yiTYEilP MARTENS SPECIALE KOUSEN-RECLAME KoopjesKoopjes iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiwtiiKiiiiiiiiimiiiiiuiiii AGENDA. EINDLIJK ZOMER? BUITENLAND. HAARLEMMERSTR. 245 NIEUWE RIJN 58 Vrijdag. Nulsgebouw: Plaatselijk A.C.O.P. Leiden, Spr. de heer J. J. Lamers over de zaak-van Schaïk. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, N.-Rijn 18, telefoon 523. RECLAME. UrauxA. W cUlttr. -JTirr^o 's -%<******«, 8392 schikken over een constante en onafhanke lijke stroombron. Voor dat doel is een spe ciale accumulator-batterij opgesteld, die een stroomsterkle kan leveren van 200 Ampère. Met een motor-generator kan de stroom- sterkte tot 000 Ampère worden opgevoerd, hetgeen dan een magnetisch veld kan geven van pl.m. 60.000 Gaus. De magneet kan door middel van een electrisch gedreven kraan naar iedere ge- wenschte plaats van het lokaal gebracht worden. De omvang van den arm van de magneet is tot een minimum beperkt, wat aan de makkelijke verplaatsbaarheid ten goede komt. Dit is een belangrijke verbete ring, welke de Leidsche magneet op de Parijsche en andere magneten voor heeft. Prof. De Haas heeft thans door de ge reedkom ing van deze magneet een hoogst belangrijk succes bereikt, een succes, dat voor zijn verdere electro-magnetische on derzoekingen ongetwijfeld van het grootste belang zal zijn. omdat ongetwijfeld voor de wetenschap zeer gewichtige resultaten er mede zullen kunnen worden bereikt. Wij vernemen, dat de magneetzaal in September met eenige officieele plechtig heid in gebruik zal worden genomen. SCHOOLREISJE SCHOOL-DUIVENBODESTRAAT Onder leiding van hun onderwijzer, den heer Jac. Tjalsma, maakten de leerlingen van hel 5e leerjaar der openbare school Duivenhodenslraat B gisteren een uitstapje naar Noordwijk en Katwijk. Met de tram werd tot Noordwijk-binnen gegaan en van daar gewandeld naar de zee Na daar ceni- gen tijd te hebben gespoeld en gerust werd langs het strand en al maar pootje-hadend Katwijk aan Zee bereikt. Hier werden de meegebrachte boterhammen aangesproken en werd verder de dag genoeglijk doorge bracht. Wel wat nat sommigen, maar ge bruind en wel, kwam het troepje om streeks 5 uur met de tram van Katwijk a. Zee weer in Leiden aan. Ze hebben een preltigen en leerzamen dag gehad. OUDERAVOND. Openbare Opleidingsschool Ulo. aan de Heerenstraat. De zomer-ouderavond is gehouden in de zaal van de Duivenbode-sehool. Het schoolhoofd, de heer C. W. Huibregt- sen, luidde de vergadering in met een woord van hartelijk welkom aan de talrijke aanwezigen. Door den commi9sie-voorziller, den heer Ch L. Waldkfitter, tevens kashouder van hel Schoolfonds, werd rekening en verant woording gedaan van dit "fonds, 't Batig saldo was benut voor den aankoop van een projectie-scherm en eenige series lantaarn plaatjes, voor welk geschenk de heer Hui- bregtsen den leden van 't fonds zeer dankbaar was. „Het voorbeeld is de opvoeding", een onderwerp door den heer W. J. Nijholt. be handeld. viel in goede aarde. De strekking van deze lezing, geïllustreerd met verschil lende voorbeelden uit school en huis. kwam hierop neer dat de opvoeder voor moet gaan met de daad. wit hij goede resultaten berei ken- door zelf 'I goede voorbeeld te geven brengt hij 't kind in een reine sfeer. Met stille aandacht werd deze lezing gevolgd; een harleliik applaus bewees den sprek"r hoe men zijn treilende gevoelvolle en leer zame rede waardeerde. Él de pauze hadden de aanwezigen gelegen heid de keurige handwerken der meisjes te bewonderen; onderwijl zorgden de Commis sie-dames voor een kopje thee. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. I. Hoogeveen—de Vries, de heer .1. A_ leeman en de heer W. J. Npolt. Als nieuwe leder werden gekozen mevr. C. J. J. van oer HoogtHazelhorst en de heer D. Booa (mevr. L. Timande Jong en de heer Ch. L. Waldkötter konden niet meer herksozen worden ,als zijnde geen schoolouders meer in oen zin der wet). De leider dankte de af- geireden leden voor hun bemoeiingen inzake de Ondercommissic, in 't bijzonder den voorz., den beer Waldkötter, de ziel van de Com missie en de Ouderavonden. Als blijk van •.rKcnteljjkheid werden aan mevr. T. een tuil theerozen en aan den heer W. een p; .acnt-boekwerk overhandigd. Nadai de scheidende voorz. nog een lofrede had gehouden op 't mooie instituut-Oudercom- jr.iseie, dat contact bedoelt, d.i. licht, leven, vreugde, tusschen huis en school en op de ongesplitste en onsplitsbare openbare schooi en nadat nog een kleine demonstratie was gegi ver met de nieuwe plaatjes op het nienwc scherm, werd door den leider onder daivkdeze mooie intieme Ouderavond gesloten. De koude verdwenen. De zomer in 't land, Geen nachtvorsten plagen, Doch zonhitte-brand. Geen jaeger-wol-kleeren. Maar makko, katoen. En ieder vindt lam om Een boord om te doen. Jnplaats noordenwinden Een broeiheete lucht, 't Is blazen en puffen, Gesteun en gezucht. De menschheid snakt adem lis nauwlijks tevreê. Of tropennachthitte Valt haar weer niet mee. Ms 't heet is dan vraagt men: Om koelte zoo zeer, Ms koelte te koel wordt: Kwam wafmte maar weer. De zon heeft ons eindt ijk Met warmte verblijd, 'tls weer om ie zwemmen En strand ten tentijd. Het weerbericht heeft nu Meer hitte voorspeld. Heeft sproeten en stroohoed In eere hersteld. Houdt mantel? en bontjes Toch maar bij de hand, 't Kan vriezen 't kan dooien In 'tkil kikkerland. LEON. DAPPERHEID der OFFICIEREN VAN DE „COMMEWYNE" BELOOND. Prins Hendrik reikt onderscheidingen uit. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gisteren na mens de „Vereeniging het Nederlandsch Zeewezen" aan boord van het mailschip „Commewyne" der Koninklijke Nederland- sche Stoomboot Maatschappij, dat ligplaats heeft aan de Surinaraekade te Amsterdam, aan vijf officieren van genoemd schip on derscheidingen uitgereikt, naar aanleiding van hun moedig gedrag bij een zee- en aardbeving, welke op 17 Januari j.l. te Puerto Sucre in Venezuela heeft plaats ge had. Zoo ontving de heer P. T. Smit. kapi tein van de „Commewyne"' de gouden koop- vaardij-orde van genoemde vereeniging. De eerste en derde stuurman, resp. de heeren T. W. H. van den Abeelen en A, A. H. Theysmeyer ontvingen de zilveren koop- vaardij-orde, terwijl de eerste en tweede machinist, resp. de heeren K. Visser en A. A. Huizinga met de zilveren plaquette werden geëerd. 'Deze onderscheidingen zijn "in de afge- loopen 25 jaar niet uitgereikt. WATERSTAATSBEAMBTEN. De jaarvergadering le Utrecht. De Vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht", aangesloten bij de Centrale van Vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst, heeft gisteren en Woensdagmiddag te Utrecht haai 31ste jaarlijksche-vergader- ring gehouden. De voorzitter, de heer H. Groeneveld te Velsen wees er in zijn openingsrede op, dat het waterslaatspersoneei van algemeen standpunt bezien, veel heeft gewonnen bij de jongste salarisherziening, hoewel over het algemeen op het gebied van salariee- ring er onder bet personeel nog geen tevre denheid heerscht. De dienst- en rusttijden vervullen, zeide spr. het gemoed met bit- Ierheid. De arbeid wordt steeds zwaarder en de rust steeds minder. Spr. wekte op de actie ter zake onvermoeid voort te zetten. Enkele goede resultaten zijn reeds bereikt. Spr. prees het beambtenreglement, waar in een rechtspositie voor het waterstaats- personeel is vastgesteld, waarop men trotsch kan zijn Dit reglement moet daarom in eere worden hersteld met de noodige herzienin gen. Het dagelijkseh bestuur werd als volgt samengesteld' H. Groeneveld, voorzitter; G. II. Luikman. penningmeester en