i Transpireerencle 9 voeten UIT DE RIJNSTREEK. NOODLOTTIGE VERGISSING. Door een in het donker afgevuurd schot werd in Tiergarten (Kreis Freystadt) een 40-jarige vrouw zwaar gewond. Zij had zich op een haar behoorenden akker begeven om gaten, door wilde zwijnen in den bodem gemaakt, dicht te maken. Haar vader, die daarvan niets wist, loste in de meening, dat de akker weer onge- wenscht bezoek van de dieren had, een schot, met gemeld gevolg. o VLIEGONGEVAL. Toen een vliegtuig, dat op wag was van Laroche naar Sevilla nabjj Tariffs over zes vloog, werden twee inzittende luitenant vlie geniers, door een remote van hun zitplaat sen gerukt. Zü vielen van een hoogte .an 3400 M. omlaag en werden beiden gedood. DE ZWEEDSCHE OCEAAN VLIEGERS OP GROENLAND De Zweed sche Oceaanvliegers zijn gister ochtend te Ivigtut op Groenland vlot geland. DE „UNTIN BOWLER". Wegens ongunstige weersomstandigheden is het vertrek van hel watervliegtuig Unlin Bowler, dat van Chicago naar Berlijn wil vliegen, tot heden uitgesteld. SPOORWEGONGELUK. Vijl personen zijn omgekomen bij een botsing tusschen een sneltrein uit Cleve land cn een goederentrein bij Corning in de Ver. Stalen. 6 DE GEZONKEN ENGELSCHE ONDERZEEëR. De Engelsche admiraliteit heelt gisteren bekend gemaakt, dat na overleg met ie autoriteiten ter plaatse waar de H. 47 ge zonken is, besloten is om alle verdere po gingen tot Imrging van de duikboot op ie geven. Bij dit besluit is men van do over weging uitgegaan, dal do geheelo beman ning verdronken moet zijn cn dal de duik boot dermate beschadigd is, dat zij toch niet meer te herstellen zal zijn. Bovendien ligt het schip zoo diep en zoo gevaarlijk wal onderzeescho stroomingen betrett, dat de berging, gesteld dat zij zou gelukken wat zeer twijfelachtig is 'niet opweegt tegen het gevaar, dat do duikers en ander schoeps- personeel zouden loopen. Ten slotte zou de berging millioenon kosten, die zoo goed als nultolooB besteed zouden zijn. Onder deze omstandigheden heelt de admiraliteit den commandeerenden admiraal last gegeven vandaag mol hot slagschip Rodney boven de pleit, waar de H. 47 verdwenen is, te kruisen en met de vlag halfstok hot gebrut- kelljke eerbetoon aan de overleden man schappen te brengen. Do Rodney zal daar na, omgeven door de ondcrzeeboolen en lorpedojugcrs, naar Pembroke tcrugkeeren, waar do stoet ontbonden wordt. -O—. NOODLOTTIGE BRAND. Negen cadetten omgekomen. Uit Gillingham in het Engelsche graaf schap Kent zijn negen jeugdige cadetten, die deelnamen aan ae brandweeroêfeningen in de Vlammen omgekomen, toen eeh voor de oefeningen opgesteld huis ineenstorte. Teneinde het feddeb van menschen uit een brandond buis te illustreeren, was een stellage opgericht in den vorm van een woonhuiB. Hierin bevonden zich jongens, die de in gevaar verkcerende bewoners moesten voorstellen. Tijdens de manoeu vres vatte de woning plotseling vlam en stortte in elkaar. Voordat men een band bad kunnen uitsteken, waren de jongens verbrand. Toen de brand uitbrak, sloegen gewel dige vlammen omhoog langs de met doek bekleedde stellage cn de hitto was zoo intens, dat niemand naderbij durfde ko men. Ongeveer 15 personon, meerendeels padvinders en marineeadettcn bevonden zich in bet huis. Velen van hen hadden zich ontkleed, om aan de reddingsvertoo- nihg zoo vêel mogelijk fantasie bij te zet ten. Eerst meenden de toeschouwers die met genoegen naar de grappemakerijen der clowns en andere jongens in het huis keken, dat hun hulpkreten bij de voorstel ling behoorden, maar