weerbericht. TELEGRAMMEN. de schadevergoepings- kwestie. pruisen en het vaticaan. pangalos in vritheid. drie arbeiders gedood. de amerikaansche douanetarieven. geen immigranten uit azie. de tocht van de „pathfinder". de southern cross. de ramp van de h. 47. brutale oplichting. weer een bomaanslag in sleeswijk-holstein. LAATSTE BERICHTEN. academische examens. de kabinetscrisis. candidaatstelling voor de eerste kamer. de ramp bit huisduinen. branden. RECHTZAKEN. haagsch gerechtshof. SPORT. max schmeling geschorst BEURSOVERZICHT. SCHEEPSVERBINDINGEN. ■MARKTBERICHTEN. Barometerstand. Hel dikke pijltje geelt den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 777. Hedenmiddag 3 uur: 773. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen vaD 10 Juli, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bitdt. Hoogste stand 7719 te Munchen. Laagslp stand 712.2 te Veslmanoer. Verwachting tot den avond van 11 Juh: Zwakke later matige, meest Zuidelijke wind. Licht- tot zwaarbewolkt Weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 32 uur 's midd.: 20 gr. C. (63 gr. F.) 3 uur nam.: 22 gr. C. (72 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Donderdag- Hoogste stand des voorm. te 6 uur 21 min. Hoogste stand des nam. te 6 uur IS min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" 7 uur voorm.: 19 gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. 3 uur nam.: 19 1/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 18 gr. C. 11 uur voorm.: 181/2 gr C. 3 uur nam.: 181/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 9.18 nam. tot 1.22 voorm. LONDEN, 10 Juli. (V. D.) Gisteravond laat was to Londen het Fransche antwoord op de Engelsche nota van 6 Juli j.l. inzake de bijeenroeping der diplomatieke conferen tie nog niet ontvangen. Naar verluidt geeft Frankrijk in zijn antwoord toe aan hel Britsche standpunt, dat de politieke en financieele onderhandelingen gelijktijdig ge voerd moeten worden. Daarentegen zou Frankrijk vasthouden aan zijn weigering om de conferentie te Londen te doen plaats hebben. Volgens den diplomatieken med°- werker van de „Daily Telegraph" zou de Engelsche regeering bereid zijn, toe te g«- ven aan de Fransche opvatting, dat de "vraag van de teruggave van het Saargebied niet op deze conferentie in behandeling zal komen. Te Londen hoopt men voorts, dat president IToover een Amerikaanschen "waarnemer zal benoemen. Het groeiende ongeduld le Washington door den langen duur der voorbesprekingen alvorens de con ferentie bijeen kan komen en waarschijn lijk ook de overtuiging, dat een Amerikaan- sche waarnemer invloed op het verloop der zitting en misschien ook wel op de te ne men besluiten zal kunnen uitoefenen zul len er misschien toe meewerken, dat Ame rika een waarnemer zal zenden. Volgens de „Daily Telegraph" zal in ieder geval een der Ameriknansche deskundigen wannej-r men dat wenscht ter beschikking staan van de technische commissie der conferentie. Er bestaat geen enkel motief waarom hij en zijn collega's die tijdens de conferentie van deskundigen te Parijs hun gewaardeerde medewerking hebben verleend, niet nog maals daartoe bereid zouden zijn. BERLIJN, 10 Juli. (Wolff). Zestien leden der fractie van de socialistische partij uit den Fruisischen Landdag publiceeren als te genstanders van het concordaat in de „Vör- warts" een verklaring, waarin zij meedeelen, in de fractie in de minderheid te zijn geble ven, maar ach te hebben geschikt naar het fractie-besluit inzake stemdwang, daar zij da eenheid der fractie en der partij boven hun persoonlijke opvatting stellen. ATHENE, 10 Juli. (Belg. Tel. Ag.) De par lementaire commissie van onderzoek heeft het verzoek ingewilligd van generae! Pan- galos en drie andere beklaagden om onder borgstelling in vrijheid te worden gesteld. '1 v ^9^®' Juli. (Ned. Tel. Ag.) Drie ar oeiders. die bij Amen tea