B. Slui- mers, lid. Tot leden in het georganiseerd overleg werden benoemd de heeren II. Groeneveld en W. Walinga. Tot lid en lid- plaatsvervanger in het algemeen bestuur der Centrale werden gekozen de heeren W. Walinga en G H. Luikman. De heer J. Zoe ter, voorzitter van de afdeeling Den Bosch, werd benoemd tot eerelid. Bij de bespreking van de salarisregeling werd met klem aangedrongen op de afschaf fing der classificatie. De bespreking van het rapport „Dienst en rusttijden" lokte scherpe critiek uit over de houding der regeering in dezen. Alge meen werd de wensch geuit, dal de regee ring met spoed deze zaak in behandeling zal nemen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het door het bestuur voorgestelde pro gram van actie, luidende in hel kort als volgt: I. Voortzetting der actie lot verbetering der bezoldiging. II. Voortzetting der actie lol het doen ver dwijnen van den standplaatsenafirek. III. Voortzetting der actie voor betere dienst- en rusttijden, aansporing tot spoedige beëindiging van het hangende onderzoek. VI. Spoedige voltooiing van het beamb tenreglement, opdat de verbetering in den rechtstoestand waarnaar zoolang is uitge zien. eindelijk worde verkregen. V. Verbetering der promotiekansen. Namens den minister van waterstaat woonde de heer Van Soest de vergade ring bij. VEREENIGING VAN ARBEIDSBEURZEN. In de te Bussum gehouden jaarvergade ring van de Vereeniging van Arbeidsbeur zen onder voorzitterschap van ir. J. W. Albarda. werden tot bestuursleden gekozen de heeren Duform directeur der Mij. „Figee". en Van Geelen, directeur der Ar beidsbeurs te Utrecht De» periodiek aftre dende bestuursleden, de heeren v d Maal en Roodenkamp, werden herkozen, evenals de heer Anth. Folmer, secretaris der ver eeniging. NEDERL. BAKKERSBOND. Algemeene vergadering. Te Middelburg werd de algemeene vergade ring gehouden van den Nederlandechen Bak- kern bond. De voorz. der afd. Middelburg, de heer Ch. J de Wolff, sprak een openingswoord. De heer F. C. Stable, bondsvoorz., dankte voor de voorbereiding van de ontvangst. Hg riep alle aanwezigen bet welkom toe. Hjjj zeide, dat het boiwfeleven zich thans na moei lijke jaren iD goede banen beweegt. In bet jaarverslag van den secretaris wordt herinnerd aan het aanvangsuur; verder aan de regeling van het vakonderwijs en aan de begeerte van een nationaal steunfonds. Sedert 1 Januari j.l. zgn 228 nieuwe leden toegetre den; de vermeerdering bedroeg zuiver 200. Daar uit de rekening bleek, dat er vele wanbetalers zijn. werd er op aangedrongen ae ramen te publiceeren in befr bondsorgaan. Dit werd echter te krachtig geacht. Men besloot de namen aan de desbetreffende af- deelingsbesturen te zenden. Na eenige discussie werd besloten de con tributie over 1929 van f.7 op f.5 terug te brengen. Voor 1930 werd de contributie bepaald op 16. Inplaals van de heeren H. T. Oberman, die zich nie»t herkiesbaar stelde, en C. Daan Noppen, die door zgn benoeming tot secre taris .geen lid meer kan zgn van het cen traal bestuur, werden tot bestuursleden ge- kezen de heeren J. H. de Vos, uit Oldeliorn en oe heer J. de Jonge Mzn. ;e Elle- woutsdgk. Tot voorzitter werd herkozen de heer Stable, bij acclamatie, op voorstel van zijn tegencandidaat, den heer E. Kamp horst Gzn. De voorz. behandelde hierna de Ziektewet, zceals die thans staat te worden ingevoerd; en zette uiteen wat de bedoeling der wet is. Aan de orde kwam nu heC rapport van de oomraissie voor vakonderwijs, dat reeds is gepubliceerd, en waarvan de conclusie is benoeming van een centraal comité in samen werking met den R.K. Bakkersbond. De vergadering vereenigde zich er mee, e6n permanent comité voor het vakonderwijs te benoemen. Bg de rondvraag stelde de afd. Dordrecht voor te ijveren voor een verbod op de tweede feestdagen voor broodbakken. Dit zat door het centraal bestuur worden be vorderd. 