eensklaps besefte men, dat de comedie tot een tragedie ge worden was en de brandweerlieden, die het gohecle geval als eoh ontspanning hadden beschouwd, stonden thans machteloos Toen naderhand de lijken der negen jeug dige mensehen gevonden werden, waren zij niet te herkennen. RECLAME. Ien andere Iranspireerende lichaamsdeelen moei men behandelen met Purolpoeder, ale zijnde het meest af doende middel daarvoor. Purol-Voet Toilet* en Kinderpoeder in Bussen ven 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 8441 ALPHEN. GEMEENTERAAD. Sluis stoomgemaal Neptnnns Verandering paardenmarkt Antwoord van den Burg. op gestelde vragen. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbaire vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lovink. Aanwezig alle leden behalve Wetli. Vlas man, die wegens ziekte afwezig is. D voorz. opent de vergadering met gobed. Mededeelingen: Ged. Staten berichten de goedkeuring van diverse Raadsbesluiten. Ged. Staten melden, dat bij hen geen voornemen bestaat het huis op den hoek Julianas Ir.Bruggestraat aan te koopen. De' heer Ten Cate Brouwer zou willen, dat B. en W. in deze zaak nogmaals een poging aanwenden, vooral omdat dit bericht elk motief verzwijgt. Op den duur moeten op dien hoek verkeeieongevallen gebeuren. De voorz. wil het nog wel eens probre- ren, maar hij verwacht er niet veel van. Verder hebben Ged. Slalen bericht, dat het tracé langs de Gouwe voor den nieuwen weg gehandhaafd blijft. Een verzoek om subsidie van den Alg. Bond van Politiepersoneel. Zal bij de be- grooling behandeld worden. Antwoord van B. en W. op in de vorige vergadering door den heer Den Uijl ge stelde vragen omtrent den toestand van de noodwoningen en van woningen aan den Rijndijk. B. en W. stemmen toe', dat de nood woningen niet in zeer gunstige conditie zijn. Het kost veel moeite en geld daar een be hoorlijke toestand te houden. De regenbak ken b.v. zijn niet zuiver te houden. Maar de bewoners kunnen gratis leidingwater haten bij den landbouwer Binnendijk. En steeds zijn B. cn W. bereid aan gegronde klachten der bewoners gehoor te geven. Van de bedoelde woningen aan den Ring dijk is de eene door de schuld van den vorigen bewoner zeer verwaarloosd. Daar wordt ook drinkwater beschikbaar gesteld. De eigenaar zal ze nu behoorlijk in orde laten maken. De heor Dc'n Uijl meent, dat in het ant woord de toestand wel wal te rooskleurig voorgesteld wordt. Ingokomon stukken: Rekening van de Water- en Lichlbedrljvcn. Wordt in han den gesteld van de balrokken Commissie, nadat op een vraag- van den heer Spgel j toegezegd is, dat ter vergelijking ook do rekening van hot vorige jaar overgelegd Wordt. Ern verzoek van bewoners van de Ver lengde Aarkade om alsnog aansluiting te krijgen aan de Waterleiding wordt in han den gestald van B. on W. om prao-advies. Do lieer Ruling dringt op spoed aan. Op verzoek van hel gemeentebestuur van Boskoop wordt eon kleine verandering aan gebracht in het tusschen deze gemeenten bestaande contact betreffende de eloctricl- tfitsvoorzlening aan den Groenen weg. Bon verzoek van de Comm. voor Volks concerten (jln verhooging van hot gemeen telijk subsidie zal bij do begrooting worden behandeld. Een verzoek van een der bewoners van de noodwoningen om hem oen andere woning aan le wijzen zal bij liet betreffende punt afgedaan worden. Overgelegd wordt do gemeonterekeniiig over 1928, waaruit blijkt, dal deze sluit met een batig saldo van f. 91.957.31. Wordt met de kapitaalrekening in handen gegeven van do betrokken commissie. Het verslag der Gozondheidscoomm. wordt ter visie gelegd. Agenda Punt 1. Voorstel van B. en W. om le aanvaarden hel opzegbaar recht voor rlolserlng in een eigendom loébehoorende aan den heer A. C. de Haan, (Dit voorstel vervangt dal. hetwelk in de vergadering Van 10 Mei 1929 werd aangehouden). Wordt zonder h. st. aangenomen. 