bezig waren de 9 erke electrische geleiding te repareeren. ,ei? op s'ag gedood, toen de electrische «SA 5en uur voor den vastgestelden M, oen stroom weer aanzette. W ASHINGTON, 10 Juli. (Reuter). Acht endertig naties hebben geprotesteerd tegen het nieuwe douane-tarief dat door het Re pros en tan ten-Huis is aangenomen en op het oogenblik in den Senaat besproken wordt. Men verwacht nog meer protesten. He' protest van Frankrijk heeft betrekking op den toestand der douane-tarieven in het algemeen en de Nederlandsche handelsbalans verzet zich tegen de nieuwe rechten op dia manten en bloembollen. Ofschoon het meerendeel der protesten van Europeesche landen afkomstig is, hebben ook de regeeringen van Zuid-Amerikaansche staten een protest doen hooren. Uruguay en Mexico verzetten zich tegen da invoerrechten op vleesch; de regeering van Perzië heeft eem protest geuit tegen de rechten op tapeten. WASH'NGTON, 10 Juh. (Reuter). De toon van de nota's der verschillende naties inzake het voorgestelde nieuwe douane tarief dat door het Huis van Afgevaardigden is aangenomen varieert tusschen een plei dooi voor rechtvaardigheid en bedreiging met repressailles. Frankrijk protesteert er tegen dat de Ver- ecnigde Staten niet de politiek der mee9l- begunstiging toepassen. De bekende publicist professor Nicholas Murray Butler die zoo juist uit Europa is teruggekeerd, verklaarde, dal de bepalingen van het nieuwe douane-tarief-ontwerp zijn opgesteld, zonder in het minst rekening te houden met den algemeenen toestand ter wereld en met de vitale gevolgen, die deze voor Amerika kunnen hebben. De Europeesche naties, die onze schulde naars zijn. kunnen niet begrijpen, waarom het schuldeischend land het voor zijn 9chu'- denaars zoo moeilijk mogelijk maakt om de schulden te betalen. WASHINGTON, 10 JulL (Ned. Tel. Ag„). Fresiöont Hoover heeft opdracht gegeven gedurende eenlgen tjjd de landing van passa giers uit Oost-Azië te verbieden, daar 17 aan hersenv 1'es-ontsteking lijdende passagiers over den Grooten Oceaan in het land zyn ge komen, weshalve strenge quaraotaine-maat- regelen noodzakelijk waren om de uitbrei ding dezer ziekte in de Vereen. Staten te voorkomen. MADRID. 10 Juli (V.D.). De' New York— Rome-vliegers Williams en Yancey, die met hun vliegtuig „Pathfinder" bij Santander moesten .landen, verklaarden, dat zij kort na hun verlfek uit New York 210 Liter benzine over boord moesten werpen, aan gezien het vliegtuig overbelast was. Toen zij, na veilig de vlucht over den Oceaan te heb ben volbracht, zagen, dat zij daardoor niet meer voldoende benzine hadden om tot Rome door te vliegen, wilden zij naar Madrid koersen. Zij hadden echter nog juist Santander kunnen bereiken. ROME. 10 Juli. (V.D.). Voor de aankomst van het vliegtuig dat gisteravond in Spanje is geland, bestaat groote belangstelling. Vernacht wordt. dat. wanneer het vliegtuig hedenmorgen weer gestart is. het heden avond te Rome zal aankomen. Een groote menigte trok hedenmorgen reeds naar het militair vliegveld Ciampino, elf mijl ten Zuiden van Rome. waar het vliegtuig waar schijnlijk zal landen. Een groot aantal troepen is naar het vliegveld gezonden om de orde te» handhaven. Ook naar 't Littorio- vliegveld zijn troepen gezonden, doch daar het vliegtuig waarschijnlijk in de avond uren zal aankomen, zal het op Ciampino landen, daar hier een verlichtingsinstallatie is. Verwacht wordt, dat de „Pathfinder" in 12 a 14- uur van Santander naar Rome zal vliegen. Mussolini heeft opdracht gegeven hem voortdurend op de hoogte te houden. SANTANDER, 10 Juli, (Reuter). De Pad vinder is hedenmorgen 11.25 uur naar Rome gestart. ROME, 10 Juli (V.D.) Het Australische vliegtuig „Southern Cross" is hedenmorgen te 4.45 uur te Rome gestart om de laaiste etappe van de Australie-Engeland-vlucht, 't traject Rome-Londen af te leggen. LONDEN. 