling. Hierna vertrok de stoet naar de R.K. Bc graafplaats aan de Binckhorstlaan, waar- bjj als slippendragers fungeerden sergeant- vliegers, die ook de baar grafwaarts droegen. Ook op de begraafplaats was groote be- larigstelling. DUITSCHLAND. Ministerconferentie Het proces Stinnes. Zaterdag heeft te Berlijn weer een conferentie plaats gehad van alle minister van binnenl, zaken der Duitsche bonds staten. Onderwerp der conferentie vormde do binnenlandsche politieke toestand in zijn geheet. Daar men er in het Rijksministerie van binnenlandsche zake prijs op stelt alle aanhangige vraagstukken te bespreken in persoonlijken omgang met de ministers der bondsstaten, worden dergelijke confe renties met regelmatige tusschenpoozen be legd. De rijksminister van Arbeid heeft de ar bitrale uitspraak van 4 Juli in het geschil in de Silezische textielindustrie bindend verklaard. In het proces Stinnes heeft de ambte naar van het O. M. tegen Hugo Stinnes 3 maanden gevangenisstraf en 200 duizend mark boete geëischt, tegen Nottmann, von Waldow, Leo en Eugen Hirsch elk 6 maan den, tegen Bela Gross 5 maanden en tegen Schneid 3 maanden gevangenisstraf. Ter toelichting van den eisch verklaarde de procureurgeneraal, dat hij bij Stinnes als verzachtende omstandigheid aannam, dat hij niet van den beginne af, doch pas in 1926 het ongeoorloofde karakter van de zaak had ingezien Te zijnen laste komt echter, dat juist hij, een man, die in het bedrijfsleven een groote rol speelt, met buitenlanders heeft samengespannen om het Duitsche Rijk te benadeelen. Hieruit moet men eoncludeeren een gebrek aan vader landsliefde, dat bij den huidigen noodtoe stand van het Duitsche volk zeer bezwa- rend is. Ten aanzien van Nottmann en von Waldow moet men in overweging ne men, dat zij weliswaar nauwer bij de onge oorloofde handelingen betrokken waren, doch dat zij handelden als bedienden. RECLAME. ScKr amrnen co K.wct^>uirer> wboden, torcLoctblcxrer-» cr> Kuidoanctoanlncjen ge. OCxer» lit. den p^o. ^illeodeo, z.va.1 */crenden AKKer-, .^loosierbalaem. „Geen ^oad zoogoed' (Adv. in Blokschrift.) 8579 DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsch-Belgische regeling Interview met Sfresemann. Over de Duilsch-Belgische overeenkomst inzake de Markenkwestiè wordt nader ge meld: Duitschland verplicht zich aan België 37 termijnen te betalen, waarvan de eerste ver valt op 31 Maart 1930 en 138.769,200 Bel gische franken bedraagt. Dan volgen drie termijnen van 184,169,000; acht van 222.716.000; acht van 172,176,600. De ze ventien laatste termijnen zullen 79.663,800 bedragen. Zes termijnen zullen denzelfden vorm hebben als die voorzien in het Young- plan .maar mogelijk zullen zij als leverantie in natura worden voldaan. Van alle zijden wordt de Duitsche regee- ring aangespoord in geen geval een com- J missie van vaststelling en ongelijk te aan vaarden en zij zal dit ook onder geen voor- i waarden doen. In een interview met ten medewerking der „Frankf. Zlg." heeft Stre- semann dit nog eens nadrukkelijk verzekerd. De minister wees er op dat het ondenk baar is in dit zoo drukke, voor de oogen van geheel Europa openliggende gebied in het geheim militair voorbereidingen te tref fen. Dit is even dwaas als te beweren, dat men op de Polsdamerplalz te Berlijn in het geheim een gebouw zou kunnen oprichten. De verlangde veiligheid tusschen Frankrijk en Duitschland is overigens reeds geregeld ENGELAND. De koning wordt weer geopereerd Tegen de duikboot. Zaterdag is er aan het Buckinghampalei» een door zes geneeskundigen onderteekend bulletin omtrent den toestand des Konings uitgegeven. Daarin wordt gezegd, dat de algemeene gezondheidstoestand des Ko nings verder is verbeterd. In den rechter kant van de borstholte is echter een abces, dat .verwijderd moet worden. De daartoe noodzakelijke operatic zal heden verricht worden. Nader vernemen wij, dat de operatie hedenmorgen heeft plaats gevonden. Zij is goed geslaagd. In een rede te Sheffield, waarin hij sprak over de jongste duikbootramp op de kust van Wales, zeide de Eerste Lord van de Admiraliteit, dat hij graag de duikboot zo.i willen zien opgegeven als oorlogswapen. Hij hoopte, dat er in de toekomst een overeen komst tot stand zou komen om de duik- booten geheel af te schaffen. Een betref fend voorstel is enkele jaren geleden door Engeland gedaan, maar het is nog niet ge lukt een algemeene overeenkomst over dit punt te bereiken .Hij hoopt echter dat bet laatste woord daarover nog niet gesproken is. Behalve de onmenschelijkheid van de duikboot, zou zijn afschaffing een groote besparing van torpedojagers meebrengen. RECLAME. $-C Q&Jschd-djt' 8577 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2