2. Voorstel van B. en IV. om te aanvaar den de vergunning van het Bestuur van den Kortsteker polder tot het behouaen van de bestaande in dien polder loozende rioleering cn tot het beschikbaar stellen van een erudiet van f. 900 voor het doen maken van de iHKMÜge stuwen on andere werken overeenkomstig de vergunning ver langd. De heer Ruting zou willen, dat de eige naars der woningen, die op dit riool uitko men. in de kosten bijdroegen. Hij meent, dat dit ook in Den Haag geschiedt. De heer Vnn Dijk betoogt, dat de polder alleen met de gemeente te maken beelt. De eigenaars betalen reeds voor hun aan sluiting op het riool. De hoer Den Ouden betwist hetgeen gezegd is omtrent Den Haag. Daar betalen ze aan Delfland, zoo. als hier aan Rijnland, maar niet omdat hun riool in polderwater loost.' Zonder h. st. wordt overeenkomstig het voorstel besloten. Punten 3. Voorstel van B. en W. om ondershands voor het tijdvak van 19 Juni 1929 tot en met 31 December d.a-v. aan vrouw T. don Ouden geb. Verkaik te gunnen het schoon maken van de O. L. School te Aarlander- Veon. 4. Voorstel van B. en W. om mot ingang van 1 Juli 1929 weder ondershands to ver pachten voor den tijd van vijf jaren aan A. G. Luijben alhier het vischreeht in gemeentowater. Worden zonder bespreking en b. st. aan genomen 5. Voorstel van B. en W. om over 1928 aan de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose alhier een subsidie van f. 1500 te verleenen. De heer Den Uijl heeft bezwaar tegen een der voorwaarden. Hij meent dat liet subsidie niet afhankelijk moet zijn van het bedrag der particuliere bijdragen. Do heer Van Dijk vindt het vreemd, dat, nu nog om een subsidie over 1928 gevraagd wordt. De voorzitter licht toe, dat indertijd ver zuimd is do aanvrage tijdig in te dienen. Zonder b. st. aangenomen. 6. Nader voorstel van B. en W. in zake het verleenen van subsidie aan het Bestuur van den Zuid- en Noordeindpoldcr voor het herstellen van de sluis bij hot stoom gemaal „Ncptnnus". De heer Bergshoef bevreemdt het, dat inwoners van Aarlanderveen f- 0.35 en de andere bewoners f. 0.35 voor de doorvaart moeten betalen. De heer Ruting verdedigt het polderbe stuur, dat de subsidie van f. 1600 onder de gestelde voorwaarden niet wenschte te aan vaarden en nu f. 1000 vraagt. Hij doet in dien geest een voorstel. De heer Van Dijk begrijpt niet waarom hot polderbestuur de voorwaarden niet aanvaardde. Het op peil blijven van het vuurwater is toch een belang voor allen. Evenzoo staat het met do gevraagde vrije doorvaart van gemeenteschuiten. De heer Herngreen vindt dat over deze kwestie al veel te veel gepraat is. In de eerste plaats is het noodig, dat het besluit van 20 Januari 1928 ingetrokken wordt. De heor Den Hertog vindt dat het pol derbestuur zeer goed gehandeld heeft. De heer Den Ouden vindt het vreemd, dat de polder zich geen wetten laat voor schrijven. Is 't zoo erg, dat de vaart op diepte moet blijven 1 En waarom vorBchit van doorvaai tsgeldcn Overeenkomstig den wenk van den heer Herngreen wordt aller eerst het indertijd genomen besluit met algemeene stemmen ingetrokken en na nog eenige bespreking wordt het voorstel Ru ting met 9 tegen 7 steramen verworpen. 7. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van gelden voor de aan schaffing van sehoolmeubolen ten behoeve van de bijzondere school aan de Hooft- straat in verband met de invoering van het "c leerjaar. De heer ten Cale Brouwer meenl, dat het zevende leerjaar aan vele scholen eerst bestond, daarna opgeheven werd en nu weer ingevoerd wordt. Waar is hel toen ge bruikte materiaal gebleven? Do lieer Herngreen licht hom in. dat het zovonde leerjaar nooit ingevoerd is. De heer Den Ouden zegt. dat er in de school aan de Hooftstraal sinds deze ge bouwd word, geen nieuwe banken aange schaft zijn. De heer Ion Cnte Brouwer herhaalt zijn aandrang lot een nauwkeurig onderzoek van zulke aanvragen. De voorzitter verzekert, dal al die aan vragen zeer grondig nagegaan worden. Zonder hoofdelijke stemming aangeno- nien 8. Voorstel van B. en W. om medewer king te verleenen voor do uitbreiding der bijzondere Chr. Nationale School te Aar landerveen. Op een vraag van den heer ten Cafe Brouwer dienaangaande deelt de voorzit ter mee, dat het Iqerlingen-aantal dezer schooi sinds 1922 steeg van 77 tot 133. Ook bier wordt weer .geïnformeerd naar een nauwkeurig nagaan der slukken en vraagt de heer Bergshoef of er publieke aan- besicding plaats beeft. Do voorzitter ant woordt bevestigend. Hierna zonder b. st. aangenomen. Bij hel voorstel vail B en W. tot aan vulling van het electricilcHstarief kamen diverse wensclien inzake de eleclriclleits- vpnrzioning lot uiting. De voorziller beloofde, dat hij., deze allen aan de Comm. v. Bijstand zal voor leggen. Zonder li. st. aangenomen, Zonder bespreking worden aangenomen' 10. Voorstel van B cn W tot aanvulling van de verordening betreffende de leve ring van water door de Hoogdrukwaterlei ding. 11. Voorstel van B. en W. in zake de verplaatsing van de paardenmarkt. Zoodaf de paardenmarkt voortaan in de Znalbergslraal zal gehouden worden. 12. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van bewoners van de Limlenhovestrant, houdende verzoek om verbetering van die straat. De heer Ruling betreurt het. dat B. en W. eerst bij de behandeling der begreoting op deze zaak willen terugkomen. Hij zal er mee accoord gaan. doch zag gaarne, dal enkele gaten In den weg inmiddels bijge werkt worden. Dit wordt hem toegezegd en daarna wordt het voorstel zonder h. st. aangenomen. De punten- 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een jierceel bouwgrond gelegen aan do Van Boetzelaerstraat, aan den heer L. I. Schouten. 14. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Rozen straat aan J. van Wely q.q. 15. Voorstel van B. en IV. tot verkoop van een perceel bouwgrond geleden aan de Van Dijkstraat aan J. H. van der Werf, G. van Klaveren en B. Kromhout. 16. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Rozenstraat, aan de N.V. Gemeen schappelijk Grond en Huizenbezit. 17. Voorstel van B. en W. om het bedrag, gestort door den Burgemeester gedurende 1928 in de gemeentekas ter vervanging van pensioensbijdrage als een schenking te aanvaarden. la. Voorstel van B. en W. Inzake onder- handsche gunning aan den lieer J. van Wie- ringen. aannemer alhier, van den opstand van zes noodwoningen aan de Verlengde Aarkade en den bouw van twee noodwonin gen aan den Weslkanaalweg Worden zonder h. sL aangenomen. 