70st<= Jaargang 1 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 10 Juli 1929 1 Tweede Blad No. 21263 BINNENLAND. EEN RECENTE BIJZONDERE OPNAME van den Koning van Engeland. Naast hem de Koningin. Tegenover hen de Prins van Wales. Deze foto werd Zondag j.l. genomen toen in Engeland dankdiensten werden gehouden in verband met het herstel van den Koning na zijn langdurige ziekte. De vorstelijke personen verlaten de Westminster Abdy na den dienst. JEN NIEUWE VONDST in het Nemi-meer. afkomstig van een der schepen van Cal'gula DE HEER J. A. KALFF heeft afscheid genomen als directeur bij de Ned. Spoor wegen te Utrecht. De heer -Kalff met fa milie te midden van leden van 't personeel bij het afscheid. JOHN. D. ROCKEFELLER, de rjjkste man var. Amerika en waarschijnlijk de rijkste ter wereld, is negentig jaar geworden. Dit feit heeft Rockefeller slechts in huiselijken kring herdacht. Openbare feestelijkheden hadden niet plaats. EEN FELLE BRAND heeft Maandagnacht dijk aan de Kerkstraat te 's-Gravendeel. getast. Een overzicht gewoed in een vlasschuur van GebT. Ree- Ook belendende perceelen weiden aan- van de ruïne. AFSCHEID ir. J. A. KALFF Als directeur der Nederl. Spoorwegen. Gisteren heeft de heer ir. J. A. .Kalff te 1 Utrecht ,die afgetreden is als directeur der I Nederlandsche Spoorwegen, afscheid geno- men van het personeel in het hoofdgebouw. Toen deze om halftwaalf met mevr. Kalff en kinderen de groote coramissarissenzaal betrad, die in een rozenhof was herschapen, vond hij daar de directie der Nederlandsche Spoorwegen, de heeren ir. E. C. W. van Dijk, ar. H. van Manen, met den secretaris, •tevens chef van den algemeenen dienst, be nevens alle hoofd- en eerstaanwezende amb tenaren bijeen, evenals talrijke afgevaardig den van de personeelraden en de vakorgani saties. Nadat aan mevr. J. Kalff en haar dochter bloemen waren overhandigd, trad als eerste spreker de heer P. Moltmaker naar voren. Namens den Personeelraad bracht hij den scheidenden directeur dank voor zijn welwil lendheid, het personeel in de gelegenheid te stellen ook in meer officieeden kring afscheid van hem te mogen nemen. Intusschen bleek reeds uit de bladen der vakorganisaties, hoe groot de achting en de waardeering is, die het personeel den heer Kalff èn als mensch ën als directeur toedraagt. Het was spr. dan ook een diepgevoelde behoefte, hier den heer Kalff in tegenwoordigheid zijner familie te zeggen, dat het personeel met buitengewo ne waardeering terugziet op den ontwikke lingsgang en erkenning der verschillende organisaties een erkenning die, toen zg eenmaal was verkregen, steeds op breede wijza door den beer Kalff ia toegepast. Thans zult gg werkloos worden, zeide spr. Gg hebt het zelf bepaald. Toch hebben wg u werk verschaft door u te vragen te willen poseeren voor een door u aan te wijzen schilder. Wg wenschen, dat uw portret een plaats zal krggen in uw nieuwe woning, zoo dat vtouw en kinderen er vol trots naar kunnen opzien, zooaïs zij dat steeds naar urc persoon hebben kunnen doen. Over acht jaar zal het eeuwfeest van de Spoorwegen worden gevierd. Spr. hoopte, dal er dan zal worden getuigd, dat een groot man zijn beste krachten aan het economisch ^wezen van ons land heeft geschonken in Bfkwgb zeer moeilijken tgd. L personeelraad wenscht u toe, aldus eindigde de heer Moltmaker, dat gij nog lar.ge jaren een gelukkig leven znlt mogen smaken te midden van uw gezin, en dat gij dit leven zult big ven ontwikkelen ten" dienste der gemeenschap. De heer J. Augustijn, voorzitter van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel, zeide dat de heer Kalff al tijd getoond heeft met het personeel mede te leven en hoe meer wij met hem in aan raking kwamen, hoe meer gevoeld werd, dat zijn hart warm voor het personeel klopte. Wij hebben, zeide spr.. God voor uwe leiding gedankt. De heer C Cramer, voorzitter van den Centralen Bond van Spoor- en Tramweg personeel, wees er op, dat de indruk wal ken het