10 Juli (V.D.) Het staat thans wel vast, dat het aantal slachtoffers van de vreeselijke ramp van de Engelsche on derzeeboot H. 47 vier-en-twintig bedraagt. Volgens de laatste mededeelingen van de zijde der Admiraliteit konden van de H 47 drie man, waaronder de bevelvoerende of ficier. gered worden; 21 man, waaronder de tweede officier, worden vermist. Van de L. 12 waarmee de botsing plaats vond. worden twee man vermist. Eén der overle venden is gisteren aan de gevolgen van de bij de botsing opgeloopen verwondingen overleden. De L. 12 heeft gisteravond op eigen kracht Milford Haven bereikt. De duikboot is aan zienlijk beschadigd. De geheimzinnige redding van den be velvoerenden officier schijnt hierdoor te verklaren, dat bij de botsing een groot gat in den scheepswand van de H. 47 scheurde, waardoor hij zich kon redden. In de ma rine-kringen te Portsmouth concludeert men uit de bijzonderheden, die bekend zijn. dat de duikboot na de botsing als een steen naar de diepte zonk. ELBERFELD. 10 Juli. (V. D.) Het station Düsseldorf werd 4 Juli j.l. opgebeld door het personeelkanloor van de spoorwegdirec tie te Elbörfeld met de mededeeling. dat de laatste een assistent, zekere Huenek. zou sturen ter versterking van het dienstperso neel Het bewijs van overplaatsing zou vol gen. Dienzelfden avond meldde deze Hue nek zich te Düsseldorf aan en werd in dienst gesteld. Hij bleek een ervaren en voorkomend personage te zijn. Des Maandags verscheen hij niet. Na on derzoek bleek men met een oplichter le doen gehad te hebben. Uit de kas was een bedrag van 10.000 Mark meegenomen. Naspormgen van de po litie bleven tot dusver vruchteloos. 0 NTEBULL, 10 Juli (V.D.) In den afge loopen nacht is in Sleeswijk-Holstem we derom een bomaanslag gepleegd. Door on bekenden was tegen het woonhuis van den Landraad van het district Zuid-Tondern, Skalweit. een uurwerk bom gelegd, die in den afgeloopen nacht te half vier precies ontplofte. Door de "ontploffing stortte de muur van den keuken in en kreeg het huis ook op andere plaatsen aanzienlijke schade Zoover bekend is vonden geen per soonlijke ongevallen plaats. Alle ruiten van het huis van den Landraad en van de om liggende huizen werden vernield. STADSNIEUWS. HOOGLEERAARS-BENOEMING. Benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der Godgeleerdheid aan do Rijks universiteit alhier om onderwijs te geven in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de geschiedenis van de oud-christelijke letterkunde dr. J. de Zwaan, onder toeken ning van eervol ontslag al9 hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Prof de Zwaan is de opvolger van prof. Windisch. OVERWEG-MISéRE. Er zijn nog altijd menschen, die beweren, dat het met den toestand aan den beruch- ten overweg aan het station niet zoo erg gesteld is en de mopperaars van schrome lijke overdrijving beschuldigen. Onnoodig te zeggen, dat in 99 van de 100 gevallen een dergelijke optimist in de bin nenstad woont en zelden of nooit den over weg passeert. 't Is vandaag volgens het kalenderblaadje Woensdag, een doodgewone werkdag dus zonder a?nige bijzonderheid van markt- of extra-tre'inen. Hedenmorgen om 5 minuien over tien gingen de boomen plechtstatig omlaag. Eenige waifdelaars, die nog aan kwamen snellen, zagen zich vlak voor hun neus den pa? afgesneden. ,»it' Gelaten en berustend, zooals het goede Rijnsburgèrwegbewoners en Oegstgeesle- naren betaamt, schikten zij zich in hun lot. Een trein rolde voorbij, maar de hekken bleven dicht Uit de andere richting kwam nog een treinhoopvol keken de wach tenden naar den man in z'n hooge hok, die nu wel zou gaan draaien Maar ijdel de hoop en dwaa9 het verlan gen-. de hekken waren en bleven dicht. Een kwartier was reeds verstreken, en de groep wachtende wandelaars, fietsers en automobilisten groeide steeds aan. Een groot aantal trams vormde een soliden achtergrond. Het leek