't - TEGEN WEG VERNIELEND HOEFBESLAG. De Besturen van den A.N.W.B. Toeristen bond voor Nederland en van de Kon. Nod. Automobiel Club hebben een gezamenlijk adres gericht aan Gedeputeerde Staten van alle Provincies, behalve Overijssel, waarin zij er op aandringen, dat, in het belang v&r. de instandhouding der wegen, in het Prov. wegenregleraent het gebruik wordt verboden var. scherp hoefbeslag, behoudens in geval van gladheid van den weg tengevolge van sneeuw of ijs. Adressanten doen opmerken, dat het hoef beslag der paarden en in 't bijzonder het scher p hoefbeslag, nadeelig en somtijds ver nielend is voor de moderne wegdekken en dar, scherp hoefbeslag ook voor het paaid schadelijk is en niet noodig, tenzjj de weg gbd is tengevolge van sneeuw of ijs. Voorts wijzen adressanten er op. dat in het Prov. Wegen regiem ent van Overijssel eei verbodsbepaling behoudens gladheid van den weg betreffende het op kunstwegen laten loopen van trekdieren met scherp hoefbeslag is opgenomen, welke uitstekend voldoet en tot nog toe geen aanleiding heeft gege/esi to' ernstige bezwaren van de houders van trekdieren. Om deze redenen dringen de besturen van de beide Verkeersbonden er op aan, dat een dergelijke bepaling ook in de reglemen ten der overige provinciën wordt opgenomen. UIT DE METAALNIJVERHEID. Df Kijksbemiddt'laar mr. P. J. M. Aalberse had gisteren een bespreking met partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de metaalindustrie te» Tegelen en Blerik. Het geschil liep over de loonen en over het doorbetalen op feestdagen, alsmede over het invoeren van vacantie. Het mocht den rijksbemiddclaar geluk ken, een basis te vinden, waarop naar zijn meening partijen tot elkaar zouden kunnen komen De aanwezige werkgevers en ver tegenwoordigers de arbeiders (R.-K. Metaal- bewerker9bond) verbonden zich, de voor stellen in hun resp. organisaties te verde digen. o A. N. W. B. Wij ontvingen het keurig verzorgde jaar verslag van den A N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. Er blijkt uit. dat het aantal leden op 1 Juli j.l. 77.650 bedroeg, w. o. 69092 werkende leden 5715 gezinsleden. 2227 levensleden 311 junior-leden, 288 bui tengewone leden en 17 leden-begunstigers. Gaf de bond. blijkens het vorige jaarver slag. in het tijdvak van 1 Juni tot en met 31 Mei het respectabele getal van 34.437 triptieken, carnets de passages en douanes, internationale rijbewijzen en douanekaarten af, m dit jaar klom in datzelfde tijdvak dat aantal tot 41.898 stuks, bestaande in 19.843 triptieken, 16.668 internationale rijbewijzen, 225G carnets en 3131 douanekaarten. een vermeerdering dus op een getal van ruim 34.000 met 7.461 stuks in 12 maanden tijds of een stijging van bijna 22 pCt in één jaar. Van 1 Juni 1928 tot en met 31 Mei 1929 werden 'S041 schriftelijke reisinlichtingen. w.o. 1481 voor Neöeriand verstrekt. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is aan J. Spier eervol ontslag verleend als tijdelijk leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen; is aar. ir. L. H. Landré eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Brielle; is aan mr. dr. A. F. baron Van Lynden, op zijn verzoek, met ingang van 1 Septem ber 1929, eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van het college van curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetui ging voor de gewichtige diensten, in die be- tiekking bewezen, en is benoemd tot voor zitter van het college van curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht, mr. J. P. Fockema Andreae, lid van dat college; is aan K. C. J. Voorlman, op zijn verzoek, met ingang van 1 October 1929. eervol ont slag verleend als leeraar aan de Rijks Hoo gere Burgerschool te Utrecht DE ALGEMEENE