personeel van den scheidenden directeur heeft, deze i6, dat de heer Kalff bij het overleg tusschen directie en per soneel. nooit gebruik heeft gemaakt van de sterke positie, welke de directie bij dit overleg bezit, doch steeds rekening hield met de wenschen die onder het personeel leefden. Hij dankte den heer Kalff. dat deze steeds de groote lijn in acht heeft geno men, en wenschte hem op zijn verderen levensweg met zijD gezin het beate toe. De heer H. J. van Braambeek, spre kende namens de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, wees er op, dat de eer ste ontmoeting van het personeel en den heer Kalff als directielid van de zijde van het personeel niet als een aangename werd gevoeld. Uit ervaring is daarna aan de person eel vertegenwoordiging gebleken, dat dit slechts een verschijningsvorm was De sporen van de betere persoonlijkheid van den heer Kalff zijn te vinden in het reglement dienstvoorwaarden en in andere vormen, waariD de personeelsverhouding in het bedrijf tot uiting komen. De heer Kalff antwoordde, dat deze dag er een voor hem en zijn gezin is geworden om niet te vergeten Hij aanvaardde het hem aangeboden geschenk van harte. De gesproken woorden hadden hem de over tuiging gegeven, dat alles van harte is go- daan. Daartegenover staat, zeide spr.. öe vo'.le dankbaarheid van zijn hart en hij riet er in de bekroning van zijn arbeid. Een vaste grondslag van het overleg tusseben u cd mij was het eerlijke van het. onderling vertrouwen. Daartoe heeft ook bijgedragen de geneiedheid om te laten zien de eigen wet, zonder iets in te boetea van zijn prestige. Wij kunnen, ging spr. voort, trotsch zijn op onze verhouding. Zij zal tot voorbeeld strekken voo^ vele an dere bedrijven. Dat die verhouding zoo zal blijden en nog meer verbeteren, daarvoor staan borg de personen van de tegenwoordige direc tie. Gij draagt voor een deel het geluk van het personeel in uwe handen, doch waakt er voer, niet al te groote verwachtingen op te wekken. Teleurgestelden heDben een bitter leven. Ook in dit opzicht dienen de personee'.svertegenwoordigers voorzichtig te zijn. Met enkele sympathieke voorden dankte hij ten slotte voor dit mooie afscheid. ITij hoopte, dat het personeel levensvreugde zal smaken in het werk ten bate der Ne derlandsche Spoorwegen en wenschte het personeel een gelukkig leven tot in '.engte van dagen. O DE CANDIDAATSSTELLING VOOR DE EERSTE KAMER-VERKIEZING. Gisteren heeft in de provincies Noord- Brabant, Zeeland, Utrecht, Limburg, N.- Holland en Friesland de candidaatsstelling plaats gehad voor de verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer. In 1926 werden 25 senatoren door de Provinciale Staten van Gelderland, Overijsel, Groningen, Drente en Zuid-Holland gekozen en aanstonds op 26 Juli zullen de leden van de Provinciale Sta ten der eerstgenoemde provincies bijeenko men voor de verkiezing van de andere helft der Eerste Kamer. Zooals men weet geschiedt deze verkie zing evenals dit bij de Tweede Kamer-ver kiezingen het geval is langs den weg van evenredige vertegenwoordiging. Overeen komstig het bepaalde in art. 112 $er Kies wet zijn de elf provinciën tot een viertal groepen vereenigd waarvan bij deze verkie zing in aanmerking komt groep I bestaande uit de provinciën N.-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg, groep III bestaande uit N -Holland en Friesland De eerste groep kiest 13 en de 3de groep 12 Eerste Kamer-leden. Volgens de huidige samenstelling wordt de eerste groep vertegenwoordigd door 8 R.K 2 S. D. A. P.. 1 Anti-Rev., 1 C.H. en 1 V.-B., terwijl de derde groep heeft afge vaardigd 3 R.K., 3 S. D. A. P., 2 A. R., 2 C. H., 1 V. B. en 1 V. D. Groep I. In de groep Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg zijn heden bij de grif fies der Staien de navolgende candidaten- lijsten ingeleverd: A: door de R. K. Statenleden in Noord- Brabant, Zeeland en Utrecht: 1. mr. W. M. van Lanschot (aftr.) te Vught; 2. jhr. mr. A. F. O. Sasse van IJsseit te Den Bosch; 3. P. W. de Jong (aftr.) te Tilburg; 4. A. C. de Bruyn te Utrecht; 5. H. A. Blomjous (aftr.) te Tilburg; 6. E. B. Dumoleyn te Hontenisse; 7. J. E. A. M. Meyring te Den Bosch; 8. mr. L. T. J. Verschuur te Breda. 