wel of de directie der spoor wegen aan hel optochtje-spelen was, want alsmaar kwamen en gingen er nieuwe treinen. Aan de stadzijde begon de file auto's den Rijnsburgersingel reeds ang9tig dicht te na deren en toen eindelijk, om precies half elf werd de stremming opgeheven. Precies 25 minuten lang had het gehee'e verkeer stop gestaan 't Mankeert er nu nog maar aan. dat de hierboven geciteerde op timisten zeggen: „Nu ja, maar dat gebeurt ook lederen dag niet!" Hoewel ze dan gelijk zouden hebben. In trouwe, 't is zoo al erg genoeg. Geslaagd zijn voor het candidaats examen Nea. letteren de heer J. Reijers (Leiden), candidaats examen geschiedenis mej. G. Bur gers-dijk (Ledden), doctoraal axamen rechtsge leerdheid mej. D. E. J. Schaffer (Leiden), canóiaaats-examen Indisch recht de heeren N. C. Beudeker (Den Haag), Souw Hong Tjoen (Laden). C. R. S. Soumokil (Oegst- geest); candidaats-examen wis- en natuur kunde letter A de heer Th. J. van Rossom (Den Haag), idem letter K mej. J. P. Corne- goor (Haarlem). Propaedeutisch examen theologie mej. H. C. Luyt (Den Haag), mej. N. Avis (Zaandam) en de heeren J. F. v. Royen (Amsterdam), F. E. v. Leeuwen (Utrecht), candidaats-exaimen geschiedenis de heer B. W. Schaper (Voorschoten); doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren H. J. Wytema (Haarlem) en F. A. J. Th. Dei kers (Bussum). Bevorderd zjjn tot doctor in de geneeskun de, op proefschrift getiteld; „Doodsoorzaak en statistiek", de heer M. G. Neurdenburg, geboren te Rotterdam en op proefschrift getiteld: „Over de werking van alkaloïden met eenige eigenschappen van het kamer- vocht", de heer E. J. Mohr, officier van gefc. 2e klasse N.I.L., geboren te Buitenzorg. 0 Weer een conferentie. H.M de Koningin heeft heden in verband met de Kabinets-crisis op het Huis ten Bosch ter conferentie ontvangen den voor zitter van de Tweede Kamer-fractie van de Sociaal Democratische Arbeiders Partij, van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond en v. den Vrijzinnig-Democratischen Bond, onderscheidenlijk ir. Albarda, dr. Van Gijn en Mr. Marchant. Naar wij vernemen zal geen aanwijzing van een Kabinetsformateur tegemoet kun nen worden gezien, vóórdat alle adviezen der door de Koningin te raadplegen staats lieden ontvangen en door Hare Majesteit overwogen zijn. Bij de inlevering van candidatcnlijsten voor de Eerste Kamer-verkiezing zijn gis teren nog ingediend: In de provincie Noord-Brabant een lijst der Statenleden van de R.-K. Volkspartij, bevattende slechts één naam, dien van mr. P. M. Arts, te Tilburg. In de provincie Utrecht een lijst van de Staatkundig Geref. Statenleden, gelijk luidend aan diet welke ook in Zeeland is ingediend. Het L. V. A.-vliegtuifl gevonden. Uit Soesterberg Een duiker is er in geslaagd het veron gelukt L. V. A. vliegtuig op den bodera der zee op te sporen. Op de door den duiker aangewezen plaats zal nu door marinepersoneel het toestel worden opge- vischt. Van luit.-vlieger Brugma, die bij het ongeval is omgekomen, heeft men het lijk nog niet gevonden. Groote schade te Groningen. Hedennacht te ongeveer kwart over drieën ontdekten twee agenten te Groningen, dat er brand woedde in pakhuis 4, een uit vier verdiepingen bestaand dubbel pakhuis, be- hoorende tot het complex pakhuizen van het Veem- en Faclorbedrijf, directeur de heer E. M. Wiersema. In dit pakhuis waren aller lei soorten granen opgeslagen en er lag een partij sojaboonen te drogen. Een chauffeur, die langs het Damsterdicp fietste, zag eveneens in de verte een gewel dige vuurzee. Hij waarschuwde de brand weer, die echter reeds onderweg was met al het beschikbare materiaal. De brand woedde toen reeds zeer fel en ofschoon van verschil lende kanten het vuur met talrijke slangen werd aangevallen, bleek reeds spoedig, dat de brandweer hier vrijwel machteloos stond. Intusschen had zij druk werk de