18. Voorstel van B. on W tot het ont ruimen van twee noodwoningen aan do Verlengde Aarkade en lot het voeren zoo noodig van een rechtsgeding daarvoor. De heer Den Hijl informeert, wal de be doeling is met de beide weigerachtige be woners. De voorziller antwoordt, dal lien in elk geval orderdak verschaft zal worden. De gemeente is niel verplicht hen een woning te verschaffen. De lieer Koren geeft in overweging een schuurtje te laten bouwen, mogelijk lukt het den verzoeker om een woning dan beter om huisvesting le krijgen. Zonder h.st. overeenkomstig het voorstel besloten. Punten 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen, dienst 1928 en 1929; en 20. Voorstel van B en W. tot vaststelling van ontwerp-be- sluiten tot af en overschrijving der be grootingen voor 1928 van de water- en* liclitbedrijven, worden z.h.st. aangenomen. De voorzitter deelte mede, dat het in ver band met de ongesteldheid van Weth. Vlas man en met het oog op den aanstaanden arbeid voor de gemeente-begrooting noodig is, dal er een tijdelijk-wothouder door den Raad aangewezen wordt. Daartoe zal hij de Raad tegen 23 Juli a.s. bijeenroepen. Rondvraag. Allereerst antwoordt dc Burgemeester op de hem schriftelijk gestelde vragen van den heer ten Cato Brouwer. Hij stelt voorop, dat hij niet verplicht is aan den Raad verantwoording te doen van helgoen hij als Hoofd dor Politie meent te moeten doen. Op de vraag of hij het ver zoek door do loden wan den Vrijheidsbond om een optocht door liet dorp te mogen houden geweigerd heeft, antwoordt de Burgemeester, dat dit juist is. Hij hooft dit gedaan, omdat hij meent dat de publieke straat niet voor dergelijke optochten ge bruikt moet worden en omdat vooral in de dagun vlak voor een stemming rekening gehouden moet worden met het gevoel der bevolking. Hij zou elk verzoek om een op tocht te mogen houden in zulke dagen weigeren, al beoordeelt hij elk geval op zichzelf. De heer ten Cate Brouwer vraagt of de SD.A.P. vergunning had, toen deze in de gemeente een soort hagepreek hield. De voorzitter antwoordt, dat hij aan de S D.A.P. toegestaan hoeft een kort oogen- biik op een bepaald punt iets te zeggen. Maar deze partij hield geen optocht. Do heer Ten Cate Brouwer meent, dal de Burgemeester verplicht is een optocht toe t« stans als de orde e:i de rust in de gemeente geen gevaar loopen. Op het tweede stel vragen van denzelfdo, die betrekking hebben op het woord dooi oor Burgemeester gesproken op de vcr- gMuring van de C.-H. Kiesvereeniging, ar.t- tt ccriil de Burgemeester, dat de vrager ten onrechte distilleert uit een courantenverslag, dat n=j aangespoord zou hebben te stemmen cp een bepaalde lijst. Omdat die eerste vraag das eiken feitelijken grondslag mist, neemt «ie burgemeester de anderen voor kennis geving aan. De heer Ten Cate Brouwer is door dit antwoord allerminst bevredigd. Hjj leest eea stuk voor, waarin hij don Burgemeester ver wijt, dat deze niet onpartijdig optreedt en waarin hij vooral het optreden tegen de feso- toti van de Wilhelmina-Vereen. laakt. Hij waarschuwt ,dat op die wijze conflicten niet zullen uitblijven. Dc voorz. herhaalt, dat hg zich in dezen in geen geval door vooringenomenheid tegen de partij van den opponent heeft laten leiden. Gaarne wil hp de klachtenlijst van den her Ton Cate Brouwer nog eens nagaan. De heer Den Hertog vraagt of het bouwen aan.,uen Heerenweg niet aangewakkerd kan woroen ,door langs dien weg gas- en eiectri- citeitbleiding te leggen. Z»i onderzocht worden. Don heer Den Hyl wordt op diens vragen daaromtrent geantwoord, dat de speelplaats gereea gemaakt zal worden als de huizen uaar nfgebouwd zijn, dat enkele slooten nage keken zullen worden. Dat eerlang de