9. P. J. J. de Wit (aftr.) ts Helmond; 10. P. W. van Hout te Helmond. B. door de R.K. Siatenleden in de pro vincie Limburg; 1. mr. F. I. J. Jansen (aftr.) te Maastricht; 2. O. M. F. Hofman (aftr.) te Hddendorp: 3. jhr. mr. G. G. A. II. Michiels van Kessenich (afbr.) te Roer mond; 4 mr. G. PI. J. A. Janssen de Lim- pens te Wijlre; 5. P. J. Kaane le Maastricht 6 Th. P. H. Rutten te Horst. Door de soc-dem. Statenleden in alle vier provinciën: 1. P. Moltmaker (aftr.) te Utrecht; 2. G. F. Lindeyer (aftr.) te Vlis- singen; 3. Chr. W. J. van der Bilt te Heer len; 4. J. F. Ankersmi tte A'dam; 5. P. G. Gruys te Breda; 6. J. H. Paris te Maas tricht; 7. L. Onderdijk te Middelburg. Door de A. R. Statenleden alleen in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Ut recht: 1. mr. A. A. de Veer (aftr.) te Mid delburg; 2. jhr. mr. C. N. van Asch van Wijk te Doorn; 3. prof. dr. J. A. C. van Leeuwen te Utrecht; 4. J. F. Heemskerk le Middelburg; 5. mr. G. A. Diepenhorst te Zeist; 6. mr. J. W. Goedbloed te Goes. Door de Chr.-Historischen in alle vier pro vinciën: 1. Jhr. mr. B. C. de Savornin Lohmann (aftr.) te» Utrecht; 2. dr. I. J. Wallien te Breskens; 3 mr. dr. W. F. J. Frowein Eys te Wiltem; 4. C. Dane Gzn. te Willemstad; 5. mr. dr. G. Kolff te Geldermalsen. Door de V.-B. Statenleden in alle vier provincies: 1. mr. D. Fock te Den Haag; 2. jhr. mr. R R. de Muralt (aftr.) te Den Haag; 3. ir. J. Koster te Heerlen; 4. J. H. Th. O. Kettlitz te Utrecht; 5. H. A. van RielSmeenge te Assen; 6. W. Kake'beeke te Goes; 7. mr. F. E. Pels Rijcken te Breda Door de Vrijz.-dem. Statenleden alleen in provinciën No M-Brabant, Zeeland en Utrecht: 1 prof. mr. R. Kranenburg te Lei den; 2. mr.; J. Adriaanse te Oostcapelle; 3. mevr. E. BergsmaBergsma te Zoutelande; 4. mr. W. H. M. Werker te Den Haag; 5. mej. mr. A. Goudsmit te Amsterdam. (Het bovenstaande werd reeds iu een gedeelte onzer vorige oplaag geplaatst). Groep IIL In de groep Noord-Holland en Friesland zijn de navolgende candidatenlijsten inge leverd Door de R.-K. .Statenleden (in beide pro vinciën) 1. J. N. Hendrix te Bloemendaal; 2. mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen (aftr.)' te Haarlem; 3. mr. P. J. Reymer (aftr.)] te Hilversum; 4. M. Visser te Leeuwarden.; 5. H. Brouwer te Hilversum; 6. W- Fran sen Jzn. te Leeuwarden. Door de S. D. A. P.-Statenleden (int beide provinciën): 1. H. Polak (aftr.), te Laren (N.-H.); 2. W. C. B. PothuisSmit (aftr.), te Am sterdam; 3. dr. F. M. Wibaut (aftr.) te Amsterdam; 4. J. Oudegeest te Amster dam; 5. M. A. Reinalda te Haarlem; 6. J. Kolk te Heerenveen; 7. L. v. d. Wal te Arasterdam; 8. S. de Wolff te Amster dam. Door de A.-R. Statenleden (in beide prö- vinciën) 1. W. de Vlugt (aftr.), te Amsterdam! 2. T. Nauta te Dantumawolda3. prof* mr. V. H. Rutgers te Amsterdam; 4. J. Dauwes Jr. te Amsterdam; 5. A. SytsmaC te Dokkuui; 6. A. Colijn te Amstelveen; 7. P. Er in ga te Buitenpost; 8. H. F. H« Spier te Amsterdam. Door de C.-H. Statenleden (in de pro vincie Noord-Holland) 1. Mr. H. Verkout eren (aftr.) te Am sterdam; 2. dr. O. J. K. van Aalst te Hoe^ velaken; 3. J. ter Haar Jr. te Amsterdam; 4. jhr. mr. D. E. van Lennep te Heem stede; 5. E. Luden te Hilversum; 6. mr« L. M. de Jong Schouwenburg te Amster dam; 7. W. N. Kernkamp te Edam; 8. mr» dr. M. Visser te Amsterdam. Door de O.-H Statenleden (in de pro vincie Friesland): 1. mr. R. Pollema (aftr.) te Leeuwar den; 2. H. van Eyck van Heslinga te Apel doorn; 3. J. L. Oosterhoff te Tcrnaerfcs 4 M. G. de Kruyff te Fr®eker; 5. J. EL Fricke te Leeuwarden. Doot de V. B./-Statenleden (in de beidé provinciën) aftr 1. S. van den Bergh Jr te Waese-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5