belen dende perceelen, het groote gebouw van de elevator-maatschappij en een groot pakhuis van de firma Boeke en Huidekoper nat le houden. De bewoners der naburige straten moesten zich in veiligheid brengen, daar steeds stukken steen aan alle kanten neer vielen. Een groote politiemacht was op de been om het publiek, dat ondanks het nach telijk uur op het terrein vatf den brand aan wezig was. op een behoorlijken afstand te houden. Gelukkig was er weinig wind, waar door hel gevaar voor de omgeving kon wor den afgewend. Te ongeveer vijf uur was er van de beide pakhuizen niets over dan een troo9telooze ruïne. Om negen uur heden morgen smeulde hel nog. Te half elf echter kon de brandweer inrukken. Twee arbeiders, die zich in het pakhuis bevonden, hebben blijkbaar in het begin niets van den brand bemerkt. Een onder zoek naar de oorzaak is in vollen gang. De schade bedraagt eenige tonnen. De gebou wen zijn op Beurspolis verzekerd. In den afgeloopen nacht is te Lemmer door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de garage, welke gelegen is achter hotel Boersma De garage werd een prooi der vlammen. Drie personenauto's, waarvan slechts één verzekerd is, een mo torfiets en eenige andere fietsen gingen mede verloren De garage diende tevens als kabelmagazijn van het provinciaal elec- trisch bedrijf De kabels zijn totaal door de vlammen verteerd. Het gebouw was ver zekerd. Geslaagd is voor het examen M.U.L.O. diploma B. J. C Anneveld te Hoofddorp. Het Hof heeft vandaag uitspraak gedaan in de volgende zaken: De loopknecht G Th. R. en de los werk man A. G. beiden te Wassenaar zijn door den Haag9chen Politierechter, resp. wegens diefstal en heling, veroordeeld ieder tot 4 maanden gevangenisstraf. Het Hof legde deze straffen voorwaardelijk op met een proeftijd van 3 jaren. Het Hof heeft bevestigd: het vonnis van den Haagschen Politie rechter waarbij J. N., bakker te Leiden, we gens mishandeling is veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf; het vonnis van den zelfden Politierechter, waarbij W. H., tuinder te Langeraar. wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar in functie, is veroordeeld tot f 25boete subs. 25 dagen hechtenis. BOKSEN. De „Loknl Anzeiger" meldt uit New-York dat de boksbond van den staat New-York den Duitschen bokser Max Schmeling en zijn manager Jacobs voor den staat New- York heeft geschorst, aangezien Schmeling geweigerd heeft legen den zwaargewicht bokser Phil Scot uit te komen. Door deze schorsing is de voorgenomen wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen Schme ling en Sharkey, welke match te New-York gebokst zou worden, in het water gevallen. De kans is ook niet uitgesloten, dat Schme ling hierdoor in het geheel niet meer om dezen titel zal kunnen vechten, althans niet meer in de Vereenigde Staten. AMSTERDAM. 10 Juli. Over het ge heel genomen had de Beurs heden een traag verloop. Een uitzondering vormden evenwel Margarine- Unies en Calvé, die zeer druk verhandeld werden en daarbij een aardige koerswinst behaalden op berichten, dat de Margarine-Unie haar grootste Duit- sche concurrente, de eenige feitelijk, die overgebleven was, door aankoop heeft uit geschakeld. Van de overige Industrie-papie ren openden de Ford-aandeelen goed prijs houdend, doch liepen al spoedig naar be neden. De Philips-aandeelen hadden ceit overeenkomstig verloop. Van de Kunstzijde- aandeelen behaalden Enka's begin-Beurs een avance, waarvan zij later weer een ge deelte moesten afslaan. Maecubec's waren prijshoudend. Van Berkei's waren goed van toon. De groote belangstelling voor de Rubberfondsen was groolendeels verdwenen en ook van de vaste stemming was niet veel ovèrgebleven in verband met de scherpe daling van den prijs van hét product op de wereldmarkt. Voor de Suikerwaarden had de vraag begin- Beurs plaats gemaakt voor aanbod, waar door de