verma kelijkheidsbelasting onder het mes aomten dat bij de arbeidsregeling aan de gasfabriek overleg zal worden gepleegd met dft organi saties. De heer Cocx verzoekt overweging cm den weg van de Galgmachine tot Vrjjenlioef Of et te stellen voor auto's en om opruiming van de keibestrating in Aarlanderveen. Een et. auoor zal overwogen worden. De heer Veltman klaagt opnieuw over een z.t. verkeerde toepassing van de verordening op de vermakelijkheidsbelasting. De voorzitter maakt duidelijk ,dat het nie' aangaat in dezen uitzonderingen te maken. 0| verzoek van deD heer Ten Cate Brou wer wordt besloten tot een geheime verga- de".;ng. H.erna sluiting der openbare vergadering. Verg. Aid. Mobilisatiekrnis. De afd. van het Mobllisatiekruis alhier hield gisteravond in het vergaderlokaal aan de van Mandersloostraat haar jaarvergade ring. De goed bezochte vergadering werd door den voorzitter met een kort inleidend woord geopend. De secrolnrie bracht vervol gens zijn jaarverslag uit waaruit o.m. bleek dat het ledenaantal 284 personen bedroeg. Voorts werd aan een der leden wegens langdurige ziekte in het afgeloopen jaar een uitkeering gedaan. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek voorts dat het afgeloopen jaar sloot met oen batig saldo van f. 42 28Bij do medodeo- lingen van den Voorzitter werd bekend ge maakt dat een drietal leden der afdeeling in aanmerking kwamen voor het zilveren kruis van verdienste. Do besluurslodon de lieeren L. v. Beek, J. O. v. Schaik en Baas worden bij acclamatie herkozen. Terwijl als afgevaardigden voor de algemeene jaar vergadering te Utrecht werden benoemd de heeren L. v. Beek en C. Koren. Van de rondvraag werd een goring ge bruik gemaakt. Vervolgens had eon gratis verloting plaats van een 12-tal kunslvoor- werpen terwijl de zeer geanimeerde verga dering met de verlooning van verschillende films werd besloten. Botsing. De expediteur J. V. alhier die gistermid dag met een geladen wagen met kalkzand- steenen met daarvoor bespannen paard de brug aan Gouwsluis kwam afrijden, botste door koppigheid en het maken van eenige capriolen van het paard, tegen het winkel perceel van den groentehandelaar Z. op, waardoor van genoemd pand eenige ruiten werden vernield. De heer V., die bekneld zat tusschen de wagen en het winkelhuis, werd door omstanders uit zijn hachelijke positie verlost, zoo eveneens het paard V. bekwam enkele ontvellingen evenals het paard. De wagen was bijkans geheel on bruikbaar geworden, terwijl vele steenen werden beschadigd. Kanarioroof. De heer v. d. B„ manufacturier alhier, kwam gisterenmorgen tot de minder aan gename ontdekking dat uit een hem toebe- hoorende en achter zijn woning slaande vogelvoliéTe ongeveer een twintigtal kana rievogels waren ontvreemd. De heer B. deed van een en ander aangifte bij de po litie. Naderhand bleek echter dat de vogels door een roofdier waren gedood. Bij de politie werd door de veehande laar L. K. aangifte gedaan van de vermis sing of diefstal van een tweetal koeien loo- pende op een perceel weiland achter zijn woning. De tweede avond van den bazar van de R.K. Muziekvereeniging „Leo XHI". ken merkte zich evenals de vorige avond we derom in veler belangstelling. Het was we der een gezellige drukte terwijl op het kerkplein een aardig concert werd gegeven. Hedenavond is '1 de laatste avond van dezen bazar en de nog overblijvende artikelen zullen, naar wij vernamen, worden ver kocht en verloot met attracties. BODEGRAVEN. Middelbaar Onderwijs. Dc volgende