TOESTAND. Heittel en Ontwapening. De Engelsche regeering besloot een nieuw beroep te doen op Frankrijk om zijn be zwaar in te trekken tegen Londen als plaats van bijeenkomst der a.s. internatio nale conferentie, vooral daar geen enkeic andere regeering er zich legen verzet heeft. De bijeenkomst zal waarschijnlijk plaats hebben op 6 Aug. Men rekent op een duur van één maand. Men hoopt le Londen, dat het, nadat de conferentie enkele dagen bijeen is. mogelijk zijn zal, dat de drie geallieerden zoo spoedig mogelijk tol ontruiming van het Rijnland overgaan. Mc. Donald en Dawes hebben wederom een gedachtenwisseling van verscheidene uren gehad over de ontwapening ter zee: DUITSCHLAND. De Pruisische Landdag op reces Het Orloff-proces. De Pruisische Landdag heeft de nat.-soc. en communistische moties van wantrouwen tegen het Pruisische kabinet met 214 (re- geeringspartijen) tegen 187 (alle andere partijen) stemmeD verworpen. De apart ingediende Duitsch-nationale motie tegen Becker en Braun verviel hierna. De Landdag is tot 15 Oct. op reces giv gaan. De Borlijnsche rechtbank heeft vonnis geveld in het proces-Orloff. Orloff en Paw- lonowski werden beiden, wegens het her haaldelijk vervaardigen van valsche docu menten en wegens poging tot bedrog, ver oordeeld tot vier maanden gevangenis, een straf, die zij echter reeds in voorloopige hechtenis hebben ondergaan. FRANKRIJK. Hei RTOcle schnldsndebat begonnen Geen algemeene amnestie Ee zaak Klotz. Re: rapport, dat het Kamerlid Stern vooi de commissie van buitenlandsche zaken der Kani6i voor de ratificatie der schuldover eenkomst uitgebracht beeft en dat, zooafc mei weel, tot dezelfde conclusies komt als het rapport van Chappedelaine (financiën), bevat in meer dan één opzicht een kritiek op de tegenwoordige houding der Fransche re- gcering in de kwestie der, schulden. Uitgaande van het feit, dat het korte tijds bestek, dal» og ter beschikking staat, alle nieuwe, onderhandelingen met de schuld- eiscbrs onmogelijk maakt, verklaart de rap porteur, dat er in den loop van dit jaar <,•301 toe tweemaal eeu gelegenheid geweest is, aif de regeering niet aangegrepen heeft Toen vóór 2 maanden het resultaat der schadevergoedingsconferentie iu gevaat scheen te verkeeren, heeft de Amerikaanssne regeering onderhandelingen willen aanknoo- pen over de disconteering van de in de overeenkomst van Washington voorziene iu een verdere toekomst liggende annuïteiten. Tegelijk beeft de Engelsche kanselier van de schatkist, met het oog op de aanstaande hetanng der 10 milliard (ranken aan Amerika, verklaard, .dat Engeland, in overeenstemming met ö&n geest der overeenkomst, zicb te vreden nou stellen met evenredige betalin gen als die, welk Franki gaan Amnka zou doen. De minister van financiën aesf*. er toen weliswaar terecht op gewezen, dat hei, wanneer men op de» geest der overeen komsten let, enkel om de politieke en niet c.m de handelsschulden van Frankrijk gaan kanhet zal echter de zaak der regeering zijn, na de ratificatie van de overeenkomsten door het parlement, de aangelegenheid van uit dit gezichtspunt te bestuaeeren. Een oplcssing zal echter voor de inwerkingtreding van bet plan-Young niet mogelijk zijn. Na opsomming van de argumenten, dio, ondanks alles, voor ratificatie pleiten, ver dedigt de rapporteur de opneming van reser ves in dier voege; De conclusies van het rapport van Young zouden geen waarde meer hebben voor ons, wanotv. wjj er van afzagen ze impiicite in bot ratificatiebesluit op te nemen. Engeland heefl even veel belang bij de Duitache be talingen als wjj, want door deze zal bet ten minste gedeeltelijk gedekt worden tegen het RECLAME. iniiiiiiiiiiiiliüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Zwarte katoenen Dameskousen 16} Gekleurde katoenen Dameskousen. Effen en