opening beneden het vorig peil kwam te ligtren, doch in het verder ver loop werd de stemming beter. Op de Mijnafdeeling zetten Boeton's op bijkans het hoogste niveau van gisteren in, doch' langzamerhand had een inzinking plaats. Alg. Exploraties echter waren gevraagd en hooger De Tabaks-afdeeling richtte zich geheel naar de Rubbermarkt en stelde zich' dus lager. Oude Deli's evenwel konden zich gemakkelijk handhaven. Koninklijke werden heden cx-slotdividends genoteerd en waren, dit in aanmerking ge nomen, nagenoeg ongewijzigd. Scheepvaartpapieren waren gevraagd on Yankee's stil. Bethlehem Steels golden wat hooger. Prolongatie 5 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.08. Duitschland 59.60. Frank rijk 9.75. België 34.61. Zwitserland 47,89. Oostenrijk 35.021/2. Denemarken 66.75. Noorwegen 66.37 1/2. New-York 2.49. De volgende passagiersschepen zgn Don- öerdag 11 Juli in radio-telegrafische verbin ding met de daarnaast vermelde kust-statiooa en via die stations rechtstreeks to bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland. Alphacca, Rio de Janeiro Radio Cottiea, Paramaribo Radio Crynssen, Scheveningani Radio Edam, Marion Radio Flandria, Olinaa Pernambnco Radio Gelria, Scbev. Radio Indrapoera, id. Klipfontein, Oaessant Radio Kon. d. Nederl., Singa pore Radio Leerdam, Rugby Radio Nw. Amsterdam, Scheveningen Radio Oldekerk, C'3Öia Radio Patria, Scheveningen Radio P. C. Hooft ,id. Pr. d. Ned., Aden Radio Pr. Fred. Hendr., Rugby Radio Pr. Juliana, Ouessant Radio Randfonteiny Rugby Radio V. Rensselaer, Barbados Raoic Sibajak, Scheveningen Radio Stuyvesant, Rugby Radio Tambora, Scbev, Rad. Tjerimai, id. Veendam, Louisb. Radio Vas Zeelandia, Amaralinda Rad Zosma, Aden Radio. AMSTERDAM, 10 Juli, Veemarkt. 281 vette kalveren le kvv. 100110, 2e kw. 90 -—100, 3e kw. 7890 per K.G. levend ge wicht; 50 nuchtere kalveren f. 1220 per stuk; 490 varkens HolL le kw. f. 1.071.08 2e kw. 1.061.07 per K.G. slachlgewicht; Overzeesche en Geldersche le kw. f. 1.07— 1.08, 2e kw. 1.061.07 per slachtgewicht;' Vette varkens 106107. KOUDEKERK 10 Juli. Eierenveiling „Kou* dekerk-Rijndijk". Aanvoer 6745 stuks Kip peneieren van f. 6.30 tot f. 7.10; Eenden eieren van f. 5.30 tot f. 5.60 per 100; Boter f. 0.88 en f. 0.93 per pond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling v. 9 Juli van de tuinbouwver. Katwijk en omstreken Duke ot York per kist van 25 K.G. f. 1.10—1.30; idem drielingen p. kist van 25 K.G. f. 0.500.80; eerstelingen p* kist van 25 K.G. f. 1.10—1.90; idem drie lingen per kist van 25 K.G. f. 0.60—1.00; poen per 100 bos f. 7.909.20. Aanvoer 920 kist groote aardappelen, 90 kist drielin gen, 4000 bos peen. BOSKOOP. Veiling van 9 Juli. Rozen, lste kwa.Ophelia 18—21 ct.Golden Ophelia 2747 ct.Marcel Rouyer 4052 ct.Hadley 47G6 ct.Claudius Pernefc 27—38 cfc.Columbia 32—55 ct.Butterfly 35—43 ct.Mac Keiler 55—65 ct.Wilh. Kordes 6090 ct.v. Rossom 5075 ct. Mme. Jules Bouché 34—52 ct.Rosalandia 26—56 ct.Edith Helen 22—30 ct.Winnett 23—35 ct.Polyantharozen 15—37 ct.Elle- Poulsen 30—50 ct.Pauls-Scarlct 3655 ct.Gemengde rozen 8—13 ct., alles per bos. DiversenDahlias, grootbloemig, 50— 70 ct.Gladiolen 36—51 ct.Lathyrus 3-6 ct.Pioenen 70—100 ct.Campanula 15— 23 cfc.Delphinium 23—26 cfc.; Clematis Duiandi 60—80 cfc.; Prins Hendrik 1.30 cfc. alles per bos. OORSCHOTEN, 9 Juli. Kippeneieren f. 6.206.80 per 100; eendeneieren f. 6.10 —6.50 per 100; kippen f. 0.60—1.40 p. 6tuk- hanen f. 0.401.60 per sfcuk; konijnen f 0.35—1.60 per stuk; koerduiven f. 0.70 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Peulen f. 0.90—1.75; doperwten f. 1.40—1.50; capu- cijners f. 1.10—1.20; tuinboonen f. 0.50 0.60; snijboonen f. 4.50-4.70; stek f. 3.20, alles per 10 Kilo. Augurken grof f. 4.70 bommen f. 3.20; stippel f. 1.60, allee per 25 Kilo.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3