leerlingen der Groen van Prinslcrerschool U. L. O. werden toegelaten tol de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn: E. Dicpenbroek, F. J. Noordhoek, A. Maas kant, R. van Beek en K. J. v. d. Boon. Voorts werden toegelaten tot de Chr. H. B. S. te Zetten mej. L. Kooij, tot het Gym nasium te Utrecht mej. G. Dam en tot de Chr. H. B. S. te Utrecht do heef W. Jonge ncel. Toegelaten werd tol het Gymnasium le Gouda mej. G. la Gro, leerlinge van de openbare U. L. O. School. Voorls werden bevorderd aan de H. B. S. te Alphen mej. W. Binsbergen van 12, mej. H. van Binsbergen van 4 naar 5. de lieeren A. Burggraaf van 46, M. van Dobben de Bruyn van 4 naar 5, A. van der Boon van 2 naar 3. Toegelaten werd tot de H. B. S. te Utrecht L. Veerman J.Jzn., bevorderd van 1 naar 2 A. Veerman J.Jzn. en van 2 naar 3 D. Hoo- gendoorn. Aan hot Gymnasium te Gouda werden bevorderd van 56 de heeren W. Nell en voorwaardelijk van 5 naar 6 de heer C. van Beek, van 3 naar 4 de heer F. la Gro, van 2 naar 3 de heer C. JUngeling. Geslaagde Schoolreisjes. De leerlingen der Christelijke scholen op het dorp hebben enkele mooie reisjes ge maakt. Woensdag ging de Verhóelf-Roll- manschool, Donderdag do Da Costaschool en Vrijdag de Groen van Prinstererschool op stap. De reis ging eerst per trein naar Haar lem. Daar aangekomen werd een wandeling gemaakt door de stad naar de Haarlemmer hout, waar de hertenkamp bezichtigd werd. Toen weer terug naar de Groote Markt, waar men een bezoek bracht aan de Kerk van Laurens Cosier. Hier stonden autobus sen gereed, die het grooto gezelschap ver voorden naar Bloemendaal. waar het „Kopje" werd beklommen en men genoot van het mooie uitzicht. Btóemeüdaai aan Zee bood tenslotte een prachtbadgelegen- lieid. Een uitstapje met zooveel afwisseling moest slagen, geen wonder dan ook dat de leerlingen 's avonds welvoldaan thuis kwa men. Uitstapje naar Nijmegen. De Herv. Knapenvereeniging Daniël maakte Woensdag een uitstapje. De uiterste grens van Nedeflandsch gebied was nog maar net ver genoeg voor de reisgrage jongelui, zoodat een tocht per trein was be raamd naar Nijmegen. Onder mooi weer werd naar Beek getramd en vandaar geloo- pen naar den Duivelsberg, die al over de Xoderlandsche grens ligt. Vandaar werden eehle Duitsche ansichten verzonden. In de bosschcn wist men zich overigens goed le vermaken, terwijl de avond werd doorge bracht in hef mooie park le Nijmegen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Vink 30 j. en M. G. H. B. Walrabenslein 32 j. R van Beek 25 j. en A. Kortlever 23 j. Overleden: II. J Blazer, gehuwd met C. Krook 80 j. A. Oosterom 21 j. In den loop dezer week zijn uit deze gemeonle vertrokken: W. Lammers, zonder beroep naar Gouda G. Kap, dienstbode naar Nieuw-Helvoet Door B. en W. Is aan J. de Joflg Pza vergunning verleend tol het bouwen van een woonhuis voor J. de Kruif, aan A. Ooms tot verbouwing van het Volkslokaal on aan P de Jong tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan dc Noordzijde. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Waarder werd benoemd de heer A. C. Dam alhier. In d» Gereformeerde kerk alhier be staan plannen tot aanleg van een centrale verwarming Als systeem is voorloopig ge kozen een warmwaterverwarming met slOombuizen langs de voeten der kerkbezoe kers. aangevuld met enkele radiatoren. De totale kosten zullen nlm f 7500 bedragen. Hel al of niet doorgaan der plannen zal af hangen van de medewerking der gemeente.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6