jaspé 29 Fijne zijden Dameskousen 39 Prima zijden Florkousen 49 Zijden nonladder kousen 79 Waschzijden dameskousen 98 Zware zijden dameskousen 128 Zijden dameskous met punt- hiel145 8417 risioo, dat h et door de Bubarn-Mellon-overeen- komst op zich genomen heeft. Wanneer wjj de dwaasheid zouden begaan om ons zonder reserve te verbinden, zouden wij ons bloot stellen aan het gevaar, dat de regeering der Ver. Staten in de toekomst, bij lastige on der handeiingen, waardoor wij door de houding van onzen tegenstander gedwongen zouden kunnen worden, over onze economische en financieele onafhankelijkheid, ja zelfs ovei onze internationale politiek, 'n onduldbare control, te laten uitoefeneD, wanneer nel er om gaan zou opnieuw den omvang van onzo verplichtingen te overwegen. Gisteren heelt de Kamer het grootc debat aangevangen. Poincaré, die een omvangrijk dossier vóór zich had, betoogde, dat bot enkel gaat om ratificatie van de overeenkom sten en niet van de schulden, die reeds lang erkend en bij voorbaat geraficeerd zijn. Poincaré betreurde, dat de overeen komsten geen enkele waarborgclausuio bevallen. Alle pogingen, sedert drie jaar ondernomen, om gunstiger voorwaarden te verkrijgen, zijn echter op een formeele wei gering gestuit. De rentevoet, die aan Frank rijk is toegestaan, is evenwel die van de meest begunstigde natie. Geen enkele natie, die schulden heeft jegens Amerika, heett een waarborgclausule verkregen. Een nieuw feit heeft 2ich voorgedaan, te weten het leggen van een verband, in feite, zoo niet in rechte, tusschen de schadevergoeding en de intergeallieerde schulden, welke onafscheidelijk geworden zijn. Indien de betrokken regeeringen het plan-Young aanvaarden en dit in werking treedt, zullen de Duitsche betalingen on middellijk naar Amerika gaan door lus- schenkómst van de Internationale Bank, waardoor een voortdurend contract ge vestigd zal worden tusschen de schuld- eischers en de schuldenaars van Frankrijk. De geallieerden, zoide Poincaré. zouden ons gedrag niet begrijpen, indien wij onzo schulden niet ratificeerden. De Engelschen zouden ons herinneren, dat zij eveneens onze schuldeischers zijn. De Duitschers zouden het recht hebben te zeggen, dat er een nieuw teit is: indien wij weigerden verplichtingen op langen termijn aan te gaan. zouden zij zich gerechtigd achten hetzelfde te doen. Poincaré verzptte zich tegen hei opne men van reserves in de acte van ratificatie. Poincaré toonde voorts aan, dat het ge vaarlijk is om iets anders te doen dan een voudig te ratificecren. Hij verwierp de socia listische opvatting om do buitenlandsche politiek van Frankrijk aan de kwestie der schulden te willen verbinden. In antwoord op socialistische critiek van Vincent Auriol over het verdrag van Versailles zeide Poincaré, dat Frankrijk nooit gebiedsatstand aan den rechter oever van den Rijn he»f! gevraagd Poincaré wijdde vervolgens uit over de verplichtingen, die Frankrijk logenover de Vereenigde Staten op zich heett genomen. Het is zonder enthousiasme zei hij, dat 'k de meening handhaaf waartoe ik door mijn plicht gedwongeD ben. Ik ben overtuigd, dat als een andere theorie overwint. Frank rijk in een zeer ernstige positie zal komen. Poincaré bracht nog in herinnering, dat do regeering na den wapenstilstand tevergeefs geprobeerd heeft de Fransche schulden aan de Duitsche herstelverplichtingen te ver binden. (Toejuichingen op bijna alle ban ken). Heden en Dinsdag zal het debat worden vervolgd. De regeering heett gisteren in den kabi netsraad besloten niel te treden in het be sluit van de juridische commissie uit de Kamer om hel amnestievoorstel voor Elzas Lotharingen tot geheel Frankrijk uit te brei den. Zij zal. zoo noodig, de kwestie van ver trouwen stellen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2